Utkání mezi FK Krasnodar a FK Qäbälä skončilo vítězstvím domácího celku. Vysoce favorizovaní fotbalisté ruského týmu se do vedení dostali už v 8. minutě záslouhou Wándersona, avšak v úvodu druhé části svěřenci ukrajinského trenéra Hrygorčuka na svého soupeře doslova vlétli a zaslouženě vyrovnali, když se prosadil Dodô. Hra pak byla dobrou půlhodinu poměrně vyrovnaná, fotbalisté Krasnodaru však před domácím publikem cítili povinnost zvítězit a Smolovovou brankou v závěru utkání strhli výsledek na svou stranu.
90+5
90+4
Defenzivě hostujícího týmu se pokusil uniknout Laborde, ale při zakončení byl tísněn vracejícím se obráncem a nedokázal tak přesně zacílit.
90+3
Kombinační souhru už ale nevydržel Laborde, který vyprodukoval projektil ze střední vzdálenosti, avšak míč letěl daleko od brány.
90+2
Domácí se snaží kombinovat na útočné polovině a ušetřit tak cenné vteřiny.
90+1
Střídání v týmu FK Qäbälä: ze hřiště odchází Rašad Abulfaz Sadygov, na závěrečné minuty přichází Samir Zargarov.
90
Hlavní arbitr nastavil čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Bezotosnyj musel zasahovat proti ráně Labordeho z hranice šestnáctky, gólman hostujícího klubu si však připsal úspěšný zákrok.
88
Další žlutá karta! Ve středu hřiště šel do souboje šlapákem Rašad Abulfaz Sadygov (FK Qäbälä).
87
Nedovoleného zákroku zazadu se dopustil Odil Achmedov (FK Krasnodar) a za své počínání inkasoval žlutou kartu.
84
Krasnodar právě vstřelil branku!
Ruský celek se opět dostává do jednobrankového náskoku! Přihrávku do běhu obdržel FJODOR SMOLOV, který vnikl do pokutového území, míč si před obráncem prohodil na levou nohu a vyslal přesnou střleu k tyči. Bezotosnyj se sice po míči natahoval jak mohl, ale zabránit v cestě do sítě mu nedokázal.
83
Pokus Labordeho byl pozorně bránící defenzivou hostujícího celku sražen na roh, po něm se ale nic zásaního nestalo.
82
Žlutou kartu dostává také Andreas Granqvist (FK Krasnodar).
82
Žlutou kartu dostává gólman Dmytro Bezotosnyj (FK Qäbälä).
81
Exekutorem standardní situace se stal Joãozinho, který však trefil pouze dobře postavenou obrannou zeď.
80
Slibně se rozvíjející útočnou akci domácích zastavil faulem před pokutovým územím Vojislav Stanković (FK Qäbälä), za což uviděl žlutý kartónek.
78
Hra je teď velmi rozkouskovaná, což pochopitelně nahrává do karet hostujícímu celku.
76
Střídání také v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Jurij Gazinskij, jeho místo zaujme Joãozinho.
75
Střídání v týmu FK Qäbälä: je tomu opravdu tak, ze hřiště odchází Olexij Antonov, místo kterého přichází Ermin Zec.
74
Z hranice velkého vápna se do míče opřel Sadygov, který orazítkoval břevno!
74
V ázebájdžánském celku se připravuje střídání, do hry by měl naskočit Zec.
73
Žlutou kartu dostává Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), který ve snaze zasáhnout míč zvedk svou nohu příliš vysoko.
72
Po útočné akci zahrával domácí celek rohový kop, Wándersonův centr však obraně hostí žádné starosti nenadělal.
70
Do konce zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka, podaří se některému z celků vstřelit vedoucí branku, nebo si dnes týmy body rozdělí?
68
Na hranici pokutového území se opřel do míče Smolov, jeho razantní přízemní pokus však bránu Bezotosného minul.
66
Avizované střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Pavel Mamajev, nahradí ho Ricardo Laborde.
64
V celku FK Krasnodar se připravuje střídání, kdo z hráčů se podívá na hřiště však zatím zůstává tajemnou záhadou.
63
Obraz hry se oproti úvodnímu dějství změnil razantním způsobem, vypadá to, jakoby hráči domácího celku zůstali duchem přítomni ještě v kabině.
61
Obrana Krasnodaru si zahrává! Zcela osamocen se totiž v pokutovém území objevil Zenjov a jeho přízemní střelu z ostrého úhlu zastavila až boční síť.
60
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Ari, přichází Fjodor Smolov.
58
Dodô dokázal opět rozvlnit síť! Avšak tentokrát se ze vstřeleného gólu radoval jen chvíli. Hlavní arbitr totiž jeho branku neuznal z důvodu těsného ofsajdového postavení.
56
Hra se ustálila ke středu hřiště, kde hráči svádějí četné a urputné souboje o míč, který často střídá svého majitele.
54
O jeho exekuci se postaral Wánderson, jenže hráčům v zelených dresech se ohrozit Bezotosného bránu nepodařilo.
53
FK Krasnodar podnikl útočnou akci, po které bude rozehrávat rohový kop.
51
Qäbälä právě vstřelila branku!
Hosté byli v úvodu druhé části jednoznačně aktivnější a vyrovnávají! Po přízemním centru zprava zakončoval v předbrankovém prostoru skluzem Antonov, míč do ale odrazil od brankáře Sinicyna a nikým nehlídaný DODÔ balon už jen dorazil do sítě střelou k bližší tyči.
49
Fotbalisté FK Qäbälä vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a překvapivě jsou více u míče.
47
Střelecký pokus Pereyry byl sražen na roh, po centru z něj došlo k nepřesnému hlavičkovému zakončení Stankoviće.
46
Střídání v týmu FK Qäbälä: ze hřiště odchází David Meza, přichází Rašad Abulfaz Sadygov.
46
Hráči obou celků už pomalu nastupují na hrací plochu, druhý poločas tak začne co nevidět.
V prvním poločase si hráči FK Krasnodar vytvářeli územní převahu a diktovali tempo hry. Fotbalisté FK Qäbälä byli nuceni se bránit vytrvalému náporu ze strany domácího celku, který si vytvořil hned několik zajímavých příležitostí, avšak míč do sítě dostal jen jednou. Stalo se tak hned v úvodu střetnutí, kdy v 8. minutě otevřel gólový účet zápasu Wánderson. Fotbalisté hostujícího týmu byli v zakončení takřka bezzubí a pokud si ze stadionu Kubaň budou chtít odvézt alespoň bod, budou muset po změně stran svou hru rapidně zlepšit.
45+1
45
Žlutou kartu dostává za faul v závěru úvodního dějství Facundo Pereyra (FK Qäbälä).
43
Z hranice šestnáctky vyslal střelu mezi nohama obránce Ari, gólman FK Qäbälä míč neudržel v náruči a vyrazil ho pouze před sebe.
42
Momentálně se ale míč nachází na kopačkách fotbalistů hostujícího týmu, kterým se nedaří proniknout středem hřiště.
40
Před námi je poslední pětiminutovka úvodního poločasu, aktivita je jednoznačně na straně hráčů FK Krasnodar.
38
Hosté po centru z přímého volného kopu vsítili branku, ta však z důvodu předchozího ofsajdu Antonova nemohla být uznána. Nutno poznamenat, že se jednalo o viditelný ofsajd a hráči FK Qäbälä tak proti přerušení hry ani nikterak neprotestovali.
37
Nedovoleného zákroku se dopustil Stanković, Mamajevův přímý volný kop však mnoho škody nenadělal.
36
Ofsajd! V něm se objevil záložník ázerbájdžánského celku Antonov.
34
Mamajev zahrával dva rohové kopy v krátkém časovém sledu, aovšem jeho spoluhráči ani po jednom z nich nedokázali zahrozit.
32
FK Krasnodar je jednoznačně nebezpečnějším celkem a hosté jsou nuceni se bránit jeho četným atakům.
30
Obrovská šance ruského mužstva! Na centr ze strany si na hranici malého vápna naskočil Ari a jeho hlavičkový pokus Bezotosnyj vyrazil jen před sebe, následná dorážka stehného hráče byla také zneškodněna gólmanem ázebájdžánského týmu a celou situaci pak uhasila defenziva hostí.
28
Hráči Krasnodaru kombinují s míčem na útočné polovině a snaží se najít skuliny v obraně FK Qäbälä.
26
Mamajevův centrovaný míč však obraně hostujícího týmu příliš starostí nezpůsobil a ta ho odvrátila do bezpečných míst.
25
V pokutovém území dokázal přes obránce vystřelit Ari a jeho razantní pumelici k tyči vytěsnil na roh tygřím skokem Bezotosnyj.
24
Příliš tvrdě vlétl do osobního souboje o míč Granqvist a polský arbitr mu odpískal faul.
22
Ofenzivní tažení hostujícího celku zastavil zdviženým praporkem asistent rozhodčího, v ofsajdu byl přistižen Antonov.
20
U míče jsou hráči ázebájdžánského celku, jejichž rozehrávku aktivně napadají vysunutí fotbalisté Krasnodaru.
18
Fotbalistům domácího týmu se podařilo odcentrovat z pravé strany, avšak míč pokutovým územím pouze proletěl.
16
Střelecký pokus vyprodukoval Achmedov, ale proti jeho nepřesné ráně Bezotosnyj zasahovat nemusel. Střela totiž proletěla pouze kolem tyče.
15
Ve středu hracího pole se nedovoleného zákroku dopustil Vernydub, který fauloval Ariho.
13
Po Ricardinhově centru se do zakončení dostal Vernydub, který ale prostor mezi třemi tyčemi trefit nedokázal.
12
Rohový kop pro FK Qäbälä.
10
Wánderson se objevil v další šanci, když svým střeleckým pokusem orazítkoval tyč!
8
Domácí celek se ujímá brzkého vedení! Mamejevovu přihrávku proti noze vpádu usměrnil do brány střelou z hranice pokutového území FRANCISCO WÁNDERSON.
6
Obranou ázerbájdžánského celku se snažil probojovat Wanderson, ale v poslední možné chvíli me jeho záměr skvělým obranným zákrokem překazil jeden z obránců.
5
V úvodních minutách je k vidění ofenzivní fotbal, s mnoha útočnými akcemi na obou stranách.
3
Stejný hráč rozehrál také rohový kop, ale defenziva ruského celku byla pozorná.
2
K prvnímu střeleckému zakončení se dostal Dašdemirov, jeho pokus ale obrana Krasnodaru srazila na roh.
1
Domácí provedli úvodní výkop zápasu. Fotbalisté FK Krasnodar hrají v zelených dresech, hráči FK Qäbälä do utkání nastoupili v dresech bílé barvy.
1

FK Krasnodar: Sinicyn – Jędrzejczyk, S. Strandberg, Granqvist, V. Kalešin – Kaboré, Gazinskij, Achmedov – Wánderson, Ari, Mamajev.
Náhradníci: Dikan – R. Sigurðsson, Laborde, Bystrov, Petrov, Joãozinho, Smolov.

FK Qäbälä: Bezotosnyj – Dašdemirov, Vernydub, Stanković, Ricardinho – Gaj, Meza – Zenjov, Antonov, Dodô (C) – Pereyra.
Náhradníci: Pietrzkiewicz – Abbasov, Camalov, R.A. Sadygov, Zargarov, Džavadov, Zec.

Rozhodčí: Borski – Rostkowski, Boniek (vš. POL).
Důležitou součástí každého fotbalového utkání jsou také rozhodčí. Do funkce hlavního arbitra byl delegován dvaačtyřicetiletý Marcin Borski, funkci jeho asistentů budou zastávat Rafal Rostkowski a Marcin Boniek. Čtvrtým sudím pak bude Krysztof Myrmus. Všichni rozhodčí pocházejí z Polska.
Oba týmy se proti sobě doposud neutkaly, dnešní zápas tak bude jejich vůbec prvním vzájemným měřením sil. V roli výrazného favorita do něj vstoupí fotbalisté ruského celku.
FK Qäbälä ve svém úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy hostil PAOK Soluň a tento zápas byl na góly skoupý. V prvním poločase si mírnou územní převahu vytvořil hostující celek, ale přetavit v branku ji nedokázal. Ani po změně stran nebyla předevedená hra obou mužstev to pravé ořechové, když ji chyběla větší dynamika. Hra se víceméně vyrovnala s tím, že tým z Ázerbájdžánu se soustředil převážně na defenzivu a hráče soupeře vynuloval. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.
FK Krasnodar vstoupil do základní skupiny Evropské ligy porážkou na hřišti Dortmundu, přestože úvod zápasu mu vyšel náramně. Ruský celek se totiž Mamajevovou brankou z dvanácté minuty ujal vedení, které mu vydrželo až do závěru úvodního dějství, ve kterém vyrovnal Ginter. Po změně stran se žádné z mužstev dlouho nedokázalo prosadit, síť rozvlnil až ve třetí minutě nastaveného času Park Joo-Ho, díky kterému si tři body připsal domácí bundesligový tým.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu, Evropská liga pokračuje dalšími boji v základních skupinách. V tomto textovém online přenosu se zaměřímě na duel FK Krasnodar – FK Qäbälä, jehož úvodní výkop je naplánován na 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.