Je dobojováno, Levante získává zejména díky vydařené první půli tři body. Ve druhém poločase byli domácí lepším týmem, měli řadu šancí a hosté se snažili všemi způsoby zdržovat. O všem rozhodla branka, kterou vsítil po ojedinělé akci Iborra, za domácí pak už jen kosmeticky upravil na konečných 1:3 Sørum. Levante tak bez ohledu na paralelně hrané utkání (ve kterém jistý postupující Hannover remizoval s Twente 0:0) postupuje do další fáze, s Hannoverem se utká o prvenství ve skupině. Helsingborg se rozloučí s Evropskou ligou na hřišti Twente, v případě výhry se může posunout na třetí příčku ve skupině. To je pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera u dalších zápasů Evropské ligy.
90+3
Tohle bylo ovšem také stylové. Ballesteros tak dlouho otálel s rozehrávkou, až si vysloužil žlutou kartu, hněv tribun i rozpačité pohledy spoluhráčů.
90+3
Nakonec - snad symbolicky - útočný faul domácích na Diopa. Provinil se Gashi.
90+3
Pedro López už se nemá kam hnát, míč nakonec doputoval až k Hanssonovi, s nejvyšší pravděpodobností se již nic nestane.
90+3
Diop ji však zastavuje.
90+2
Baffo pravou nohou odvrací a může přijít ještě jedna útočná akce domácích.
90+2
Ještě vybojovali rohový kop.
90+2
Za zpěvu chorálů se utkání pomalu dohrává. Hosté jsou dvě minuty od postupu do další fáze.
90+1
Ángel z uctivé vzdálenosti minul branku.
90
Nastavovat se budou tři minutky.
90
V nadějné pozici se ocitl Djurdić, ale byl mu odmávám ofsajd.
89
Helsingborgs právě vstřelili branku!
Nakonec se domácí dočkali. Gashi chytře poslal míč na nohu THOMASE SORUMA, který polovysokou střelou odčaroval Navasovo kouzlo a snižuje na 1:3 po deseti minutách pobytu na hřišti.
88
Domácí fanoušci svůj tým nezatracují a chorály se loučí s Evropskou ligou, poslední zápas čeká jejich tým venku.
87
Vzápětí padá Djurdić ve vápně, ani tentokrát se nepíská.
87
Accam dostal pěknou přihrávku do běhu, prosmýkl se mezi stopery, ale neměl dost sil na důraznější střelu a Navas míč vyrazil.
86
Gashi fauloval a je tu poslední střídání, Pedro López nahrazuje Míchela.
85
Uronenovu přízemní střelu zastavuje zeď.
85
Míchel vzápětí faulem daruje Helsingborgu další možnost.
85
Gashiho pokus z uctivé vzdálenosti zablokován, domácím není přáno.
83
Druhé střídání hostí. Střelec zatím poslední branky Iborra dohrál a jeho místo zaujímá Pallardó.
82
Centr do vápna Levante, Djurdić střílenou přihrávkou našel Bedoyu, ale jeho hlavička do sítě publikum rozjásala jen na vteřinku. Ofsajd.
81
Levante právě vstřelilo branku!
Spravedlivé to rozhodně není, nicméně první nebezpečná akce hostí ve druhé půli končí brankou. Barkero se dostal do vápna, pěknou zpětnou přihrávkou našel VICENTE IBORRU a ten skákavou střelou k tyči zvyšuje na tříbrankový rozdíl.
80
Accam se pokusil napálit odražený míč, ale byla z toho slabá rána a Navas míč ukryl před dobíhajícím Gashim.
79
Španělé hodně polehávají, čímž si kazí jinak sympatický dojem. Accam takto nyní "tvrdým zákrokem" poslal k zemi Ríose a bude to zřejmě zase na delší dobu.
79
Mahlangu se zkoušel obtočit přes Diopa, nakonec ale zvolil zpětnou přihrávku.
78
Uronen dostal nabito a krásnou ranou bez přípravy těsně minul branku.
78
Poslední střídání domácích, Álvara nahrazuje Sørum.
77
Djurdić si zpracoval zády k brance střílený Uronenův centr a vzápětí po odehrání míče spadl, nepíská se.
77
Navas před dotírajícím Álvarem odkopává míč.
76
Domácí mají míč na noze po většinu druhé půle a párkrát se i dokázali dostat do šance, ale čas se jim rychle krátí.
76
Útočný faul předvedl opět Djurdić.
75
Diop vidí za faul na Accama žlutou kartu.
75
Domácí vhazují na vlastní polovině.
75
Djurdić si pomohl proti Rodasovi nedovoleně.
74
Navas po hodně nepovedeném pokusu Mahlangua rozehrává od vlastní branky.
73
Rubén García, který připravil první branku utkání, pro dnešek dohrál, jeho místo zaujal Barkero.
73
Gashi to vzápětí zkusil individuálně, v pokutovém území padl k zemi, ale nepíská se.
72
Nakonec celá akce končí zblokovanou ranou Kraftha.
72
Tak už je míč ve hře. Mahlangu uvolnil Uronena a jeho centr nadělal hostující obraně problémy.
71
Stále se nehraje, Ángel odkulhal za postranní čáru a domácímu publiku se to moc nelíbí, jak už to tak bývá.
70
Ángel faulován na půlicí čáře Baffem, situaci dle všeho ještě trochu přihrál, jak ukazují zpomalené záběry.
70
Dlouhý nákop Iborry končí v zámezí. Ale tlak domácích vyprchal.
69
Djurdićovi odmávám ofsajd, což opět rozdráždilo tribuny.
68
Domácí podruhé střídají, Lindströma nahrazuje Accam.
68
Ten nevyšel, Ríosova rána z dálky ale nebyla nebezpečná, chybělo jí k dokonalosti pár metrů.
68
Domácí soupeře vykombinovali a mohou se pokusit o další útok.
67
Centr Ángela odvrací Krafth, na míč už už číhal Míchel. Bude to aut pro hosty.
67
Gashi jej nakrátko vybojoval, ale nyní mohou definitivně hrát hosté.
67
Lindströmovi utíká míč do zámezí.
66
Teď chvíli podržel míč Diop a hosté si mohou vydechnout.
65
Levante jen odkopává míče a v tuto chvíli se může o výsledek ještě bát, otázka je, zda domácí dokáží některou ze šancí proměnit.
64
Ángel poslal k zemi Kraftha, domácí zůstanou u míče.
62
Po něm to ve vápně Levante vřelo, Bedoya ani Mahlangu ale nedokázali usměrnit míč do sítě! Mahlangu jej nakonec poslal vedle a bude to jen odkop od branky.
62
Djurdić nakonec vybojoval svým průnikem alespoň rohový kop.
61
To byla v této půli již druhá šance, kterou lze označit slovem branková. Ale Levante stále drží čisté konto.
60
Odražený míč nakonec napálil Bedoya vedle branky, čehož mohou domácí litovat, Navas by zřejmě nedokázal zakročit.
60
Domácí nakonec zvolili pomalou rozehrávku a po Krafthově centru se k míči dral Djurdić, obrana odvrací.
59
Ríos si pomohl nedovoleně a může přijít centr do vápna...
59
Brejk se Levante nezdařil a hrát tak může Bedoya.
58
Dlouhý aut odvrací Karabelas hlavou.
58
Opět u míče Krafth, vybojoval aut.
57
Krafth našel přesným míčem Álvara, ale ten stál zády k brance a nedokázal tuto nevýhodnou pozici přetavit v nebezpečnou situaci, Rodas jej bez problémů odzbrojil.
57
Ovšem Míchel nerozehrál tuto standardku zrovna ideálně.
56
Lindström si pomohl nedovoleně a rozehrávat mohou hosté.
55
Hosté se nikam neženou a tentokrát míč jen odevzdávají.
55
Gashi prostrčil míč na Bedoyu, ale ten v obležení nedokázal přihrát přesně.
54
Další aut a hrát může Helsingborg.
54
Po souboji u postranní čáry se bude jen vhazovat, ač se domácí opět dožadují odpískání faulu.
53
Domácí se nevzdávají, vidina postupu je sice vzdálená, ale v prestižní soutěži je cenný každý bod a ve druhé půli zatím nejsou bez šancí.
53
Uronenův míč byl hodně dlouhý.
52
Álvaro si naběhl na přihrávku Uronena a na poslední chvíli musel zakročit Lell. Rohový kop.
52
Míč dokázal dostat na útočnou polovinu, ale jeho přihrávku na Djurdiće odvrací hosté.
51
I druhý roh domácí odvrací, navíc Lindström může situaci uklidnit.
50
Baffo hlavou odvrací míč, roh si zopakujeme.
50
Hansson musel k tyči, aby vyrazil ránu Míchela, je z toho rohový kop.
49
Uronenův centr k Álvarovi nedoputoval.
49
Míchelův centr byl spíše propagační.
48
Lindströmův centr se snažil do sítě usměrnit aktivní Mahlangu, ale hostující obrana s vypětím všech sil odvrací.
47
Mahlangu převzal míč, namířil si to drze do vápna a mohl snížit, ale Navas skvěle vyběhl a čistě mu odebral míč.
47
Ríos si zabíhal za obranu, ale Uronen nakonec dokázal míč odvrátit.
46
Domácí se snaží o aktivní hru, ale hostující val vypadá stejně pevně jako v první půli.
46
Hned v úvodu poločasu fauluje Iborra ve středu pole, kde je zatím jeho království.
46
Rozehrávají domácí.
46
Po první půli mohou být jednoznačně spokojenější hosté, kteří vedou o dvě branky a směřují za bezproblémovým postupem. Pro domácí už je naopak postupový sen hodně vzdálený, pro jeho zachování by museli vstřelit čtyři branky, výhra o gól jim nestačí. Utkání začali sympaticky, ale po osmi minutách se nechali zaskočit a Ángel otevřel skóre. Druhý gól hostí přidal Diop, Ríos navíc nastřelil tyčku. Obrana Levante toho domácím mnoho nedovolila a Navas se zapotil jen při Baffově hlavičce po rohovém kopu. Druhá půle začne přibližně ve 20:02.
45+2
Ještě Uronenův dlouhý míč na útočnou polovinu, ale nic z toho už nebude.
45+2
Iborra drží míč a hosté budou chtít první poločas dohrát v klidu.
45+1
V útoku nyní Španělé.
45+1
Djurdić to vzal na sebe a ač tísněn, dokázal vystřelit. Jeho rána ovšem branku minula.
45
Nastavovat se budou dvě minuty.
45
Nyní Baffo při odkopu trochu zazmatkoval, ale nakonec z toho nebyla žádná nebezpečná situace.
45
Gashi fauloval Diopa a hrát mohou hosté.
44
Ángel se pověsil do vzduchu, ale "koníčkem" zamířil hodně vedle.
43
Mahlangu čistě odzbrojil Iborru.
42
Rubén García hledal Ríose, ten byl tentokrát pokrytý.
41
První půle se chýlí ke konci. Opticky aktivnější jsou nadále domácí, ale není jim to moc platné.
40
Ríosův další pokus zablokovala domácí obrana.
40
Lindström vysunul Álvara, jeho přihrávka ke Djurdićovi nedoputovala, obrana hostí je pozorná.
39
Nyní ve středu pole vybojoval míč hosté, vzápětí jej ale Iborra odevzdal.
39
Domácí jsou ovšem v jisté křeči a přesnost je nezdobí.
38
Rodas fauloval, slibná pozice pro domácí.
37
A nekoncentrovaní domácí po rychlé akci inkasují. Ríos si potáhl míč, odcentroval a nejvýše vyskočil PAPAKOULI DIOP, který umístil míč přesně do šibenice a zvyšuje na dvoubrankový rozdíl.
36
Po souboji ve vápně Levante domácí reklamovali faul, ale nepíská se. Chvilku se ovšem nehraje a ošetřován je hostující Diop.
34
U míče jsou zase domácí, ale na rychlonohé útočníky Levante si dávají pozor.
32
Z brejku Španělé málem udeřili. Ríos se sprintem dostal do dobré pozice, kterou ještě vylepšil parádní kličkou Baffovi. Po pravici Hanssona napálil míč ovšem jen do tyče, dorážet se ještě pokusil Ángel, ale jednak byl v ofsajdu a jednak stejně minul.
32
Uronen jej rozehrál, ale Lell odvrací.
31
Nakonec z toho je alespoň rohový kop, který vybojoval Krafth.
31
Lindström rozehrál míč, ale jeho signál byl nepochopen.
31
Diop ve středu pole fauloval.
30
Ballesterosovu hlavičku kryje Hannson, mířila přímo na něj.
30
Baffo musel odvracet před Ríosem na rohový kop.
29
Křížná přihrávka na Bedoyu vypadala nadějně, ale míč nakonec končí znovu u stoperů a ti tak mohou zkusit rozehrát podruhé.
28
Diop vysunul Míchela, ale po jeho pokusu o přihrávku končí míč v zámezí, tohle mělo do přesnosti daleko.
28
Míchelův centr se snesl mimo nebezpečnou zónu a domácí obrana si poradila.
27
Gashi vehementně protestoval poté, co mu byl odpískán faul, a vidí žlutou kartu.
26
Hosté teĎ nepůjčují soupeři míč a kombinují na vlastní polovině.
26
Míč doputoval až k Navasovi, který může rozehrát.
26
Brzké střídání, těžko odhadovat důvody. Andersson přepouští místo Krafthovi.
25
Ángelův pokus nebyl příliš nebezpečný a Hansson jej kryje.
22
Lindströmův centr sbírá Navas ze vzduchu.
22
Navas nemohl vzít míč do rukou, Ballesteros jej dostal do nepříjemné situace, ale hostující gólman si poradil.
21
TeĎ se domácí spolehli na ofsajdovou past a těžit z toho mohl Ríos, centr se mu ale nepovedl.
21
Djurdić byl v boji o míč opět osamocen.
21
Levante se vymaňuje z náznaku tlaku dlouhým kopem.
20
Jenže po něm Djurdić přišel v obležení o míč.
20
Uronen vybojoval alespoň aut.
19
Domácím nechybí snaha, ale ta přesnost... Když už Bedoya vybojoval míč, vzápětí jez zase odevzdá.
19
Vzápětí Baffo dlouhým nákopem odevzdal míč soupeři.
19
Domácí stopeři kombinují před Hanssonem.
18
Útočným faulem si pomohl Álvaro. Hra je v těchto chvílích poněkud těžkopádná.
17
Po faulu na Lindströma vidí první žlutou kartu utkání Rubén García.
16
Uronen si v souboji s Ríosem počínal nedovoleně a to je slušná pozice pro hosty.
15
Vzápětí Ángel lapen praporkem pomezního.
14
Protiútok Španělů skončil u Hantsveita.
13
Baffovu hlavičku vyrazil bravurním zákrokem Navas, který vzápětí ještě jistil dorážku (nepovedenou) stejného hráče. Nebude to ani rohový kop.
13
Uronen poslal míč do vápna, tam se nakonec k hlavičce dostal Djurdić a v těžké pozici vybojoval rohový kop.
12
Dva centry v podání domácích se neujaly.
11
Španělé se nikam neženou a nehodlají riskovat.
10
Uronen se pokoušel dlouhým nákopem najít některého ze spoluhráčů, ale neuspěl.
10
Stadion se umlčet nenechal, byť s postupovými ambicemi domácího celku to v tuto chvíli vypadá ještě mnohem hůře než před začátkem utkání.
8
Ruben García se mezi dvojicí protihráčů dobře zorientoval, poslal míč na nohu ÁNGELA a ten se tváří v tvář Hanssenovi nemýlil, poslal míč po levici bezmocného gólmana do sítě.
8
Bedoya nenašel Djurdiće a hrát mohou hosté.
7
Rohový kop odvrácen na Diopa, jehož centr se také neujal.
6
Ríos se snažil prostrčit míč na Garcíu, ale obrana domácích zblokovala na rohový kop.
6
Hansson může rozehrát, míč se k němu vrací.
5
První střela na branku v podání Míchela, skončila ale hodně vedle.
5
Djurdić si pomohl ve výskoku faulem, i když se mu to moc nezdá.
5
Další protiútok se domácím nepovedl a hrát může Karabelas.
4
Po další standardní situaci hlavičkoval Álvaro, ale zbytečně - byl v ofsajdu.
3
Ríos se provinil útočným faulem.
3
Hraje se okolo půlicá čáry.
2
O útočnou akci se pokusili i domácí, ale Bedoya nepřihrál přesně.
1
Míč se dostal na nohu Ángela, ale ten nedokázal v tísni dobře zpracovat.
1
Pokus o kolmici nevyšel, ale hosté zůstávají u míče a vhazují.
1
Míč mají v moci hosté.
1
Atmosféra na stadionu je zatím hodně slušná, byť některé tribuny zejí v počasí těsně nad nulou prázdnotou.
Oba týmy se chystají k nástupu na hrací plochu, po tradičních oficialitách utkání vypukne.

Helsingborgs IF: Hansson (C)- Andersson, Hantsveit, Baffo, Uronen - Lindström, Mahlangu, Gashi, Bedoya - Djurdić, Álvaro.

Levante UD: Navas - Karabelas, Ballesteros (C), Rodas, Lell - Diop, Iborra - Míchel - Ríos, Ángel, Rubén García.

Rozhodčí: Kelly - McGraith, Douglas (IRL)..
Nejlepším střelcem domácích je zatím Nikola Djurdić, který se dvakrát trefil proti Twente a jeden gól vstřelil v Hannoveru. Za Levante se činili dvoubrankoví střelci Míchel a Pedro Ríos.
Hodně pochopitelně ovlivní i druhý duel skupiny mezi Hannoverem (který má jistý postup) a Twente. Scénářů je k dispozici ještě hodně, nechme se tedy překvapit - po dnešních duelech budeme moudřejší.
Španělé po zmíněné výhře prohráli v Hannoveru a pak vyválčili čtyři body z dvojzápasu proti Twente. Jsou momentálně na druhé příčce tabulky, na třetí Twente mají čtyřbodový náskok a výhra jim dnes zaručí postup. V případě prohry by si situaci poněkud zkomplikovali, ale skupinu mají rozehránu nadějně.
Domácí tým je v těžké situaci. Po úvodní prohře na hřišti Levante vedl 2:0 nad Twente, ale náskok neudržel a jen remizoval. Bod z tohoto utkání byl navíc jediným bodem, který švédský tým vyválčil, s Hannoverem následně dvakrát prohrál, byť pokaždé o gól. Teoretickou naději na postup do další fáze oživí jen výhra, navíc minimálně dvoubranková (Levante totiž onen první zápas vyhrálo doma 1:0 a má momentálně výrazně lepší skóre).
Vážení příznivci, vítáme vás u on-line přenosu 5. utkání skupiny L Evropské ligy, ve kterém proti sobě nastoupí Helingborg a Levante. Utkání začíná v 19:00.