Muslera – Nández, J. Giménez, Godín (C), Viña – Valverde (80. M. Cáceres), Bentancur, Vecino, De Arrascaeta (68. Torres) – Cavani, L. Suárez.
Jesús Gil Manzano (ESP)
Estádio Nacional de Brasília, Brasília
Kolumbie
Ospina (C) – D. Muñoz, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – Borré (87. Borja), Barrios, G. Cuéllar, L. Díaz – Muriel (67. Chará), D. Zapata.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou!
Zřejmě po zásluze skončilo utkání po základní hrací době nerozhodně, neboť ani jeden tým neměl výraznější převahu. Do větších gólových šancí se nicméně dostávala Kolumbie, takže lze říct, že dnes postoupila zaslouženě.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:17.
Známe třetího postupujícího do semifinále letošního ročníku Copa América. Fotbalisté Kolumbie nakonec porazili Uruguay na penalty 4:2 a postup slaví oni. Parta okolo brankáře Davida Ospiny proměnila všechny čtyři penalty, zatímco Uruguay hned dvakrát nedala. Rozdílovou penaltu má na svědomí ve třetí sérii Yerry Mina.
Matías Viña branku nedává, neboť David Ospina mu penaltu vytáhl! Je rozhodnuto, postupuje Kolumbie!
Miguel Borja přibližuje Kolumbii k úspěchu. Do poslední chvíle si počkal na pohyb Muslery a poté míč kopl k protější tyči.
Luis Suárez dává Uruguayi naději. Ospinu poslal na opačnou stranu a bezpečně proměnil.
Yerry Mina nedal brankáři Muslerovi šanci, přestože ten mu stranu vystihl. Přesně trefil k tyči a také to kopl velmi důrazně.
David Ospina dokázal vychytat Josého Giméneze. Kolumbie je po dvou sériích ve vedení!
Davinson Sánchez to kopl podobně jako Cavani. Také on utáhl svou střelu po zemi k tyči. Muslera byl krátký.
Také Edinson Cavani proměnil, přestože brankář Ospina mu vystihl směr.
Zapata kopl penaltu opravdu výborně. Zamířil přesně do horních pater brány.
Střílení penalt začíná.
Devadesát minut o vítězi nerozhodlo. Po základní hrací době skončilo čtvrtfinálové utkání nerozhodně 0:0, takže se dočkáme penalt. Ve druhém poločase Uruguay ožila, ale největší šanci měl na hlavě Zapata, jehož skvěle vychytal Muslera.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Miguel Borja přihrával do zajímavého místa na malém vápně, ale Godín zahrál v danou chvíli pozičně výborně. Hosty ke střele nepustil.
90+2'
Ani další rohový kop Uruguay nevyužila. Kupředu tak míří Duván Zapata.
90+1'
Už to vypadalo, že se Kolumbie dostane do velké šance, ale pokus o kličku těsně u šestnáctky byl zastaven. Obránci domácích se museli rychle vracet.
90'
Ve hře se už pokračuje a v rámci druhého poločasu se budou hrát ještě 4 minuty.
89'
Muslera předvedl další daleký výběh, při kterém byl faulován. Na trávník tak museli přijít lékaři, kteří se pokusí dát brankáře Uruguaye dohromady.
88'
Míč propadl až k dorážejícímu hráči, který vyslal z velké dálky prudkou střelu, která ještě byla tečována. Ospina však zasáhl celkem jednoduše, neboť míč nakonec mířil do středu.
87'
Nahitan Nández se snažil rychle vracet míč do pokutového území. To se mu sice nepovedlo, ale jeho tým bude mít výhodu rohového kopu.
87'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Rafael Borré, přichází Miguel Borja.
86'
Luis Díaz předvedl dlouhý sprint a na zakončení už zřejmě moc sil neměl. Vyslal jen takovou propagační střelu směrem na bránu, se kterou Muslera problémy neměl.
85'
Uruguay se už usadila na útočné polovině. Kolumbie ji však do kloudnějších pozic k zakončení nepouští.
83'
Kolumbie mohla vyrazit do otevřenější obrany, ale Yimmi Chará neprovedl svou kličku zrovna nejlépe. Jeho tým se bude muset spokojit alespoň s autovým vhazováním.
82'
Hosté začínají svou další akci z hloubi pole. Uruguay se ale snaží stále více a více presovat.
81'
Edinson Cavani vypálil pohotově levačkou z uctivé vzdálenosti, nicméně jistého Ospinu neměl jak překvapit.
80'
Před sebou máme posledních deset minut základní hrací doby. Na první branku stále čekáme.
80'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Martín Cáceres.
79'
Dlouho to Kolumbie obehrávala okolo brány, až se nakonec k další hlavičce dostal Duván Zapata. Tentokrát ale mířil mimo tři tyče.
77'
Svou standardní situaci hosté v šanci neproměnili. Naopak Uruguay mohla vyrazit do rychlého brejku, to by si však musela míč předat lépe.
76'
Daniel Muñoz byl nedovoleně seslán k zemi, přestože se to Cavanimu a spol. vůbec nelíbí. S rozhodnutím Španěla Manzana ale už nic neudělají.
75'
Diego Godín teď odpadl v souboji se soupeřem a podle rozhodčího byl i faulován. Hráčům Kolumbie se to sice vůbec nelíbí, ale s verdiktem rozhodčího už nic neudělají.
74'
Uruguay už přečkala nejhorší a opět se dostala na polovinu soupeře. Uvidíme, co tam vymyslí.
73'
Zatím zřejmě největší šance zápasu gólem nekončí! Na parádní centr z pravé strany si naskočil Duván Zapata, jehož zakončení hlavou fantasticky zastavil Fernando Muslera. Tohle byl vynikající zákrok!
72'
Cavani se chystal z hranice vápna vyslat prudkou střelu z voleje, avšak míč úplně promáchl. Musel se tak pro něj vracet.
71'
Yerry Mina si tentokrát v hlavičkovém souboji vypomohl útočným faulem. Odkopu se už ujímá Muslera.
70'
Matías Viña zůstal ležet na trávníku. Vypadá to, že má křeče, takže uvidíme, jakým způsobem trenér Óscar Tabárez zareaguje.
69'
Torresův nadýchaný centr mířil do vápna k bližší tyči, avšak obránci Kolumbie hlavou dobře zareagovali. Míč dostali co nejdále od své brány.
68'
Čerstvý Chará se poprvé připomněl faulem na Edinsona Cavaniho, který si zrovna plnil své defenzivní povinnosti.
68'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Giorgian De Arrascaeta, přichází Facundo Torres.
67'
Tempo hry nám zase trochu opadlo. Nyní se hraje zhruba okolo poloviny hřiště.
67'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Yimmi Chará.
65'
Hlavičkující Mina trefil po rohovém kopu střed brány, kde Muslera operoval. Nicméně sympatický pokus vyslala Kolumbie.
64'
Federico Valverde se před svou svatyní dostal do potíží, nakonec ale vše dokázal zvládnout. Míč dostal až k postranní čáře.
63'
Právě probíhá 63. minuta a Uruguay ve druhém poločase rozhodně zlepšila svou hru. Zatím to však gólově podtrženo není.
62'
Ospina pohotově lapil centr domácích ze strany. S rozehrávkou rozhodně nespěchá, neboť jeho tým se ocitá pod mírným tlakem.
61'
Na zemi se ocitl Cavani, který byl faulován Danielem Muñozem. Útočník domácích si chtěl vymodlit pro soupeře žlutou kartu, ale španělský rozhodčí ji nevytáhl.
59'
Luis Suárez dostal balón téměř ideálně proti své noze, avšak při zakončení z první trefil bránícího hráče. I tato situace nakonec může Uruguay velmi mrzet.
59'
Po delší době se před bránou soupeře usadila i Kolumbie, ale Muslera dalším včasným výběhem zastavil její snažení.
57'
Giorgian De Arrascaeta si rychle vyměnil míč s kolegou a otevřenou placírkou hledal místo u zadní tyče. David Ospina ale vše viděl a poctivě se do rány položil.
56'
Cavani se už chystal u zadní tyče zakončit nůžkami, ale těsně před ním jeden z beků zasáhl hlavou.
55'
Rafael Borré chtěl v pádu vrátit míč do ohně, ale nepovedlo se mu to podle představ. Balón se dokutálel do boční sítě, a tak bude vykopávat Muslera.
54'
Suárez si naběhl do strany, míč šikovně zasekl, obhodil si obránce a poté nacentroval. Pravý obránce Daniel Muñoz však dokázal zasáhnout.
53'
Do rychlého kontru si to mířil Muriel, avšak prudký míč nakonec nedoběhl. Muslera byl rychle ze své brány.
52'
Na centrovaný balón z pravé strany jen o pár centimetrů nedoskočil Edinson Cavani. I taky chyběl Uruguayi kousek.
51'
Ospina se musel nechat ošetřovat, neboť dopad pro něj nebyl zrovna příjemný. Zdá se ale, že brankář Kolumbie bude v pořádku.
50'
Centr Nahitana Nándeze škrábal David Ospina konečky prstů nad horní tyč. Tohle rozhodně byla velmi nebezpečná situace, přestože to na první pohled tak nevypadalo.
50'
Uruguay předvedla parádní kombinaci, ale v pokutovém území už kralovali hosté. Nicméně sledujeme velice záživný začátek druhého dějství.
49'
Muslera si do rukavic stáhl tečovaný centr Kolumbie. Tohle pro něj žádný problém nebyl.
48'
Matías Viña vypálil po rohovém kopu z velké dálky. Jelikož střílel z první a zároveň z nepřipravené pozice, tak neměl naději na úspěch.
47'
Na druhé straně to zkoušel prudkou přihrávkou Luis Suárez. Velezkušený útočník našel spoluhráče na hranici pokutového území, ale z tohoto prostoru střela nepřišla.
46'
Hned po pár vteřinách překvapila Kolumbie svého soupeře rychlým nástupem. Gustavo Cuéllar nabral rychlost a míč šikovně předkládal před bránu. Ani jeden z útočníků ale nedokázal zareagovat.
46'
Za námi je první poločas čtvrtfinálového utkání mezi Uruguayí a Kolumbií. Zatím se hraje bez branek a bez výraznějších šancí. Možná lehce aktivnější byla Kolumbie, ale kromě příležitosti Zapaty si nic dalšího a vážnějšího nevytvořila. Snad nám druhý poločas nabídne lepší podívanou.
45+1'
45'
Zapata pronikal po levé straně pokutového území až k brankáři. Muslera vyrazil míč před sebe, ale dorážka Kolumbie zapadla daleko vedle tyče.
44'
Yerry Mina se natáhl proti další nebezpečné střílené přihrávce. Stoperská dvojice hostů zatím funguje velmi dobře.
43'
V závěru poločasu se nám hra trochu otevřela. Také Uruguay si více a více hledá místa v zatím dobře pracující obraně Kolumbie.
42'
Edinson Cavani si hledal u zadní tyče prostor k zakončení, jenže stoper Sánchez těsně před ním skvěle zasáhl skluzem. Tady chybělo Uruguayi opravdu málo.
41'
Barrios vedl míč středem hřiště, avšak naložil na sebe celkem velké sousto. Kolem dvou hráčů se dostal, ten třetí byl už na něj příliš.
40'
Nakonec celá akce skončila přímou střelou, ale také velmi nepřesnou. Fernando Muslera bude za okamžik vykopávat.
39'
Luis Díaz byl poblíž pokutového území faulován Nándezem. Hosté se chystají na standardní situaci, která přijde z celkem dobré pozice.
38'
Tempo hry se nám opět trochu uklidnilo. Ale na Kolumbii jde vidět, že směrem dopředu je zatím o chlup nebezpečnější.
36'
Kolumbie se znovu tlačila do nebezpečné pozice, ale k zakončení se nedostala. Po jednom z kontaktů zůstal Zapata ležet na trávníku, ale na odpískání penalty to bylo málo. José Giménez rozhodně nefauloval.
35'
Godín si také za svůj faul vysloužil první žlutou kartu tohoto utkání.
35'
Godín v souboji povalil na zem Zapatu. Pomohl si i loktem, což španělský arbitr moc dobře viděl.
34'
Ani jeden z dvojice kanonýrů v barvách Uruguaye nedokázal zakončit nepříjemný střílený centr ze strany. Tohle byl pro domácí zajímavý náznak.
33'
Rodrigo Bentancur už už mířil po zisku míče vpřed, ale rukou jej jeden z hostujících hráčů trefil do obličeje. Na záložníka Juventusu tak byl pískán faul.
32'
Rozhodčí musel hru přerušit, ale nyní se už pokračuje. Hraje znovu Kolumbie.
31'
Zapata si na hranici malého vápna hledal centr ze strany, jenže dva vysocí stopeři v modrém dresu byli nahoře rychleji. K zakončení se tak útočník s číslem 7 na dresu nemohl dostat.
29'
Také Ospina se stále častěji zapojuje do rozehrávky. Kolumbie se všemi možnými způsoby snaží otevřít obranu svého soupeře.
28'
Po prvním vzrušení na jedné či druhé straně se znovu hraje daleko od branek obou celků. Kolumbie drží míč, ale nikam se teď nežene.
26'
První velká šance utkání! Duván Zapata si počkal na přihrávku ze středu hřiště chvíli po zbytečné ztrátě míče v podání Uruguaye. Levačkou pálil po zemi, ale Muslera vytáhl jistý zákrok. Nicméně z opakovaných záběrů se odhalilo, že Zapata zřejmě stál v mírném ofsajdu.
25'
Odkop hráčů Kolumbie skončil až v náruči gólmana Muslery, který okamžitě rozehrál do strany.
24'
Nández hledal ve vápně Cavaniho, jenž se dostal k odraženému míči. Byl povalen na trávník, ale rozhodčí situaci jako penaltovou nevyhodnotili.
23'
Suárez si naběhl za obranu, ale v danou chvíli se objevil zády k bráně. Proto si tedy musel vypomoct se svými spoluhráči a Uruguay si příhodnou střeleckou pozici nakonec nevytvořila.
22'
Další rozehrávka domácích jde přes Godína, který ale nemá dostatečnou podporu hráčů na stranách.
20'
Uruguay se nyní velmi složitě usazuje na polovině soupeře. Má problém si přesně přihrát, což se o Kolumbii v posledních minutách rozhodně nedá říct.
19'
Zapata využil své dobré postavy a dokázal vybojovat míč na svou kopačku. Přes třetího hráče soupeře už ale přejít nedokázal.
18'
Hosté ale postupně vystrkují růžky a dostávají se stále blíže a blíže k brance Uruguaye.
17'
Muslera nyní nešel do centrovaného míče ze strany příliš přesvědčivě. Nakonec měl štěstí, že míč Borrého už v rotaci překročil brankovou čáru v průběhu letu.
16'
Kolumbie si teď poprvé v utkání užívá míče na delší časový úsek. Snaží se kombinovat na půlící čáře.
15'
Mina musel posunout míč do zámezí. Ocitl se totiž v obležení hned tří hráčů v modrých dresech. Vysoký stoper ale situaci zvládl.
15'
Za námi je 14 minut tohoto utkání a zatím je to z obou stran jen taková vyčkávaná. Ani jeden tým se netlačí příliš dopředu.
14'
William Tesillo zastavil hlavou prudký centr ze strany. V tuto chvíli musí být ošetřován, neboť se jednalo o bolestivou situaci.
13'
Zakončení Tesilla ale vůbec přesné nebylo. Zamířilo vysoko nad horní tyč, takže na první střelu na bránu stále musíme čekat.
12'
Luis Díaz se objevil po kontaktu s Nándezem na trávníku. Také v tento moment je pískán faul, takže do pokutového území Uruguaye asi zamíří centr.
10'
Domácí zastavila nepřesnost, konkrétně Suárez měl k míči velmi daleko. Ospina tak bude mít čas na rozehrání od své svatyně.
9'
Útočný faul Luise Muriela znamená, že útočná akce týmu ve žlutých dresech vyšla vniveč. Rozehrávat budou Uruguayci.
8'
Diego Godín rychle přečetl pokus o rychlé vysunutí v podání hostů. Také Kolumbie se tedy ujímá autu.
8'
Nahitan Nández se chystá na autové vhazování. Míč uvede do hry zhruba z poloviny hrací plochy.
7'
Edinson Cavani jen o kousek nedosáhl na překvapivou přihrávku ze středu hřiště. Ke zpracování míče mu chyběly zhruba dva kroky, pak by zřejmě mířil do brejku.
6'
William Tesillo si hledal prostor v soupeřově vápně, ale ihned byl dostoupen pozornými obránci.
5'
Duván Zapata po právu reklamoval faul na útočné polovině. Také Kolumbie bude mít k dispozici standardní situaci, rozhodně ale z větší vzdálenosti od brány Uruguaye.
4'
Fotbalisté v modrém zůstávali aktivní, jenže Matías Viña si vypomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávky se tak ujímá David Ospina.
3'
Přízemní míč na hranici velkého vápna ale stačil odvrátit William Tesillo. Následovat bude rohový kop Uruguaye.
3'
Uruguay si svým průnikem po pravé straně vybojovala první nebezpečnou standardní situaci.
2'
Balón už je v moci dle zápisu domácích fotbalistů, kteří se postupně snaží přejít na soupeřovu polovinu.
1'
Přestože Kolumbie měla hned v úvodu míč na svých kopačkách, nedokázala přesně rozehrát do strany. Kupředu tak mířil Cavani, který ale nedal přesnou přihrávku.
1'
Uruguay dnes nastupuje v modrých dresech, zatímco Kolumbie bude hrát v dresech žlutých.
Už za necelých deset minut nám začne podle předpokladů možná nejzajímavější a nejnapínavější čtvrtfinálový duel šampionátu. Velkého favorita tady lze hledat těžko.

Uruguay: Muslera – Nández, J. Giménez, Godín (C), Viña – Valverde, Bentancur, Vecino, De Arrascaeta – Cavani, L. Suárez.
Náhradníci: Rochet, Campaña – R. Araújo, M. Cáceres, Coates, G. González, M. Gómez, Gorriarán, Torreira, Ocampo, Jonathan Rodríguez, Torres.

Kolumbie: Ospina (C) – D. Muñoz, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – Borré, Barrios, G. Cuéllar, L. Díaz – Muriel, D. Zapata.
Náhradníci: C. Vargas, Quintana – Campaz, Cardona, Borja, Cuesta, Fabra, Chará, Murillo, S. Medina, S. Pérez, Perlaza.

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano (ESP).

URUGUAY

Uruguay skončila ve skupině A na druhém místě. Ve čtyřech utkáních získala 7 bodů za výhry proti Bolívii a Paraguayi a remízu proti Chile. Ani ona není příliš produktivní, neboť vsítila ve zmíněných čtyřech kláních jen 4 branky. V kádru trenéra Óscara Tabáreze najdeme několik hvězd v čele s Diegem Godínem, Rodrigem Bentancurem nebo Luisem Suárezem. Také Uruguay potřebuje odčinit nezdar na předchozím jihoamerickém mistrovství, neboť na Copa América 2019 nestačila ve čtvrtfinále po penaltách na Peru.

KOLUMBIE

Přestože Kolumbie v základní skupině uhrála jen 4 body, skončila na třetí příčce za Brazílií a Peru. Proto se tak svěřenci trenéra Ruedy utkají s druhým týmem protější skupiny. Klíčovým vítězstvím v touze za postupem byla hned první výhra Kolumbie nad Ekvádorem v poměru 1:0, o kterou se postaral brankou Edwin Cardona. Celý turnaj se Kolumbie trápí hlavně ve střílení branek, zatím skórovala jen třikrát ze čtyř odehraných zápasů. V jejím kádru ale najdeme několik vyhlášených kanonýrů včetně Luise Muriela či Duvána Zapaty, takže nebylo by velkým překvapením, kdy jí to tam dnes napadalo více. Na posledním kontinentálním šampionátu Kolumbie vypadla ve čtvrtfinále na penalty s Chile. Odčiní to letos?

24.06.2021 Brazílie – Kolumbie 2:1
Lepší z této dvojice se utká v semifinále s vítězem utkání Argentina – Ekvádor. Tento zápas se bude hrát o tři hodiny později než ten náš.
Přeji příjemnou fotbalovou noc při sledování textového přenosu ze čtvrtfinále Copa América. Už za pár hodin poznáme po Peru a Brazílii třetího semifinalistu turnaje, který vyjde z dvojice Uruguay a Kolumbie. Start klání je na programu přesně o půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.