EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Rakousko - 20. června 2019   18:30

Dánsko
Dánsko
33' Maehle (Bruun Larsen) • 77' Maehle (Skov Olsen) • 90+3' Skov Olsen S. (Duelund)
3:1
(1:0)
Rakousko
Rakousko
47' Lienhart  (Horvath)
Dánsko
Iversen – Kristensen (C), A. Sörensen, Rasmussen, Maehle – Nelsson, Stage (74. M. Jensen) – Billing – Skov, Wind, Bruun Larsen (89. Duelund).
Kabakov G. (BUL)
Dacia Arena, Udine (ITA)
Rakousko
A. Schlager – Ingolitsch, Danso, S. Posch, Friedl – Ljubic (67. Baumgartner), Lienhart (C) – Horvath, X. Schlager, Honsak (82. Grbic) – Kvasina (56. Balič).

Od nás je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
Druhé utkání skupiny B bude sehráno dnes od 21 hodin. Favorizovaní Němci se v něm utkají se Srbskem.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 22:5.
Dánsko poráží Rakousko 3:1 a dostává se v tabulce B na druhé místo před svého dnešního soupeře. Rakušané, kteří byli v prvním poločase jasně horším týmem, vstoupili do druhé půle bleskovým gólem a za stavu 1:1 kopali dokonce penaltu, Baumgartner ji však neproměnil, čehož mohli naši jižní sousedé brzy litovat. Čtvrthodinu před koncem totiž vrátil Dánům vedení svou druhou trefou v utkání Maehle, pojistku pak přidal v nastaveném čase Skov Olsen.
90+4'
90+3'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! ANDREAS SKOV OLSEN dostal od Duelunda výbornou přihrávku do běhu a zakončil akci dva na dva nejlépe jak mohl, když nasměroval technickou střelu přesně ke vzdálenější tyči.
90+2'
Horvath hledal přihrávkou Grbice, počínal si ale nepřesně. Rozehrávat tak může Iversen.
90+1'
Dánové rozehráli nakrátko, posléze je pískáno. Míč může poslat nákopem dopředu rakouský brankář Schlager.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví zápas o tři minuty.
90'
Teď navíc utekl s míčem střídající Duelund a vybojoval poblíž rohového praporku standardku pro dánský tým.
90'
Rakušané jsou nastěhováni na polovině soupeře, Dánové ale zatím své vápno střeží více než svědomitě.
89'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Mikkel Duelund.
88'
Wind udeřil při couvání před padajícím míčem protihráče loktem a inkasuje žlutou kartu.
87'
Xaver Schlager zkoušel střelou z velké dálky zaskočit Iversena, ten byl ale na svém místě a krotí merunu v rukavicích.
85'
Míč je momentálně v moci Iversena, který jej uvede do hry odkopem. Spěchat ale dánský brankář nebude.
84'
Lienhart vypálil z úhlu hodně mimo, navíc byl máván ofsajd.
83'
Rozjíždějící se Horvathův průnik zastavil faulem Jensen. Ten vidí od bulharského rozhodčího žluté napomenutí.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Mathias Honsak, přichází Adrian Grbic.
80'
Do konce čisté hrací doby schází deset minut. Zachrání Rakušané alespoň remízu, nebo se z prvních bodů na turnaji budou radovat fotbalisté ze severu Evropy?
77'
JOAKIM MAEHLE se stává dánským hrdinou! Skov Olsen vyslal z pravé strany vzdušnou přihrávku, který se skrze Bruuna Larsena dostala až právě k Maehlemu. Ten trefil míč ze vzduchu přesně do brány a posílá tak svým druhým gólem v utkání Dánsko opět do vedení!
75'
Horvath rozehrál rakouský rohový kop, dánská obrana si ale s míčem poradila.
74'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Mathias Jensen.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Andreas Skov Olsen.
73'
Nikoliv! Střídající Baumgartner vyslal přízemní ránu k levé tyči, Iversen ale předvedl hbitý skok a míč vytěsnil mimo bránu!
71'
Nelsson ještě dostává žlutou kartu. Uvidíme, zda přijde trest i v podobě inkasované branky.
71'
Nelsson na druhé straně sundal skluzem ve vápně protihráče a Rakousko bude kopat penaltu!
69'
Po hlavičce spoluhráče se do samostatného úniku dostal Bruun Larsen. Ten si v zakončení počínal chladnokrevně, gól ale neslaví. Rozhodčí odpískal hodně opožděně ofsajd.
68'
Bruun Larsen zvolil místo přihrávky na rozběhnutého spoluhráče dalekonosnou přízemní pumelici, tu ale krotí včasným zákrokem Schlager.
67'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Ivan Ljubic, přichází Christoph Baumgartner.
64'
Skov si předkopl míč a poté přišlápl nohu protihráči. Za svůj počin vidí první žlutou kartu tohoto utkání.
61'
Tentokrát se do zakončení dostal Billing, Schlager si ale s jeho střelou pod břevno poradil.
60'
Po něm mohli jít Dánové podruhé do vedení, Wind ale poslal balon hlavou do břevna!
59'
Do šestnáctky se prodral Skov, jeho přízemní rána je sražena na další roh.
59'
Larsen byl při svém pokusu procpat míč do vápna z levé strany zastaven za cenu rohového kopu.
57'
Rakušané mají k dispozici autové vhazování na polovině hřiště.
56'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marko Kvasina, přichází Husein Balič.
55'
Dánové se blížili rakouské svatyni, těsně před šestnáctkou ale míč ztrácejí.
53'
Rakušané jsou vstřeleným gólem povzbuzeni. Nyní se dral vstříc dánské brance Honsak, rozhodčí si ale všimli jeho ofsajdového postavení.
51'
Rasmussen povalil Dansa, avšak i tento zákrok se obejde bez žluté karty.
49'
Toho se ujal Friedl, jeho rána ze střední vzdálenosti ale proletěla vedle pravé tyče Iversenovy klece.
48'
Po faulu Maehleho má Rakousko výhodu přímého kopu.
47'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Horvathův centr na přední tyč procedil hlavou přes padajícího Iversena PHILIPP LIENHART! Rakousko tak vstupuje do druhé půle bleskovým gólem a srovnává stav.
47'
Ingolitschův centr byl zblokován na roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Dánsko bylo v prvním poločase jednoznačně aktivnějším týmem a po zásluze tak díky trefě Maehleho vede 1:0. Seveřané mohli vést i výraznějším rozdílem, jejich další velké šance se ale neujaly, když jednou Rakousko dokonce zachránila tyčka. O převaze Dánů vypovídá i poměr střel – 8:2.
45'
45'
Na vysoký míč si naskočil Iversen, jenž jej vyboxoval mimo šestnáctku. Následný centr si stáhl pro změnu do rukavic.
44'
Rohový kop tentokrát pro Rakušany. Z levé strany hřiště jej rozehraje Horvath.
43'
Do zakončení se Dánsko nedostalo, sudí Kabakov viděl Rasmussenův útočný faul na rakouského kapitána Lienharta.
42'
Na druhé straně vybojovali Dánové rohový kop.
41'
Kvasina si vypomohl útočným faulem, rakouská akce je u konce.
39'
Úplně volný Maehle obdržel z pravé strany přízemní přihrávku do náběhu, jeho pumelici ale zablokoval Danso, který tak částečně odčinil své zaváhání při úvodní brance.
38'
Honsak poslal v souboji o balon k zemi Sörensena, útočit tak můžou opět Dánové.
37'
Stage se provinil nedovoleným zákrokem, balon se tak stěhuje na kopačky Rakušanů. Otázkou je, na jak dlouho.
35'
Dánové jsou po vstřelené brance nadále aktivnějším týmem. Momentálně kombinuje tým ze severu Evropy poblíž středového kruhu.
33'
JOAKIM MAEHLE obdržel od Bruuna Larsena balon do běhu a vnikl z levé strany do velkého vápna, v němž naznačil přihrávku, aby posléze nasadil kličku Dansovi a přehodil obloučkem vybíhajícího Schlagera. Dánsko jde zaslouženě do vedení!
31'
Rakouský útok končí zdviženým praporkem pomezního sudího, jenž odmával Ingolitschův ofsajd.
30'
Červení měli po teči jednoho z obránců k dispozici ještě rohový kop, s tím si ale Rakušané poradili.
29'
Dánové jsou při chuti! Po centru z pravé strany hlavičkou na zadní tyč Billing a zařízení minul jen o několik decimetrů!
27'
A byla z toho největší možnost dosavadního průběhu utkání! Skov obral o míč protihráče a rozezvonil svou střelou levou tyčku! Míč se posléze odrazil k nabíhajícímu Kristensenovi, jenž svou pumelicí odkrytý prostor brány netrefil!
26'
Friedlův centr si stáhl do rukavic pozorný brankář Iversen. Dánové poté vyrážejí opět dopředu.
24'
Po centru se míč odrazil kousek za vápno, kde se o něj bez přípravy opřel Stage. Pokus to byl hodně nepřesný, balon skončil daleko mimo tři tyče.
23'
Skovův centr od pravého praporku vyboxoval Schlager na další roh – tentokrát z levé strany.
22'
Kristensen ukázal svou šikovnost a přešel přes několik protihráčů, nakonec se však Rakušanům podařilo odvrátit balon alespoň na rohový kop.
20'
Skov srazil při své ofenzivní snaze k zemi protihráče, sudí Kabakov píská útočný faul.
18'
První větší možnost tohoto utkání! Po centru z levé strany se k odraženému míči dostal na hranici vápna Ingolitsch, jehož přízemní dělovku skvěle vyrazil Iversen!
17'
Sörensen poslal nedovoleně k zemi Honsaka, rozehrávat budou Rakušané.
15'
Dánsko mělo k dispozici autové vhazování, vinou vlastní nepřesnosti ale po chvíli balon ztrácí.
14'
Dánové kombinují na polovině soupeře, na dostřel brány se ale zatím nedostávají. Rakouská obrana působí kompaktně.
12'
Dobrý Kristensenův centr zpacifikoval Schlager.
11'
Zatím nesledujeme nikterak záživné utkání. Hra se pohybuje převážně poblíž půlící čáry.
9'
Horvathův centr do vápna zvládli Dánové odvrátit mimo šestnáctku, útočí však nadále fotbalisté v bílých dresech.
8'
Rakousko má k dispozici standardní situaci z levé strany hřiště.
7'
Metr před hranicí vápna vypálil levačkou Skov, Schlager ale jeho přízemní ránu chytá.
6'
Dánové dlouho kombinovali poblíž středového kruhu, poté se vydali dopředu, jejich útočná snaha ale ztroskotala na nepřesné přihrávce.
5'
Na druhé straně je Kvasina načapán v ofsajdu. Rozehrávat tak může Dánsko.
4'
Larsen se prodral do vápna, poté mu ale nevyšla ideálně zasekávačka, a tak ke střele na bránu nakonec nedošlo.
3'
Rakušané zatím drží častěji míč na kopačkách. Nyní podnikli fotbalisté tohoto týmu útok středem hřiště, Dánové ale odkopli balon daleko do bezpečí.
2'
Dánové nastoupili k zápasu v červených dresech, Rakušané v bílých.
1'

Dánsko: Iversen – Kristensen (C), A. Sörensen, Rasmussen, Maehle – Nelsson, Stage – Billing – Skov, Wind, Bruun Larsen.
Náhradníci: Snorre, Vindahl Jensen – Abildgaard, Andersen, Dreyer, Duelund, Ingvartsen, M. Jensen, A. Poulsen, Skov Olsen, Bager.

Rakousko: A. Schlager – Ingolitsch, Danso, S. Posch, Friedl – Ljubic, Lienhart (C) – Horvath, X. Schlager, Honsak – Kvasina.
Náhradníci: Kreidl, Pentz – Balič, Baumgartner, Gluhakovic, Grbic, Kalajdzic, Karić, Ljubičić, Maresic, Ullmann, H. Wolf.

Rozhodčí: Kabakov G. (BUL).
Poslední vzájemné utkání obou mládežnických reprezentací se uskutečnilo loni v březnu. Z drtivého triumfu 5:0 se tehdy radovali v přátelském střetnutí Dánové. Jak dopadne duel tentokrát? Odpověď na tuto otázku začneme zodpovídat od 18:30 hodin.
Rakousko je na tom lépe, když se v tabulce vyhřívá se třemi body za vedoucím Německem. Může za to vítězství 2:0 nad Srbskem, které svými góly dirigovali Hannes Wolf a Sascha Horvath. Druhý jmenovaný těžil z početní převahy, neboť Srbové dohrávali poslední čtvrthodinu v deseti bez vyloučeného Jovanoviče.
Dánsko vstoupilo do turnaje porážkou 1:3 s favorizovaným Německem, když jedinou branku severského celku zaznamenal z pokutového kopu Robert Skov. Nyní již čekají Dány utkání pravdy. Pokud chtějí postoupit ze skupiny, zaváhání s Rakušany nepřipadá v úvahu.
Příjemné odpoledne. Na evropském šampionátu fotbalistů do 21 let se v rámci skupiny B utkají mladíci z Dánska a Rakouska. Řečí sázkových kurzů půjde o duel, který nemá papírového favorita a stát se v něm může prakticky cokoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.