Zatímco první poločas toho příliš nepřinesl, v tom druhém bylo šancí k vidění hned několik. Krátce po přestávce mohl vstřelit gól Darko Jevtić, jenže brankář Mirko Salvi jeho střelu z hranice šestnáctky skvělým zákrokem vyrazil. Lech Poznań svou šanci neproměnil a vzápětí přišel na opačné straně trest, když Jean-Paul Boëtius na přední pravé tyči usměrnil do brány parádní centr Taulanta Xhaky, kterému předcházela série několika zasekávaček. Lech Poznań si ve zbytku zápasu vytvořil několik šancí, Darko Jevtić ale z volného přímého kopu napálil břevno, zatímco Maciej Gajos neuspěl v tváří v tvář Mirkovi Salvimu. Konečný výsledek. KKS Lech Poznań 0 FC Basilej 1.
90+3
90+2
Szymon Pawłowski vypálil zpoza šestnáctky a jeho střela letící zhruba metr nad zemí zamířila vedle pravé tyče.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Maciej Gajos přiťukl na hranici šestnáctky patou míč Dawidovi Kownackimu, který napřáhl zpoza hranice pokutového území k technické střele, jenž zamířila nad.
89
Na obou stranách byla k vidění nepřesná finální přihrávka a dnešní utkání se chýlí nezadržitelně ke svému konci.
87
Szymon Pawłowski na pravém křídle předběhl parádně dva protihráče a z pravé strany strany šestnáctky napřáhl k přízemní střele, kterou Mirko Salvi u své levé tyče zneškodnil!
86
Lech Poznań kombinuje na vlastní polovině.
85
Jean-Paul Boëtius napřáhl zpoza šestnáctky k pěkné střele, která ne o moc minula vzdálenější pravý horní roh brány.
84
Robin Huser měl dost času na to, aby si míč zpracoval, jenže se zřejmě domníval, že se bude mávat ofsajd.
83
Střídající Robin Huser mohl zpečetit vítězství Basileje, když se k němu na značce pokutového kopu snesl, jeho následný pohotový volej ale zamířil vysoko nad!
82
Maciej Gajos fauloval a Basilej bude zahrávat volný přímý kop.
81
Do konce utkání zbývá deset minut, Basilej drží na hřišti Lechu Poznań těsně vedení 1:0.
80
Adama Traoré skvěle odcentroval z levého křídla a jeho spoluhráč na vzdálenější pravé tyči vracel míč hlavou před bránu, tam se ale žádný z hráčů Basileje do zakončení nedostal.
79
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Robin Huser.
78
Mirko Salvi v pohodě stáhl míč po centru z pravé strany v podání domácích fotbalistů ze vzduchu.
77
Jak ovšem známo, ve fotbale ani v životě se na kdyby nehraje.
76
Lech Poznań nyní zahodil další obrovskou šanci, kdyby předchozí dvě proměnil, mohl už vést.
75
Maciej Gajos se ocitl po kolmé přihrávce Szymona Pawłowskiho uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, brankář Mirko Salvi ale jeho přízemní střelu levou nohou vyrazil těsně vedle pravé tyče!
74
Ačkoliv Lech Poznań prohrává, jeho fanoušci jsou fantastičtí.
73
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Darko Jevtić, přichází Kasper Hämäläinen.
73
Szymon Pawłowski si hodil míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné střele, která zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče.
73
Lechu Poznań se pomalu, ale jistě, rozplývá naděje na postup.
72
Do konce zápasu zbývá necelých dvacet minut a Basilej vede na hřišti Lechu Poznań stále 1:0.
71
Birkir Bjarnason zatím nestřídá a snaží se to rozběhat. Podle jeho pohybu to nakonec zřejmě nebude tak vážné, jak to na první pohled mohlo vypadat.
70
Birkir Bjarnason nepříjemně došlápl při zpracovávání míče a nepříjemně si zvrtl kotník. To muselo bolet!
69
Birkir Bjarnason zůstal ležet na hrací ploše a má zdravotní potíže.
68
FC Basilej se snaží držet míč na svých kopačkách a kombinuje na polovině soupeře.
66
FC Basilej se sice snažila po vstřelení úvodní branky vstřelit rychle další, ale jen chvíli.
65
Lech Poznań po mírném tlaku Basileje opět vyrovnal hru a lze říci, že je nyní lepší.
64
Lech Poznań byl před pár okamžiky velice, velice blízko vstřelení vyrovnávací branky.
63
Darko Jevtić rozehrál volný přímý kop a jeho nádherná střela přelétla přes zeď a směřovala přesně do pravého horního rohu, nakonec ji ale zastavilo břevno!
63
Žlutou kartu dostává Mohamed Elneny (FC Basilej).
62
Lech Poznań sáhl k první změně a snaží se rozhýbat svou ofenzivní hru.
61
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Dariusz Formella.
60
Útok Lechu Poznań zmařila nepřesná přihrávka na pravém křídle.
59
Lech Poznań se vydal do útoku a obléhá šestnáctku Basileje.
58
Ve druhém poločase se hra výrazně rozhýbala a konečně jsme se dočkali také nějakých šancí a především gólu.
57
Mohamed Elneny napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné technické střele a míč směřovala přesně do pravého horního rohu, jenže brankář Jasmin Burić předvedl tygří skok a fantastickým zákrokem jeho střelu vyrazil!
56
FC Basilej začala opět dominovat a je jasně lepší.
55
Střídající Adonis Ajet skvěle pronikl po levé straně do šestnáctky a poté napřáhl k nebezpečné přízemní střele, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
54
FC Basilej je při chuti a snaží se přidat další gól.
53
Polský tým dobře bránil v prvním poločase, nyní se ale dopustil jedné chyby a ta byla hodně drahá.
52
Pro Lech Poznań je to ovšem velká rána.
51
FC Basilej přežila obrovskou šanci Lechu Poznań a vzápětí vstřelila gól. Parádní odpověď.
50
Basilej právě vstřelila branku!
JEAN-PAUL BOËTIUS proměňuje staré známe pravidlo "nedáš, dostaneš" v praxi a FC Basilej se ujímá vedení 1:0!! Taulant Xhaka na pravém křídle v blízkosti šestnáctky předvedl sérii zasekávaček a poté poslední poslal na přední tyč střílený centr, který usměrnil přesně k pravé tyči nabíhající Jean-Paul Boëtius.
49
FC Basilej přežila obrovskou šanci Lechu Poznań a skóre je stále nerozhodné.
48
Darko Jevtić napřáhl z hranice šestnáctky ke střele, která směřovala přesně ke vzdálenější levé tyči, brankář Mirko Salvi ji ale skvělým zákrokem dokázal vyrazit! Jenže pouze před sebe a u levé tyče se dostal k dorážce Dawid Kownacki, záložník Lechu Poznań ale bránu trestuhodně přestřelil.
47
Lech Poznań po přestávce výrazně ožil.
46
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Michael Lang, přichází Adonis Ajeti.
46
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Łukasz Trałka, přichází Abdul Azziz Tetteh.
46
FC Basilej právě rozehrála druhý poločas, před jehož výkopem sáhly oba týmy k jedné změně.
46
Je za námi první poločas, a že bychom sledovali nějak extra kvalitní zápas, to se říci rozhodně nedá. Oba týmy se dostaly k jedné střele na bránu, která navíc nebyla příliš nebezpečná. Velice zajímavý moment ovšem nastal těsně před přestávkou, když na straně FC Basileje došlo ke střídání brankářů. Skóre po prvním poločase. KKS Lech Poznań 0 FC Basilej 0.
45+3
45+3
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty s tím, že během té první došlo ke střídání brankářů, takže se ještě pár sekund bude hrát.
45+2
Mirko Salvi přišel do brány a vzápětí se málem dopustil obrovské chyby, když při odkopu podklouzl a dva protihráči se na něj málem řítili sami, pro FC Basilej to ale dobře dopadlo a protiútok se nekonal.
45+1
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Germano Vailati, přichází Mirko Salvi.
45+1
Je tomu skutečně tak! Germano Vailati odchází z hrací plochy a na straně Basileje dochází ke střídání brankářů.
45
Vypadá to, že brankář Germano Vailati má zdravotní potíže a bude muset střídat po špatném došlápnutí na hranici šestnáctky.
44
Taulant Xhaka si na levé straně šestnáctky v blízkosti brány zpracovával vysoký míč, těsně na něj ale nedosáhl.
43
FC Basilej si počíná v blízkosti nebo uvnitř pokutového území velmi riskantně, aby za to ještě v průběhu zápasu nebyla potrestána.
42
Před střelou Szymona Pawłowskiho jeden z hráčů domácího týmu padl v šestnáctce, ani tentokrát se ale penalta nepískala.
41
Szymon Pawłowski se protlačil na hranici šestnáctky do zakončení, jeho střela ale byla zablokována.
40
Karol Linetty rozehrál první rohový kop Poznańi v dnešním zápase a Łukasz Trałka se dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce, jeho pokus ovšem zamířil vysoko nad.
38
Basilej rozehrála rohový kop a brankář Jasmin Burić uprostřed šestnáctky v pohodě stáhl míč ze vzduchu.
37
Taulant Xhaka si míč na pravé straně šestnáctky příliš předkopl, přesto se ho ještě snažil ve skluzu usměrnit před bránu a vybojoval pro Basilej rohový kop.
36
Jean-Paul Boëtius se na levém křídle provinil proti pravidlům a byl mu odpískán útočný faul.
35
Taulant Xhaka zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.
34
Darko Jevtić se snažil zpoza šestnáctky zamířit do levého horního rohu, jeho střela ale postrádala razanci a brankář Germano Vailati si připsal snadný zákrok.
32
Jeden z domácích fotbalistů na pravé straně pronikl do šestnáctky a poté upadl, vymodlit se mu penaltu ale nepodařilo.
31
Lech Poznań je směrem před naprosto bezzubí a vůbec na něm není vidět nějaká touha po vítězství.
30
Lech Poznań se vydal po pravém křídle do útoku, jenže Darko Jevtić vzápětí fauloval.
29
Další faul, a opět na domácí straně. Maciej Gajos fauloval ve středu hrací plochy Birkira Bjarnasona.
28
Tomasz Kędziora fauloval na pravém křídle útočné poloviny a hra byla přerušena.
27
Hra se nyní odehrává ve středu hřiště a ani jeden z týmů se není schopen dostat k ohrožení brány soupeře.
26
Lech Poznań se postupně osměluje, jenže jeho útokům chybí přesná kombinace.
25
FC Basilej se dostala ke střele zpoza šestnáctky, jenže přízemní pokus zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jasmin Burić.
24
Polský klub je přitom tím týmem, který by se měl hnát za vstřelením gólu, pokud chce postoupit do vyřazovací části.
23
Dnešní zápas je zatím takový stereotyp. Lech Poznań brání, zatímco FC Basilej útočí.
22
Tentokrát hosté rozehráli rohový kop výrazně nebezpečněji a brankář Jasmin Burić míč na přední pravé tyči vyboxoval míč do bezpečí.
21
Łukasz Trałka srazil míč do zámezí a Basilej bude mít k dispozici další rohový kop.
20
Rohový kop Basileje nic nepřinesl a Lech Poznań se ubránil.
19
Taulant Xhaka se na pravém křídle nedostal k centru, vybojoval pro svůj tým ale rohový kop.
18
FC Basilej drží míč opět na svých kopačkách a na pravém křídle se snaží prodrat k šestnáctce soupeře.
17
Lech Poznań mohl z ničeho nic udeřit, jeho šance ovšem zůstala nevyužila, a tak pokračujeme za bezbrankového stavu.
16
Tomasz Kędziora se na pravé straně šestnáctky dostal k odraženému míči a pohotově vypálil, jeho střele ale scházela přesnost a zamířila vedle pravého horního rohu!
15
Basilej kombinuje ve středu hřiště a hledá cestu k bráně Poznańe.
14
Jean-Paul Boëtius vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla sražena a míč se snesl ze vzduchu do náruče Jasmina Buriće.
13
FC Basilej dominuje, ale Lech Poznań na druhou stranu dobře brání a nepouští svého soupeře do šance.
12
Luca Zuffi odcentroval z rohového kopu na vzdálenější pravou tyč, kde domácí fotbalisté jeho pas odvrátili.
11
Ze zápasu uplynulo úvodních deset minut, během kterých Basilej dominovala, gól se ji ovšem vstřelit nepodařilo.
10
Birkir Bjarnason si na levé straně šestnáctky sbíhal na kolmou přihrávku, jeden z obránců Lechu Poznań ale před ním míč odvrátil ve skluzu za postranní čáru.
9
FC Basilej opět okupovala pokutové území domácího celku, Luca Zuffi se ale ke střele zpoza šestnáctky nedostal.
8
Lech Poznań se po delší době dostal k míči a kombinuje ve středu hřiště.
7
Po jejím rozehrání se ale hosté k ničemu nedostali a hráči polského klubu míč odhlavičkovali na hranici šestnáctky do bezpečí.
6
FC Basilej vybojovala uprostřed útočné poloviny standardní situaci.
5
Lech Poznań se v úvodu zápasu především brání a nemůže se na delší dobu dostat k míči.
4
Birkir Brajnason byl vzápětí faulován a hosté budou mít k dispozici standardní situaci.
3
Basilej vlétla na soupeře a dostala se k další střele, pokus Birkira Bjarnasona byl ale zablokován.
2
FC Basilej vstoupila do utkání pořádně zostra.
1
Albian Ajeti se v úvodu zápasu ocitl ve velké šanci, jeho střela ze sedmi metrů ale zamířila těsně mimo!
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Lechem Poznań a FC Basilejí může začít.

KKS Lech Poznań: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiňski, Kádár – Jevtić, Linetty, Trałka (C), Pawłowski – Kownacki, Gajos.
Náhradníci: Kotorowski – Douglas, Hämäläinen, Holman, Tetteh, Thomalla, Formella.

FC Basilej: Vailati – Xhaka, Lang, Samuel, Traoré – Callà (C), Elneny, Zuffi, Boëtius – Al. Ajeti, Bjarnason.
Náhradníci: Salvi – Safari, Huser, Embolo, Kakitani, Cümart, Ajeti.

Rozhodčí: Bobby Madden. Asistenti: Alastair Mather, Douglas Ross. Čtvrtý rozhodčí: Alasdair Ross. Brankoví rozhodčí: Andrew Dallas, Alan Muir (všichni SCO).
FC Basilej

Když se dva perou, třetí se směje, i když v tomto případě je přesnější, když se tři perou, čtvrtý se směje. FC Basilej má na svém kontě po pěti zápasech deset bodů a jistý postup do vyřazovací části. Basilej během skupinové fáze postupně porazila Fiorentinu, Lech Poznań a Belenenses, kterému ovšem v prvním vzájemném střetnutí podlehla, a v posledním zápase remizovala 2:2 s Fiorentinou, čímž si zajistila postup.
KKS Lech Poznań

Lech Poznań během pěti zápasů ve skupině I nasbíral pět bodů, když zvítězil nad Fiorentinou a dvakrát remizoval s Belenenses. Skupina je neskutečně vyrovnaná a Lech Poznań musí porazit v domácím prostředí Basilej a zároveň doufat, že Belenenses dokáže zvítězit na hřišti Fiorentiny. Pokud by se tento scénář naplnil, oba týmy Belenenses a Lech Poznań by měly na svém kontě shodný počet osmi bodů a o postupujícím by rozhodlo skóre, protože oba jejich vzájemné zápasy skončily bezbrankovou remízou.
Lech Poznań v letošní sezóně FC Basileji již třikrát podlehl a jedinou možností, jak zachovat šanci na postup do vyřazovací části, je tuhle špatnou sérii přerušit a zvítězit. To samo o sobě, ale ještě k postupu stačit nemusí. Zajímavým střetnutím ze Stadionu Miejski Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.