Je tu konec zápasu, který skončil remízou 1:1. První zápas ve Francii vyhráli hráči Bilbaa ale 1:0 a díky dnešní remíze se tak mohou radovat z postupu do osmifinále Evropské ligy!
90+4
90+3
Diarra se snažil zastavit protiútok domácího celku faulem. To také udělal, avšak rozhodčí Kulbakov nechal pokračovat ve hře a Diarrovi udělil kartu až v přerušené hře.
90+2
Zakončit chtěl nyní N'Koudou, také gólman Herrerín ale nezaváhal a střelu zneškodnil.
90+1
Druhý poločas se bude ale nastavovat o čtyři minuty. Hosté tedy mají ještě malou naději.
90+1
Po rohu Iturraspeho zakončoval Etxeita, gólman Mandanda byl pozorný.
90
Balenziaga ještě vybojoval rohový kop. To je to nejlepší, co mohlo domácí potkat.
90
Již probíhá poslední minuta normální hrací doby. Hosté mají už jen velmi málo času na to, aby obrátili vývoj zápasu.
88
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Mikel Rico.
86
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Romain Alessandrini.
86
Pálit se pokoušel Aritz Aduriz, jeho pokus byl ale zblokovaný.
85
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Florian Thauvin.
83
Teď už není na co čekat a na tahu jsou hosté. Prodloužení ani penalty dnes nebudou. Na postup jsou nyní domácí, avšak pokud by hosté skórovali, postupovali by zase oni.
81
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí srovnávají po rychlém protiútoku. Po průnikové přihrávce na pravém křídle se k balonu dostal Susaeta, jehož centr usměrnil hlavou do brány SABIN.
78
Po rohovém kopu Marseille se nic zajímavého nestalo. Míč mají domácí.
78
Už se zdálo, že se ke střele ve vápně dostane Fletcher. Jeho pokus byl ale zblokovaný defenzivou.
77
Centr Susaety v pohodě lapil do rukavic Mandanda.
77
Tlak Bilbaa stále nepřichází. Nyní alespoň rohový kop.
76
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Sabin.
75
N'Koudou fauloval Susaetu a dostává žlutou kartu.
73
Domácí chtěli další pokutový kop za hru soupeře rukou ve vápně, pokračuje se ale ve hře.
73
Domácí stále nemají žádnou převahu. Dokonce jsou to hosté, kteří jsou více u balonu.
71
Hostující Batshuayi se ocitl v ofsajdu a u balonu tak budou opět domácí.
70
Až do střelecké pozice se dostal Fletcher, bránu soupeře ale netrefil a útočit mohou domácí.
67
Čas pomalu plyne a nadále platí, že oba celky mají k postupu stejně daleko.
64
Domácí přeci jen zvyšují své úsilí. Další střelecký pokus zaznamenal San José, gólman Mandanda byl opět na místě.
62
Po rohovém kopu se domácí již k zakončení nedostali.
61
Krásně z přímého kopu vypálil Susaeta, gólman Mandanda skvělým zákrokem vyrazil míč na roh.
59
Po faulu Fletchera tady bude přímý kop pro domácí celek.
58
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Iker Muniain.
57
Domácím se stále nedaří a pokud hodně nezaberou, může se lehko stát, že dostanou další gól.
55
Pravděpodobně centrovat se snažil Mendy, míč ale sjel takovým způsobem, že se otřel o břevno domácí brány!
53
Domácí Aritz Aduriz nyní vyfasoval žlutou kartu.
52
Do palebné pozice se dostal Raúl García, míč ale poslal mimo.
51
Aritz Aduriz sice nyní dopravil balon do brány. Gól ale neplatí, protože před tím byl Adurizovi pískaný útočný faul.
49
Tempo hry není nijak závratné. Domácí hrají hodně složitě a nedaří se jim.
47
N'Koulou fauloval domácího útočníka Adurize a balon budou mít domácí.
46
Po prvním poločase budou rozhodně spokojenější hosté. Ti vedou nad svým soupeřem 1:0 a v součtu obou zápasů je aktuálně vše srovnáno. Oba celky mají k postupu stejně daleko. Pokud by ve druhém poločase gól nepadl, následovalo by prodloužení, případně penalty.
45
45+1
Střelu Raúla Garcíi v pohodě pokryl gólman Mandanda.
45+1
První poločas se nastavuje o jednu minutu.
45
Již se hraje poslední minuta první půle. Nyní se hraje na polovině hostujícího celku.
43
Domácí v závěru poločasu tempo hry nijak závratně nezvýšili a hraje se ve středu hřiště.
42
Stav zápasu je 0:1, a to je stejný výsledek, jakým skončil zápas v Marseille. Oba celky tak mají k postupu stejně daleko.
40
Marseille právě vstřelilo branku!
Po centru z levé strany dokázal po hlavičce BATSHUAYIE odvrátit balon pouze zpět k nohám MICHY BATSHUAYIE, který z malého vápna ranou pod břevno otevírá skóre dnešního zápasu.
40
První poločas spěje ke svému konci. U balonu jsou hosté, kteří kombinují na polovině soupeře.
38
Shodně za nesportovní chování dostali žlutou kartu Mendy a San José.
38
38
Domácí se stále více osmělují a v posledních minutách jsou to oni, kdo je více u balonu.
36
Batshuayi nyní po střele Iturraspeho zahrál ve vlastním vápně rukou, pokutový kop se ale nepíská.
34
N'Koulou fauloval Adurize a dostává žlutou kartu.
32
Další centr do vápna hostů posílal Balenziaga, nabíhajícího Garcíu ale ve vápně nenašel.
31
Další útočná akce hostů končí ofsajdem, ve kterém byl Batshuayi.
30
Po následném rychlém protiútoku hostů se k balonu dostal N'Koudou, proti vybíhajícímu Herrerínovi zkusil zakončit z velkého úhlu a trefil tyč!
29
Po přímém kopu Susaety hlavičkoval Laporte, gólman Mandanda v pohodě zasáhl.
28
Častěji se do zakončení dostávají hosté. Nyní z hranice vápna pálil Cabella a další zákrok si připsal Herrerín.
26
Máme za sebou více než polovinu prvního poločasu a domácí zatím celkem v pohodě drží jednobrankový náskok z prvního zápasu.
24
Z levé strany zkoušel do vápna centrovat Balenziaga, defenziva hostů byla ale pozorná.
23
Zpoza vápna zkusil na druhé straně vystřelit Raúl García, jeho rána byla ale hodně nepřesná a mířila na tribunu.
22
Po centru z levé strany hlavičkoval Fletcher, gólman Herrerín jeho hlavičku mířící doprostřed brány v pohodě pokryl.
21
Do střelecké pozice se nyní dostal Batshuayi, míč ale poslal mimo.
19
U balonu jsou hráči z Marseille. Zatím ale jen kombinují v okolí půlící čáry.
18
Dlouhý nákop domácích mířil na Adurize, výrazně blíže k balonu měl gólman Mandanda.
17
Opět se hraje ve velkém poklidu. Domácí se za vytrvalého deště rozhodně nikam neženou.
15
Skvělý reflex nyní předvedl domácí gólman Herrerín, který výborně zasáhl po střele Batshuayie, který vložil nohu do odkopu domácích obránců!
15
Hosté budou mít nyní příležitost v podobě rohového kopu.
14
Domácí sice v úvodu zápasu hodně drží balon, až do zakončení se ale nedostávají.
12
Z velkého úhlu zkusil přes obránce vystřelit hostující N'Koudou, míč ale poslal mimo.
11
San José získal balon a okamžitě vystřelil. Jeho pokus byl ale hodně nepřesný a skončil mimo.
10
Do souboje o balon šel nyní šlapákem hostující Diarra a je pískáno.
9
Po celkem dlouhém ošetřování se již pokračuje ve hře. U míče jsou domácí.
8
Na hranici vápna Bilbaa zůstal ležet Batshuayi. Má problémy s nohou a nechá se ošetřovat.
7
V komorné atmosféře hrajeme zatím velmi poklidnou podívanou. Brankáři obou týmů mohou být zatím naprosto v klidu.
5
Především domácí si zatím vůbec nelámou hlavu a pokud je potřeba, odkopnou balon daleko na polovinu soupeře.
4
Úvod zápasu je hodně opatrný, ani jedno z mužstev se nikam moc nežene.
2
V ofsajdu se objevil Iturraspe a následně také Aduriz. Míč budou mít hosté.
1
Hráči jsou již na trávníku, zápas za pár chvil začne.

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, San José – Susaeta, Raúl García, Lekue – Aduriz.
Náhradníci: Iraizoz – Bóveda, G. Elustondo, Muniain, M. Rico, Eraso, Sabin.

Olympique Marseille: Mandanda – Manquillo, N'Koulou, Rekik, Mendy – Diarra, Isla, N'Koudou, S. Fletcher – Cabella, Batshuayi.
Náhradníci: Pelé – Rolando, Alessandrini, B. Sarr, Barrada, Romao, Thauvin.

Rozhodčí: Kulbakov – Maljutin, Masljanko (BLR).
Přestože Bilbao vyhrálo díky Adurizově parádní ráně z dobrých třiceti metrů v Marseille 1:0 a výrazně se přiblížilo k postupu, není francouzský klub rozhodně úplně bez šancí. V domácím prostředí sice gól nevstřelil, avšak měl značnou územní převahu a v odvetě se tak dá očekávat ledacos.
I dnes bude Bilbao spoléhat na kanonýra Aritz Adurize, který v letošním ročníku Evropské ligy nastřílel úctyhodných sedm branek. Jednu z nich zaznamenal právě minulý týden ve Francii a díky němu je tak Bilbao před odvetou velkým favoritem na postup. Navíc Adurizovi se daří i ve španělské lize, kde ve čtyřiadvaceti zápasech nastřílel třináct branek, díky čemuž se řadí mezi nejlepší střelce soutěže.
Hezký čtvrteční podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže z odvety playoff Evropské ligy mezi domácím Athleticem Bilbao a hostujícím Olympique Marseille. Výrazně lepší výchozí pozici mají fotbalisté španělského klubu, kteří v prvním vzájemném zápase vyhráli na hřišti soupeře 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.