ČFL - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň B : Štěchovice - 29. září 2019   10:30

0:2
(0:1)
Štěchovice
Štěchovice
36' Lukavský   • 61' M. Novák
Plzeň B
Sváček – Svoboda, Strmiska, Hubník, Žilák (75. Rychnovský) – Havel (C) (46. Vais), Petr (81. Grajciar), Herc (65. Václavík) – Plecitý (46. Hezoučký), Pinc, Mihálik
T. Novák – Grajciar, Václavík, Rychnovský, Vais, Hezoučký, Taleski
Pilný – Vít, Arnošt
Luční ulice
197 diváků
Štěchovice
Kohoutek – Švejda (C), Busta, Kučera, Těžký – M. Novák (90+1. Pešl), Pavlík, Jakobovský, Košata (85. Štědronský) – Lukavský (46. Woitek) – Volešák (46. Batka, 90+2. Obermajer)
Grégr – Hašek, Štědronský, Batka, Obermajer, Pešl, Woitek

Zápas je u konce, dnešním vítězem se stávají Štěchovice! Plzeňské béčko tak poprvé v sezoně nebodovalo.

První část utkání nepřinesla příliš atraktivní fotbal. Oba celky se sice snažili hrát útočně, zároveň ale byly velmi opatrné v obraně. Tedy až na jeden moment, který byl nakonec gólový. Po chybě Strmisky využil samostatný únik ve 36. minutě Jakub Lukavský.

V 61. minutě šly Štěchovice už do dvoubrankového vedení. Po srážce Sváčka s Woitekem zůstal domácí brankář na zemi a odražený míč dopravil do brány Martin Novák. A to byl poslední gólový moment, posléze si totiž několik dobrých zákroků připsal gólman Štěpán Kohoutek.

Z Luční ulice to pro dnešek bude vše. Děkuji za pozornost!
90+3'
90+2'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Lukáš Batka, přichází David Obermajer.
90+2'
Přihrávka Petera Grajciara na Martina Rychnovského byla sice dobrá, ale šla do ofsajdu.
90+1'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Martin Novák, přichází Radek Pešl.
90+1'
O střelu se pokusil Mihálik, po zemi ale zamířil nepřesně.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Další výborný zákrok Štěpána Kohoutka! Po přihrávce Václava Svobody z pravého křídla skvěle vychytal domácího záložníka Jonáše Vaise, který pálil k tyči.
89'
Do protiútoku spěchal Lukáš Woitek, ale přes obránce se neprotlačil k zakončení. Míč tak Sváčkovi jen poslal do náruče.
88'
Tak to vypadá, že rezerva Viktorie Plzeň poprvé v této sezoně vyjde bodově naprázdno. Tlak sice má, ale šance úspěch neslaví.
87'
Hostující Martin Novák dostává za faul na straně hřiště žlutou kartu.
86'
Opět prošel balon do vápna, kde byl Svoboda, ale při snaze o přihrávku podklouzl. Poté nad bránu zakončoval Jonáš Vais.
85'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Jakub Košata, přichází Matěj Štědronský.
85'
Velmi dobré šance domácího týmu! Střelu Jonáše Vaise z dálky vyrazil Kohoutek, poté ještě pálil na penaltovém puntíku Pavel Hezoučký, ale brankář Štěchovic byl opět připraven. Dobré reflexivní zákroky!
83'
Domácímu týmu se nedaří přenášet hru ze strany na stranu tak, jak by si představoval. To Štěchovicím pochopitelně vyhovuje.
82'
Lukáš Václavík nabral rychlost a chtěl doběhnout centr na levé křídlo, ale Michal Švejda ho dostatečně zbrzdil.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Martin Petr, přichází Peter Grajciar.
80'
Ondřej Mihálik fauloval Lukáše Woiteka a obdržel žlutou kartu.
79'
Václav Svoboda nahrál za vápno na Hezoučkého, jehož rána z první byla zblokována obránci Štěchovic. Mihálik už se pak k míči nedostal včas.
79'
Lukáš Woitek chtěl vést protiútok podél pravé lajny, s míčem ale zaběhl až za čáru, takže byl zastaven v postupu.
77'
Západočeši pochopitelně nečekají a rychle posílají míče dopředu. Štěchovičtí však chtějí udržet čisté konto a k ničemu už soupeře nepustit, což se jim většinou daří.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Karel Žilák, přichází Martin Rychnovský.
76'
Dobrou šanci na třetí gól hostí měl Jakub Košata, mířil mezi nohy Dominika Sváčka, ale plzeňský brankář balon vyrazil!
76'
Jenže obrana Štěchovic znovu zvládla odvrátit všechny centrované balony viktoriánů.
75'
Hezoučkého roh byl odhlavičkován na další. Domácí se tlačí do brány!
75'
Nízký centr Martina Petra nevyrazil Kohoutek úplně přesvědčivě, před Pavlem Hezoučkým ale obránci nakonec balon zakopli na roh!
74'
Hostující Lukáš Woitek dostává za útočný faul na Romana Hubníka žlutou kartu.
73'
Jenže roh se domácím vůbec nepovedl. Zpracování Václavíka po prudkém centru nebylo dobré, do protiútoku šel Batka, ale moc prostoru neměl.
72'
Martin Petr vyzval ke střele Ondřeje Mihálika, který dobře pálil po zemi! Gólman Štěpán Kohoutek ale balon vyrazil, následná dorážka Dušana Pince byla zblokována na rohový kop.
71'
Z protiútoku Štěchovic se o centr pokusil Martin Novák, míč však poslal příliš vysoko. Dominik Sváček bude mít výkop.
70'
Ondřej Mihálik postupoval k vápnu prostředkem, ale byla proti němu přesila hráčů soupeře.
69'
Po přihrávce Václava Svobody se ve vápně uvolňoval Pinc. Byl ale zády k brankáři, a tak se neodvážil k zakončení.
68'
Průnikový pas Vaise zblokovali obránci Štěchovic. Domácí chtějí co nejdříve snížit, ale nedaří se jim vytvořit si k tomu šanci.
66'
Jonáš Vais posílal dlouhý pas na křídlo, kde byli Václavík se Svobodou. Vzájemně se ale nedomluvili, který z nich ho zpracuje, takže z toho je jen aut pro soupeře.
65'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Christián Herc, přichází Lukáš Václavík.
64'
Štěchovice mají skvěle organizovanou obrannou hru. Domácí celek sice zakládá i rychlé kombinační akce, ale úspěšný stále není.
63'
Slavomír Strmiska byl faulovaný uprostřed hřiště. Viktoria zůstává u balonu, jenomže jí to zatím není nic platné.
62'
Na druhé straně mohl hned snížit Dušan Pinc, ale v souboji s obráncem Štěchovic zakončil levačkou jen mimo bránu.
61'
Štěchovice právě vstřelily branku!
Hostující celek se ujímá dvoubrankového vedení! Dominik Sváček šel do souboje s Lukášem Woitekem a vyboxoval míč, po srážce ale zůstali oba ležet na zemi. Odraženého balonu se zmocnil MARTIN NOVÁK, který jej tak napálil do odkryté sítě – 2:0 pro Štěchovice!
60'
Ze souboje si nějaký šrám odnesl i Roman Hubník, který chvilku ležel na trávníku a nyní kulhá. Z trávníku ale nejde, tak věřme, že bude v pořádku.
59'
Krátce za polovinou hřiště byl faulován hostující Tomáš Pavlík. Štěchovice tak můžou uklidnit hru.
58'
Jonáš Vais si narazil míč s Pavlem Hezoučkým a pokusil se o střelu, ta šla ale mimo bránu Štěpána Kohoutka. Viktoria má teď dobrý tlak, podařilo se jí hru hodně rozhýbat.
57'
Rozehrávka ale domácím vůbec nevyšla. Následný vysoký míč středem hřiště bez problémů vyboxoval Štěpán Kohoutek.
57'
Karel Žilák byl faulován nějakých 10 metrů od vápna na straně, béčko Viktorie bude rozehrávat standardku.
56'
Jonáš Vais znovu nebezpečně centroval, míč poskakoval ve vápně, ale štěchovičtí obránci se ho zmocnili jako první.
56'
A k dispozici dostávají další roh, sražen byl totiž Vaisův pas.
55'
Po pasu Christiána Herce vybojoval rohový kop pro Plzeň B Jonáš Vais. Domácí se snaží rychlými akcemi vyrovnat.
55'
Střílený centr Ondřeje Mihálika z pravé strany chytil Štěpán Kohoutek do své náruče.
54'
Před napadajícím Dušanem Pincem lehce zazmatkoval Štěpán Kučera, zkušený obránce ale úlohu nakonec splnil a akci soupeři neumožnil.
53'
Ondřej Mihálik se skvěle uvolnil skrze dva hráče středem hřiště. Jeho následný pas na křídlo byl sice přetažený, ale Pavel Hezoučký ho nakonec před lajnou stihl. Poté však vystavil přihrávkou Jonáše Vaise do ofsajdu.
52'
Postup Martina Nováka po pravé straně zastavil Roman Hubník tak dobře, že z toho bude Sváčkův odkop.
51'
Po dlouhém nákopu Romana Hubníka poslal míč z první do vápna Václav Svoboda, Pinc u něj ale nebyl dříve než gólman Kohoutek.
50'
Ondřej Mihálik postupoval po pravé straně, dobře ho ale skluzem zastavil Jakub Košata. Domácí tak mají k dispozici jen aut.
49'
Lukáš Woitek dopravil míč do brány, ale už byl pískán ofsajd, takže branka pochopitelně platit nemůže.
48'
Christián Herc posílal dobrý pas do vápna na Václava Svobodu, ale tomu chyběl tak krok k tomu, aby jej dostihl.
47'
Přihrávka Romana Hubníka skrze obránce Štěchovic neprošla, je z toho alespoň autové vhazování.
46'
Domácí tým se pokusil o nákop na pravou stranu na Mihálika, ale Šimon Těžký odhlavičkoval balon.
46'
Oba týmy si do druhého poločasu připravily dvojici střídání. V domácím celku odešli Denis Plecitý a Bohumil Havel, místo nich přišli do hry Pavel Hezoučký s Jonášem Vaisem. Hosté nasazují do hry Lukáše Batku a Lukáše Woiteka místo Ladislava Volešáka s Jakubem Lukavským.
46'
První část utkání nepřinesla příliš atraktivní fotbal. Oba celky se sice snažili hrát útočně, zároveň ale byly velmi opatrné v obraně. Tedy až na jeden moment, který byl nakonec gólový. Po chybě Strmisky využil samostatný únik Jakub Lukavský, jenž je tak prozatímním jediným střelcem zápasu.
Druhý poločas začne přibližně v 11:31.
45'
45'
Domácí celek dostal k dispozici rohový kop, po rozehrávce nakrátko posílal míč do vápna Havel, ale jeho spoluhráči byli v ofsajdu.
45'
V souboji dvou dvanáctek faulovala ta hostující – tedy Martin Novák srazil nedovoleně Martina Petra.
44'
Ve vápně obdržel pas Ladislav Volešák, rozhodl se ale místo střely jít do kličky, načež ho dokázal odstavit Strmiska. Sváček bude vykopávat.
43'
Tým trenéra Pavla Horvátha i nadále hledá cestu do vápna, znovu neúspěšně. Štěchovice brání zatím výborně.
41'
Červenomodří se opět drží v útoku a kombinační hrou se chtějí dostat k centrům ze stran, ale Štěchovice působí velmi dobře organizovaně.
40'
Christián Herc vyslal přihrávku do vápna, kde absolvovali rychlostní souboj Ondřej Mihálik a Michal Švejda. Hostující kapitán jej však odstavil od míče, čistým způsobem.
39'
Lukavský s Novákem se snažili zachytit dlouhý nákop na útočnou polovinu, hlavičkoval však dobře postavený Slavomír Strmiska.
38'
Opět se ale nedaří zaútočit ani jednomu z týmů. Viktoriáni se však snaží ještě před poločasovou přestávkou vyrovnat.
37'
Domácí krátce po výkopu ztratili míč a Štěchovice se nyní dopředu posouvají formou autových vhazování.
36'
Tak tohle byla velká chyba domácího stopera! Slavomír Strmiska hlavičkoval v polovině hřiště na obrannou polovinu, tam se ale do brejku uvolnil JAKUB LUKAVSKÝ. Tváří v tvář Sváčkovi si hostující ofenzivní hráč poradil výborně a poslal Štěchovice do vedení 1:0!
36'
Centrovaný míč faulovaného hráče ale úspěch neslavil. Poté dostal druhý pokus, nicméně stopeři Štěchovic brání dobře.
35'
Další ze soubojů Žiláka s Novákem, tentokráte fauloval hráč Štěchovic. Domácí rozehrají standardní situaci z levého okraje vápna.
34'
Další nebezpečný centr Jakuba Košaty! Před bránu nabíhali Jakub Lukavský a Ladislav Volešák, oba byli těsně před Sváčkem, ale naštěstí pro béčko Plzně promáchli.
33'
Košata hledal Štěpána Kučeru, ale toho v hlavičkovém souboji porazil Slavomír Strmiska.
33'
Před Martinem Novákem skluzem odehrál balon na roh Karel Žilák. Pro míč už si jde opět Košata.
32'
Před Jakubem Lukavským odkopl míč Slavomír Strmiska. Štěchovice ale pokračují v útoku.
31'
Dobrý balon poslal do vápna Jakub Košata. Obránci Plzně u něj byli první a odhlavičkovali jej do bezpečí, ale přesto to byl velmi nebezpečný centr.
30'
Martin Novák dobře zblokoval přihrávku Karla Žiláka a krátce nato vybojoval pro Štěchovice přímý kop z pravé strany hřiště.
29'
Fotbal nyní moc krásy nenabízí. Oba týmy se snaží o útočné akce, ale zároveň mají kvalitně připravené obrany.
28'
Hostující centrovali z levé strany, ale pouze k Žilákovi, který míč zpracoval pro brankáře Dominika Sváčka.
27'
Karel Žilák si přiťukl míč s Martinem Petrem, jeho centr na bližší tyč ale moc povedený nebyl.
26'
Po přihrávce Ondřeje Mihálika si zpracoval míč Dušan Pinc. Poté mu unikl, ale domácí útočník dokázal ještě vybojovat rohový kop.
25'
Centr Karla Žiláka srazil vracející se Filip Busta do připraveného brankáře Štěpána Kohoutka. Dobrý pokus rezervy pětinásobného českého mistra o rychlý útok.
24'
Míč nyní po nákopu do pokutového území sebral Dominik Sváček. Domácí gólman posléze zvolil rozehrávku nakrátko.
23'
Štěchovičtí se nyní drží na útočné polovině, ale přes obranu Plzně se jim moc nedaří dostávat do vápna.
22'
Bohumil Havel zkusil poslat dlouhý míč na Mihálika, ten měl k němu ale daleko. Vykopává Kohoutek.
21'
Ondřej Mihálik sice ztratil ve středu hřiště míč, ale vše napravil skvělým návratem proti Lukavskému, který mířil do protiútoku. Nyní domácí hráč využil své velké rychlosti.
20'
Tomáš Pavlík, hrající s obličejovou maskou, se na pravé straně dobře uvolnil otočkou, ale poté při ztrátě balonu fauloval Martina Petra.
19'
Souboj tělo na tělo absolvovali Karel Žilák a Martin Novák, dobře si počínal hostující krajní hráč, který beka domácích čistě odstavil.
18'
Štěchovice byly nachytány v ofsajdu. To se nelíbilo hostujícímu trenérovi Jiřímu Hruškovi, ale sudí byl neoblomný.
17'
Znovu dostal Hubník na starosti rozehrávku. Myslel to dobře, hledal na pravé straně nabíhajícího Svobodu s Plecitým, ale balon šel příliš daleko.
16'
Plzeň se opět přesunula na útočnou polovinu, kde nějakou dobu kombinovala. Míč ale skončil v náruči brankáře Kohoutka po nákopu Romana Hubníka.
15'
Po další dobré práci Hubníka se odrazil míč za vápno k Jakobovskému, kterému rána z voleje nevyšla – mířila totiž mimo tři tyče.
14'
Centr Ladislava Volešáka proletěl na konec vápna až k Těžkému, který chtěl ještě dostat balon do předbrankového prostoru. Zde byl ale Hubník, jenž ho odkopl na roh.
13'
Tomáše Pavlíka fauloval na pravém křídle domácí Hubník, Štěchovice mají přímý kop ze strany. Takový zkrácený roh.
12'
Dušan Pinc chtěl vyslat Plecitého, ale k balonu se jako první dostal Šimon Těžký. Ten tak zastavil vznikající akci Viktorie již v zárodku.
11'
Střelecký pokus Ondřeje Mihálika tečovali štěchovičtí obránci, nebylo to ale nic výraznějšího, takže Kohoutek v poklidu chytil míč.
11'
Karel Žilák rozehrál míč pro Bohumila Havla, který se z první pokusil o centr. Ten se mu ale vůbec nepodařil. Výkop má k dispozici brankář Štěpán Kohoutek.
10'
Tomáš Pavlík ostře zajel do Denise Plecitého, který tak musel okusit druhý faul během krátké doby. Další rozehrávka pro červenomodré, tentokráte blíže brance.
9'
Denis Plecitý byl faulován ve středu hřiště, Viktoria Plzeň B tak může v klidu rozehrát další akci.
8'
Stejně to dopadlo na druhé straně při spolupráci Bohumila Havla a Dušana Pince.
7'
Dlouhý nákop Lukáše Jakobovského měl původně mířit na kapitána Michala Švejdu, ale nevydařil se, a tak uvidíme jen odkop Dominika Sváčka.
6'
Mihálik prostrčil míč na Žiláka, kterého skluzem dobře zastavil Martin Novák.
5'
Tým z okolí Prahy chtěl vyrazit dopředu, jenže ho zastavilo ofsajdové postavení.
5'
Jenže ani tentokráte nedokázali Plzeňští ohrozit alespoň Kohoutkovu branku. Obrana Štěchovic byla pozorná.
4'
Další zblokovaný centr, tentokráte Žilákův. Následuje tedy opět rohový kop.
4'
Centr Hubníka z levé strany odhlavičkovali obránci hostí na další roh. Viktoria vstoupila do zápasu velkou aktivitou v ofenzivě.
3'
Domácí zvolili rozehrávku nakrátko, hráči Štěchovic velice dobře napadali a zahnali viktoriány zpět na jejich polovinu.
2'
Ondřej Mihálik zrychlil po pravém křídle a prošel do vápna, kde byl jeho pas zblokovaný na rohový kop.
1'
Domácí se jako první pokusili proniknout dopředu po pravém křídle, ale Štěpán Kučera odhlavičkoval míč do bezpečí.
1'
Za domácí dnes nastoupí z A týmu vypůjčení Dominik Sváček, Roman Hubník, Christián Herc a Ondřej Mihálik. Trenér Horváth pak sáhnul k více změnám v sestavě, které vyvolala buď zranění, nebo snaha o rozehrání více hráčů. Do sestavy se například vrací útočník Dušan Pinc.

V dresu Štěchovic uvidíme v akci také několik zkušených fotbalistů. Mezi jmény vyčnívají například Ladislav Volešák, který odehrál v nejvyšší soutěži téměř 200 utkání, nebo také Štěpán Kučera, jenž si mimo česká angažmá zahrál v Belgii a v Kazachstánu.

FC Viktoria Plzeň B: Sváček – Svoboda, Strmiska, Hubník, Žilák – Havel, Petr, Herc – Mihálik, Pinc, Plecitý
Náhradníci: T. Novák – Grajciar, Václavík, Rychnovský, Vais, Hezoučký, Taleski

TJ Štěchovice: Kohoutek – Švejda, Busta, Kučera, Těžký – M. Novák, Pavlík, Jakobovský, Košata – Lukavský – Volešák
Náhradníci: Grégr – Hašek, Štědronský, Batka, Obermajer, Pešl, Woitek

Rozhodčí: Pilný – Vít, Arnošt.
TJ Štěchovice

Tým z okresu Praha-západ si také v úvodu sezony nevede špatně, na svém kontě má 11 bodů při skóre 13:13. Dosud totiž vyhrál čtyři duely a prohrál tři.

Štěchovicím se příliš nedaří na hřištích soupeřů, uhrál zde zatím pouze dva body, když ve třetím kole uspěl po penaltách v Hostouni. Jinak prohrál na hřišti Králova Dvoda 2:3, v Příbrami B 0:4 a v Táborsku 2:3, což byl zatím psolední duel tohoto celku.
FC Viktoria Plzeň B

Béčko Viktorie má za sebou zatím dobrý vstup do ročníku 2019/2020, ve všech sedmi duelech totiž alespoň bodovalo. Připsalo si čtyři vítězství a tři prohry – všechny byly až po penaltách. Skóre týmu trenéra Pavla Horvátha je 11:4, tedy s nejlepší ligovou obranou.

Naposledy B tým Plzně vyhrál v derby v Domažlicích 2:1, kde se prosadili stoper Šimon Gabriel a slovenský záložník Christián Herc, který patří mezi hráče A týmu, jež pravidelně nastupují za třetiligovou rezervu. Naposledy v domácím prostředí to byl třeba také Roman Hubník, který v duelu s Táborskem neproměnil rozhodující penaltu v rozstřelu.
Krásné fotbalové odpoledne z Luční ulice v Plzni! V tréninkovém areálu FC Viktoria se dnes potká domácí FC Viktoria Plzeň B proti TJ Štěchovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.