Belenenses tak prohrávají na domácím hřišti s Fiorentinou 0:4. Hosté po zásluze získávají tři body do tabulky, když byli celý zápas aktivnějším týmem a vytvořili si i více brankových příležitostí. Ty nakonec využili hned čtyři. Ještě v prvním poločase zavěsil z dorážky do prázdné branky Bernardeschi. V nastaveném čase prvního poločase se trefil z hranice vápna Babacar a uzavřel tak první poločas. Druhý poločas byl dlouhou dobu vyrovnaný, nakonec v posledních deseti minutách domácí dvakrát inkasovali. Třetí branku si vstřelil domácí obránce Tonel a o poslední čtvrtý gól se postaral Rossi.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
90+4
90+4
V poslední minutě nastavení ještě fauluje Leal na polovině hostů. Fiorentina se snaží držet míč co nejdále od svého brankáře.
90+2
Domácí už téměř nebrání. Do další šance se hnal Verdú. Na poslední chvíli ho zastavil čistým skluzem domácí kapitán Brandao.
90+1
Rozhodčí nastavuje v druhém poločase čtyři minuty.
90
Fiorentina právě vstřelila branku!

GUISEPPE ROSSI si naběhl na hranici ofsajdu na výbornou nahrávku Badelje a pak tváří v tvář nedal šanci Venturovi. Zvyšuje tak vedení o čtyři branky.
88
Nyní musí rychlý protiútok zastavovat pomocí faulu Sousa. Hosté tak mohou založit postupný útok a šetřit čas.
87
Rohový kop Belenenses znovu není ohrožením pro branku Sepiho.
86
Domácí riskují vysunutou obranou a to se zatím vyplácí. Badelj musí faulovat a je z toho nebezpečná situace pro Belenenses.
85
Rohový kop pro domácí končí odvrácením míče z vápna Tomovičem. Následná dalekonosná střela končí úplně mimo branku.
84

Nový muž na hřišti Blaszczykowski poslal střílený centr před branku a tam si nešťastně balón srazil do branky TONEL.
83
Hostující hráči se nikam neženou a čekají na vhodnou situaci ke kolmé přihrávce.
82
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Jakub Błaszczykowski.
81
Pinto převedl nepěkný skluz na Suareze a vidí také žlutou kartu.
80
Volný přímý kop se Sousovi vůbec nedaří. Jeho přízemní centr zachytává první bránící hráč Fiorentiny.
79
Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Carlos Martins, přichází Tiago Caeiro.
78
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Joan Verdú.
77
Domácí zvyšují aktivitu v napadání rozehrávky. Ale nakonec se dostal do nebezpečné pozice Rossi, tam ho pohlídal Tonel.
76
Ve středu pole fauluje také Brandao a tak se k míči dostávají po delší době také hráči Fiorentiny.
75
Další rychlý protiútok hasí faulem na polovině hřiště Badelj a dostává žlutou kartu.
74
Hostující obránci zvládají situaci s přehledem a kombinují ve středu hřiště.
73
Belenenses hrají nyní proti deseti. Rebič je pořád v péči lékařů.
72
Fiorentina se dostávala do nepříjemného prostoru pro domácí. Rossi však svou aktivitu přehnal a fauluje bránícího Brandaa.
71
Za tento faul vidí na nosítkách žlutou kartu Rebič.
70
Oba hráče nyní ošetřují na trávníku lékaři.
69
Hosté nyní rozehrávku nezvládají. Rychlý protiútok tak musí faulem přerušit Vecino.
67
Další střela Babacara! Tentokrát jeho pokus z hranice vápna vysoko nad brankou. Ventura nyní nemusí zasahovat.
66
Rohový kop zakončuje Babacan pouze hlavičkou vedle levé tyče.
65
Fernandez se dostával do velmi dobré pozice ke střele, nakonec i střílí, ale jeho pokus blokuje Brandao. Akce ale pokračuje a nepřesný odkop do vlastního spoluhráče odnesl Fereira, který se pomalu sbírá z trávníku.
64
Centr z levé strany do vápna Sepeho končí nepřesnou střelou nového muže na hřišti Nunese.
62
Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Kuca, přichází Fábio Nunes.
61
Po levé straně byl v nadějné pozici Alonso. Ten chtěl přihrát do vápna lépe postavenému Rossimu, ale přihrávku blokuje Tonel.
60
Útočným faulem se provinil Sousa, hosté tak budou míč spoustu času na rozehrávku.
59
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Milan Badelj.
58
U míče jsou znovu hosté. Suarez našel na pravém kraji Vecina, který chtěl prostrčit do volného prostoru na Babacara, ale ten jeho záměr nevystihl.
57
Rohový kop končí u prvního bránícího hráče Belenenses.
56
Další útok hostů musí zastavit faulem Kuca. Volný přímý kop rozehrávají hráči Fiorentiny signálem. Je z toho rohový kop.
55
Po pravém křídle se zkoušel proháčkovat Vecino, ale jeho snahu utíná výborný obraný zákrok Brandaa.
54
Alonso byl teď velmi nekompromisní! Gomes se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obránce hostů ho posílá čistě na zem a bere si míč pro sebe.
53
Obránci hostů nyní uklidňují hru a kombinují ve středu hřiště.
52
Alonso hledal dlouhým pasem na druhé straně hřiště Bernardeschiho, ale jeho přihrávka je delší a končí v zámezí.
51
Hra se velmi zrychlila oproti prvnímu poločasu. Další rychlý útok musel hasit obránce Fiorentiny Tomovič.
50
Ventura musí nyní předvést famózní zákrok! Rebič získal míč na polovině hřiště a nasměřoval si to přímo na branku.
49
Po rozehrání volného přímého kopu se k hlavičce dostal Sousa, ale rozhodčí píská faul jeho spoluhráče.
48
Rychlým protiútokem se předvedli také domácí. Po levé straně se do vápna dostal Leal, kličkou do středu si udělal prostor pro střelu a vypálil na branku. Sepe je připravený a chytá.
47
Hosté rozehráli druhou půli a hned se snaží kombinací dostat do vápna domácích Belenenses.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:05.
Po prvním poločase vede hostující Fiorentina po zásluze 2:0, když po celou první část byla aktivnější a více držela míč. O první branku se postaral dorážkou Bernardeschi. Druhý zásah přidal minuty před přestávkou střelou z hranice vápna Babacar.
45+3
45+2

V poslední nastavené minutě se rozhodl vystřelit, po přihrávce Vecina, KHOUMA BABACARA a jeho tečovaná střela končí za bezmocným Venturou.
45+1
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45
Na poslední chvíli zasahuje Brandao před výborně naběhnutým Rossim a ukončuje tak akci.
44
Ve středu pole fauluje Martins. Hosté mohou zbytek poločasu odehrát s míčem na kopačkách.
43
V závěru poločasu ve dostávají do hry také domácí hráči. Nejdříve se snažil střílet Sousa, ale jeho střelu blokuje obrana Fiorentiny.
42
Kuca příliš aktivně napadal hostujícího kapitána a vidí první žlutou kartu v zápase.
41
Brandao se pokoušel najít Leal, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá.
39
Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Fábio Sturgeon, přichází Dálcio Gomes.
38
Velká šance také na druhé straně! Po nástřelu před branku od Kuci se k míči jen těsně nedostal Leal, který by poslal míč do prázdné branky.
37
Do velké příležitosti se mohl dostat Rossi, ale v posledním souboji fauloval bránícího Brandaa a tak Ventura může v klidu rozehrávat.
36
Rohový kop hostů končí po hlavičce bránícího hráče na břevnu! Ventura měl velké štěstí.
35
Pokračuje se ve hře. Tato pauza více vyhovuje domácím, kteří tak přerušují tlak Fiorentiny.
33
Dlouhé držení míče však pokračuje! Po několika přihrávkách přichází souboj po kterém na trávníku zůstává Surgeon.
32
Útok Fiorentiny se nebezpečně stahuje k vápnu domácích a bránící hráči už nemají kam ustupovat. Nakonec situaci zachraňuje Brandao a odkopává míč daleko od vápna.
30
Netrvalo to však dlouho a hosté si berou míč zpět. Suarez zkoušel najít dlouhým pasem Rebiče, ale jeho přihrávka končí v autu.
29
Belenenses se poprvé v zápase drží delší čas na polovině hostů.
28
Rychlý útok domácích musí zachraňovat Tomovič, který odkopává na rohový kop.
27
Po pravé straně přihrával Suarez do vápna na Rebiče. Ten si míč stáhnul pro sebe a překvapivě nestřílí, ale bere míč z vápna a pokračuje v kombinaci.
26
Vecino posílal výbornou přihrávku do vápna na rychlého Babacara. Ten však v rychlostním souboji fauluje a tak budou rozehrávat domácí.
24
Domácí mají problémy s agresivním napadáním Fiorentiny. Když už Tonel dokázal přihrát svému útočníkovi, tak rozhodčí píská ofsajd.
23
Nyní to po pravé straně zkouší Bernandeschi. Jeho centr do vápna je velmi nepřesný a končí až na druhé straně v autu.
22
Stopeři hostů rozehrávají další akci. Míč letí na rozběhnutého Suareze, který nezachytává přihrávku. Ventura má lehkou práci.
21
Fiorentina už je znovu u míče a kombinuje ve středu hřiště. Po přihrávce Rebiče na Suareze míč letí až za pomezní lajnu.
19
Domácí se snaží rychle odpovědět, ale rychlý protiútok končí na kopačce Astoriho.
18

Fiorentina se dostává do vedení. Po rychlém přechodu do útoku vystřelil Babacar. Jeho střelu ještě brankář vyrazil, ale na dorážku FEDERICA BERNARDESCHIHO už byl krátký.
17
Faul na Tonela končí volným přímým kopem, který nebezpečně proletěl celým vápnem bez doteku.
15
Kombinace Fiorentiny přerušuje vypíchnutím přihrávky Pinto a ihned bere míč na polovinu hostů.
14
Vecino je ve středu hřišti faulovaný a tak můžou hosté pokračovat v postupném útoku. Domácí se zatím k ničemu nedostali.
13
Další šance hostů končí zblokovanou střelou Rebiče. Následný rohový kop není nebezpečný.
12
Rossi dostával přihrávku mezi dvěma obránci do nebezpečného útoku. Brankář Ventura však včas zareagoval a vyběhnutím hatí šanci Italů.
11
Domácí hráči jsou pod velkým tlakem. Jejich útoky končí na polovině hřiště, poté se musí znovu bránit.
10
Rohový kop Fiorentiny rozehrál Astori na krátko. Po centru do vápna se dostal ke střele Suarez, ale jeho střela je nepřesná.
9
Alonso se probíjel pro levé straně do defenzivní řady domácích. Do cesty se mu musel postavit Fereira a posílá míč daleko na tribunu.
8
Rossi si připsal po první střele také první faul. Skluzem poslal na zem Souzu! Rozhodčí zatím útočníka Fiorentiny jenom varuje.
6
Rohový kop Italů nepřinesl nic nebezpečného ve vápně domácích. Naopak do rychlého protiútoku se mohl dostat Leal, ale nedosáhl na přihrávku Pinta.
5
První střelu zápasu má na kontě Rossi. Z hranice vápna zkusil vystřelit na zadní tyč. Jeho střela však byla zblokovaná na rohový kop.
4
Pinto ve středu hřiště založil útok Belenenses. Dlouhou přihrávkou nachází Sturgeona, který posílá míč do vápna, kde si ho bere pro sebe Sepe.
3
Bernardeschi se dostával po pravém křídle do útoku. Alonso ho stačil vykrokovat a záložník hostů už nestihl míč na hrací ploše.
2
Domácí v modrých dresech měli úvodní výkop ve středovém kruhu. Ihned poté se vydali na útočnou polovinu, kde je u míč Astori.
1
-5
Hráči přicházejí na trávník. Zápas za malou chvíli začne.

CF OS Belenenses: Ventura – Geraldes, Tonel, Gonçalo Brandão (C), Ferreira – Pinto – Sturgeon, C. Martins, Sousa, Kuca – Leal.
Náhradníci: Ribeiro – Caeiro, Dias, Gomes, F. Nunes, Silva.

ACF Fiorentina: Sepe – Tomović (C), Astori, Alonso – Bernardeschi, Vecino, Mario Suárez, M. Fernández, Rebić – Babacar, Rossi.
Náhradníci: Tătăruşanu – Badelj, Błaszczykowski, Iličić, N. Kalinič, Valero, Verdú.

Rozhodčí: Stavrev – Kirovski, Kostadinov (vš. Makedonie).
Rozhodčí a delegace:

První rozhodčí: Aleksandar Stavrev (MKD)
Asistenti rozhodčího: Marjan Kirovski, Dejan Kostadinov (oba MKD)
Rozhodčí na brankové čáře: Dimitar Meckarovski, Goran Spirkoski (oba MKD)
Čtvrtý rozhodčí: Nikola Karakolev (MKD)
Delegát UEFA: Luis Cuervas Del Real (ESP)
ACF Fiorentina

Fiorentině patřilo na konci minulé sezony čtvrté místo. Nyní však tým trenéra Sousi myslí ještě na vyšší příčky. Po šesti kolech dokonce vévodí italské nejvyšší soutěži, když zatím jedinou prohru utrpěl v Turíně. V minulém kole Fiorentina porazila slavný Inter na jeho stadionu a vyšvihla se tak do čela soutěže.

V prvním kole Evropské ligy se ale Italům nedařilo. Na svém hřišti podlehli Basileji 1:2. Basilej po vyloučení domácího Rodrigueze, otočila skóre a odvezla si cenou výhru.
CF OS Belenenses

Portugalský celek zatím ve své soutěži nepředvádí žádné oslnivé výkony. Šestý tým minulé sezony se nachází v aktuální tabulce až na šestnácté příčce, když dokázal zvítězit pouze jednou a to s Moreirense. Naopak jedninou prohru utrpělo Belenenses na hřišti mistra loňského ročníku Benfici.

V prvním kole Evropské ligy zavítal portugalský klub na stadion Lechu Poznaň a po bezbrankové remíze si odvezl bod.
Dobrý podvečer, vítám vás u druhého kola skupinové fáze Evropské ligy. Dnes se představí portugalský CF OS Belenenses a ACF Fiorentina z Itálie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.