ČFL - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rakovník : Písek - 10. listopadu 2019   14:00

Rakovník
Rakovník
44' Hejda
1:3
(1:0)
Písek
Písek
63' Voráček   • 65' Holý   • 86' Valenta
Rakovník
Buchlák – Rendla, Pelyak, Sklenka, Červený (C), Severin (78. Ducár), Vilímek, Krupička, Duchoň, Hejda, Klein.
Zach – Pelc, Razím, Ducár, Hamouz.
Hodek – Szikszay, Langmajer
145 diváků
Písek
Satrapa – Benetka, Kubiš (58. Holý), Vávra (73. Sajtl), Vacovský, J. Held, Presl (C), Běloušek, M. Held (46. Valenta), Voráček (86. Hajdo), Ulbrich (80. Kulík).
Klement – Kulík, Holý, Hrachovec, Sajtl, Hajdo, Valenta.

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! Písek potvrdil roli jasného favorita a vyhrál devátý z posledních jedenácti zápasů. Proti poslednímu týmu tabulky to ale neměl tak jednoduché, jak to po průběhu úvodní půlhodiny mohlo vypadat. Hejda před pauzou skóroval z přímého kopu a hosté tak museli skóre otáčet. Obrat se jim ale povedl velice rychle, Voráček s Holým skórovali v rozmezí několika desítek vteřin a Valenta v závěru navíc upravil stav na konečných 3:1 pro Písek.
90+2'
90+2'
Tak to mohla být parádní gólová tečka za tímto střetnutím! Jeden z hostů vypálil skoro z poloviny hřiště a trefil břevno branky vyběhnutého Buchláka.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Ještě jedna žlutá karta, kterou za faul na útočné polovině vyfasoval Jan Ducár.
90'
K ničemu vážnému ale nedošlo, centrovaný balón přistál na střeše brány a Satrapa nebude spěchat s rozehrávkou.
89'
Ještě jedna teoretická šance pro Rakovník, který získal výhodu standardní situace z pravé strany.
88'
Žlutou kartu dostává Marek Hejda (SK Rakovník).
87'
Pokus o rychlou odpověď domácím nevyšel, Satrapa bez problémů zastavil přízemní přihrávku běžící přes jeho pokutové území.
86'
Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Martin Voráček, přichází Dominik Hajdo.
86'
Písek právě vstřelil branku!
Pět minut před koncem je asi definitivně jasno o tom, že všechny body poputují do Písku! Po skvělém centru z levého křídla precizně uklidil míč do sítě nekrytý TOMÁŠ VALENTA.
85'
Hosté mají situaci pod naprostou kontrolou. Za malou chvíli navíc ušetří další vteřiny, protože se do hry chystá Hajdo.
84'
A v nejbližších vteřinách ani nevymyslí, protože z akce na pravém kraji hřiště resultuje autové vhazování píseckého mužstva.
83'
Až teď se i Rakovník usadil na útočné polovině. V zahuštěných prostorech kolem vápna ale zatím nic nevymyslel.
82'
Dnešní utkání sleduje 145 diváků.
81'
Martin Voráček byl u pravé lajny faulován Krupičkou. Domácím se stále nedaří vymanit z obranné ulity.
80'
Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Tom Ulbrich, přichází Karel Kulík.
79'
Buchlák malinko podklouzl při odkopu a ten navíc nasměroval jen k hráčům Písku, kteří čekali na balón ve středu pole.
78'
Střídání v týmu SK Rakovník: ze hřiště odchází Jan Severin, přichází Jan Ducár.
76'
Už několik minut je hra zaseklá ve středu hřiště. Po faulu na půlící čáře budou uvádět míč do pohybu domácí fotbalisté.
75'
Po několikerém ohrožení obou branek se tempo hry výrazně uklidnilo. Písek si v těchto okamžicích s přehledem hlídání jednobrankový náskok.
73'
Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Roman Vávra, přichází Ondřej Sajtl.
69'
Po příležitosti Valenty měli hosté k dispozici rohový kop, ze kterého tentokrát nebylo nic nebezpečného.
68'
Jan Severin si vyšlápl na Ulbricha, Písečtí tak zůstávají nastěhovaní na polovině soupeře.
67'
A zase rychle na druhou stranu. Jeden z hostů to zkoušel z těžkého úhlu, ale Buchlák si u své levé tyče tentokrát poradil.
66'
Nechybělo moc a bylo znovu vyrovnáno! Důležitý obranný zákrok si ale připsal Běloušek, který nepustil finální pas na Severina. Ten by jinak uklízel do poloprázdné branky.
65'
Během několika desítek vteřin je všechno jinak! Jako správný žolík se ukázal ŠTĚPÁN HOLÝ, který dostal přihrávku za nezformovanou obranu a jednoduše se dostal před Buchláka, který na jeho střelu zleva nedosáhl.
63'
Ve třiašedesáté minutě je vyrovnáno na 1:1! MARTIN VORÁČEK zužitkoval Benetkův centr z pravé strany a uklidil míč za Buchlákova záda. Na zemi po celé situaci zůstal ležet jeden z obránců, ale na platnosti gólu to nic nezměnilo.
61'
Samuel Buchlák si zakřičel a došel si pro neškodný centr z levé strany.
60'
Jaroslav Červený si všiml, že je Satrapa venku z branky. Pokus o střelu z obrovské dálky mu ale rozhodně nevyšel podle představ.
59'
Počet střel se na obou stranách rychle zvyšuje. Písek to dvakrát zkusil z dálky, ale na vyrovnání to nestačilo.
58'
Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází David Kubiš, přichází Štěpán Holý.
57'
Nakonec z toho byly rohy hned tři a ve všech případech z toho byly dobré šance pro Rakovník. Dvakrát proletěl tečovaný míč vedle branky a napotřetí Satrapa zastavoval balón na brankové čáře.
56'
O rozehrávku z rohu velkého vápna se tentokrát postaral Kryštof Vilímek. I on vyslal solidní pokus, který Satrapa s problémy vyrazil na roh.
55'
Slibně se vyvíjející přímočarou akci rakovnického mužstva zastavil prostřednictvím žluté karty až střídající Tomáš Valenta.
54'
Hosté si vypracovali výhodu rohového kopu, jenže sklepnutí centru z pravé strany skončilo na noze jednoho z obránců.
53'
Jan Severin ve středu hřiště fauloval Jakuba Helda a dokonce za to dostal žlutou kartu.
52'
Písečtí trochu prohospodařili standardní situaci, po které Buchlák opět nespěchá s rozehrávkou.
51'
Na druhé straně centroval Tom Ulbrich, ale rakovnická obrana míč rychle uklidila pryč z pokutového území.
50'
Červeného průnik nevyšel kvůli dosti důraznému zákroku obránce, jenž se obešel bez odpískání faulu.
49'
Jeden z hostů vysoko přestřelil z dobrých třiceti metrů. Na programu dne tak bude odkop od branky Samuela Buchláka.
47'
Červený se užuž odpoutával od svého strážce, nicméně náznak rychlého kontru zhatil odmávaný ofsajd.
46'
Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Martin Held, přichází Tomáš Valenta.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém Písek dobrou půlhodinu naprosto dominoval, jenže pořádně zahrozil jen při střele Jakuba Helda. Domácí postupem času začali vystrkovat růžky a těsně před odchodem do šaten se z první střely na branku ujali vedení, když Marek Hejda skvěle provedl přímý kop.
45+1'
45+1'
Hosté se po menší odmlce zabydleli na útočné polovině. Ulbrichův pas do zahuštěného vápna však nenašel nikoho v bílém.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Rakovník právě vstřelil branku!
Tak to je vzhledem k průběhu zápasu hodně překvapivý moment! MAREK HEJDA dokonale zrealizoval přímý kop z hranice pokutového území, když zakroutil balón k pravé tyči Satrapovy brány.
43'
Žlutí se i na druhé straně. Za faul na samotné hranici pokutového území byl napomenut Filip Vacovský.
41'
Jaroslav Červený je bezesporu nejviditelnějším rakovnickým fotbalistou. Za faul ve středovém kruhu a podrážděnou reakci nyní dostal žlutou kartu.
41'
Ze standardní situace z hloubi pole resultovala propagační střela Červeného. I tak se domácí celek začíná postupem času osmělovat.
40'
Jakub Sklenka byl tvrdým zákrokem sestřelen k zemi, nicméně se to obešlo bez žluté karty.
39'
Technická střela z rohu šestácky proletěla několik metrů nad Buchlákovou brankou. První půle se tak pomalu blíží remízovému konci.
37'
Poprvé se vážněji zapotila také obrana Písku, které ulehčil život odpískaný faul domácího kapitána Červeného.
36'
Po rozehrávce ze středového kruhu se míč odrazil na Jaroslava Červeného, kterému se křižná střela z pravé strany ale nepovedla a Satraba bude moci z klidu vykopávat.
35'
Voráček si nedokázal narazit s Ulbrichem. Náznak domácího protiútoku skončil faulem přesně uprostřed hřiště.
34'
Samuel Buchlák tentokrát mohl zůstat v klidu, střela Antonína Presla až k němu neprošla.
33'
Martin Held byl faulován kousek před velkým vápnem a z je z toho nebezpečný přímý kop pro Písek.
32'
Pelyak zakřižoval Kubiše a malou domů vyzval Buchláka k odkopu do klidného středu pole.
31'
Roman Vávra o pár milimetrů nedosáhl na Kubišův centr, míč se mu svezl po hlavě a vyletěl mimo hrací plochu.
30'
Domácí obrana si dávala přednost při odkopu. Ten nakonec přišel a následovat tak bude autové vhazování Antonína Presla.
29'
Další roh pro hosty...
28'
I s následným rohem si domácí obrana poradila. Výrazně ji pomohl odpískaný útočný faul ve vápně.
27'
Ulbrichův nástřel na přední tyč nebezpečný nebyl. Následná technická střela zpoza vápna od Jakuba Helda už ano, ale Buchlák dobrým zákrokem vytěsnil míč nad břevno.
26'
Kvůli nedovolenému zákroku nalevo od domácího pokutového území se chystá standardní situace.
25'
Kubiš je zatím hodně ve hře. Teď ale byl rychle dostoupen a při nápřahu ke střele mu byl míč ukopnut.
23'
Tom Ulbrich přihrával za obranu na Kubiše, kterému byl ve finále odmáván ofsajd, takže musel míč odevzdat.
22'
Voráčkova střela z dvaceti metrů byla sražená, dobývání domácí šestnáctky tím však rozhodně nekončí.
21'
Domácím byl odmáván ofsajd těsně za půlící čarou.
20'
Buchlák se vůbec nedomluvil s obráncem při likvidaci několikátého centru Davida Kubiše. Pro Rakovník každopádně vše dobře dopadlo.
19'
Pokračuje permanentní převaha Písku, který téměř veškerý čas tráví hluboko na polovině soupeře.
17'
Z centru na přední tyč ale vzešla jen nepřesná hlavička. Míč proletěl napravo od Buchlákovy branky.
16'
Kubišův centr byl sražen na druhý písecký roh.
15'
S kapitánskou páskou hrající Červený si došel pro faul ve středu hřiště, zadní řady domácího oddílu si tak mohou na chvíli oddechnout.
14'
Nepřesný nákop jednoho z hostů končí až u Buchláka, který nyní sleduje aktivní napadání Písku.
13'
Jaroslav Červený podnikl první útočný výpad Rakovníku, který ale zmařil naprosto nepoužitelný centr z pravé strany.
12'
Opět se domácí zatáhli do hlubokého bloku a nechávají písecké kombinovat na třiceti metrech od branky.
11'
David Kubiš dostal dobrou průnikovku za obranu, ale z úhlu vybíhajícího Buchláka neprostřelil.
10'
Martin Voráček to zkusil z dálky, nicméně trefil prvního obránce a od toho se míč pomalu vydal k Buchlákovi.
9'
Domácí se ubránili, jenže se zmohli jen na vysvobozující odkop k píseckým obráncům.
8'
Běloušek přetáhl centr na Kubiše, jehož pas rovněž letěl až za zadní tyč a tam ho jeden z obránců uklidil na roh.
6'
Buchlák dobře přečetl průnikovou přihrávku a sebral míč před rychle se blížícím protihráčem.
5'
Domácím se zatím nedaří projít přes zahuštěný střed hřiště, Písečtí si balón poněkolikáté vybojovali zpět.
4'
První hostující roh se neobešel bez zakončení, nicméně Buchlák si nedůraznou hlavičku v pohodě zkontroloval.
3'
Písek si musí pár desítek vteřin poradit v oslabení o jednoho muže. Se zraněným obličejem je u hostující střídačky ošetřován Jakub Held.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují ve žlutomodrých, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

SK Rakovník: Buchlák – Rendla, Pelyak, Sklenka, Červený (C), Severin, Vilímek, Krupička, Duchoň, Hejda, Klein.
Náhradníci: Zach – Pelc, Razím, Ducár, Hamouz.

FC Písek: Satrapa – Benetka, Kubiš, Vávra, Vacovský, J. Held, Presl (C), Běloušek, M. Held, Voráček, Ulbrich.
Náhradníci: Klement – Kulík, Holý, Hrachovec, Sajtl, Hajdo, Valenta.

Rozhodčí: Hodek – Szikszay, Langmajer.
FC Písek

Hosté přijeli k zápasu čtrnáctého kola v roli jasného favorita. V současnosti disponují bilancí osmi výher a pěti porážek, která jim stačí na čtyřiadvacet bodů a rovněž na páté místo, z něhož ztrácí tři body na třetí Králův Dvůr, ale pak už propastných dvanáct bodů na vedoucí Táborsko. V předchozích deseti zápasech Písek hned osmkrát slavil vítězství. Naposledy si vyšlápl na béčko pražské Slavie, které porazil 1:0.
SK Rakovník

Domácí tým zažívá naprosto mizerné období. Třetiligový nováček má po třinácti kolech nejhorší útok i obranu a aktuálně za sebou táhne osmizápasovou šňůru porážek, během které uhrál jediný bod proti Karlovým Varům. Jen za předchozích pět utkání má Rakovník skóre 1:20. Naposledy se představil na Strahově proti béčku Sparty a prohrál 0:3. V tabulce A – skupiny ČFL jsou Středočeši poslední se ztrátou tří bodů na patnáctou Hostouň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.