ČFL - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Hostouň - 1. září 2019   10:15

Sparta B
Sparta B
2' Ben Chaim (Juliš)  • 6' Ben Chaim  • 11' Horák (Ben Chaim)  • 28' Dudl  • 40' Horák (Ben Chaim)  • 50' Juliš (Prokopec)
6:1
(5:0)
Hostouň
Hostouň
62' Trapp
Sparta B
Kotek – Vindheim (46. Konopásek), Piško (46. Talovjerov), Lischka, Dudl, Vácha (C), Ben Chaim (46. Prokopec), Šimáček (77. Dao), Mareček (63. Ambler), Juliš, Horák.
Tůma – Dao, Talovjerov, Patrák, Konopásek, Prokopec, Ambler.
Melničuk – Hányš, Šafránková
TCM Strahov
400 diváků
Hostouň
Czehowsky – Zahranyčnyj, Trapp, Dosoudil, Vašák (53. Krupička), Lohojda, Marek (C), Kabele (80. Laušman), Vojtěšek (60. Křižka), Hovorka (80. Borák), Hájek (68. Baratynskyj).
Kudrna – Baratynskyj, Krupička, Laušman, Borák, Křižka, Kolmistr.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
To Hostouň po postupu z divize čeká na svou první výhru v České fotbalové lize. V tabulce zůstane na posledním místě. Přesně za týden odehraje domácí střetnutí s Pískem.
Zdá se, že béčko Sparty to s postupem do F:NL myslí vážně. Zatím Pražané neprohráli za čtyři kola a ztratili pouze bod v Benešově, kde zvítězili až na penalty. V dalším kole se Sparta představí v Karlových Varech.
Kotkovi překazil čisté konto exligista Trapp střelou z vápna na přední tyč. Domácí brankář byl dost naštvaný po obdržení gólu a kopl do brankové konstrukce.
Béčko Sparty potvrdilo roli výrazného favorita a porazilo doma Sokol Hostouň poměrem 6:1. Za dvanácti minutách vedli svěřenci trenéra Kotala 3:0 a utkání měli pod kontrolou. Po dlouhé době si zahrál Tal Ben Chaim a uvedl se bilancí 2+2 za pětačtyřicet minut. Poté jej vystřídal Prokopec. Ten zaujal přihrávkou mezi nohama obránce a Lukáš Juliš překonal brankáře soupeře. To byl také jediný gól domácích ve druhém dějství.
90'
90'
Snaha o přelobování Kotka z pravé strany nebyla přesná a balón dopadl zcela mimo branku.
90'
Sparta v poklidu dohrává zápas, nyní si na půli přihrávají Lischka a Talovjerov.
89'
Zahranyčnyj nakopl míč z poloviny hřiště na pravou stranu, tam nebyl nikdo ze spoluhráčů. Možná chtěl hostující hráč překvapit Kotka z dálky. Kdo ví...
89'
Vácha podpořil kombinaci Sparty na polovině hostů. Následně přišel faul Laušmana z levé strany.
88'
Juliš nedosáhl na nahrávku ze středu v pravé polovině vápna, Czehowsky byl rukama proti ohrožení své branky.
87'
Žlutou kartu dostává Krupička (TJ Sokol Hostouň).
87'
Dao si seběhl na pravou stranu, zbavil se Trappa, ale doplatil na skluz jiného hostujícího fotbalisty.
86'
Laušman byl zdvojený na levé straně, počkal na Zahranyčného a poté odcentroval na přední tyč, kde zasáhl bek.
86'
V závěru své individuální akce si Dao až moc předkopl míč v levé části velkého vápna a ten tak skončil v náruči Czehowskyho.
85'
Exekuce se ujal Dudl levačkou, balón skočil jednou o trávník do rukavic hostujícího brankáře.
85'
Dao byl faulovaný při otočce na středu a pozice pro rozehrání standardní situace to není vůbec špatná.
84'
Dao ukázal dobrou práci s míčem na pravé straně. Sparta poté kombinovala na polovině hřiště.
83'
Sparta pokazila nahrávku z levé strany pod sebe. Jinak by měl Juliš z velkého vápna vyloženou šanci.
83'
Váchova nahrávka po pravé straně byla až příliš rychlá a doputovala do velkého vápna na kopačku brankáře hostů.
82'
Lischka rozehrával s Talovjerovem. Společnost jim dělal presující fotbalista. Následně zvolila Sparta levou stranu.
81'
Laušman už fauloval Konopáska na pravé straně a ani neprotestoval.
80'
Sudí Melničuk pustil zákrok Talovjerova z pozice stopera, hraje se dál.
80'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Hovorka, přichází Borák.
80'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Kabele, přichází Laušman.
79'
Konopásek využil nahrávky Dudla ze středu a centroval z pravé strany. Ve vápně se poté Czehowsky nedohodl spoluhráči. Sparta však nedokázala překonat ležícího brankáře a otřela svojí tutovku o brankovou konstrukci.
78'
Kotek pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Následně Talovjerov přihrál křížem na levou stranu.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Šimáček, přichází Dao.
76'
Do vápna hostů přiletěl další balón, tentokráte z kopačky Váchy. Sokol jej odvrátil a následně se Sparta provinila proti fotbalovým zákonům.
76'
Konopáskův centr z pravé strany k bližší tyči přinesl Spartě roh.
75'
Po zákroku hlavou na přední tyči vhazuje Konopásek z pravé strany.
74'
Zahranyčnyj odhlavičkoval křižnou nahrávku na pravou stranu před Konopáskem, roh proti Sokolu.
73'
Centr z levé strany do malého vápna se odrazil na kopačku Zahranyčného a ten poté zakončil útok svého celku faulem na Talovjerova.
72'
Zahranyčnyj se setkal s míčem na půli. Baratynskyj vzápětí zaútočil krátce a nepřesně po levé straně.
71'
Konopásek zkusil kličku na pravé straně a Sokol zastavil jeho snažení podražením.
71'
Zakončení vysoko nad branku Sparty, rozehrává Kotek.
69'
Žlutou kartu dostává Křižka (TJ Sokol Hostouň).
69'
U míče stál Vácha a Horák. Domácí kapitán rozehrál do levé části vápna, kde hosté přežili náběh do druhé vlny.
69'
Prokopec si obhodil beka na pravé straně, nastavil před něj tělo a tím jej donutil k faulu.
68'
Dnešní utkání sleduje 400 diváků.
68'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Hájek, přichází Baratynskyj.
68'
Centr z levé strany přeletěl hostující vápno. Vhazuje Hostouň.
67'
Sparta rychle vhodila aut z levé strany, ale neúspěšný souboj jeden na jednoho připravil domácí o možnost zakončení na branku hostů.
66'
Při výpadu tři na tři zablokovala Sparta zakončení Hovorky z levé strany šestnáctky, následuje roh tentokráte pro Sokol.
65'
Zakončení hlavou pod horní tyč vyráží Czehowsky nad sebe a Sparta kope další roh.
65'
Vladimír Melničuk nařizuje rohový kop z levé strany, ten rozehraje Sparta.
64'
Kotek běžel na hranici vápna a schytal to od kopačky protihráče. Ten se hned omlouval. Tohle nebyl určitě úmysl.
63'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Mareček, přichází Ambler.
62'
Hostouň právě vstřelila branku!
Kotek je rozčílený! Kopl do brankové konstrukce! Čisté konto dnes neudrží! PETR TRAPP využil posunutí ze středu a z pravé strany vápna propálil brankáře k přední tyči.
62'
Vácha nahrál z pravé strany na nohu obránce. Sokol poté reagoval útokem, ale Sparta se včas stihla vrátit za balón.
61'
Kotek si (opět) zahrál nohama mimo své vápno. Sparta poté držela míč na levé straně, ale ani neodcentrovala před branku hostů.
60'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Vojtěšek, přichází Křižka.
60'
Sparta se přesunula z levé strany na střed a Talovjerov poté zkazil přihrávku k postranní čáře.
59'
Zřejmě Lischka hrál mimo fotbalová pravidla, Sokol následně rozehrál krátce Zahranyčnym.
58'
Kotek vyběhl až do středového kopu, jeho nákop po ose hřiště sebrala obrana hostů.
57'
Sokol se prezentoval faulem při útoku Sparty po levé straně a hráči se stěhují před brankáře zelenobílých.
57'
Czehowsky skočil proti křižné střele z pravé strany přes Vašáka. Hosté tohle zakončení ustáli.
56'
Trošku se zpožděním dal pomezní sudí Hányš kolegovi Melničukovi signál k odpískání faulu Sokola na pravé straně.
55'
Vácha hezky nahrál do pravé poloviny vápna, tam Prokopec chtěl přehodit brankáře, ale následně fauloval v šestnáctce.
54'
Konopásek si pomohl nahrávkou Kotkovi. Sparta poté začala útok středem. Ke konci chytil Czehowsky sražený centr do koše u přední tyče.
53'
Střídání v týmu TJ Sokol Hostouň: ze hřiště odchází Vašák, přichází Krupička.
53'
Lohojda (Hostouň) dostává za faul u pravé lajny druhou žlutou kartu a Sokol bude dohrávat o desíti.
52'
Vladimír Melničuk se ujistil, jestli je Mareček v pořádku po faulu soupeře před domácím vápnem a Sparta následně může útočit.
51'
Hovorka se rozeběhl na levé straně, ale balón přeskočil jeho kopačku, vhazovat by měl Konopásek.
50'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Prokopec nahrál z pravé strany mezi nohama beka do vyložené šance na střed a LUKÁŠ JULIŠ obstřelil gólmana do dolní části brány.
49'
Konopásek vzal aut zprava. Kotek nikam nespěchal, k dispozici mlě své obránce, například sbíhajícího Talovjerova.
48'
Vašák si nezpracoval balón ideálně. Následoval útok Sparty pravou stranu, kde pomezní Šafránková signalizovala nedovolený zákrok domácích.
48'
Sparta nerozehrála přesně po levé straně. Hraje tak Dosoudil se svým brankářem.
47'
V ponechané výhodě si hostující obrana poradila s centrem z levé strany, ale Sparta je stále u míče.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Vindheim, přichází Konopásek.
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Piško, přichází Talovjerov.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Ben Chaim, přichází Prokopec.
46'
O osudu zápasu je v podstatě rozhodnuto. Sparta vletěla na Hostouň a za dvanáct minut vedla 3:0. Hlavně Tal Ben Chaim dělá hostům velké problémy svou rychlostí na pravé straně. Stejně tak disponuje domácí celek velice dobrým presinkem. Sokol si zatím nevypracoval jedinou větší příležitost. Kotek je víceméně bez práce.
Lukáš Vácha ještě debatoval s rozhodčím Vladimírem Melničukem. Zřejmě o tom, zda se měla pískat v nastavení penalta pro Spartu.
45+2'
45+2'
Trapp hlavičkoval do rukou Kotka.
45+1'
Sparta přerušila následný kontr faulem na levé straně a Hostouň může alespoň snížit ze standardní situace.
45+1'
Za zákrok v pravé polovině vápna se penalta proti Sokolu nebude pískat!
45'
Sparta ještě drží míč na půli a chce přidat šestou branku v prvním poločase.
45'
Útok Sparty vypadal zajímavě, Ben Chaim ukázal rychlost, ale jeho nahrávka na levé křídlo postrádala přesnost.
44'
Tvrdou střelu z levé strany nepustila Sparta do vápna a Kotek tak nemusel zasahovat.
43'
Trapp zpracoval nahrávku brankáře, ale Hostouň přišla o míč na hranici středového kruhu vlastní poloviny.
42'
Dosoudil měl na zádech Juliše. Hosté následně vybojovali standardku z levé strany.
40'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Vácha vymyslel krásný lob ze středu do pravé části vápna pro Ben Chaima a ten vyzval DANIELA HORÁKA k zakončení do branky, ve které tou dobou byli zhruba dva hráči soupeře, nikoliv brankář Czehowsky.
40'
Zahranyčnyj odcentroval prvním dotekem z pravé strany na nohu beka a Dudl poté nepokazil rozehrávku.
39'
Píská se také faul Sparty při presinku z pravé strany a hrát tak může Czehowsky.
38'
Zahranyčnyj fauluje u pravé lajny a Sparta tak kombinuje na vlastní polovině.
37'
Kotek vyboxoval rukou centr z pravé strany na zadní tyč a Sokol poté zleva minul prázdnou bránu.
36'
Převaha Sparty na držení míče narůstá.
35'
Sparta vystihla krátkou přihrávku na Czehowskyho. Následně hosty zachránil zřejmě Trapp na poslední chvíli, jinak by Juliš zakončoval do prázdné branky.
34'
Ačkoliv se to Spartě nelíbí, tak Dudlovi je na pravé straně pískaný faul po ztrátě míče.
33'
Lischka vystoupil proti nákopu Dosoudila. Sparta poté běžela na branku soupeře. Při rychlé nahrávce z osy hřiště do pravé poloviny skočil po míči vybíhající Czehowsky.
32'
Ben Chaim upadl na pravé straně, ale o faul se nejednalo. Vácha tak presuje ze středu hrací plochy.
31'
Dudl se nejprve netlačil z levé strany před Zahranyčného, ale následně proti obránci Sokola zapsal faul.
30'
Lischka počkal na balón na levé straně. Následně Horák byl bráněný čistě Zahranyčnym a vykopávat tak bude Czehowsky.
28'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Po přehození brankáře vyřešila Sparta závěr útoku nahrávkou z pravé strany šestnáctky do malého vápna, kde VÁCLAV DUDL zakončil do prázdné branky.
28'
Dlouhá souhra Sparty skončila ztrátou Juliše na levé straně před vápnem soupeře.
28'
Lischka zasáhl na postu posledního beka. Sparta rozjela kontr po pravé straně, ale útočící hráč už byl s míčem mimo hrací plochu.
27'
Marek se omluvil Šimáčkovi za faul na levé straně, Sparta rozehrála nakrátko.
26'
Už se opět hraje.
24'
Žlutou kartu dostává Lohojda (TJ Sokol Hostouň).
24'
Rozhodčí Melničuk dává hráčům pauzu na občerstvení.
24'
Sparta vyřešila složitou rozehrávku a poté ji pomohl faul při začátku útoku po pravé straně.
23'
Sparta nepovolila Dosoudilovi křižnou nahrávku na pravou stranu a obránce Sokola hrál vzápětí dozadu na brankáře.
22'
Hostouň útočila po levé straně, ale nepřesnou přízemní nahrávku do velkého vápna schoval Kotek do rukavic.
21'
Ben Chaim se nejprve neprosadil jeden na jednoho na pravé straně a poté postrčil protihráče nedovoleným způsobem před zraky pomezního rozhodčího Hányše.
20'
Zahranyčnyj vhodil míč z pravé strany pod sebe na kopačku Trappa. Následně se přidali hráči na středu a Hostouň hledala cestu do vápna Sparty.
19'
Hostouň má zatím problémy s kvalitním presinkem soupeře. Sparta je hodně pohyblivá a rychlá při napadání rozehrávky protivníka.
18'
Dudl obešel Zahranyčného na levé straně, ale při centru na zadní tyč fauloval Ben Chaim.
17'
Hostouň se zatím nedostala k zakončení na Kotka.
16'
Vácha vsadil na razanci, ale jeho rána mířila z levé strany vedle přední tyče, ke které skákal Czehowsky.
15'
Horák si hezky narazil s Dudlem na levé straně, centr poté vrátila obrana z jedničky z vápna.
15'
Lischka zaváhal na polovině hřiště, ale mrzet jej to nemuselo. Hosté přihráli nepřesně křížem na levou stranu.
14'
Kotek se nenechal překvapit, couval při centru na vzdálenější tyč a nechal dopadnout balón do svých rukavic.
13'
Sudí Melničuk nařizuje trestný kop z levé strany proti brance Sparty.
13'
Lohojda narazil na obránce na pravé straně, poté ještě Zahranyčnyj měl problémy s aktivním presinkem Sparty.
11'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Zřejmě Ben Chaim posadil centr z pravé strany zhruba na střed vápna a DANIEL HORÁK hlavou ze svého pohledu k levé tyči zvyšuje na 3:0.
10'
Sparta zvolila postupný útok. Lischka v závěru přihrál křížem, ale nakonec domácí chybovali.
9'
Ben Chaimův centr z pravého křídla byl přetažený. Následně přinesla spolupráce Horáka s Marečkem ve vápně pouze útočný faul.
9'
Sparta vletěla na Hostouň a Czehowsky si zatím pořádně nesáhl na balón. Je to pro něj dost složitý zápas.
8'
Sparta pokazila rozehrávku. Hostouň hned vhazovala a Ben Chaim zakročil z pravé strany.
7'
Juliš presoval, Czehowsky poslal míč na pravou stranu, tam vyhrál Dudl hlavu a posunul balón Váchovi.
6'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Tohle zavání debaklem! Czehowsky vyrazil vyloženou šanci z osy hrací plochy, ale na dorážku TALA BEN CHAIMA z pravé strany už byl krátký.
5'
Czehowsky odkopl míč nečistě na pravou stranu a po autovém vhazování rozehrává Lischka ve spolupráci s Dudlem.
4'
Horák upadl při presinku, posléze si zahrál Czehowsky a vybral si svého levého obránce.
3'
Zahranyčnyj odhlavičkoval míč na pravé straně, ale poté útok hostů ukončil Dudl.
2'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Sparta zablokovala tvrdou střelu a balón se odrazil na levou stranu, kde běžel Juliš do rychlého protiútoku. Našel na středu TALA BEN CHAIMA a ten z druhé vlny po zemi k pravé tyči vyhrál souboj jeden na jednoho s brankářem.
2'
Vzápětí bude hostující celek kopat první roh tohoto duelu.
1'
Lischkovi odskočil míč od nohy a Sokol vhazuje z pravé strany před vápnem Sparty.
1'
Vladimír Melničuk pískl poprvé do píšťalky, úvod zápasu doprovází slunečné počasí.
1'
Mužstva přichází na hrací plochu. Sparta bude hrát v rudých dresech a bílých trenýrkách. Hostouň v zelenobílém.

AC Sparta Praha B: Kotek – Vindheim, Piško, Lischka, Dudl, Vácha (C), Ben Chaim, Šimáček, Mareček, Juliš, Horák.
Náhradníci: Tůma – Dao, Talovjerov, Patrák, Konopásek, Prokopec, Ambler.

TJ Sokol Hostouň: Czehowsky – Zahranyčnyj, Trapp, Dosoudil, Vašák, Lohojda, Marek (C), Kabele, Vojtěšek, Hovorka, Hájek.
Náhradníci: Kudrna – Baratynskyj, Krupička, Laušman, Borák, Křižka, Kolmistr.

Rozhodčí: Melničuk – Hányš, Šafránková.
Hostouň je v tabulce České fotbalové ligy na posledním místě s jedním bodem a se skóre 2:7. V prvním kole prohrála doma s Motorletem Praha 0:2. Následně v Táborsku rozhodl úvodní poločas, ve kterém soupeř zvítězil poměrem 4:0 a Sokol už jen snížil. Před týdnem si Mařík v nastavení vynutil penalty, ale na ty byly úspěšnější Štěchovice a vyhrály 2:1.

To v MOL Cupu se hostům daří podstatně lépe. V předkole i v prvním kole předčila Hostouň svého soupeře 2:1. Nejprve na půdě divizního Petřína Plzeň, posléze doma proti Slavii Karlovy Vary. Druhé kolo čeká Sokol již ve středu, kdy před svými fanoušky vyzve Jihlavu. Hostouň čeká těžký zápas. Vysočina touží po návratu do nejvyšší soutěže.
TJ Sokol Hostouň
Hostouň poprvé ve své historii postoupila do České fotbalové ligy. V loňské sezoně postavila mužstvo okolo osmatřicetiletého kapitána a kladenského odchovance Tomáše Marka. Hosté mají na své soupisce rozhodně zaímavá jména.

Petr Trapp byl na startu úspěšné plzeňské éry, kdy Viktoria zažila třikrát postup do základní skupiny Ligy mistrů. Pamatovat si jej můžeme také z barev Příbrami. Stoper Radek Dosoudil nastupoval dříve za Mladou Boleslav. Před šesti lety jej fauloval kamerunský útočník Sparty Léonard Kweuke a Dosoudil utrpěl zlomeninu holenní kosti. Kweuke tehdy vyfasoval od disciplinární komise nejvyšší možný trest, tj. dvanáct zápasů. Dosoudil posílil Sokol přestupem ze Zbuzan.

Hostouň disponuje také Patrikem Czehowskym, brankářem, který prošel mládeží Dukly Prahu a v jejím dresu už proti sparťanské juniorce určitě na Strahově nastoupil.
AC Sparta Praha B
Po rozšíření České fotbalové ligy zatím Sparta neprohrála. Ze tří zápasů má sedm bodů. Nejprve otočila duel v Domažlicích. Ty kdysi vyhlásily za cíl postup do F:NL. Avšak s preferencí sportovní cesty, nikoliv administrativní. Jiskra navíc sází hlavně na ofenzivu. Takže se rozhodně jedná o cenný skalp. Prokopec a Šimáček zareagovali na trefu Došlého z první minuty. Ve druhém střetnutí si Pražané na Strahově poradili s Královým Dvorem 4:1. Naposledy zvítězili v Benešově 1:0 na penalty.

Sparta získala na pozici trenéra Václava Kotala, který se v Česku těší velkému respektu. Při svém posledním angažmá koučoval reprezentační sedmnáctku. 66letý odborník měl na začátku přípravy k dispozici 45 hráčů. Před sedmnácti lety se podílel na postupu sparťanského béčka do druhé ligy. Dříve působil u áčka Jablonce, Hradce Králové či Brna.

Kotalovy tréninkové dávky tak momentálně polyká například Lukáš Vácha, jenž již nakoukl do reprezentačního týmu. V loňské sezoně nastoupil za leténské áčko do pěti zápasů. Před startem ČFL byl jmenovaný kapitánem béčka. V odehraných třech duelech se neprosadil. Z dalších jmen na domácí soupisce můžeme ještě zmínit Matěje Svátu.

Ten již navlékal dres ligových futsalistů Mělníka. Podstatnější je, že v mládeži rudých jej vedl trenér David Holoubek. Sváta musel přerušit fotbalovou kariéru. Na vině bylo těžké zranění kolena, které jej vyřadilo na rok ze hry. Sváta si ovšem nepřipouštěl, že to je konec jeho fotbalové kariéry. Absolvoval čtyři operace a na jaře se již představil v dresu juniorky.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu čtvrtého kola České fotbalové ligy, ve kterém se střetnou AC Sparta Praha B a TJ Sokol Hostouň. Začínáme v 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.