ČFL - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zápy : Liberec B - 13. října 2019   15:30

Zápy
Zápy
49' Eliáš  • 61' Koutenský
2:0
(0:0)
Liberec B
Liberec B
Zápy
Soukup – Hašek (69. Skuhravý), Duben, Pávek, Hron, Matoušek (46. Nzembi), Jelínek (K), Putz, Koutenský (90. Palmeria), Eliáš (85. Koumba), Matějka (80. Kubů).
Doležal, Skuhravý, Kubů, Koumba, Palmeria, Nzembi.
Melničuk – Hányš, Šmat
Liberec B
Vliegen – Blažek, Vrabec, Baláž (K), Kim (68. Šíma), Yu, Dvořák, Šulc, Michal, Gembický, Beran.
Gabko, Petr, Šíma, Kratochvíl, Daněk, Aussi, Hnízdil.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Je konec! Domácí nakonec potvrdili roli favorita dnešního utkání a doma si nechali všechny body, o čemž rozhodly dvě branky v druhé půli. Nejprve se po krásné přihrávce trefil Josef Eliáš, načež o dvanáct minut později se hlavou trefil Lukáš Koutenský. Severočeši neměli moc šancí, a tak je jejich prohra zasloužená. Zápy dnes byly opravdu lepším celkem.
90'
90'
Radek Skuhravý to zkusil individuálně a moc nechybělo! Jeho rána šla dobře k tyči, jenže tu nakonec těsně minula. Následně rozhodčí píská a je tu konec.
90'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Bruno Palmeria, přichází Lukáš Koutenský.
89'
Rozhodčí si něco vyříkával s hráčem hostí, nejspíše k němu měl nějaké prupovídky.
87'
Nepřesnost na hostující straně přinesla chvilkové nebezpečí. Domácí hráč ovšem neměl dostatečnou rychlost, a tak ho obrana Liberce stihla dostihnout.
86'
Dnešní utkání už je rozhodnuto. Liberec nemá dostatek sil ani kvality na vstřelení jedné branky, natož dvou. Všechny body zůstanou na domácím hřišti.
85'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Josef Eliáš, přichází Mike Koumba.
84'
Dva domácí hráči se nyní srazili, což je pro ně škoda. Nejspíše by byli u míče dříve než soupeř, díky čemuž by se mohli vydat do protiútoku.
82'
Ne, hostujícími tým se nedaří ani trochu. Když už to vypadá na nějakou zajímavou šanci, v zásadě přijde špatná přihrávka a ztráta míče.
81'
Miroslav Dvořák nyní podle sudího fauloval, ovšem s jeho rozhodnutím není ani trochu spokojený. Nahlas vyjádřil svůj nesouhlas, ale rozhodčí žlutou netasil.
80'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Tomáš Matějka, přichází Matyáš Kubů.
79'
Jan Šulc se snažil probít proti dvojici soupeřů. Prvního sice obehrál, ale poté si míč předkopl moc dopředu a druhý obránce domácích už na něj vyzrál.
78'
Konečně pořádná střela na straně Severočechů! Dominik Gembický pálil z hranice šestnáctky a jeho rána nadělala Soukupovi problémy. Tem ji přesto vyrazil na rohový kop.
77'
Miroslav Dvořák je hodně aktivním hráčem ve svým týmu. Nyní přiťukl míč do dobré pozice Kimovi, jenže ten místo střely nahrával a míč poslal mimo.
76'
Radek Skuhravý byl u balónu dříve než jeho soupeř, takže ho vyvezl na polovinu hřiště. Tam se mu však míč zamotal pod nohy a dostali se k němu hosté.
75'
Miroslav Dvořák našel pasem přes obranu spoluhráče v šestnáctce. Ten ještě centroval před bránu, ale domácí obrana míč odkopla na polovinu hřiště.
74'
Jan Blažek si nyní osedlal svého soupeře na polovině hřiště, což neunikl pozornosti rozhodčího. Zápy se tak znovu dostávají zadarmo k balónu.
73'
Nejspíše to byl Petr Putz, který to zkusil rovnou na branku. Předvedl obstřel zdi, jenže jeho pokus mířil přesně doprostřed, kde byl připravený gólman.
72'
Ostrá rána do obličeje domácího hráče, po které už ale měla přijít žlutá karta. S přibývajícím časem nejspíše uvidíme podobné zákroky, jelikož rozhodčí zvolil hodně volný metr. To by se nemuselo vyplatit.
71'
Fotbalisté v modrém se snaží držet častěji na míči a předvádějí asi nejlepší výkon v celém utkání. Přesto po špatném pasu zase o balón přišli.
69'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Pavel Hašek, přichází Radek Skuhravý.
69'
Po delší době jsme viděli střelu na bránu v podání Severočechů. Tato střela přišla z nějakých dvaceti metrů a Soukup si ji v klidu pohlídal, šla doprostřed brány.
68'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec B: ze hřiště odchází Yiseok Kim, přichází Marek Šíma.
67'
Další standardka v podání Záp, avšak tentokrát žádné nebezpečí před bránou Liberce nevzniklo. Hostující obrana si to pohlídala a balón odpálila.
66'
Soukup měl nyní trochu problémy zkrotit skákavý balón. Nakonec se mu to ale povedlo a Liberec bude muset vybojovat míč zpět na své kopačky.
65'
Jan Šulc se snažil doběhnout balon, co mu síly stačily. Přesto byla přihrávka hodně dlouho a míč se nakonec vykutálel mimo hrací plochu.
64'
Zápy měly k dispozici standardní situaci. Jiří Duben se znovu dostal k hlavičce, když vyskočil nejvýše, jenže znovu se netrefil mezi tři tyče. Už mohl mít na svém kontě dva góly...
63'
Viděli jsme další zákrok, který byl hodně ostrý a znovu ho schytal domácí fotbalista. Je pískáno a Soukup bude rozehrávat dlouhým nákopem z autové čáry.
62'
Zápy se navíc snaží hodně aktivně napadat, jenže Liberec si s tím tentokrát poradil bez problémů. Následný centr domácí obrana odpálila na půlku hřiště.
61'
Zápy právě vstřelily branku!
Ten navíc střílí druhou branku a dělá velký krok za třemi body! Po rychlé akci přišel centr do šestnáctky, kde se s trochu štěstí dostal k hlavičce LUKÁŠ KOUTENSKÝ, jehož skákavý pokus zapadl k tyči! Vliegen jen zůstal stát.
60'
Yiseok Kim chtěl přenést hru na druhou stranu, ovšem přihrávka se mu hrubě nepovedla. Míč letěl vysoko a skončil jen v zámezí. Aut pro domácí tým.
59'
Dlouhý centr domácího hráče spadl přesně na hlavu hostujícího záložníka, jenž míč prodloužil až na svého gólmana. Ten tedy může rozehrávat.
57'
A velká šance na domácí straně, jak odskočit do dvougólového vedení! Na standardku si totiž nejvýše vyskočil Jiří Duben, jenže jeho hlavička bránu minula o několik desítek centimetrů.
56'
Hlavní rozhodčí se dnes nejspíše rozhodl, že nebude vytahovat karty. Už jsme viděli několik zákroků, které by si karetní ohodnocení zasloužily, ale nic.
55'
Další nepřesný dlouhý pas na straně domácích týmu. Severočeši se tak dostávají znovu k balónu a mohou se pokusit ohrozit branku soupeře.
54'
Jenže stejně rychle jako jej získal, ho zase ztratili. Dlouhý centr totiž přeletěl všechny na hřišti a skončil jen mimo hrací plochu. Odkop od brány Liberce.
53'
V utkání už se zase pokračuje i s domácím hráčem, jenž byl ošetřován. Následoval navíc faul Liberce, a tak se Zápy dostaly zadarmo k balónu.
52'
Tohle však není hezký pohled! Jeden z domácích hráčů zůstal po souboji ve středu hřiště ležet a je k němu okamžitě volán zdravotník. Nějakou chvíli se asi hrát nebude. Snad bude hráč Záp schopen pokračovat v zápase.
51'
Severočeši se snažili odpovědět hned z další akce! Do šestnáctky totiž přišel centr, který někdo jemně lízl hlavičkou, ovšem střela trefila jen tyčku! Alespoň to tak vypadalo.
49'
Konečně vidíme první branku utkání a střílí ji domácí tým! JOSEF ELIÁŠ dostal krásnou přihrávku za obranu a střelou nedal gólmanovi hostí ani tu nejmenší šanci! Liberec bude muset přidat, jestli si chce odvézt nějaké body.
48'
Pak jsme viděli rychlý protiútok na druhé straně. Přišel centr do pokutového území, avšak domácí hráč nedokázal vyskočit tak vysoko, jak bylo třeba.
47'
Dominik Gembický se hnal s první velkou šancí! Nabíhal si a vypálil z hranice šestnáctky. Pod nohy mu však skočil soupeř, jenž jeho ránu zastavil.
46'
Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Milan Matoušek, přichází Duval Nzembi.
46'
Další poločas začne přibližně v 16:31.
Je za námi první poločas v utkání mezi domácími Zápy a Libercem, ve kterém jsme neviděli ani jednu branku. První polovina této půle měli více ze hry rozhodně Středočeši, jenže svou převahu nedokázali přetavit ve vedoucí branku. Liberec poté srovnával hru a hrálo se vyrovnané utkání. Přesto je to stále 0:0, snad uvidíme v druhé půli nějaké góly.
45'
44'
Lukáš Koutenský si nabíhal na dlouhou přihrávku, ale šancí moc neměl. Pas byl totiž hodně prudký a doskákal až do autového vhazování.
43'
Yiseok Kim se nyní provinil faulem. Ač se mu to nelíbí, domácí zahrávali standardku. Už potřetí zkusili stejný signál, ovšem tentokrát už to hosté ubránili.
42'
Soukup v první těžkém zákroku! Po střele totiž vyrazil míč jen před sebe, kde přišla dorážka, avšak domácí gólman stačil střelci snížit úhel, a ten ho už nedokázal propálit!
41'
První poločas se nám blíží ke svému konci a my jsme stále neviděli ani jednu branku. K té měli rozhodně blíže domácí hráči, ale ani jednu šanci nevyužili.
39'
Yu se zkoušel probít přes dvojici soupeřů, ovšem to se neukázalo jako dobrý nápad. O míč přišel měl štěstí, že se Zápy nedostaly do rychlé protiakce.
38'
Krásný dlouhý aut v podání Vojtěcha Hrona! Ten přeletěl obránce hostí a Tomáš Matějka mohl běžet vstříc gólmanovi. Nejdříve by si však musel lépe zpracovat balón.
37'
Hostující hráč kroutil svůj rohový kop přímo do branky. Domácí gólman ale dával pozor a vyboxoval ho alespoň mimo šestnáctku.
36'
Vojtěch Hron zahrával standardní situaci na útočné polovině. Jeho centr na zadní tyč byl vrácen do šestnáctky, ovšem tam byli jen liberečtí hráči.
35'
Milan Vrabec nyní nebyl ani trochu spokojený s výrokem rozhodčího. Z naštvání zahodil balón a měla přijít žlutá. Rozhodčí zůstává ale v klidu.
34'
Vojtěch Hron se dostal k centru ze strany. Byl celkem prudký, avšak měl dobrou výšku. Tomáš Matějka byl ubráněn a nikdo další ze spoluhráčů tam nebyl.
33'
A viděli jsme centr i na druhé straně. Nejhlasitěji si zakřičel Soukup, který získal balón do své moci. Potí hned rozehrál a jeho spoluhráč vyhrál hlavičkový souboj.
32'
Jenže nyní obrana hostí propadla a byla z toho obrovská šance pro Zápy! Na centr si totiž v pokutovém území jako jediný naskočil Petr Putz, jehož fantastickým zákrokem vychytal Vliegen.
31'
První dlouhá přihrávka také na straně Záp, ovšem obrana Liberce si s tím poradila na jedničku. V dnešním zápas jsou obě defenzivy celkem pevné.
30'
Dominik Gembivćký si nabíhal na přihrávku po lajně, kterou také dostal. Vypadalo to na zajímavou šanci, ale hostujícímu celku je znovu odpískán ofsajd.
29'
Viděli jsme sérii hlaviček na středu hřiště, kdy se míč střídal na obou týmech. Nakonec ho sice získali Severočeši, ti se následně provinili nepřesným pasem.
28'
Fotbalisté v modrém si přihrávají na své obranné polovině. Následně to jeden z nich zkusil dlouhou přihrávkou, jenže ta byla dlouhá až moc.
27'
Centr šel do toho největšího ohně, přesto míč propadl. Proto jsme viděli i druhý centr do šestnáctky, avšak míč se nakonec dostal mimo hrací plochu.
26'
Jenže ani Severočeši se nedostali nijak daleko. Opravdu vidíme hodně nepřesných pasů, přesto nyní vybojoval hostující hráč alespoň rohový kop.
25'
Zápy zahrávaly autové vhazování a snažily se dostat na pár doteků až na útočnou polovinu. V tom jim však zabránila záloha Liberce, jež balón získala.
24'
Hodně nepřesností vidíme na obou stranách v posledních minutách. Kvůli tomu se hra celkem vyrovnala. Žádnou gólovku jsme však ještě neviděli.
23'
Kanghyun Yu si hodně efektivně a efektně zpracoval míč špičkou kopačky. Následně byl jeho centr sražený, ale Soukup musel vyběhnout pro míč a lapit ho.
22'
Soukup má za sebou první zákrok po střele z nějakých dvaceti minut. Na druhé straně zůstává po vlastním faulu ležet na zemi Martin Jelínek.
21'
Nyní se toho na hřišti moc neděje, vlastně spíše nic. Viděli jsme sérii autových vhazování n domácí straně, ale bez nějakého většího efektu.
19'
Vypadá to, že se Liberec začíná osmělovat. Nyní měl k dispozici rohový kop, který na poslední chvíli odvrátila domácí obrana mimo nebezpečí.
18'
Milan Vrabec nyní protáhl Soukupa v bráně! Posílal totiž stříleny centr do šestnáctky na volného hráče, avšak gólman po míči skočil a vyrazil ho.
17'
Snad poprvé se dostali hostující fotbalisté s míčem nedaleko šestnáctky. Zahrávali autové vhazování, avšak Zápy se dostal k balónu.
16'
Na hřišti vidíme celkem často ostré souboje, avšak rozhodčí v posledních minutách moc nepíská do píšťalky. Nejspíše si to vybral už na začátku utkání.
15'
Milan Vrabec nyní neustál těžkou pozici, kterou mu dal přihrávkou spoluhráč. Když byl napadán, tak poslal balón jen do autového vhazování.
14'
Hodně kontroverzní moment jsme právě viděli! Hostující hráč totiž dobíhal dlouhý centr, když se v tu chvíli srazil s brankářem. Faul se však nepíská a hraje se dál.
13'
Severočeši to zkusili dlouhým nákopem dopředu, ale v tu chvíli se ozvala píšťalka rozhodčího. Pomezní sudí totiž odmával ofsajd, který byl následně odpískán.
12'
Nyní se mu to sice povedlo, ale po hlavičkovém souboji o míč zase přišel. Zápy tedy mohou rozehrát další nebezpečnou akci a třeba vstřelit i branku.
11'
Liberec to v tomto zápase evidentně nebude mít jednoduché. Zatím se jen brání a nemůže se dostat s míčem na útočnou polovinu. Bude muset zabrat.
10'
Zápy znovu zahrávaly standardní situaci po faulu hosté na obranné polovině. Viděli jsme podobný signál, jenže tentokrát byl centr přetažený moc.
9'
Středočeši jsou na hřišti zatím aktivnější než jejich soupeř. Josef Eliáš nyní udržel v těžké pozici balón a vybojoval pro svůj tým alespoň autové vhazování.
8'
Obrovská šance na straně Záp, které právě mohly vést o jednu branku! Parádní centr ze standardní situace se snesl přesně na hlavu domácího hráče, kteří přeskočil svého soupeře. Mířil na zadní tyč, překonal gólmana, ovšem mířil těsně vedle!
7'
Michal Kristian nyní bojoval o míč jako lev. Dostal se do několika ostrých soubojů, ovšem domácí hráč jeho ataky ustáli a vybojovali si faul.
6'
Soukup na druhé straně rozehrával z obranné poloviny. Dalekým centrem hledal Tomáše Matějku, ale těsně před ním odehrál hlavičkou míč obránce.
5'
Tomáš Matějka napadal vysoko rozehrávku soupeře. Dokonce tím vyděsil Vliegena, který raději zvolil daleký odkop od své branky na polovinu hřiště.
4'
Zatím v tomto utkání sudí hodně používá píšťalku na to, že máme za sebou tři minuty hry. Domácí se totiž už třikrát provinili faulem, a to na útočné polovině.
3'
Do prvního útoku se už dostali také Severočeši. Nedostali se však s balónem tak daleko, aby mohli ohrozit Soukupa v bráně Záp.
2'
Michal Pávek nyní poslal dlouhý centr na Josefa Eliáše. Ten si dokázala obehrát soupeře a dostat se až na hranici šestnáctky. Tam však přišel faul domácích.
1'
Utkání právě odstartovalo! Zápy nastupují v bíločervených dresech. Asi nikoho nepřekvapí, že rezerva Liberce nastupuje v modrých.
1'

SK Zápy: Soukup – Hašek, Duben, Pávek, Hron, Matoušek, Jelínek (K), Putz, Koutenský, Eliáš, Matějka.
Náhradníci: Doležal, Skuhravý, Kubů, Koumba, Palmeria, Nzembi.

FC Slovan Liberec B: Vliegen – Blažek, Vrabec, Baláž (K), Kim, Yu, Dvořák, Šulc, Michal, Gembický, Beran.
Náhradníci: Gabko, Petr, Šíma, Kratochvíl, Daněk, Aussi, Hnízdil.

Rozhodčí: Melničuk – Hányš, Šmat.
FC Slovan Liberec B

To rezerva Liberce na začátku sezóny tak moc úspěšná rozhodně není. Má za sebou devět utkání, ve kterých získala jedenáct bodů. Ty je řadí až na čtrnácté místo v rámci české fotbalové ligy skupiny B. Severočeši třikrát vyhráli, jednou remizovali a rovnou pětkrát prohráli. Ani celkové skóre není . pro ně moc příznivé, jelikož je -7. Poslední prohra přišla v posledním utkání. To sehrál Liberec na svém hřišti, kde padl s Živanicemi 1:4.
SK Zápy

Zápy rozjely novou sezónu velmi slušně a v dnešním utkání budou mít roli favorita. Po devíti zápasech mají totiž na svém kontě dvacet jedna bodů a na první místo ztrácí tři body, jenže mají odehráno o zápas méně. Středočeši mají na svém kontě šest výher, dvě remízy a jednu porážku. Skóre je navíc značně příznivé, a to +10. V posledním kole však přišla právě první porážka Záp. Ty hrály na hřišti Velvar, kde padly 0:2. Mají tedy co napravovat, navíc budou hráč před vlastními fanoušky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.