Je tu konec zápasu osmifinále Evropské ligy mezi domácím celkem Anži Machačkala a hostující AZ Alkmaar. Hosté podali velice koncentrovaný výkon, domácí k ničemu nepostili a po remíze 0:0 postupují díky výhře z domácího stadionu 1:0 zaslouženě do čtvrtfinále.
90+3
Teď to hosté již v pohodě dohrají a postoupí. Rozehrávat se bude u velkého vápna Anži.
90+2
Místo šance ale následoval protiútok hostů a Mkrtčjan zastavil faulem za červenou kartu Berghuise!
90+2
Po faulu na Grigalava budou domácí kopat přímý kop.
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o dvě minuty. Hosté mají k dispozici stále tři střídání.
90
Normální hrací doba pomalu končí a marně čekáme na závěrečný nápor domácích.
89
Z dálky tvrdě vypálil Alijev, jeho přízemní rána prolétla jen těsně vedle levé tyče hostující brány.
89
Po faulu na Bucharova budou přímý kop zahrávat domácí.
88
Závěr normální hrací doby se rychle blíží a hostům se stále daří držet balon daleko od brány.
87
Tak až nyní se začíná zdát, že si domácí vytvářejí závěrečný tlak. V krátkém sledu kopali hned dva rohy, ani po jednom ale přímo nezakončili.
86
Domácí kopali Alijevem rohový kop, po centru do vápna se ale do zakončení nedostali.
85
Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Kamil Agalarov, přichází Islamnur Abdulavov.
85
Alijev vztekle zakopl balon do zámezí a dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
84
Na trávníku se ocitl domácí Bucharov, faul se ale nepíská a pokračuje se ve hře.
82
Domácí již naplno otevírají hru, stále se jim ale nedaří vytvořit si tlak.
81
Agalarov zajel u lajny do Beerense a je dalším hráčem, který dostává žlutou kartu.
80
Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a hraje se stále spíše v okolí půlící čáry.
79
Na levé straně měl hodně prostoru Grigalava, jeho centr do vápna byl ale hodně nepovedený.
78
Domácí se snaží všemožně dostat na dostřel hostující brány, zatím se jim to ale nedaří.
77
Hosté šikovně kouskují hru a zdá se, že začínají kráčet k postupu do čtvrtfinále.
75
Přímého kopu se ujal Gudelj, míč ale poslal mimo. A následovat bude odkop od brány.
74
Individuálně se snažil prosadit Beerens, byl ale faulovaný a následovat bude standardka pro hosty.
72
Až do zakončení se dostal Simon Poulsen, gólman Keržakov byl na místě.
72
Domácí se snaží držet balon a tlačí se do útoku, jenže na nohy se jim začíná vkrádat nervozita.
71
Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Vladimir Sobolev, přichází Serder Serderov.
69
Žlutou kartu dostává Vladimir Sobolev (Anži Machačkala).
67
Střídání v týmu Anži Machačkala: ze hřiště odchází Nikita Burmistrov, přichází Andrej Ješčenko.
65
Hraje se ve středu pole. Domácím se nyní nedaří dostat se k balonu.
64
Až nyní tempo trochu povadlo, přesto je ale vidět, že především domácí hodně bojují.
62
Hostující Wuytens fauloval na polovině hřiště a také on dostává žlutou kartu.
60
Díky zvýšenému tempu se hra samozřejmě také přiostřila a sledujeme velmi zajímavou podívanou.
58
Stále platí, že tempo hry je mnohem vyšší než v prvním poločase. Domácí fotbalisté nemají již na co čekat.
56
Hosté se dostávali k dalšímu brejku. Na pravé straně měl hodně prostoru Jóhannsson, jenže jeho přihrávka na střed byla nepovedená.
55
Na trávníku zůstal ležet Burmistrov, bude ale v pořádku a může pokračovat ve hře.
54
Až do zakončení se dral Alijev, dobře mu pod nohy skočil hostující gólman a Alkmaar se znovu ubránil.
52
Tempo hry je výrazně vyšší než v prvním poločase. Je vidět, že oběma celkům půjde o hodně.
51
Hosté začali spoléhat na brejky, což se jim zatím vcelku daří. Ke střele se dostal Johansson, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
50
Hosté kopali Gudeljem další rohový kop, po centru do vápna ale fauloval Viergever a rozehrávat bude domácí brankář.
48
Domácí očividně hodně otevřeli hru a již od začátku druhé půle se budou snažit hrát vabank.
47
Teď se ale po rychlém brejku ve vápně k míči dostal hostující Berghuis, tak dlouho si ale rovnal balon, až o něj přišel.
47
Domácí podle očekávání začali aktivně a tlačí se do útoku.
46
Hráči se již pomalu trousí zpět na hrací plochu, zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Je za námi první poločas zápasu mezi Anži Machačkala a AZ Alkmaar. Spokojenější budou hosté, kteří zatím bez větších problémů drží postupový výsledek 0:0. Domácí budou muset ve druhém poločase hodně zabrat, pokud budou chtít zdramatizovat boj o postup.
45+1
45+1
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
45
Již se hraje poslední minuta první půle. U míče jsou domácí, Berghuis je již zpět na trávníku.
44
Berghuisovi se nechce na nohy a musí být dokonce ošetřovaný.
43
Grigalava ostře zajel do Berghuise a dostává žlutou kartu.
41
Hra je znovu plná nepřesností a ani jedno z mužstev si nemůže vytvořit nějaký trvalejší tlak. Bojuje se hlavně ve středu pole.
40
Na polovině domácího celku Poulsen fauloval Mkrtčjana a je pískáno.
39
Přes hlavu se snažil zakončovat Bucharov, bránu soupeře ale ohrozit nedokázal.
38
Pomalu se začíná blížit závěr prvního poločasu a stav zápasu je nadále nerozhodný 0:0.
37
Po rychlé kombinaci hostů se zdálo, že se až do zakončení dostane Jóhannsson. Jenže domácí obrana nakonec dobře zasáhla a míč odvrátila.
35
Hosté po přímém kopu v podání Gudelje ožili a snaží se držet balon.
34
Přímý kop zahrával Gudelj a jeho povedená technická rána se otřela o pravou tyč Keržakovovy brány!
33
Simon Poulsen byl Alijevem faulovaný kousek za vápnem a je tu zajímavá standardka pro hosty.
31
Domácí kapitán Epureanu nyní raději přihrál zpět vlastnímu brankáři, který rychlou rozehrávkou založil další akci Anži.
30
Hosté jsou znovu u míče a již se snaží hledat skulinku v defenzivě soupeře.
29
Střelecký pokus zaznamenal nyní hostující Johansson a gólman Keržakov musel hodně rychle na zem, aby zasáhl.
28
Míč mají nyní pod kontrolou alespoň na chvilku hosté, hraje se ale stále ve středu pole.
27
Domácí krouží kolem vápna hostujícího celku, stále se ale nemohou dostat k efektivnímu zakončení.
26
Střelou zpoza vápna zkusil štěstí Smolov, mezi tři tyče ale balon nasměrovat nedokázal.
25
Stále platí, že balon více drží domácí fotbalisté. Jejich kombinace jsou ale značně lopotné a k ničemu nevedou.
23
Na levé straně byl u míče Sobolev, přihrávku do vápna ale přes bránící protihráče protlačit nedokázal.
22
Až nyní u lajny fauloval hostující Beerens a rozehrávat mohou domácí.
21
Hráči nizozemského celku nyní v pohodě drží balon a domácím se ho nedaří získat do své moci.
19
Agalarov nyní fauloval Beerense a míč tak dostanou k dispozici hosté z Alkmaaru.
19
Míč se nejčastěji pohybuje v okolí půlící čáry a gólmani na obou stranách mohou být v klidu.
18
Tempo hry se díky domácím trochu zvyšuje, jenže stále na první velkou šanci v zápase marně čekáme.
16
Z velké dálky zkusil štěstí domácí Alijev, míč z jeho kopačky ale postrádal přesnost a zamířil mimo.
15
Hostující gólman Esteban se nyní prezentoval dlouhým výhozem až za půlící čáru, jenže nic z toho nebylo a míč mají domácí.
14
Střílet zkoušel nyní Gudelj, jeho pokus byl ale zblokovaný a ohrožení brány domácího celku tedy nepřišlo.
13
Hra je zatím plná nepřesností a na první zajímavější akci zatím čekáme.
12
Další Berghuisův pas do vápna již obrana odvrátila zpět do pole a pokračuje se ve hře. U míče zůstávají hosté.
12
Centr do vápna posílal Berghuis, míč byl ale zblokovaný na další roh.
11
Burmistrov u lajny fauloval Berghuise a následovat bude přímý kop pro hosty.
10
Balon nyní doputoval až k brankáři Keržakovovi, který bude zakládat další postupný útok domácích.
9
Domácí jasně vedou na držení balonu, jenže na skóre je to nadále 0:0, což vyhovuje hostům.
8
Agalarov až skoro u vlastní brankové čáry napálil balon do protihráče, od kterého se odrazil do zámezí. Následovat bude odkop od brány.
7
Domácí rychle získali balon zpět, teď budou muset ale zakládat další postupný útok z vlastní poloviny.
6
Zpoza vápna vypálil tvrdě Grigalava, jeho rána prolétla těsně nad břevnem hostující brány.
5
Domácí fotbalisté hodně drží balon, na dostřel brány soupeře se ale zatím nedostávají.
4
Zatímco ve střední Evropě panuje krásné slunečné počasí, v Rusku na stadionu v Ramenskoje je velká zima, dva stupně pod nulou.
3
Dlouhý pas do vápna mířil právě na faulovaného Bucharova, ten ho ale nedokázal zpracovat a následovat bude odkop od brány Alkmaaru.
3
Gudelj na polovině hřiště fauloval Bucharova a míč tak mají domácí.
2
Dlouhý aut do vápna domácího celku posílal Viergever, obrana Machačkaly ale míč dokázala odvrátit.
2
Hosté získali balon do své moci, rozhodně ale nikam nepospíchají.
1
Výkop měli ve žlutých dresech hrající domácí.
1
Hráči obou mužstev již nastoupili na hrací plochu. Nyní zní hymna Evropské ligy a za pár chvil zápas začne.

Anži Machačkala: Keržakov – Agalarov, Gadžibekov, Grigalava, Sobolev – Alijev, Epureanu (C), Mkrtčjan, Burmistrov – Smolov, Bucharov.
Náhradníci: Pomazan, Dženetov – Ješčenko, Angbwa, Serderov, Abdulavov.

AZ Alkmaar: Esteban – Johansson, Reijnen, Wuytens, Poulsen – Gudelj, Elm, Viergever (C) – Beerens, Jóhannsson, Berghuis.
Náhradníci: Yves – Gorter, Hoedt, Henriksen, Ortiz, Gudmundsson, Avdić.

Rozhodčí: Thomson – Mulvanny, MacGraith (všichni Skotsko).
První osmifinálové utkání mezi oběma soupeři se hrálo přesně před týdnem. Mírně spokojenější byli po zápase domácí, kteří neinkasovali a díky brance Arona Jóhannssona z pokutového kopu vyhráli 1:0. Jednobranková výhra před odvetou ale nic moc neznamená a domácí fotbalisté mají relativně dobrou výchozí pozici.
Hezké pozdní odpoledne všem fanouškům fotbalu při sledování odvetného utkání osmifinále Evropské ligy mezi ruským celkem Anži Machačkala a nizozemským AZ Alkmaar.