EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Srbsko - 20. června 2019   21:00

Německo
Německo
16' Richter (Öztunali) • 30' Waldschmidt (Richter) • 37' Waldschmidt  • 68' Dahoud (Neuhaus) • 80' Waldschmidt (Dahoud) • 90+2' Maier (Amiri)
6:1
(3:0)
Srbsko
Srbsko
85' A. Živković
Německo
Nübel – Klostermann, Tah (C), Baumgartl, Henrichs – M. Eggestein (67. Maier) – Öztunali (46. Amiri), Dahoud, Neuhaus – Waldschmidt, Richter (74. Nmecha).
F. Müller, Schubert – J. Eggestein, Nmecha, Mittelstädt, Anton, Uduokhai, Serdar, Koch, Amiri, Maier, Löwen.
Kovács – Marinescu, Artene (všichni Rumunsko)
Nereo Rocco, Terst
Srbsko
B. Radunović – Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac – Lukić, Račić, Pantić (46. Ranđelović) – A. Živković (C), Jović (70. Joveljić), Radonjić (85. Lutovac).
Ostojić, Rosić – Terzić, Mašović, Marković, Šaponjić, Ranđelović, Adžič, Joveljić, Zlatanović, Lutovac.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 6:10.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které Němci dodrželi normu tří gólů z prvního poločasu. Kromě toho jeden gól vstřelili také Srbové, takže jsme se dnes dočkali celkem sedmi branek. Ve druhém poločasu skóre navýšili nejprve Mahmoud Dahoud, po něm hattrick uzavřel Gian-Luca Waldschmidt, aby v závěru snížil proměněnou penaltou Andrija Živković, ale v nastavení ještě perfektní brankou udržel pětigólový rozdíl Arne Maier. Němci byli ve většině času lepším týmem a tři body z dnešního střetnutí si jednoznačně zasloužili. Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+3'
90+2'
Německo právě vstřelilo branku!
To byla fotbalová nádhera, co nyní předvedl ARNE MAIER! Krásně si pohrál s Andrijou Živkovićem a poslal spektakulární technickou střelu, na kterou neměl Radunović nejmenší šanci dosáhnout.
90+2'
Florian Neuhaus ještě vytvořil zajímavou příležitost, ale před Henrichsem dokázali Srbové odvrátit.
90+1'
Mahmoud Dahoud poslal do vápna přetažený centr, který získal spoluhráč na druhé straně v nevýhodné pozici.
90'
Nastavovat se budou ještě 2 minuty.
89'
Lucas Nmecha předvedl zajímavý klamavý pohyb, pak poslal pas do vápna, kde však Neuhaus poslal střelu hodně nad.
88'
Lukas Klostermann si naběhl na přihrávku za obranu, která ale přišla příliš dlouho, takže se píská ofsajd.
87'
Německo drží míč na svých kopačkách a v poklidu kombinuje zhruba uprostřed hrací plochy.
85'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Aleksandar Lutovac.
85'
Srbsko právě vstřelilo branku!
ANDRIJA ŽIVKOVIĆ posílá brankáře na jinou stranu, než kam poslal míč. První branka na turnaji pro Srbsko je tedy zde, ale ani sám autor z ní příliš velkou radost nemá.
83'
Střídající Randelović upadl v pokutovém území po kontaktu s Dahoudem a sudí píská penaltu!
82'
Po rohovém kopu však Srbsko nemělo žádnou závažnější práci. Němci zatím zůstávají u pěti vstřelených branek.
81'
Němci i nadále pokračují v útočném snažení, když se jim podařilo vybojovat výhodu rohového kopu.
80'
GIAN-LUCA WALDSCHMIDT uzavírá svůj hattrick! Využil rychlý brejk, kdy po přihrávce Dahouda napálil míč do protipohybu brankáře, který nedokázal míč vytáhnout mimo tři tyče.
79'
Průnikovou přihrávku zachytil Jonathan Tah. Výborný výkon již protřelého zadáka.
78'
Nemanja Radonjić dostal přihrávku do pokutového území, kde se snažil okamžitě vystřelit. Záměr se mu ale vůbec nepodařilo dobře realizovat, takže střela mizí hodně vedle.
77'
Momentálně se utkání dohrává spíše z povinnosti, protože ani jeden z celků se nikam nežene.
76'
Jonathan Tah odehrál míč jako první, načež ho tvrdě dohrál soupeř, ale žlutá karta se neuděluje.
75'
Amiri se dobře pohybem uvolnil, načež se Němci dostali až do pokutového území, ale tam Waldschmidt ztratil míč.
74'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Lucas Nmecha.
73'
Ranđelović je dalším, kdo se pokusil vypálit, avšak ani jemu se branku trefit nepodařilo.
71'
Andrija Živković se pokusil zlomit nepříznivou situaci, ale jeho rána byla zblokována.
70'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Dejan Joveljić.
68'
Další chyba Srbů končí čtvrtou brankou v síti Borise Radunoviće. Míče se po chybě v rozehrávce a přihrávce Neuhause ujal MAHMOUD DAHOUD a technickou ranou překonal gólmana.
67'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Arne Maier.
66'
Luka Jović se zbavil soupeře a poslal před branku centr, leč Srbové nic z celé akce nevytěžili.
65'
Aktivní Ranđelović dostal dlouhý centr, který si zpracoval, ale následně se snažil procpat střelu přes soupeře, jenž ránu nepropustil. Poté Ranđelović fauloval.
64'
Po rohovém kopu už se Jihoslované dokázali ubránit a mohou směřovat vpřed.
63'
Tutovka Německa zůstává neproměněna! Richter unikl po křídle, odkud poslal před branku míč, jenže spoluhráč netrefil dobře a tečovaný míč končí na rohu.
62'
Dlouhý centr směřoval na Ranđeloviće, leč ten na míč o kousek nedosáhl, protože mu do cesty vběhli němečtí zadáci.
61'
Průniková přihrávka se Němcům nepovedla a míč zachytili Srbové, kteří se vydávají do útoku.
60'
Nepovedená přihrávka Němců znamená ztrátu míče, ale velmi rychle si ho hráči v bílých trikotech vybojovali zpět.
59'
Němci i nadále drží míč a kontrolují průběh zápasu, který se zdá být rozhodnutý.
58'
Nudná pasáž byla málem přerušena napadáním jednoho ze Srbů, ale Neuhaus situaci zvládl.
57'
Němci v poklidu kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině. Srbové pouze vyčkávají.
56'
Lazar Ranđelović hledal někoho ze spoluhráčů centrem z pravé strany, leč získal jen rohový kop. Po něm však obrana Německa situaci vyřešila.
55'
Marco Richter dostal přihrávku za obranu a jen těsně si nepohlídal ofsajdovou linii.
54'
Po rohovém kopu se sice do zakončení dostal Uroš Račíć, ale nedokázal ohrozit soupeřovu branku, takže srbské čekání na gól pokračuje.
53'
Luka Jović se dostal do ojedinělé příležitosti po nejistém zákroku Tima Baumgartla. Rána byla dobře mířená, ale Nübel ji vytáhl na roh.
52'
Nadiem Amiri dostal přihrávku na hranici vápna, odkud vyslal technickou střelu, která míří kousek nad.
51'
Marco Richter možná zahrál až příliš na sebe, když místo hledání spoluhráčů napálil míč směrem na branku, ale vůbec netrefil kýžený prostor.
50'
Benjamin Henrichs dokázal zahrát míč před protihráčem, kterého tak nepustil do pokutového území.
49'
Střídající Nadiem Amiri se utopil ve vlastních kličkách, takže míč získali Srbové.
48'
Nemanja Radonjić se pokoušel proniknout po levé straně, ale míč mu utekl do zámezí.
47'
Těžkou přihrávku k postranní čáře dokázal srbský zadák zachytit na hrací ploše.
46'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Danilo Pantić, přichází Lazar Ranđelović.
46'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Nadiem Amiri.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které byli jednoznačně lepší Němci. Ti se také zaslouženě dostali do vedení po zásahu Marco Richtera. Na toho navázal dvěma brankami Gian-Luca Waldschmidt a Němci tedy směřují za poměrně jasným vítězstvím. Srbové nepředvedli téměř nic a jejich soupeř si vypracoval ještě několik dalších zajímavých příležitostí – mimo jiné trefil Öztunali břevno. Srbové se musí ve druhé polovině hodně zlepšit, pokud nechtějí odejít s nějakým debaklem. Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+2'
45+2'
Do zakončení se dral Lukas Klostermann, ale míč se od něj odrazil do autu.
45+1'
Němci ještě vybojovali v závěru poločasu rohový kop.
45'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Ovšem rozehrávka volného přímého kopu se nepovedla. Následně Srbové znovu faulovali, leč ani druhá standardní situace nebyla zaznamenáníhodná.
44'
Chystá se rozehrávka volného přímého kopu, ale Uroš Račić ještě dostává žlutou kartu.
43'
Němečtí hráči jsou i nadále při chuti a rádi by přidali další branku do soupeřovy sítě.
42'
Další povedená německá akce končí hodně tvrdou ranou Öztunaliho do břevna.
41'
Benjamin Henrichs si navedl míč do střelecké pozice, ale poslal ránu pouze do prostor, kde stál brankář.
40'
Danilo Pantić se naivně pokoušel projít přes soupeře, který mu velmi snadno sebral míč.
39'
Do statistik se opět chtěl zapsat Marco Richter, leč jeho rána zpoza vápna nemířila mezi tři tyče.
37'
Němci získali míč na vlastní polovině a předvedli hodně rychlý útok, který končí třetí brankou. Průnik táhl GIAN-LUCA WALDSCHMIDT, který se dokázal vyhnout několika protihráčům a poslal míč přesně do sítě. Je to jeho třetí branka na turnaji.
35'
Německo se sice dostalo k další střele na branku, ale ta byla hodně slabá, takže Radunoviće naprosto nemohla ohrozit.
34'
Marco Richter končí na trávníku po kontaktu s Gajićem, což sudí vyhodnotil jako faul, takže rozehrávají Němci.
33'
Po rohovém kopu dokázali Němci odvrátit do bezpečí a následně dokázali vykombinovat ze soupeřova tlaku.
32'
Milan Gajić na pravé straně posílal přihrávku do pokutového území, kterou obrana zblokovala na roh.
30'
Němci skvěle vysunuli presink a odměnou je jim druhá branka. Perfektně vykombinované přečíslení končí přihrávkou Marca Richtera na GIAN-LUCU WALDSCHMIDTA, který neměl problém posunout míč do odkryté branky.
29'
Rozběhnutý Lukas Klostermann se dostával k míči, ale ve skluzu před ním ukopl do autu Miroslav Bogosavac.
28'
Jihoslované vybojovali výhodu rohového kopu, která se ale nikterak závratnou být neukázala.
27'
Srbové kombinovali uprostřed hřiště, ale při náznaku tlaku soupeře poslali míč na vlastní obrannou polovinu.
26'
Míč měl směřovat na Luku Joviće, jenže před ním dokázal sebrat Jonathan Tah.
25'
V posledních minutách se hra hodně vyrovnala a Srbové se snaží o srovnání kroku ve skóre.
24'
Nemanja Radonjić cpal míč do pokutového území z levé strany, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
23'
Míč po signálu letěl na Dahouda, jehož centr byl ale hodně nepřesný. Poté se ještě Němci dostali k jednomu centru, avšak ani tentokrát neuspěli.
23'
Centr od rohového praporku měl letět na Richtera, ale před ním dokázal soupeř odehrát na další roh.
21'
Miroslav Bogosavac se provinil proti pravidlům na vlastní polovině, čímž daroval míč do držení Němcům.
20'
Jonathan Tah zasáhl na poslední chvíli míč, když před ním nedokázal zpracovat Nemanja Radonjić.
19'
Němci i nadále vládnou nad míčem. Nyní tedy ale vymysleli hodně nepřesný pas na levou stranu, který nemohl nikdo v bílém triku zachytit.
18'
Nikola Milenković vysokou nohou zasáhl Öztunaliho, za což rumunský sudí uděluje žlutý trest. Pro Srba to znamená, že příští zápas si nezahraje.
16'
Perfektní přihrávku za obranu vymyslel Levin Öztunali! Uvolnil MARCA RICHTERA, který se ocitl tváří v tvář Radunovićovi a poslal míč za jeho záda přesně k tyči. Hodně povedená německá akce.
15'
Nemanja Radonjić dostal krásnou přihrávku na levé křídlo, ale poslal přihrávku pouze do míst, kde snadno míč sebral Alexander Nübel.
14'
Po delší době mají míč souvislý čas také Srbové, avšak jejich kombinace je zatím hodně pozvolná.
13'
Ofsajdové postavení ukončuje přerušuje poměrně zajímavou německou kombinaci.
12'
Po ztrátě míče zapnul dozadu Lukas Klostermann, přesprintoval Radonjiće a odehrál míč dozadu na brankáře Nübela, který v klidu rozehrál.
11'
Němci se drží na útočné polovině, kde si přihrávají, ale poměrně daleko od soupeřovy branky.
10'
Florian Neuhaus vypálil z větší vzdálenosti, leč prostor branky o kousek netrefil. Přesto donutil Radunoviće k položení na zem a jištění střely.
9'
Míč odkopával Milan Gajić, který si zároveň při zásahu ublížil, takže potřebuje lékařské ošetření.
8'
Německá kombinace vypadala velmi lehce, nakonec se však Marco Richter neprotlačil k zakončení. Míč před ním obrana odkopla na roh.
7'
Hvězdný Luka Jović nezvládl příliš dobře zpracování a míč se od něj odrazil mimo hrací plochu. Hráč Realu Madrid sice signalizoval, že se jako poslední míče dotkl Tah, ale sudí zůstává neoblomný a má pravdu.
6'
Neuhaus si neporozuměl s Henrichsem, který mu chtěl vrátit míč do pokutového území, ale Neuhaus se zastavil.
5'
Míč propadl, ale jako první se k němu dostal Milan Gajić a odpravil ho do bezpečné vzdálenosti.
4'
Němci kombinují s míčem u kopaček a hledají volný prostor, kudy se prosadit přes soupeřovu defenzivu.
3'
Jonathan Tah vyslal oblouček na hranici vápna, kde kouzlil s míčem Marco Richter, ale obrana ho do zakončení nepustila.
2'
Povedená technická akce na levé straně Srbska končí ostrým centrem Miroslava Bogosavace, který však neletěl na spoluhráče.
1'
Srbové měli úvodní výkop dnešního utkání. Z pozice levého beka přiletěl na pravou stranu značně nepřesný centr, který nedokázal spoluhráč udržet na hrací ploše.
1'
Stadionem zní státní hymny. Nejprve si hymnu vyslechnou Jihoslované, po nichž následuje hymna našich sousedů.
Němci nastupují v klasických reprezentačních bílých dresech s černými trenkami, zatímco Srbové vyznávají cele červenou kombinaci.
Hráči obou celků jsou již připraveni v tunelu, ze kterého za malou chvíli vyjdou na hrací plochu.
Srbsko

Také Srbsko je vítěz své kvalifikační skupiny. Když se na to podíváme do důsledku, Srbové dokonce získali více bodů než jejich německý soupeř. Srbsko ovládlo sedmou kvalifikační skupinu se ziskem 26 bodů a náskokem čtyř bodů před druhým Rakouskem. Srbové ztratili body až v úplném závěru kvalifikace za domácí bezgólové remízy s Rakouskem a Arménií. Nejlepším střelcem týmu je Luka Jović, který má našlápnuto na velmi dobrou kariéru a nyní se může soustředit na turnaj, jelikož o novém angažmá je již rozhodnuto – bude nastupovat za slavný Real Madrid. Náhoda při losu základních skupin svedla opět dohromady kvalifikační soupeře z Rakouska a Srbska, ale tentokrát si Srbové na soupeře nepřišli a odstartovali tak velmi špatně prohrou 0:2. V utkání s Německem tedy mají co napravovat.
Německo

Němci se na šampionát dostali z páté kvalifikační skupiny, kterou s naprostým přehledem ovládli. Na druhé Norsko měli na konci náskok deseti bodů. V odehraných deseti kláních Německo ztratilo dvakrát – v prvním venkovním utkání prohrálo v Norsku (1:3) a později remizovalo bez branek na půdě Kosova. Nejlepším německým kvalifikačním střelcem se stal útočník bundesligového Schalke Cedric Teuchert se sedmi góly. V prvním utkání na mistrovství Evropy Němci porazili Dánsko 3:1 díky dvěma brankám Richtera a jedné Waldschmidta. Německo přivezlo na mistrovství poměrně silný výběr, kde hrají i fotbalisté se zkušenostmi z reprezentačního A mužstva jako Jonathan Tah či Lukas Klostermann.
Na evropském šampionátu fotbalistů v kategorii do 21 let se v rámci druhých zápasů skupiny B utkávají Německo a Srbsko. Podle papírových předpokladů jsou favoritem naši sousedé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.