K tomuto utkání je to ode mě vše, ale již za pár minut se na vás budu těšit u zápasu mezi Olympiacosem Pireus a švýcarským celkem Young Boys Bern. Na shledanou!
Dnešní utkání je u konce a oba týmy se nakonec musejí smířit s jedním bodem. Domácí sice po první půli vedli díky gólu Iaga Aspase, ale v samotném závěru nedokázali odolat tlaku soupeře a Constantinos Laifas v 81. minutě skvěle umístěnou hlavičkou vyrovnal. Poslední minuty navíc vůbec nezvládl střelec první branky zápasu, který šel po druhé žluté kartě předčasně do sprch.

Hosté se tedy i po tomto utkání udrží před svým dnešním soupeřem, ale v závěrečném kole musí i přesto získat více bodů než Celta Vigo v utkání s Panthinaikosem. Proti Ajaxu však Lutych nečeká nic jednoduchého.
90+6
90+5
Celta se i v deseti prodírá blíže k Hubertově bráně. Žádné zakončení ale zatím nepřichází.
90+4
Iago Aspas (CVG) si naprosto zbytečně pustil pusu na špacír a hlavní rozhodčí ho odměnil žlutou kartou. Pro domácího útočníka to navíc znamená kartu červenou.
90+4
Až příliš důrazně se nyní k míči pokoušel dostat John Guidetti, který v pokutovém území jednoznačně postrčil Scholze.
90+2
Domácí fotbalisté mají momentálně více ze hry a rádi by si vzali vedení zpět na svou stranu, ale jejich akce jsou poněkud křečovité.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut. První z nastavených minut je už ale za námi.
90
Na konci devadesáté minuty se výborným zákrokem prezentoval Hubert, který dokázal zlikvidovat technickou střelu Sista. Domácí útočník se pouze chytá za hlavu.
89
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Beni Badibanga.
87
Pořád se nehraje. Na hřiště už mezitím dorazili zdravotníci i s nosítky a zdá se, že Raman nebude schopen pokračovat.
86
Pořádně otřesený Raman je stále v péči lékařů. Tady hostujícího fotbalistu vůbec nemůžeme podezírat ze zdržování a šetření času.
84
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Giuseppe Rossi.
83
Jeden z hostujících fotbalistů zůstává po souboji s Blancem pořádně otřesen. Zdá se, že od domácího gólmana dostal loktem do tváře.
82
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jonathan Castro, přichází Sergi Gómez.
82
Po vyrovnávací brance si Costas Laifis (STA) sundal dres a vidí žlutou kartu.
81
Standard právě vstřelil branku!
Přeci jenom se hosté dočkali vyrovnání. Aktivní Trebel si narazil míč s Faiem, který vyslal skvělý přízemní centr a hlavičkující COSTAS LAIFIS usměrnil prudkou přihrávku přesně k tyči Blancovy brány.
80
Hned dvakrát nyní do vápna před Blancem centroval Trebel a především druhá přihrávka vypadala velmi nebezpečně. Jeden z domácích míč totiž přizvedl jen těsně nad břevno.
79
Domácím fotbalistům se to sice vůbec nelíbí, ale po sražené střele budou hosté zahrávat rohový kop.
78
S blížícím se závěrem řádné hrací doby se hosté snaží tlačit na pilu. Kromě předchozí šance se ale Lutych nedostává až k ohrožení Blancovy svatyně.
77
Nyní ale domácí musejí děkovat svému brankáři. Orlando Sá si totiž v pokutovém území našel dobrou přihrávku a hlavou Blanca donutil k výtečnému zákroku!
75
Hostům na konto přibývá stále více a více rohových kopů, avšak po ani jedné standardní situaci tohoto typu Blanco nemusel zasahovat. To platí i protentokrát.
74
Až teď se hosté dostali do šestnáctky před Blancem. Domácí gólman ale centr v pohodě odvrátil a následně končí sražená střela rohem.
73
Jenže také domácí fotbalisté si následně pomohli nedovoleným zákrokem a velmi rychle ztrácejí získaný míč. I přesto nyní Standard tahá za kratší konec.
72
Aktivita Iaga Aspase nezná mezí. Další akci šikovného forvarda domácích teď hosté zastavili pouze za cenu faulu.
70
Opět byl hodně vidět Aspas, který si narazil se spoluhráčem a mohl pokračovat v akci v pokutovém území. Těsně před ním však hostující bek předvedl výborný obranný zákrok.
69
Iago Aspas předvedl krásnou individuální akci, i přes pád na hranici pokutového území pokračoval dál a nakonec míč dostal k Sistovi. Ten zakončení vůbec nezvládl.
68
Znovu se hraje na polovině domácího celku, ale zatím se hosté ne a ne dostat blíže k Blancově bráně. Celta brání velmi pozorně.
67
Po delší době se dopředu vydali fotbalisté Lutychu. Celá akce ale skončila nepříliš povedenou přízemní přihrávkou, kterou zastavil až Blanco.
65
Collins Fai šel do vzdušného souboje hodně neohroženě a Wass to odnesl tvrdou srážkou. Na takové zákroky by si Fai měl dát pozor, neboť již má žlutou kartu.
64
Sisto je v posledních minutách opravdu hodně vidět. Agilní útočník Celty si tentokrát nachystal míč na střelu, avšak utažený pokus letěl mimo tři tyče.
63
Na pravé straně pokutového území se jeden z domácích snažil prodrat až k finální přihrávce, ale míč nakonec zamířil pouze za brankovou čáru.
62
Záhy střídají také hosté. Oživit hru Standardu přišel Isaac Mbenza, jenž zaujal místo uvolněné po Edmilsonu Juniorovi.
61
Je tady první střídání zápasu. na hřiště vbíhá Nemanja Radoja, který nahradil Marcela Díaze.
61
Aktivní Sisto tentokrát postupoval sám a Collins Fai (STG) vidí po faulu na pronikajícího soupeře žlutou kartu.
60
Nyní už se sice domácí dostali do zajímavější akce, ale kolmá přihrávka na Sista byla těsně před útočníkem Celty ve skluzu zastavena.
59
Podruhé v zápase byl John Guidetti usvědčen z ofsajdu. Momentálně hodně ojedinělá akce Celty je proto ukončena již v zárodku.
57
Rohový kop Standardu Lutych byl opět bez větších potíží odvrácen. Následně navíc jeden z hostů s míčem skončil v zámezí.
56
Zničehonic měl Blanco hodně práce! Belfodil se totiž za hranici šestnáctky dobře uvolnil a výživnou střelou protáhl domácího gólmana, jenž míč vytěsnil pouze na roh!
55
Ibrahima Cissé byl u brankové čáry velmi důrazně odstaven, avšak o faul na penaltu se ani zdaleka nejednalo. Odkopávat tedy bude Blanco.
54
Stále jsme se v druhém poločase nedočkali pořádného zakončení. Míč nyní sice převzali hosté, ale ani ti si v ofenzívě momentálně vůbec nevědí rady.
52
Volný kop byl sice bezpečně odvrácen, ale útok Standardu nepřinesl nebezpečí. Co nebezpečí...hosté se nedostali ani dále než deset metrů od půlící čáry.
51
Daniel Wass si dobře počínal u postranní čáry a rychlým manévrem donutil soupeře k faulu. První standardní situace druhého poločasu ve prospěch Celty.
50
Celta se na delší dobu usadila před Hubertem, ale až k zakončení se domácí i přesto nedostali. Pomalu však svěřenci Eduarda Berizza přebírají iniciativu.
49
Velmi rychle teď domácí po zisku míče přešli do ofenzívy. Wassova kolmice na Guidettiho ale neměla dostatečnou přesnost a skončila u Huberta.
48
Na útočnou polovinu zavítali trochu aktivnější hosté, nicméně souhra na pravé straně vyústila pouze ve vhazování.
47
Úvod druhého poločasu je zatím velmi opatrný. Ani jeden z celků se při prvních útocích v této části neuvedl povedenější kombinací.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je tedy minulostí a domácí jdou do kabin spokojenější. Celta totiž měla povedený vstup do utkání a již na začátku trefil Guidetti tyč. V osmé minutě už se navíc domácí po trefě Iaga Aspase radovali a skóre 1:0 následně přetrvalo až do konce úvodních 45 minut. Nic na tom nezměnil ani Orlando Sá, který ve 38. minutě hlavičkoval do tyče.
45
44
Ani jedna z posledních akcí Standardu v prvním poločase nevyústila v nic zajímavého. Zleva si to míč po nepřesné přihrávce namířil jen k Blancovi.
43
Velmi nepřesný centr od rohového praporku letěl už podruhé v utkání nad fotbalisty, kteří byli přítomni v pokutovém území. Na další zakončení si tak Lutych musí počkat.
42
Na druhé straně musel do akce Blanco, jenž na hranici malého vápna vyboxovával jedovatý centr. Po chvíli se však Lutych vrátil zpět k bráně domácích a získal rohový kop.
41
Domácí při rohu zkusili nacvičený signál, avšak Sistova střela po sběhnutí mířila jen do nohou blokujícího obránce. Následně navíc hosté dostali míč mimo šestnáctku.
40
S blížícím se koncem poločasu se domácí začínají spoléhat spíše na bleskový přechod na útočnou polovinu. Nyní ale Aspas vybojoval "jen" rohový kop.
39
Aktivní Guidetti se sice hodně divil, ale z opakovaných záběrů bylo zřejmé, že ofsajd mu byl odmáván správně. Následná akce Lutychu ale vůbec nic zajímavého nepřinesla.
38
Tak teď byli hosté velmi blízko vyrovnání! Skvěle kopnutý centr přistál na hlavě nebráněného Orlanda Sá a jeho hlavička se otřela o tyč Blancovy brány!
37
Před chvílí žlutou kartou potrestaný Belfodil se tentokrát stal obětí faulu. Standard tak získává poměrně zajímavou standardní situaci.
35
John Guidetti se skvěle uvolnil u postranní čáry, ale poté nepředvedl zrovna ideální centr. Míč se ještě odrazil k Hernándezovi, nicméně jeho zakončení zpoza šestnáctky letělo hodně nepřesně.
34
Rozhodčí nyní trochu rozjel mariáš. Za stejný přestupek jako Aspas teď žlutou kartu vidí i Ishak Belfodil (STA).
33
Velmi záhy po první žluté kartě následuje druhá. Iago Aspas (CVG) si totiž ve vzduchu pomohl loktem a proti trestu tak nemůže vůbec nic namítat.
32
A je tomu tak. Prvním žlutě potrestaným fotbalistou zápasu se stává Orlando Sá (STA).
31
Trochu rychleji se nyní dopředu na levé straně vydali domácí, ale jejich akci přerušili hned dva faulující hosté. Tohle vypadá na žlutou kartu.
30
Belfodil při rychlejším protiútoku nejprve důrazně odstavil soupeře, avšak na dalšího beka Celty už nestačil. hra se vrací k půlící čáře.
29
Tak standardní situace zahrávané od rohového praporku zatím nejsou nebezpečné. Defenzíva Celty míč v pohodě odvrátila až k polovině hřiště.
28
Rubén Blanco teď musel jít do vzduchu a vystrčenými pěstmi odvrátil střílený centr mířící k Belfodilovi. Znamená to další rohový kop Lutychu.
27
Ani rohový kop domácích fotbalistů nepřinesl zajímavější zakončení. Lutych se záhy po standardní situaci Celty dostává na útočnou polovinu.
26
Sisto se nyní velmi šikovně pokoušel vzduchem překonat jednoho z hostujících stoperů. Ten však míč těsně před Guidettim dokázal přizvednout.
25
Ani druhý centr od rohového praporku se Edmilsonovi vůbec nepovedl. Tentokrát šel míč pouze do boční sítě.
24
Po zablokované střele hosté rozehrávali svůj druhý rohový kop zápasu. Příliš nízký centr na bližší tyč byl odvrácen na další roh.
23
Znovu domácí pouze odkopli míč kousek za půlící čáru. Lutych se rychle dostává zpět do útočné kombinace a snaží se prodrat k dalšímu zakončení.
22
Standard Lutych začíná být stále aktivnější a z hlediště se na domácí fotbalisty místy snáší pískot. Je pravdou, že aktuálně jsou hráči Celty velmi zatažení.
21
Na začátku 21. minuty přišla první šance Lutychu. K prodlouženému odkopu hostujícího brankáře se prodral důrazný Belfodil a Blanco měl proti jeho přízemní ráně plné nohy práce.
20
Podruhé v krátkém časovém úseku si nerozuměli domácí obránci a Rubén Blanco musel hodně rychle z brány. Standard získává vhazování v hloubi útočné poloviny.
18
Aktivní Wass nalevo posadil Faie, ale následný centr poslal až za Guidettiho. Ten se sice snažil, avšak na přetažený míč nemohl dosáhnout.
17
Defenzíva Domácích teď trochu zalaškovala a Orlando Sá z toho mohl okamžitě vytěžit šanci. Míč mu ale ještě před zakončením odskočil až k Blancovi.
16
Solidní centr do pokutového území přistál na hlavě Facunda Roncaglii, avšak ten zhruba z deseti metrů hlavičkoval zcela mimo bránu.
16
Velmi pěknou akcí se prezentoval Pione Sisto. Domácí útočník si míč na levé straně nachystal na střelu, ale pravačkou trefil jen blokujícího soupeře. Přesto Celta získává rohový kop.
14
Na útočnou polovinu nyní zavítal i Standard Lutych, nicméně pokus o roztažení hry na levou stranu skončil až v zámezí.
13
Domácí hrají ve velké pohodě a opět se jim poměrně rychle podařilo získat předtím ztracený míč. Svěřenci trenéra Berizza se tak znovu pomalu posouvají vpřed.
12
Až nyní se hosté dostali k rychlému útoku zakončenému prudkým centrem do šestnáctky Celty Vigo. Těsně před Belfodilem však míč hlavou posunul domácí obránce.
11
Lutych je ale momentálně velmi dobře zformován na vlastní polovině hřiště a nepouští domácí blíže k Hubertovi. K míči se ale hosté vůbec nedostávají.
10
I po úvodní brance domácí pokračují v aktivitě. Jejich další akci však daleko od Hubertovy brány přerušuje faul jednoho z hostujících fotbalistů.
8
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
A převaha domácích je nyní vyjádřena gólově! Hned z vhazování šel míč k nohám IAGA ASPASE, který Scholzovi na hranici pokutového území nasadil jesle a poté vypálil mimo dosah hostujícího brankáře.
7
Hráči Lutychu jsou po šanci domácích značně otřeseni a přicházejí o míč velmi záhy po jeho zisku. Celta má momentálně navrch.
6
Domácí fotbalisté zůstávají nastěhovaní na útočné polovině. K dalšímu zakončení ale mají hodně daleko, neboť míč je zhruba čtyřicet metrů od brány.
5
Obrovská šance Celty Vigo! Guidetti si na hranici ofsajdu hrudí zpracoval dobrou přihrávku spoluhráče, okamžitě po obtočení kolem obránce vypálil a tvrdou ranou trefil tyč!
4
Po dobrém obranném zákroku Malla získali hosté rohový kop. Příliš přetažený centr však proletěl nad hlavami všech hráčů přítomných v pokutovém území.
3
Mallo vymyslel kolmý centr za obranu Lutychu, avšak na Aspase byla přihrávka příliš dlouhá. Pod odskoku míč zamířil do Hubertových rukavic.
2
Ani další akce Standardu však nevyústila v nebezpečnější zakončení a Celta Vigo se dostává do postupného útoku. Zatím kombinuje na vlastní polovině.
2
Blanco vůbec nezvládl svůj první odkop v zápase. Míč si to z jeho kopačky namířil přímo za postranní čáru a vhazovat proto budou hostující fotbalisté.
1
Hosté obstarali úvodní výkop zápasu, nicméně jejich první akce skončila velmi nepřesným zakončením z rohu pokutového území.
1
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny na hrací ploše. Po vyslechnutí hymny Evropské ligy se fotbalisté už jen vzájemně pozdraví, sudí s kapitány provede los a utkání bude moct začít.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, J. Castro – P. Hernández, Díaz, Wass – Aspas, Guidetti, Sisto.
Náhradníci: S. Álvarez – Fontàs, Radoja, Bongonda, Sergi Gómez, Rossi, Cheikh.

Standard Lutych: Hubert – Fai, Scholz, Laifis, Andrade – Edmilson Junior, Trebel, Ib. Cissé, Raman – Sá, Belfodil.
Náhradníci: J-F. Gillet – Goreux, Badibanga, Mbenza, Enoh, Fiore, Mallmann.

Rozhodčí: Benoît Bastien – Frédéric Haquette, Hicham Zakrani (vš. FRA).
PRVNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ VE SKUPINĚ

15.9.2016 – St. Lutych – Celta Vigo 1:1 (1:1)

STANDARD LUTYCH

Hosté jsou na tom v Evropské lize téměř totožně jako domácí a dokonce jsou díky lepšímu skóre před nimi. Stejně jako Celta Vigo si Standard Lutych dosud připsal jen jednu porážku a na svém kontě má pět bodů. Oproti domácím však hosté poslední utkání skupiny odehrají proti silnému Ajaxu a dnes by se jim hodil zisk aspoň jednoho bodu. Venku však Lutych vyhrál jen dvě z posledních deseti utkání.

V rámci belgické Jupiler League sice Standard pravidelně patří k širšímu okruhu favoritů, ale letos to je zatím velká bída. Z patnácti zápasů má Lutych jen 22 bodů a nachází se až na nečekaném devátém místě.

Posledních pět zápasů

20.11.2016 Mechelen – St. Lutych 2:1 (Jupiler l.)
6.11.2016 St. Lutych – Mouscron 2:1 (Jupiler l.)
3.11.2016 Panathinaikos – St. Lutych 0:3 (EL)
30.10.2016 Oostende – St. Lutych 3:1 (Jupiler l.)
27.10.2016 Gent – St. Lutych 1:0 (Jupiler l.)
REAL CLUB CELTA DE VIGO

Domácí celek si v Evropské lize zatím vůbec nevede špatně. Ze čtyř odehraných zápasů má na svém kontě jen jednu prohru a s pěti body se nachází na třetím místě skupiny G. Právě na třetí pozici je však Celta jen kvůli horšímu skóre a dnešní výhrou by se výrazně přiblížila postupu. Jako jediný tým navíc domácí dokázali vzít body zatím suverénnímu Ajaxu, se kterým na své půdě remizovali.

Špatné to navíc ze strany Celty Vigo není ani ve španělské La Lize. Zatím se sice svěřenci trenéra Berizza nacházejí na devátém místě, ale od příčky zajišťující aspoň předkolo Evropské ligy je dělí jen čtyři body. Doma navíc Celta naposledy prohrála 10. září a od té doby získala 19 z 21 možných bodů.

19.11.2016 Eibar – Celta Vigo 1:0 (La Liga)
9.11.2016 Celta Vigo – Braga 2:1 (přát. zápas)
6.11.2016 Celta Vigo – Valencia 2:1 (La Liga)
3.11.2016 Ajax – Celta Vigo 3:2 (EL)
30.10.2016 Las Palmas – Celta Vigo 3:3 (La Liga)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.