EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Francie - 31. května 2021   18:00

Nizozemsko
Nizozemsko
51' Boadu (Harroui) • 90+3' Boadu (Kluivert)
2:1
(0:1)
Francie
Francie
24' Upamecano  (Diaby)
Nizozemsko
Bijlow – Teze, Schuurs, Botman, Malacia (78. Bakker) – de Wit (C), Harroui, Kadioglu (78. Matusiwa) – Stengs, Boadu, Kluivert.
Paes, Scherpen – Bakker, Doekhi, Dilrosun, Ekkelenkamp, Sierhuis, Matusiwa, Knoester, Rensch.
Mariani – Tegoni, Bindoni (ITA)
Bozsik Arena, Budapešť
Francie
Meslier – Dagba (13. Kalulu), Upamecano, Konaté (C), Maouassa – Tchouaméni, Soumaré (60. Caqueret), Aouar – Diaby (60. Faivre), Edouard (76. Gouiri), Ikoné.
Bertaud, Green – Badiashile, Camavinga, Faivre, Gouiri, Cozza, Disasi, Kalulu, Caqueret, Kalimuendo, Y. Fofana.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:10.
Po změně stran to bylo pro krásné pokoukání. Oba týmy se neohroženě vrhaly do útoku a častokrát zapomínaly na zadní vrátka. Nizozemci smazali jednogólovou ztrátu v 51. minutě, kdy se šťastně prosadil Boadu. Francouzi poté neproměnili vícero šancí a když už se začali připravovat na prodloužení, tak jim Myron Boadu uštědřil definitivní K. O. Hlavní favorit na vítězství v turnaji tedy končí, na semifinále se může těšit Nizozemsko.
90+4'
90+3'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Pohádková závěr zápasu pro Nizozemce, kteří pozdním gólem rozhodují o svém postupu do semifinále! Vše začal Bijlow, jenž sebral centr Kalulua a rychlým výhozem rozjel další z řady protiútoků. Na průnikový pas zareagoval Kluivert, jenž přocedil přihrávku přes Maouassu a MYRON BOADU trochu krkolomným zakončením přehodil bezmoceného Mesliera.
90+2'
Upamecano vyrazil na útočný výlet. Zakončil ho pasem na Faivreho, který však nedal moc razance do střely ze sedmnácti metrů. Ani umístění Bijlowa moc nepotrápilo.
90+1'
Dramatická druhé půle je prodloužena o tři minuty.
90'
Faitout Maouassa si v situaci jeden na jednoho poradil s Harrouim. Dále mohl rozvinout akci Aurélien Tchouaméni, po jehož centru hlavičkoval Aouar těsně nad břevno!
90'
Standardní situace se v závěru základní hrací doby množí. Ani tento roh Francouzům moc nepomohl, po nepochopené přihrávce Caquereta se bude kopat od Bijlowa.
89'
Myron Boadu zazdil rychlý kontr mizernou přihrávkou pro Kluiverta. Klidně z toho mohl být rozhodující moment zápasu, takto je míč v moci Mesliera.
88'
Maxence Caqueret šel drze proti dvěma oranžovým dresům. Míč ztratil, nicméně Nizozemci ho už poněkolikáté za sebou nevyvezli přes půlící čáru.
87'
Romain Faivre zkusil překvapit soupeřovu obranu rychle rozehraným rohem. Vybral si Ikoného, jehož pokus k brance Bijlowa ale nedoletěl.
86'
Gouiri dostal od Caquereta přihrávku na dlouhou nohu. O míč ještě zabojoval, nicméně z toho resultuje autové vhazování Mitchela Bakkera.
86'
Další dobrý obranný zákrok od Botmana. Stengs chtěl pohotově vyslat do brejku Boadua, ale proti byl bezchybný klenot z Lipska v podobě Dayota Upamecana.
85'
Amine Gouiri nasměroval přízemní pas z levého křídla jenom na nohu Botmana. Nizozemsko je z nejhoršího venku, ale stále je bez balonu.
84'
Myron Boadu ve snaze o rychlý brejk pořádně prohnal Maouassu, který v nezáviděníhodné situaci zahrál malou domů na brankáře Illana Mesliera.
83'
Faivreho centr Bijlow vyboxoval kousek před česnáctku, odkud prvním dotekem vracel míč do ohně Caqueret, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
82'
Perr Schuurs v těchto minutách vládne nizozemské zadní řadě. Centr z hloubi pole nyní odklidil na rohový kop. Bijlow vyhlašuje poplach.
81'
Aurélien Tchouaméni a Justin Kluivert zůstali po vzájemném souboji v nefotbalové pozici. Oběma už nezbývá moc sil.
80'
Perr Schuurs jistě zneškodnil příchozí centr z levého křídla. Upamecano a další jeho spoluhráči se musí vracet do klidného středu pole.
79'
Hodně nepovedený aut nově příchozího Bakkera. Prakticky zadarmo se ke střele dostal Houssem Aouar, ovšem Bijlow zasahovat nemusel.
78'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Ferdi Kadioglu, přichází Azor Matusiwa.
78'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Tyrell Malacia, přichází Mitchel Bakker.
78'
Amine Gouiri to měl u pravé autové čáry hodně složité. Bez podpory nevytěžil ani aut, zatímco drobné zdravotní problémy řeší Malacia.
77'
Hraje se ve velmi dobrém tempu a bez hluchých pasáží. Půlhodina hry ze druhého poločasu utekla jako mrknutí oka. Zatím to vypadá na prodloužení.
76'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Amine Gouiri.
75'
Pierre Kalulu přesně na půlící čáře ztratil stabilitu a odevzdal míč vhazujícímu Malaciovi. Ještě předtím se ale bude střídat.
74'
Aouar se vyhnul skluzu a rázem bylo k vidění zajímavé přečíslení, které záložník Lyonu znegoval špatnou přihrávkou na Maouassu.
73'
Maxence Caqueret elegantně proběhl okolo Harrouiho. Dále přihrál Tchouaménimu, ovšem střela z delší vzdálenosti nešla natolik k tyči, aby na ni Bijlow nemohl dosáhnout.
73'
Levačka Romaina Faivreho kroutila centr směrem od brány, jenže u bližší tyče ho s jistotou sobě vlastní odhlavičkoval Perr Schuurs.
72'
Ikoné přizval do útočné akce Aouara, který se na levé straně vyhnal z optimálního úhlu. Bijlow těžkou střelu vyrazil na rohový kop.
71'
Tyrell Malacia elegantně přenesl hru na pravou stranu. Nic přímočarého se ale nekonalo, Nizozemci musí opětovně dobývat zatažený blok.
70'
Calvin Stengs přihrával po ose hřiště Kluivertovi, který si na osmnácti metrech chtěl přehodit balon na levačku, ale v ten okamžik si ho vzal do parády Ibrahima Konaté.
69'
Hraniční zákrok na rozběhnutého Kadıoğlua se obešel bez hvizdu rozhodčích. Tezeho podražení Aouara už odpískáno bylo, takže tu máme možnost pro Francouze.
68'
Justin Kluivert si až moc viditelně přidržel Caquereta, který se od něj chtěl vymanit uprostřed hřiště. Je z toho žlutá karta.
67'
Houssem Aouar byl načapán v postavení mimo hru. Rychlá akce čtyři na čtyři se tak nemohla rozvinout do podoby gólové šance.
66'
Konaté z obrany vysunul Jonathana Ikoného, který šel zprava sám na Bijlowa. Tomu v první fázi pomohl blok Schuurse a dorážka čerstvého mistra Ligue 1 šla pro změnu do bližší tyče!
65'
Tentokrát se vzorně vrátil Justin Kluivert. Malacia vhazoval směrem k brance Mesliera, ale francouzská obrana nedopustila žádné komplikace.
64'
Kadıoğlu nenechal odkopnout míč do bezpečí Kalulua. Nizozemci nalezli na soupeřův aut z obranné poloviny, nicméně Kalulu si jej může zopakovat.
63'
Calvin Stengs roztáhl hru doleva. Ferdi Kadıoğlu si opět naváděl míč na střed, jenže v nestabilní pozici minul bránu o několik metrů.
62'
Fotbalista Feyenoordu se po ošetření dolní končetiny vrací do hry. Pokračuje se útokem Nizozemců, kteří se nechtějí spokojit pouze s vyrovnáním.
61'
Tyrell Malacia byl u levé postranní čáry přetlačen důrazně bránícím Kaluluem. Zároveň se v tomto souboji zranil, problém je na levé noze.
60'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Romain Faivre.
60'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Maxence Caqueret.
59'
Nijak, protože je pískán faul u půlící čáry. Provinil se hvězdný stoper Dayot Upamecano, jenž si přidržel Justina Kluiverta.
59'
Justin Kluivert se na malý okamžik objevil na hrotu útoku, jenomže si nedokázal zpracovat přihrávku od Myrona Boadua. Jak odpoví Francie?
58'
Myron Boadu zpomalil rychlý brejk. Přes Stengse se míč dostal k Harrouimu, jenž ukázal nepřesné zakončení z prvního doteku.
57'
Prostor před brankou opět rozvířil Dayot Upamecano, jenže centr z dílny Aouara si ho v tomto případě nenašel.
56'
Centrující Faitout Maouassa otřel míč o prvního bránícího hráče, což znamená dočasný konec akce a rohový kop ve prospěch Francie.
55'
Inkasovaný gól zatím nezanechal na Francii žádné stopy. Hráči v modrých trikotech hledají další cestičku směřující do gólové šance.
54'
Diabyho roh rovněž vyřešil brankář Feyenoordu, který nepustil žádného z protihráčů do zakončení.
53'
Chytře dával Houssem Aouar přihrávku pod sebe. Díky tomu se v šanci ocitl Faitout Maouassa, ale Bijlow tygřím skokem vyškrábl míč mimo tři tyče!
52'
O ofsajd Boadua se podle rozhodčích nejednalo. Video původní výrok nezmění, protože na tomto turnaji vůbec není.
51'
Začínáme od začátku! Kadioglu si u rohu šestnáctky navedl míč na pravačku. Zablokovaná střela skončila u Harrouiho, jenž z dálky trefil spoluhráče MYRONA BOADUA. Ten se bleskurychle zorientoval a před vybíhajícím Meslierem srovnal stav na 1:1.
51'
Calvin Stengs rozdal míč doprava. Teze si ale netroufl odcentrovat a vše se opět zpomalilo přihrávkami směrem k půlící čáře.
50'
Maouassovi byl ukopnut míč na levém kraji. Pak ale zase zaúřadoval Konaté a zabrzdil nizozemský postup v samotném zárodku.
49'
Upamecano s Konaném dokonale zdvojili jednoho ze soupeřů a čistě ho obrali o balon. S tím pak zalaškoval Meslier, když šel do kličky před napadajícím Boaduem.
48'
I přes nepříznivé skóre volí Nizozemci hodně pozvolné zakládání útoku. Míč už delší dobu cirkuluje mezi obránci a brankářem Bijlowem.
47'
Erwin van de Looi ani jeho protějšek Sylvain Ripoll během přestávky nestřídali. Jedinou změnou tak zůstává vynucený odchod zraněného Dagby a příchod Kalulua.
46'
Po prvním poločase vede Francie nad Nizozemskem 1:0 brankou Dayota Upamecana. Ten se trefil po výborně sehraném rohu Moussy Diabyho a Francie tak má k semifinále blíže.

Nizozemci zatím sehráli dvě kvalitní akce, Stengsova střela však byla zablokována a Kluivert z ofsajdově hraniční situace vysoko přestřelil branku. Na opačné straně Francouzi zahrozili zatím jen těsně před gólovým rohem, kdy Ikoného ránu z dálky parádně vyrazil brankář Biljow.
45+2'
45+2'
Nastavený čas se zatím odehrává pod taktovou Francouzů, avšak převážně na jejich polovině.
45+1'
Italský rozhodčí Mariani k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Harroui na pravém křídle podkopl bránícího Tcouhaméniho, píská se proti Oranjes.
43'
Malacia u postranní čáry fauloval Kalulua, Francouzi pak sice rychle rozehráli, brzy však o míč přišli.
42'
Justin Kluivert si našel místo mezi francouzskými zadáky na ofsajdové hraně a dostal se do obrovské šance, Meslierovu branku ale trestuhodně vysoko přestřelil!
41'
Aurélienu Tchouaménimu nevyšel průnik po útočné polovině, po pádu na trávník se marně dožadoval odpískání nedovoleného zákroku a u míče jsou Nizozemci.
40'
Stengsovi nevyšla souhra s Tezem na pravém křídle, Francouzi ale brzy o míč zase přišli.
39'
Utkání v těchto minutách nenabízí nějakou alespoň průměrnou podívanou, hraje se v pomalém tempu, oběma týmům se nedaří založit kloudnou útočnou akci.
37'
Francouzi si pozvolna přihrávají ve středu hřiště, Nizozemci zatím nenapadají jejich rozehrávku.
35'
Po holandské ztrátě míče se Francouzi pokusili založit rychlý protiútok, to se jim ale nepovedlo.
33'
Diabyho lobovaná přihrávka našla v pokutovém území nabíhajícího Aouara, ten z voleje přestřeluje nizozemskou branku!
31'
Ikoné se průnikovou přihrávkou pokusil vysunout Diabyho, přihrávce ale stačil vystavit stopku Botman.
29'
Neúspěšná francouzská akce u postranní čáry, vhazuje Malacia.
27'
Po rozehrávce rohu nakrátko se Nizozemci do zakončení nedostali.
26'
Justin Kluivert na levém křídle vybojoval rohový kop pro Nizozemsko.
24'
Francie právě vstřelila branku!
Francouzi se ujímají vedení! Moussa Diaby posadil míč z rohového kopu na hlavu DAYOTA UPAMECANA, na jehož hlavičku ke vzdálenější tyči neměl brankář Biljow sebemenší nárok!
23'
Jonathan Ikoné napřáhl z velké dálky k parádní ráně, kterou brankář Biljow konečky prstů vyrazil nad břevno!
21'
Boadu na levém křídle připravil výbornou palebnou pozici pro Stengse, jeho střelu zablokoval Faitout Maouassa!
20'
Z následného rohového kopu už Nizozemci nezahrozili.
19'
Stengs pronikl po útočné polovině, pak je jeho přízemní střela sražena na rohový kop.
18'
Francouzi hrají s míčem na kopačkách ve středu hřiště, zatím se dopředu moc neženou.
16'
Aouarův centr nebezpečně proletěl před nizozemskou branku, tam se ale nikomu v modrém nepovedlo střelecky zakončit.
15'
Teze u postranní čáry fauloval Aouara, Francouzi rychle rozehráli volný kop.
14'
Justin Kluivert si naběhl na centr z pravé strany, k zakončení se ale nedostal přes Upamecana, míč se pak za brankovou čáru odrazil od nizozemského útočníka a bude se rozehrávat od branky Francouzů.
13'
Po dlouhém nákopu do pokutového území je pískán útočný faul Jonathanu Ikonému po střetu se svým klubovým spoluhráčem z Lille Svenem Botmanem.
13'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Pierre Kalulu.
12'
Po zákroku na Soumarého dostává nizozemský kapitán Dani de Wit brzkou žlutou kartu.
11'
Dagba musel být ošetřen, nyní už ale může ve hře pokračovat.
9'
Zdravotní potíže trápí Colina Dagbu, obránce PSG zůstává sedět na trávníku po střetu s jedním z protihráčů.
8'
Francouzi vhazují na útočné polovině, mohou se usadit u pokutového území soupeře.
6'
Sražený centr z levé strany se dostal k Boaduovi, tomu se však vystřelit nepovedlo, podobně neúspěšně si pak vedl i Stengs.
4'
Kluivert se u levé postranní čáry dostal do zámezí, vhazují Francouzi.
3'
Nizozemci drží míč na své polovině, zatím se jim nedaří přejít střed hřiště.
1'
Oba celky hrají v tradičních barvách, Holanďané tedy v oranžovém, Francouzi v modrém.
1'
Fotbalisté jsou na trávníku a utkání bude brzy zahájeno.

Nizozemsko: Bijlow – Teze, Schuurs, Botman, Malacia – de Wit (C), Harroui, Kadioglu – Stengs, Boadu, Kluivert.
Náhradníci: Paes, Scherpen – Bakker, Doekhi, Dilrosun, Ekkelenkamp, Knoester, Matusiwa, Rensch, Sierhuis.

Francie: Meslier – Dagba, Upamecano, Konaté (C), Maouassa – Tchouaméni, Soumaré, Aouar – Diaby, Edouard, Ikoné.
Náhradníci: Bertaud – Badiashile, Camavinga, Faivre, Fofana, Gouiri, Caqueret, Kalimuendo, Green, Cozza, Disasi.
Francie

Francie byla mnohými odborníky považována za největšího favorita celého mistrovství, ovšem už v prvním zápase základní skupiny Francouzi nestačili na Dánsko a postup museli zachraňovat až výhrami 2:0 nad Ruskem a Islandem. Ve skupině, kde se očekával výrazný francouzský triumf, tak reprezentanti země Galského kohouta skončili druzí za vítězným Dánskem.

Francouzská sestava je opravdu mimořádně silná. V brance dostává přednost Alban Lafont z Nantes, když jeho konkurentem je i Ilan Meslier z anglického Leedsu, v obraně jsou Fofana, Koundé, Badiashile či nová posila Liverpoolu Ibrahima Konaté, v záloze je největší postavou Matteo Guendouzi, v útoku pak Odsonne Édouard, jenž v týmu do 21 let vstřelil neuvěřitelných 15 branek v 10 zápasech, s ním pak například Jonathan Ikoné, další opora mistrovského Lille, jehož by mohly čekat zajímavé souboje s klubovým spoluhráčem Svenem Botmanem.
Nizozemsko

Nizozemci do čtvrtfinále postoupili ze skupiny A, kterou vyhráli se ziskem pěti bodů. Při bodové shodě s Německem a Rumunskem totiž měli nejlepší vzájemnou bilanci s oběma soupeři, když remizovali s oběma 1:1, zatímco vzájemný duel Německa s Rumunskem skončil bez branek a reprezentaci „Oranjes“ tak stačili dva vstřelené góly v těchto zápasech k prvnímu místu. Na závěr skupiny si pak Nizozemci smlsli na domácím Maďarsku, které porazili 6:1.

Mezi největší nizozemské hvězdy patří útočník AS Řím Justin Kluivert, útočník AZ Alkmaar Myron Boadu, nová posila Lipska Brian Brobbey nebo stoper francouzských mistrů z Lille Sven Botman.
Hezký večer při sledování přenosu ze čtvrtfinále mistrovství Evropy hráčů do 21 let, v atraktivním souboji se v budapešťské Bozsik Aréně utká Nizozemsko s Francií.