Pro dnešek je to ode mě vše. Pokud jste vydrželi až do konce, tak Vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Od komentování zápasu Real Betis se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Svěřenci Unaie Emery ho se radují z postupu, zatímco Betis dnes v letošním ročníku evropského poháru končí. O osudu utkání museli rozhodnout až penalty, v nichž byli úspěšnější hosté. Konečný výsledek. Real Betis 3 Sevilla 4 na penalty.
Nono je pod obrovským tlakem, dokáže vyrovnat? Ne! Nono selhal. Beto ho dokázal vychytat a Sevilla FC se raduje z postupu mezi nejlepších 8 týmů UEFA Europa League.
Rakitič poslal míč zkušeně k pravé tyči a Sevilla vede 4:3.
N'Diaye trefil pouze levou tyč a po 4. sérii je skóre vyrovnané 3:3.
Moreno vzal odpovědnost na svá bedra a i když si Adán na míč sáhl, tvrdou střelou zamířil přesně do pravého horního rohu.
Amaya se rozběhl a tvrdou střelou zamířil přesně do pravého horního rohu. Betis vede po 3. sérii penalt 3:2.
Gameiro vypálil ze dvou kroků a uklidil míč přesně pod břevno.
Sevilla také střílí gól a Betis vede po 2. sérii 2:1.
Koke také proměňuje a poslal míč také do pravého horního rohu.
Na druhé straně zakončuje první sérii Juanfran, který míč poslal neomylně do pravého horního rohu.
Vitolo se rozbíhá a Adán ho dokázal vychytat!
Střílení penalt začíná.
Sevilla na evropské scéně šla do penalt třikrát. Dvakrát uspěla a jednou odcházela jako poražena.
Betis prohrál penalty na evropské scéně naposledy v ročníku 1984/1985, kdy podlehl týmu FC Universitatea Craiova.
Škoda, že se to samé nedalo říci o jejich hráčích. Nikomu z domácích fanoušků by určitě nevadilo, kdyby Betis rozhodl o vítězství už v prodloužení.
Na stadionu Benito Villamarín panuje elektrizující atmosféra a zejména domácí fanoušci jsou neúnavní.
Za pár okamžiků se to dozvíme. Oba trenéři už píšou pětici hráčů, kteří se postaví k zahrání pokutového kopu a bude na nich ležet tíha odpovědnosti.
Kdo zachová pevnější nervy, Sevilla FC nebo domácí Betis?
Betis zvítězil na hřišti Sevilly v prvním zápase 2:0 a nyní stejným rozdílem prohrává na domácím hřišti. O postupujícím do čtvrtfinále UEFA Europa League tak musejí rozhodnout penalty.
120
Druhé prodloužení skončilo.
120
V prodloužení už se zřejmě nic nestane.
120
Penalty už klepou na dveře. Do konce prodloužení zbývá poslední minuta a hráči obou týmů už toho mají zřejmě plné zuby.
119
Amaya zastavil další snahu Sevilly.
119
Cedrick vypálil a v hledišti to jen zahučelo. Dobrý pokus.
118
Gameiro nedokázal najít kolmou přihrávkou svého spoluhráče, který by řítil sám na bránu.
118
Protiútok Sevilly zastavil pozorný Juanfran.
116
I když to není moc přesné, že si o ní mohou nechat zdát, protože již za čtyři minuty nás s největší pravděpodobností čeká penaltový rozstřel.
116
Fazio v žádném případě svého soupeře nefauloval a tak si domácí mohli o penaltě nechat pouze zdát.
115
Cedrick se dožadoval odpískání faulu v šestnáctce. Marně.
115
Unai Emery chce, aby jeho tým rozhodl už teď a vyhl se penaltové loterii.
114
Cedrick fauloval Rakitiče.
114
Uvidíme, jestli nás hráči některého z týmů dokáží překvapit a vstřelí vítězný gól.
114
Podle mého osobního názoru už ani jeden z týmů nemá na vstřelení gólu dostatek sil a nedopustí se zbytečné chyby.
114
Čím dál více to vypadá na penalty.
113
To se ale nestalo a před námi je ještě necelých 8 minut prodloužení.
113
Nebýt Adána, mohl zápas skončit už v normální hrací době.
112
Adán v dnešním zápase musel zasahovat třikrát a pokaždé to byl veledůležitý zákrok.
112
Figueirasův centr byl nepřesný a bude se odkopávat od brány Adána.
111
Rozběhnutého Vitola ale zastavil pozorný Juanfran.
111
Hosté se rychle vrátili k míči.
111
Gameiro zahrál rukou.
110
Sevilla to zkoušel, bránu Sevilly FC ale ohrozit nedokázal.
110
Rakitič fauloval N'Diayeho a Betis bude mít k dispozici volný přímý kop.
108
Vzápětí to zkoušel aktivní Cedrick, jehož střelecký pokus zamířil mimo.
108
Sevilla napřáhl ke střele, která neprošla směrem k Betově brány.
107
Betis u míče.
106
Juanfranova střela byla zablokována.
106
... Cedrickův centr ale odvrátil pozorný Fazio.
106
Rubén Castro si vyměnil míč se Sevillou...
106
Po krátce přestávce začíná druhá polovina prodloužení, kterou rozehráli hráči Betisu.
106
Začalo druhé prodloužení.
Před námi je druhých 15 minut a pokud ani ty gól nepřinesou, čekají nás penalty. V závěru prvního poločasu nastavení mohli rozhodnout Gameiro a Bacca, ani jeden z hráčů ale na fantastického Adána vyzrát nedokázal.
105+2
První poločas prodloužení skončil.
105+2
Na straně Sevilly došlo ke střídání a v první části prodloužení se už nic nestane.
105+2
Sampeiro Jairo vyběhl na trávník dříve, což pravidla neumožňují a uviděl žlutou kartu.
105+1
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Samperio Bustara Jairo.
105+1
Oficiální nastavení nebylo oznámeno, ale jeden z hráčů leží na hřišti a konec prvního poločasu prodloužení se ještě nepíská.
105
Nad rámec prodloužení ještě bude zřejmě něco nastaveno.
105
Gameiro a Bacca se ocitli v pokutovém území v obrovské šanci, ani jeden z hráčů ale fantastického Adána překonat nedokázal! Neuvěřitelné, co nyní brankář Betisu předvedl.
104
Rubén Castro se snažil něco vymyslet, jenže o míč přišel.
104
Molina se málem dostal do zakončení, pro míč si ale došel připravený Beto.
103
Útok Betisu zastavil pozorný Coke.
103
Moreno směrem vpřed nic nevymyslel.
103
Hráči Sevilly u míče a z hlediště se ozývá znovu pískot.
102
Zatím to vypadá, že půjdeme do prodloužení, ale fotbal je nepředvídatelný a za vteřinu může padnout gól.
102
Nikdo se nechce dopustit zbytečné chyby, která by s největší pravděpodobností znamenala konec v letošním ročníku UEFA Europa League.
101
Oba týmy nyní nikam nespěchají.
101
Fazio musel být pozorný, situaci ale vyřešil a přesně rozehrál na Figueirase.
100
Hosté dnes dávají Seville velkou lekci z produktivity.
100
STŘELY NA BRÁNU: Real Betis 2 Sevilla FC 3
100
STŘELY CELKEM: Real Betis 15 Sevilla FC 5
99
Útok hráčů v červeném ztroskotal. Bacca zahrál rukou.
99
Domácí se ale k ničemu nedostali a do protiútoku mohla vyrazit Sevilla.
97
Rubén Castro se dostal ke střele, která byla Rakitičem sražena na rohový kop.
97
... jeho následný cent ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
96
Nono připraven u míče...
96
Rakitič fauloval Juanfrana.
95
Bacca se mohl opět řítit do obrovské šance, opět mu ale byl odpískán ofsajd.
95
Možná to lze přičíst na vinu únavě.
95
Betis se v prodloužení trochu zatáhl.
94
A domácím byl následně odpískán faul na brankáře Beta, kterého se dopustil kapitán Amaya.
94
Nono poslal na zadní tyč centr, po němž se žádný z domácích hráčů k ohrožení Betovy brány nedostal.
93
Rohový kop pro Betis.
93
Juanfran posílal do šestnáctky nebezpečnou přízemní přihrávku, která byla odvrácena.
93
Rubén Castro se pokusil vstřelit gól, jeho pokus však byl zablokován.
93
Betis u míče...
92
Gameira byl vzápětí zakřižován pozorným Amayou.
92
Vitolo se ocitl na hrotu, k ničemu se ovšem nedostal.
91
Unai Emery, trenér Sevilly, může ještě jednou střídat.
91
Fazio u míče.
91
Pokud se Betisu zraní hráč, tak bude mít velký problém, protože domácí trenér již využil možnost všech střídání.
91
Prodloužení zahájili výkopem hráči Sevilly.
91
Začal první poločas prodloužení.
Pokud jeden z týmů dokáže vstřelit gól, bude to s největší pravděpodobností gól rozhodující.
Před námi je dalších 30 minut a pokud ani ty nerozhodnou o postupujícím, uvidíme penalty.
Jsme zpět na stadionu Betisu a před námi je prodloužení, které začne za pár okamžiků.
Betis byl ve druhém poločase blízko vstřelení rozhodujícího gólu, jenže své šance nevyužil a tak přišel na druhé straně trest v podobě gólu Baccy, který navázal na gól Reyese ze dvacáté minuty a poslal zápas do prodloužení. Real Betis 0 Sevilla FC 2 (Agregát 2-2).
90+4
Druhý poločas skončil.
90+4
Sevilla napálil pouze zeď a před námi je prodloužení.
90+3
Nastavené tři minuty právě vypršely.
90+3
Žlutou kartu dostává Federico Fazio (Sevilla FC).
90+2
Molina byl faulován a Betis bude zahrávat další nebezpečnou standardní situaci, tentokrát však z lepší pozice.
90+2
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Reyes, přichází Jorge Molina.
90+1
Adán se dostal do tvrdého střetu s Baccou, vypadá to ale, že bude v pořádku.
90+1
Bacca se mohl řítit sám na bránu, jenže se v momentě přihrávky ocitl za obranou a byl mu odmáván ofsajd.
90+1
Nad rámec devadesáti minut byly nastaveny 3 minuty.
90
Sevilla rozehrál volný přímý kop a jeho následná střela skončila pouze na zdi.
90
Betis bude zahrávat v 90. minutě nebezpečný volný přímý kop.
89
Žlutou kartu dostává Coke (Sevilla FC).
89
Coke fauloval Rubéna Castra.
88
Castro zabojoval, ale nakonec se k míči nedostal.
88
Blíží se závěr zápasu. Cedrick u míče.
88
Následný centr obránce Betisu byl ale nepřesný.
87
Nono hledal Juanfrana, který dokázal míč zpracovat, přestože mu směřoval na paty.
87
FAULY: Real Betis 9 Sevilla FC 9
87
Bacca hledal před bránou Gameira, Adánova svatyně ale zůstane neohrožena.
86
Juanfran předvedl dobrý defenzivní zákrok, po němž mohou hosté vhazovat.
86
... z něhož nic nebude.
86
Cedrick zakládá útok Betisu...
85
Zatím to ale vypadá, že 180 minut v součtu obou zápasů o postupujícím nerozhodne.
85
Trenér Sevilly se chce vyhnout prodloužení.
85
Unai Emery žene své svěřence za vstřelením postupového gólu.
83
Reyes se pokusil vstřelit postupový gól, jeho střela ale Betovu bránu vůbec neohrozila.
83
Tomu se říká produktivita.
82
Sevilla vypálila na bránu soupeře pouze třikrát, ve dvou případech ale rozvlnila síť.
82
Sevilla rozehrál standardní situaci, centr se mu ale hrubě nevyvedl.
82
Pareja fauloval Castra.
81
Pedro Proenca nechal jeden z faulů bez povšimnutí, protože jeden z hráčů pádu výrazně přidal.
81
Bacca se ocitl v ofsajdu, a proto se vědomě nezapojil do hry.
80
Dokáže jeden z týmů skórovat a vyhnout se tak prodloužení?
80
Běží posledních deset minut normální hrací doby.
80
Cedrick fauloval v hlavičkovém souboji Figueirase.
79
Cedrick se ocitl v obrovské šanci, i kdyby ale gól dokázal vstřelit, tak by kvůli faulu nebyl uznán.
78
Rubénovi Castrovi scházely centimetry k tomu, aby se dostal do zakončení, včas před ním ale zasáhl Fgueiras.
78
77
Samozřejmě jen v případě, že ho nevyužijí před uplynutím normální hrací doby.
76
Sevilla ihned sáhla ke střídání a pokud dojde na prodloužení, tak oba týmy už budou mít k dispozici jen jedno střídání.
76
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Stéphane Mbia, přichází Vitolo.
75
Sevilla vstřelila kýžený druhý gól, přestože Betis byl v průběhu druhého poločasu jasně lepší.
75
Sevilla právě vstřelila branku!
CARLOS BACCAAA zvyšuje na 2:0!! Moreno našel před bránou přízemním centrem z první Baccu, který míč uklidil do prázdné brány.
74
Vzápětí to zkoušel Rubén Castro, s jehož střelou si Beto bez větších potíží poradil.
74
Nono rozehrál standardní situaci, po níž se domácí do zakončení nedostali.
73
Real Betis využil možnost druhého střídání.
73
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Salva Sevilla.
72
Mbia fauloval Nona.
72
Brankáři Adán a Beto museli během dosavadního průběhu zápasu předvést jediný zákrok s tím rozdílem, že první jemnovaný na rozdíl od brankáře Sevilly inkasoval gól.
72
Figueiras vnikl do šestnáctky Betisu, jeho finální přihrávce ale scházela přesnost.
71
Hráči Betisu nedokázali z nadějné akce nic vytěžit.
71
Do rychlého protiútoku vzápětí vyrazil Cedrick, jeho kolmá přihrávka ale byla nepřesná.
69
Beto zatím musel zasahovat jen jednou, v klíčovém okamžiku ale dokázal svůj tým podržet.
69
Cedrick se do zakončení nedostal. U míče byl totiž jako první Beto.
68
... Adánovu bránu ale neohrozil.
68
Bacca se dostal na zadní tyči po centru Rakitiče k hlavičce...
68
Coke byl atakován Reyesem a hosté budou zahrávat rohový kop.
67
Hráči Sevilly kontrolují po dlouhé době míč a z tribun se ozývá pískot.
67
Cedrick se dostal k míči, jeho následný pas byl ale nepřesný.
66
A vůbec se vrátit do zápasu.
66
Hráči Sevilly se marně snaží překonat obranu Betisu.
66
Střídající Nono pálil, jeho pokus byl ale hodně nepřesný.
65
A znovu Betis u míče.
65
Betis se žene dopředu a snad jen štěstí Sevilly mu zabránilo ve střelení gólu.
65
Domácí předvádějí ve druhém poločase úplně jiný výkon.
64
To byla obrovská šance.
64
Baptistaooo znovu pálííí a Beto si připisuje první důležitý zákrok! Brankář Sevilly nyní podržel svůj tým a postupové naděje svých spoluhráčů.
63
Baptistao pálí mimo.
63
Domácí u míče.
63
Betis sice svého soupeře již výrazně přestřílel, jeho pokusům ale stále schází přesnost.
63
STŘELY NA BRÁNU: Real Betis 0 Sevilla FC 2
62
STŘELY CELKEM: Real Betis 8 Sevilla FC 3
62
... následný útok ale zhatil nepřesný pas Fazia.
61
Gameiro dostal dopředu nepřesný pas, přesto za přihrávku svému spoluhráči gestem poděkoval.
60
Coke nedokázal na míč dosáhnout včas a skončil s ním v zámezí.
60
Po Baptistaovi už nikdo. Hráči Sevilly odvrátili útok domácích hráčů.
60
Nono a po něm Baptistao.
59
A nyní jsou to opět hráči Betisu, kteří mohou zahrozit.
59
Marin nedokázal míč vrátit zpět na kopačku Cokeho.
59
N'Diaye fauloval Rakitiče.
58
Sevilla přešla do útoku, s pressingem hráčů Betisu ale mají hosté velký problém.
58
Se zlepšeným výkonem Betisu pochopitelně ožili i jeho fanoušci.
58
Pokud takto budou hráči Realu Betis v zápase pokračovat, tak o postup určitě nepřijdou.
57
A znovu Baptistao!! Záložník Betisu tentokrát napřáhl k razantní střele, která zamířila těsně mimo.
57
Betis ve druhém poločase výrazně ožil.
56
Baptistaooo mohl vyrovnaaat! N'Diaye poslal do šestnáctky parádní centr, po kterém se dostal k hlavičce Baptistao a jeho následná hlavička skončila těsně mimo.
56
Juafran se dostal ke střele, ta ale opět zamířila pouze mimo.
56
Domácí vysunuli pressing a ihned se dostali k míči.
55
Baptistao fauloval Marina.
55
Domácím hráčům dělá přesnost v dnešním zápase velký problém.
55
Betis se dostal k více střelám než Sevilla, zatím se ale ani jednou netrefil na bránu.
54
54
STŘELY CELKEM: Real Betis 5 Sevilla FC 3
53
Mbia se snažil uvolnit Gameira, ten se ale ocitl v ofsajdové pasti.
53
Sevilla u míče.
52
Marin nestihl míč na hrací ploše a domácí se ubránili.
51
Reyes musel odejít ze hřiště kvůli zdravotním problémům a na hřišti už je Coke.
50
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází José Antonio Reyes, přichází Coke.
50
Úvod druhého poločasu zatím nabízí velmi atraktivní podívanou.
50
Na druhé straně zahrozil Baptistao a jeho následný pokus těsně minul levý horní roh Betovy brány!
49
Mbia byl hodně blízko brány, z úhlu ale výtečného brankáře Adána nedokázal překonat.
49
Mbiaa v šanciii! Záložník Sevilly se dostal ke střele, kterou Adán dokázal fantastickým zákrokem vyrazit.
48
Zatímco Mbia je ošetřován za postranní čarou.
48
Sevilla drží míč na svých kopačkách.
47
Rakitič hledal před bránou vysokého Fazia, ten se ale ani přes své centimetry do zakončení nedostal.
47
Nyní už k té zajímavosti. Sevilla nikdy nedokázala otočit dvojutkání poté, co v prvním zápase svému soupeři na domácím hřišti podlehla.
47
Nono rozehrál rohový kop, do zakončení se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
46
Ještě předtím je potřeba říci, že se dostal do zakončení Baptistao, jehož střela byla sražena na rohový kop.
46
Na úvod druhého poločasu si řekněme jeden zajímavý fakt...
46
Oba trenéři tedy věří zatím stejné jedenáctce.
46
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém ho zahájily.
46
Sevilla rozehrála druhý poločas, v němž musí vstřelit ještě minimálně jeden gól, chce-li zachovat své šance na postup a dotáhnout zápas minimálně do prodloužení.
46
Hráči jsou již připraveni na hrací ploše a vše už je připraveno k zahájení druhého poločasu.
Vracíme se zpět na stadion Benito Villamarín, kde za malou chvíli bude pokračovat odveta osmifinále UEFA Europa League mezi Realem Betis a Sevillou FC. První poločas sevillského derby odvládli hráči Sevilly FC, kteří vedou zásluhou Jose Antonio Reyese 1:0.
Sevilla FC se hned od úvodního hvizdu tlačila do útoku a ve 20. minutě přetavila svou převahu ve vedoucí gól, když se po přihrávce Morena prosadil Jose Antonio Reyes. Hosté odcházejí do šaten spokojenější, blíže postupu jsou ale zatím stále blíže hráči Betisu. Skóre po prvním poločase. Real Betis 0 Sevilla FC 1 (Agregát 2-1).
45+1
45+1
Hosté se ubránili a v prvním poločase se už zřejmě nic nestane.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Žlutou kartu dostává Diogo Figueiras (Sevilla FC).
44
Rakitič u míče a pod tlakem raději zvolil přihrávku zpět.
44
Paraja zastavil útok Betisu a poté hledal dlouhým nákopem Moreno, ten byl ale ustrážen.
44
Naopak, na rozdíl od svěřenců Gabriela Calderóna ještě neinkasovali.
43
Pokud jsem v zápasu zápasu říkal, že Betis dobře brání, tak ani hráči Sevilly na tom nejsou špatně.
43
Castro a Baptistao se snažili vzájemnou spoluprací dostat do zakončení, bránu Beta ale neohrozili.
42
Seville FC chybí jediný gól k tomu, aby zápas dotáhla alespoň do prodloužení.
42
A nyní už jsou u míče opět hosté.
41
Baptistao nedokázal přejít přes Fazia.
40
Gameiro se nedostal do zakončení či centru poté, co ho ustrážil pozorný P. Carlos.
40
Reyes se nedokázal prosadit na pravém křídle a byl z toho aut pro Betis.
39
K míči se následně dostal Rakitič, hosté ale byli vytlačení zpět na vlastní polovinu.
39
Bacca posílal do šestnáctky z levé strany dobrý centr, ten byl ale bez větších potíží na značce pokutového kopu odvrácen.
38
Nono rozehrál standardní situaci a přesným centrem našel na přední tyči Castra, jehož následná hlavička o zem zamířila těsně vedle pravé tyče!
38
38
Hráči Betisu mohli okamžitě po rohu přejít do rychlého protiútoku, z něhož ale nakonec nic nebylo.
37
Rakitičův centr vyboxoval do bezpečí pozorný Adán.
37
Gameiro se odhodlal ke skvěle individuální akci a vybojoval rohový kop.
36
Hráči v červených dresech kombinují na polovině Betisu.
36
Další nepřesný odkop Adána, hosté se ale k ničemu opět nedostali.
35
Rakitič se ujal míče po výkopu Adána, vzápětí ale o míč ve středu hřiště rychle přišel.
35
... její akci ale zastavil ofsajd, v němž se ocitl po kolmé přihrávce Gameiro.
34
Sevilla už je opět u míče a může rozjet další útok...
34
Následovala standardní situace, kterou rozehrál sám Rakitič, jeho pas ale nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
33
Baptistao fauloval Rakitiče.
32
FAULY: Real Betis 2 Sevilla FC 5
32
Betis prohrává, zatím je však stále blíže k postupu mezi nejlepších 8 týmů.
32
ŽLUTÉ KARTY: Real Betis 1 Sevilla FC 1
31
Žlutou kartu dostává Nono (Real Betis).
31
Nono fauloval Reyese a Sevilla se definitivně ubránila.
31
Domácí reklamovali ruku v pokutovém území, píšťalka Pedra Proency ale zůstala němá.
30
Je za námi téměř půl hodině hry a obraz hry se nikterak nemění.
30
Hráči Realu Betis rozehráli rohový kop na přední tyč, kde ho odvrátil obrovitý Fazio.
29
Pokud se nepletu, tak to je vůbec první roh pro Betis.
29
Baptistao se dostal do zakončení a Pareja srazil jeho střelu na rohový kop.
28
Sevillské derby zatím nabízí spousty tvrdých střetů.
28
Reyes hledal centrem Baccu, za níž číhal ještě Gameiro, jenže útok hostujících hráčů zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
27
Sevilla je stále jasně lepší.
27
Po Rakitičově centru z pravé strany se dostal na přední tyči do zakončení Gameiro, jenže útočník Sevilly nedokázal míč ideálně trefit a svezl se mu po holeni.
26
Rohový kop obstaral Reyes a Adán musel z brány, aby míč vytěsnil na další roh.
26
Moreno vybojoval rohový kop pro Sevillu.
25
Před Nonem se otevřel prostor, ten toho ale nedokázal patřičně využít.
25
Cedrick nabil na střelu Nonovi, jehož následný střelecký pokus byl hodně nepřesný.
24
STŘELY NA BRÁNU: Real Betis 0 Sevilla FC 1
24
STŘELY CELKEM: Real Betis 1 Sevilla FC 2
23
Reyes se mohl vydat směrem vpřed, záložník Sevilly ale následně o míč přišel.
23
Domácím hráčům byl odmáván ofsajd, v němž se ocitl Baptistao.
22
Castro marně reklamoval ruku a Betis přišel o míč.
22
Betis se pokusil odpovědět a přešel do útoku, z kterého pramenilo pouze autové vhazování.
21
REAL BETIS 0 SEVILLA FC 1 (AGREGÁT 2:1)
21
Betis byl v úvodu zápasu pasivní a nyní za to byl potrestán.
20
JOSE ANTONIO REYEEES posílá Sevillu do vedení!! Moreno našel před bránou zpětnou přihrávkou napříč šestnáctkou nabíhajícího Reyese, který míč s chladnou hlavou uklidil placírkou přesně k levé tyči. Krásná akce.
20
ŽLUTÉ KARTY: Real Betis 0 Sevilla FC 1
19
Mbia nakonec viděl za svůj tvrdý zákrok žlutou kartu.
19
Žlutou kartu dostává Stéphane Mbia (Sevilla FC).
18
Mbia fauloval tvrdě L. Reyese z Realu Betis.
18
Marin se snažil proniknout do šestnáctky, chyby Juanfrana ale nevyužil a o míč přišel.
17
16
Adán si v pohodě došel pro míč a z útoku Sevilly nic nebylo.
16
Perquis není ve hře schopen pokračovat a kvůli zranění musel na hrací plochu přijít Nono.
15
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Damien Perquis, přichází Nono.
15
Baccaa se ocitl v dobré šanci poté, co si zpracoval dlouhý míč do pokutového území a pokusil se Adána přelobovat, jeho lob ale skončil pouze na horní síti!
14
14
Obránce Betisu už je za postranní čárou.
13
Perquis má zdravotní problémy a musí být ošetřován.
13
Sevilla s přibývajícím časem stupňuje obrátky a uvidíme, zda se jí podaří vstřelit brzký gól, který by ji vžil do žil potřebný adrenalin k smazání dvoubrankového deficitu z prvního zápasu.
12
Rakitič se dostal ke tvrdé střele, ta ale trefila pouze dobře postavený obranný val Betisu.
12
Sevilla vybojovala rohový kop. Vůbec první v zápase.
11
Bacca nepřesně přihrál a z nadějného útoku Sevilly nic nebylo.
11
Betis zatím trpělivě brání a nepouští hosty do zakončení.
10
Stejně jako na druhé straně jeho protějšek Adán.
10
Brankář Beto zatím zasahovat nemusel.
9
Baptistao se postaral o první střelu zápasu, ta ale byla hodně nepřesná a málem skončila na rohovém praporku.
9
Nyní už hráči v zeleno-bíle pruhovaných dresech, který na útočné polovině vybojovali autové vhazování.
8
Reyes byl odzbrojen a do protiútoku mohl vyrazit Cedrick, který si následně snažil vymodlit faul, rozhodčí ale nechal ve hře plynout dál a míče se ujali opět hráči Sevilly.
8
Sevilla kombinuje na vlastní polovině.
7
Bacca mohl zahrozit, do zakončení se ovšem nedostal a Adán následně zabránil rohovému kopu.
7
Hráčům v červeném nevyšla finální přihrávka a Adán mohl v klidu vykopávat.
6
a po Morenovi už nikdo. Zastavil ho pozorný N'Diaye.
6
Mbia a po něm Fazio...
6
Hosté zvolili útok po pravém křídle a vybojovali autové vhazování.
5
Betis dobře brání a čeká, co jeho soupeř vymyslí.
5
Sevilla má v úvodu zápasu územní převahu, do žádné šance a ještě ani střele se však hosté nedostali.
4
Věřme, že dnešní utkání přinese opět nějaké góly, aby se nezaujatý divák mohl bavit.
4
Další snahu hráčů v červeném, tedy hostující Sevilly, zastavil útočný faul.
3
Sevilla je častěji u míče, zatím ji to však v úvodu zápasu není nic platné.
3
Baptistao fauloval Morenu.
2
Betis vstupuje do dnešního odvetného zápasu s dvoubrankovým náskokem a Sevilla bude muset výrazně zabrat.
2
Fazio nepřesně rozehrál a Betis mohl vhazovat.
1
Sevilla přešla do prvního útoku, z něhož ale nic nebylo.
1
Hlavní rozhodčí Pedro Proenca dal pokyn k zahájení zápasu a sevillské derby mohlo začít!
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a odvetné sevillské derby bude moci za pár okamžiků začít. Hlavním rozhodčím zápasu je pan Pedro Proenca z Portugalska.
Těsně před výkopem

Real Betis: Adán – Moreno Juanfran, Perquis (15. Nono), Amaya (C), Figueras – Baptistão, N'Diaye, L. Reyes, Cedrick, P. Carlos – R. Castro.
Náhradníci: Sara – Paulão, Vadillo, Nono, Sevilla, B. Rodríguez, Molina.
Trenér: Gabriel Calderón.

Sevilla FC: Beto – Figueiras, Fazio, Pareja, A. Moreno – J. Reyes, Mbia, Gameiro, Rakitić (C), Marin – Bacca.
Náhradníci: Varas – F. Navarro, Coke, Vitolo, Luisimi Sánchez, Jairo, Luna.
Trenér: Unai Emery.

Rozhodčí: Pedro Proença. Asistenti: Bertino Miranda, Tiago Trigo. Čtvrtý rozhodčí: Paulo Alexandre Santos Soares. Brankoví rozhodčí: Duarte Gomes, João Capela (všichni POR).
První vzájemný osmifinálový zápas zvládl překvapivě lépe Betis, která na hřišti svého soupeře vyhrál 2:0. Betis tedy udělal velký krok k postupu, ale i dnes to bude velký boj a je jasné, že dopadnout to může jakkoliv.
První vzájemný zápas
Hostující celek začínal Evropskou ligu ve skupině s označením H. V této skupině byl ještě Liberec, Freiburg a portugalský Estoril. Sevilla nakonec nasbírala dvanáct bodů a postoupila z prvního místa, z druhého místa šel dále Slovan Liberec.

V další fázi Evropské ligy vyzvala Sevilla Maribor. První utkání na hřišti soupeře skončilo nerozhodně 2:2. Odvetu ve Španělsku nakonec zvládla lépe Sevilla, která po vítězství 2:1 postoupila do další fáze.
Sevilla FC
Domácímu celku se ve španělské nejvyšší soutěži vůbec nedaří, ale v Evropské lize si vede skvěle. Betis začínal ve skupině s označením I, kde byl ještě Lyon, Guimares a Rijeka. Španělský celek nakonec vybojoval slušných devět bodů a do další fáze Evropské ligy postoupil z druhého místa.

V další fázi narazil Betis na ruskou Kazaň. První duel ve Španělsku skončil nerozhodně 1:1, ale odvetu zvládl Betis skvěle, vyhrál 2:0 a zajistil si postup.
Real Betis
Zdravím všechny příznivce kopané. Evropská liga má na programu osmifinálové odvety a my budeme sledovat duel, ve kterém vyzve Real Betis celek Sevilla FC. Mírným favoritem tohoto utkání jsou hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.