A je dobojováno! O proti prvnímu poločasu nebylo ve druhé části k vidění příliš gólový šancí a fanoušci defenzivního fotbalu mají po dnešním zápase určitě radost, ne už tak ale obě mužstva, pro něž je zisk jednoho bodu málo, jelikož před dnešním duelem neměly na svém kontě ani jeden.
90+4
90+4
Ani poslední nákop Bernu nevyšel, zápas proto dopadne bez branek.
90+4
Nakonec tma sudí ještě viděl ve vápně útočný faul. Astana proto může v klidu rozehrát.
90+3
Ostrý centr letěl od rohového praporku přesně do největšího chumlu, přes nějž k velkému překvapení prošel míč bez jakékoliv teče a vykutálel se mimo vápno.
90+2
Bern nyní vybojoval rohový kop a bude mít ještě šanci na zvrat skóre.
90+1
Tři minuty přidá rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.
90
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Juja Kubo, přichází Michel Aebischer.
89
Za hlavu se nyní musí chytat hostující Duah, který dostal do vápna parádní nabídku z pravé strany, ale z gólové pozice nedokázal správně naštelovat svůj nárt a z voleje poslal balon z gólové šance nad branku Astany!
88
Tvrdý souboj u rohového praporku nakonec zvládl lépe bránicí Sutter, který za pomoci protihráče dostal balon do autu. Vhazovat proto bude právě on.
87
Centr Kuboa z levé strany našel jen náruč připraveného Eriče.
86
Následný rohový kop Astany hosté bez potíží přečkali a odkopli balon.
85
Ravet vypomohl své obraně a ve vápně pěkným skluzem čistě odebral soupeři balon.
84
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Junior Kabananga, přichází Aschat Tagybergen.
83
Gólman Erić byl pod tlakem, a proto byl rád, že svůj odkop nasměroval alespoň do autu.
82
Akci Astany bezpečně zastavil Nuhu, jenž hlavou šikovně posunul pas do náruče svého gólmana.
81
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Miralem Sulejmani, přichází Thorsten Schick.
81
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Michael Frey, přichází Kwadwo Duah.
80
Vypadá to, že hostující trenér přichystal hned dvojí střídání. Uvidíme, zda nějak více oživí hru.
78
Defenzivní blok Astany je sešikovaný na své polovině a vyčkává, co předvede Bern.
76
Zatím to nevypadá příliš na to, že bychom se dočkali v dnešním zápase alespoň jedné branky. Obě mužstva mají přibližně ještě patnáct minut na to, aby to změnila.
75
Nuserbajev se šikovně uvolnil na levé straně pomocí spoluhráče, ale proti byl pomezní, který signalizoval ofsajd.
74
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Djordje Despotović, přichází Tanat Nuserbajev.
73
Sutter je dnešním prvním hříšníkem, který uviděl žlutou kartu.
72
Obrana Astany si poradila na jedničku a odvrátila centrovaný míč.
71
Akce Bernu byla sice nyní zastavena, bylo to ale pouza za cenu rohového kopu.
69
Dva ostré centry v rychlém sledu prolétly vápnem Bernu bez povšimnutí.
68
Ukrajinský tým nyní přidal na obrátkách a přitlačil svého soupeře.
66
Nyní to zkusil i Maksimović, jehož střela byla rovněž zblokována hostující defenzívou.
64
Do centru z levé strany se na straně vápna zajímavě pokládal Bejsebekov, jehož pumelice napálila jednoho z obránců Bernu.
62
Nedovolené zákroky na obou stranách nyní rozkouskovaly hru.
61
Astana překvapivě vyrazila do rychlého brejku, jenž ale ještě těsně před vápnem dobře zastavil obránce von Bergen.
60
Vysoký pas na Freye se ukázal nakonec jako příliš dlouhý a skončil až v rukavicích brankáře Eriče.
58
Kombinace Bernu nadále trvá, ale potřebná myšlenka, která by našla recept na hostující obranu, prozatím nepřichází.
56
Prudký centr do šestnáctky z levé strany oslovil jen pozorného stopera Malije.
55
Bejsebekova střela pouze vyzkoušela pozornost gólmana Bernu.
54
Astana je směrem dopředu nyní hodně bezzubá a pouze vyčkává, co předvede švýcarský celek.
52
Bern se snaží tlačit svého protivníka, ale defenzíva Astany fungují zatím nadále na jedničku.
50
Sutter to vzal na sebe a z velké dálky zkusil své štěstí, balon ale prolétl vysoko nad brankou.
49
Po faulu domácích bude Young Boys zahrávat standardní situaci.
48
Aničić se vyšroubal nejvýše do vzduchu a svoji hlavou odvrátil centrovaný míč.
47
Zahanbit se ale nenechala ani Astana. Šomko si navedl míč na střelu a ze střední vzdálenosti pěkným pokusem prověřil Mvoga, který ale pozorně skočil ke své pravé tyči a zastavil balon.
46
Druhou část začali aktivněji hosté, kteří se hned vrhli kupředu, ale jejich první akce skončil neúspěšně po nepřesném centru.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Zajímavé momenty na obou stranách přinesl první poločas. Šance na skórování si vypracovali obě mužstva a dá se proto říct, že zatím sledujeme opravdu vyrovnané utkání. Střelcům se ale zatím v koncovce příliš nedaří a na případnou první branku si proto budeme muset počkat nejméně do druhé půle.
45+2
45+2
Gólman Erić šel po prudkém centru doslova po hlavě a nakonec dokázal svými rukavicemi zažehnat poslední nebezpečí v prvním poločase.
45+2
Prudký centr mířící do vápna nakonec ještě jeden z domácích obránců odklidil na rohový kop.
45+1
Bern bude ještě před koncem nastaveného času zahrávat standardní situaci.
45+1
Jednu minutu přidá rozhodčí v prvním poločase.
45
Pokus o rychlý brejk Bernu se nezdařil, u míče jsou znovu domácí.
44
Astana je stále v nátlaku a hráči Bernu již vypadají na to, že se těší na to, až skončí první poločas.
43
Gólman Mvogo byl u své pravé tyče včas a lapil balon do svých rukavic.
42
Další šanci na ohrožení branky bude mít nyní Astana ze standardní situace z levé strany.
41
Maksimović ví, že jen několik centimetrů ho nyní dělilo od toho, aby se řítil sám na branku. Sudí totiž odpískal hodně těsný ofsajd.
40
Ukrajinský tým je nadále evidentně při chuti a pokračuje ve své tlaku.
39
Své štěstí nyní z velké dálky zkusil Šomko. Padající střela levého obránce Astany nakonec pořádně vylekala Mvoga, který ale nakonec zasahovat nemusel, když míč skončil na horní síti jeho branky.
37
Jen centimetry dělily od skórování Despotoviče! Ofenzivní záložník Astany se k dlouhému autovému vhazování z levé strany postavil zády k brance a nůžkami napálil balon do břevna hostující svatyně, brankář Mvogo se stihl za balonem pouze ohlédnout!
35
Slibnou akci Young Boys hasil tentokrát Aničić, jenž byl po zasekávačce Ravete u balonu o nějaký ten metr dříve než jeho protivník a rázným odkopem odklidil balon.
33
Menší závar v šestnáctce Astany vyřešil nakonec Malij, který odklidil balon do bezpečí.
32
Sulejmani využil prostor, který dostal, a ze střední vzdálenosti vyzkoušel brankáře Eriče, jemuž střela těsně před ním nepříjemně skočila. Gólman Astany proto dosti kostrbatým zákrokem musel vyrážet nepříjemný balon.
31
Defenzíva Bernu byla pozorná a bez problémů si poradila s centrem Maksimoviče.
30
Na druhé straně bude po faulu ukrajinský tým zahrávat rohový kop.
30
Žlutou kartu dostává Kasim Nuhu (BSC Young Boys Bern).
29
Kubo na poslední chvíli stihl ještě odcentrovat a jeho pas našel ve vápně nabíhajícího Freye, jemuž ale hlavička v obležení příliš nesedla a skončila několik metrů vedle pravé tyče.
28
Nyní začínají znovu vytahovat růžky i hosté, když drží míč na polovině soupeře.
27
Pěkná akce Astany nakonec vyústila v zakončení Caňase, jehož střela z levé strany vápna prosvištěla těsně vedle pravé tyče hostující branky.
25
Dlouhý nákop dopředu bez problémů hlavou odklidil raději do zámezí stoper Aničić.
23
Pěkná akce nyní Bern rozproudila k navýšení aktivity.
22
A znovu to byl Ravet, po jehož akci se mohlo změnit skóre dnešního utkání! Hostující křídelník se po rychlé akci dostal chytře až do malého vápna, odkud se snažil přehodit narychlo domácího brankáře, což se mu sice povedlo, ale balon letěl výše než bylo potřeba a skončil na horní síti branky!
21
Dlouhý aut letěl nyní do vápna Bernu, obrana hostů ale byl na pozoru a míč odhlavičkovala.
20
V několika metrovém ofsajdu byl nyní přistižen domácí Kabananga.
19
Mužikov se dotkl rukou mírně balonu a rozhodčí proto píšťalkou přisuzuje balon fotbalistům Bernu.
18
Astana má v posledních minutách obrazně více ze hry a snaží se najít skulinku v soupeřově obraně.
16
Despotović byl o něco rychlejší než poslední obránce soupeře a ocitl se proto v ofsajdové pasti.
15
Nepřesnost byla k vidění i na druhé straně, gólman Mvogo je tedy i nadále bez práce.
14
Pas na rozběhnutého Freye byl o nějaký ten chlup delší a zmocnila se ho proto domácí defenzíva.
13
Nepřesná akce Astany znovu skončila pouze odkopem od svatyně svého protivníka.
12
Ukrajinský tým teď na chvilku uklidnil hru a poklidně kombinuje.
11
Následný centr od rohového kopu přežila domácí obrana již bez vážnějšího nebezpečí.
10
Nechybělo mnoho a Bern se mohl ujmout vedení! Ravet si šikovně navedl míč na hranici pokutového území, odkud parádní ránou poslal míč přesně k tyči, kam na poslední chvíli výborně skočil domácí gólman Erić.
9
Brankář Mvogo si hravě poradil s přetaženým pasem do vápna, jenž mířil přesně do míst, kde se pohyboval brankář Bernu.
8
Na druhé straně bude Astana po faulu zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
7
Sulejmaniho centr tentokrát našel halvu některého z jeho spoluhráčů, který ovšem zamířil daleko mimo prostor tří tyčí.
6
Nebezpečný centr z pravé strany raději do zámezí odklidil alespoň stoper Malij.
5
Rohový kop se hostům nepodařil rozehrát dle představ a celá akce nakonec končí nepřesným pasem, jenž zamířil do zámezí.
4
Ravet se snažil ve vápna dostat k balonu, ale stoper Aničić na poslední chvíli skluzem odklidil balon alespoň na rohový kop.
3
Bertone výborně zapracoval ve středu zálohy a dohnal unikajícího Mužikova, kterému následně ještě před vápnem čistě odebral balon.
2
Domácí tým je prozatím aktivnější a má balon na svých kopačkách.
1
První útočná akce Astany skončila neúspěšně po špatné přihrávce Despotoviče. Odkopávat od své branky bude gólman Mvogo.
1

FC Astana: Erić – Šitov, Malij, Aničić, Šomko – Cañas, Maksimović – Bejsebekov, Despotović, Mužikov – Kabananga.
Náhradníci: Mokin – Tagybergen, Nurgalijev, Nuserbajev, Twumasi, Logviněnko, Kulbekov.

BSC Young Boys Bern: Mvogo – Lecjaks, von Bergen, Nuhu, Sutter – Zakaria, Bertone, Sulejmani – Ravet, Frey, Kubo.
Náhradníci: Wölfli – Schick, Bürgy, Obexer, Duah, Mbabu, Aebischer.

Rozhodčí: Evans – Thomas, Edwards (všichni Wales).
Dnešní soupeři spolu zatím nehráli, a tak nám toho vzájemné zápasy příliš nenapoví. Mírně favorizovaným celkem je ale domácí Astana.
Young Boys Bern hrál v prvním skupinovém zápase doma s Olympiakosem. Po brance Cambiassa ze dvaačtyřicáté minuty ale prohrál 0:1. V tabulce je tak třetí.
Astana svůj první zápas nezvládla. Zavítala na půdu APOELU, vedla sice do 75. minuty 1:0, poté ale soupeř přidal na otáčkách a skóre zápasu otočil. Za kazašský celek se prosadil Maksimović.
Utkání bude řídit Lee Evans, na čarách mu budou asistovat Philip Thomas a Lewiss Edwards. Jako čtvrtý rozhodčí byl nominovaný Daniel Beckett.
Dobrý podvečer, vítám vás u online přenosu z fotbalové Evropské ligy. Na programu je zápas, ve kterém změří síly FC Astana a BSC Young Boys Bern. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 17:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.