EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Rakousko - 17. června 2019   18:30

0:2
(0:1)
Rakousko
Rakousko
38' H. Wolf  (Horvath) • 78' Horvath
Srbsko
B. Radunović – Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Lukić, Mašović (58. Račić), Pantić (58. Ranđelović) – A. Živković (C), Jović, Radonjić.
Ekberg – Culum, Hallberg
Nereo Rocco, Terst
Rakousko
A. Schlager – Ullmann, S. Posch, Danso, Ingolitsch – Ljubic, Lienhart (C) (78. Ljubičić) – H. Wolf (78. Kalajdzic), X. Schlager, Horvath – Honsak (84. Balič).

Rakousko perfektně vstoupilo do turnaje s výhrou 2:0, když za ně skóroval z dorážky Wolf a pak nádherně z přímého kopu Horvath. Rakušané hlavně v defenzívě předvedli výtečný výkon a musí se s nimi začít počítat. Sebevědomí Srbů narazilo, žádná střela na branku, Jovič napálil břevno, Lukič tyč. K tomu obrovská nedisciplína což vyvrcholilo vyloučením Jovanoviče, který tímto svým kamarádům příliš nepomohl + další 4 žluté karty. Jediné pozitivum Srbska byl výkon brankáře Radunoviče. Přeji všem čtenářům onlajnů hezký večer.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:16.
90+7'
90+6'
Horvath si tělem skvěle pokryl míč což neunesl Lukič.
90+6'
Milenkovič dohrál za hranou pravidel Kalajdzice.
90+5'
Živkovič rozehrál rychle přímý kop načapal rakouskou obranu v nedbalkách a zcela volný Saša Lukič trefuje ze svého pohledu levou tyč!
90+5'
Danso fauloval Radonjiče.
90+5'
Radunovič nejlepší hráč zápasu za Srbsko bere jistě míč a rozehrává rychle na své spoluhráče.
90+4'
Radonjičovu střelu zablokoval obětavý obránce Posch.
90+3'
Rohový kop pro Srbsko.
90+2'
Žlutou kartu dostává Luka Jović (Srbsko).
90+1'
Jovič ostře dohrál Dansa a opět se bude žlutit na frustrované, srbské straně.
90'
Rozhodčí nastaví 7 minut!
90'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (Srbsko).
90'
Milenkovič sundal ukázkově Sasu Kalajdzice.
89'
Ljubičič sice udělal kličku brankáři ,ale podklouzl, jeho míč zpět před branku skončil nepřesnou střelou Ljubice!
88'
Rakousko v klidu kombinuje ve středu hřiště.
87'
Nákop Srbsku nic nepřinesl.
86'
Schlager dva hráče hezky obešel, ale na Račičovi si již vylámal zuby.
85'
A čerstvě příchozí Balič si nepohlídla ofsajdovou past Srbska.
84'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Mathias Honsak, přichází Husein Balič.
82'
Lukič poslal k zemi Xavera Schlagera.
81'
U postranní čáry fauloval nedovoleně Randeloviče poněkud hokejovým způsobem Posch.
80'
Kalajdzic fauloval také náhradníka, který se již zapojil do hry Randeloviče.
78'
Rakousko právě vstřelilo branku!
A je vymalováno! Z přímého kopu se nádherně pravačkou po zemi trefuje SASCHA HORVATH – 0:2!
78'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Sasa Kalajdzic.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Philipp Lienhart, přichází Dejan Ljubičić.
76'
Zároveň je na nosítkách odnášen zraněný Hannes Wolf.
75'
Žlutou kartu dostává Milan Gajić (Srbsko).
74'
Červenou kartu dostává Vukašin Jovanović (Srbsko).
73'
Zezadu byl sestřelen Wolf obráncem Jovanovičem. Rozhodčí se jde podívat na video, opět tedy pomůže VAR systém.
71'
Po centru z levé strany měl pět metrů od prázdné branka na noze Nemanja Radonjič, ale ten v koncovce neskutečně selhal!
70'
Rakušané dlouze kombinují na vlastní polovině hřiště.
69'
Palič Xaver Schlager si vyšlápl na Živkoviče.
68'
Ale míč byl odkopnut na polovinu soupeře.
67'
Srbsko dosáhlo rohového kopu.
66'
Wolf se navzájem držel s Gajičem, zřejmě rakouský hráč projevil větší aktivitu a je mu tak odpískán faul.
65'
Jovanovič fauloval Schlagera.
64'
Neskutečné! Na brankáře běžel sám Xaver Schlager, ale famózně ho vychytal hokejovým rozklekem brankář Boris Radunovič! Postavte mu v Bělehradě sochu! Bez něj by Srbsko už inkasovalo minimálně pět branek.
63'
Rakušané i nadále působí lepším a fotbalovějším dojmem.
61'
Ve velké šanci se ocitl Wolf, opět byl vylapán hned dvakrát Radunovičem, ale ještě před tím byl pískán ofsajd.
60'
Lukič se vůbec nepáral s Xaverem Schlagerem, rozhodčí odpískal faul, ale to se překvapivě nelíbí fandům Srbska.
59'
Centr Gajiče sice podběhl brankář Alexander Schlager, ale vše pořešili jeho spoluhráči v obraně.
58'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Erhan Mašović, přichází Uroš Račić.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Danilo Pantić, přichází Lazar Ranđelović.
57'
Na druhé straně hřiště se podobně vedlo Jovičovi, který také netrefil branku.
56'
Posch si při svém střeleckém pokusu neseřídil mířidla.
56'
Odražený míč poté raději na rohový kop uklidil Milinkovič.
55'
V další tutovce se ocitl Mathias Honsaka opět jeho pokus byl vyražen výtečným Radunovičem!
53'
Žlutou kartu dostává Erhan Mašović (Srbsko).
53'
Mašovič nekompromisně sundal Lienharta.
52'
Rohový kop odvrátila srbská obrana mimo pokutové území.
51'
Ve velké šanci se ocitl Xaver Schlager, ale byl vychytán brankářem Radunovičem – rohový kop.
51'
Živkovičova střela byla zablokována obranou jmenovitě Poschem na hranici pokutového území.
50'
Ve velké šanci se po rohovém kopu ocitl Luka Jovič, který trefuje pouze brankovou konstrukci!
49'
Ljubic musel nebezpečný centr Živkoviče odehrát na rohový kop.
48'
V ofsajdu se ocitl střelec rakouské branky Hannes Wolf.
47'
Živkovič byl v souboji o míč přidržen Ullmannem což sudímu neuteklo..
46'
První poločas vyšel perfektně Rakousku což také podpořil jedinou brankou v prvním poločase Hannes Wolf. Jako již tradičně v onlajnu můžete vidět gify jak branky tak i ostatních zajímavých situací od Jana Hochmana. Druhý poločas začne cca v 19:34 hodin.
45+2'
45+2'
Radonjič komplikoval život obraně Rakouska, ale za pomoci tři hráčů byl včas obrán o míč než napáchal větší škodu Rakousku.
45+2'
Honsak takticky drží míč proti přesile u postranní čáry.
45+1'
A opět je slyšet fanoušky Srbska.
45+1'
Na hrací ploše je v sedě ošetřován jeden z rakouských hráčů.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Pantičovi se přímý kop zrovna nepovedl, byl doslova strašlivý.
43'
Rozhodčí dlouze rovná hráče v pokutovém území.
42'
Žlutou kartu dostává Sandro Ingolitsch (Rakousko).
41'
Radonjič byl po levé straně podél pokutové území sestřelen Ingolitschem.
40'
Tato branka i ve velkém vedru notně zchladila horkokrevné fanoušky Srbska.
39'
Živkovič nedovoleně zastavil v souboji Posche.
38'
Střelu Sashy Horvatjha zastavila tyč, dorážku HANNESE WOLFA nemohlo už nic v brance zastavit – 0:1!
38'
VAR systém rozhoduje, že branka platí.
37'
Horvath napálil míč do tyče a z dorážky do odkryté branky se trefuje Wolf. Rozhodčí zatím branku pro ofsajd neuznává. Ale rozhodne VAR systém.
37'
Bogosavac obětavě zablokoval střelu Horvatha.
36'
Jovič nedůrazně a slabě zakončoval mimo tři tyče.
35'
Ljubic si vyšlápl v osobním souboji tvrdě na Milenkoviče.
34'
Akce po pravé straně míčem za obranu nenašla kvůli své dálce rozběhnutého Ingolitsche.
33'
Rohový kop Rakouska bude zahrávat Sascha Horvath.
31'
Honsak si svým pohybem vynutil faul na ostrém Gajičovi.
30'
Jovič byl po rozehrání přímého kopu lapen do ofsajdové pasti.
29'
Ullman nedovoleně v souboji dohrál Radonjiče.
29'
Ve velmi dobré pozici zakončoval Xaver Schlager, ale pozorný brankář Radunovič vytáhl velmi dobrý zásah!
28'
Wolf si nepohlídal své ofsajdové postavení.
27'
Žlutou kartu dostává Philipp Lienhart (Rakousko).
27'
Následně Jovič byl šikovnější v souboji než Lienhart a poprvé uvidíme v tomto zápase žlutou kartu.
27'
Honsak byl nedovoleně zastaven Gajičem.
27'
V nominaci Rakouska najdeme hned 10 hráčů pocházejících původem z bývalé Jugoslávie či Srbska.
26'
Źivkovič bude zahrávat další přímý kop. Hra je rozdrobena do spousty osobních soubojů.
25'
Hru rukou při zpracování míče si vyzkoušel také osamocený hrot Rakouska Honsak.
24'
Ljubic fauloval svého skorojmenovce Lukiče.
23'
Lukič nedovoleně zahrál rukou.
22'
Živkovič sice dlouhým míčem našel Radonjiče, který si sice pohlídal ofsajd, ale v souboji fauloval Dansa.
22'
Lienhart se provinil v osobním souboji na Jovičovi.
21'
Xaver Schlager ukazuje svůj důraz ve hře, nyní dohrál nedovoleně Mašoviče.
20'
Následná střela Hannese Wolfa minula srbskou branku.
19'
Střela Saschy Horvatha byla zablokována pozornou obranou, konkrétně Jovanovičem.
18'
Přímý kop Ivana Ljubice nepřinesl nic zajímavého.
17'
Lukič zastavil Xaviera Schlagera jen za cenu faulu.
16'
Wolf se útočným faulem provinil vůči obránci Milenkovičovi.
14'
Ani další rakouský výpad po levé straně hřiště opět nevyšel.
13'
Hráč Club Bruggy Mašovič dvakrát po sobě vybojoval míč v soubojích ve středovém kruhu.
12'
Centr po přímém kopu Saschy Horvatha likviduje pozorný brankář Radunovič.
12'
Živkovič nedovoleně musel faulovat rychlonohého Wolfa, jenž by svou rychlosti mohl činit problémy srbské obraně.
11'
Gajič zatím výborně likviduje rakouské náznaky již na hranici pokutového území.
10'
Lukič po svých spoluhráčích požaduje důslednější presink při rakouské rozehrávce.
9'
Radunoviče po levé straně hřiště připravil o míč pozorný Xaver Schlager.
8'
Posch rozehrál přímý kop na směrem na branku Srbska.
7'
Luka Jovič si tvrdým faulem vyšlápl na kapitána Rakouska Lienharta.
6'
Rakušané se zaměřují zatím spíše na defenzívu a dlouhé nákopy hledají osamoceného Honsaka.
4'
Začátek utkání je zcela vyrovnaný.
3'
Přímý kop na své spoluhráče rozehrál Ljubic.
2'
Srbové se na úvod utkání dopouštějí faulu, když Bogosavac nedovoleně dohrál Kevina Dansa.
1'
Záložník Srbska Danilo Pantič: Vstupujeme do mistrovství s velkými ambicemi. Jsme připraveni a budeme se snažit dosáhnout co možno nejlepšího výsledku. Musíme jít postupně krok za krokem. Očekávání národa jsou velká a doufám, že je naplníme
Obránce Srbska Vukašin Jovanovič: Máme úžasnou generaci. Kluci z této generace hrají již několik let na profesionální úrovni. Dostali se do seniorských týmů velmi brzy a já si myslím, že máme kvalitu potřebnou pro kvalifikaci ze skupiny a později do finále – proč ne?
Stadion je pojmenován po místní legendě – záložníkovi Nereo Roccovi. Ten ve 30. a 40. letech 20. století válel za Terst a Neapol přičemž jednou oblékl reprezentační dres v roce 1934 při výhře 4:0 nad Řeckem. Velmi úspěšný byl také i jako trenér po skončení hráčské kariéry – Terst, Treviso, Padova, AC Milán (1961-63, 1967 – 73, 1977), AC Turín, Fiorentina.
V Terstu panuje vedro, teploměr ukazuje 30 stupňů. Takže hráče obou celků nečeká nic snadného.
Trenér Rakouska Gregoritsch: Máme velmi dobré technické hráče, máme agresivní a inteligentní hráče, kteří mohou dle potřeb měnit hru v útoku. Máme také rychlé hráče v defenzivní činnosti. Takže máme dobrý mix kreativních hráčů a doufám, že tento tým bude pokračovat stejně dobře jak se ukázal v kvalifikaci.

Srbsko: B. Radunović – Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Lukić, Mašović, Pantić – A. Živković (C), Jović, Radonjić.
Náhradníci: Rosić, Ostojić – Babić, Marković, Terzić, Račić, Ranđelović, Joveljić, Lutovac, Zlatanović, Adžič, Šaponjić.

Rakousko: A. Schlager – Ullmann, S. Posch, Danso, Ingolitsch – Ljubic, Lienhart (C) – H. Wolf, X. Schlager, Horvath – Honsak.
Náhradníci: Pentz, Kreidl – Friedl, Gluhakovic, Maresic, Karić, Baumgartner, Balič, Ljubičić, Kalajdzic, Kvasina, Grbic.

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg.