Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Kolumbie - 7. července 2021   03:00

Argentina
Argentina
7' Lautaro Martínez (Messi)
1:1
(1:0)

3:2 (PEN)

Kolumbie
Kolumbie
61' L. Díaz  (Cardona)
Argentina
E. Martínez – N. Molina (46. Montiel), Pezzella, Otamendi, Tagliafico – de Paul, G. Rodríguez, Lo Celso (56. Paredes) – Messi (C), Lautaro Martínez, N. González (67. Di María).
Valenzuela – López, Urrego (VEN)
Estádio Nacional Mané Garrincha, Brasília
Kolumbie
Ospina (C) – D. Muñoz, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo (46. Fabra) – J. Cuadrado, Barrios, G. Cuéllar (46. Chará), L. Díaz – Borré (46. Cardona), D. Zapata (60. Borja).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Domácí Brazílii vyzve ve finále Copa América mužstvo Argentiny, které v dramatickém střetnutí vyřadilo Kolumbii po penaltovém rozstřelu.

Favorit se dostal do brzkého vedení zásluhou Lautara Martíneze, který v 7. minutě otevřel skóre přízemní střelou k levé tyči. Argentina byla i nadále aktivnější, ale pojistku nepřidala, naopak v 61. minutě inkasovala vyrovnávací gól z kopačky Luise Díaze. A jelikož další gól nepadl, musel o postupujícím rozhodnout penaltový rozstřel. V něm kraloval Emiliano Martínez, jenž chytil tři z pěti penalt, zatímco na argentinské straně neproměnil pouze de Paul.

Argentina ve finále vyzve domácí Brazílii v neděli 11. července od 2 hodin. Ve stejný čas, jen o den dříve, Kolumbie zabojuje o konečné třetí místo proti Peru.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:27.
Je konec! Emiliano Martínez chytil tři penalty z pěti. V páté sérii si vychutnal Edwina Cardonu, když i do třetice zaznamenal úspěšný zákrok po pádu po své levé ruce.
Lautaro Martínez zvládl těžký okamžik, kulatý nesmysl pověsil nechytatelně do levé šibenice. Ospina trefil stranu, ale takto skvěle umístěnou střelu neměl šanci chytit.
S velkým přehledem proměnil pokutový kop Miguel Borja. Balón napálil razantně do středu brány, Martínez tipoval stranu.
Leandro Paredes zaváhání Miny využil, Argentina přebírá výhodu do své moci! Středopolař napálil míč k levé tyči, Ospina netrefil stranu.
Ani druhý ze stoperů Kolumbie neuspěl! Taktéž Yerry Mina kopl míč po své pravé ruce, s čímž Martínez znovu počítal a stejně jako v předešlém případě míč s jistotou vyrazil.
Jenže Rodrigo de Paul odmítl poslat Argentinu do vedení. Zřejmě si všiml, že gólman padá tam, kam zamýšlel míč kopnout. Proto jej ještě zkusil zvednout co nejvíce pod horní tyč, jenže přestřelil.
Stoper Davinson Sánchez zvolil pomalejší rozběh a nebyl úspěšný! Balón poslal po zemi k pravé tyči, kam Martínez skočil a balón vyrazil.
Na argentinské straně zahájil rozstřel Lionel Messi. Tvrdou střelu poslal neomylně do pravé šibenice, gólman si navíc vybral opačný směr.
Jako první se k penaltě postavil Juan Cuadrado. Zvolil prudkou střelu k levé tyči, kam Emiliano Martínez nedosáhl, přestože směr střely vystihl.
Střílení penalt začíná.
O druhém finalistovi Copa América rozhodne až penaltový rozstřel! Ve druhém poločase totiž v 61. minutě dokázal vyrovnat Luis Díaz a favorizovaná Argentina již nedokázala vstřelit další gól. Blízko byl Lionel Messi, ten ovšem orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Velkou příležitost měl i Lautaro Martínez, jeho druhému úspěchu zabránil na brankové čáře Barrios. Kolumbie absolvovala penaltový rozstřel i ve čtvrtfinále, v němž přetlačila Uruguay, psychická výhoda tak bude spíše na její straně.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+5'
To se nestalo, naopak přišel útočný faul Gonzala Montiela. Faulovanému Barriosovi se na nohy podle očekávání moc nechce.
90+4'
Dlouhé autové vhazování Muñoze sklepl Paredes pro de Paula. Argentina má poslední příležitost ještě strhnout vítězství na svou stranu v základní hrací době,
90+3'
Do ofenzivy zavelel Ángel Di María. Štěstí zkusil individuálně, avšak neuspěl, stopku mu čistým způsobem vystavil Davinson Sánchez.
90+2'
Ani standardka Kolumbie nepřinesla rozuzlení. Yerry Mina vyšplhal vysoko do vzduchu, jenže místo hlavou trefil míč rukou.
90+1'
Lionel Messi trefil zeď, Kolumbijci vzápětí ve třech vystartovali do protiútoku. Germán Pezzella účelně fauloval Díaze a rozšiřuje počet fotbalistů se žlutým trestem.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Exekuce volného přímého kopu se protahuje. Ve vápně Kolumbie totiž došlo k několika neshodám, které Valenzuela zatím nedokázal vyřešit.
88'
Arbitr Valenzuela si v závěru na nudu rozhodně stěžovat nemůže. Další práci měl po zákroku Wílmara Barriose na Messiho, i v tomto případě sáhl do kapsičky pro žlutou kartu.
87'
Dvě žluté karty v krátkém časovém sledu. Nejprve pro Kolumbijce Edwina Cardonu na polovině hřiště, v podobném prostoru fauloval o pár vteřin později i Guido Rodríguez.
86'
Žlutou kartu dostává Edwin Cardona (Kolumbie).
86'
Zápas spěje do penaltového rozstřelu. Kolumbie si je vědoma, že kopání pokutových kop už je loterie, cílem je přežít závěrečné minuty.
85'
Messiho oblouček na Nicoláse Tagliafica neměl chybu. Levý obránce v těžké pozici posunul kulatý nesmysl pouze do zámezí.
84'
Výborné čtení hry ukázal Leandro Paredes. Středopolař správně očekával, že Caona bude hrát po lajně na Díaze, Argentinec zachytil míč špičkou pravé kopačky.
83'
Polovysoký centr Messimu vůbec nevyšel. Balón poslal do rukavic Davida Ospiny, jenž nezaváhal, naopak okamžitě vyhodil míč na Minu.
82'
Kolumbijci často sahají k faulům, kterými chtějí otupit vzrůstající tlak soupeře. Wílmar Barrios může být rád, že za chtěný faul neinkasoval kartu žluté barvy.
81'
Lionel Messi byl blízko gólu! V pokutovém území si vytvořil prostor a levačkou střílel k bližší tyči. Ke smůle své i spoluhráčů balón napálil jenom do pravé tyče.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Argentinští fotbalisté začínají tlačit víc a víc, na stržení vedení na svou stranu ovšem mají zhruba čtvrt hodiny, pak by následovalo prodloužení.
79'
Ty byly rovnou dva. Nejprve před Otamendim odklidil balón Wílmar Barrios, načež Frank Fabra přizvedl centr Messiho mimo dosah adresáta Pezzelly.
78'
Bude. Messi chtěl zakroutit balón před zeď, ale to mu nevyšlo, trefil jen jednoho z vyskočivších hráčů. Akce Argentiny pokračuje rohovým kopem.
77'
Kolumbijští fotbalisté staví pětičlennou zeď, na zemi pak leží Miguel Borja. Bude to ovšem vytříbenou techniku Lionela Messiho stačit?
75'
David Ospina by měl zbystřit, protože Lionel Messi si připravuje balón na volný přímý kop z poměrně dobré pozice. Daniel Muñoz za svůj faul navíc dostal žlutou kartu.
75'
Argentina začíná tlačit. Svěřenci kouče Scaloniho viditelně nechtějí prodloužení, rádi by o postupu do finále rozhodli v základní hrací době.
74'
Lautaro Martínez zahodil obrovskou příležitost na stržení vedení zpět na argentinskou stranu. Di María vystihl chybnou rozehrávku soupeře a kličkou se zbavil vysoko vyběhnuvšího Ospiny. Následně se neunáhlil a nahrál do lepší pozice právě Martínezovi, před nímž stál pouze Barrios na brankové čáře, forvard jej ovšem prostřelit nedokázal.
73'
Těsně za hranicí šestnáctky zůstal ležet na trávníku Ángel Di María. Jeh střet s Minou vyhodnotil hlavní arbitr jako dovolený.
72'
Další žlutá karta, tentokráte do argentinských řad. Napomínaným hráčem je Gonzalo Montiel, který ve skluzu sestřelil Borju.
71'
Argentina po delší době souvisleji kombinuje. Hluboko do pole si pro míč sběhl i Messi, ale pouze narazil rozehrávajícímu Otamendimu.
70'
Zprava centroval Juan Cuadrado, avšak pouze do rukavic Emiliana Martíneze, jenž vyběhl z brankové čáry a kulatý nesmysl schoval do koše.
69'
Guido Rodríguez se při pádu zachytil dresu Barriose, což arbitr Valenzuela vyhodnotil jako faul. Na míči proto zůstane Kolumbie.
68'
K zakončení hlavou se prodral Dainson Sánchez. Vyslal ovšem hodně pomalou střelu, s níž Emiliano Martínez neměl žádné problémy.
67'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Ángel Di María.
66'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje. Další nedovolený zákrok předvedl Guido Rodríguez, středopolař nedovoleným způsobem zastavil Barriose.
65'
Varování pro Paredese, který si doslova vyšlápl na Daniela Muñoze. Obránce Kolumbie se hodně divil, že viník nedostal žlutou kartu.
63'
Miguel Borja je na hřišti necelých deset minut, přesto už má na kontě kartu žluté barvy. Tvrdým skluzem minul balón, ne však Messiho.
63'
Začínáme tak prakticky od začátku. Argentina dlouho držela vedení, avšak kromě gólu tolik příležitostí neměla, Kolumbie podává velmi dobrý výkon.
61'
Kolumbie právě vstřelila branku!
Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnání! Za nákopem Cardony vystartoval LUIS DÍAZ. Pezzela pohyb soka nezachytil a kolumbijský křídelník z úhlu dokázal poslat balón nad padajícího Martíneze do sítě.
61'
Nově příchozí Miguel Borja si převzal míč mezi dvěma protihráči a z dvaceti metrů vyprodukoval zajímavou střelu, která jen o pár centimetrů minula pravou tyč.
60'
Ústní varování si vysloužil autor zatím jediné a rozhodující trefy Lautaro Martínez. Forvard podpořil defenzivu, jenže při obranném zákroku místo míče trefil nohu Cardony.
60'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Kolumbijci bojují, ale čas hraje proti nim.
60'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Miguel Borja.
59'
O potrestání žlutou kartou si říkal rovněž Daniel Muñoz. Ne kvůli samotnému zákroku, ale spíše za následné protesty. Rozhodčí však byl shovívavý.
58'
S VARem se ještě řešila situace, jestli náhodou Pezzella nezahrál v pokutovém území rukou. Konzultace byla rychlá, hra plynule pokračuje dále.
57'
Z dvaceti metrů střílel Wílmar Barrios pouze do blokujícího Pezzelly. O dorážku se přihlásil Cardona, ten pro změnu trefil spoluhráče.
56'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Leandro Paredes.
55'
Druhým potrestaným kolumbijským fotbalistou žlutou kartou se stal Frank Fabra. Zezadu stáhl za dres Messiho bez snahy hrát balón.
54'
Hráči ve žlutém drží balón na kopačkách, avšak cesta do vnitra pokutového území jim zůstává uzavřena. Defenziva soupeře zatím pracuje na jedničku.
53'
Krátce po centru si až příliš agresivně tvořil prostor Duván Zapata, arbitr Valenzuela odpískal volný přímý kop ve prospěch argentinského mužstva.
52'
Luis Díaz si hodně věřil a nakonec pro Kolumbii vybojoval standardní situaci. Zezadu jej nedovoleným způsobem atakoval Otamendi.
51'
Pro Argentinu by bylo pochopitelně obrovskou komplikací, pokud by hlavní ofenzivní zbraň nemohla pokračovat ve hře, zatím tomu však nic nenasvědčuje.
50'
Na zemi zůstal v bolestech ležet Lionel Messi, kterého tvrdě dohrál Frank Fabra. Rozhodčím však kontakt unikl, faul nepískali.
49'
Jenže fotbalisté v modro-bílých dresech rychle o míč přišli, naopak zahrozilo na druhé straně. Duván Zapata dostal míč za šestnáctku, slabé zakončení pokryl Martínez.
48'
Ani v pádu Juan Cuadrado nedosáhl na nahrávku Gonzáleze směřující k Martínezovi. Argentina může pokračovat v kombinaci.
47'
Trenér Rueda pro druhý poločas pořádně zamíchal sestavou, udělal totiž hned tři změny. Jedno střídání udělala i Argentina, Molinu nahradil Montiel zřejmě kvůli zdravotnímu problému beka.
46'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Gonzalo Montiel.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Edwin Cardona.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází William Tesillo, přichází Frank Fabra.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Gustavo Cuéllar, přichází Yimmi Chará.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 4:07.
Po prvním poločase druhého semifinálového utkání má blíže postupu do finále favorizovaná Argentina, která vede nad Kolumbií nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Skóre střetnutí udává situace ze 7. minuty, kdy Messi převzal nahrávku Lo Celsa, načež pod sebe přihrál Lautaru Martínezovi, za střelou z prvního doteku k levé tyči Ospina nedosáhl. Kolumbie také měla své šance, ale hned dvakrát proti ní stála branková konstrukce. Tyč zvonila po zblokované střele Barriose, Mina zase hlavičkou orazítkoval břevno. V závěru úvodního dějství měl naopak navýšení vedení na hlavě González, Ospina jej ovšem výborným zákrokem vychytal.
45+6'
45+5'
David Ospina rozehrál odkop na krátko a rozhodčí ještě nechal čas pro poslední útok. Pezzella ve snaze o obranný odkop promáchl, práci za něj dokonal stoperský kolega Otamendi.
45+4'
V závěru úvodního dějství žlutá karta i do kolumbijských řad. Vyfasoval ji Juan Cuadrado za zbytečný skluz u lajny proti Tagliaficovi.
45+4'
V ofsajdovém postavení přistižen Duván Zapata. Forvard šel do sprintu příliš brzy, naopak Barrios přihrával moc pozdě.
45+3'
Kolumbijci ještě usilují o vyrovnání. Kombinují na útočné polovině, avšak mezeru v defenzivě protivníka zatím nenašli, obranní argentinský čtyřka spolupracuje velmi dobře.
45+2'
Do pokutového území se stáhl i Duván Zapata a právě on byl tím, kdo se vyšplhal nejvýše do vzduchu. V osobním souboji porazil Rodrígueze.
45+1'
Zajímavá situace, kdy arbitr Valenzuela poslal Messiho od jednoho praporku ke druhému. Hra tak znovu delší dobu stála a lze očekávat, že se bude hrát déle, než nastavené čtyři minuty.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu čtyři minuty.
44'
Velká příležitost i na druhé straně! Messi zakroutil centr na hlavu Nicoláse Gonzáleze, jehož prudkou hlavičku Ospina reflexivně vyrazil nad horní tyč.
44'
Hlavní ofenzivní argentinské eso vybojovalo další roh. Messi si poradil i proti dvěma protihráčům, šikovně nastřelil blokujícího Cuadrada.
43'
Pasivně stojícího Barriose předběhl Nicolás González a po levé straně zapojil do hry Lionela Messiho, jehož centr srazil Tesillo na roh.
42'
William Tesillo na zádech udržel Tagliafica, jenže zepředu ho o balón připravil de Paul, ten vzápětí inkasoval od konkurenta bolestivý šlapák na pravý kotník.
41'
Hrozící argentinské nebezpečí zažehnal David Ospina. Včas vystartoval proti míči a dokázal jej sebrat těsně před sprintujícím Martínezem.
40'
Za obranu nabíhal Rodrigo de Paul. Lionel Messi jej hledal, jenže míči dal příliš malou výšku, Wílmar Barrios balón s klidem sklepl pro Céllara.
39'
Rafael Borré vystihl nahrávku Tagliafica po lajně, avšak míč ve skluzu jenom prodloužil do autu. Nová akvizice Frankfurtu není s výsledkem své páci spokojená.
38'
Argentinu podruhé v krátkém časovém sledu zachránila branková konstrukce. Po centru od rohového praporku vyletěl do vzduchu nejvýše Yerry Mina, hlavičku usměrnil pouze do břevna.
37'
Vyrovnání viselo ve vzduchu! Z pětadvaceti metrů se do balónu opřel Wílmar Barrios a blokující Lo Celso srazil míč do protipohybu gólmana Martíneze, toho zachránila levá tyč.
36'
Argentinský gólman Emiliano Martínez si zahrával s ohněm. Tak dlouho otálel s rozehrávkou, že jej málem připravil o balón Zapata, nakonec v pádu balón jen lehce tečoval.
35'
Lionel Messi podržel balón a počkal si, až jej Mina atakuje. Jakmile ucítil kontakt, tak spadl na trávník, arbitr Valenzuela odpískal faul.
34'
Na Cuadradův centr nedosáhl ani Yerry Mina. Posléze došlo k souboji u lajny, z nějž vzešel jako vítěz Lautaro Martínez.
33'
Výsledkem další útočné kolumbijské snahy je druhé rohový kop. Byl to Nahuel Molina, kdo o zámezí srazil centr Borrého.
32'
Nicolás Tagliafico dlouho neotálel a po zisku balónu odpálil hrací předmět do zámezí. Bek Ajaxu musel rychle jednat, protože na nebezpečně dotíral Zapata.
31'
Guido Rodríguez přeskočil Tesilla, jenže pak zbrkle přihrál mimo dosah Lautara Martíneze, forvard špičkou kopačky pouze prodloužil míč k Ospinovi.
30'
Poslední minuty patří Kolumbijcům. Nicolás Otamendi výborně přečetl nahrávku Cuéllara a zakřižoval pohyb Zapaty, ten se dopustil útočného faulu.
29'
Po nedovoleném zákroku de Paula rozehrávali Kolumbijci nebezpečnou standardku dvacet metů od brány. Podle očekávání si ji vzal na starosti Juan Cuadrado, střelu přes zeď namířil i nad bránu.
28'
V pokutovém území Argentiny došlo ke střetu hlavami mezi spoluhráči Molinou a Rodríguezem. Podle prvních závěrů to vypadá, že oba aktéři střetu budou v pořádku.
27'
Juan Cuadrado vyslal centr na přední tyč. Nicolás Otamendi odvrátil balón pouze k Tesillovi, jehož rána z halfvoleje chumlem hráčů neprošla.
26'
Gustavo Cuéllar obral o míč váhajícího Molinu a vyslal do brejku Duvána Zapatu. Střelecký pokus pravou nohou zblokoval Otamendi na roh.
25'
Veškeré nebezpečí zažehnal Emiliano Martínez. Gólman vystartoval proti centru od pravé lajny a míč pevně sevřel do rukavic.
24'
Rozehrávka na krátko, po níž centroval William Tesillo. Trefil pouze před sebou stojícího Pezzellu, avšak do ruky, Kolumbie tak má další standardku.
23'
Napadajícího Gonzáleze si Juan Cuadrado odstavil, avšak na pomoc mu doběhl ještě Rodríguez. Před ním již Kolumbijec hrál dozadu na Minu.
22'
Nahuel Molina rozehrál autové vhazování tak, že si narazil s Rodríguezem. Posléze zkusil odvážný nákop na Messiho, jenž úmysl spoluhráče nepochopil.
21'
Premiérovou žlutou kartu zápasu vyfasoval argentinský středopolař Giovani Lo Celso, jenž těsně za polovinou hřiště zezadu zbytečně zajel do kotníků Barriose.
20'
Nedorozumění v rozehrávce mezi Zapatou a Cuadradem skončilo ztrátou míče. Emiliano Martínez měl dost času na rozehrávku, zapojil do hry Tagliafica.
19'
Zajímavá nahrávka na Lautara Martíneze se nesetkala s úspěchem. Mina zachytil jeho pohyb a tělem jej odstavil od kulatého nesmyslu.
18'
Nohama si zahrál i David Ospina. Ne příliš povedeným odkopem dostal do úzkých Cuadrada, jeho patičku bez problémů zastavil Rodríguez.
17'
Rychlou argentinskou kombinaci završil Nicolás González stříleným centem zleva. Yerry Mina odkopl balón těsně před Messim.
16'
Na zemi znovu Lautaro Martínez, autor jediného a tím pádem i zatím rozhodujícího gólu. Nepovolenými prostředky si proti němu pomohl Sánchez.
15'
Daniel Muñoz měl pocit, že hrál tělem, avšak hlavní arbitr byl jiného názoru. Jho střet s Rodrigem de Paulem vyhodnotil jako nedovolený.
14'
Kombinovat umí i hráči ve žlutých dresech. Zatím sledujeme výměnu balónu spíše v zadních řadách, Přes Minu a Sáncheze obdržel míč Tesillo.
13'
Argentinci okamžitě přenesli hru na útočnou polovinu. Po osobním souboji mezi Minou a Lautarem Martínezem rozhodčí odpískal faul útočníkovi.
12'
Utkání může pokračovat. William Tesillo hodil aut na Zapatu, který sportovně vrátil balón soupeři, protože to byl Tagliafico, kdo zakopl balón.
11'
Bez brankáře se pochopitelně hrát nemůže, proto hra stojí. Naštěstí pro Argentinu to nevypadá, že by gólmanská opora musela střídat.
10'
Argentinský gólman vystartoval z brány a doběhl k míči jako první. Posléze se zranil se Zapatou a zůstal v bolestech ležet na trávníku.
9'
Nechybělo moc a bylo znovu vyrovnáno! Juan Cuadrado dostal nahrávku do nohy, levačkou střílel z první. Pochvalu zaslouží Emiliano Martínez, který odhadl, kam soupeř vystřelí, a pokus vytěsnil.
7'
Argentina právě vstřelila branku!
První vážnější argentinská příležitost končí gólem! Messi si ve vápně skvěle zpracoval nahrávku Lo Celsa, načež zachoval klid a místo zbrklého zakončení přihrál pod sebe do gólovky LAUTARU MARTÍNEZOVI, za jehož přízemním zakončením k levé tyči natahoval Ospina ruku marně.
7'
Svěřenci kouče Scaloniho pomalu začínají tlačit víc a víc. Kombinaci přenesli na útočnou polovinu, kde hledají mezeru v defenzivě soupeře.
6'
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět Lionel Messi. Přes defenzivu podpořivšího Zapatu odcentroval na hlavu Gonzáleze, ten poslal míč těsně vedle levé tyče.
5'
Tentokráte již hrál Cuadrado na správnou stranu. Zaběhl si za záda Tagliafica pro nákop Tesilla, následně ovšem centroval pouze do Otamendiho.
4'
Juan Cuadrado sice udělal pěknou kličku Martínezovi, jenže mířil na špatnou stranu. Posléze malou domů zapojil do hry Ospinu.
3'
Kolumbijci od počátečního hvizdu vsadili na vysoký presink a výsledkem byla nepřesná rozehrávka Nicoláse Gonzáleze, úvodní akce favorita tak nebyla úspěšná.
2'
Fotbalisté Argentiny do dnešního velmi důležitého semifinálového klání vstoupila v tradičních modro-bílých dresech. I Kolumbie vsadila na klasiku, hraje ve dresech žluté barvy.
1'

Argentina: E. Martínez – N. Molina, Pezzella, Otamendi, Tagliafico – de Paul, G. Rodríguez, Lo Celso – Messi (C), Lautaro Martínez, N. González.
Náhradníci: Armani, Musso – Acuňa, Agüero, Correa, Di María, A. Gómez, Lisandro Martínez, Lucas Martínez, Montiel, Palacios, Paredes.

Kolumbie: Ospina (C) – D. Muñoz, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – J. Cuadrado, Barrios, G. Cuéllar, L. Díaz – Borré, D. Zapata.
Náhradníci: Quintana, C. Vargas – Borja, Cardona, Cuesta, Fabra, Chará, S. Medina, Muriel, Murillo, S. Pérez, Perlaza.

Rozhodčí: Valenzuela – López, Urrego (VEN).
Kolumbie

Kolumbie favoritovi určitě nedá nic zadarmo. Základní skupiny Ruedovým svěřencům určitě nevyšla podle představ. Očekávalo se, že skončí na druhé pozici za domácí Brazílii, ale vše bylo jinak. Po vítězství 1:0 nad Ekvádorem a remíze 0:0 s Venezuelou totž přišly dvě porážky, 1:2 s Peru a 1:2 s Brazílií, proto Kolumbijci postupovali až ze třetí příčky. Ve čtvrtfinále tak narazili na druhého ze skupiny A, což byla Uruguay. Střetnutí dospělo až do penalt, v němž byli šťastnější Kolumbijci.
Argentina

Argentina zatím prochází turnajem bez jediné porážky. Skupinu B opanovala s bilancí tří vítězství a jedné remízy, když na úvod hrála 1:1 s Chile, načež porazila 1:0 Uruguay, stejným výsledkem Paraguay a 4:1 Bolívii. Ve čtvrtfinále se pak svěřenci kouče Scaloniho utkali s Ekvádorem, který porazili s přehledem 3:0. Argentina se opírá, jako již tradičně, o Lionela Messiho, ten v dosavadních pěti zápasech vstřelil čtyři góly a přidal stejný počet asistencí.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování semifinále jihoamerického turnaje Copa América, u zápasu mezi Argentinou a Kolumbií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.