Fenerbahce si po zaváhání v úvodním zápase skupiny proti Molde odváží cenný bod ze Celtic Parku, kde domácí vedli zásluhou Leigha Griffithse a Krise Commonse dvoubrankovým rozdílem. V závěru prvního poločasu ale přišel na hřiště Fernandão, který dvě minuty před koncem prvního poločasu nejprve snížil po chybě Efeho Ambrose přízemní střelou a krátce po přestávce se prosadil hlavou po rohovém kopu Luise Naniho. Konečný výsledek. Celtic Glasgow 2 Fenerbahce Istanbul 2.
90+3
90+3
Střídající Stuart Amstrong posílal z levé strany před bránu centr, který odvracel Simon Kjaer.
90+2
Diego se dožadoval odpískání faulu, nakonec se ale kopalo proti bráně Fenerbahce.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90+1
Kris Commons rozehrál standardní situaci a na vzdálenější tyč posílal dobrý centr, hráči Fenerbahce ho ale zvládli odvrátit.
90
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Stuart Armstrong.
90
Žlutou kartu dostává Simon Kjaer (Fenerbahce Istanbul).
89
James Forrest zastavil útok Fenerbahce tažený po pravém křídle, hosté ovšem zůstanou u míče a budou vhazovat.
88
Na opačné straně neuspěl Robin van Persie. Následoval pouze odkop od brány Craiga Gordona.
88
James Forrest si z levého křídla navedl míč na pravačku a zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale zablokován.
87
Následoval míč rozhodčího a hosté z Istanbulu sportovně vrátili míč Celticu.
86
Mikael Lustig zůstal ležet na hrací ploše, rychle se však zvedl na nohy.
85
Kris Commons rozehrál rohový kop téměř na vlastní polovinu a přízemní přihrávkou našel střídajícího Tylera Blacketta.
84
Mikael Lustig našel přesným centrem Krise Commonse, který se dostal na vzdálenější pravé tyči k hlavičce, jeho pokus ale zamířil mimo.
84
Do konce zápasu zbývá necelých sedm minut. Dokáže jeden z týmů strhnout vedení v samotném závěru na svou stranu?
83
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Thomas Rogic.
82
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Tyler Blackett.
81
Luis Nani hledal v šestnáctce dlouhým pasem Robina van Persieho, před ním ale míč ukryl v náruči připravený Craig Gordon.
80
Luis Nani rozehrál z levé strany rohový kop, který uprostřed šestnáctky odvrátil do bezpečí pozorný Mikael Lustig.
79
Fenerbahce se sice nedostalo ke střele, jeho hráči ovšem budou zahrávat rohový kop.
78
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Raul Meireles, přichází Abdoulaye Ba.
76
Fabiano předvedl nepříliš přesvědčivý zákrok, který mohl potrestat Mikael Lustig, nakonec se ale obránce Celticu do zakončení nedostal.
76
Kris Commons rozehrál rohový kop a jeho následný centr odhlavičkoval jeden z hráčů Fenerbahce do bezpečí.
75
Raul Meireles vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla hodně nepřesná.
74
Žlutou kartu dostává Dedryck Boyata (Celtic Glasgow).
74
Fernandão se po pár okamžicích zvedl na nohy a kvůli ošetření musel opustit hřiště.
73
Scott Brown udeřil v souboji o vysoký míč loktem Fernandãa.
72
V Celtic Parku dnes sledujeme velmi pohledné utkání.
71
Kris Commons rozehrál rohový kop a jeho následný centr Fabiano dopravil za postranní čáru.
70
Nir Bitton se dostal na levé straně k centru, který byl sražen na rohový kop.
70
Kris Commons napřáhl zpoza šestnáctky k jedovaté střele, kterou Fabiano dokázal skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče!
69
James Forrest zakončil pohlednou kombinaci Celticu přízemní střelou zpoza šestnáctky, která směřovala přesně ke vzdálenější tyči, Fabiano byl ale včas na zemi a připsal si dobrý zákrok!
68
Útok Celticu nic nepřinesl a Fabiano mohl v klidu odkopávat od své brány. Nejspíš se jednalo o ofsajd, jednoho z hráčů Celticu.
67
Kris Commons rozehrál standardní situaci a Fabiano musel jeho centr vyboxovat do bezpečí.
67
Žlutou kartu dostává Bruno Alves (Fenerbahce Istanbul).
65
Efe Ambrose odvedl v obraně dobrou práci a zastavil útok Fenerbahce tažený po pravém křídle.
65
James Forrest přišel do souboje s Diegem příliš pozdě a uviděl žlutou kartu.
64
Žlutou kartu dostává James Forrest (Celtic Glasgow).
63
Fenerbahce diktuje tempo zápasu a snaží se o vstřelení třetího gólu, který by ho poslal do vedení.
62
Leigh Griffiths mohl udeřit na opačné straně hřiště, ale Fabiano nakonec nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci.
61
Diego napřáhl zpoza šestnáctky ke tvrdé střele, kterou Craig Gordon dokázal vyrazit!
60
Celtic je po přestávce naprosto bezradný směrem vpřed a co se týče obrany, tak tam má velké starosti.
59
Po rohovém kopu Luise Naniho se dostal k hlavičce Robin van Persie, jeho pokus ale skončil nad.
58
Robin van Persie napřáhl z volného přímého kopu k nepříjemné střele, která ještě před Craigem Gordonem skončila, brankář Celticu ji ale skvělým zákrokem vytěsnil na rohový kop!
57
Žlutou kartu dostává Stefan Johansen (Celtic Glasgow).
56
Především potom Fernandãa, který krátce po přestávce vyrovnal a před pár okamžiky mohl dosáhnout na hattrick.
55
Fenerbahce je po přestávce plné hřiště.
54
Luis Nani rozehrál rohový kop opět nakrátko, hosté se ale k ničemu vzápětí nedostali.
53
Mehmet Topal napřáhl k nádherné střela zpoza šestnáctky, kterou Craig Gordon skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop!
52
Fernandão mohl vstřelit hattrick poté, co Craig Gordon špatně načasoval výběh z brány, naštěstí pro Celtic ale jeho následná střela zamířila mimo!
51
Fernandão je hrdinou dnešního zápasu a Fenerbahce po jeho příchodu na hřiště hraje úplně jinak.
50
Fernandão se vzápětí mohl řítit do další šance, tentokrát ho do ní ale nepustil zdvižení praporek pomezního rozhodčího.
49
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
FERNANDAO znovu udeřil a vyrovnává na 2:2!! Luis Nani rozehrál rohový kop, na který si na přední tyči naběhl Fernandão a přesnou hlavičkou míč uklidil k levé tyči.
48
Fenerbahce vybojovalo rohový kop.
47
Şener Özbayraklı rozehrál standardní situaci a do šestnáctky posílal ostrý centr, který domácí dokázali odvrátit.
46
Fenerbahce rozehrálo druhý poločas a vzápětí vybojovalo na pravém křídle standardní situaci.
46
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Diego.
46
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a druhý poločas bude moci co nevidět začít.
Celtic vstoupil do zápasu skvěle a během čtyř minut se ujal dvoubrankového vedení, když se prosadil z bezprostřední blízkosti Leigh Griffiths a po něm nádhernou střelou do levého horního rohu Kris Commons. Fenerbahce ale vrátil zpět do hry krátce před přestávkou střídající Fernandão, který se prosadil po pár sekundách pobytu na hřišti. Skóre po prvním poločase. Celtic Glasgow 2 Fenerbahce Istanbul 1.
45+2
45+2
Hráči Celticu se dostali po rohovém kopu k hlavičce, ta však zamířila nad.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Ještě nekončíme, v prvním poločase se ještě určitě bude něco nastavovat.
44
Střídání se Fenerbahce hodně vyplatilo.
43
FERNANDAO využil obrovské chyby Efeho Ambrose v obraně a tváří v tvář Craigu Gordonovy zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyči!
43
Raul Meireles se dostal na vzdálenější levé tyči k míči, jeho následná střela ale zamířila vysoko nad.
42
Fenerbahce se usadilo na polovině Celticu, zatím se však k ohrožení brány nedostalo.
41
Do konce prvního poločasu zbývá necelých pět minut a Fenerbahce potřebuje rychle něco změnit.
40
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Volkan Şen, přichází Fernandão.
39
Fenerbahce sáhlo v závěru prvního poločasu ke střídání.
38
Celtic rozehrál pohlednou kombinaci, u míče byl ale jako první po kolmé přihrávce do šestnáctky brankář Fabiano.
37
Luis Nani rychle rozehrál rohový kop nakrátko, hosté se ale vzápětí k ničemu nedostali.
36
Fenerbahce vybojoval rohový kop, po kterém bude následovat další.
35
Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes deset minut.
34
Fenerbahce vybojovalo rohový kop, domácího ale bez větších obtíží zvládli odvrátit.
33
Celtic Park je nadšený a není se co divit, Celtic vede již 2:0.
32
Celtic právě vstřelil branku!
KRIS COMMONS zvyšuje nádhernou střelou na 2:0!! Kris Commons si naběhl do šestnáctky na skvělou přihrávku svého spoluhráče a z první míč uklidil parádní střelou přesně do levého horního rohu.
31
Půlhodina za námi. Celtic Glasgow vede nad Fenerbahce Istanbul 1:0.
30
Dobrou práci odvedl v obraně Dedryck Boyata.
29
Robin van Persie se snažil na opačné straně odpovědět, jenže se k ničemu nedostal.
28
LEIGH GRIFFITHS rozradostnil Celtic Park a posílá Celtic do vedení!! Kris Commons rozehrál rohový kop, po kterém se dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce Mikael Lustig, jehož pokus Fabiano fantastickým zákrokem vyrazil, proti následné dorážce Leigha Griffithse z bezprostřední blízkosti už byl ale bezmocný.
27
Celtic se vydal do útoku a vybojoval rohový kop.
26
Kris Commons to vzápětí také zkusil zpoza šestnáctky, stejně jako v případě Stefana Johansena ale jeho pokus zamířil nad bránu Fabiana.
25
James Forrest se snažil uniknout po levém křídle, vzápětí byl ale zdvojen a míč po příliš silném překopnutí skončil v zámezí.
24
Stefan Johansen se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl k pohotové střele, ta však zamířila nad.
23
Stefan Johansen byl faulován na pravé straně po rychle sehrané standardní situaci se dostal uprostřed šestnáctky Mikael Lustig, jehož pokus byl sražen dva metry vedle pravé tyč. Následovat bude rohový kop.
22
Raul Meireles zůstal ležet na hrací ploše a poté si šel ještě něco vyjasnit s kapitánem Celticu Scottem Brownem.
21
Kris Commons rozehrál standardní situaci a jeho následný centr vyboxoval do bezpečí brankář Fabiano.
20
Raul Meireles fauloval u postranní čáry Jamese Forresta a za svůj tvrdý faul uviděl žlutou kartu.
19
Žlutou kartu dostává Raul Meireles (Fenerbahce Istanbul).
18
V úvodu zápasu se zatím rozhodně nehraje v rukavičkách.
17
Şener Özbayraklı podstoupil u postranní čáry ostrý souboj a také on musí být ošetřován.
16
Je za námi úvodních patnáct minut. Celtic hraje doma s Fenerbahce bez branek 0:0.
15
Stefan Johansen se rychle vrátil zpět na hrací plochu a vypadá to, že bude v pořádku.
14
Stefan Johansen se nepříjemně srazil v blízkosti šestnáctky se svým protihráčem a musí být ošetřován.
13
Efe Ambrose posílal do šestnáctky Fenerbahce centr, který hosté dokázali odvrátit.
12
Scott Brown odvedl v obraně skvělou práci a na hranici šestnáctky zastavil útok Fenerbahce.
11
Luis Nani posílal na značku pokutového kopu přízemní přihrávku a hráči Celticu jeho úmysl v pohodě přečetli.
10
Mikael Lustig odvedl v obraně dobrou práci a nebezpečný centr Fenerhahce hlavou odvrátil na rohový kop.
9
Mikael Lustig odcentroval z pravého křídla, jeho následný centr však na vzdálenější tyči v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Fabiano.
8
Robin van Persie byl faulován uprostřed hrací plochy, hosté ale po rozehrání standardní situaci nepředvedli směrem vpřed nic kloudného.
8
Celtic je v úvodu zápasu aktivnější, jeho útokům ale schází přesná finální přihrávka.
7
Fenerbahce Istanbul dnes chce napravit porážku z úvodního zápasu, dnes ho ale v Celtic Parku rozhodně nečeká nic jednoduchého.
6
Kris Commons nepřesně přihrál na tři metry svému spoluhráčovi a Fenerbahce se ubránilo.
5
Stefan Johansen se k ničemu nedostal na pravém křídle a hosté z Turecka mohli vhazovat.
4
Robin van Persie fauloval Scotta Browna u postranní čáry ve středu hrací plochy.
3
Leigh Griffiths napřáhl zpoza šestnáctky ke krásné přízemní střele, která rozvlnila boční síť na přední levé tyči!
2
Celtic nastoupil do dnešního zápasu v tradičních bílozeleně pruhovaných dresech, zatímco Fenerbahce hraje v žlutošedé sadě.
1
Kenn Hansen, hlavní rozhodčí dnešního zápasu, dal pokyn k výkopu, který obstarali domácí hráči Celticu Glasgow.
1
Hráči obou týmů jsou připraveni na hrací ploše a zápas v Celtic Parku, kde panuje fantastická atmosféra, může začít.

Celtic Glasgow: C. Gordon – Lustig, Boyata, Ambrose, Tierney – Brown (C), Bitton – Commons, Johansen, Forrest – Griffiths.
Náhradníci: Bailly – Blackett, Armstrong, Mackay-Steven, Rogic, C. McGregor, Çiftçi.

Fenerbahce Istanbul: Fabiano – Özbayraklı, Kjaer, Alves, Kaldırım – Tufan, Topal (C), Meireles – Şen, van Persie, Nani.
Náhradníci: Demirel – Ba, Diego, Zeybek, Potuk, Erkin, Fernandão.

Rozhodčí: Kenn Hansen. Asistenti: Lars Rix, David Vang Andersen. Čtvrtý rozhodčí: Daniel R. Nørgaard. Brankoví rozhodčí: Mads-Kristoffer Kristoffersen, Jørgen Daugbjerg Burchardt (všichni DEN).
Vzájemná bilance

Celtic Glasgow a Fenerbahce se střetávají poprvé.
Fenerbahce Istanbul

Fenerbahce má se skotskými kluby dobrou zkušenost. Turecký klub vyzval v sezóně 2001/02 ve třetím předkole UEFA Champions League rivala Celticu Gasgow Rangers, kterého po agregátu 2:1 vyřadil. Letošní vstup do UEFA Europa League hráčům v čele s útočníkem Robinem van Persiem nevyšil, když v úvodním zápase skupiny nestačili překvapivě na Molde.
Celtic Glasgow

Celtic Glasgow se může pyšnit slibnou bilancí, v letošní sezóně vyhrál na evropské scéně v domácím prostředí všechny tři zápasy. Celtic se také v loňské sezóně probojoval mezi nejlepších 32 týmů UEFA Europa League poté, co v evroských pohárech chyběl v sezónách 2009/10 a 2011/12. V prvním zápase získali svěřenci Ronnyho Deily bod, když remizovali s Ajaxem.
Slavný skotský klub Celtic Glasgow v prvním vzájemném měření sil vyzve na domácí půdě Fenerbahce Istanbul, který se bude snažit odčinit úvodní porážku ve skupině UEFA Europa League. Zápasem z krásného stadionu Celtic Park Vás s potěšením a radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.