EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Německo - 31. května 2021   21:00

Dánsko
Dánsko
70' Faghir (Holse) • 108' Nelsson
2:2
(0:0)

5:6 (PEN)

Německo
Německo
88' Nmecha  (Mai) • 100' Burkardt  (Raum)
Dánsko
Christensen – Carstensen, Nelsson (C), Alves, A. Poulsen (45. Kristansen) – Andersen (90. Hjulmand), Nartey, Lindstrom (46. Holse) – Dreyer (91. Isaksen), Bruun Larsen (67. Faghir), Daramy.
Cuadra – Prieto, Naranjo
Německo
Dahmen – Vagnoman (91. Jaeckel), Pieper, N. Schlotterbeck, Raum – Stach (76. Adeyemi), Maier (C) – Baku (76. Klimowicz), Wirtz (88. Mai), M. Berisha (65. Burkardt) – Nmecha.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:11. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:16.
Je konec! Německo nakonec zvládlo dramatické semifinále a poráží Dánsko po penaltách! Během penaltového rostřelu Dánové vedli po dvou sériích 2:1, ale poté neproměnil Faghir. Penalty došly až do sedmé série, ve které zaváhal Kristansen. Naopak Jaeckel proměnil a odstartoval postupovou radost Německa.
Je hotovo! Jaeckel penaltu proměnil střelou do protipohybu brankáře!
Kristansen nedává! Dahmen zůstal stát a vyrazil špatně kopnutou penaltu!
Pieper si počkal na pohyb brankáře a zakončil k tyči. Drama pokračuje.
Nartey to zvládl profesorsky a placírkou uklidil míč do horního rohu!
Lucas Nmecha byl pod tlakem, jelikož musel proměnit. Německý kanonýr vymetl šibenici!
Nelsson už proměnil penaltu během prodloužení. Nyní dánský kapitán zakončil k tyči.
Schlotterbeck zachoval klid, počkal si na pohyb brankáře a zakončil k tyči.
Hjulmand si vzal dlouhý rozběh a zakončil do protipohybu brankáře.
Mai v prodloužení zařídil penaltu pro Dánsko. Nyní svůj zkrat napravil ránou do protipohybu brankáře.
První zkrat také na dánské straně! Faghirovu ránu vytěsnil brankář na tyč!
Maier byl pod tlakem, ale kapitán Německa těžkou pozici zvládl a napálil míč pod břevno.
Za Dány se ke druhé penaltě postavil Holse a s přehledem napálil míč doprostřed branky!
Burkardt se dnes prosadil v prodloužení. Penaltu však zahodil, jelikož trefil dánského brankáře.
Isaksen na úvod proměnil penaltu přízemní střelou k tyči.
Střílení penalt začíná.
Ani prodloužení o postupujícím do semifinále nerozhodlo! Oba týmy v něm dokázaly vstřelit jednu branku. Německo poslal do vedení Burkardt, ale za Dánsko vyrovnal z pokutového kopu Nelsson. O postupujícím tak rozhodnou penalty.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Jonathan Burkardt napadal rozehrávku Dánska na jeho polovině. Fotbalisté v červeném si ale dali dobrý pozor a nepustili soupeře do šance.
119'
Jonathan Burkardt se dostal do pokutového území, přehodil si míč na levačku, ale pohotovou střelou jen orazítkoval vzdálenější tyč!
118'
Nmecha se pustil do potyčky a také vidí žlutou kartu.
117'
Oliver Christensen nakopl míč na levou stranu, kde Wahid Faghir fauloval a dostává žlutou kartu.
115'
Carlo Holse zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho centr přiletěl na zadní tyč, nicméně tam nebyl nikdo v červeném dresu Dánska.
114'
Gustav Isaksen znovu vlétl do pokutového území, kde si míč přehodil na pravačku, ale jeho pokus z ostrého úhlu skončil na noze obránce.
113'
Neskutečné! Isaksen prošel do pokutového území, předložil míč na malé vápno, ale Wahid Faghir před prázdnou brankou trefil nohu obránce!
112'
Finn Dahmen dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně pobídkou pod sebe neoslovil nikoho ze spoluhráčů v tmavém dresu.
111'
Mohamed Daramy se z levého křídla tlačil do pokutového území, ale předkopl si míč před sebe a už nedokázal přesně odcentrovat.
110'
Dánové jsou po vstřelení vyrovnávací branky pořádně nabuzení a nadále se tlačí do útoku. Dnešní čtvrtfinále se změnilo v dramatickou bitvu.
108'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil VICTOR NELSSON a nekompromisně napálil míč do středu branky!
107'
Pokutový kop pro Dánsko! Lars Lukas Mai fauloval v pokutovém území Isaksena a sudí neváhal!
106'
Dánsko obstaralo výkop do druhého poločasu prodloužení. Dánové v dnešním duelu dlouho vedli, ale nyní jsou patnáct minut od vyřazení.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení je minulostí! Po úvodních patnácti minutách mohou být spokojenější Němci, kteří se zásluhou Jonathana Burkardta dostali do vedení. Dánsko se prakticky nedostává ze své poloviny. Hráči si vymění strany a budeme pokračovat.
105'
První poločas prodloužení skončil.
104'
Holse zahrával přímý kop Dánska. Jeho pobídka přiletěla na hranici velkého vápna, ale tam v hlavičkovém souboji fauloval Nelsson, který vidí žlutou kartu.
103'
Žlutou kartu dostává Karim Adeyemi (Německo).
102'
David Raum zůstává po jednom ze soubojů ležet na polovině hřiště a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen opět pokračovat ve hře.
100'
Německo právě vstřelilo branku!
Německo se po deseti minutách prodloužení dostává do vedení! JONATHAN BURKARDT si ve vápně zpracoval parádní centr z levé strany, převzal si míč hrudí a z otočky napálil míč do sítě!
99'
Nelsson si jako stoper troufl na hodně riskantní kličku a zbavil se dotírajícího Maiera. Dánský fotbalista ale nákopem levačkou poslal míč do autu.
98'
Dánsko se už hodně dlouhou dobu nedostalo ze své poloviny, jenže Dánové hrají většinu času s míčem na kopačkách. Němci sice běhají, ale bez míče.
97'
Wahid Faghir si došel pro přihrávku do blízkosti velkého vápna, zakombinoval s Holsem, jenže Dánové se daleko od šestnáctky nedostali. Němci napadají skvěle.
96'
Lucas Nmecha napadal rozehrávku dánských stoperů na polovině soupeře. Zadáci v červeném si dali pozor a kombinaci s přehledem zvládli.
95'
Dánsko je v první části prodloužení o něco aktivnějí. Němci nyní rozehrávku soupeře na jeho polovině neatakují. Dánové se zase nikam neženou.
94'
Karim Adeyemi se následně dostal do protiútoku, navedl si míč do střelecké pozice, ale jeho přízemní ránu Oliver Christensen vykopl!
93'
Dánsko zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale německá obrana si dokázala poradit.
92'
Také čtvrtfinále mezi Portugalskem a Itálií v tuto chvíli rozhoduje prodloužení. Hned tři ze čtyř čtvrtfinálových duelů tak musely do prodloužení.
91'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Anders Dreyer, přichází Gustav Isaksen.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Bude se prodlužovat! Devadesát minut hry totiž o vítězi dnešního souboje nerozhodlo! Dánsko se dvacet minut před koncem dostalo do vedení brankou Faghira, ale dvě minuty před koncem vyrovnal po rohovém kopu Nmecha.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Nmecha prosprintoval s míčem u nohy z poloviny hřiště až do pokutového území, ale v klíčovou chvíli se nechal vytlačit mimo šestnáctku.
90+2'
Dánsko málem rozhodlo o svém triumfu! Holse dostal přihrávku do pokutového území, ale jeho pokus levačkou brankář vyškrábl na rohový kop!
90+2'
Nmecha sprintoval za přihrávkou na polovinu Dánska, ale pobídka byla příliš prudká. Volný míč tak získali stopeři Dánska, kteří mohou rozjet akci svého týmu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Magnus Kofod Andersen, přichází Morten Hjulmand.
88'
Německo se v samotném závěru dočkalo vytoužené branky! Německo zahrávalo rohový kop. LUCAS NMECHA zůstal zapomenutý u zadní tyče, kam k němu propadl míč a Nmecha se štěstím překonal brankáře!
88'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Lars Lukas Mai.
87'
Florian Wirtz se tentokrát sám hnal do pokutového území, ale podle rozhodčího si pomohl útočným faulem. Dánsko bude rozehrávat ze své poloviny.
86'
Wirtz poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale proti pevné defenzivě Dánska to mají Němci hodně náročné. Dánové totiž brání v bloku.
85'
Christensen nakopl míč na pravou stranu, kam spěchal Dreyer, ale ten si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.
84'
Nmecha fauloval na polovině hrací plochy a daroval Dánsku další cenné sekundy k dobru. Dánové hrají opravdu skvělé utkání.
83'
Mohamed Daramy dostal přihrávku na polovinu hřiště, ale patičkou se dotírajícího obránce nezbavil. Dánsko ale hraje přesně to, co potřebuje.
82'
Victor Kristansen se po levém křídle tlačil do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho pobídka na malé vápno skončila v rukavicích brankáře.
81'
Arne Maier parádní přihrávkou přenesl hru na levou stranu, kam si naběhl Pieper, ale jeho centr z malého vápna odhlavičkoval Nelsson.
80'
Deset minut před koncem si do pokutového území naběhl střídající Karim Adeyemi, který si míč přehodil na levačku, ale jeho ránu srazil obránce na roh.
79'
Jonathan Burkardt se na hranici velkého vápna sice dostal k volnému míči, ale špičkou kopačky si jej předkopl daleko před sebe.
78'
Wahid Faghir se ujal rozehrávky dalšího přímého kopu Dánska. Jeho pobídka přiletěla na hranici velkého vápna, kde kralovali Němci.
77'
Amos Pieper nakopl míč na polovinu soupeře, jenže jeho nákop skončil na hlavě prvního hráče v červeném dresu Dánska. Ze strany Německa už je to křeč.
76'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Karim Adeyemi.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Mateo Klimowicz.
75'
Dánové už začínají spoléhat na rychlé protiútoky. Na nákop za obranu soupeře si tentokrát da pozor Josha Vagnoman.
74'
Josha Vagnoman dostal přihrávku na pravou stranu, ae napadající Frederik Alves nenechal krajního obránce Německa odcentrovat do vápna.
73'
Wahid Faghir se ihned tlačil do dalšího útoku, ale tentokrát se nesetkal s podporou svých spoluhráčů a napadající soupeř jej obral o míč.
72'
Německu už rázem nezbývá moc času na vstřelení vyrovnávací branky. Dánsko navíc brání v pevném bloku na hranici velkého vápna. Němci to budou mít nesmírně náročné.
70'
Dánsko se dvacet minut před koncem dnešního souboje dostává do vedení a přibližuje se k postupu do semifinále! Střídající WAHID FAGHIR dostal přihrávku do pokutového území, otočil se kolem soupeře a napálil míč pod břevno!
69'
Německo zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale důrazný Wahid Faghir míč bez problémů odhlavičkoval ze šestnáctky.
68'
Mohamed Daramy operoval na levé straně, nicméně jeho průnik skončil u prvního hráče v černém dresu Německa. Němci tak znovu mohou zaútočit.
67'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Wahid Faghir.
66'
Josha Vagnoman dostal přihrávku na pravou stranu, ale místo vysokého centru tentokrát zvolil přízemní pobídku, kterou vystihl Nartey.
65'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Jonathan Burkardt.
64'
Nmecha operoval na pravé straně, ale podle rozhodčího si v souboji s Carstensenem pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude Dánsko.
63'
Němci vystihli rozehrávku Dánska při přechodu do útoku, ale kombinace Německa skončila už na polovině hřiště.
62'
Victor Kristansen dostal další přihrávku na levou stranu, odkud poslal přízemní centr do velkého vápna, jenže stoper Nico Schlotterbeck míč špičkou vypíchl.
61'
Jacob Bruun Larsen už je zpátky na hrací ploše a podle všeho bude schopen pokračovat ve hře. Jeho návrat může Dánsku pomoci.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního čtvrtfinále! Německo je sice častěji u míče, ale Dánsko brání na jedničku.
59'
Vagneman je na pravé straně opravdu aktivní, ale krajní obránce Německa zatím nemůže svými centry najít spoluhráče v nebezpečné pozici.
58'
Ha je přerušena! Jacob Bruun Larsen zůstává ležet na trávníku a stěžuje si na bolest levé nohy. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
57'
Lucas Nmecha skvěle napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Dánové si na napadajícího soupeře dali pozor a bez problémů rozehráli.
56'
Josha Vagnoman sprintoval za nákopem na pravou stranu, ale ve výskoku už míč neudržel na trávníku. Vhazovat tak budou Dánové.
55'
Dánský brankář si dal pozor na přihrávku mezi stopery, vyrazil až na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
54'
Amos Pieper se protáhl na polovinu Dánska, jenže si netroufl na přihrávku mezi soupeře a raději rozehrál na kolegu ze stoperské dvojice.
53'
Mohamed Daramy se z levé strany snažil prosmýknout mezi soupeře, jenže zapomněl míč pod nohou a už se nedokázal vymanit kolem soupeře.
52'
Vagnoman dostal přihrávku na pravou stranu, odkud ještě vyslal vysoký centr do pokutového území, ale gólman Christensen si pro míč dokráčel.
51'
Německý brankář Dahmen vyrazil ven z branky a z hranice velkého vápna dirigoval rozehrávku svého mužstva. Německo už opět rozjíždí postupnou kombinaci.
50'
Dánové hrozili také po následném rohovém kopu. Do zakončení se u zadní tyče tlačil Carstensen, ale zadáci Německa míč odehráli do bezpečí.
49'
Dánsko se mohlo dostat do vedení! Jacob Bruun Larsen se dostal do pokutového území, ale Dahmen jeho ránu zbrzdil a Maier míč odkopl na roh!
48'
Alves si dal pozor na přízemní centr z pravé strany a před dobíhajícím soupeřem jednoduše odkopl míč ven ze šestnáctky.
47'
Německo se hned v úvodu druhého poločasu vydalo do útoku. Fotbalisté v černých dresech zaútočili po levé straně, ale vysoký centr odehrál Nelsson.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jesper Lindstrom, přichází Carlo Holse.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bojovné utkání s minimem šancí. Jedinou velkou šanci měl po dvaceti minutách Nmecha, ale technickým pokusem minul vzdálenější tyč. Dánsko je směrem vpřed naprosto bezzubé. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+2'
45+2'
Dánové se v závěru prvního poločasu hnali do zajímavého protiútoku, ale na hranici velkého vápna na poslední chvíli zasáhl skluzem Schlotterbeck.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Poulsen, přichází Victor Kristansen.
44'
Anton Stach se zpoza hranice velkého vápna opřel levačkou do volného míče, ale jeho projektil nabral opačnou rotaci a skončil vedle zadní tyčky.
43'
Andreas Poulsen si v jednom ze soubojů na polovině hřiště přivodil zranění a nyní zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
42'
Amos Pieper uspěl v souboji na polovině hřiště a nepustil Narteyho do protiútoku. Ani následná kombinace Německa však neměla dlouhého trvání.
41'
Josha Vagnoman se z pravé strany prodral do pokutového území a z brankové čáry poslal prudký centr na malé vápno. Opět našel jen pozorné zadáky.
40'
Dánsko předvedlo parádní kombinaci na hranici pokutového území, jenže Lindstrom poslal do vápna o kousek delší přihrávku a německý brankář si pro míč doklouzal.
39'
Nmecha se pustil do dalšího souboje na hranici velkého vápna, ale podle hlavního rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem. Dánsko si může oddechnout.
38'
Dahmen vyrazil takřka na polovinu hřiště a pomohl hráčům Německa zrychlit rozehrávku. Nmecha poté centroval do vápna, jenže neoslovil spoluhráče.
37'
Vagnoman opět dostal vysokou přihrávku na pravou stranu, ale po špatném zpracování už nestačil odcentrovat. Německo ale zůstává u míče.
36'
Alves prošel s míčem na polovinu Německa, ale Dánům zatím chybí větší aktivita. Německá defenziva stojí v pevném bloku a brání pozorně.
35'
Raum se po levém křídle prosmýkl do pokutového území, jenže jeho centr levou nohou skončil na malém vápně, kde kralovala defenziva Dánska.
34'
Pravý bek Německa dostal další šanci k odcentrování do pokutového území. Jeho střílený projektil si však defenziva Dánska dokázala pohlídat.
33'
Pieper nakopl míč na pravou stranu hrací plochy, kam si naběhl Vagnoman, ale nepotykal si se zpracováním. Následnou přihrávku vystihli Dánové.
32'
Za dalším nadýchaným centrem se na malé vápno hnali hned dva fotbalisté Německa, ale slabé zakončení Stacha si Christensen s přehledem pohlídal.
31'
David Raum rozehrával rohový kop Německa. Jeho centr levačkou přiletěl na malé vápno, ale dobře postavený Nelsson zažehnal nebezpečí.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme vyrovnané utkání. Německo je sice o něco aktivnější, ale šance přicházejí jen minimálně.
29'
Nmecha si na hranici velkého vápna přehodil míč na pravačku, ale jeho technický pokus prosvištěl vysoko nad břevnem dánské svatyně.
28'
Pieper se ujal rozehrávky přímého kopu Německa na polovině hřiště. Zadák Německa poslal nákop na pravou stranu. Němci rozjíždí další akci ze zadních řad.
27'
Nelsson se s míčem dostal na polovinu hřiště, nicméně jeho rozehrávka na levou stranu byla hodně nepřesná a míč kolem Dreyera prolétl do autu.
26'
Nelsson diriguje rozehrávku Dánska na vlastní polovině. Fotbalisté v červených dresech se ale jen velmi těžko dostávají na polovinu Německa.
25'
Mërgim Berisha táhl akci Německa po levé straně. Na jeho přihrávku do šestnáctky si naběhl Florian Wirtz, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdu.
24'
Poprvé v utkání zahrozili také Dánové. Jesper Lindstrom chtěl střelou zpoza velkého vápna překvapit brankáře, ale nemířil mezi tři tyče.
23'
Raum sice vletěl do pokutového území, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem. Dánsko tak přečkalo další útočný výpad soupeře.
22'
Německo nadále pokračuje ve své aktivitě. Fotbalisté v černých dresech se znovu dostali na polovinu Dánska, ale jejich kombinace kolem šestnáctky byla kostrbatá.
20'
Německo zahodila první obrovskou šanci! Nmecha si naběhl na přihrávku za obranu, zkoušel obstřelit brankáře, ale minul vzdálenější tyč!
19'
Christensen poslal přihrávku na pravou stranu, kam si naběhl Castensen, ale jeho průnik skončil nepřesnou přihrávkou za obranu.
18'
David Raum ustál souboj s napadajícím Poulsenem a rozehrál nákopem na pravou stranu. Za jeho přihrávkou ale nespěchal nikdo v tmavém dresu.
17'
Dánsko si v posledních minutách pomáhá jen pomocí nákopů na polovinu Německa. Za další pobídkou nevystartoval nikdo v červeném dresu.
16'
Vagnoman se dostal k centru z dobré pozice. Za jeho pobídkou se hnali hned dva hráči Německa, ale zasáhnout stačil obránce Nelsson.
15'
Dahmen hodně riskoval rozehrávkou na hranici velkého vápna. Brankář Německa byl pod tlakem napadajících soupeřů, ale zvládl míč odkopnout.
14'
Wirtz byl o krok později v souboji na hranici pokutového území a podle rozhodčího si pomohl útočným faulem. Rozehrávat tak bude Dánsko.
13'
Josha Vagnoman dostal přihrávku na pravou stranu a podpořil akci Německa náběhem. V blízkosti velkého vápna vybojoval pro favorizovaný celek jen vhazování.
12'
Wirtz prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, krásně si míč zasekl na levačku, ale následným pokusem minul branku o pořádný kus.
11'
Dahmen vyrazil daleko z pokutového území a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop směřoval na levou stranu, nicméně skončil v autu.
10'
Baku dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna. Na pravé straně se mu ještě nabízel Stach, ale Baku to vzal na sebe a tvrdou střelou minul branku.
9'
Nico Schlotterbeck nakopl míč do pokutového území, jenže za jeho pobídkou spěchal jen Wirtz, který si v souboji s Alvesem pomohl faulem.
8'
Christensen musel vystartovat ven z branky, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Odkop dánského brankáře na pravou stranu propadl do autu.
7'
Carstensen vhazoval na pravé straně, ale jeho pobídku vystihl Wirtz, který ihned vyslal přihrávku mezi obránce, ale Nmecha se k míči nedostal.
6'
Německo se rychle prodralo do pokutového území, jenže centr z pravé strany před Nmechou odehrál do bezpečí stoper Alves.
5'
Nartey chtěl zrychlit přechod Dánska do útoku. Jeho přihrávka sice mířila na levou stranu, ale tam se k míči nedostal nikdo v červeném dresu.
4'
Wirtz operoval s míčem u rohového praporku, nicméně důrazný Poulsen k německému hráči přistoupil velmi těsně a nenechal jej odcentrovat.
3'
Poprvé v utkání se do útoku dostalo také Německo. Fotbalisté v černých dresech se usadili na polovině soupeře, ale nákop si pohlídal obránce Nelsson.
2'
Dánsko se tentokrát vydalo do útoku po levé straně, nicméně kombinace skončila nepřesnou přihrávkou za obranu Německa.
1'
Dánsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Dánové se ihned vydali do útoku, ale nákop na polovinu soupeře skončil u zadáků Německa.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Dánsko oblékne červenou sadu, zatímco Němci budou hrát v černém.

Dánsko: Christensen – Carstensen, Nelsson (C), Alves, A. Poulsen – Andersen, Nartey, Lindstrom – Dreyer, Bruun Larsen, Daramy.
Náhradníci: Hermansen, Vindahl Jensen – Faghir, Frederiksen, Hausner, Hjulmand, Holse, Isaksen, Laursen, Roerslev, Kristansen, Graves Jensen.

Německo: Dahmen – Vagnoman, Pieper, N. Schlotterbeck, Raum – Stach, Maier (C) – Baku, Wirtz, M. Berisha – Nmecha.
Náhradníci: Grill, Schubert – Burkardt, Jakobs, Janelt, Klimowicz, S. Özcan, Appelkamp, Jaeckel, Mai, Adeyemi.

Rozhodčí: Cuadra – Prieto, Naranjo.
Dánsko

Dánsko naopak v základní skupině předvedlo parádní výkony a se ziskem devíti bodů si zajistilo první místo. Dánové navíc zaznamenali skóre 6:0. V prvním duelu porazili ve velké bitvě 1:0 Francii, která je jedním z největších favoritů a disponuje silným kádrem. Poté si Dánové poradili výsledkem 2:0 s Islandem a v závěrečném vystoupení nadělili tři branky Rusku. Hlavně dánská defenziva je postavena na hráčích, kteří hrají na britských ostrovech.
Německo

Německý výběr do dvaceti jedna let v základní skupině nepředvedl zrovna nějaké oslnivé výkony. V úvodním duelu sice hravě porazil Maďarsko 3:0, ale poté přišly jen dvě remízy. Proti Nizozemsku zachraňoval bod pět minut před koncem Nmecha a v duelu proti Rumunsku dokonce branka nepadla vůbec. Ve výběru Německa nechybí útočník Florian Wirtz, který v závěru Bundesligy táhl svými góly Bayer Leverkusen.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství Evropy hráčů do 21 let mezi Dánskem a Německem. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.