PAOK Soluň vítězí na hřišti Fiorentiny 3:2 a překvapivý výsledek mu zajišťuje dobré šance na postup! Fialky dokázali smazat dvoubrankové manko, ale v poslední minutě nastavení si domácí obranu vychutnal Rodrigues, který rozhodl o důležité výhře řeckého celku. Útěchou italskému celku může být skutečnost, že Karabach prohrál v Liberci, takže Fiorentině spadl do klína jistý postup do jarní části EL.
90+4
90+3
PAOK právě vstřelil branku!
Tak tohle je obrovský šok pro domácí tým! GARRY MENDES RODRIGUES potáhl míč podél levé postranní čáry, následně si kolem několika bránících hráčů seběhl až do střelecké pozice ve vápně a parádní střelou pod břevno nedal Lezzerinimu šanci. Hosté si v poslední minutě nastavení berou zpátky vedení!
90+2
Hosté vyvezli míč na útočnou polovinu, kde se pokusí něco vymyslet a ušetřit čas.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec normální hrací doby.
89
Oběma týmům teď vůbec nevyšly rychlé protiútoku a u balónu je v tuto chvíli gólman hostů. Pomalu se blíží konec zápasu.
88
O přímé ohrožení brány se pokusil Iličić, jehož střela však prolétla jen vedle vzdálenější tyče.
87
Chiesa byl faulován těsně před šestnáctkou, což znamená, že Fiorentina bude rozehrávat z hodně nebezpečné pozice.
85
Žlutou kartu dostává Dimitris Pelkas (PAOK Soluň).
83
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Jevhen Šachov, přichází Giannis Mystakidis.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Josip Iličić.
83
81
Bernardeschi rozehrál přímý kop domácího týmu, jeho centr se točil do nebezpečného prostoru na hranici malého vápna, kde ovšem zasáhl gólman Brkić.
80
Na druhé straně mířil ke vzdálenější tyči Pelkas, ale Lezzerini dokázal technickou střelu zneškodnit.
78
Babacar si krásně připravil míč na střelu, ale z otočky poté minul bránu.
76
Thiam dokázal nastavit nohu do dráhy míče a zakončoval v podstatě zády k bráně, což se podepsalo na přesnosti střely.
74
Kolmá přihrávka, kterou se snažil dostihnout Bernardeschi, byla příliš rychlá. U míče byl dříve brankář Brkić.
72
Bernardeschi rozehrál rohový kop, obrana Soluně však byla pozorná. Fiorentina bude nyní alespoň vhazovat.
71
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Djalma Campos, přichází Dimitris Pelkas.
69
Fiorentina má opticky mírně navrch, ale tempo hry zdaleka není strhující. Zdá se, že výsledek 2:2 už domácí nemotivuje k útočné snaze tolik, jako nepříznivý stav.
66
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sebastián Cristóforo, přichází Carlos Sánchez.
66
Rohy byly nakonec tři, ale ani jeden z nich nevedl k ohrožení hostující brány.
65
PAOK se ubránil jen za cenu dalšího rohu pro Fialky.
65
Domácí získali k dispozici rohový kop.
63
Žlutou kartu dostává Marin Leovac (PAOK Soluň).
61
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Thymios Koulouris, přichází Mame Baba Thiam.
60
Chiesa se rozběhl s míčem na pravé straně a individuální akci dotáhl až do zakončení, kterým těsně minul bránu!
57
Rodrigues s Camposem dělají domácí obraně velké potíže. Hosté se ženou do rychlého protiútoku pokaždé, když dostanou příležitost.
54
Hostující útočník je v pořádku a hra pokračuje.
53
Rodrigues si po skončení předchozí akce vyžádal ošetření, ale nejspíš bude moci pokračovat ve hře.
52
Hosté mohli jít opět do vedení! Brankář Lezzerini nezvládl výběh proti útočícímu Camposovi, který pohotově posunul balón na Rodriguese, ale Kapverďan napálil míč přímo do Tomoviče, který zaskočil za brankáře.
51
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Hrvoje Milić, přichází Federico Chiesa.
50
Fiorentina právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Astori našel přesným centrem do vápna KHOUMU BABACARA, jemuž se povedl perfektní první dotek, kterým se dostal za bránícího Crespa a poslal míč pod padajícím gólmanem do brány. Asistence: Davide Astori.
49
Bernardeschi si ve vápně naskakoval na vysoký centr, ale na míč těsně nedosáhl.
48
Úvod druhého poločasu se nese v poklidném tempu. Hra se zatím pohybuje mezi oběma šestnáctkami.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
PAOK zaskočil Fiorentinu rychlým gólem v páté minutě, což nebylo ze strany hostů vše. Domácím se nedařilo a řecký celek se ve 26. minutě dostal už do dvoubrankového vedení. Poté se konečně dostali ke slovu i domácí Fialky, konkrétně Bernardeschi, který dobře umístěnou střelou k tyči snížil na 1:2.
45+2
45+1
Útočnou snahu týmu ze Soluně zastavil odpískaný ofsajd. Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45
Domácí rozehráli přímý kop mizerně a PAOK se žene do rychlého brejku.
45
Žlutou kartu dostává José Ángel Crespo (PAOK Soluň).
44
Dlouhý centr na vzdálenější tyč je snadným soustem pro brankáře Brkiće, který nebyl nikým atakován.
43
Fiorentina si v závěru poločasu vytvořila jasnou převahu a snaží se vyrovnat ještě před přestávkou.
41
Opět v akci Vecino! Domácí hráč se dostal k hlavičce po centru od Tomoviče, ale zakončení chyběla správná razance, takže Brkić snadno zasáhl.
40
Domácí Vecino se dostal do zakončení, ale jeho střela končí vysoko nad horní tyčí.
39
Hra byla chvíli přerušena, hostující Campos potřeboval ošetření, ale už je zpátky na hrací ploše.
37
Vstřelená branka viditelně prospěla domácímu týmu. Fialky se teď drží na útočné polovině a snaží se hodně zaměstnávat obranu hostů.
35
Z podobné pozice se teď pokusil vystřelit Babacar, ale jeho pokus nebyl zdaleka tak přesný, míč hodně minul bránu.
33
Domácí se konečně prosazují! Babacar posunul z první míč na FEDERICA BERNARDESCHIHO, který z přibližně 20 metrů umístil svou přízemní střelu přesně k tyči a Brkić na míč nedosáhl. Asistence: Khouma Babacar.
30
Hra se nyní trochu uklidnila a hraje se hlavně ve středu hřiště. Domácím se zatím nepodařilo dostat PAOK pod souvislejší tlak.
28
Řecký celek už vede 2:0, což se rozhodně nečekalo. Fiorentině hrozí první porážka v letošním ročníku EL.
26
Tak tohle je hodně nečekané! Domácí obrana zaspala, Rodrigues si všiml ve vápně zcela volného DJALMA CAMPOSE, který v dobré pozici nedal gólmanovi šanci a z první uklidil míč do sítě. Asistence: Garry Mendes Rodrigues.
22
Ke střele se chvíli poté dostal ještě Babacar, jehož pokus vyráží Brkić na roh.
21
Tak tohle bylo hodně těsné! Jeden z domácích hráčů přihrál pod sebe na Cristófora, který se ocitl v gólové pozici. Fotbalista z Uruguaye se do míče opřel z první a jeho tvrdá rána se od břevna odrazila na čáru a následně ven z brány. Míč byl dokonce většinou objemu již za čárou, ale zdá se, že přeci jen ne úplně celý.
19
Tým ze Soluně je zatím směrem dopředu jednoznačně nebezpečnější než domácí Fialky. Těm se totiž zatím na útočné polovině vůbec nedaří.
17
Tentokrát Rodrigues sám potáhl míč přes půlku délky hřiště a dostal se až do zakončení! Střela mířila na bránu, takže Lezzerini musel balón vyrazit.
16
Hostujícího Rodriguese teď dvakrát v krátké době zastavil odpískaný ofsajd.
14
PAOK se snaží hrát aktivně a neodevzdávat míč lacino. Nyní hosté získali přímý kop na útočné polovině.
12
Domácí se teď trápí. Fiorentina po inkasované brance kupí jednu nepřesnost za druhou.
10
První desetiminutovka přinesla hodně nečekaný vývoj. Hosté se ujali vedení již v páté minutě a v osmé minutě málem přidali další branku. Takhle si to Fiorentina jistě nepředstavovala.
8
Mohlo to být 0:2! Rodrigues se na hranici vápna opřel do balónu a trefil vzdálenější tyč domácí brány!
5
Šok pro domácí tým! Campos střílel zpoza šestnáctky a Lezzerini míč jen vyrazil přímo k JEVHENI ŠACHOVOVI, jehož dorážka propadla domácímu gólmanovi do brány. Asistence: Djalma Campos.
4
Babacar kopl míč obloučkem před bránu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů, jenže obránce Varela si u míče počínal neuvěřitelně laxně a málem zadělal hostům na potíže.
2
Fiorentina drží míč na útočné polovině, ale zatím se nedostala na dostřel hostující brány.
1

ACF Fiorentina: Lezzerini – Tomović, Astori, Gonzalo Rodríguez (C), Milić – Cristóforo, Badelj – Tello, Vecino, Bernardeschi – Babacar.
Náhradníci: Tătăruşanu – Chiesa, Iličić, Salcedo, C. Sánchez, N. Kalinić, Zárate.

PAOK Soluň: Brkić – Matos, Crespo, Varela, Leovac (C) – Šachov, Cañas, Cimirot – Campos, Koulouris, G. Rodrigues.
Náhradníci: Glykos – Biseswar, Kitsiou, Malezas, Mystakidis, Pelkas, Baba Thiam.

Rozhodčí: Stephan Klossner – Remy Zgraggen, Marco Zürcher (všichni Švýcarsko).
Fiorentina přivítá ve skupině J Evropské ligy řecký PAOK Soluň. Domácím stačí k jistotě postupu neprohrát, což se jim zatím povedlo ve všech čtyřech předchozích zápasech. Dosud jedinou ztrátu bodů zaznamenala Fiorentina právě se Soluní, s níž remizovala v Řecku 0:0. Od té doby si Fiorentina poradila dvakrát s Libercem a jednou s Karabachem, takže s 10 body vede tabulku skupiny a má nakročeno do další fáze. PAOK zatím vyhrál pouze nad Libercem a k tomu, aby si udržel naději na postup ve svých rukách, potřebuje bezpodmínečně vyhrát, což však bude pro řecký celek hodně těžké.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.