Ode mě je to pro tuto chvíli vše a s konstatováním, že poslední tým polské ligy porazil první té italské, se s Vámi od tohoto onlajnu loučím.
Zápas je po páté minutě nastavení u konce a Lech Poznań slaví velkou výhru! Domácí sice měli jednoznačnou převahu, ale klíčovým hráčem se stal střídající Dawid Kownacki. Ten přišel na hřiště v 63. minutě, po dvou minutách dal gól a v 78. minutě ho nahradil Maciej Gajos, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty a přidal druhou branku Poznaně. V závěru se Fiorentině podařilo snížit, když se trefil Rossi, avšak v nastavení dostal červenou kartu Rebić a tímto byly šancí domácího týmu téměř zhaceny. Ve čtvrté minutě sice mohl vyrovnat Babacar, avšak ten hlavou míč do prázdné brány nedostal a zbytek nastavení už si hosté pohlídali.
Zákroky Luigi Sepeho (FIO) – 0
90+5
Zákroky Jasmina Buriće (LPO) – 4
90+5
90+5
Běží již páté minuta nastavení a hosté hrají u rohového praporku. Každou chvílí by měl hlavní rozhodčí ukončit utkání.
90+4
Na straně polského týmu teď stálo obrovské štěstí! Burić podskočil centr z pravé strany, ale Babacar nedokázal v lehkém záklonu hlavičkovat do prázdné brány!
90+3
Dalším karetním hříšníkem je Łukasz Trałka, který se snažil přerušit akci Fiorentiny. Té byla ponechána výhoda, ze které však domácí nic nezískali.
90+2
A tohle je naprostá hloupost od Anteho Rebiće! Domácí hráč nezvládl situaci, zepředu tvrdě zajel do hostujícího hráče a vidí červenou kartu!
90+1
Fatální hrubky se nyní dopustil Jasmin Burić! Jeho ležérní odkop trefil jen Rossiho a míč jen o kousíček minul zcela odkrytou bránu Poznaně.
90
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí se v poslední minutě řádné hrací doby prosazují! Fernández se přes obránce Lechu konečně prosadil, přihrál před bránu, kde klidnou hlavu zachoval GIUSEPPE ROSSI, který míč poslal do brány.
89
Hosté bez rozpaků pouze odevzdávají míč. Hlavní pro ně je, že se kulatý nesmysl nachází na úplně opačné straně hřiště.
88
Domácím už opravdu teče do bot a jejich centry stále nacházejí jen hlavy hostujících hráčů. Když už ale míč prolétne přes pevnou obranu Lechu, kraluje ve vzduchu Jasmin Burić.
87
Matías Fernández nyní zkusil na levé straně pokutového území projít přes dva hráče Poznaně, ale ti mu nedali sebemenší šanci.
85
Giuseppe Rossi se sice hodně diví, ale i přesto hlavní sudí nařizuje jen odkop od rány Jasmina Buriće.
85
Iličić na levé straně nedokázal odcentrovat, nicméně Fiorentina po rychlém vhazování zůstává v blízkosti soupeřovy šestnáctky.
83
Fiorentina se okamžitě usadila na útočné polovině, ale Babacar se k zakončení nedostal. Obrana polského týmu pracuje opravdu fantasticky.
82
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Domácí jsou od začátku zápasu jasně lepším týmem, ale v 82. minutě prohrávají 0:2! Po ruce Rossiho rozehrával volný kop Lovrencsics, který našel na zadní tyči Kamiňského a jeho zpětnou přihrávku proměnil v gól střelou ze středu pokutového území MACIEJ GAJOS.
80
Fantastický Burić teď zachránil Poznań! Matías Fernández výborně přihrával do pokutového území, kde si míč našel Bernardeschi, ale hostující gólman kousek před brankovou čárou kulatý nesmysl dokázal zastavit nohou.
79
Fernández to nyní úplně zbytečně uspěchal a z velké dálky poslal střelou míč několik metrů vedle Burićovy brány. Na takové zbrklosti domácí čas nemají.
79
Snaha o rychlý protiútok Poznaně skončila neúspěchem. domácí spěchají na druhou stranu hřiště, neboť prohrávají a blíží se poslední desetiminutovka.
78
Odpracováno má Dawid Kownacki. Ten v 63. minutě přišel na hřiště, dal gól a po patnácti minutách je stažen a nahrazen Gajosem.
77
Rohový kop Fiorentiny bez větších potíží odvrácen, avšak domácí záhy získali totožnou standardní situaci. Tu ale rozehrají až po posledním střídání Poznaně.
75
Mohlo být vyrovnáno! Dlouhé obléhání Burićovy brány skončilo parádní střelou Vecina, kterou hostující brankář jen vyrazil, ale následná dorážka Bernardeschiho mezi tři tyče nemířila!
74
Příliš vysoký a dlouhý centr domácích končí za brankovou čárou vedle Burićovy svatyně. Beci Poznaně jsou stále velmi pohybliví a nepouští soupeře dovnitř vlastní šestnáctky.
73
Domácí na nic nečekají a střídají i po třetí. Na střídačku míří Mario Suárez, opačným směrem Josip Iličić.
72
Jedovatý střílený centr posunuli hostující hráči na rohový kop a po něm si Fiorentina vybojovala další standardní situaci.
71
Přichází první žlutá karta zápasu. Po tvrdém faulu ji vidí Gergö Lovrencsics (LPO).
69
Rossi se po rohovém kop dostal ke střele z dobré pozice ale tento pokus byl zablokován jedním z beků Poznaně. Další dva rohové kopy už nebezpečí pro Buriće neznamenaly.
68
Tak nakonec střídají oba týmy. Ze hřiště je ze strany domácích stažen nevýrazný Pasqual, kterého nahrazuje Bernardeschi. Polský tým posílá na plac Hämäläinena, jenž zaujme místo Holmana.
68
67
Domácí si vybojovali rohový kop, který ale bude rozehrán až po druhém střídání hostujícího celku.
65
Tak tohle je naprosto šokující! Hosté se po hodně dlouhé době dostali k rychlému brejku, který byl roztažen do strany na Lovrencsicse. Záložník Lechu se poté prezentoval parádní přihrávkou do středu pokutového území, kde našel DAWIDA KOWNACKÉHO, jenž dostal míč se štěstím do sítě.
65
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Joan Verdú, přichází Matías Vecino.
64
Fiorentina se opravdu snaží, ale obrana Lechu je stále nepouští do šancí. Nyní už obléhání šestnáctky nevydržel Babacar, který natáhl ke střele a poslal míč hodně vedle brány.
63
Před chvílí zraněný Denis Thomalla musí být střídán! Noha hostujícího hráče zjevně není v pořádku a na hřiště tak vbíhá osmnáctiletý Dawid Kownacki.
61
Hosté samozřejmě v rámci fair-play vrátili míč Fialkám, ale ty se prezentovaly jen nepřesným centrem na Babacara. Míč má v moci Burić.
60
Jeden z domácích následně nastřelil nohu Thomally a ten bude potřebovat ošetřit. Domácí hráči posouvají míč do zámezí.
59
První velká šance druhého poločasu! Babacar si mezi dvěma obránci Poznaně udělal dostatek prostoru na střelu, ale jeho ránu z pokutového území díky skvělému reflexu zneškodnil Jasmin Burić.
57
Fiorentina se stále drží na polovině hostujícího celku. zakončení je ale pořád v nedohlednu.
56
Akce Fiorentiny nyní vypadala opravdu hodně nadějně, nicméně finální přihrávka Matíase Fernándeze svého adresáta nenašla. Obrana Lechu je stále dokonale koncentrovaná.
54
Další faul Lechu zapříčinil další volný kop ve prospěch Fiorentiny, avšak Fernández si s ním prakticky vůbec neporadil a poslal míč asi dva metry vedle brány.
53
Po špatném vhazování hostujícího týmu míč přistál u noh Babacara a toho šlapákem počastoval Holman. Kupodivu hlavní rozhodčí ani teď žlutou kartu nevytahuje.
52
Domácí nejsou vůbec ve své kůži. Lech hraje naopak momentálně naprosto v klidu a snaží se kombinací udržet na polovině soupeře.
51
Dariusz Dudka si poradil výborně, když na zádech udržel dotírajícího Rossiho, jenž ho poté dokonce fauloval. Ve tváři italského hráče už byla vidět lehká frustrace.
50
Velmi dobrým centrem se teď prezentovali hosté, nicméně útočný faul Thomally přisuzuje míč opět Fialkám.
49
Na začátku 49. minuty se Trałka dostal k centru z levé strany, avšak míč si to namířil do nastavené náruče Sepeho. Fiorentina se stěhuje na útočnou polovinu.
48
Dávid Holman nyní úplně zbytečně proháněl domácího beka, neboť je pískán faul na Tetteha. Volný kop bude hostující tým rozehrávat z polovině hřiště.
47
Ante Rebić už míč na hřišti nestihl a bylo z toho vhazování pro polský tým. Poznań rychle navázala hru, avšak velmi záhy také míč ztratila.
46
Domácí začali druhou půli útočnou akcí na jejímž konci byl centr Fernándeze. Ten naprosto bez problémů odvrátila obrana Lechu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu navíc a první poločas tímto končí. Viděli jsem docela nudných 45 minut, ve kterých měla převahu domácí Fiorentina, ale jedinou slibnou šanci spálil již ve druhé minutě Astori. Hosté jsou prakticky bezzubí a soustředí se především na obrannou činnost. Snad se hra v druhé půli o dost vylepší.
45
45
Běží již poslední minuta prvního poločasu a Rebićovi je pískán faul. Nutno říci, že domácí hráč zajel do Tetteha poměrně tvrdě a mohl obdržet žlutou kartu.
44
Tetteh na levé straně nedokázal projít pře Rebiće a ztratil míč v nebezpečném prostoru. Přes zhuštěný prostor před šestnáctkou Poznaně se ale Fiorentina ke střele nedostala.
43
Kombinace Fiorentiny opět narazila ne pevnou obranu soupeře. I přes 61% držení míče se italský tým k vážnějšímu zakončení dosud nepropracoval.
41
I přes nevůli domácích hráčů je pískán faul Astoriho, který zezadu mírně atakoval Thomallu. Poznań se ale velmi rychle zbavuje míče a hrát mohou beci domácího týmu.
40
Po několikátém rohovém kopu, který skončil neúspěchem, se k rychlému protiútoku dostal Lech. Celou nadějně vzhlížející akci zakončoval nepřesnou ranou Lovrencsics.
39
Další rohový kop padal po hlavičce jednoho z domácích na břevno Burićovy svatyně a hostující brankář si raději pomáhá zákrokem, po kterém bude Fiorentina zahrávat další standardku.
38
Dobývání pokutového území Lechu není vůbec jednoduché. Vzduchem to, zdá se, nepůjde, neboť stopeři polského týmu zatím ve spolupráci s Burićem tyto míče zvládají.
37
Po dalším pěkném centru zasahoval Jasmin Burić, který míč prodloužil na rohový kop. Ten se domácím vůbec nepovedl, ale i přesto zůstanou u míče.
36
Budu se opakovat, ale Fiorentina je opět na útočné polovině a snaží se překonat pozornou obranu Lechu Poznań. Zatím bez jakéhokoliv výsledku.
34
Dva centry do nebezpečného prostoru si pohlídal Burić. Babacar opravdu neměl nárok na zakončení. Kombinace Fiorentiny ale v posledních minutách postrádá moment překvapení a jakýsi zajímavější nápad.
33
A nyní navíc akci Lechu zastavuje ofsajd Tamáse Kádára. Hosté se zatím nedostali k ani jedné střele na bránu.
32
Lech Poznań kombinuje na útočné polovině. K zakončení se ale polský tým zatím nedostává, neboť hraje zhruba 40 metrů od brány.
31
Ztráta hostujícího týmu se snažil využít Verdú. Zklamal ho však první kontakt s míčem a ten zamířil do rukavic Jasmina Buriće.
30
Jedovatý centr do skvělého prostoru teď vyslal Rebić. V pokutovém území byl ale jediný domácí hráč, Babacar, a toho přihrávka přeletěla.
29
Až příliš viditelně si rukama pomáhal Holman, který se snažil prodrat ke kolmici, která mířila do jeho blízkosti. Sudí opět hvizdem zastavuje hru.
28
Abdul Aziz Tetteh teď dvakrát fauloval a oba přestupky jsou mu odpískány. Troufnu si říct, že další faul tohoto hráče už bude ohodnocen žlutou kartou.
26
Fernándezův centr ze strany zastavila dvojčlenná zeď a následná rána Pasquala letěla vysoko nad. Burić zatím zasahovat nemusel.
25
Fialky mají stále jednoznačnou převahu, avšak další šanci si ne a ne vypracovat. Možná to půjde přes standardní situaci, kterou domácí získali po faulu Formelly.
23
Hosté se mohli dostat do rychlého brejku, ale Astori zapnul svůj turbomotor a dostihl volný míč ještě před Thomallou. Ten se tak k úniku na bránu protlačit nedokázal.
23
Všech jedenáct hráčů Lechu je nyní na vlastní polovině. Sevření Fiorentiny se utahuje!
22
Výborný presing Fiorentiny sice dostal hosty pod velký tlak a Lech ztrácí míč, nicméně domácí se prezentovali poměrně nepřesnou kombinací a míč se vrací na kopačky hráčů polského mistra.
21
Tak to vypadalo hodně nadějně! Další protiútok italského týmu vyústil v kolmici na Babacara a tomu chyběly jen centimetry k tomu, aby byl u míče rychleji než Burić. K zakončení se tedy domácí nedostali, ale akce to byla více než slibná.
20
Kombinace hostujícího týmu zatím postrádá přesnost. Nyní se ale ne příliš přesvědčivě předvedl Sepe, který byl rychleji u míče, ale poslal ho jen do autu.
19
Bleskový protiútok Fiorentiny skončil až u Rossiho, který umotal dva protihráče a poté vybojoval rohový kop. Ten Burić dokázal vyboxovat do autu.
18
Lovrencsics je dnes zatím nejvíce vytěžovaným hráčem Lechu. Jeho centry ale zpravidla míří do prostoru, ve kterém vládne domácí brankář.
17
Hodně nepovedený kop Jasmina Buriće končí v zámezí. Fiorentina rychle vhodila míč zpět do hry, ale poté také rychle kulatý nesmysl ztratila.
16
Fiorentina se již několik desítek vteřin drží na soupeřově polovině. Zatím se ale ke střele nedostala a Babacarovi je odpískán další ofsajd.
15
Už už to vypadalo, že se hosté dostanou k rychlému protiútoku, ale Lovrencsics celou akci zbrzdil a poté poslal z pravé strany míč přesně do rukavic brankáře Sepeho.
14
K zajímavému centru se nyní dostal Gergö Lovrencsics. Hráč hostujícího Lechu Poznaň posílal míč do pokutového území, nicméně obrana Fiorentiny si poradila a po následném vzdušném souboji šel míč za čáru právě od maďarského plejera.
13
A opět byl v akci Khouma Babacar. Útočník Fiorentiny se snažil protlačit k dobrému přízemnímu centr, ale svého soka v pokutovém území povalil a je mu pískán útočný faul.
12
Asistent rozhodčího měl poprvé práci, když správně odmával ofsajd vracejícímu se Babacarovi. Domácí útočník nikterak neprotestoval a poslušně odevzdal míč hostům.
11
Babacar byl bez větších potíží ubráněn a polský tým se dostal k postupnému útoku. Příliš dlouhý míč vzduchem na Formellu se již ocitl za čárou a následuje další odkop od brány Fiorentiny.
10
Ne příliš povedený centr maďarského reprezentanta domácí prodloužili k rohovému praporku a zde následně získali odkop od vlastní brány.
9
Lech Poznań se vůbec poprvé podíval na delší dobu na útočnou polovinu a hned získal standardní situaci. Tu bude od autové čáry rozehrávat Lovrencsics.
7
Po souboji s Lovrencsicsem skončil domácí kapitán Pasqual na trávníku, nicméně rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Babacarovi je poté pískán přestupek v podobě příliš vysoko zvednuté nohy.
6
Snaha Lechu o rychlé přenesení hry se nesetkala s úspěchem, ale kombinace domácích skončila v zámezí.
5
Teď už se sice hostům podařilo vytlačit soupeře na druhou polovinu hřiště, avšak domácí zůstávají u míče a mohou se pokoušet o další dobývání šestnáctky polského týmu.
4
Fiorentina kombinuje na útočné polovině a dostává se hodně blízko pokutového území Jasmina Buriće.
3
Na druhé straně si ofsajd pohlídal Thomalla, avšak jeho následný centr mířil jen do míst, kde stáli hráči domácího celku. Protiútok Fernándeze zastaven faulem.
2
Fialky měly po faulu Tetteha k dispozici první volný kop. Výborný centr Fernándeze se snažil do brány dostat Astori a po něm Babacar, ale byl z toho jen velký závar, který skončil odkopem míče do zámezí.
1
Hosté obstarali úvodní výkop zápasu, ale hned druhá přihrávka byla nepřesná a skončila u nohou hostujícího stopera. První útočnou akci tak může rozjet domácí Fiorentina.
1
Všechny předzápasové formality jsou za námi. Utkání každou chvílí začne.
Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního zápasu na hrací plochu. Fiorentina dnes nastoupí ve své tradiční fialové kombinaci, Lech Poznań hraje v bílých dresech.
Příjemný čtvrteční večer! Evropská liga je po přestávce opět v plném proudu a my se již za pár minut podíváme na utkání mezi Fiorentinou a Lechem Poznań. U textového přenosu se na vás těší Lukáš Podleśny.

ACF Fiorentina: Sepe – Tomović, Roncaglia, Astori, Pasqual (C) – Mario Suárez – M. Fernández, Verdú – Rebić, Babacar, Rossi.
Náhradníci: Tătăruşanu – Vecino, Błaszczykowski, Diakhatè, N. Kalinič, Bernardeschi, Iličić.

KKS Lech Poznań: Burić – Kędziora, Dudka, Kamiňski, Kádár – Tetteh, Trałka (C) – Lovrencsics, Holman, Formella – Thomalla.
Náhradníci: Gostomski – Douglas, Ceesay, Gajos, Hämäläinen, Kownacki.

Rozhodčí: Gediminas Mažeika – Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (vš. LTU).
KKS LECH POZNAŃ

Úřadující polský mistr zatím prožívá pravou mistrovskou kocovinu. V tabulce polské Ekstraklasy je Poznań s jediným vítězstvím a šesti body na posledním místě. V Evropské lize to pak není o nic lepší. Ve dvou zápasech Lech Poznaň nevstřelil ani jednu branku a s bodem za bezbrankovou remízu s Belenenses je v tabulce skupiny I třetí.

Absence: Karol Linetty (karty)

Posledních pět odehraných zápasů

17.10.2015 Poznań – Chorzow 2:2 (Ekstraklasa)
4.10.2015 Cracovia – Poznań 5:2 (Ekstraklasa)
1.10.2015 Basilej – Poznań 2:0 (EL)
26.9.2015 Poznań – Zabrze 1:1 (Ekstraklasa)
23.9.2015 Poznań – Chorzow 1:0 (Polský pohár)
ACF FIORENTINA

Italský celek zatím prožívá naprosto skvělou sezónu. Po osmi kolech italské Serie A je Fiorentina na prvním místě a z posledních pěti zápasů má fantastické skóre 14:3! Fiorentina si navíc dobře vede i v Evropské lize, kde sice prohrála úvodní zápas s Basilejí, ale minule si spravila chuť proti Belenenses, které vypráskala 0:4!

Absence: Gonzalo Rodríguez (karty), Gilberto (zranění kolene)

18.10.2015 Neapol – Fiorentina 2:1 (Serie A)
4.10.2015 Fiorentina – Atalanta 3:0 (Serie A)
1.10.2015 Belenenses – Fiorentina 0:4 (EL)
27.9.2015 Inter – Fiorentina 1:4 (Serie A)
23.9.2015 Fiorentina – Bologna 2:0 (Serie A)
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Evropské ligy, ve kterém ACF Fiorentina přivítá na svém hřišti KKS Lech Poznań. Utkání začíná v 19:00.