Osmanlispor využil výhodu domácího prostředí a po vítězství 2:0 nad FC Curych se raduje z postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy. Výhra tureckého klubu se ale vůbec nerodila lehce. Při ospalém tempu v úvodním dějství gól nepadl, na ten si diváci museli počkat až do 73. minuty, kdy se prosadil Delarge a gólovou pečeť na tříbodový zisk domácího mužstva vytiskl těsně před koncem duelu střídající Kilicaslan. Osmanlispor tak ovládl skupinu L s jednobodovým náskokem před Villarrealem, který v spouběžně hraném zápase udolal v domácím prostředí Steau Bukurešť.
90+5
90+5
V samotném závěru klání došlo u postranní čáry k menší roztržce. Její hlavní aktéři Aminu Umar (Osmanlispor) a Burim Kukeli (FC Curych) inkasovali karetní tresty.
90+5
90+3
Adam Maher se ocitl v postavení mimo hru.
90+2
Ve druhé nastavené minutě mohli hosté docílit alespoň čestného gólu, ale nestalo se tak. Koné totiž pouze orazítkoval levou brankovou konstrukci. Karčemarskas si tak oddechl, jen díky všem svatým o čisté konto nepřišel.
90+1
Nad rámec řádné hrací doby nastavil Matej Jug čtyři minuty.
89
Tým Osmanlispor právě vstřelil branku! Je hotovo! Defenziva Curychu neuhlídala střídajícího ERDALA KILICASLANA a ten tváří v tvář vyběhnuvšímu Vaninsovi neselhal. Palec nahoru si za vynikající průnikovou přihrávku zaslouží také Umar.
87
Poslední výměna v týmu Osmanlispor: Adrien Regattin má dopracováno, vystřídá ho Erdal Kilicaslan.
85
Jako utržený ze řetězu vlétl do souboje v blízkosti půlící čáry Marco Schönbächler (FC Curych) a zblízka si mohl prohlédnout žlutě zbarvený kartonek.
84
Vyrovnat měl v úmyslu Sarr, nicméně zpoza velkého vápna netrefil cílené zařízení. Jeho prudká střela ohrozila pouze jednoho z diváků sedícího v horních patrech tribuny.
81
Domácí díky útočné aktivitě vybojovali balon a kousek od levého rohu vápna vypustil střelecký pokus Rusescu, ten se ale příliš unáhlil a po jeho nepřesném přízemním zakončení budou mít práci podavači míčů.
78
Střídání proběhlo rovněž v týmu Osmanlispor: dohrál Pierre Webo a své fotbalové dovednosti přišel předvést Raul Rusescu.
77
Třetí a zároveň poslední střídání v týmu FC Curych: zatímco trávník opouští Kay Voser, opačným směrem míří Moussa Koné.
75
Palebnou pozici si vypracoval Sadiku, neměl ale dostatenčě přesně seřízena mířidla a prostor brány minul.
74
Střídání v týmu Osmanlispor: ze hřiště odchází Dzon Delarge, úspěšného střelce nahradí Aminu Umar.
73
Tým Osmanlispor právě vstřelil branku! Otevřít gólový účet utkání dokázal přibližně dvacet minut před koncem zápasu DZON DELARGE. Domácí se po chytré průnikové přihrávce Mahera dostali do akce dva na dva, Delarge vzal zodpovědnost na sebe, nakráčel si ke značce pokutového kopu a odtamtud prostřelil gólmana Vaņinse.
71
Na nabídku zleva si do pokutového území naběhl Webó a balon lehce tečoval do míst, v nichž se nacházel Vanins.
69
Za dlouhým nákopem pospíchal Delarge, jenomže z brankové čáry vystartoval Vaņins a u balonu byl dříve.
67
Střídání v týmu FC Curych: Džengis Čavuševič přenechal své místo Marcu Schönbächlerovi.
64
Sarr napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a pořádně vyprášil Karčemarskasovy rukavice. Tohle byl opravdu nebezpečný pokus senegalského záložníka ve službách FC Curych.
63
Maher si nepohlídal ofsajdovou linii.
60
Avizované střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odešel Cédric Brunner a na jeho místo opravdu nastoupil Armando Sadiku.
59
Ulrich Forte připravuje střídání. Na hřiště by se měl podívat Sadiku, jenž už se rozcvičuje u postranní čáry.
56
Jen o chvilku později zahrávali domácí další kop od rohového praporku a zkonsolidovaná defenziva Curychu si tentokrát poradila podstatně lépe, když nabíhající soky vůbec nepustila ke střele.
54
Delargeho ránu srazil obránce na roh. Numan Çürüksu z něj posadil balon na hlavu Regattina a ten z hlubokého záklonu zamířil vysoko nad břevno.
52
Šance jako hrom! Obrana Curychu úplně zapomněla na Weba, k němuž doputovala chytrá přihrávka z levého okraje vápna a osamocný Webó krásnou rybičkou nechal zakročit Vaninse. Akce sice zaváněla ofsajdem, ale praporek asistenta rozhodčího zůstal dole.
50
Roberto Rodriguez (FC Curych) si v osobním souboji uprostřed hřiště pomohl loktem, ten se objevil v obličeji Güvena. Trest? Žlutá karta.
49
Domácí se dostali k balonu až o chvíli později a svůj výlet zakončili střelou Mahera, který nastřelil bedra jednoho z obránců.
47
Vysunutí fotbalisté Osmanlisporu se vydali napadat rozehrávku svých protihráčů, vybojovat hrací předmět ale nedokázali a ten nadále zůstává v moci Curyšských.
46
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hrací plochu. Utkání bude pokračovat druhým poločasem. A jaký je aktuální stav průběžně hraného utkání Villarreal – Steaua Bukurešť? Španělský tým vede po prvním poločase 1:0. Za tohoto stavu by tak Curychu k postupu remíza nestačila.
Nezáživnost úvodního dějství se promítla do skóre, které po pětačtyřiceti minutách hry zůstává bezgólové. Je pravdou, že techničtěji na tom byli lépe fotbalisté Osmanlisporu, ale jejich jediná nebezpečná šance je opravdu žalostně málo. Ve dvaadvacáté minutě se do ní dostal Güven, jehož tečovaný pokus zpoza vápna curyšský gólman lapil. Tak snad se po změně stran dočkáme větší aktivity hráčů.
45
44
Gólový účet zápasu se pokusil otevřít také Regattin, nicméně ani on neuspěl. Hráč tureckého klubu zplodil z levého rohu vápna technickou střelu a ta zamířila zhruba metr od vzdálenějšího horního růžku cíleného zařízení.
42
Dalekonosnou ránu vyslal Čavuševič, ale se zakončením to příliš uspěchal. Neměl totiž vůbec přesně seřízena mířidla a jeho pokus letěl daleko od Karčemarskasovy brány.
41
Pomalu se blíží závěr úvodního poločasu, který byl takový nemasný neslaný. Jako by stále žádný z celků nechtěl vyrobit hrubku, která by ho stále první inkasovaný gól. Hra je taktikou svázána až příliš.
38
Obezřetná musela být také defenziva Osmanlisportu, protože Rodriguez poblíž levého okraje vápna přetlačil svého soupeře a všiml si v předbrankovém prostoru stojícího Sarra, ten byl ale otočen zády k bráně a nedokázal nic vymyslet.
37
Regattin se na levé straně zbavil svého strážce a díky tomu mohl odcentrovat balon na zadní tyč, tam došlo k hlavičkovému souboji, z něhož vyšel jako vítěz curyšský obránce.
35
Sarr zastavil útočné tažení svých protivníků pouze za cenu rohového kopu. Míč si do rohu hřiště postavil Regattin a jeho vysoký centr Vaņins spolehlivě sebral ze vzduchu.
32
Na hranici vápna si balon zpracoval Regattin a okamžitě chtěl zakončit. Úmysl to byl nepochybně dobrý, ale provední velmi špatné. Vyprodukované střele totiž scházela nejen potřebná razance, ale také umístění.
30
Domácí se pokusili zahrozit prostřednictvím dlouhého nákopu, jenomže Webó nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost a míč se mu proto ztratil až za koncovou čárou.
27
Fotbalisté švýcarského celku zaútočili ve více lidech a několik desítek vteřin obléhali pokutové území svých soupeřů, k zakončení se svěřenci Ulricha Forteho přesto nedostali.
24
Střelecký pokus zplodil před vápnem také Winter, trefil ale jen některého z obětavých obránců tureckého mužstva.
22
Diváci měli možnost vidět první vážnější šanci utkání. Po přataženém centru zprava si balon zpracoval Papa Alioune N'Diaye a adresoval ho Mehmetu Güvenovi, jehož pohotovou ránu lehce tečoval jeden z obránců. Vaņins na teč velice dobře zareagoval a nadvakrát lapil míč do svých rukavic.
20
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde probíhají četné a urputné bitvy o balon, který velmi často mění svého majitele.
17
Na opačné straně si dělal prostor ve vápně Winter, chystal se podstoupit vzdušný souboj, ale při něm si pomohl nedovolenými prostředky a byl mu tak odpískán útočný faul.
15
Další útok Osmanlisporu. Na pravé straně hřiště se rozběhl Webó a zkusil Vaninse zaskočit překvapivou střelou na bližší tyč, balon ovšem rozvlnil jen boční část síťky.
13
Jeho exekutorem se stal Regattin, který posadil balon na hlavu Ndiayeho a ten přibližně z pozice penaltového puntíku branku přestřelil. Vaņinsovi stačilo kontrolovat míč pouze pohledem, protože situaci měl plně pod kontrolou.
12
U rohového praporku došlo k osobnímu souboji mezi Regattinem a jedním z beků a domácí tým z něj vytěžil rohový kop.
11
Brunner v rohu velkého vápna předal míč Winterovi a ten se zkoušel prosadit z otočky. K jeho smůle ale zamířil přesně do míst, v nichž se nacházel první bránící hráč.
9
Na přihrávku za obranu si nabíhal Regattin, těsně před ním ale stačil zakročit Voser a balon razantním způsobem odkopl daleko do zámezí. Osmanlispor bude moci alespoň vhazovat.
6
Hosté se zmocnili míče a po své akci získali výhodu autového vhazování. Míč do hry prostřednictvím dlouhého hodu uvedl Brunner, uvnitř pokutového území stojící Kecojević posunul balon na hlavu Sarra a ten se snažil trefit pravý horní kout brány.
5
Hráči tureckého mužstva tentokrát táhli útok po levém křídle a Tiago Pinto se odhodlal k centru, jenž přistál v náruči pozorného Vaninse.
2
První útočnou akci podnikli domácí. Podél pravé postranní čáry se rozeběhl Vršajević, a přestože byl jeho přízemní centr odvrácen, před hranicí pokutového území se do zakončení dostal Ndiaye, který poslal balon metr nad břevno.
1
Úvodní výkop provedli hráči tureckého klubu.
1
Domácí zápas odehrají v černýh dresech a hosté oblékli dresy bílé barvy.
Fotbalisté obou celků už se nacházejí na zatravněné ploše.

Osmanlispor: Karčemarskas – Vršajević, Cürüksu (C), Procházka, Pinto – M. Güven, Ndiaye – Delarge, Maher, Regattin – Webo.
Náhradníci: Arikan – A. Demir, Kilicaslan, Diabaté, Rusescu, Umar, Bayir. Trenér: Mustafa Akcay.

FC Curych: Vaņins – Nef (C), Bangura, Kecojević – Brunner, S. Sarr, Kukeli, Voser – Winter, Čavuševič, Roberto Rodriguez.
Náhradníci: N. Baumann – Sadiku, Schönbächler, Koné, Kempter, Alesevic, Marchesano. Trenér: Ulrich Forte.

Rozhodčí: Matej Jug – Matej Žunič, Manuel Vidali (všichni Slovinsko).

První vzájemný zápas

Družstva se mezi sebou poprvé utkala na konci září, zápas se tehdy odehrál ve Švýcarsku a z vítězství v něm se radoval domácí celek. Čavuševič v šestadvacáté minutě k obrovskému zklamání fanoušků sice neproněmil penaltu, ale v samotném závěru úvodního poločasu je gólem do šatny rozjásal Schönbächler. Osmanlispor se přibližně dvacet minut před koncem zásluhou Mahera podařilo vyrovnat, jenomže poslední slovo měli domácí. Jen šest minut po vyrovnávací trefě totiž napnul síť Čavuševič a jeho branka se po závěrečném hvizdu stala vítěznou.

FC Curych – Osmanlispor 2:1 (1:0)
Branky: 45+1. Schönbächler, 79. Čavuševič – 73. Maher.

FC Curych

Do základní skupiny Evropské ligy vstoupil Curych těsnou porážkou na půdě favorizovaného Villarrealu. Hned v dalším zápase už si ale švýcarský klub připsal plný počet bodů, když v domácím prostředí udolal Osmanlispor, svého čtvrtečního soupeře. V předchozích třech duelech Curychu se zrodily remízy a právě tyto nerozhodné výsledky mohou výrazně zamíchat kartami v boji o postup do jarní části druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Dosavadní výsledky ve skupině:

Villarreal CF – FC Curych 2:1 (2:1)
FC Steaua Bukurešť – FC Curych 1:1 (0:0)
FC Curych – FC Steaua Bukurešť 0:0
FC Curych – Villarreal CF 1:1 (0:1)

Střelci:
1 gól – Dzengis Čavuševič, Moussa Koní, Roberto Rodriguez, Armando Sadiku, Marco Schönbächler
Osmanlispor

Jako na houpačce. Přesně tak si musejí připadat fotbalisté Osmanlisporu, kteří v základní skupině Evropské ligy zaznamenávají střídavé výsledky. Ačkoliv mají svěřenci Mustafy Akcaye na svém kontě pouze sedm bodů, překvapivě jim to stačí na vedoucí pozici. Tabulka skupiny L je však nesmírně vyrovnaná a šanci na postup do vyřazovací fáze mají před posledními zápasy všechna čtyři mužstva.

Osmanlispor – FC Steaua Bukurešť 2:0 (0:0)
Osmanlispor – Villarreal CF 2:2 (2:0)
Villarreal CF – Osmanlispor 1:2 (0:1)
FC Steaua Bukurešť – Osmanlispor 2:1 (0:1)

Střelci:
3 góly – Raul Rusescu
1 gól – Cheick Diabaté, Adam Maher, Papa Ndiaye, Aminu Umar, Pierre Webo
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční podvečer. Evropská liga má na programu závěrečné zápasy základích skupin a jedním z nich bude také duel Osmanlispor – FC Curych. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován na 17 hodin, vás prostřednictvím textového online přenosu provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00