HET liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Slavia - 21. dubna 2017   20:15

Ukončeno
Slovácko
Slovácko
0:2
(0:1)
Slavia
Slavia
31' Milan Škoda  (Mingazov) • 84' Deli  

Sestava Slovácko
Daněk – Reinberk, Břečka, S. Hofmann, Civič – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík (82. Rezek), Machalík – Zajíc (72. Koné).
Rozhodčí
Královec – Moláček, Dobrovolný.
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora
5648 diváků
Sestava Slavia
Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora (59. Zmrhal), Ščuk, Hušbauer (90+3. Tecl), Mingazov (73. Bořil) – Milan Škoda (C).

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Slavia 0:2. Pražané jsou v čele, pálil Deli

Slavia se minimálně do neděle vyhoupla na první místo v tabulce ePojisteni.cz ligy. Proti Slovácku sice na hřišti nijak nedominovala, ale tam, kde šlo do tuhého, tedy v šestnáctkách, byla produktivnější. Zvítězila 2:0 a v nejvyšší soutěži už jedenadvacet zápasů v řadě neprohrála.


Přenos se aktualizuje automaticky

Slávie výhrou 0:2 na Slovácku se dostala do čela ePojisteni.cz ligy, kterou vede o dva body před Plzní, která má utkání na Spartě k dobru. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas, brankář Pavlenka se zejména vyznamenal při střele Machalíka. Pojišťovací branku dal šest minut před koncem po rohovém kopu Deli a utkání bylo víceméně už rozhodnuto.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Civič ještě do sprintu vyslal Koného, který svedl v pokutovém území s Delim souboj, který vyhrál a poté vystřelil jen do prostoru, ve kterém byl Pavlenka.
90+3'
Taktické střídání Slavie. Stanislav Tecl vyměnil na poslední sekundy zápasu Josefa Hušbauera.
90+2'
Utkání se dohrává na polovině Slavie. Ngadeu byl v souboji s Machalíkem podle Královce faulovaný.
90+1'
Slavia ještě chystá taktické střídání, do hry půjde Tecl.
90'
Sudí Královec bude nastavovat ve druhém poločase tři minuty.
89'
Slavia je velmi blízko třem bodů, které ji zajistí do neděle první místo v tabulce ePojisteni.cz ligy.
88'
Dlouhý centr do Civiče směřoval sice do vápna, ale tam kraloval brankář Pavlenka, který balon chytil do náruče.
86'
Na opačné straně centroval z pravé strany Navrátil, míč byl jemně tečovaný a našel si náruč brankáře Pavlenky.
84'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia dává pojišťovací branku po rohovém kopu. Vybíhající Daněk se k míči nedostal, ten propadl k SIMONU DELI, který ranou do šibenice nedal domácímu brankáři sebemenší šanci balon chytit.
83'
Flo postupoval z levé strany a jeho střela byla zblokována na rohový kop.
82'
Druhé střídání Slovácka. Marka Havlíka vyměnil Jakub Rezek.
81'
Slovácko se dostalo na dostřel branky z levé strany, kdy z brankové čáry centroval Civič, jenže hosté v obraně balon odvrátili, poté se snažil vymodlit penaltu Navrátil, sudí Královec však nechal hru pokračovat.
80'
Balon do pokutového území prodlužoval Škoda na Zmrhala, balon propadl za obránce Slovácka, Zmrhal vystřelil, na poslední chvili zasáhl Civič a balon zblokoval.
78'
Vlastimil Daníček fauloval unikajícího Hušbauera a viděl žlutý kartónek.
76'
Nadýchaný centr hlavičkoval Škoda, který se prosadil přes Reinberka, brankář Daněk musel balon směrující ke vzdálenější tyči vyrazit do strany.
75'
Koné byl faulovaný na pravé straně. Havlík nacentroval do pokutového území, kde hlavičkoval nekrytý Břečka vedle levé tyče Pavlenkovy svatyně.
73'
Druhé střídání Slavie. Ruslana Mingazova vyměnil na necelou dvacetiminutovku Jan Bořil.
72'
Avizované střídání je tady. Tomáše Zajíce vystřídal Francis Koné.
70'
Slovácko chystá první střídání, do hry půjde za chvíli Francis Koné.
68'
Hofmann skluzem fauloval u postranní čáry Zmrhala. Ze standardní situace centroval Hušbauer, míč odvracel hlavou Břečka.
66'
Mingazov šel středem hřiště, domácí zadací před ním couvali, hostující záložník se rozhodl před vápnem vystřelit, jeho pokus levou nohou směřoval metr nad branku.
64'
Slavie podnikla rychlou akci po pravé straně, na jejíž konci byl centr Škody, který přizvedl skluzem Hofmann a zabránil tak nebezpečné situaci v pokutovém území.
63'
Havlík nacentroval míč do pokutového zemí, z branky šel ven Pavlenka, aby míč vyboxoval, odražený míč napálil Reinberk, tomu se však střela příliš nepovedla.
62'
Michal Frydrych u postranní čáry fauloval Navrátila za cenu žluté karty.
59'
První střídání Slavie. Hřiště opustil Jan Sýkora a nahradil ho Jaromír Zmrhal.
59'
Ze standardní situace se Slovácko neprosadilo, pomezní rozhodčí navíc zvedl praporek v neprospěch domácího celku.
59'
Mladík Machalík si navedl míč za hranici vápna a technickou střelou se snažil pod břevno usměrnit balon, parádní zákrok předvedl Pavlenka, který balon vyrazil na roh.
58'
Ngadeu si dnes koleduje o vyloučený, Navrátil jej přesprintoval a hostující hráč ho mírně zatáhl, sudí to zatím řešil bez karty.
55'
Michael Ngadjui Ngadeu sestřelil na levé straně Havlíka a sudí Královec mu bez rozmyšlení udělil žlutou kartu.
54'
Slovácko si opticky vytvořilo převahu ve druhé půli, centr Daníčka však odvrátil Deli a poté ho nasledoval Dgadeu.
51'
Zajíc byl sice nebráněný na hostující polovině, ale balon prodlužoval do prostoru nikoho, balon poté sebrali hostující hráči.
50'
Slovácko kopalo rohový kop, ve skrumáži se balon odrazil směrem k hostující brance, ale balon šel vedle.
49'
Sýkora to zkoušel od své poloviny individuálně, ale byl zastaven kousek za polovinou hřiště, Královec nechal k údivu hostujícího hráče hru pokračovat.
47'
Daníček přihrál na pravou stranu Navrátilovi, kterému se u postranní čáry zamotal míč a poté fauloval.
46'
Začal druhý poločas.
Po prvním poločase vede Slavie na Slovácku 0:1. Hosté měli více míč na svých kopačkách, Slovácko se ale postupně osmělilo a spíše začalo hrozit rychlou přechodovou fází. Mělo několik střel z dálky, které pochytal brankář Pavlenka, vstřelilo branku, ale ta nebyla uznána, protože Havlík stál v ofsajdu. Svěřenci trenéra Šilhavého vstřelili vedoucí branku Škodou, po ztrátě balon domácí záložní řady ve středu hřiště. Centr Mingazova zužitkoval patnáctou brankou v sezóně zmiňovaný Milan Škoda.
45'
První poločas skončil.
45'
Balon na hranic malého vápna poslal Havlík, tam jej odvrátil Frydrych a poté sudí Královec ukončil první dějství.
45'
Na konci poločasu ještě bude zahrávat Slovácko standardní situaci.
44'
Daníček na polovině domácího celku fauloval Hušbauera. Stejný hráč balon poslal do vápna, kde jej hlavičkoval Šumulikoski, balon však neopustil pokutové území, dostal se k Ngadeovi, který také hlavičkoval, odražený balon domácí obranou nepřesně napálil vedle Hušbauer.
43'
Civič si narazil míč s Havlíkem, který mu jej vrátil, ale domácímu beku se nepodařil centr do malého vápna.
40'
Vypadá to, že si Slávisté vedení do konce poločasu pohlídají. Škoda centr na zadní tyči vracel na malé vápno, kde jej na poslední chvíli odvrátila domácí obrana.
38'
Šumulikoski neúspěšně zabojoval o míč ve středu hriště, Slavisté rychlou kombinací se dostali k pokutovému území. Hušbauer zasekl před vápnem míč před Daníčkem a poté jej technickou střelou snažil nacpat k zadní tyč, rána šla tak metr nad břevnem.
37'
Hušbauer napálil míč nártem, míč nikdo ve skrumáži netečoval a balon poté opustil hrací plochu.
36'
Břečka v souboji fauloval Škodu před vápnem a hosté budou zahrávat standardní situaci.
33'
Modrobílí postupovali po levé straně, ale do vápna centr neposlali, poté hosté se dostali balonem do středu hřiště, kde zahrál rukou Hušbauer.
31'
Slavia právě vstřelila branku!
Na druhé straně Slavisté vstřelili první branku střetnutí. Ve středu hřiště přišlo Slovácko o míč, který šel poté k Mingazovovi, který centroval do vápna, MILAN ŠKODA zblízka propálil Daňka.
29'
První varování Slavie, která nepůsobí v zadních řadách jistě. Daníček vystřelil pumelenici, kterou Pavlenka vyrazil před sebe a Havlík balon dorazil do sítě. Radost domácích fanoušků byla zbytečná, jelikož Havlík stál v ofsajdu.
27'
Civič fauloval na levé straně Sýkoru, který poslal míč na malé vápno, kde balon hlavičkoval Břečka, balon se však stále pohyboval v nebezpečné zóně domácích fotbalistů, Daněk balon vyboxoval na hranici pokutového území, kde jej prodloužil hlavou Havlík.
25'
Rohový kop si hosté pohlídali. Slovácko chodí do otevřené obrany Slavie, Zajíc měl mnoho prostoru a vystřelil, rána však šla doprostřed branky.
24'
Havlík vystihl přihrávku před pokutovým územím Frydrychovi, poté dostal míč zpět, Frydrych mu vpadl pod nohy a sražený míč doputoval za brankovou čáru.
24'
Milan Škoda hlavičkoval slabě centr z levé strany, Daněk si s jeho pokusem v klidu poradil.
23'
Standardní situaci zahráli domácí nakrátko, odražený míč z první napálil Daníček na branku, Pavlenka musel míč vyrazit.
22'
Slovácko z mnoha centrů do vápna Slavie vytěžilo rohový kop.
20'
Šumulikoski dostal těžký balon z autového vhazování, ihned k němu přistoupili dva Slávisté, kteří jej obrali o balon, Dgadeu ihned vyslal dopředu Škodu, tomu sebral míč z kopačky vybíhající Daněk.
19'
Daleko z branky musel Daněk, který skvěle přečetl hru Slavie, dlouhý nákop směřoval na Floa, který hlavičkoval do středu hrací plochy, na Lüftnera dorážel o hlavu menší Havlík, který jej přehlavičkoval, balon šel poté k brankáři Pavlenkovi.
15'
Na druhé straně dvakrát střílel Navrátil, první jeho pokus odrazila hostující obrana, druhá jeho střela šla z hranice šestnáctky do boční sítě Pavlenkovy branky.
15'
Hušbauer sice poslal míč do vápna Slovácka, ale jeho spoluhráči byly v pokutovém území málo důrazní.
14'
Po delším úseku na polovině hostů se Slávisté přesunuli na polovinu Slovácka a budou zahrávat standardku.
13'
Slovácku se daří kombinovat na polovině hostujícího celku. Reinberk vhazoval aut na Zajíce, který byl důsledně bráněn v pokutovém území Delim, od hostujícího hráče se míč odrazil skoro za brankovou čáru, skluzem na aut odkopl balon Flo.
12'
Vypadá to, že střet nemá žádné zdravotní následky pro hostující hráče a budou pokračovat ve hře.
11'
Reinberk dlouhým nákopem za obranu hledal nabíhajícího Daníčka, kterého křižoval Deli, vybíhající brankář Pavlenka se s ním srazil a oba dva si chvíli na trávníku položeli.
10'
Na levé straně byl nevybíravě faulován Machalík, sudí Královec slávistickému hráči zatím jen domlouval.
8'
Slovácko se postupně osměluje, Civič centroval z levé strany do pokutového území, kde si ale přišel pro míč gólman Pavlenka.
7'
Slávisté pokračují v útočné aktivitě, ze které zatím kromě střel před pokutovým územím nic nevytěžili.
6'
Brankář Daněk si připsal první zákrok, když musel vyrážet štiplavou ránu od Hušbauera, který střílel z hranice vápna.
5'
Modrobílí vystihli kombinaci na pravé straně a ihned šli dopředu, Machalík se snažil v pokutovém území Slavie dostat přes Ngadea, ale robustného záložníka nepřetlačil.
4'
Více míč na svých kopačkách mají svěřenci trenéra Šilhavého, kteří kombinují kolem středu hřiště.
3'
Pražané postupovali po levé straně, před pokutovým území dostal míč Škoda a vystřelil levou nohu, jeho střelecký pokus šel metr a půl vedle levé tyče.
2'
Hra se stále odehrává na polovině domácího celku, Navrátil si nabíhal na dlouhou přihrávku, která ale k němu neprošla.
1'
Výkop utkání provedli Slávisté a přesunuli se na polovinu domácího celku, ale tam balon ztratili a mají ho zadáci Slovácka.
1'
Utkání právě začalo.
-1'
Trojice rozhodčích přivádí za účasti televizních kamer základní sestavy na zelený pažit. Slovácko bude hrát v klasických bílých kompletech, Slavie ve své modré venkovní variantě.
-14'
Fotbalisté opuštějí hrací plochu, která je nyní před zápasem zavlažována vodou, aby měla hra v dnešním zápase spád.
-19'
I slávistický kotel se plní zatím je v hostujícím sektoru asi třetina fanoušku sešívaných.
-20'
Máme dvacet minut do začátku utkání, stadion se začíná plnit zástupy fanoušků.
Úvodní sestavy:

1.FC Slovácko: Daněk – Reinberk, Břečka, S. Hofmann, Civič – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík, Machalík – Zajíc.
Náhradníci: Heča – Tischler, Šimko, Kubala, Rezek, Koné, Tkáč.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora, Ščuk, Hušbauer, Mingazov – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Zmrhal, Alvir, Tecl, Bořil, Mešanović.

Rozhodčí: Královec – Moláček, Dobrovolný..
-25'
Trenér Levý neudělal v základní sestavě žádnou změnu oproti zápasu s Plzní. Kouč Šilhavý nasadil od první minuty Sčuka a Sýkoru.
-32'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a postupně se rozcvičují.
-33'
Jako první vyběhli oba dva brankáři Slavie, jednička bude v dnešním zápase pravděpodobně Pavlenka a krýt záda mu bude Přemysl Kovář, který před léty působil ve Slovácku.
Statistiky a zajímavosti

- nejvíce branek v duelech Slovácka se Slavií padlo v sezoně 2003/2004 celkem šest, domácí celek tehdy vyhrál 4:2. Branky vítězů dali: Činčala, Ivana, Abrahám a Meduna.

- Slovácko naposledy porazilo Slavii v sezoně 2013/2014 jasným výsledkem 3:0.

- průměrně padá v souboji těchto dvou týmu něco málo přesně dvě branky.

- nejčastějším střelcem v zápasech byl Karel Piták, který vstřelil tři branky a nyní obléká dres FC Olympia Hradec Králové, ta hraje momentálně ČFL.

- Sudí ukázali hráčům celkem 109 žlutých karet, což je skoro čtyři žluté karty na zápas.
Kouč Levý nebude moci do konce sezony pravděpodobně využít služeb Tomáše Rady, který má problémy který laboruje se zraněným nártem, taktéž pravděpodobně ještě nebude připravený Milan Heča. Konec fotbalové kariery zvažuje Luboš Kalouda, kvůli vleklým potížím s kolenem, jinak kvůli žlutým kartám nestojí nikdo z domácích hráčů.

Jeho trenérský kolega Šilhavý bude v dnešním zápase postrádat pro čtyři žluté karty Antonína Baráka a dále se ani na střídačku z důvodu zranění nedostanou Švento, Van Buren a Kenija.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Daněk – Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič – Šumulikoski, Daníček – Navrátil, Machalík, Havlík – Zajíc.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora, Ščuk, Hušbauer, Zmrhal – Škoda.
SK Slavia Praha

Slávisté se v minulém kole smlsli na staronovém účastníkovi ePojištění.cz ligy Hradci Králové. Utkání bylo plně v jejich režii, kterou řídil kapitán Škoda. Gólový účet načal obránce Frydrych a postupně další branky přidávali Škoda z penalty, Mingazov a jako poslední se mezi střelce zapsal Hušbauer.

Slavia přijede na Slovácko v pozici druhého mančaftu ligy, který ztrací na vedoucí Plzeň jeden bod, na jaro neokusil hořkost porážky a momentálně má nejlepší sportovní formu ze všech pčastníků nejvyšší soutěže.
1. FC Slovácko

Moravané přišli o sedmi zápasovou neporazitelnost v minulém kole na hřišti vedoucího celku první ligy Viktrorie Plzeň, které podlehli 0:2. První velkou šanci na změnu skóre měl Zajíc, ale jeho lob v pokutovém území šel asi metr vedle levé tyče Kozáčikovy branky. Z první vážnější šance dokázala Plzeň skórovat kanonýrem Krmenčíkem, který se položil do centru a hlavou dostal míč za záda bezbranného Daňka. Slovácko bylo Západočechům vyrovnaným soupeřem. Osud utkání zpečetila rozporuplně odpískaná penalta sudím Orlem, který naletěl na hereckou etýdu v pokutovém území záložníkovi Zemanovi, který upadl přes Šumulikoskiho nohy. Balon ze značky pokutového kopu bezpečně proměnil do středu branky Bakoš.

Modrobílí mají před večerním zápasem dvacet devět bodů a jsou na osmém místě, ještě nemají jistotu záchrany, jelikož ostatní týmiy ze spodku tabulky v předchozím kole plně bodovaly.
Příjemný netradičně páteční večer z Uherského Hradiště. Dvacátý pátý díl ePojistení.cz ligy dnes načtou dva zápasy. Jeden z nich za učasti televizních kamer se odehraje na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty seniora. 1.FC Slovácko bude hostit SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.Klasická verze
Mobilní verze