Dnešní emotivní zápas je u konce s překvapivým výsledkem. Sion si připsal druhé vítězství a suverénně vévodí tabulce skupiny B před Liverpoolem. Na svého dnešního soupeře z Bordeaux má náskok pěti bodů a domácí zápas k dobru. Girondins Bordeaux bude mít hodně co dělat, aby se ve zbývajících třech zápasech vůbec přiblížilo možnosti postoupit.
90+4
90+4
Poslední vteřinky, nejspíš přijde ještě jeden nákop.
90+3
Hráči Bordeaux prohru neunáší a to ani debutant Ounas, který zbytečně dojel Zieglera.
90+2
Ofsajd zmařil dobrou příležitost Bordeaux, které už dnes moc možností na vyrovnání mít nebude.
90
Nastaveny budou čtyři minuty.
90
Rohový kop v poslední minutě je přesně to, co švýcarský tým potřebuje.
89
Konečně se opět hraje a do konce řádné hrací doby zbývají už jen dvě minuty. Sion je blízko dalšímu vítězství a kroku za postupem do vyřazovací fáze.
88
Žlutou kartu dostává Moussa Konaté (FC Sion).
88
Žlutou kartu dostává Lamine Sané (Girondins Bordeaux).
87
Ošetřování Carlitose a uklidňování hráčů ubralo Bordeaux dobré dvě a půl minutky.
85
Khazri, který je na hřišti od 65. minuty byl tak frustrovaný, že za 20 minut stihl nasbírat 2 žluté karty, vyvolat potyčku a svým chováním si říct o disciplinární trest. Po incidentu jsou navíc uděleny další žluté karty a trenér Sionu je vykázán na tribunu.
83
Talentovaný Ounas se pokusil o nůžky ve vápně, ale místo míče nakopl v souboji Modou, hrát bude Sion od brány.
81
Žlutou kartu dostává Enzo Crivelli (Girondins Bordeaux).
80
Následný přímý kop nabídl dobré zakončení pro Saiveta, ten mířil nad.
79
Nový muž na hřišti, osmnáctiletý Ounas, unikl třem soupeřům a Reto Ziegler (FC Sion) musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
78
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Thomas Touré, přichází Adam Ounas.
77
Střídání v týmu FC Sion: ze hřiště odchází Ebenezer Assifuah, přichází Daniel Follonier.
77
Žlutou kartu dostává Wahbi Khazri (Girondins Bordeaux).
76
Obléhání, které nevede k nějaké větší šanci stále trvá.
74
Protiútok byl zbržděn a Girondins pokračuje do plných.
73
Sion se odvážil po delší době zaútočit a ztratil míč, toho by Bordeaux mohlo využít a zkusit zaútočit do otevřené obrany.
71
Nepovedený centr Saiveta chvíli vypadal, že by se mohl stočit do brány Sionu, ale Vanins situaci hlídal pozorně.
68
Poslední čtvrtina hry zbývá hráčům Bordeaux, aby něco provedli s nelichotivým domácím výsledkem, který by je v konečném zúčtování skupiny mohl hodně mrzet.
67
Nový muž na trávníku Crivelli se hned dostal do zakončení, ale jeho pokus zády k bráně měl jen malou naději na úspěch.
66
Poko výborně uhlídal Assifuaha, který vyrážel do nebezpečného protiútoku.
65
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Cheick Diabaté, přichází Khazri.
64
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Jaroslav Plašil, přichází Enzo Crivelli.
62
Švýcarský tým se zatím poklidně brání, ikdyž v posledních minutách se až zbytečně nechává tlačit okolo svého vápna.
59
Bordeaux zkouší štěstí hlavně po centrovaných míčích ze strany a to zatím proti vysoké obraně Sionu ovoce nepřináší, prosadit se nedokázal ani Rolán, který byl prozatím posledním zakončujícím.
57
A opět se k zakončení dostal kapitán Zverotič, tentokrát hlavou a dva metry mimo.
57
Zverotič zakončoval patičkou a jeho míč byl ještě zblokován a stejná situace se bude opakovat potřetí.
56
A po bloku Chantôma uvidíme další Carlitosem rozehrávaný roh.
55
Prvních deset minut druhé půle Sion přežil naprosto bez úhony, navíc si teď vybojoval rohový kop.
53
Diabaté nepřestává se svou aktivitou ani po poločase, ale stejně jako jeho zakončení v tom prvním, tak ani toto ani zdaleka nemělo gólové parametry.
50
Zbytečným zákrokem jen ztrácí další čas pro svůj tým Pallios.
49
Pokus o nůžky předvedl Roland, ale míč proletěl a jeho nohy střihly naprázdno,
47
Míč propadl do skrumáže, ale rázným odkopem byl hned při první příležitosti odkopnut.
46
První šanci druhého poločasu budou mít hosté a to v podobě přímého volného kopu z pravé strany hřiště.
46
Po prvním poločase ve Francii se rodí překvapení, protože švýcarský FC Sion zde vede 1:0 po trefě Lacroix z 21. minuty. Nutno říct, že tlak Bordeaux je spíše platonický a šance, do kterých se dostává jsou spíše příležitostmi. Do druhého poločasu budou muset domácí hráči zabrat.
Ve druhé zápase hraje Liverpool s Kazaní 1:1, ale Rubin bude hrát celý druhý poločas o deseti mužích v poli.
45+1
45
Žlutou kartu dostává Pa Modou Jagne (FC Sion).
45
Rozhodčí Stavrev teď musel urovnávat spory mezi Konatém a Saném.
45
Vypadá to, že poločas se dohraje za překvapivého stavu 0:1.
43
Teď jsou domáčí nastěhovaní okolo vápna a snaží se do poločasu vyrovnat, ale zatím se jim nedaří vypracovat si šanci.
40
Sion se po delší době dostal k vápnu Bordeaux, jenže zakončení Fernandese letělo vysoko nad bránu brankáře Carrassa.
38
Diabaté sice srší aktivitou, ale teď jí sršel až moc a dostal se do ofsajdového postavení.
36
Další střelecký pokus Diabatého, střela mu tentokrát sjela a neměla ani razanci, ani přesnost.
35
Saivet míč z přímého kopu umisťoval k tyči a nadělal Vaninsovi až nečekané problémy, které nakonec sám lotyšský brankář zažehnal.
34
Další faul Sionu, jenže tentokrát už v blízkosti Vaninse, který tak bude čelit ohrožení.
33
Dalším ležícím hráčem je Diego Rolán, kterému prošlápl nohu Modou.
31
A český reprezentant Jaroslav Plašil je dokonce ošetřován a nyní je za lajnou, kde se rozhodne o jeho dalším pokračování v tomto důležitém zápase.
30
Jaroslav Plašil byl ostře sestřelen Salatičem, který by za tento zákrok rozhodně žlutou kartu zasloužil, rozhodčí Stavrev si to ale očividně nemyslí.
29
Hosté dokáží být nebepeční i po vstřelení úvodní branky. Papa Moussa Konaté teď neuspěl hlavou.
28
Assifuah si v útočeném snažení pomohl faulem.
27
Biyogo Poko zvládl sprinterský souboj s Konatem a navíc vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu.
26
Žlutou kartu dostává Edimilson Fernandes (FC Sion).
25
Tourého zblokovaná střela po hodně nadějné příležitosti končí rohovým kopem.
25
Assifuah se po následném přímém kopu dral do hlavičky a po vyrovnaném souboji jsme nejspíš měli vidět roh, makedonští rozhodčí se ale rozhodli pro odkop.
24
Jaroslav Plašil byl poprvé výrazněji vidět až nyní, když fauloval ve středu pole.
21
Sion právě vstřelil branku!
Vůbec první vážnější situace před Carrassem končí gólem! Na centrovaný míč Carlitose si naskočil stoper LÉO LACROIX a posílá svůj tým hlavou do vedení!
20
Daň za odskok balónu musel zaplatit žlutou kartou Clément Chantôme (Girondins Bordeaux).
18
Diabate je velmi aktivní a opět se dostal do zakončení, to tentokrát mířilo hodně mimo.
17
Po ofsajdovém postavení Diabateho bude Vanins rozehrávat od své brány.
Rubin Kazaň se ve druhém zápase této skupiny dostal do vedení na Anfield Road!
15
Dělovku ze třiceti metrů vypustil Toure, ta mířilo o metr mimo.
14
Další hlavičkové zakončení téměř z vápna a i tentokrát velmi prudké. Po centru zprava se vyšrouboval do vzduchu Diabate.
11
Ihned po šanci Bordeaux vyrazil Sion do rychlého kontru, který ztroskotal na nepovedené přihrávce před bránu, kterou odvracel Sane.
11
Clément Chantôme stanul v dosavadní největší šanci, když hlavičkoval sice z dálky, ale nebezpečně. Nicméně lotyšská brankářská jednička Vanins si s jeho šancí poradil.
10
Kapitán Sane vyhrál hlavičkový souboj po výkopu Vanins a jeho tým tak může v poklidu kombinovat, zatím ovšem jen na vlastní polovině.
9
U míče jsou ale ihned po rozehrání domácí a rozjíždí další akci.
9
První pokus o útočnou snahu ze stany švýcarského celku, Carlitos rozehraje roh.
7
Po centrovaném míči Saiveta do vápna vznikl chaos, ze kterého se domácím zakončit nepodařilo.
5
Další faul, tentokrát se provinil Zverotič. Vypadá to, že tvrdostí a včasným dostupováním by dnes chtěli hráči Sionu domácím hru otrávit.
4
Uruguayen Diego Rolán je zatím vidět, po střele na něj byl spáchán faul na polovině hostí a u míče zůstane Bordeaux.
3
Vanins si poprvé šáhl na míč a to když Rolán vyslal střelu z větší dálky.
3
Dlouhý aut obrana Sionu zvládla odvrátit hned dvakrát v řadě.
2
Po pravé straně se pokoušel projít Poko, ale byl zablokován. Zkusí to dlouhým autem.
1
Poklidnou kombinací začíná domácí tým dnešní zápas, vypadá to, že míč a iniciativa dnes bude hlavně na jejich kopačkách.
1
Ještě společné foto všech dnešních účastníků na podporu kampaně No to rasicm.
Hráči už jsou nastoupeni. Čekají nás ještě oficiality v podobě pozdravení kapitánů a rozhodčích a vylosování stran a zápas bude moct začít.
Zápas na Stade Bordeaux-Atlantique začne ve 21:05, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Zápas budou řídit pánové z Makedonie. Hlavním sudím bude Aleksandar Stavrev, kterému budou pomáhat Marjan Kirovski a Dejan Kostadinov. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Goce Petreski a u branek budou hlídkovat Dimitar Meckarovski a Dejan Jakimovski.
FC Sion

Jenže hostující tým je zatím příjemným překvapením skupiny a po dvou kolech vede se ziskem čtyř bodů. V prvním utkání zdolal Sion Kazaň na domácí půdě 2:1 a i ve druhém utkání nevyšel naprázdno. Už ve čtvrté minutě sice inkasoval po trefě Lallany, jenže už v 17. minutě bylo po gólu Assifuaha srovnáno. Tento stav už vydržel až do konce a Sion si odvezl velice cenný bod. A určitě by bodovým ziskem nepohrdl ani dnes.
Girondins Bordeaux

Domácí tým je po dvou odehraných zápasech je na třetím místě tabulky s dvěma body. V prvním kole hrálo Bordeaux doma s Liverpoolem a zápas skončil remízou 1:1. Druhé utkání odehrál francouzský tým v Kazani proti místnímu Rubinu a diváci se branky nedočkali. Po dvou remízách by se tak Girondins konečně rádo dočkalo výhry a dnes bude mít ke splnění přání výhodu domácího prostředí.
Dobrý večer u Evropské ligy. Ta má na programu své třetí kolo základních skupin a v jeho rámci se podíváme na utkání skupiny B, ve kterém se střetnou Girondins Bordeaux a FC Sion.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.