EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Itálie - 31. května 2021   21:00

Portugalsko
Portugalsko
6' Mota  • 31' Mota (Braganca) • 58' Ramos (D. Queirós) • 110' Jota (Baró) • 119' Conceição
5:3
(2:1)
Itálie
Itálie
45' Pobega  (Frattesi) • 60' Scamacca  (Frattesi) • 89' Cutrone  (Sottil)
Portugalsko
D. Costa – Dalot, D. Queirós (C), Leite – T. Tavares, G. Fernandes (75. Jota), Braganca (87. Baró), Vitinha, Ramos (69. F. Luís) – Vieira (86. Conceição), Mota (93. Leao).
Letexier – Mugnier, Rahmouni (FRA)
Stadion Stožice, Lublaň
Itálie
Carnesecchi – Lovato, Del Prato (C), Ranieri, Bellanova (76. Zappa) – Frattesi, Rovella (81. Cutrone), Pobega (75. Maggiore), Sala (81. Sottil) – Raspadori, Scamacca (91. Ricci).

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, na přečtenou.
To bylo drama! Portugalsko mělo nakročeno už od začátku zápasu k postupu, vedlo 2:0 a 3:1, ale Italové se nevzdali a dotáhli zápas do prodloužení. V něm ale hned v první minutě dostal Lovato červenou kartu. Početní výhody dokázali Portugalci využít, vstřelili dva góly a postupují tak do semifinále EURA U21.
120'
120'
Conceição vidí za svou oslavu žlutou kartu.
119'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! FRANCISCO CONCEIÇÃO dostal míč na útočnou polovinu, zbavil se svého strážce ve vápně pěknou zasekávačkou a poté prostřelil brankáře mezi nohama. Portugalsko si zahraje semifinále!
117'
Italům čas neúprosně utíká, Portugalsko hraje takticky na výbornou a drží míč daleko od své branky.
115'
Cutrone vidí žlutou kartu za svůj přestupek.
115'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet Vitinha.
113'
Itálie má míč na útočné polovině a snaží se proniknout do nitra obrany soupeře, ale Portugalsko zalezlo ve všech deseti hráčích před balón.
112'
Tohle musí Italy nesmírně mrzet! Z pravé strany přilétl do vápna prudký centr, Cutrone se dostal k zakončení, ale jeho pokus prolétl jen těsně vedle tyče!
110'
Portugalsko se dostává do vedení! JOTA si narazil s Romáriem Baró a poté přesnou přízemní ranou na zadní tyčku rozjásal fanoušky Portugalska.
110'
Akce Italů měla jepičí život, Portugalsko už je znovu s balónem na kopačkách na útočné polovině.
109'
Portugalsku se nepodařilo nic vytěžit, ba naopak, Italové míří vpřed.
108'
Portugalsko si vybojovalo rohový kop.
107'
Dalot si naskočil na prudký centr, ale srazil přitom obránce Itálie. Sudí píská nedovolený zákrok.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Nastavovat se bude 1 minuta.
105'
Luís se dostal k hlavičce na zadní tyčce, ale nedokázal míč vůbec dobře umístit, a tak zůstal brankář Carnesecchi bez práce.
105'
Centr nenalezl adresáta, Portugalsko nadále kombinuje kolem vápna soupeře.
105'
Portugalsko bude zahrávat standardní situaci na závěr prvního prodloužení.
104'
Cutrone se znovu dostal k vápnu soupeře, ale udělal možná o kličku navíc a o míč bez zakončení přišel.
103'
Itálie je v deseti lepším týmem, nyní opět kombinuje na útočné polovině.
101'
Do vápna Itálie přilétl vysoký centr, ale obrana si s ním lehce poradila, následně se právě Italové začali hnát dopředu.
98'
Itálie zahrozila i v desíti! Cutrone se dostal s míčem k vápnu soupeře, pěknou kličkou se zbavil svého strážce a vypálil, ale brankář Costa zakročil jistě.
96'
Itálie to zkusila na krátko a vymstilo se jí to, neboť se následně nedostala ani k centru, ani ke střele.
95'
Itálie bude zahrávat standardní situaci z levé strany. Podaří se jí skórovat?
93'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Rafael Leao.
91'
Tak pozor, tohle je hodně nepříjemné pro Itálii! Lovato trefil soupeře loktem do obličeje, vidí druhou žlutou a míří předčasně do sprch!
91'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Samuele Ricci.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
K zakončení se nikdo z portugalských hráčů nedostal, jdeme do prodloužení!
90+3'
Portugalsko bude v samém závěru druhé půle zahrávat standardní situaci z dobrých třiceti metrů.
90+2'
Portugalci drží míč na útočné polovině, ale zatím se jim nedaří projít k vápnu soupeře.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
89'
Itálie právě vstřelila branku!
Tomu říkám střídání! Sottil protančil po levém křídle až do vápna soupeře, načež milimetrovým pasem našel volného PATRICKA CUTRONEHO, jenž v samém závěru dokázal vyrovnat!
88'
Z pravé strany přilétl do vápna vysoký centr, propadl až na zadní tyčku, kde byl osamocený Sottil, ale jeho střela neměla absolutně žádnou razanci a nemohla brankáře ohrozit.
87'
Itálie se opět po velmi dlouhé době dostala k vápnu soupeře, nedokázala tam ale vymyslet vůbec nic a ihned o míč přišla.
87'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Daniel Braganca, přichází Romário Baró.
86'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Francisco Conceição.
86'
Zbytečný skluz na polovině Portugalska v podání Lovata, který vidí zaslouženou žlutou.
85'
Následný rohový kop nepřinesl nic, co by stálo za zmínku. Itálie už míří kupředu.
84'
To byla jedovka! Jota to vzal na sebe a vyslal dělový projektil z dobrých dvaceti metrů, ale brankář Carnesecchi tygřím skokem zakročil a udržel šance Itálie naživu.
83'
Portugalsko doslova okupuje vápno soupeře, Itálie se nemůže z narůstajícího tlaku vymanit.
82'
Vieira se pokusil projít mezi dvěma obránci, ale marně. Nicméně Portugalci nadále drží míč na útočné polovině.
81'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Patrick Cutrone.
81'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Sala, přichází Riccardo Sottil.
81'
Mota si nabíhal na nadýchaný centr, ale jeden z bránících jej těsně před ním odklidil do bezpečí.
80'
Po rohovém kopu se Portugalsko k zakončení nedostalo, ale míč má stále na svých kopačkách.
79'
Jota po dvou rychlých přešlapovačkách zkusil nacentrovat, ale míč byl zblokován do zámezí, roh.
78'
Nedovolený zákrok Zappy na středu hřiště nebyl odměněn žlutou kartou, Portugalsko bude rozehrávat.
76'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Gabriele Zappa.
75'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Giulio Maggiore.
75'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gedson Fernandes, přichází Jota.
72'
Tak teď všem portugalským hráčům spadl obrovský balvan ze srdce. Sala nacentroval na Scamaccu, který zakončoval z více než výhodné pozice. Brankář Costa dokázal skvěle zakročit, ale všechno vzrušení bylo zbytečné, protože praporek pomezního vylétl nahoru.
71'
Vitinha se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ale branku soupeře přestřelil. Solidní pokus záložníka Wolves.
69'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Florentino Luís.
68'
Po rohovém kopu se dostal k zakončení Ramos, ale jeho pokus dokázal obránce zblokovat. Následně se ještě míč odrážel ve vápně Itálie, ale nikdo z portugalských hráčů jej nedokázal poslat do branky.
68'
Mota si naskočil na centrovaný míč, ale hat-trick si nepřipsal, neboť dobře zakročila obrana Itálie.
67'
Portugalsko opět kombinuje kolem vápna soupeře, zatím se ale do pozic, odkud by se dalo zakončit, nežene.
65'
Itálie se znenadání dostala k míči, ale ihned o něj také přišla. Portugalsko jej má opět na kopačkách a míří vpřed.
63'
Leite se dostal ve vápně ke střele, ale jeho pokus byl zblokovaný pozornou obranou Italů.
62'
Sala stáhl nabíhajícího si protihráče k zemi a vidí žlutou kartu.
60'
To byl ťukec! Itálie po pár minutách znovu stahuje na jednobrankové manko. Tři rychlé přihrávky vyšachovaly obranu Portugalska a GIANLUCA SCAMACCA uklidil míč do prázdné branky.
58'
Portugalsko se znovu dostává do vedení o dvě branky! Po centrovaném míči z pravé strany se dostal k hlavičce Queirós, který jej přiťukl volnému GONCALU RAMOSOVI, jenž z první zakončil velmi jistě.
56'
Vieira to vzal na sebe, ale střelou orazítkoval pouze dobře postavenou zeď.
55'
Pobega velmi tvrdým skluzem zastavil útočnou akci soupeře a zaslouženě vidí žlutou kartu.
53'
Itálie se v druhém poločase snad poprvé dostala k vápnu soupeře a málem z toho bylo vyrovnání! Na malém vápně se po centru z levé strany dostal k hlavičce nikým nehlídaný Frattesi, ale Costa fantastickým zákrokem udržel svůj tým ve vedení!
52'
Portugalsko je znovu na útočné půlce, akci táhne bývalý hráč Manchesteru United Dalot.
50'
Portugalsko se hnalo do rychlého brejku, ale Italové se skvěle vrátili a celou akci dokázali zbrzdit.
48'
Kolmá přihrávka, která směřovala za obranu Itálie, nebyla příliš přesná a skončila pouze v zámezí.
47'
Portugalsko drží míč na útočné polovině, ale zatím se nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
46'
Moc atraktivní první půle to nebyla, ale i tak v ní padly hned tři góly. Všechny paradoxně vyplynuly z rohových kopů. Nůžky Danyho Moty otevřely skóre už v šesté minutě, načež stejný hráč skóroval ze standardky i po půlhodině hry. Italové se trápili, nicméně svůj první roh rovněž dovedli do důležitého snížení. Prosadil se Pobega.
45+1'
45'
Velmi důležitý gól do šatny pro psychiku italských fotbalistů! Nicolo Rovella rozehrál roh k hlavě Frattesiho, který prodloužil centr na malé vápno a TOMMASO POBEGA díky laxnímu bránění Dalota nadvakrát uklidil míč do sítě.
45'
Ani Bellanova svým centrem nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Rezolutní odkop Dioga Leiteho znamená premiérový italský roh.
44'
Italům schází přesnost finálních přihrávek. Přízemní pas do ohně se opět neujal. Vše končí rukou Pobegy.
43'
Gianluca Scamacca si řekl o přihrávku od Pobegy. Střela z kroku ze vzdálenosti dvaadvaceti metrů ale měla mizerné parametry, Diogo Costa neměl práci.
42'
Fábio Vieira využil pomoci ze druhé vlny, ovšem Tavaresovi se už poněkolikáté za sebou vůbec nepovedlo odcentrovat. Aut pro Lovata.
41'
Je pískáno proti Matteu Lovatovi. Zásluhou Danyho Moty se bude hrát proti brance hlídané Marcem Carnesecchim.
40'
Pokus o vysunutí Moty nevyšel. Italové přímočaře otočili hru, jenže Bellanova po posunutí od Frattesiho trestuhodně přestřelil.
39'
Na obou stranách je k vidění obrovské množství nepřesností. Dva využité rohové kopy však rozhodující o tom, že rozkouskovaná hra vadí pouze Italům.
38'
Tomás Tavares se ukopl ve snaze odcentrovat z levé strany, kde měl moře volného prostoru. Promarněná příležitost z pohledu Portugalska.
37'
Davide Frattesi o centimetry nedosáhl na chytrý oblouček od stojícího Scamaccy. Mohla to být velká šance na snížení, ve skutečnosti se vše obešlo bez zakončení.
35'
Vitinha zkusil vymyslet něco geniálního, nicméně v prostoru, kam adresoval svou přihrávku, nebyl široko daleko nikdo v červenozeleném.
34'
Portugalci nalezli na soupeřův aut provedený Lovatem. Dvougólový střelec Motta si každopádně pomohl faulem na Frattesiho.
33'
Tomás Tavares byl na půlce pachatelem faulu na Bellanovu, jenže stačilo pár vteřin a už se pískalo proti Italům. Těm se zatím vůbec nedaří.
31'
Italové jsou v nesnázích! Po půlhodině ztrácí už dva góly. I podruhé kapotovali po rohovém kopu. Braganca sklepl Vierův centr na DANYHO MOTU a ten pohotovou ranou z bezprostřední blízkosti znovu nedal Carnesecchimu šanci zakročit.
30'
Úvodní půlhodinu tohoto čtvrtfinále uzavřel rohový kop v podání Fábia Vieiry. Italové odehráli míč jen k Mottovi, jehož volej byl Lovatem opět sražen na roh.
29'
Tommaso Pobega kazí většinu přihrávek. Teď minul hrotového útočníka o několik metrů a Portugalci mohou na chvíli uklidnit hru.
28'
Sotva Vierův centr spadl k hlavám hráčů nacházejících se u Carnesecchiho, tak se ozvali francouzští rozhodčí s útočným faulem.
27'
Trošku nám vzplály emoce po neohrabaném faulu Del Prata na Ramose. Vieira se připravuje na realizaci standardní situace.
26'
Bellanova utekl Tavaresovi a zprava čepoval míč do ohně. Pár metrů před Costovou bránou zažehnal nebezpečí Diogo Queirós.
25'
Pobega dal těžkou přihrávku Ranierimu, který musel do skluzu proti Dalotovi. Získal tím další aut a první italský nápor tak může pokračovat.
24'
Rovellův nákop odhlavičkoval Tavares jen do částečného bezpečí. Tommaso Pobega se důrazně opřel do střely zdálky a o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
23'
Raoul Bellanova natáhl krok na pravé straně, jenže se mu do cesty postavil Tomás Tavares. Pokračovat může autovým vhazováním.
22'
Znovu to nebylo od Tommasa Pobegy úplně přesné. Bellanova míč ve hřišti nezkrotil a sudí přiřkli míč brankáři Costovi.
21'
Hodně nepřesné přenesení hry, které mělo být určeno Bellanovovi. Pobega se za tuto ztrátu veřejně omlouvá.
20'
Portugalci dobrovolně zacouvali až k Diogu Costovi. Po nepovedeném odkopu jsou na tahu jejich protihráči hrající v bílých trikotech.
19'
Vitinha se zmocnil darovaného míče. Na ose hřiště natáhl krok, ale místo střely přenesl těžiště doprava, kde se celá akce zabrzdila.
18'
Rovella vrátil přetažený centr i na třetí roh, kterému se Italové bez problémů ubránili. Náznak protiútoku ale zpomalili a nakonec přišla rychlá ztráta.
17'
Fábio Vieira tentokráte rozehrával po zemi nějaký nacvičený signál. Hledal Gedsona Fernandese, který se zapříčinil o zisk dalšího rohu.
16'
Carnesecchi nezkrotil Dalotův centr z pravého křídla. U bližší tyče se ho rozhodl pouze vyrazit na rohový kop.
15'
K vidění není moc velká snaha o kombinační hru uprostřed hřiště. Balon prakticky neustále létá vzduchem a často mění své majitele.
14'
Diogo Queirós se ocitl v podobné situaci jako před chvíli Lovato. V roli posledního hráče si poradil, když si vynutil faul důrazného Scamaccy.
13'
Raoul Bellanova se snažil sklepnout míč na střed šestnáctky, jenže o vlastní hrudník ho poslal mimo hrací plochu. Hrát se bude od Dioga Costy.
12'
Dany Mota pořádně zatopil Lovatovi, který obtížně posouval nakopnutý míč ke Carnesecchimu. Smrdělo to nebezpečným propadnutím.
11'
Portugalci vybruslili z nepříjemného napadání, jenže Gedson Fernandes došel jen pár metrů za půlící čáru.
10'
Je jasné, že Portugalci jsou u fanoušků ve větší oblibě. Fábio Vieira je nyní nepotěšil, protože byl u pravé autové čáry dokonce ztrojen.
9'
Carnesecchi trošku podklouzl, když šel pro neškodný míč. Žádné větší drama se nekonalo a Italové mohou zakládat akci z vlastní obrany.
8'
Po rozehrávce ze středového kruhu uteklo jen pár vteřin a už je to zase Portugalsko, které s klidem na kopačkách kombinuje na útočné polovině.
6'
Skvělý úvod pro Portugalce, kteří jdou na konci šesté minuty do vedení! Vieira kopal roh na přední tyč, kde jeden z Italů balón prodloužil a DANY MOTA parádními nůžkami napnul síť za zády Marca Carnesecchiho. Vynikající orientace na malém prostoru.
6'
První šance, kterou měl z osy hřiště zakončující Vitinha. Míč letěl k horní tyči, ale Carnesecchi ho výborným zákrokem vytěsnil na roh.
5'
Portugalci chybovali v citlivém prostoru. Raspadori podnikl drzý průnik, na jehož konci byl skvělý obranný zákrok Queiróse. Nebude se kopat ani roh.
4'
Gianluca Scamacca neměl šanci doběhnout vysoko nakopnutý balon, ke kterému to měl mnohem blíže Diogo Costa. I ten na stadionu vydatně přisvítil.
3'
Italové si budou muset dát pozor na disciplínu, protože ve skupinách inkasovali neuvěřitelných pět červených karet. Už samotný úvod tohoto střetnutí je plný faulů.
2'
Jdeme na věc! Hraje se o to, kdo se ve čtvrtečním semifinále utká se Španělskem.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti, které obklopuje několik stovek fanoušků. Nemohou scházet hymny obou zemí.

Portugalsko: D. Costa – Dalot, D. Queirós (C), Leite – T. Tavares, G. Fernandes, Braganca, Vitinha, Ramos – Vieira, Mota.
Náhradníci: Maximiano, Virginia – Conceição, Djaló, F. Luís, Jota, Leao, P. Pereira, F. Soares, Tomás, Baró, Conté.

Itálie: Carnesecchi – Lovato, Del Prato (C), Ranieri, Bellanova – Frattesi, Rovella, Pobega, Sala – Raspadori, Scamacca.
Náhradníci: Cerofolini, Plizzari – Cutrone, Maggiore, Pinamonti, Pirola, Ricci, Zappa, Beruatto, Sottil, Maleh, Vogliacco.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (FRA).
Dle sázkových kanceláří je mírným favoritem portugalský tým, který má slušně nabitou kategorii U21. Uvidíme, zdali roli favorita potvrdí. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Itálie tak dominantní nebyla a postoupila až ze skupiny druhých týmů.

Itálie – Česko 1:1
Itálie – Španělsko 0:0
Itálie – Slovinsko 4:0
Portugalsko v kvalifikaci předvedlo dominantní výkon, když vyhrálo všechny 3 zápasy a neinkasovalo ani jeden gól.

Portugalsko – Itálie
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z EURA U21! Na programu je duel, ve kterém změří síly Portugalsko a Itálie. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.