Krasnodar - Dortmund | ONLINE | 26.11.2015 17:00 | Evropská liga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Dnešní utkání je u konce! FK Krasnodar si připisuje velmi cenné vítězství, když v domácím prostředí porazil Borussii Dortmund těsně 1:0!

První poločas dnešního utkání nabídl velmi zajímavý a kvalitní fotbal! Hned ve druhé minutě šel domácí celek do vedení, to když proměnil penaltu Pavel Mamajev! Dortmund se však pokoušel velmi rychle vyrovnat, a velmi blízko k tomu měl po střele Adriána Ramose, ten však trefil pouze břevno! Německý celek měl nadále více ze hry, nicméně pořádně zahrozil až v závěru poločasu, jenže hlavičku Ramose dokázal Dikan vyrazit!

Ve druhém poločase byl však daleko aktivnější Dortmund, který se tlačil za vyrovnáním! Hodně blízko byl Schmelzer se svou střelou nebo také Piszczek se svou hlavičkou. V 76. minutě nebezpečně střílel Mchitarjan, který však trefil pouze tyč! V závěru už si domácí celek svou výhru dokázal pohlídat!

Krasnodar se tak díky dnešní výhře dostává na první místo skupiny C, a zajistil si postup! Dortmund měl zajíštěný postup již před dnešním utkáním!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
V samotném závěru ještě dostává žlutou kartu domácí Ari, který poslal nedovoleným zákrokem k zemi Matse Hummelse!
90+3'
Nebezpečný centr do vápna Krasnodaru poslal hostující Marcel Schmelzer, který však našel pouze Granqvista, který odkopl míč daleko za polovinu hřiště!
90+1'
Střídající Leitner se dostal ke střele ze střední vzdálenost. Mladý německý záložník však mířil těsně mimo!
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty, tudíž Dortmund má ještě čas na vyrovnání!
89'
Zajímavý centr do vápna Krasnodaru poslal stoper Ginter, který hledal Januzaje. U míče byl však dříve brankář Dikan!
88'
Německý celek se však velmi rychle dostal na útočnou polovinu, a dokonce se dostal i do zakončení. Střídající Moritz Leitner vystřelil z pravé strany, nicméně jeho střela mířila mimo!
87'
Krasnodar šel velmi rychle dopředu, a dostal se dokonce do zakončení! Na levé straně dostal prostor domácí Laborde, který poslal do vápna zajímavý centr, na který si naběhl Ari. Hlavička brazilského útočníka však skončila v náruči Weidenfellera!
86'
Dortmund se ještě pokouší v samotném závěru udeřit, nicméně obrana Krasnodaru pracuje velmi dobře, a teď se dokonce dobře napadající Gazinskij dostal k míči!
86'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Moritz Leitner.
85'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Odil Achmedov, přichází Dmitrij Torbinskij.
84'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Pavel Mamajev, přichází Ricardo Laborde.
83'
Dortmund již svého soupeře prakticky nepouští k míči, a kombinuje na útočné polovině. Obrana Krasnodaru však svého soupeře drží v dostatečné vzdálenosti brance Dikana!
81'
Střídající Mattias Ginter se dostal k míči na pravé straně, a hned po svém přichodu poslal centr do vápna. Na ten si naběhl Ilkay Gündoğan, kterému však míč při zpracování uskočil!
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Matthias Ginter.
79'
Po delší době se do zakončení dostali také domácí fotbalisté! Ze střední vzdálenosti natáhl ke střle Charles Kaboré, nicméně jeho střelu dokázal lapit Weidenfeller!
78'
Mats Hummels poslal dlouhý nákop za obranu, na který si naběhl Adrián Ramos. Jeho postup však zastavil obránce Granqvist, který poslal hostujícího útočníka čistým způsobem k zemi!
77'
Krasnodar v posledních minutách již pouze brání své hubené vedení. Naopak Dortmund je velmi aktivní na útočné polovině, nicméně vyrovnávací branku zatím vstřelit nedokázal!
76'
Další obrovská šance hostujícího celku! Na levé křídlo dostal krásnou přihrávku Marcel Schmelzer, který svým přízemním centrem našel ve vápně Henrikha Mchitarjana, jehož střelu však zastavila tyč!
75'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Mauricio Pereyra, přichází Jurij Gazinskij.
74'
Hostující Dortmund měl následně k dispozici standardní situaci, které se ujal Henrikh Mchitarjan. Jeho přímou střelu však zablokovala domácí obrana!
72'
Zajímavou akci po pravé straně táhl střídající Januzaj, který následně svým centrem našel ve vápně Gonzala Castra. Jeho střelu však dokázal zablokovat stoper Granqvist!
71'
Charles Kaboré se provinil ve středu hřiště nedovoleným zákrokem, kterým poslal k zemi poslal k zemi Weigla.
70'
Henrikh Mchitarjan táhl další útočnou akci svého celku po levé straně. Jeho postup však zastavil velmi dobře načasovaným skluzem obránce Jedrzejczyk!
69'
Dortmund je nadále aktivní na útočné polovině. Jeho postup však tentokrát zastavil útočný faul Achmedova, který poslal k zemi pronikajícího Januzaje!
68'
Hostující kouč Thomas Tuchel provádí svou první změnu v tomto utkání! Ze hřiště odchází Jonas Hofmann, kterého nahrazuje belgický mladík Januzaj!
63'
Německý celek se propracoval k dalšímu rohovému kopu, kterého se ujal Henrikh Mchitarjan. Jeho přetažený centr se snášel do prostoru, kde se nacházel Pizczek.
62'
Německý celek je stále velmi aktivní, a pokouší se vstřelit vyrovnávací branku. Obrana Krasnodaru však dnes funguje opravdu skvěle, a velmi dobrý výkon podává hlavně brankář Dikan!
60'
Další velká šance hostujícího celku! Marcel Schmelzer si dokázal udělat prostor na levé straně, a poslal do vápna povedený centr, na který si naskočil Adrián Ramos. Jeho hlavičku však dokázal vyrazit Dikan!
59'
Odil Achmedov dostal od Ariho zajímavý míč do středu hřiště. Fotbalista z Uzbekistánu svému spoluhráči míč vrátil, ten se však přes Hummelse do zakončení nedostal!
57'
Dortmund šel do rychlého protiútoku, který táhl středem hřiště Adrián Ramos. Kolumbijského útočníka stáhl k zemi polský obránce Jedrzejczyk, který si vysloužil žlutou kartu!
56'
Zajímavý průnik do pokutového území podnikl Pavel Mamajev, který se však do zakončení neprocpal. Následně se však míči dostal k volnému Arimu, který však svou střelu poslal mimo!
54'
Následné standardní situace se ujal Henrikh Mchitarjan, který svým velmi povedeným centrem našel ve vápně hlavu Lukasze Piszceka, jehož hlavička však prolétla těsně vedle pravé tyče!
53'
Dortmund velmi rychle rozehrál, nicméně kombinaci německého celku zastavil Charles Kaboré, který poslal mladého Juliana Weigla ostrým zákrokem k zemi. Hlavní rozhodčí následně udělil žlutou kartu!
53'
Krasnodar si počínal v obraně na vlastní polovině velmi dobře, a mohl zamířit vpřed. Nedovoleným zákrokem v souboji s Hummelsem se však prezentoval Ari!
51'
Ilkay Gündogan odvedl ve středu hřiště dobrou práci, a dostal míč na pravé křídlo, kam si naběhl Jons Hofmann. Jeho následný vysoký centr však obrana Krasnodaru dokázala odvrátit!
50'
Následné standardní situace se ujal domácí Mauricio Pereyra. Jeho přetažený centr směřoval na zadní tyč, kde však míč dokázal odhlavičkovat stoper Sven Bender!
49'
Po souboji Henrikha Mchitarjana s domácím Pavlem Mamajevem hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok. Domácí záložník si navíc přivodil nějaké lehčí zranění, nicméně by měl pokračovat ve hře!
48'
Dortmund pokračoval ve své aktivní kombinaci na útočné polovině, a míč dostal před vápno Marcel Schmelzer. Německý obránce si dokázal ideálně zpracovat míč, nicméně jeho střela těsně minula branku Krasnodaru!
47'
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hostující fotbalisté, kteří kombinují na útočnéí polovině, nicméně na dostřel brank Andrije Dikana se zatím nedostali!
46'
Začal druhý poločas.
První poločas dnešního utkání nabídl velmi zajímavý a kvalitní fotbal! Hned ve druhé minutě šel domácí celek do vedení, to když proměnil penaltu Pavel Mamajev! Dortmund se však pokoušel velmi rychle vyrovnat, a velmi blízko k tomu měl po střele Adriána Ramose, ten však trefil pouze břevno! Německý celek měl nadále více ze hry, nicméně pořádně zahrozil až v závěru poločasu, jenže hlavičku Ramose dokázal Dikan vyrazit!

Druhý poločas začne přibližně v 18:02!
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Následného rohového kopu se ujal opět Mchitarjan, který svým centrem našel Svena Bendera, jehož hlavička však mířila mimo!
45'
V závěru poločasu měl Dortmund velkou šanci! Hostující hráči dostali míč z pravé strany do vápna, kam si naběhl Adrián Ramos. Jeho hlavičku však dokázal vyrazit výborný Andrij Dikan!
44'
I v tomto případě se rozehrávky ujal Henrikh Mchitarjan. Centr arménského reprezentanta však v tomto případě nebyl dostatečně prudký, a obrana Krasnodaru si dokázala poradit!
43'
Exekuce rohového kopu se ujal Henrikh Mchitarjan, který svým zajímavým centrem našel ve vápně Svena Bendera. Jeho hlavičku však dokázal zblokovat Granqvist na další rohový kop!
41'
Na trávníku zůstal ležet Vitalij Kalešnik, který podklouzl na mokrém terénu. Hostující tým však ve své útočné akci pokračoval, a do vápna se řítil Adrián Ramos. Hráče Dortmundu však do zakončení nepustil stoper Granqvist, který poslal míč na rohový kop!
41'
Po delší době dokázal Krasnodar ohrozit branku Weidenfellera! Do pokutového území se dostal Polák Artur Jedrzejczyk, kterému však střela nesedla, a pomalou střelu dokázal Weidenfeller lapit!
40'
Hostující dvojice si tentokrát své role vyměnila! Adirián Ramos dokázal roztáhnout hru na pravou stranu, odkud odcentroval právě Jonas Hofmann. Ani centr mladého německého záložníka se však neujal ...
39'
Adirán Ramos si tentokrát naběhl na pravou stranu, kam dostal přihrávku od Hofmanna. Hostující útočník následně poslal cnetr do vápna, který však dokázal odvrátit stoper Andreas Granqvist!
38'
Andrij Dikan následně velmi rychle rozehrál na Ragnara Sigurdssona. Islandského stopera však velmi rychle fauloval Adirán Ramos, a hra je přerušena!
37'
Následnou útočnou akci Borussie táhl středem hřiště Ilkay Gündogan, který dostal míč na levou stranu, kde se nacházel Adrián Ramos. Kolumbijský útočník si navedl míč do středu, a vyslal zajímavou střelu, ta mířila nad branku!
36'
Domácí se pokoušeli o další rychlou kombinaci na útočné polovině. Narážečka Kalešina s Achmedovem však nebyla přesná, a u míče je německý celek!
35'
Krasnodar měl k dispozici zajímavou standardní situaci, které se ujal Pavel Mamajev. Jeho centr dokázal vyboxovat Weidenfeller, nicméně hra byla přerušena, neboť fauloval stoper Sigurdsson.
33'
Krasnodar se pokoušel využít momentu překvapení, a šel do rychlého protiútoku. V kombinaci Krasnodaru však kvalita lehce chybí, a obrana Dortmundu se dokázala k míči dostat.
32'
Na útočné polovině zaváhal Mats Hummels, který však vzápětí míč vybojoval zpět. Gündogan dostával míč do vápna pro Juliana Weigla, ten však myšlenku svého spoluhráče špatně pochopil, a k míči se nedostal.
31'
Má slova svěřenci Thomas Tuchela potvrdili hned v následující minutě. Po velmi rychle kombinaci na útočné polovině se stoper Hummels rozhodl pro nákop za obranu, na který si nabíhal Mchitarjan. Arménskému útočníkovi však kousek chyběl ...!
30'
Máme za sebou půl hodiny hry, a Dortmund zatím stále ztrácí jednu branku na svého soupeře. Myslím, že se německý celek však za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, neboť svého soupeře zatím jednoznačně přehrává!
29'
Po hodně dlouhé době se ruský celek dostal do kombinace na útočné polovině, a hned z toho bylo ohrožení pro branku Weidenfellera. Z levé strany si natáhl míč do středu Smolov, jehož přízemní rána však mířila těsně mimo!
27'
Sven Bender poslal zajímavý nákop na útočnou polovinu, kam si naběhl Adrián Ramos. Vytáhlý útočník si dokázal podržet míč, a následně se dostal i k centru, ten však skončil v zámezí.
26'
Adrián Ramos odvedl na levé straně skvělou práci, když dokázal uvolnit Marcela Schmelzera. Jeho centr však zablokoval hned první hráč! Míč se však odrazil do středu, kde se nacházel Ilkay Gündogan. Ten se dostal k zajímavé střele, nicméně Andrij Dikan byl na místě!
25'
Následně však přišla ztráta, a po levé straně si to namířil do vápna domácí Fjodor Smolov. Ruský ofenzivní záložník se pokoušel vymodlit faul po souboji s Svenem Benderem. Hlavní rozhodčí stál však poblíž, a hru nechal plynout ...
24'
Dlouhý nákop Romana Weidenfellera mířil na levou stranu, kde se nacházel Marcel Schmelzer. Zkušený obránce jen tak tak stihnul míč na hrací ploše, a Dortmund může pokračovat v kombinaci.
23'
Zajímavý míč do rozhozené obrany dostal brazilský útočník Ari. Jeho postup se zastavil na hranici pokutového území, kde si Ari připravil míč pro střelu. Jeho pokus však zablokoval pozorný Hummels!
22'
Dortmund je po obdržené brance velmi aktivní, nicméně se mu zatím příliš nedaří ve finální fázi. Z levé strany poslal zajímavý centr Schmelzer, nicméně do cílového prostoru pro Ramose se nedostal!
21'
Po kombinaci Piszceka s Hofmannem na pravé straně se dostal míč do středu hřiště k Adriánu Ramosovi. Kolumbijský útočník si však míč špatně zpracoval, a míč skončil u stopera Granqvista!
20'
Krasnodar se po delší době dostal do kombinace na útočnou polovinu, nicméně obrana německého celku byla velmi pozorná. Míč se dostal na nohu Matse Hummelse, který jej raději odkopl na polovinu ruského týmu.
18'
Borussia měla následně k dispozici velmi zajímavou standardní situaci. Exekuce se ujal Ilkay Gündogan, který zkusil přímo střelu. Jeho přízemní zakončení však mířilo pouze do rukavic připravného Dikana!
17'
Hlavní nizozemský rozhodčí musel opět sáhnout do kapsičky pro žlutou kartu! Na levé straně totiž Mauricio Pereyra velmi ostře dohrál Henrikha Mchitarjana, a o žlutou kartu si přímo řekl ...
17'
Střela mladého německého reprezentanta však byla tečovaná, a byl z toho rohový kop. Exekuce druhého rohového kopu Borussie se ujal opět Mchitarjan, jehož centr však dokázala obrana Krasnodaru odvrátit!
16'
Německý celek pokračoval ve své kombinaci na útočné polovině. Velmi aktivní Mchitarjan dokázal dostat míč do vápna pro Gonzala Castra, kterému zkomplikoval zakončení Granqvist, a jeho střelu mířila mimo.
15'
Dortumund opět skvěle napadal na útočné polovině, a míč vybojoval Mchitarjan. Arménský reprezentant následně před vápnem kombinoval s Ramosem, nicméně jejich spolupráce k zakončení nevedla!
13'
Dortmund vykombinoval pozici na levé straně pro obránce Marcela Schmelzera, který se dostal k míči, a obratem odcentroval. Jeho centr však dolétl pouze do rukavic ukrajinského brankáře v brance Krasnodaru!
12'
Dortmund kontroloval míč na vlastní polovině, a kombinoval ze strany na stranu. Následně velmi ostře napadal Brazilec Ari, který to však přehnal s důrazem, a poslal k zemi Weigla.
11'
Další zajímavá šance hostů! Ve středu hřiště Mchitarjan obral o míč Kalešina, a poslal zajímavou přihrávku na levou stranu pro Ilkaye Gündogana. Německý reprezentant však svou střelu namířil nad branku Dikana!
10'
Krasnodar se pokoušel velmi rychle odpovědět, nicméně jeho kombinace na útočné polovině své ovoce nepřinesla, a u míče je hostující Borussia, která kombinuje na vlastní polovině.
8'
Další obrovská šance hostujícího celku! Za obranou Krasnodaru se dostal k míči Adrián Ramos, který dokázal přelobovat Dikana, který marně vybíhal proti míči. Lob kolumbijského střelce se však odrazil od země do břevna, a gól z toho není! Velká škoda pro německý celek!
8'
Hostující tým však pomalu, ale jistě převzal otěže dnešního utkání! Ze střední vzdálenosti to zkusil Henrikh Mchitarjan, jenže jeho střelu dokázal Dikan vyrazit, a Hofmannova dorážka mířila nad branku!
7'
Německý celek se propracoval ke svému prvnímu rohovému kopu v tomto uktání, kterého se zhostil právě Mchitarjan. Jeho nadýchaný centr však dokázala obrana Krasnodaru odvrátit!
6'
Ve středu hřiště nabral rychlost Henrikh Mchitarjan, který by se měl při absenci Marca Reuse zhostit role klíčového hráče svého týmu. Arménský reprezentant našel v pravé části vápna Hofmanna, ten si však míč špatně zpracoval.
5'
Aktuálně druhý celek německé Bundesligy se konečně dostává ke své hře! Na útočné polovině zajímavě kombinoval Adrián Ramos s Gonzalem Castrem. Do jejich kombinace se však vložil Charles Kaboré, který se zmocnil míče.
3'
Na druhé straně zastavil první postupný útok hostujícího celku Achmedov, který poslal k zemi nedovoleným zákrokem Henrikha Mchitarjana!
2'
Krasnodar právě vstřelil branku!
Tak to je parádní start pro domácí celek! Ke značce pokutového kopu se postavil PAVEL MAMAJEV, který zvolil střed branku, a Roman Weidenfeller na jeho střelu nedosáhl!
1'
Hned v první minutě tak dostává žlutou kartu hostující stoper Mats Hummel, který stáhnul k zemi domácího Achmedova!
1'
Začátek utkání vyšel lépe domácímu celku, který se dostal do zajímavého útoku, a hned v první minutě je z toho penalta!
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Krasnodar: Dikan – Jędrzejczyk, Granqvist, R. Sigurðsson, V. Kalešin – Achmedov, Kaboré – Smolov, Pereyra, Mamajev – Ari.
Náhradníci: Kočenkov – S. Strandberg, Torbinskij, Gazinskij, Wánderson, Laborde, Joãozinho.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, S. Bender, Hummels, Schmelzer – Gündoğan, Weigl – J. Hofmann, G. Castro, Mchitarjan – Ramos.
Náhradníci: Bürki – Subotić, Januzaj, Leitner, Papastathopoulos, Ginter, Stenzel.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – van Dongen, Goossens (vš. Nizozemsko).
Příjemné čtvrteční odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Evropská liga má dnes na programu své páté zápasy v základních skupinách. My se společně zaměříme na souboj skupiny C, ve kterém se střetne FK Krasnodar s Borusií Dortmund. Úvodní výkop je naplánován v 17:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FK KRASNODAR
Ruský celek zatím prochází skupinovou fázi Evropské ligy vcelku dobře, a míří za postupem. Ve skupině C se nachází na druhé pozici se ziskem sedmi bodů. Na svého dnešního soupeře ztrácí tři body, nicméně daleko důležitější je, že na třetí PAOK má Krasnodar náskok čtyř bodů. V případě dnešní výhry by se tak ruský klub mohl radovat z postupu. I případná remíza by ruskému celku postup zkomplikovala, nicméně by měl stále vše ve svých rukou ...

Krasnodaru se v ruské lize zatím nedaří dle představ, což je však také způsobeno působením v Evropské lize. Momentálně se nachází na šesté příčce ligové tabulky se ziskem 24 bodů. Na první "pohárovou" příčku, kterou drží Zenit, ztrácí Krasnodar pět bodů. Před reprezentační přestávkou si Krasnodar připsal cenný skalp, když v domácím prostředí dokázal porazit vedoucí tým tabulky CSKA 2:1. Po repre pauze se svěřenci trenéra Kononova představil na půdě dalšího moskevského celku, Spartaku. Velmi divoký průběh utkání nakonec zajistil vítězství domácímu celku, který se radoval z těsné výhry 3:2.

Do dnešního utkání svěřenci běloruského trenéra nevstupují v pozici favorita, a proti špičkovému německému celku to nebudou mít vůbec jednoduché. Vidina zajíštění postupu však požene domácí vpřed, a můžeme se dočkat i překvapivého výsledku ...
BORUSSIA DORTMUND
Německý celek si dokázal na poslední chvíli zajistit své místo v kvalifikace Evropské ligy, a do hlavní soutěže musel překonat dvě předkola. Aktuálně druhý celek německé Bundesligy potvrzuje svou kvalitu, a po čtyřech zápase se nachází na první příčce tabulky se ziskem desíti bodů, a má zajíštěný postup!

Borussia zažívá velmi povedenou sezónu i v německém nejvyšší soutěži. Momentálně se nachází na druhé příčce tabulky se ziskem 29 bodů. Na vedoucí Bayern ztrácí celkem osm bodů, a vypadá to, že bavorský celek si opět "jede" pro titul. Borussia před reprezentační přestávkou zvládla dva těžké duely v domácí lize. Dokázala uspět na hřišti Werderu Brémy v poměru 3:1. V týdnu se představila v rámci Evropské ligy v zápase s Gabalou, a nenechala nic náhodě. Borussia se radovala z vysokého vítězství 4:0. Následovalo derby se Schalke 04! Diváci v Dortmundu viděli krásné utkání, které nakonec dopadlo lépe pro domácí celek, který se radoval z výhry 3:2. V posledním ligovém zápase však svěřenci Thomase Tuchela zaváhali! Utkání na půdě Hamburku nezvládli, a po vlastní brance Hummelse prohrávali v 55. minutě prohrávali už 0:3! V závěru pouze kosmeticky upravil výsledek kanonýr Aubameyang!

Německý celek tak nejpříjíždí na jih Ruska v ideálním rozpoložení. Je otázkou, zdali bude Thomas Tuchel šetřit své opory na nedělní ligové utkání se Stuttgartem, nebo na Krasnodar vyrukuje s tím nejlepším... Zadáci Krasnodaru by si jistě měli dát pozor na kanonýra Aubameyanga (pokud nastoupí). Gabonský střelec nastřílel v německém Bundeslize již patnáct branek, a podobně pálí i v Evropské lize, kde se jeho střelecké konto drží na čtyřech gólech!
Aktuální zápasy
Články odjinud