To je z mé strany vše, na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:16.
Je dobojováno. Domácí celek byl lepší, nakonec se i dostal do vedení, ale hosté z Francie ke konci zápasu zabrali a nakonec dokázali vyrovnat na konečných 1:1. Duel tedy skončil nerozhodně, což je ztráta hlavně pro Mainz, který byl o něco lepší.
90+4
90+4
Už se nic nestane, duel skončí nerozhodně 1:1.
90+3
Oba celky se ještě tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet, ale vypadá to, že si týmy body rozdělí.
90+1
Rozhodčí přidal čtyři minuty.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Nyní už to ale hostům vyšlo a je vyrovnáno! Po dlouhém nákopu se ve vápně dostal k míči ROBERT BERIĆ, který se štěstím překonal domácího brankáře.
87
Do zakončení se dostal Alexander Søderlund, ale jeho rána přesná nebyla a stav se dvě minuty před koncem nemění.
87
Je tu další rohový kop pro celek z Francie.
85
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Christian Clemens, přichází Levin Öztunali.
84
Žlutou kartu dostává Giulio Donati (1. FSV Mainz 05).
83
Ani z tohoto rohu nic nebylo a francouzský celek i nadále prohrává o jednu branku.
82
Rohový kop pro Saint-Étienne.
81
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Henri Saivet, přichází Alexander Søderlund.
79
Žlutou kartu dostává Niko Bungert (1. FSV Mainz 05).
78
Po centru se ve vápně dostal k míči jeden z hostujících hráčů, který i vystřelil, ale po několika odrazech skončil míč vedle branky.
76
Henri Saivet se dostal do zakončení, ale s jeho slabým pokusem neměl Jonas Lössl vůbec žádný problém.
75
Gaëtan Bussmann zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
73
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Fabian Frei.
71
Je před námi posledních dvacet minut a vzhledem k tomu, že domácí stále vedou pouze 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
69
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Jhon Córdoba.
67
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Jordan Veretout.
64
Hosté bojují a snaží se něco kloudného vymyslet, ale zatím marně. Nutno dodat, že domácí dnes brání skvěle.
62
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Oussama Tannane.
60
Francouzský celek má tedy posledních třicet minut na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělal.
58
Mainz právě vstřelil branku!
A pozor, protože domácí jdou po rohovém kopu do vedení 1:0! Roh zahrál Malli, míč propadl skoro až na zadní tyč, kde se k němu dostal NIKO BUNGERT a ten hlavou nedal brankáři šanci.
57
Po krásné střele z dálky musel zasahovat Jessy Moulin, ale s povedeným pokusem si parádně poradil a míč vyrazil na rohový kop!
56
A stejně do dopadlo i na druhé straně, kdy svým spoluhráčům pomohl pozorný Jonas Lössl.
54
Christian Clemens skvěle utekl po pravé straně, ale jeho centr nebyl přesný a pro míč si skvěle došel pozorný Jessy Moulin.
52
Ani z pátého rohu nic nebylo. Domácí se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se jim zatím nedaří podle představ.
51
A další rohový kop pro domácí celek.
51
Rohový kop pro Mainz.
50
Domácí jsou i ve druhém poločase o něco aktivnější, ale většina akcí Mainzu končí před vápnem francouzského celku.
48
Z rohu ale nic nebylo a stav se nemění. Oba celky zatím skvěle brání.
47
Domácí hned v úvodu druhého poločasu vybojovali rohový kop.
46
Hráči se vrací zpět na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
První poločas je za námi. Byla to velká nuda, která nenabídla žádnou střelu na branku a Mainz tak hraje se Saint-Etienné stále 0:0. Snad se to ve druhém poločase zlepší a dočkáme se i něčeho zajímavého.
45
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
42
41
Hosté jsou opět u míče, kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Jonas Lössl.
39
Na sebe to nyní vzal Fabien Lemoine, ale jeho střela z dálky se mu vůbec nepovedla a míč jen tak tak doskákal za lajnu.
37
Po centru se ve vápně dostal k míči hostující hráč, ale ke střele se dostat nedokázal a nic z toho tedy nebylo.
35
Jean-Philippe Gbamin zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přešil. Zřejmě se bude ošetřovat.
34
Pohlednou kombinaci německého celku zastavila nepřesná patička. Těch pokažených přihrávek je k vidění opravdu hodně.
32
Aktivní De Blasis se dral dopředu, ale podle rozhodčího si proti Malcuitovi pomohl faulem a na tahu je tedy Saint-Etienne.
30
Ale směrem dopředu mají Francouzi velké, ale opravdu velké problémy. Lehce ztrácejí míče a na to zareagoval už i trenér, který svým svěřencům pořádně vyčinil.
28
Další nepřesnou přihrávkou se prezentoval De Blasis a od své branky bude rozehrávat Jessy Moulin, který nikam příliš nepospíchá.
27
Ani z tohoto rohu nic nebylo, protože celé snažení skončilo útočným faulem na brankáře Moulina.
26
Druhý rohový kop pro Mainz.
24
Hosté nyní skvěle kombinovali, ale nakonec vše ukončil Fabien Lemoine, který nezvládl centr a míč skončil v zámezí.
22
Po zajímavém centru se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale vše skvěle vyřešil Perrin, který to zahrál zkušeně a poslal míč hlavou svému brankáři.
20
Je za námi úvodních dvacet minut a zatím jsme neviděli vůbec nic. Žádná branka, žádná střela, takže nějakou velkou fotbalovou show opravdu nesledujeme.
18
Domácí zadák chyboval a do šance se hnal Henri Saivet, ale před ním skvěle zasáhl Jonas Lössl, který byl u kulatého nesmyslu jako první.
16
Obraz hry je stále stejný. K vidění toho zatím příliš nebylo, tedy kromě velkého množství nepřesných přihrávek.
14
Další nepřesná přihrávka ukončila akci Mainzu a pro míč si došel pozorný Jessy Moulin, který hned rozehrál.
13
Hosté více drží míč, ale směrem dopředu se jim zatím nedaří podle představ. Nutno ale dodat, že domácí velmi dobře brání.
11
Ale francouzský celek se v pohodě ubránil. Zatím je to velká bitva, hlavně tedy mezi vápny.
9
Hosté chybovali při rozehrávce, kdy Florentin Pogba poslal míč do zámezí. Na tahu je tedy domácí Mainz.
7
Z úvodního rohu ale nic nebylo a na první střelecký pokus tedy stále čekáme. Mainz hraje se Saint-Étienne stále bez branek.
6
Rohový kop pro německý celek.
5
Zatím je to velmi opatrné a ani jeden celek nechce udělat chybu.
3
Hosté, kteří hrají v zeleném, to zkusili po pravé straně, ale kolmá přihrávka postrádala přesnost a míč doputoval až do zámezí.
2
Oba celky se už vydaly dopředu, ale ani z jedné akce nic nebylo. Hráči se zatím spíše oťukávají a sledujeme klasický úvod utkání.
1

1. FSV Mainz 05: Lössl – Donati, Bell, Bungert (C), Bussmann – Clemens, Serdar, Gbamin – Mallı, De Blasis, Muto.
Náhradníci: Huth – Brosinski, Frei, Córdoba, Hack, Holtmann, Öztunali.

AS Saint-Étienne: Moulin – Malcuit, Théophile-Catherine, Perrin (C), F. Pogba – Dabo, Selnæs, Lemoine – Hamouma, Berić, Saivet.
Náhradníci: Guendouz – Lacroix, Monnet-Paquet, Pajot, Søderlund, Tannane, Veretout.

Rozhodčí: Moen – Andås, Hanglund.
Jediný vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily pouze jednou, a to loni v přípravném utkání. Tehdy skončilo utkání nerozhodně 1:1, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne dnes.
1. FSV Mainz 05 skončil v minulé sezoně v německé Bundeslize na 6. místě a zajistil si tedy účast v Evropské lize. V nové sezoně odehrál zatím dva zápasy v německé nejvyšší soutěži, kde v prvním kole prohrál v Dortmundu a v kole druhém remizoval doma 4:4 s Hoffenheimem.

AS Saint-Étienne musel do předkola. Nejdříve si poradil s AEK se kterým doma remizoval 0:0, ale v Řecku vyhrál 1:0 a zajistil si tedy postup. V posledním předkole hrál francouzský celek s Jeruzalémem a po venkovní výhře 2:1 doma remizoval 0:0 a zajistil si postup do hlavní fáze.
Skupina C

V této skupině je kromě německé Mohuče a francouzského Saint-Étienné ještě belgický Anderlecht a také Gabala z Ázerbájdžánu. Do další fáze postupují dva celky, takže to bude hodně zajímavé, protože podle odborníků bude skupina velmi vyrovnaná.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu první zápasy ve skupině a my budeme sledovat duel mezi Mohučí a Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.