Z mé strany je to protentokrát vše, už za pár minut se však na vás budu těšit u sledování dalšího utkání Evropské ligy mezi Fenerbahce a Feyenoordem. Tak na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:12.
Je dobojováno, vyrovnané utkání nakonec končí těsným vítězstvím Ajaxu, o kterém rozhodl po necelých třiceti minutách hry dánský teenager Kasper Dolberg. Po změně stran to dlouho vypadalo na jednoznačnou záležitost, v posledních patnácti dvaceti minutách však Lutyští zařadili vyšší rychlostní stupeň a od vyrovnání nebyli vůbec daleko.
90+4
90+3
Jean-Luc Dompé je hodně nebezpečný! Útočník Standardu vyslal na branku soupeře parádní lob směřující do levé šibenice, André Onana ovšem dokázal zasáhnout!
90+2
Střídající Mateo Cassierra se přes bránícího Scholze prokousal do zakončení, jeho pokus ale zamířil přímo do míst, kde postával připravený Jean-François Gillet.
90+1
Paolo Mazzoleni nastavil nad rámec základní hrací doby ještě tři minuty!
90
Ishak Belfodil ze zdánlivě bezvýchodné situace vybojoval rohový kop pro svůj tým, nakonec nás ještě čeká hodně dramatická koncovka.
89
Jean-François Gillet měl co dělat, aby těsně před dotírajícím Cassierrou odkopl míč do bezpečí! Amsterdamští fotbalisté teď mohli pojistit svůj triumf, strážce svatyně Standardu ale vyběhl včas.
88
Jean-Luc Dompé se dostal k míči zhruba dvacet metrů od Onanovy svatyně a bez váhání vypálil, jeho projektil ale zamířil přímo do nastavené náruče domácího gólmana.
87
Adrien Trebel se šikovně uvolnil ve středu hřiště a poté přenesl hru na volného Dompého, ten se ale daleko neprokousal a hráči Ajaxu se opět osvobodili.
86
Lutyští fotbalisté začínají stupňovat svou aktivitu, svěřenci Petera Bosze nyní pod tlakem odkopli balon pouze k Gilletovi.
85
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Anwar El Ghazi.
84
Tak to byla šance jako hrom! Lutyští se mohli pár minut před koncem dočkat vyrovnání, střídající Isaac Mbenza však z hranice pokutového území orazítkoval vzdálenější tyč!
82
Bertrand Traoré to vzal nakonec na sebe, jenže jeho pokus postrádal přesnost a balon skončil v zámezí. Jean-François Gillet už si ho chystá k odkopu.
81
Alexander Scholz pod tlakem pouze odkopl balon směrem k půlící čáře, tam se ho ale ujal Bertrand Traoré, a domácí tak zakládají další rychlou akci.
80
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Jonathan Legear.
78
Jean-Luc Dompé za naprosto zbytečný skluz na Klaassena vyfasoval žlutou kartu.
77
Svěřenci Petera Bosze mají i nadále územní převahu. Lutyští fotbalisté se ne a ne dostat ani za půlící čáru.
75
Na centr z levé strany si na bližší tyči seběhl zkušený Ishak Belfodil, jeho pokus z prakticky nulového úhlu ale mezi tři tyče nakonec nezamířil.
74
Davy Klaassen poslepu přistrčil míč na hranici pokutového území Younesovi, jeho následnou střelu ale jeden ze zadáků Standardu na poslední chvíli srazil na roh!
73
Nemanja Gudelj se pokusil vypálit k pravé tyči, jeho projektil ale nebyl vůbec přesný a Jean-François Gillet se za míčem, který proletěl mimo, pouze ohlédl.
72
Collins Fai za svůj zákrok navíc vyfasoval žlutou kartu. Balon si k exekuci přímého kopu staví sám faulovaný Gudelj.
71
Nemanja Gudelj prchl středem hřiště až téměř k pokutovému území a Collins Fai ho na poslední chvíli podrazil, domácí tak budou zahrávat přímý kop z velmi nadějné pozice!
69
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Mateo Cassierra.
69
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Edmilson Junior, přichází Isaac Mbenza.
69
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Jean-Luc Dompé.
67
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, což vyhovuje spíše domácím fotbalistům. Ti už se momentálně nikam neženou...
66
Mathieu Dossevi se pokusil dostat se k odraženému míči, André Onana však byl hbitější a tygřím skokem ukryl kulatý nesmysl ve své náruči.
65
Zhruba pětadvacet minut před koncem mají domácí fotbalisté dění na hřišti zcela pod kontrolou, nic nenasvědčuje tomu, že by se schylovalo k nějakému dramatu.
64
Daley Sinkgraven se teď na levém křídle skvělou kličkou zbavil Dosseviho, na Scholze už si ale nepřišel a Lutyští poté odkopli balon do bezpečí.
63
Collins Fai nyní omylem napálil balon do Riedewalda, který to schytal přímo do slabin. Hra je přerušena, zdá se však, že domácí zadák bude v pořádku.
62
Domácí obránci nyní zcela zapomněli na volného Darwina Andradeho, naštěstí pro Ajax ovšem hostujícímu zadákovi střela z první nevyšla.
61
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Lasse Schøne, přichází Jaïro Riedewald.
60
Defenzíva Ajaxu si koleduje, André Onana teď těsně před dotírajícím Belfodilem odkopl balon do bezpečí.
58
Bertrand Traoré prchl po pravém křídle, bez podpory svých spoluhráčů se ale daleko nedostal a Lutyští už zakládají protiútok.
57
Nick Viergever teď pořádně protáhl vlastního brankáře Onanu, který měl co dělat, aby dostal pod kontrolu nepříliš povedenou malou domů z kopačky mladého stopera Ajaxu!
56
Nemanja Gudelj se teď možná trochu unáhlil. Domácí středopolař mohl postupovat až do pokutového území, místo toho ale vypálil z velké vzdálenosti a jeho pokus navíc postrádal přesnost.
55
André Onana neměl komu přihrát, a tak zakopl míč až na útočnou polovinu, kde ho opět získali hosté. Momentálně sledujeme festival lehkých ztrát na obou stranách.
53
Po centru z pravé strany se k hlavičce z nebezpečného prostoru dostal Mathieu Dossevi, veškerý vzruch je však nakonec bezpředmětný, protože křídelník Standardu uvízl v ofsajdu.
52
Ishak Belfodil si došel pro Schøneho faul, s následnou rozehrávkou však hosté naložili prachbídně a hráči v červenobílých dresech odkopli balon do bezpečí.
51
Na začátku druhého poločasu nesledujeme příliš atraktivní podívanou. Svěřenci Petera Bosze se nikam neženou a hosté se směrem dopředu vůbec neprosazují.
49
Dossevimu ve středu hřiště prošel ostrý zákrok na Lasseho Schøneho, hosté ovšem poté o balon velmi rychle přišli.
48
Darwin Andrade měl před sebou dálnici volného prostoru, místo toho ale zařadil zpátečku a vrátil kulatý nesmysl stoperům.
47
I do druhé půle vstoupili amsterdamští fotbalisté o něco aktivněji, nyní jim ale ztroskotala kombinace a Jean-François Gillet už si chystá míč k rozehrávce.
46
Skutečně tomu tak je, Paolo Mazzoleni se rozhodl nenastavit ani minutu. Stav 1:0 ve prospěch Ajaxu je zasloužení, amsterdamští fotbalisté byli prakticky po celou dobu úvodní pětačtyřicetiminutovky o něco aktivnějším týmem, za což byli odměněni trefou Dolberga. Podaří se Standardu vyrovnat? To začneme společně zjišťovat ve 20:01!
45
45
Balon je ve středu hřiště, zdá se, že v první půli už se nic převratného na hrací ploše neuděje.
44
Po ofsajdu Edmilsona Juniora fotbalisté Ajaxu založili rychlý protiútok, na jehož konci měl stát po Dolbergově pasu do předbrankového prostoru Davy Klaassen, vracející se Darwin Andrade ovšem před domácím kapitánem odkopl míč do bezpečí!
43
Velezkušený Ishak Belfodil u postranní čáry zbytečně povalil k zemi Klaassena, což sudí Mazzoleni "ocenil" žlutou kartou.
43
Skákavá přihrávka Amina Younese doskotačila až na hranici pokutového území k Dolbergovi, toho ovšem zradilo zpracování, a hrát tak mohou hosté.
42
Daley Sinkgraven nic neymýšlel a vrátil balon Gudeljovi, domácí už se v samotném závěru první půle nikam neženou.
41
Nemanja Gudelj si narazil balon s Younesem, ten ho však už prvnímu jmenovanému nedokázal přesně vrátit. Akce Ajaxu přesto ještě pokračuje.
39
Bertrand Traoré se ochotně skácel k zemi poblíž hranice pokutového území, píšťalka italského arbitra Mazzoleniho ale mlčí.
38
Daley Sinkgraven naprosto zbytečně povalil k zemi Dosseviho, za což vyfasoval žlutou kartu.
38
Faiův nepovedený centr se Constantinos Laifis ještě pokusil udržet v pokutovém území soupeře, to se mu ovšem nepodařilo a hosté se budou muset opět bránit.
37
Davy Klaassen se skácel k zemi po ostrém souboji s dotírajícím Dossevim, hra je přerušena a svěřenci Petera Bosze budou mít spoustu času na rozehrávku.
36
Traorého dalekonosný odkop skončil v autu, nicméně hosté se poté o balon nechali lacino připravit, a tak bude za pár okamžiků vhazovat Ajax.
35
Lutyští fotbalisté jsou po inkasovaném gólu o něco aktivnější, chybí jim ale přesnost. Collins Fai nyní z dobrých pětadvaceti metrů pálil vysoko nad břevno.
34
Collins Fai ani napotřetí neodcentroval dvakrát povedeně, tentokrát se míče ujal domácí zadák Davinson Sánchez a Amsterdamští už zakládají další protiakci.
33
Nemanja Gudelj vyhrál souboj o balon ve středu hřiště a posléze vrátil kulatý nesmysl stoperům, což diváci ocenili uznalým potleskem.
32
Amin Younes si všiml na ose hřiště volného Traorého, který se ještě rodící se zajímavou akci Ajaxu pokusil vyšperkovat přihrávkou na Dolberga, ten se ale k balonu vůbec nedostal.
31
Hostující kapitán Adrien Trebel pálil velice nepřesně, André Onana už si chystá balon k odkopu od vlastní svatyně.
30
Fai ovšem dostal možnost reparátu a ačkoliv ani tento centr krajního zadáka Lutychu příliš povedený nebyl, po obranném zákroku Sinkgravena budou hosté zahrávat roh.
29
Belfodil šikovně přenesl hru na úplně volného Collinse Faie, jeho následný centr do pokutového území ale nikoho v černém dresu nenašel.
28
Ajax právě vstřelil branku!
Amsterdamští zničehonic udeřili, nutno ale říct, že do vedení jdou zaslouženě! Bertrand Traoré si všiml do šestnáctky si sbíhajícího Dolberga a předložil mu milimetrově přesnou kolmici, kterou KASPER DOLBERG suverénně přetavil v úvodní gól!
26
To se jim nakonec příliš nevyplatilo, Sinkgraven byl o balon připraven Adrienem Trebelem a kapitána Lutychu poté navíc fauloval.
25
Bertrand Traoré si došel pro Edmilsonův faul poblíž pomezní lajny, svěřenci Petera Bosze však s nařízenou rozehrávkou v jejich prospěch vůbec nespěchají.
24
Polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je za námi a v posledních minutách se hra trochu uklidnila, ani jednomu týmu se v těchto chvílích nedaří kloudně rozehrát.
23
Amin Younes se šikovně zbavil dvou hráčů soupeře a poté přenesl hru na Traorého, toho ale zradilo zpracování a Alexander Scholz posléze odkopl míč až k půlící čáře.
21
Dolberg ovšem nedostal pod kontrolu prudký Viergeverův pas a Edmilson Junior si poté došel pro nedovolený zákrok Jöela Veltmana, a tak budou mít hosté spoustu času na rozehrávku.
20
Fotbalisté Ajaxu v posledních pěti domácích kláních v pohárové Evropě pouze remizovali a dnes je na nich vidět, že by tuto nepříliš lichotivou bilanci tuze rádi zlomili.
19
Lutyští se po dlouhé době podívali na útočnou polovinu, nicméně jejich pobyt tam se omezil jen na pár sekund, poněvadž Mathieu Dossevi se provinil zbytečným útočným faulem na Sáncheze.
17
Lasse Schøne poslal balon do pokutového území, odkud ho defenzíva Standardu odvrátila pouze k Sánchezovi, ten ale neměl seřízená mířidla a minul pravou tyč!
16
Amsterdamští pokračují v útočné aktivitě. Po rohovém kopu si na bližší tyči vyskočil Kasper Dolberg, jeho hlavička ale mířila přímo do Gilletovy náruče.
14
Vzápětí se ale domácí dostali do šance! Davy Klaassen se po rychlé kombinaci Ajaxu ocitl na pravé straně pokutového území, jeho následnou střelu ale Jean-François Gillet vytěsnil!
13
Nemanja Gudelj se šikovnou kličkou na místě zbavil svého strážce, jeho následná přihrávka ale nikoho v červenobílém dresu nenašla.
12
Fotbalisté Standardu se jen brání, domácím ovšem chybí přesnost ve finální fázi. Zhruba z dvaceti metrů se do balonu opřel Lasse Schøne, jeho projektil ale postrádal přesnost i razanci.
10
Amin Younes se pokusil oslovit dánského mladíka Kaspera Dolberga, jeho dalekonosná kolmice ale postrádala přesnost, a následovat tak bude pouze odkop od Gilletovy svatyně.
9
Svěřenci Petera Bosze mají v úvodu utkání územní převahu, Traorému se však nyní nepodařilo přihrát balon Klaasenovi a hráči v černých dresech poté odkopli balon do bezpečí.
8
Davy Klaassen šikovně přenechal balon Younesovi, jeho následný pokus o přenesení hry ovšem nikoho v červenobílém dresu nenašel.
7
Lutyští fotbalisté nyní pouze odkopli kulatý nesmysl až k Onanovi, ten má tak spoustu času na založení protiútoku Amsterdamských.
6
Darwin Andrade odstavil od míče Amina Younese, domácí se však poté díky Klaassenovi dostali do zajímavé palebné pozice, středopolař Ajaxu ovšem pálil nepřesně.
5
Nad nádhernou Amsterdam Arenou je dnes zatažena rozevírací střecha a domácí příznivci hned v úvodu vytáhli dýmovnice, a tak toho na hřišti moc vidět není...
4
Hosté rozehráli rohový kop na krátko a po pohledné kombinaci po ose Andrade – Trebel se dostal k míči Benito Raman, jeho střela ale za moc nestála.
3
Daley Sinkgraven se dostal do problémů a před dotírajícím Ramanem zakopl míč pouze do zámezí – roh pro Standard.
2
Výkopu se ujali hostující fotbalisté, kteří však o balon rychle přišli a na druhou stranu už míří svěřenci dvaapadesátiletého Petera Bosze.
1
Oba týmy už jsou na hrací ploše, za chviličku začínáme!

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, Sánchez, Viergever, Sinkgraven – Schøne, Gudelj – Traoré, Klaassen, Younes – Dolberg.
Náhradníci: Boer – Westermann, Tete, Riedewald, Bazoer, El Ghazi, Cassierra.

Standard Lutych: J-F. Gillet – Fai, Scholz, Laifis, Andrade – Dossevi, Enoh, Trebel, Edmilson Junior – Raman, Belfodil.
Náhradníci: Hubert – Elderson, Dompé, Mbenza, Legear, Ib. Cissé, Soares.

Rozhodčí: Mazzoleni – Cariolato, Preti (všichni Itálie).
STANDARD LUTYCH

Lutyští si díky solidním výkonům v loňské sezóně belgické ligy zajistili přímou místenku do Evropské ligy. Do té Standard vstoupil remízou 1:1 se španělským celkem Celta Vigo. Lutych se ujal vedení už ve třetí minutě zásluhou Mathieua Dosseviho, více než 10 tisíc diváků na tribunách Stade Maurice Dufrasne však o pár minut později rozesmutnil zkušený italský kanonýr Giuseppe Rossi, a tak se oba celky rozešly smírně. V probíhajícím ročníku belgické Jupiler Pro League patří Standardu solidní třetí příčka, v domácím poháru však svěřenci srbského kouče Jankoviće překvapivě vypadli s vesnickým Geelem.
AJAX AMSTERDAM

Nizozemský velkoklub neprožil příliš úspěšný vstup do nového ročníku. V závěrečném předkole Ligy mistrů Ajax nestačil na ruský Rostov, zatímco v domácí soutěži vyhrál z úvodních tří klání jen jednou, a to nad nováčkem Spartou Rotterdam. Od té doby ale Amsterdamští fungují jako dobře promazaný stroj, v Eredivisie mají na kontě už čtyři výhry v řadě a o víkendu doslova roznesli na kopyta Zwolle poměrem 5:1. Do skupinové fáze Evropské ligy navíc svěřenci Petera Bosze vstoupili cenným tříbodovým ziskem na hřišti Panathinaikosu.
Hezký podvečer všem fotbalovým příznivcům. Svůj druhý hrací den má na programu Evropská liga a její základní skupiny a vy můžete spolu s námi sledovat všechny dnešní duely, nejen ty Liberce, Plzně a Sparty. Zde se společně zaměříme na atraktivní utkání mezi Ajaxem Amsterdam a Standardem Lutych, tak si to nenechte ujít, začínáme v 19 hodin!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.