To je ode mě z tohoto zápasu vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
Aritz Aduriz dnes pěti góly rozhodl o vítězství Bilbaa v poměru 5:3. Domácí kanonýr se postaral o všechny góly španělského celku, přičemž hned tři z pěti branek zaznamenal ze značky pokutového kopu. Právě Aduriz byl dnes jednoznačně rozdílovým hráčem, který svou chladnokrevností v zakončení zajistil Bilbau důležité tři body do tabulky velmi vyrovnané skupiny. Aduriz se díky dnešním pěti brankám dostává do čela tabulky střelců letošní Evropské ligy. Genk podal vcelku sympatický výkon, ale i přes tři vstřelené branky bude ze Španělska odjíždět zklamán.
90+5
90+4
Bilbao právě vstřelilo branku!
Míč si na značku pokutového kopu postavil opět ARITZ ADURIZ, který znovu zamířil přesně k tyči a dává svůj pátý gól v tomto zápase! Tento zápas je velkým představením v podání pětatřicetiletého kanonýra Bilbaa!
90+3
Žlutou kartu dostává Wilfred Ndidi (KRC Genk).
90+3
Ndidi zcela jednoznačně podrazil ve vápně Williamse, což znamená třetí penaltu pro Bilbao!
90+3
Jenže míče se zmocnili domácí, kteří přesouvají hru na polovinu Genku.
90+3
Běží již poslední minuta nastavení, hosté posílají od vlastní poloviny dlouhý míč před šestnáctku Bilbaa.
90+1
Toho málem využil Sabin který se podruhé ocitl v šanci, ale tentokrát poslal míč těsně vedle brány!
90+1
Nastavují se tři minuty. Obrana Genku je už hodně otevřená, hosté se musí tlačit dopředu.
90
Adurizovi teď nesvědčila role nahrávače. Čtyřgólový střelec měl hned dva pokusy k tomu, aby vyslal svého spoluhráče do úniku, ale ani jedna přihrávka nebyla přesná.
88
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Javi Eraso.
87
Po dobře rozehrané standardce se dostal do zakončení Sabin, ale nově nastoupivší hráč poslal míč jen nad horní tyč.
87
Pozuelo teď nepomohl svému týmu, jelikož se dopustil faulu, za který navíc vidí žlutou kartu. Domácí s rozehrávkou nepospíchají.
85
Bilbao teď pošetřilo nějaký čas, ale závěr zápasu slibuje dramatickou podívanou, protože Genk stále může pomýšlet na bodový zisk.
83
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Mbwana Samatta, přichází Nikolaos Karelis.
83
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Sabin.
82
Genk teď drží balón na své polovině a bude se snažit vytvořit nějakou útočnou akci.
80
Genk právě vstřelil branku!
Hosté neskládají zbraně! Bailey si teď doslova pohrával s domácí obranou, poté předložil míč TINO SUŠIĆOVI, a ten se prosazuje pohotovou střelou k tyči. Asistence: Leon Bailey.
78
Aduriz je stále při chuti, ale nyní si v útoku počínal až příliš tvrdě, takže je mu odpískán útočný faul.
76
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iňaki Williams.
75
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bojan Nastić, přichází Sandy Walsh.
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Thomas Buffel, přichází Leandro Trossard.
75
74
Čtvrtý gól pro ARITZE ADURIZE! Domácí kanonýr si naběhl na parádní kolmou přihrávku, která ho vyslala do samostatného úniku, jenž Aduriz chladnokrevně zakončil přízemní střelou k tyči.
71
Pozuelo rozehrával rohový kop Genku, ale nebezpečí z toho nevyplynulo.
69
Na druhé straně se ofsajdové pasti vyhnul García, který z úhlu nedokázal překonat Bizot, jemuž se podařilo vyrazit míč pravou nohou.
68
Hostující Bailey se individuálně dostal až do zakončení, ale vystřelil jen přímo na připraveného Herrerína.
65
Genk se musí spoléhat na rychlé brejky, jenže tentokrát ho přerušil sudí, který píská ofsajdové postavení Sušiče.
63
Bilbao cítí, že vedení o gól je zrádné. Domácí hrají aktivně, drží hru na polovině Genku a snaží se přidat čtvrtou branku.
61
Hodina hry je za námi, domácí jsou v tuto chvíli lepším týmem, ale vedou pouze o gól, takže vše je stále otevřené.
60
Opět v šanci Aduriz! Tentokrát střílel z velmi dobré pozice, ale do dráhy míče se na poslední chvíli dostal bránící hráč, který zařídil, že z toho bude jen roh pro Bilbao.
58
Hostující gólman vyboxoval prudký centrovaný míč jen k Adurizovi, který se snažil zakončit pod břevno, ale nebyl přesný a míč poslal nad bránu.
56
Buffel zahrával přímý kop, jeho centrovaný míč však doletěl jen k připravenému brankáři.
54
Susaeta teď technickým obloučkem směřujícím před bránu nadělal obraně Genku starosti, ale nikdo z domácích se nakonec do zakončení nedostal.
51
Hosté dramatizují zápas! Castagne posunul míč na Buffela, ten odcentroval do šestnáctky, kde míč našel WILFREDA NDIDIHO, který povedenou hlavičkou k tyči nedal gólmanovi šanci. Asistence: Thomas Buffel.
50
Po Adurizově faulu budou hosté zahrávat přímý kop, což je jejich první útočná příležitost ve druhém poločase.
48
Bilbao v úvodu druhé půle soupeře zatím k ničemu nepouští a neustále drží balón na útočné polovině hřiště.
46
Autor hattricku o sobě dává vědět hned v úvodu druhé půle, když se dostal k centrovanému míči a pohotově vypálil! Tentokrát však jeho střela nemířila mezi tři tyče.
46
První poločas byl bohatý na góly. Domácí poslal v 8. minutě do vedení Aritz Aduriz, který poté zásluhou dvou úspěšných pokutových kopů završil během první půle hattrick! Jednou se dokázali prosadit i hosté, když ve 28. minutě snižoval na průběžných 2:1 po krásné akci Leon Bailey. Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
45+3
45+3
Centr na bližší tyč našel jen bránícího hráče, který odkopává míč daleko od brány Bilbaa.
45+2
Domácí se ubránili jen za cenu dalšího rohového kopu.
45+2
Do šestnáctky Bilbaa letěl nebezpečný centr, který jeden z bránících hráčů přizvedl nad bránu, takže následuje roh pro Genk.
45+1
Nastavují se dvě minuty.
44
Pokutového kopu se opět chopil ARITZ ADURIZ, který před míčem hodně zpomalil, počkal si na pohyb brankáře a poslal míč suverénně ke druhé tyči, čímž završuje hattrick!
43
Žlutou kartu dostává Omar Colley (KRC Genk).
43
Omar Colley poslal při souboji bez balónu Raúla Garcíu k zemi, a protože tak učinil ve vlastní šestnáctce, nařizuje Atkinson druhou penaltu pro Bilbao!
42
Žlutou kartu dostává Bojan Nastić (KRC Genk).
41
Jenže z rohu opět nic nebude kvůli odpískanému útočnému faulu hostujícího týmu.
40
Hosté mají k dispozici již svůj pátý rohový kop v zápase.
38
Žlutou kartu dostává Ander Iturraspe (Athletic Bilbao).
38
Pozuelo teď vystrašil domácí příznivce, když si mezi bránícími hráči udělal prostor pro zakončení a vystřelil těsně nad horní roh Herrerínovy brány!
35
Zatím to není příliš zápas gólmanů! Na bránu šly dosud tři střely, z nichž všechny skončily gólem. Bude tato střelecká efektivita pokračovat?
34
Susaeta našel přihrávkou do vápna Garcíu, který mířil na zadní tyč, ale jeho střela nakonec bránu minula.
32
Další roh v podání Pozuela, ani nyní z toho však nic nebude, protože rozhodčí píská Castagnemu útočný faul.
30
Pozuelo rozehrával rohový kop Genku, ale jeho centr nenašel žádného ze spoluhráčů, takže Bilbau teď nebezpečí nehrozilo.
28
Hosté rychle snižují po akci středem hřiště! Pozuelo našel krásně načasovanou přihrávkou do uličky nabíhajícího LEONA BAILEYHO, který levačkou poslal míč podél padajícího gólmana přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Alejandro Pozuelo.
26
Domácí jsou při chuti, z rohového kopu sice nic nevytěžili, ale pokračují v útočné snaze.
24
Penaltu vzal na sebe ARITZ ADURIZ, který suverénně proměňuje, když posílá míč na druhou stranu, než kam skočil brankář Bizot.
22
Castagne podrazil ve vápně Muniaina, na což hlavní rozhodčí Atkinson reaguje nařízením pokutového kopu!
20
Iturraspe hledal vepředu nápaditou kolmicí Adurize, jenže ten byl tísněn hned dvěma bránícími hráči a míč si v těžké pozici nedokázal zpracovat.
18
Hosté se prokombinovali až do šestnáctky, ale tam míč příliš odskočil Buffelovi, čehož pohotově využil bránící hráč.
16
Bilbao teď drží míč na útočné polovině, na níž mělo k dispozici sérii několika autových vhazování.
14
Pozuelův centr byl naprosto mizerný, míč končí v zámezí a Herrerín bude odkopávat.
13
Hosté však mohou zahrozit nyní, Pozuelo bude rozehrávat přímý kop v blízkosti šestnáctky Bilbaa.
12
Rohový kop Genku nenadělal domácí obraně žádné potíže.
10
Rozhodčí teď přehlédli jasný ofsajd při útočné akci Genku, ale hosté toho příliš nevyužili, neboť na konci celé akce byla jen střela vysoko nad bránu.
8
Domácí jdou již v osmé minutě do vedení! Centrovaný míč našel ve vápně Raúla Garcíu, ten odhlavičkoval do malého vápna, kam si včas naběhl ARITZ ADURIZ, jemuž se podařilo na poslední chvíli uklidit míč do protipohybu brankáře. Asistence: Raúl García.
6
Hostující Tino-Sven Sušić po odpískání strčil do protihráče, za což si po zásluze prohlédl první žlutou kartu zápasu.
4
Centr od rohového praporku našel hlavu Ndidiho, který však zakončil jen hodně vysoko nad bránu.
4
Hosté získali k dispozici první rohový kop zápasu.
3
Centrovaný míč z levé strany hřiště si obrana Bilbaa pohlídala.
2
Domácí drželi v úvodu zápas balón, kombinovali na útočné polovině, ale šanci si nevytvořili.
1

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, M. Rico – Susaeta (C), Raúl García, Muniain – Aduriz.
Náhradníci: Arrizabalaga – Bóveda, Eraso, Lekue, Sabin, Vesga, I. Williams.

KRC Genk: Bizot – Castagne, Brabec, Colley, Nastić – Ndidi – Buffel (C), T.-S. Sušić, Pozuelo, Bailey – Samatta.
Náhradníci: Jackers – Dewaest, Heynen, Karelis, Kumordzi, Trossard, Walsh.

Rozhodčí: Martin Atkinson – Stephen Child, Stuart Burt (všichni Anglie).
Skupina F Evropské ligy nám dnes nabídne zápas Athletic Bilbao – KRC Genk. Hosté z Belgie jdou do zápasu jako trochu překvapivý lídr tabulky, čemuž napomohla překvapivá domácí výhra právě nad Bilbaem, k níž přispěl vítěznou brankou český obránce Jakub Brabec. Baskický celek se dnes bude snažit o odplatu, kterou nutně potřebuje právě kvůli situaci ve skupině, v níž všechny týmy pomýšlí na postup. Bilbao má na svém kontě pouze tři body a s nelichotivým skóre 1:5 je na čtvrtém místě. Polepší si dnes?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.