Já Vám děkuji za pozornost a přeji ničím nerušenou dobrou noc!
Utkání končí. Dnes jsme viděli šest gólů a hned pět z nich zaznamenali hráči hostujícího Stuttgartu. O vítězi zápasu bylo rozhodnuto už po první půli, kterou vyhráli hosté 0:4. Čestný úspěch pro tým z Bukurešti zaznamenal až v 83. minutě Costea, který snižoval na konečných 1:5. Stuttgart se přiblížil k postupu ze skupiny. K jistotě mu stačí za dva týdny doma porazit švédské Molde. Steaua i přes vysokou prohru stále zůstává v čele skupiny, ale o postup do jarní fáze ještě musí zabojovat v dánské Kodani.
90+3
Domácí teď dostali míč podruhé v zápase do brány, ale nahrávající fotbalista byl s balónem už za brankovou čarou a gól tak nemůže platit.
90+2
Krásný fotbalový moment. Popa nahrál Costeovi, který pálil z hranice šestnáctky z voleje přesně k tyči. Ulreich předvedl fantastický zákrok a balón vytěsnil na roh.
90+1
Ibišević si přidržel Popu a vidí žlutou kartu.
90+1
Ještě tři minuty.
90
Ibišević sám před Tătăruşanuem. Zkusil ho přehodit, ale neudělal to dostatečně důrazně a domácí gólman si stačil pro balón dojít.
89
Molinaro byl faulován Popou. Hosté rozehrávají téměř od svého vápna.
88
Odvážný průnik Traorého zastavil až v šestnáctce Chiricheş.
87
Rozehrával Kuzmanivić, ale Szukała stačil odvrátit.
86
Traoré vybojoval pro hosty faul u brankové čáry. Stuttgart bude kopat zkrácený roh.
85
Domácí mohli mít další dobrou příležitost, to by ale Popa musel dostat přesnější nahrávku.
84
Sobrinho se ocitl v ofsajdu.
83
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Domácím se podařilo vstřelit alespoň čestný gól, o který se postaral MIHAI COSTEA, jenž využil přihrávku od Popy.
79
Popa to teď udělal moc pěkně. Na hranici šestnáctky oklamal dva hráče a technicky vypálil. Škoda pro domácí, že o metr vedle. Ulreich by na míč nedosáhl.
78
Chipciu vidí žlutou kartu za řeči.
77
Až do autu se teď zahnal Rüdiger. Vhazování pro domácí.
76
Traoré pronikl podél brankové čáry a chtěl dostat balón před prázdnou bránu na Ibiseviće. Tătăruşanu jeho úmysl přečetl a pokus o přihrávku zachytil.
75
Rozehráno nakrátko. K centru se dostal Traoré, šance z toho tentokrát nebyla.
75
Další kontr VfB končí sraženým centrem Kuzmanoviće. Rohový kop.
73
Ibišević byl i na konci další akce. Pálil však nad a navíc byl v ofsajdu.
72
Ibišević šel málem sám na brankáře. Tentokrát nedokázal přetlačit obránce a Tătăruşanu si mohl oddechnout.
70
Rüdiger na hřiště, Sakai dohrál. Stuttgart tak má také odstřídáno.
69
Okazaki servíroval míč do gólové pozice Kuzmanovićovi. Jeho rána by asi skončila gólem, pokud by jí Szukała nezblokoval.
67
Střídající Prepeliţă viděl kartu žluté barvy.
67
Míč ve vápně propadl až na Popu, ten nedokázal prostřelit Ulreicha.
67
Domácí fanoušci stále hlasitě povzbuzují svůj celek.
66
Ibrahima Traoré střílel po rychlém protiútoku na bránu. Trefil ale jen prostor, kde stál Tătăruşanu. Podobně si vedl i na druhé straně Costea.
65
Bourceanu hned dvakrát centroval. Nic z toho pro Steauau nevzešlo.
64
Costea vymotal Sakaie, ale přes hajnala se už neprosadil. Je z toho roh pro domácí.
64
Bourceanu rozehrával standardní situaci, hosté se ubránili.
63
Tănase pro zranění nedohraje. Nahrazuje ho Adi Sobrinho.
62
Traoré hned v první akci, s míčem však skončil až za brankovou čárou a kopat tak budou domácí.
61
Hosté střídají. Harnik dohrál, na trávník jde Traoré.
60
Tănase bude potřebovat i ošetření.
60
Tănase faulován Kvistem, který vidí žlutou kartu.
58
Rusescu se snažil poslat do úniku Costeu, míč na něj ale nepustil Maza.
58
Pintilii pro dnešek dohrál, v domácí sestavě ho nahradil Prepeliţă.
55
Stuttgart právě vstřelil branku!
Demolice domácího celku pokračuje. Harnik se na pravé straně zbavil protihráče a naservíroval gólovou příležitost Hajnalovi. Ten ji prováhal, ale Ibisević ještě dokázal přiťuknout míč SHINJIMU OKAZAKIMU a ten z blízka prostřelil domácího gólmana. Tătăruşanu balón lehce tečoval, ale zastavit ho nedokázal - 0:5.
54
Hajnalům pas na Okazakiho byl do ofsajdové pozice. Akce hostí je tak zastavena.
53
Ale teď se hosté nadechli k rychlému protiútoku. Ten táhl po levé straně Molinaro. Jeho přihrávku pod sebe ale nedokázal zužitkovat Hajnal. Střela mu nevyšla.
52
Zdá se, že ve druhé půli hráči Stuttgartu trochu ubrali plyn a nikam se neženou.
50
Trochu těžkou malou domů poslal na svého brankáře Bourceanu. Tătăruşanu stačil míč před Okazakim odkopnout.
49
Rusescu si říkal pádem na polovině soupeře o faul. Řecký sudí jej nevyslyšel.
48
Rusescu se snažil probít ke střele. Nakonec sice pozdravil Ulreicha, který ale se zblokovaným pokusem neměl problém a míč dopadl do jeho rukavic.
46
Hosté provedli změnu v sestavě. Gentner ve druhé půli hrát nebude a místo něho je na trávníku Tamas Hajnal.
46
Na naše poměry nevídaná věc. Hráči Steaui nastupují do druhého poločasu za stavu 0:4, ale diváci je vítají potleskem.
Co k prvnímu poločasu říci? O jeho průběhu nejlépe vypovídá průběžný výsledek. Hráči Stuttgartu jsou jasnými pány na hřišti a navíc ukázkově proměnili většinu ze svých příležitostí. Naivní hra rumunského celku nemá proti rozjetému soupeři vůbec žádnou naději na úspěch. Hosté tak udělali již v prvním poločase velký krok k postupu ze skupiny.
45+1
Bourceanu v závěru poločasu vidí žlutou kartu.
45
Švábský celek mohl ještě navýšit své vedení. Hosté šli ve dvou proti jedinému obránci, Ibišević se rozhodl zakončovat sám a jeho prudkou střelu reflexivně vyrazil Tătăruşanu.
44
Chipciu si došel pro faul. Standardní situaci rozehrál Bourceanu, hostující obrana však dobře zapracovala a posledním, u koho skončil míč, byl opět Ulreich.
43
Centrovaný míč se snažil vrátit do ohně Costea. Ulreich byl pozorný a pro balón si došel.
42
Bourceanu zpoza šestnáctky alespoň trefil prostor mezi tyčemi. Jeho střela ale nebyla dostatečně prudká, aby mohla Ulreicha zaskočit.
41
Popa neskutečně prováhal velkou příležitost, když k němu po chybě hostí propadl míč a domácí útočník tak mohl jít sám na Ulreicha. Svůj postup však nepochopitelně zabrzdil a nakonec ho obral o míč Tasci.
40
Okazaki dělal, co mohl, ale nestihl míč na hrací ploše. Vykopávat bude Tătăruşanu.
38
Po Kuzmanovićově standardce se míč dostal až k Harnikovi. Ten byl v ofsajdu.
38
Kuzmanović faulován, ale příliš hlasitě žádal pro domácího hráče i karetní trest a tak uviděl žlutý kartónek sám.
36
Hlavička Mazy Rodrígueze skončila vedle domácí brány.
34
Střídající Costea se dostal ke střele. Tu zblokovala hostující obrana.
32
Domácí střídají. Costea nahradil Gardoşe.
34
V ofsajdu Ibisević.
33
Pokud bych nevěděl, že Steaua vede skupinu o pět bodů před Stuttgartem, nevěřil bych. Německé mužstvo je totiž úplně někde jinde než soupeř.
31
Opět japonská spolupráce, jen si oba hráči vyměnili pozice. Sakai dostal krásnou přihrávku do pravého křídla a přesným centrem našel hlavu SHINJIHO OKAZAKIHO, který z osmi metrů nekompromisně uklidil míč za záda Tătăruşana.
30
Chipciu se snažil protlačit míč do šestnáctky na Popu. Hostující obrana dobře zapracovala. Steaua se snaží alespoň o korekci vysoce nepříznivého skóre.
29
Po centru Bourceana si pro balón došel Ulreich.
28
V krátkém sledu třetí roh domácích.
27
Tentokrát se domácí dostali i k zakončení, Pintilii však nezamířil mezi tyče.
26
Domácí vybojovali další rohový kop.
25
Zaskočení domácí se snaží odpovědět zvýšenou aktivitou. Z jejich rohu se však nic neurodilo.
23
Jednoznačné utkání pokračuje. U hostů tentokrát zafungovala japonská spolupráce. Okazaki přihrál svému krajanu GOTOKU SAKAIOVI, který krásnou střelou z osmnácti metrů zvyšuje na 0:3. Tătăruşanu se natahoval marně.
21
Tănase si při zpracování pomohl rukou a je pískáno.
20
Přihrávka na rozběhnutého Rusesca byla nepřesná a skončila u brankáře Ulreicha.
18
Sektor faboušků ze Stuttgartu se raduje podruhé! Kuzmanović rozehrával standardní situaci z levé strany, jeho centr propadl přes obránce i brankáře až na zadní tyč a tam už měl velmi lehkou úlohu MARTIN HARNIK, který měl před sebou jen prázdnou bránu.
16
Z velké dálky pálil Tănase. Ulreich zasahovat nemusel.
15
Kouč hostí Labbadia zatím může být s výkonem svých svěřenců spokojen. Stuttgart je lepším týmem.
14
Kuzmanoviće zastavil praporek pomezního.
12
Gentner táhl útok Suttgartu a v pravý čas poslal balón na rozběhnutého Sakaie. Japonský krajní bek hostí byl v gólové pozici, ale bránu rumunského klubu nakonec těsně minul.
11
Rohový kop Kuzmanoviće. Domácí si tentokrát poradili.
10
Szukała si ve vzdušném souboji naskočil na Ibiseviće. Publikum píská, ale šlo o jasný faul.
9
Po chybě hostí v rozehrávce se řítil do úniku Rusescu, který si však pomohl faulem proti Mazovi Rodríguezovi.
7
A další nebezpečná akce hostí. Sakai posílal před branku ostrý střílený centr a před Ibisevićem musel ve spolupráci s obráncem zasahovat brankář Tătăruşanu.
5
Ale Kuzmanovićův pokus byl lehce tečován, a proto hosté kopali roh. Ten rozehrál sám Kuzmanović, který svým centrem našel hlavu SERDARA TASCIHO a ten zblízka hlavou zatloukl míč do sítě. Skvělý start pro Stuttgart.
5
První střela zápasu, ke které se dostal Kuzmanović. V těžké pozici ale nenašel prostor mezi tyčemi.
4
Po nepřesnosti domácích bude Molinaro vhazovat.
3
Rohový kop Sakaie domácí odvrátili.
3
Ibišević na levé straně šikovně přenechal míč Molinarovi, jehož centr domácí srazili na roh.
2
Sakai hledal dlouhým nákopem někoho ze spoluhráčů v předu, míč ale skončil až u brankáře domácích Tătăruşana.
1
Úvodní výkop obstarali hráči Steaui.
1
Hráči obou týmů jsou již nastoupeni. Zní oficiální znělka Evropské ligy.
V Bukurešti panuje počasí odpovídající druhé polovině listopadu. Teplota je 4C a trávník National Areny je mokrý. V tuto chvíli ale neprší.

FC Steaua Bukurešť: Tătăruşanu - Szukała, Chiricheş, Gardoş - Chipciu, Bourceanu (C), Pintilii, Latovlevici - Popa, Rusescu, Tănase.

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Tasci (C), Rodríguez, Molinaro - Kvist, Kuzmanović - Harnik, Gentner, Okazaki - Ibišević.

Rozhodčí: Koukoulakis - Saraidaris, Efthimiadis - Tritsonis, Pappas (GRE).
Steaua letos zažívá velice povedenou sezónu. V domácí lize z šestnácti zápasů prohrála jen jednou a je na čele s osmibodovým náskokem před Pandurii Târgu Jiu.

To Stuttgart se letos rozjížděl poněkud pomaleji, ale v poslední době se již zdá, že svěřenci Bruna Labbadii našli svou ztracenou jarní tvář. Naposled VfB porazil Borussii Mönchengladbach 2:1 na jejím hřišti. V tabulce je ale švábský tým stále až dvanáctý.
První vzájemný zápas se odehrál hned na úvod Evropské ligy. Stuttgart doma uhrál proti Steaue pouze remízu 2:2. Domácí poslal do vedení už v 5. minutě Ibišević, ovšem hned po rozehrávce srovnal Chipchiu. Na další gól se čekalo až do 80. minuty, kdy skóroval z penalty hostující Rusescu, ovšem poslední slovo si vzal pět minut před koncem Niedermeier, který vyrovnal na konečných 2:2.
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Evropská liga pokračuje pátými zápasy základních skupin. V „Éčku“ přivítá překvapení skupiny Steaua Bukurešť německý Stuttgart. Steaua vede tabulku s 10-ti body ze čtyř zápasů, což se rozhodně nečekalo. Stuttgart je druhý, ale bodů nasbíral jen 5, a k přiblížení postupu do další části EL potřebuje v Bukurešti bodovat. V případě porážky by se totiž mohl propadnout za FC Kodaň nebo Molde, kteří zaostávají pouze o bod, respektive o dva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.