Dnešní zápas je u konce! Standard Lutych nakonec na svém hřišti remízoval s Panathinaikosem FC 2:2.

Domácí celek vstoupil do zápasu poměrně dobře a byl aktivní. Panathinaikos se však již ve dvanácté minutě dostal do vedení zásluhou krásné trefy Víctora Ibarda. Řecký celek nebyl příliš aktivní, nicméně ve 36. minutě se dostal do dvoubrankového vedení, když se prosadil opět Ibardo. V závěru poločasu dostal Standard k dispozici pokutový kop, což se hostům příliš nezdálo, neboť Belfodil spadl ve vápně opravdu hodně ochotně. Pokutový kop následně proměnil Edmilson Junior a před druhým poločasem je tak rozdíl ve skóre pouze jednobrankový.

Ve druhém poločase na hřišti kraloval Lutych, který svého soupeře tlačil a hnal se za vyrovnáním. Velmi blízko byli domácí v 67. minutě, avšak Belfodil nedokázal ve skluzu dopravit míč do sítě. Lutych se dočkal až v 82. minutě, když se prosadil ze standardní situace Ishak Belfodil, který upravil skóre na konečných 2:2!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se budu těšit brzy nashledanou!
90+6
90+5
V závěru tohoto zápasu měl Standard velkou šanci! Sá si ve vápna naběhl na centr od Faie, avšak jeho hlavička nebyla dostatečně razantní, a tak Steele míč lapil!
90+5
Ve středu hřiště dostal prostor obránce Laifis, který se odvážil ke střele, avšak domácímu stoperovi střela příliš nesedla a míč letěl mimo branku.
90+4
Střídající Lod poslal z pravé straně centr do pokutového území, kam si nabíhal Moledo, avšak brazilský obránce se přes Mbenzu k hlavičce nedostal!
90+4
Panathinaikos v nastaveném čase herně ožil a i řecký celek se ještě pokouší v závěrečných minutách tohoto zápasu utkání rozhodnout!
90+3
Na druhé straně zahrozil Mbenza, kterému se povedlo z pravé strany odcentrovat. Jeho centr však příliš nebezpečný nebyl, a tak si Steele pro míč v pohodě došel.
90+2
Exekuce rohového kopu se zhostil Hult, jehož centr sice našel ve vápně Ivana Ivanova, avšak jeho hlavičce chyběla větší razance a hlavně přenost!
90+1
Hostující Ibardo se dokázal dostat na pravé straně k míči, pronikl až na hranici vápna, avšak jeho následný centr byl sražen na rohový kop!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem pět minut nad rámec základní hrací doby!
90
Hostující Ledesma se pokoušel dostat k centru přes levou stranu, avšak obránce Fai, který v dnešním utkání podává velmi dobrý výkon, si dokázal v souboji poradit.
89
Ibardo dokázal obrat na levé straně o míč Faie a postupoval vpřed. Následně roztáhl hru na pravou stranu, kam si naběhl Moledo, avšak přes Andradeho se k centru nedostal.
88
Na pravé straně šel hostující Ledesma velmi ostře do souboje Faiem, kterého poslal k zemi. Za svůj ostrý zákrok vidí žlutou kartu!
87
Panathinaikos se hnal do zajímavého protiútoku, který táhl po levé straně Hult. Jeho následná přihrávka byla adresována na Ibarda, avšak ten upadl po souboji s Scholzem a k míči se tak nedostal. O nedovolený zákrok se však nejednalo.
86
Následnou standardní situaci rozehrál Coulibaly, jehož centr však dokázala obrana Lutychu bez problémů odvrátit.
85
Nyní je hra přerušena, neboť domácí kapitán Trebel ve středu hřiště fauloval střídajícího Loda, za což dostává žlutou kartu!
84
Po několika minutách se na útočnou polovinu podíval také řecký celek, nicméně kombinace Panathinaikosu skončila nepovedeným centrem Koutroumpisem, který poslal míč do náruče Gilleta.
83
Domácí celek navíc stále nemá dost a pokračuje v aktivní hře! Na pravou stranu dostal přihrávku Fai, který obratem poslal do vápna centr, avšak obrana řeckého týmu si dokázala poradit a nebezpečí zažehnala.
82
Standard právě vstřelil branku!
Lutych se dočkává naprosto zaslouženě vyrovnávací branky! Nebezpečné standardní situace se zhostil ISHAK BELFODIL, který dokázal prostřelit zeď, což brankář Steele nečekal a nedokázal míč vyrazit!
80
Teď bude mít Lutych k dispozici další nebezpečnou standardní situaci kousek před pokutovým územím. Na hranici vápna totiž dostal přihrávku Belfodil, kterého poslal k zemi Moledo!
80
Panathinaikos postupoval do zajímavého protiútoku, Lod poslal míč na pravou stranu pro Coulibalyho, který odcentroval, avšak hosté následně o míč přišli. Lutych se chystal přejít do protiútoku, to však překazil faulem Villafáňez, který dostává žlutou kartu!
79
Lutych vybojoval nebezpečnou standardní situaci ze středu hřiště. Exekuce se ujal Trebel, jehož centr však příliš povedený nebyl, neboť míč skončil v náruči Steeleho.
78
Ano, nyní tomu skutečně tak je. Portugalec Zeca odchází ze hřiště, avšak odcházel opravdu pomalu, a tak si nezískal sympatie domácích fanoušků.
77
Zeca je zpět ve hře, avšak hostující kapitán lehce kulhá, a tak lze očekávat, že bude v nejbližších minutách vystřídán!
75
Na trávníku nyní zůstává ležet hostující Zeca, který si přivodil zřejmě nějaké svalové zranění při snaze dostihnout Edmilsona.
74
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Sebastián Leto, přichází Robin Lod.
74
Standard postupoval do dalšího protiútoku, který táhl po levé straně Edmilson. Brazilský hráč však neuspěl v souboji s Koutroumpisem, a tak je u míče znovu hostující celek.
73
Další nebezpečná šance domácího celku! Belfodil dostal míč do pokutového území na osamoceného Edmilsona, který svou velkou šanci neproměnil, neboť Steele míč vyrazil. I případná branka by však uznána nebyla, neboť se brazilský hráč nacházel v ofsajdu.
72
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Ibrahima Cissé, přichází Eyong Enoh.
71
Ve středu hřiště se Fai střetl v souboji s Lucasem Villafáňezem, který po zákroku domácího obránce zůstává ležet na trávníku!
70
Leto se tentokrát pokoušel proniknout vpřed po pravé straně, avšak obránce Scholz si dokázal v souboji s argentinským útočníkem poradit.
69
Panathinaikos pokraučje v pasivním výkonu a koleduje si o vyrovnání. Lutych byl před malou chvíli opravdu blízko vstřelení druhé branky, avšak řecký celek je i nadále ve vedení.
68
Mbenza se dostal na pravé straně k odraženému míči, který bleskově poslal k Cissému, který odcentroval, avšak ve vápně se nikdo z domácích do zakončení nedostal.
67
Lutych navyšuje svůj tlak! Na pravé straně se dokázal uvolnit střídající Mbenza, který poslal krásný centr za obranou, na který si naběhl Belfodil, avšak nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče!
66
Teď už vypadala akce Lutych o poznání nebezpečněji! Aktivní Fai opět poslal z pravé strany centr do vápna na přední tyč, kam si nabíhal Sá, avšak míč nedokázal zasáhnout. Navíc se portugalský forvard nacházel v ofsajdu!
65
Střídající Mbenza se hned po svém příchodu zapojil do hry. Na pravém křídle se pokoušel přesprintovat Koutroumpise, avšak řecký obránce si dokázal poradit!
63
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Isaac Mbenza.
63
Domácí celek opět dokázal dostat míč do pokutového území, avšak Belfodil se přes Moleda k míči nedostal.
62
Záložník Trebel se pokoušel na pravé straně projít individuálně do pokutového území. Neuspěl, a tak poslal míč ke straně pro Faie, jehož následný centr však odvrátil obránce Koutroumpis.
61
Na trávníku nyní zůstal ležet domácí Dossevi, kterž byl velmi rychle ošetřen a uvidíme, zdali bude záložník původem z Toga pokračovat v dnešním zápase.
60
Na levé straně kombinoval Andrade s Edmilsonem, avšak přihrávka druhého jmenovaného nebyla ideální, a tak míč skončil v zámezí a vhazovat bude hostující Panathinaikos.
59
Lutych má i nadále území převahu, avšak svěřencům trenéra Jankoviće se zatím nedaří dostat do nějaké větší příležitosti, ze které by mohli ohrozit branku Luke Steeleho.
58
Poprvé ve druhém poločase se Panathinaikos dostal do zakončení. Ve středu hřiště dostal prostor Leto, který napřáhl ke střele, avšak ta mířila vysoko nad domácí branku.
57
Domácí celek vybojoval další rohový kop, kterého se opět ujal kapitán Trebel. Jeho centr hledal ve středu vápno Laifise, avšak obraně Panathinaikosu se opět podařilo míč odhlavičkovat.
55
Panathinaikos se nedostal ve druhém poločase prakticky do žádné akce a pouze brání těsný, jednobrankový výsledek. Lutych má tlak, avšak domácím se nedaří dostat do nějaké větší šance.
54
Tentokrát odcentroval z pravé strany Fai, avšak jeho centr nebyl dostatečně přesný, a tak Ivan Ivanov dokázal míč odhlavičkovat.
53
Lutych se opět pokoušel zahrozit přes levou stranu, kde Andrade adresoval přihrávku na Belfodila, avšak ten si opět nepohlídal ofsajdovou linii!
52
Domácí Standard vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a svého dnešního soupeře zatím jednoznačně přehrává. Dočkáme se v nejbližších minutách vyrovnání?
50
Rohového kopu domácího celku se zhostil kapitán Trebel, jehož centr letěl na přední tyč, kam si nabíhala hned dvojice domácích hráčů, avšak Ivanov míč odhlavičkoval.
49
Ano, podle opakovaných záběrů zahrál Moledo skutečně v pokutovém území rukou, a tak měl Lutych zahrávat druhou penaltu v zápase!
49
Na pravé straně se uvolnil Fai, který následným centrem hledal v pokutovém území Belfodila. Míč dostal do zámezí ve skluzu Moledo, nicméně vypadalo to, že zahrál na zemi rukou, avšak bude z pouze rohový kop!
48
Obránce Andrade hledal křížnou přihrávkou za obranou Panathinaikosu naběhlého Belfodila, avšak domácí útočník si nepohlídal ofsajdovou linii a hra je přerušena!
47
Lutych se postupnou kombinací pokouší dostat do nebezpečné příležitosti na útočné polovině, avšak obrana řeckého celku zatím pracuje velmi dobře a svého soupeře k ničemu nepouští.
46
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Christopher Samba, přichází Ivan Ivanov.
46

Druhý poločas začne v Lutychu přibližně v 20:05.
45+3
45+2
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
45+1
A máme sníženo! Exekuce pokutového kopu se zhostil EDMILSON JUNIOR, který penaltu nekopl úplně ideálně, Steele vystihl stranu, avšak míč nedokázal vyrazit!
45+1
Žlutou kartu dostává Zeca (Panathinaikos FC).
45
Z pravé strany poslal do vápna centr Dossevi, který hledal ve vápně Belfodila. Toho poslal k zemi Koutroumpis a je z toho penalta!
45
Penalta pro Standard!
44
Andrade našel na hranici pokutového území Edmilsona, který si míč zpracoval, avšak po následném souboji s Villafáňezem o něj přišel.
43
Z rohového kopu Standard nezahrozil, nicméně pokračoval v kombinaci na útočné polovině. Scholz následně svedl na pravé straně souboj s Moledem, který vyhrál, avšak rozhodčí kvůli nedovolenému zákroku přerušil hru.
42
Dossevi operoval s míčem na pravém křídle, následně jej předal Faiovi, který přes Koutroumpise nedokázal odcentrovat, avšak vybojoval rohový kop.
40
Panathinaikos směřoval do rychlého protiútoku, který táhl Hult. Švédský záložník hledal na levé straně Leta, avšak Scholz dokázal dostat míč do zámezí.
39
Dossevi se pokoušel projít po pravém křídle do zajímavé příležitosti, avšak obránce Koutroumpis dokázal proti domácímu hráči zasáhnout ve skluzu.
38
Lutych je po druhé brance velmi zaskočen, neboť případný bodový zisk se svěřencům trenéra Jankoviće výrazně vzdaluje.
36
Panathinaikos právě vstřelil branku!
To je velký šok pro domácí celek, neboť Panathinaikos se dostává již do dvoubrankového vedení! Hult dostal míč před vápno, kde si VÍCTOR IBARDO narazil míč s Letem a následně poslal svižnou střelou míč do sítě!
35
Na pravém křídle mířil za přihrávkou od Hulta útočník Ibardo, který se však po obranném zákroku Laifise k míči nedostal.
34
Další nebezpečná akce Standardu! Do středu hřiště dostal přihrávku Trebel, který následným centrem hledal ve vápně Edmilsona, avšak ten na míč těsně nedosáhl!
33
Panathinaikos postupoval po pravé straně, Moledo se pokoušel najít přihrávkou za obranou Ibarda, avšak kolumbijský útočník si špatně načasoval svůj náběh.
32
Odkop brankáře Steeleho skončil ve středu hřiště Trebela. Domácí kapitán chtěl vyrazit do protiútoku, avšak nikdo ze spoluhráčů si nenaběhl do ideální pozice.
31
Další nebezpečný protiútoku Standardu táhl Trebel, který následnou přihrávkou chtěl najít na levé straně Edmilsona, avšak přihrávku zablokoval ve skluzu Moledo.
30
Lutych se dostal po delší době do zajímavého protiútoku, který táhl po pravé straně Dossevi. Jeho následný centr sice dolétl před branku, avšak ve vzduchu celou situaci pohlídal brankář Steele.
28
Edmilson chyboval ve středu hřiště, když si nevšiml napadajícího Hulta a o míč přišel. Švédský záložník následně hledal na hrotu Leta, avšak k tomu se přihrávka nedostala.
27
Panathinaikos bude mít k dispozici nebezpečnou standardní situaci z levé strany! Exekuce se poté ujal Trebel, jehož centr se snesl do středu vápna, avšak byl odpískán útočný faul jednoho z hráčů řeckého týmu.
26
Ousmane Coulibaly se pokoušel prosadit na pravé straně, poté předal míč Moledovi, který měl proti sobě Andradeho. V souboji s domácím bekem neuspěl, Panathinaikos bude mít k dispozici alespoň vhazování.
24
Aktivní Fai předvedl na pravém křídle odvážnou, průnikovou akci, při které dokázal přejít přes obránce a následně chtěl odcentrovat, avšak do souboje přispěchal Hult, který míč poslal do zámezí.
22
Andrade po sklepnutí míče inkasoval úder od Samby. Domácí hráč zůstává ležet na trávníku, nicméně to vypadá, že by měl pokračovat ve hře! Samba navíc dostává žlutou kartu!
22
Lutych postupoval do zajímavého protiútoku, který táhl po levé straně obránce Andrade. Jeho přihrávku před vápnem sklepl Edmilson na Belfodila, jehož zakončení však zblokoval Moledo.
20
Ibrahima Cissé šel ve středu hřiště do souboje s Letem, který jej fauloval a domácí hráč zůstává ležet na trávníku. Leto navíc dostává žlutou kartu!
19
Ve středu hřiště dostal těžkou přihrávku Švéd Hult, který měl proti sobě dvojici protihráčů, míč nedokázal udržet, a tak dopředu míří Lutych!
18
Na pravé křídlo dostal přihrávku obránce Fai, který si troufl na individuální průnik, ten zakončil přízemním centrem, který však skončil u Koutroumpise, a ten míč odkopl.
16
Nyní se dostávají do kombinace na útočné polovině i domácí, kteří se budou pokoušet proniknout do vápna svého soupeře.
15
Teď měl domácí celek velkou šanci na srovnání stavu! Do vápna dostal krásnou přihrávku Belfodil, proti kterému však vyběhl brankář Steele a zamezil svému protihráči ve střele!
13
Řecký celek hýří po úvodní brance dnešního utkání aktivitě. Na levé straně se pokoušel odcentrovat Andrade, avšak jeho centr Moledo zablokoval.
12
Řecký celek se dostává do vedení! Hosté dostali míč na pravé křídlo, kam si naběhl VÍCTOR IBARDO, který si udělal prostor ke střele přes obránce a parádní ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre dnešního zápasu!
11
Hostující kapitán Zeca absolvoval ve středu hřiště souboj s Trebelem, který jej fauloval. Portugalský středopolař byl lehce otřesen, a tak musel být ošetřen, nicméně by měl pokračovat ve hře.
9
Na levém křídle si Koutroumpis narazil míč s Ibarbem a následným centrem oslovil Leta, avšak argentinský forvard nedokázal hlavičku nasměrovat mezi tři tyče.
8
Na útočné polovině dostal další přihrávku útočník Leto, kterého velmi ostře poslal k zemi stoper Laifis. Zákrok dle názoru hlavní rozhodčího nebyl dle pravidel, a tak je hra přerušena.
7
Lutych je zatím v dnešním zápase jednoznačně aktivnější. Nyní opět kombinoval na útočné polovině, avšak kombinaci Faie s Dossevim na pravé straně nevedla k centru, nýbrž ke ztrátě míče.
6
Ve středu hřiště se dostal po nepřesné přihrávce k míči Villafáňez, který hledal pasem za obranou Leta, avšak situaci dobře vyřešil Laifis, který přihrávku vystihl.
Nyní se domácí celek dostává do kombinace na vlastní polovině. Hráči Panathinaikosu zatím příliš nenapadají, a tak mají stopeři Lutychu dostatek času na rozehrávku.
4
Teď už útok domácího celku vypadal daleko lépe! Na levé straně se uvolnil Andrade, který svým centrem našel na zadní tyči Belfodila, tomu se však nepodařilo dostat do výhodné pozice v souboji s jedním z obránců řeckého celku, a tak jeho hlavička nemířila mezi tři tyče.
3
Do svého prvního útoku se dostal také Lutych. Po pravé straně postupoval Collins Fai, který si na průnik netroufl, a tak odcentroval. Jeho centr však obrana řeckého celku dokázala odvrátit.
2
Hned ze svého prvního útoku se mohl Panathinaikos dostat do zajímavé šance. Leto na hranici vápna zpracoval těžkou přihrávku od Hulta a dostával se do vápna. Skákající míč však nedokázal ideálně zpracovat, a tak se ke střele nedostal.
1
Dnešní utkání bylo právě zahájeno! Úvodní výkop dnešního zápasu měli k dispozici domácí fotbalisté, kteří začínají kombinací na vlastní polovině.
1
Hlavní rozhodčí Daniel Stefanski z Polska právě přivádí oba týmy na Stade Maurice Dufrasne. Samotné utkání začne za pár desítek sekund!

Standard Lutych: J-F. Gillet – Fai, Scholz, Laifis, Andrade – Dossevi, Trebel (C), Ib. Cissé, Edmilson Junior – Sá, Belfodil.
Náhradníci: Goreux, Elderson, Mbenza, Enoh, Fiore, Badibanga.

Panathinaikos FC: Steele – Moledo, Samba, Koutroumpis – Coulibaly, Zeca (C), Villafáňez, Hult, Ledesma – Ibarbo, Leto.
Náhradníci: Kotsolis – Lod, L. Rinaldi, Mesto, Chatzigiovanis, M'Poku, Ivan Ivanov.

Rozhodčí: Daniel Stefanski – Golis, Boniek (vš. POL).
Příjemný podvečer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Evropská liga má dnes večer na programu své třetí zápasy v základích skupinách. My se společně zaměříme na souboj Standardu Lutych s Panathinaikosem FC. Úvodní výkop je naplánován v 19:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Standard Lutych byl nalosován do skupiny ve společnosti Ajaxu, Celty Vigo a svého dnešního soupeře, Panathinaikosu. V belgickém týmu s losem příliš spokojeni nebyli, neboť hlavními favority na postup ze skupiny jsou právě první dva zmiňované celky. Belgický celek vstoupil do letošní skupinové fáze Evropské ligy domácím zápase se Celtou Vigo a nevedl si vůbec špatně, již ve třetí minutě se dostal do vedení zásluhou branky Dosseviho, avšak hosté bleskově srovnali. Další branku diváci již neviděli, a tak se body dělily. Ve svém druhém utkání cestoval Lutych do Amsterdamu, kde se střetl s favoritem skupiny, slavným Ajaxem. Domácí tým se dostal do vedení již po půl hodině hry a těsné vedení již udržel.

Lutych tak má po odehraných dvou zápasech na svém kontě pouhý bod a pokud se chce udržet ve hře o postup, musí dnes zvítězit.
Panathinaikos je na tom ještě hůře než jeho dnešní soupeř. Řecký celek po úspěšně zvládnutém play-off započal skupinovou fázi domácím zápasem s Ajaxem. Panathinaikos vstoupil do zápasu velmi dobře, když se hned v páté minutě dostal do vedení zásluhou Berga. Slavný nizozemský celek však dokázal skóre zápasu otočit a radoval se ze zisku tří bodů. Ke druhému utkání cestovali svěřenci kouče Stramaccioniho do Viga. Řecký tým dluho držel bezbrankový stav, avšak o vítězství Celty de Vigo rozhodly branky Guidettiho a Wasse v samotném závěru zápasu. I pro Panathinaikos je tak dnešní utkání, s ohledem na případný postup, velmi důležité.