Je tu konec zajímavého zápasu. První poločas 1:1, druhý taktéž. Ve druhém poločase šli do vedení hosté, ale radost jim za pět minut pokazil vyrovnávací gól. Tak tedy zřejmě zaslouženě 2:2. Každý má po bodu. Pro tuto chvíli je to vše, za pár minut se opět přihlásím, tentokrát ze zápasu belgického Genku.
90+3
Už to vypadá na dělbu bodů.
90+2
Hosté jen odkopávají.
90
Ještě tři minuty se budou hrát nad plán.
90
Dvakrát v řadě čaruje Tatarusanu. Nejprve po střele Nikoliče a posléze i z dorážky Chipciu. Ted tedy rumunský mág své mužstvo podržel.
88
Domácí tlačí, mají velkou převahu. Hosté se už dali na bránění.
85
Stuttgart právě vstřelil branku!

Je znovu velice rychle vyrovnáno. Asi ani jednomu z týmů není přáno vyhrát. GEORG NIEDERMEIER si naběhl na zadní tyč a takovou jemnou tečí překonal brankáře. Míč se ještě odrazil od tyče, přesto se do sítě takřka doplazil. A jedeme opět od začátku.
83
Je zde dvojí střídání. Odešel Hajnal a Kvist, přišli Traoré a Harnik.
83
82
Je tu poslední střídání u týmu, který vede. Parvulescu dohrál, nahradil jej Latovlevici.
81
Domácí gólman Ulreich inkasuje za prostesty žlutou kartu.
80
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!

Arena ve Stuttgartu je jako opařená. RAUL RUSESCU zamířil přesně k levé tyči, kam tedy Ulreich šel, ale na míč nedosáhl. Hosté tak jdou deset minut před koncem základní hrací doby do vedení. Kdo by to byl čekal.
80
Steaua bude kopat penaltu. Popa byl faulován Rodríguezem a sudí se ani na chvíli nerozmýšlel.
79
Hosté se nadechují k tlaku.
76
Okazaki oživil útok domácích a ted ostrou střelou protáhl Tatarusana, který jeho dělovku vyráží mimo dosah brány.
74
Ani střela Ibiševiče nebyla dvakrát přesná. Stále sledujeme výsledek, který určila první půle.
72
Pintilliho přízemní střela nemohla Ulreicha ohrozit. Ten se musí poslední minuty hodně nudit.
70
Domácí zjevně přitápí pod kotlem.
69
Opět břevno zazvonilo u Tatarusana. Hajnal přiťukl patičkou míč do běhu pro Cacau a ten rovnou z první napřáhl na rumunskou svatyni. Dnes podruhé se otřásala konstrukce v základech.
67
Stále čekáme na nějakou další gólovou šanci, začátek poločasu byl daleko zajímavější.
65
To byla nepovedená střela, kterou předvedl Rusescu.
63
Je to tady. Ze hry jde Torun a na plac vstupuje další japonský legionář Okazaki.
62
Domácí lodivod se chystá poprvé střídat.
60
Po něm si VFB dokázal poradit.
60
Nikolič je v laufu. Vybojoval další roh pro hostující celek.
59
A hosté hrozí dál. Nikolič na malém vápně přenechal míč pro Chipciu, ten dlouho váhal a pak trefil jen bránícího Boku.
58
Ovšem nyní to byla tutovka jako hrom v podání Nikoliče. Na něj domácí úplně zapomněli a nechali mu až příliš velký prostor. Jenže Nikolič se svou šanci naložil trestuhodně. Míč namířil vysoko za bránu.
56
Neujala se ani střela Sakaje. Ta šla o poznání daleko vedle tyčí.
55
Z následného rohu se urodila tutovka jako hrom. Hlavičkoval Cacau a za rumunským brankářem zazvonilo břevno. To tedy stáli při hráčích Bukurešti všichni svatí.
54
Kteří teď mohli jít do vedení. Nejprve Torun se po odraženém míči dostal až na malé vápno a tam ho v souboji tváří v tvář vychytal Tatarusanu.
53
Hraje se stále hodně vyrovnané utkání, mírně lepší jsou stále domácí.
51
No to jsou věci. Velká chyba Tatarusana, který podběhl centr Sakaje, nyní může být rumunský gólman rád, že v hodině dvanácté odvrátil míč do bezpečí Chiriches.
50
To nebylo vůbec špatné. Střílený centr střídajícího Pintilliho proletěl vápnem, ale tam adresáta nenašel. Každopádně se Ulreich musel natáhnout.
48
Zvlášní tah hostujícího trenéra, jenž provedl hned dvojité střídání. Snaží se tak oživit herní projev Bukurešti.
46
A vzápětí druhé střídání. Propelitu mění Rusescu.
46
Hosté do druhého poločasu mění složení svých řad. V kabině zůstal Filip a na jeho místo jde Pintilli.
46
Je to tady. Hvizd belgického sudího končí první poločas, v něm se zatím urodil nerozhodný výsledek 1:1. Všechno načal už v páté minutě Ibiševič, když svou hlavičkou překonal rumunského brankáře. Nicméně radost domácím vydržela pouze minutu, to totiž dokázal velice rychle odpovědět Chipchiu. Tolik první část, ta druhá začne kolem 20 hodiny.
45
Nad rámec poločasu se budou hrát dvě minuty.
44
Torun se hodně zlobí, ale byl mu odpískán útočný faul. Jinak by mohl jít do slušného protiútoku.
43
Centr Cacau zablokoval Prepelita. Alespoň roh pro německý tým.
41
Mírná územní převaha domácích vrcholí. Závěr poločasu jasně pro muže v bílém.
39
A teď zahrávali roh. Po centru Kvista se vyšrouboval do výšky Rodríguez a neuspěl. Míč šel hodně nad.
37
Domácí stále operují na své polovině hřiště, jsou momentálně lepším mužstvem.
35
Na druhé straně se rýsoval brejk, ale Nikolič pokazil přihrávku a celkovou souhru.
33
Opět hlavička, tentokrát v podání Ibiševiče. Naběhl si na centr z pravé strany a jeho pokus byl hodně nebezpečný. Tatarusanu vyráží konečky prstů. Sudí si teče nevšimli a je to pouze odkop od brány.
32
Solidní první poločas sledující fanoušci obou týmů na stadionu ve Stuttgartu.
30
Hosté měli k dispozici nejprve standardku, tu však odvrátil Sakai a z následného rohu Stuttgartu pořádně zatrnulo. Na hlavičku si totiž vyskočil Szukala a míč se otřel o boční tyč. Mohlo se měnit skóre a ve prospěch Bukurešti.
29
Prvním potrestaným hráčem utkání je domácí Kvist, jenž stáhl Chipcia.
28
Další ohrožení rumunské branky. Cacau napřáhl před vápnem a míč šel metr vedle levé tyče. Tatarusanu se raději proletěl a kontroloval tak situaci.
27
Poslední minuty se do rozehrávek hostů vkrádá řada nepřesností. Hra už nemá takový spád, který byl například v prvních minutách duelu.
24
Dobrá rána kapitána. Z dvaceti metrů napřáhl Gentner a míč jen těsně prosvištěl nad břevnem rumunské brány. Nebyl to vůbec špatný pokus.
23
Rumuni bojují a velice rychle narušují rozehrávku soupeře.
22
Domácí se snaží převzít iniciativu, ale Steaua je zásadně proti.
20
Boka hledal svým centrem z leva Cacau, ale byl odmáván a odpískán ofsajd.
18
Tunay Torun se teď prosazoval individuálně. Levá, pravá, klička a střela. Jenže ta byla hodně slabá a Tatarusanu chytá v pohodě balón do rukavic.
16
Do útoku jdou pro změnu hostů. Není to žádná nuda, dá se na tento mač rozhodně koukat.
15
Tak nakonec centroval Boka a v pokutovém území hlavičkoval právě zmíněný kapitán Gentner, míč šel hodně vedle.
14
Standardka tentokrát pro VFB. K míči se staví Gentner.
12
...jeho rána šla metr vedle levé tyče Ulreicha. Uběhlo pouze dvanáct minut a už jsme toho viděli poměrně hodně.
11
Boka fauloval kapitána Bukurešti Bourceauna, ten bude zahrávat standardku z velice dobré vzdálenosti...
10
Hosty branka nakopla, především Nikolič je hodně pohyblivý, nyní se snažil propálit německou obranu, ale vytloukl pouze bloky.
9
Střílený centr Hajnala končí v rukavicích rumunského gólmana.
6

To je panečku odpověď. ALEXANDRU CHIPCHIU dokázal využít zaváhání domácí obrany a technickou střelou za hranicí velkého vápna překonal Ulreicha. Tak dnes se nehraje na šance, ale rovnou na góly.
5

Tak to byla velice rychlá branka a padá prakticky z prvního většího ohrožení hostující svatyně. VEDAD IBIŠEVIČ si dokázal naběhnout na centr z levé strany, který předvedl Sakai a domácí vedou po hlavičce zmíněného Ibiševiče. Tatarusanu plachtil vzduchem marně.
4
Ostrý zákrok Boky na Szukalu, ten může být rád, že se při pádu nezranil.
3
Stuttgart nezačal příliš dobře, Steaua překvapivě určuje prozatím ráz utkání.
2
Domácí se pokusili o rychlý brejk, ale velice záhy narazili.
1
První navštívenku vyslal na domácí bránu Nikolič, ale míč letěl hodně vedle Ulreichovy tyče.
1
Hráči nastupují na hřiště, místní stadion není vůbec zaplněn, na první kolo EL si našlo cestu skutečně jen to nejvěrnější jádro.

VfB Stuttgart: Ulreich - Niedermeier, Rodríguez, Sakai, Boka - Kvist, Gentner (K), Torun, Hajnal, Cacau - Ibiševič. Trenér: Bruno Labbadia.

Náhradníci: Ziegler - Rüdiger, Harnik, Bah, Traoré, Holzhauser, Okazaki.

FC Steaua Bukurešť: Tatarusanu - Szukala, Chiriches, Georgievski, Parvulescu - Prepelita, Bourceanu (K), Filip - Popa, Nikolič, Chipciu. Trenér: Laurentiu Reghecamp.

Náhradníci: Stanca - Gardos, Latovlevici, Martinovič, Pintilli, Rusescu, Sobrinho.

Rozhodčí: Serge Gumienny - Walter Vromans, Frank Bleyen (všichni BEL) .
FC Steaua Bukurešť: To hosté jsou na tom podstatně lépe a jsou také více rozehraní. Již mají v nohách osm soutěžních utkání a s devatenácti body vedou tabulku rumunské fotbalové ligy. Přesto barážový přemožitel slovenské Trnavy neprožívá klidné období. Trenér Laurentiu Reghecampf totiž nemá nejklidnější spaní. Jeho nadřízeným je kontroverzní majitel Gigi Becali a ten by do klubu rád přivedl Dana Petresca, což se kouči příliš nezamlouvá. Tak uvidíme, jak celá situace dopadne.
VfB Stuttgart Německý tým zatím neprožívá úspěšný vstup do nového ročníku nejvyšší soutěže. Po třech odehraných kolech je na šestnáctém místě se ziskem pouhého bodu. Mohou za to také zranění. Tim Hoogland si v zápase proti Düsseldorfu poranil vazy v pravém kotníku a s největší pravděpodobností ho čeká dlouhá pauza. Stuttgartu se v bezgólovém duelu zranil i druhý krajní bek Cristian Molinaro, který si ovšem jenom narazil rameno. Absence dvou klíčových hráčů bude možná důležitá i v tomto souboji se vždy nepříjemnou Steuou.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vážení nadšenci evropské kopané, vítejte u sledování pohárového zápasu mezi domácím klubem VFB Stuttgart, který dnes přivítá tým FC Steaua Bukurešť. Jedná se o skupinu "E", kde je ještě dánská Kodaň a norský celek Molde.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.