Athletic si připisuje tři body a po hladké výhře nad Partizanem Bělehrad se osamostatňuje na čele tabulky základní skupiny L. Gólové představení Athleticu Bilbaa zahájil po čtvrthodině hry Iňaki Williams, na jehož gól bleskově odpověděl Abubakar Oumaru. Netrvalo to však dlouho a po necelých dvou minutách si domácí vzali tracené vedení zpět, když se podruhé v utkání prosadil Iňaki Williams. Ve zbytku utkání už skórovalo pouze Bilbao, když se postupně prosadili Beñat Etxebarria, Aritz Aduriz, který si navíc připsal dvě asistence, a střídající Gorka Elustondo. Konečný výsledek. Athletic Bilbao 5 FK Partizan Bělehrad 1.
90+3
90+3
Do konce utkání zbývá 20 sekund a zřejmě už se v jeho závěru nic nestane.
90+2
Marko Jevtović se v pokutovém území ocitl ve slibné příležitosti, jeho přízemní střela ale byla zablokována.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Óscar de Marcos se pokusil proniknout do šestnáctky, obránce Partizanu ale byli pozorní.
89
Partizan je na kolenou a Athletic Bilbao pohodlně kontroluje míč na svých kopačkách.
88
Athletic Bilbao je finalistou UEFA Europa League z roku 2012 a také v letošním ročníku by mohl dojít hodně daleko.
87
Do konce utkání zbývají necelé čtyři minut plus nějaké to nastavení.
86
Óscar de Marcos vypálil ze střední vzdálenosti a jeho následná střela zamířila vysoko nad.
85
Ještě aby ne, když jejich miláčci vedou nad Partizanem 5:1.
84
Fanoušci Athleticu Bilbaa jsou nadmíru spokojeni.
83
Filip Kljajić byl u své levé tyče včas a zneškodnil bezpečnou hlavičku jednoho z hráčů Athleticu Bilbaa po centru z levého křídla.
82
Athletic Bilbao potěšil fanoušky nádhernou kombinační akci a dalším krásným gólem.
81
Bilbao právě vstřelilo branku!
Střídající GORKA ELUSTONDO střílí gól a zvyšuje pohodlným způsobem na 5:1!! Aritz Aduriz dostal na levé straně šestnáctky krásnou přihrávkou a poté před bránou našel nabíhajícího Gorku Elustonda, který z blízkosti uklidil míč přesně k levé tyči.
80
Dnešní zápas vyšel domácím hráčům skvěle.
79
Zápas se během posledních minut už jen dohrává a Athletic Bilbao má stále územní převahu.
78
Athletic bude mít na svém kontě 9 bodů a osamostatní se na čele tabulky.
77
Athletic Bilbao si po dnešním vítězství s největší pravděpodobností zajistí postup mezi nejlepších 32 týmů.
76
Eraso centroval z levé strany hřiště, hostující hráči ale jeho centr uprostřed šestnáctky hlavou odvrátili.
74
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Alen Stevanović, přichází Nikola Ninković.
73
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Gorka Elustondo.
72
Parádní centr, parádní gól.
71
ARITZ ADURIZ zvyšuje nechytatelnou hlavičkou na 4:1!! Beñat Etxebarria rozehrál standardní situaci a uprostřed šestnáctky našel nádherným centrem Aritze Adurize, který se zavěsil do vzduchu a hlavou míč poslal přesně do levého horního rohu.
70
Athletic Bilbao má nahráno. Vede nad Partizanem 3:1 a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo skóre zápasu během nejbližších minut nějak výrazně změnit.
69
Iňaki Williams byl po dvou gólech určitě při chuti a bylo vidět, že chce vstřelit hattrick, takže těžko spekulovat o nějakém zranění.
68
Myslím si, že Athletico Bilbao sáhlo k střídáním především kvůli tomu, aby ušetřilo síly svých důležitých hráčů.
67
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Javi Eraso.
66
Jedno je jisté, Iňaki Williams dnes hattrick nevstřelí.
65
Iňaki Williams dnes odehrál skvělý zápas a vstřelil dva góly, za což ho ochozy odměnili hlasitým potleskem ve stoje.
64
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iňaki Williams, přichází Óscar de Marcos.
63
Ve druhém poločase tempo zápasu trochu opadlo a zatím jsme se nedočkali nějaké velké brankové příležitosti.
62
Óscar de Marcos už je připraven u postranní čáry a během několika minut zřejmě přijde na hrací plochu.
61
Žlutou kartu dostává Ivan Šaponjić (FK Partizan Bělehrad).
60
Hosté z Bělehradu vybojovali na levé straně standardní situaci a následný centr do šestnáctky těsně vedle vzdálenější pravé tyče prolétl do zámezí. Domácí hráči to však měli pod kontrolou.
59
Následný útok hostujícího celku ale nic nepřinesl, stejně jako na opačné straně ten v podání hráčů Athleticu Bilbaa.
58
Partizan Bělehrad podnikl útok po levém křídle, kde vzápětí obstaral autové vhazování.
57
Domácí hráči to skvěle sehráli a Iňaki Williams nebyl daleko od vstřelení hattricku.
56
Athletic Bilbao předvedl nacvičený signál, který jim skvěle vyšel, a Iňaki Williams se po kolmé přihrávce dostal na pravé straně šestnáctky k přízemní střele z ostrého úhlu, která těsně minula vzdálenější levou tyč!
55
Žlutou kartu dostává Miroslav Vulićević (FK Partizan Bělehrad).
54
Hráči Athletica Bilbaa zahráli malou domů, což by nebylo tak zajímavé, kdyby Iago Herrerín nebyl daleko ze své brány a následně musel rychle spěchat směrem vzad, aby míč směřující do brány odkopl do bezpečí!
53
Fabrício zatáhl za dres Iňakiho Williamse, ten však následně pádu hodně přidal, což také krajní obránce Partizanu reklamoval, žluté kartě ovšem neunikl.
53
Žlutou kartu dostává Fabrício (FK Partizan Bělehrad).
52
Úvodní minuty prvního poločasu přinesly několik zajímavých okamžiků a během necelých šesti minut tři góly. Kdyby se to zapakovalo i po přestávce, určitě by se nikdo nezlobil.
51
Markel Susaeta poslal krásnou kolmou přihrávkou středem hřiště do samostatného úniku Iňakiho Williamse, který mohl vstřelit třetí gól, kdyby se ovšem v momentě přihrávky nenacházel v ofsajdu.
50
Centr Partizanu Bělehrad z levého křídla byl sražen za postranní čáru a hosté tak mohli alespoň vhazovat.
50
Marko Jevtović fauloval Beñat Etxebarriu, který si musel zavázat kopačku, aby v utkání mohl pokračovat.
49
Žlutou kartu dostává Marko Jevtović (FK Partizan Bělehrad).
49
Abubakar Oumaru do druhého poločasu nenastoupil kvůli zranění, což je velká škoda.
48
Pomezní rozhodčí tentokrát pochybil.
47
Útočnou akci Athletica Bilbaa tentokrát zastavil ofsajd, v němž se ale Aritz Aduriz v momentě přihrávky v žádném případě nenacházel.
46
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Abubakar Oumaru, přichází Ivan Šaponjić.
46
FK Partizan Bělehrad rozehrál druhý poločas, do kterého nastoupil bez svého nejlepšího hráče na hřišti.
46
Vracíme se zpět na Estadio de San Mamés, kde za pár okamžiků začne druhý poločas atraktivního duelu mezi Athleticem Bilbao a Partizanem Bělehrad, který po prvním poločase prohrává na španělské půdě 3:1.
Velice atraktivní první poločas je za námi. Athletic Bilbao poslal do vedení Iňaki Williams, na jehož gól po necelých dvou minutách odpověděl Abubakar Oumaru. To však nebylo vše. Za další necelé dvě minuty po vyrovnávacím gólu se totiž po nádherné kombinaci prosadil Iňaki Williams podruhé a vedení Athletica Bilbaa v závěru prvního poločasu poté parádní střelou z volného přímého kopu navýšil Beñat Etxebarria. Skóre po prvním poločase. Athletic Bilbao 3 FK Partizan Bělehrad 1.
45+2
45+2
V prvním poločase už se zřejmě nic nestane.
45+1
Aritz Aduriz se dostal po centru Eneka Bóvedy z pravé strany uprostřed šestnáctky k hlavičce, ta však postrádala razanci a Filip Kljajić předvedl skvělý zákrok!
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Stefan Babović rozehrál z pravé strany standardní situaci, jeho následný centr ale zamířil přímo do rukavic brankáře Iaga Herrerína.
44
Domácí se vzápětí do zakončení nedostali, obrana Partizanu je na hranici šestnáctky o míč připravila.
43
Athletic rozehrál standardní situaci nakrátko.
42
Domácí se prezentují parádním ofenzivním fotbalem, který již přinesl tři góly.
41
Athletic Bilbao prožívá až na inkasovaný gól fantastické utkání a krátce před koncem prvního poločasu vede 3:1.
40
BENAT ETXEBARRIA střílí nádherný gól a posílá Bilbao do dvoubrankového vedení!! Beñat Etxebarria se postavil k rozehrání volného přímého kopu a nádhernou střelou letící těsně nad zemí obstřelil zeď a zamířil přesně k pravé tyči.
40
Hlavní rozhodčí vytáhl míč ven z pokutového území a Athletic Bilbao bude zahrávat volný přímý kop.
39
Aritz Aduriz se středem hřiště vřítil do pokutového území, kde ho fauloval Marko Jevtović. Penalta z toho ale nebude!
39
Žlutou kartu dostává Lazar Ćirković (FK Partizan Bělehrad).
38
Athletic Bilbao je u míče a může se vydat směrem vpřed.
37
Fabrício se rozhodl pro přímou střelou na bránu, ta ovšem zamířila vysoko nad.
36
Alen Stevanović byl přistrčen protihráčem a Partizan Bělehrad bude zahrávat standardní situaci.
35
Tempo hry se po slepených třech gólech trochu uklidnilo.
34
Oba týmy zatím střely na bránu využily na sto procent.
33
Útočnou akci Athletica Bilbaa zastavila nepřesná přihrávka, která zamířila k rohovému praporku a poté do zámezí.
32
STŘELY NA BRÁNU

Athletic Bilbao 2 FK Partizan Bělehrad 1
31
Kapitán Partizanu Stefan Babović se v šestnáctce natahoval po centru z levého křídla, těsně na něj ale nedosáhl.
30
Domácí mohli vhazovat, což také udělali, jejich následnou akci ale stavil útočný faul.
29
Filip Kljajić musel rychle vyběhnout z brány, aby míč před Aritzem Adurizem odkopl do bezpečí.
28
Útočnou akci Partizanu po pravém křídle zastavil ofsajd, který byl správně odmáván.
27
Gregor Balažic není kvůli zranění schopen pokračovat v zápase a místo něj vyběhl na trávník Lazar Ćirković.
26
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Gregor Balažic, přichází Lazar Ćirković.
25
Jeden z hráčů Partizanu zůstal ležet na hrací ploše a nyní je z něj odnášen na nosítkách.
24
Následný útok Partizanu Bělehrad po pravém křídle nic nepřinesl, zatímco na opačné straně hřiště se v blízkosti pravé tyče ocitl v dobré šanci Iňaki Williams, jeho pohotový halfvolej ale zamířil nad!
23
Saša Lukić byl faulován ve středovém kruhu.
22
Do šestnáctky domácího týmu vzápětí přilétl dobrý centr, žádný z hráčů Partizanu ho ale na vzdálenější pravé tyči nedokázal usměrnit na bránu.
21
Partizan Bělehrad vybojoval na levém křídle standardní situaci.
20
Neskutečný úvod zápasu, během něhož jsme se dočkali v rychlém sledu tří branek.
19
IŇAKI WILLIAMS zakončil nádhernou kombinaci Bilbaa a strhává vedení opět na stranu Athleticu Bilbaa!! Aritz Aduriz z levé strany našel před bránou zpětnou přihrávkou nabíhajícího Iňakiho Williamse, který míč uklidil do prázdné brány.
18
Na San Mamés je bleskově vyrovnáno a jedeme dál dámy a pánové!
17
Partizan právě vstřelil branku!
ABUBAKAR OUMARU bleskově vyrovnává na 1:1!! Abubakar Oumaru dostal krásnou přihrávku za obranu od Miroslava Vulićeviće a z pravé strany pokutového území míč přízemní střelou poslal pod padajícím Herrarínem do brány.
16
Athletic Bilbao si vytvořil tlak a rychle se ujímá vedení.
15
IŇAKI WILLIAMS posílá Athletic Bilbao přesně po 15 minutách do vedení!! Eneko Bóveda poslal z pravé strany do šestnáctky nebezpečný míč, který se štěstím propadl k Iňakimu Williamsovi, který ho z blízkosti přízemní střelou uklidil ke vzdálenější levé tyči.
14
Filip Kljajić vyboxoval centr z rohového kopu nejprve vysoko do vzduchu, aby ho z něj vzápětí stáhl.
13
Athletic Bilbao se usadil na polovině soupeře a po obléhaní levé strany hřiště vybojoval rohový kop.
11
Fabrício dobře přikryl míč tělem před dotírajícím Aritzem Adurizem a vybojoval odkop od brány.
10
Partizan Bělehrad vybojoval první rohový kop a následný centr odvrátil hlavou do bezpečí Mikel San José.
9
Athletic Bilbao se snažil zahrozit po pravém křídle, kde se do zajímavé šance řítil Iňaki Williams. Jeho postup vpřed ale zastavil ofsajd, který neunikl zraku pomezního rozhodčího a správně ho odmával.
8
Domácí hráči se rozhodli založit útok dlouhým pasem do šestnáctky a následný vysoký míč v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Filip Kljajić.
7
Fotbalisté Bilbaa drží míč na svých kopačkách a kombinují ve středu hrací plochy.
6
Je za námi úvodních pět minut, během kterých zatím oba týmy sváděli souboj o střed hřiště a do žádné šance se nedostaly.
5
Kombinace Partizanu Bělehrad byla opět nepřesná a do hry se zapojil brankář Iago Herrerín, který v klidu rozehrál.
4
Partizan Bělehrad se vydal poprvé do útoku, na pravém křídle ale jeho akci zastavila nepřesná přihrávka, která skončila za postranní čárou.
3
Athletic Bilbao je v úvodu zápasu aktivní, po dlouhém pasu vpřed byl ale jednomu z domácích fotbalistů odpískán útočný faul.
2
Athletic hraje v tradiční červenobíle pruhovaných dresech, zatímco Partizan Bělehrad nastoupil do utkání v černém.
1
Hlavní rozhodčí Michael Koukoulakis dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral domácí Athletic Bilbao.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a utkání mezi Athleticem Bilbao a Partizanem Bělehrad může začít.

Athletic Bilbao: Herrerín – Bóveda, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Etxebarria, San José – I. Williams, Raúl García, Susaeta (C) – Aduriz.
Náhradníci: Iraizoz – Gurpegi, Lekue, G. Elustondo, Eraso, de Marcos, Sabin.

FK Partizan Bělehrad: Kljajić – Vulićević, Fabrício, Balažic, Subić – Oumaru, Babović (C), Jevtović, Lukić, Alen Stevanović – Grbić.
Náhradníci: Ž. Živković – Bandalovski, Ćirković, Ninković, Trujić, Šaponjić, Božinov.

Rozhodčí: Michael Koukoulakis. Asistenti: Alexandros Grevenis, Chrysoula Kourompylia. Čtvrtý rozhodčí: Christos Baltas. Brankoví rozhodčí: Charalambos Kalogeropoulos, Andreas Pappas (všichni GRE).
Poslední vzájemné střetnutí

Oba týmy se v letošní sezóně UEFA Europa League střetly poprvé v historii. Na první vzájemné střetnutí bude vzpomínat lépe Athletic Bilbao, který v Bělehradě porazil Partizan zásluhou Raúla Garcíi a Beñata Etxebarrii 2:0 a uštědřil srbskému klubu první porážku. Partizan během předchozích pěti domácích zápasů proti španělským týmům nikdy neprohrál.
FK Partizan Bělehrad

Partizan Bělehrad šlape v základní skupině L na paty právě Athleticu Bilbao, se kterým má na svém kontě shodný počet šesti bodů. Partizan v případě prvního vítězství na španělské půdě může dosáhnout zajímavého úspěchu. Bělehrad prošel od premiérové sezóny na evropské scéně 2004/05 šesti skupinami, nikdy však nepostoupil dále, což nyní může změnit.
Athletic Bilbao

Athletic Bilbao je v letošní sezóně na evropské scéně v domácím prostředí stoprocentní, když vyhrálo všechny tři zápasy, a v současné době se nachází ve skvělé formě. Athletic po vítězství v Bělehradě porazil v rámci španělské nejvyšší soutěže doma Gijon a venku poté Betis Sevilla, přičemž v obou zápasech vstřelil tři góly a dohromady v obou dvou inkasoval jeden jediný.
Athletico Bilbao se v případě vítězství nad Partizanem Bělehrad, který ve Španělsku ještě nikdy nevyhrál a ani nevstřelil gól, může osamostatnit na čele základní skupiny L. Zajímavým soubojem z Estadio de San Mamés Vás s radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.