Bernardoni – Amian, Konaté, Upamecano, M. Sarr – Ntcham, Tousart (C), Guendouzi, Thuram (84. Del Castillo) – Mateta, Ikoné (85. Reine-Adélaïde).
Rumunsko
Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Rus, Boboc – Nedelcu, Cicaldau (59. T. Baluța) – Olaru (72. Dragomir), Hagi, Coman – Puşcaş (82. Petre).

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 0:0. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:16.
Je tu konec! Francie si s Rumunskem dělí body, což znamená postup do další fáze turnaje pro oba celky. Druhá půle už nebyla tolik zajímavá a oba celky se soustředily na zisk potřebného bodu k postupu do další fáze turnaje. Hráči obou celků nyní na hrací ploše oslavují zasloužený postup. Utkání nenabídlo žádnou výraznou brankovou příležitost, nicméně některé akce vypadaly velmi pěkně, i když nebyly dotaženy do zdárného konce. Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
90+4'
V poslední nastavené minutě ještě zpoza vápna vypálil Matteo Guendouzi. Hráč londýnského Arsenalu však mířil nad břevno.
90+3'
Rumuni vůbec neopouští vlastní polovinu. Zápas se dohrává již pouze z povinnosti.
90+2'
Francie trochu zvýšila obrátky, ale to dlouho nevydrželo a Rumuni opět v poklidu kombinují.
90+1'
Rumuni si přihrávají na vlastní obranné půlce. Zápas pomalu plyne a nevypadá to, že bychom se dočkali gólu.
90'
Bulharský rozhodčí se rozhodl nastavit ještě 4 minuty za různé prostoje.
89'
Na hrací ploše zůstává ležet Mateta, který má křeče. Okamžitě k němu v nepřerušené hře přispěchal Nedelcu a pomáhá mu. Velmi sportovní okamžik.
88'
Rumuni si přihrávají na vlastní obranné polovině a rozhodně se do útoku nehrnou.
87'
Zápas směřuje k úplnému závěru a zatím to příliš nevypadá, že by se skóre mělo ještě změnit.
86'
Upamecano zkušeně uhrál situaci u vlastního rohového praporku a nechal se míče jako posledního dotknout soupeře, takže rozehrává Bernardoni.
85'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Jeff Reine-Adélaïde.
84'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Romain Del Castillo.
84'
Jean-Philippe Mateta si nepohlídal postavení soupeřů, takže je mu pískán ofsajd.
83'
Pomalu se nám přibližuje závěr utkání a zatím zůstává bezbrankový stav. Amian centroval z pravé strany, ale akce se mu nevydařila a nikoho nenašel.
82'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Adrian Petre.
81'
Kelvin Amian se vrátil do obrany a na poslední chvíli odkopl míč soupeři, který by se jinak hnal směrem k brance.
80'
Po rohovém kopu se Rumunsko k žádnému vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky nedostalo.
79'
Sám faulovaný hráč rozehrál nebezpečný volný přímý kop. Adrian Rus trefil hlavou jen Tousarta, od nějž míč míří na roh.
78'
Na zeleném pažitu sedí Ianis Hagi a rozčiluje se, že nebyla udělena karta za nedovolený zákrok na jeho osobu.
77'
Rumuni se s míčem vrátili až k vlastnímu brankáři a pozvolna kombinují na vlastní obranné polovině.
76'
Jean-Philippe Mateta nevybojoval ani rohový kop a od branky rozehrává Ionut Radu.
75'
Radu Boboc se vypravil na útočnou výpravu, ale nastřelil jen před sebou stojícího soupeře.
74'
Ikoné téměř doslova tancoval nad míčem a pak se pokusil nastřelit soupeře, aby získal roh, což se mu ale nepovedlo.
73'
Ibrahima Konaté udržel míč proti dvojici soupeřů a ještě se nechal faulovat.
72'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Darius Olaru, přichází Vlad Dragomir.
71'
Volný přímý kop v podání Francouzů vůbec nic zajímavého nepřinesl. Přesto Francie zůstává v držení míče.
70'
Zatím nemůžeme pokračovat ve hře, protože na trávníku zůstává jeden z rumunských fotbalistů. Je to faulující Nedelcu.
69'
Nedelcu téměř doslova visel na Ikoném, což sudí správně trestá žlutou kartou.
68'
Na druhé straně se do šance dostával George Puşcaş, ale Bernardoni skvěle vyběhl a ukopl míč pryč.
67'
Z pravé strany Francie letěl ostrý pas do pokutového území, který ale nabíhající hráč nedostal.
66'
Na levé straně pokutového území přihrával Marcus Thuram, leč nepodařilo se mu dostat míč k nikomu ze spoluhráčů.
65'
Po kontaktu se soupeřem se na hrací ploše ocitl Darius Olaru. Marcus Thuram se diví, protože nešlo o žádný velký kontakt.
64'
S míčem u kopaček nyní kombinují Rumuni, kteří se ovšem také nikam neženou.
63'
Francie měla k dispozici další rohový kop, ale naložila s ním podobně jako s předešlými, takže branku nevytěžila.
62'
Marcus Thuram na levé straně čelil dvěma soupeřům, a proto raději poslal míč směrem dozadu na volného Guendouziho.
61'
Na hrací ploše zůstává v nefotbalové pozici Ianis Hagi, který si po přerušení hry stěžuje rozhodčímu, že nebyl pískán faul.
60'
Francouzi drží míč na kopačkách, ale kupředu se příliš neženou. Zdá se, že už začali taktizovat.
59'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Cicaldau, přichází Tudor Baluța.
58'
Marcus Thuram si pokusil vymodlit pokutový kop, avšak sudí mu na simulaci neskočil, takže uděluje žluté varování.
57'
Po menším ošetřování můžeme pokračovat ve hře. Zatím stále trvá bezbrankový stav.
55'
Srážka hlav v podání Rusa a Ikoného končí ošetřováním obou fotbalistů. Mezitím už je Thuram zpátky ve hře.
54'
Do zakončení se v pokutovém území dostal aktivní Olivier Ntcham, ale nejprve minul střelu, načež poslal balón jen do bránícího soupeře.
54'
Thuram už je za postranní čarou, ale stále zůstává v péči lékařů. Zatím to však vypadá, že bude schopen pokračovat.
53'
Syn slavného otce je ošetřován na hrací ploše a zatím to s ním nevypadá nejlépe.
52'
Na trávníku zůstává s křikem ležet Marcus Thuram po zákroku, kdy ho dojel Cristian Manea. Rumun dostává žlutý trest.
51'
Před Matetou raději odehrál Boboc míč na sedmý rohový kop pro Francii. Avšak ani tentokrát nebyl roh pro Rumuny nebezpečný.
50'
Brankář se po krátké chvíli zvedá a bude schopen pokračovat. Diváci na tribunách pískají, protože se jim zdá, že zdržuje.
49'
Bernardoni se ve vlastním pokutovém území srazil s Upamecanem a vypadl mu míč. Rozhodčí však píská Puşcaşův faul.
48'
Od rohového praporku poslal míč do vápna Olivier Ntcham, našel hlavu spoluhráče, ale ten mířil hodně nepřesně. Poté se Ntcham znovu dostal k míči a vybojoval další roh. Po něm Thuram fauloval Radua.
47'
Olivier Ntcham počkal na náběh Marcuse Thurama, který se dostával k vápnu, kde mu míč ukopl vracející se soupeř na roh.
46'
Hráči již vycházejí z tunelu a míří na hrací plochu, kde za okamžik vypukne druhý poločas posledního skupinového utkání.
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se branky nedočkali, což může nahrávat různým konspiračním teoriím. Ovšem obraz hry nebyl ani trochu nudný a oba celky se snažily vstřelit branku. Na druhou stranu je pravdou, že jsme žádnou výraznější brankovou příležitost neviděli. Na straně Francie jsou hodně vidět Amian, Guendouzi a Thuram, zatímco v dresu Rumunska hrají prim Hagi, Coman a Puşcaş. V souběžně hraném utkání stejné skupiny hraje Chorvatsko s Anglií 1:1, nicméně tento výsledek o ničem důležitém nerozhoduje. Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+2'
45+2'
George Puşcaş se hodně zlobí, když mu byl odpískán faul na Konatého. Je pravdou, že Konaté spadl po jemném kontaktu, což by chlap jako hora měl ustát.
45+1'
Lucas Tousart předvedl velké zaváhání, míč mu utekl, ale Rumuni z toho nakonec nic vytěžit nedokázali.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Kelvin Amian poslal hodně nepovedenou přihrávku, jejímž adresátem měl být Ntcham. Míč byl příliš dlouhý.
44'
Z levé strany centroval do vápna Marcus Thuram, nicméně našel pouze rukavice připraveného Radua.
43'
Guendouzi si překážel s Amianem, ale Francouzům se přesto podařilo udržet míč na kopačkách.
42'
Kelvin Amian dostal trochu prostoru a už se snažil poslat centr do pokutového území, což mu ale bylo překaženo.
41'
George Puşcaş se podle sudího provinil faulem na Konatého, i když to byl mužný souboj z obou stran.
40'
Hodně prudkou přihrávku nemohl stihnout Marcus Thuram na hrací ploše, takže míč do hry uvede rumunský kapitán.
39'
Útok zakládají Francouzi, kteří se ale momentálně nikam neženou a přihrávají si na vlastní polovině.
38'
Jean-Philippe Mateta dostal ránu do obličeje, po které se těžko zvedá, ale přesto bude schopen pokračovat.
37'
Adrian Rus centroval na Daria Olarua, ale nepřesný míč končí mimo hrací plochu a vykopává Bernardoni.
36'
Rumuni zakládají novou útočnou akci na vlastní obranné polovině a vrací míč až k Raduovi.
35'
Mateta měl být adresátem dlouhé přihrávky, ale Ionut Radu si dobře vyběhl na hranici pokutového území a míč sebral.
34'
Upamecano v osobním souboji ve středu hřiště nepustil Puşcaşe, čímž faulem zamezil případnému protiútoku.
33'
Francie vyrazila do rychlého útoku a Thuram trefil Maneu, od něhož se míč odrazil na roh. Jeho exekuce se ale opět příliš nepovedla a Puşcaş odhlavičkoval do bezpečí.
32'
Hagi našel Comana, ten ještě ve vápně posunul na Puşcaşe, jehož zakončení gólman vyrazil. I kdyby padla branka, bylo by to jedno, protože Puşcaş stál v ofsajdu.
31'
Faulovaný fotbalista se po přihrávce spoluhráče dostal k centru z levé strany, který poslal jen do prvního bránícího soupeře.
30'
Guendouzi se ocitl na trávníku po zákroku Hagiho. Rumunská desítka se sice diví, ale šlo o jasný faul.
29'
Zatím sledujeme poměrně zajímavé utkání. Rozhodně to není žádná fotbalová nuda, která se s ohledem na vývoj skupiny dala očekávat.
28'
Ianis Hagi vyslal přihrávku na hranici vápna, kde našel Olarua, jenž pálil bez přípravy, ale z těžké pozice vůbec netrefil prostor branky.
27'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Ianis Hagi, který dosud vstřelil gól v každém utkání na turnaji. Mířil na zadní tyč, ale spoluhráče ani branku nenašel.
26'
Florinel Coman pronikal po levé straně a nedaleko pokutového území soupeře byl stažen k zemi Kelvinem Amianem. Píská se faul a uvidíme standardní situaci ze zajímavého místa.
25'
Marcus Thuram míří k lavičce, protože má roztržený dres po tvrdém souboji s Cristianem Maneou.
24'
Rumuni po výměně sportovně vrací míč svému soupeři, který zakládá novou akci od brankáře Bernardoniho, jenž sezónu strávil v Nîmes na hostování z Bordeaux.
23'
Míč neodpovídá požadované kvalitě, což okamžitě signalizují francouzští fotbalisté, kteří byli v jeho držení. Hrací předmět je tedy vyměněn za nový.
22'
Na pravém křídle dobře pronikal Cristian Manea, jenže obrana soupeře jeho centrovaný míč zblokovala. Následně Hagi při napadání fauloval.
21'
Centrovaný míč na Ianise Hagiho byl příliš dlouhý, takže míč pohodlně sebral Paul Bernardoni.
20'
Tak pokračujeme ve hře, kontakt nebyl shledán jako natolik závažný, aby se odpískal pokutový kop.
19'
Rozhodčí Kabakov ještě celou situaci konzultuje s videorozhodčím, takže uvidíme, jaký bude verdikt. Amian soupeře ve vápně přistrčil.
18'
V pokutovém území končí na trávníku Alexandru Cicaldau, ale hra pokračuje, i když se rumunští hráči hodně zlobí.
17'
Florinel Coman chtěl udělat kličku soupeři, který ho nemilosrdně poslal k zemi. Sudí samozřejmě píská faul.
16'
Ianis Hagi se snažil odcentrovat z pravé strany, ale to mu soupeři nedovolili a zblokovali na roh. Syn legendy rumunské kopané sám rozehrál roh, Bernardoni jeho centr vyrazil před sebe, kde se k hlavičce z hranice vápna dostal jeden z Rumunů, ale netrefil.
15'
Volný přímý kop nepředstavoval žádnou hrozbu pro Rumunsko, protože míč doletěl pouze na hlavu jednoho z prvních bránících hráčů.
14'
Marcus Thuram končí v kotrmelcích po skluzu Adriana Ruse, za což sudí uděluje první žlutý trest dnešního klání.
13'
Krásná přihrávka na pravou stranu mířila na Ikoného, který se dostal až na hranici pokutového území soupeře, kde ale při pokusu o kličku na dva soupeře míč ztratil.
12'
Ianis Hagi poslal centr od rohového praporku, leč našel pouze hlavu připraveného francouzského fotbalisty, který odvrací.
11'
Krásná narážečka Rumunska znamenala průnik Comana do pokutového území, ale těsně před zakončením mu míč na roh ukopl Amian.
10'
Dlouhé autové vhazování sice doletělo do pokutového území Francie, ale tam si s ním defenziva „země galského kohouta“ poradila.
9'
Nyní se Sarr ukázal v mnohem lepším světle, když přesně letící centr těsně před soupeřem odvrátil do autu.
8'
Na zeleném pažitu skončil Darius Olaru po celkem tvrdém zákroku Malanga Sarra. Hlavní rozhodčí si hříšníka povolává k sobě a důrazně mu vysvětluje, že takhle by to tedy nešlo.
7'
Kelvin Amian si na útočné polovině snažil vymodlit odpískání faulu na svou osobu, ale sudí správně vyhodnotil Francouzův pád jako nezaviněný.
6'
Po třetím francouzském rohu už se rumunským reprezentantům podařilo odvrátit míč do relativního bezpečí.
5'
Francouzi si vybojovali výhodu druhého rohového kopu. Před jeho rozehrávkou ještě sudí napomínal dvojici hráčů Guendouzi – Boboc. Centr následně letěl do vápna, kde ho Rus odvrátil na další roh.
4'
Tentokrát skončil muž se slavným příjmením na trávníku, ale bulharský rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
3'
George Puşcaş si předkopl míč, ale tam ho pohodlně sebral pozorný Upamecano.
3'
První rohový kop rozehrála Francie, načež ale Ikoné nedokázal procpat míč do pokutového území.
2'
Tentokrát už se píská. Nejprve fauloval Puşcaş, aby se následně Francie posunula na levou stranu, kde ve skluzu trefil Cristian Manca Marcuse Thurama.
1'
Výkop měli mladí Francouzi. Hned po prvním nákopu končí na trávníku jeden z francouzských hráčů, avšak sudí situaci jako faul nevyhodnotil.
1'
Mládežničtí reprezentanti Francie a Rumunska nastoupili na hrací plochu a za malý okamžik stadionem zazní státní hymny.

Francie: Bernardoni – Amian, Konaté, Upamecano, M. Sarr – Ntcham, Tousart (C), Guendouzi, Thuram – Mateta, Ikoné.
Náhradníci: Larsonneur, Prévot – Ballo-Touré, Del Castillo, M. Dembélé, Aouar, Dagba, Niakhaté, Caci, Sissoko, Reine-Adélaïde.

Rumunsko: Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Rus, Boboc – Nedelcu, Cicaldau – Olaru, Hagi, Coman – Puşcaş.
Náhradníci: Căbuz, Vlad – Ștefan, Pașcanu, Man, Petre, Dragomir, Grigore, Ghiță, Ivan, Ciobanu, T. Baluța.

Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov (všichni Bulharsko).
Rumunsko

Také Rumuni dokázali vyhrát oba dosavadní zápasy na šampionátu a to mnohem přesvědčivěji než Francouzi. Rumunsko na úvod smetlo Chorvatsko 4:1 a posléze si vyšláplo i na Anglii, kterou sestřelilo 4:2. V dresu rumunského reprezentačního výběru najdeme hned trojici dvougólových střelců – Coman, Hagi a Puscas. Kromě nich se gólově prosadili také Baluta a Petre. V rumunském středu tedy nenajdeme žádného klasického kanonýra jako je tomu třeba u Němců, kde vládne tabulce střelců turnaje Waldschmidt s pěti góly.
Francie

Francouzská reprezentace doposud získala všech šest bodů za výhry 2:1 s Anglií a 1:0 s Chorvatskem. Hned úvodní utkání s Anglií mělo přitom velmi zajímavý průběh, když Francouzi neproměnili hned dvě penalty – Dembélé a Aouar. Anglie se do vedení dostala v 54. minutě Fodenem, následovalo vyloučení Choudhuryho, aby Francie vývoj utkání otočila v samém závěru – v 89. minutě proti oslabenému soupeři vyrovnal Ikone a v páté nastavené minutě si vlastní branku vstřelil Wan-Bissaka. Utkání proti Chorvatsku pak Francouzi rozhodli již v první desetiminutovce díky přesnému zásahu Dembélého.
V posledním utkání základních skupin mistrovství Evropy do 21 let se spolu utkávají celky Francie a Rumunska. Dopředu těžko hledat papírového favorita, protože oba celky jsou zatím stoprocentní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.