Petrohrad byl po celou dobu odvetného utkání lepším týmem a po dvou brankách Giuliana, mezi nimiž se prosadil Arťom Dzjuba, ještě v 89. minutě utkání postupoval, jenže za pět minut dvanáct skóroval Saac Kiese Thelin a Anderlecht na poslední chvíli vyfoukl ruskému klubu postup, přitom během celého zápasu se marně snažil dostat ke střele. Belgický klub postupuje do osmifinále UEFA Europa League a může se těšit na páteční los v Nyonu. Konečný výsledek: Zenit Petrohrad 3 Anderlecht 1 (Agregát 3:3).
90+4
90+4
Brankář Jurij Lodygin ve snaze vystřihnout boční nůžky v blízkosti šestnáctky nakopl jednoho z hráčů Anderlechtu a viděl žlutou kartu. To je konec! Anderlecht postupuje do osmifinále UEFA Europa League a Stadion Petrovskij tomu nemůže uvěřit!
90+3
Domenico Criscito vypálil z volného přímého kopu a jeho střela se od zdi odrazila na bránu. Rohový kop pro Zenit.
90+2
Leander Dendoncker fauloval v blízkosti šestnáctky a Zenit bude rozehrávat v závěru nastavení volný přímý kop.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Anderlecht právě vstřelil branku!
Bram Nutinck po nádherném přetaženém centru z pravého křídla vrátil na vzdálenější levé tyči míč hlavou před bránu, kde si na něj naskočil SAAC KIESE THELIN a krásnou hlavičkou zamířil v poslední minutě utkání pod břevno. Anderlecht dokázal vstřelit gól na hřišti soupeře a nyní je on týmem, který postupuje do osmifinále UEFA Europa League! Asistence: Bram Nuytinck.
89
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Frank Acheampong, přichází Diego Capel.
89
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Danny, přichází Róbert Mak.
88
Jeden z fotbalistů Anderlechtu se ocitl uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, jenže míč promáchl!
87
Na Stadionu Petrovskij vrcholí obrovské drama! Zenit Petrohrad po fantastickém výkonu vede 3:0, nemusí to ale stačit. V současné chvíli ovšem hráči ruského klubu postupují.
86
Do konce zápasu zbývá pouhých pět minut a Anderlecht musí vstřelit k postupu jeden gól. Podaří se mu to?
85
Youri Tielemans si rozehrávku rohového kopu zopakoval a na přední tyč poslal ostrý přízemní centr, vzrušení ale nakonec bylo zbytečné, míč zřejmě opustil během trajektorie hřiště.
85
Youri Tielemans na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a Jurij Lodygin ostrý centr vyboxoval skvěle do zámezí.
84
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Alexandru Chipciu, přichází Bram Nuytinck.
84
Giuliano se snažil na hranici šestnáctky probít k vysokému míči, nakonec se mu to ale nepodařilo Hosté budou střídat.
83
Alexandr Kokorin dělal vše, co mohl, aby míč v blízkosti pravého rohového praporku dostihl, a když viděl, že se mu to nepodaří, odvrátil ho alespoň na autové vhazování.
82
Anderlecht se snažil zahrozit z pravého křídla kolmým pasem za obranu a brankář Jurij Lodygin mohl v klidu rozehrát.
81
Maurício fauloval v blízkosti šestnáctky Franka Acheamponga, nakonec to byl ale útočník Anderlechtu, kdo viděl kartu.
80
Leander Dendoncker na pravé straně hřiště napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné táhlé střele, která zhruba metr a půl nad zemí zamířila těsně vedle přední pravé tyče brány!
79
Anderlecht to nyní musí otevřít, nic jiného už mu nezbývá. Pokud hosté skórují, rázem oni budou postupujícím týmem.
78
Petrohrad právě vstřelil branku!
Arťom Dzjuba si na pravé straně šestnáctky naběhl na krásnou kolmou přihrávku Alexandra Kokorina a z od brankové čáře po zpracování míče poslal před bránu zpětnou přihrávku, po které GIULIANO pohodl skóroval do prázdné brány! Zenit vede 3:0 a na agregát 3:2, takže nyní postupuje! Asistence: Arťom Dzjuba.
78
Jurij Žirkov dnes bojuje za cenu vlastního zdraví a po jednom z ostrých soubojů z jeho pusy srší krev. Vypadá to strašně.
77
Co se mi velice líbí a co je třeba ocenit, je to, že Zenit Petrohrad není s dvoubrankovým náskokem spokojený a snaží se o vstřelení třetího a postupového gólu.
76
Do konce utkání zbývá odehrát necelých patnáct minut plus nastavení, které nás aktuálně dělí od prodloužení.
75
Domenico Criscito na pravé straně hřiště rozehrál standardní situaci a následný centr stáhl Rubén Martínez do náručí.
74
Zenit Petrohrad tak dlouho toužil po smazání dvoubrankového náskoku Anderlechtu z prvního zápasu, až se mu to podařilo.
73
Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Massimo Bruno.
72
Fotbalisté Zenitu Petrohrad předvedli ve středu hřiště nádhernou kombinační akci, když po kolmé přihrávce Dannyho na hranici šestnáctky skvěle přiťukl míč Giuliano aktivnímu ARŤOMOVI DZJUBOVI, který se krásně uvolnil a přízemní střelou zamířil k pravé tyči! Zenit Petrohrad vede 2:0, a pokud takto zápas skončí, bude následovat prodloužení! Asistence: Giuliano.
71
Anderlecht dvacet minut před koncem zápasu připravuje první střídání. Do hry vstoupí za okamžik Massimo Bruno.
70
Danny roztáhl hru doleva na nabíhajícího Jurije Žirkova, který bez přípravy posílal do šestnáctky přízemní centr, po kterém míč zamířil těsně vedle vzdálenější pravé tyče.
69
Hráči belgického týmu předvedli na levém křídle další nepřesnou přihrávku, po které vhazoval Alexandr Aňukov.
68
Zenitu Petrohrad začínají docházet síly a Anderlecht by toho mohl využít, to by ovšem musel lépe kombinovat.
67
Maurício se nadechl na pravém křídle ve středu hřiště k dlouhému sprintu, jenže skvělým skluzem ho o míč připravil Frank Acheampong, který zabojoval a vrátil se.
66
Stadion Petrovskij cítí, že jeho tým má dnes obrovskou šanci postoupit, a fanoušci hlasitě ženou své hráče směrem kupředu. Alexandr Aňukov je mohl potěšit gólem, jenže jeho diagonální střela z pravé strany šestnáctky a ostrého úhlu nabrala opačnou faleš a míč minul vzdálenější levou tyč.
65
Jediný, kdo si snad z hráčů Anderlechtu zaslouží pochvalu je Frank Acheampong, který se dostal ke střele, jeho pokus byl ale v prvním poločase sražen na rohový kop.
64
Kdyby si dnes brankář Jurij Lodygin vzal do brány časopis, vůbec nic by se nestalo. Takhle akorát zbytečně mrzne.
63
Anderlecht poněkolikáté v dnešním zápase poslal do šestnáctky centr, který se stal snadnou kořistí Jurije Lodygina. Na opačné straně pálil z levého křídla Jurij Žirkov a Rubén Martínez si na přední tyči s jeho přízemní střelou snadno poradil. Hra má obrovské tempo, ale šancí ubylo.
62
Pokud se náhodou Anderlecht dostal v dnešním zápase ke střele, tak se muselo jednat pouze o střílený centr!
61
Frank Acheampong na levé straně hřiště vybojoval po sraženém centru rohový kop, hosté se ale po něm k ničemu nedostali. Hosté se ani po hodině hry nedostali ke střele!
60
Andy Najar mohl po pravém křídle vyrazit do rychlého protiútoku, jenže nesebral odvahu k úniku a akci zpomalil.
59
Danny napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop. Domácí kapitán ho vzápětí sám obstaral a na vzdálenější pravou tyč posílal z levé strany hřiště pěkný centr, jenže míč zamířil do území, kde nebyl nikdo.
58
Alexandr Kokorin si tentokrát na levé straně pokutového území nabíhal na dlouhou kolmou přihrávku od půlící čáry, stejně jako v předchozím případě byl ale pískán ofsajd.
57
Alexandr Kokorin si na pravé straně šestnáctky naběhl na nádherný diagonální pas ze středu hřiště a po pěkném zpracování přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči, jenže už předtím byl máván a pískán těsný ofsajd.
56
Anderlecht vyhrál první zápas 2:0, takže Zenit Petrohrad potřebuje vstřelit alespoň gól, aby duel poslal do prodloužení.
55
Na opačné straně také Anderlecht z pravého křídla centroval do šestnáctky a Jurij Lodygin v pohodě ukryl míč v náručí.
54
Zenit poslal do šestnáctky z pravého křídla nádherný centr, jmenovitě Alexandr Aňukov, domácí hráči se ale uprostřed šestnáctky ke střele nedostali. Hosté nebezpečí odvrátili.
53
Alexandr Kokorin zůstal ležet na hrací ploše poté, co mu Uroš Spajić ve snaze hrát míč nepříjemně prošlápl koleno.
52
Danne na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a do šestnáctky poslal pěkný centr, který propadl na vzdálenější pravou tyč, tam ovšem nebyl žádný z domácích fotbalistů.
51
Zenit se pokusil založit útok dlouhým kolmým pasem za obranu, po kterém Rubén Martínez vyběhl z brány a odkopl míč velice razantním odkopem do bezpečí.
50
Alexandr Kokorin u levé postranní čáry z pohledu útočícího Ivana Obradoviće fauloval, když ho evidentně přistrčil oběma rukama k zemi, místo standardní situace ale následovalo vhazování, po kterém hosté nic nevymysleli.
49
Arťom Dzjuba se snažil v pravém rohu šestnáctky dostal ke střele, jenže proti dvojnásobné hradbě neměl šanci na úspěch. Akce Zenitu po pravém křídle nic nepřinesla.
48
Giuliano si na hranici šestnáctky nebezpečně pracovával míč, jeden z hráčů belgického klubu se ale skvěle vrátil a Rubén Martínez vzápětí míč bez problému sebral ze země.
47
Zenit byl během prvního poločasu mnohem nebezpečnější, zatímco Anderlecht se nedostal ani k jedné střele!
46
Zenit Petrohrad právě zahájil druhý poločas, do kterého vstupuje s jednobrankovým vedením. Ani jeden z týmů o přestávce nesáhl ke změně.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Zenit Petrohrad vstupoval do odvetného zápasu proti Anderlechtu s dvoubrankovým mankem, které mohl již během prvního poločasu vymazat. V polovině úvodní části se prosadil po pěkné zasekávačce Giuliano, na jehož gól mohl po špatném zpracování a odkopu hostujícího brankáře Rubéna Martíneze navázat Arťom Dzjuba, síť ale podruhé rozvlnit nedokázal, stejně jako pár sekund před přestávkou nádhernou střelou z volného přímého kopu záložník Maurício. Skóre po prvním poločase: Zenit Petrohrad 1 Anderlecht 0.
45+2
45+2
Sám faulovaný Maurício rozehrál volný přímý kop a jeho nádherná technická střele těsně minula pravý horní roh brány! V hledišti Stadionu Petrovskij to jen hlasitě zahučelo!
45+1
Maurício byl faulován v blízkosti hranice šestnáctky a Zenit bude v závěru poločasu rozehrávat volný přímý kop a je to hodně blízko! Dokáže Petrohrad podruhé v zápase udeřit?
45
Jurij Lodygin si došel pro míč, který po vysokém centru z levého křídla bez problému stáhl ze vzduchu do svého náručí.
44
Obránce Zenitu Petrohrad se ale rychle zvedl ze hřiště zpět na nohy a sportovně podal míč brankářovi Rubénovi Martínezovi.
43
Alexandr Aňukov dělal na pravé straně všechno pro to, aby stihl kolmý pas doběhnout, nakonec se mu to ale nepodařilo a po obětavém skluzu narazil tvrdě do reklamního panelu.
42
Standardní situace Anderlechtu žádné nebezpečí nepřinesla a na hranici vlastní šestnáctky byl navíc faulován Giuliano.
41
Alexandru Chipciu unikal dobře po pravém křídle a Javi García ho evidentně stáhl k zemi. Následovala žlutá karta.
40
Rubén Martínez se před pár okamžiky málem dopustil osudové chyby, jenže na druhý gól si Zenit musí počkat.
39
Maurício dobře zkusil vypálit zpoza šestnáctky a jeho následná střela zamířila přibližně metr nad břevno. Dobrý pokus.
38
Rubén Martínez vyběhl z brány a na pravé straně šestnáctky mohl v klidu rozehrávat, jenže míč mu během zpracování odskočil od nohy a po napravení svého obrovského zaváhání míč při odkopu namazal na kopačku Arťoma Dzjuby, jeho následná střela mířící do prázdné brány ale byla zablokována! Velké zaváhání nepotrestáno.
37
Anderlecht na pravé straně hřiště vybojoval svůj druhý rohový kop v zápase a Youri Tielemans posílal na přední tyč ostrý střílený centr, který domácí odhlavičkovali do bezpečí.
36
Čím je zápas atraktivnější, tím rychleji ubíhá, ačkoliv se vždy hraje stejná porce minut, a dnešního utkání je toho dokonalým důkazem. Do konce prvního poločasu zbývá odehrát 10 minut.
35
Ještě se vrátím k úvodnímu gólu, na jejímž začátku stál nádherný diagonální pas Alexandra Kokorina, který z pravého křídla fantasticky přenesl hru doleva, a zbytek už znáte.
34
Danny na levém křídle nedosáhl na kolmý pas svého spoluhráče, který byl příliš prudký, a Andy Najar vhazoval.
33
Volný přímý kop Anderlechtu žádné nebezpečí nepřinesl a fotbalisté Zenitu Petrohrad přečkali situace bez úhony.
32
Leander Dendoncker byl zřejmě hráčem, která po přiťuknutí spoluhráče napřáhl k dalekonosné střele mířící vysoko nad.
31
Luís Neto nedaleko šestnáctky skopl k zemi Franka Acheamponga, který si míč zpracovával do pohybu, a viděl žlutou kartu. Anderlecht bude rozehrávat volný přímý kop.
30
Jurij Žirkov na hranici levé strany šestnáctky napřáhl z úhlu podruhé v zápase k přízemní střele, kterou na přední tyči opět ukryl v náručí připravený brankář Rubén Martínez.
29
Youri Tielemans dodatečně viděl žlutou kartu za protesty a stal se prvním potrestaným hráčem dnešního střetnutí.
29
Danny rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči po nepřesvědčivém zákroku brankáře Rubéna Martíneze mohl dané situace využít Luís Neto, jenže hostující gólman vzápětí zaváhání napravil a pravou rukou vyboxoval míč na rohový kop, který nic nepřinesl.
28
Leander Dendoncker fauloval v blízkosti šestnáctky jednoho z hráčů Zenitu Petrohrad a vzápětí byl pozván na kobereček.
27
Zenit Petrohrad se snažil zrychlit hru kolmou přihrávkou středem hřiště, která skončila pouze u brankáře Rubéna Martíneze. Domácí hráči jsou evidentně na koni.
26
Zenitu nyní stačí vstřelit jeden jediný gól, aby utkání poslal minimálně do prodloužení. Zároveň ale nesmí inkasovat.
25
Fotbalisté Zenitu Petrohrad měli obrovskou převahu a tlak, který před pár okamžiky vyústil v úvodní gól dnešního duelu.
24
Arťom Dzjuba si na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky zpracoval nádherný diagonální pas z pravého křídla hrudí do pohybu, a přestože se na levé straně pokutového území ke střele nedostal, GIULIANO po krásné zasekávačce ano a střelou doprostřed brány poslal míč pravačkou skvěle pod břevno! Asistence: Arťom Dzjuba.
23
Frank Acheampong se na levé straně hřiště ke střele zpoza šestnáctky nedostal a fotbalisté Zenitu vyrazili do protiútoku.
22
Utkání nabralo obrovské tempo a hra se nyní přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu, zatím bez další šance.
21
Arťom Dzjuba se na levé straně šestnáctky pohybem krásně zbavil jednoho z obránců Anderlechtu a od brankové čáry pod sebe poslal zpětnou přihrávku, po které zpoza šestnáctky pálil pohotově bez přípravy Luís Neto a jeho pokus minul levý horní roh brány hostí!
20
Ivan Obradović se na pravé straně šestnáctky řítil za míčem, Jurij Lodygin ale dobře vyběhl z brány a ukryl ho v náručí.
19
Obránce domácího Zenitu Petrohrad se po pár sekundách postavil zpět na nohy a dnešní utkání může pokračovat.
18
Domenico Criscito zůstal uprostřed hřiště ležet na hrací ploše a hra byla vzápětí okamžitě přerušena, bude ale v pořádku.
17
Jurij Žirkov na levé straně hřiště nádherně přehodil míč přes hlavu jednoho z obránců Anderlechtu a pronikl do šestnáctky, kde na levé straně z ostrého úhlu napřáhl k prudké přízemní střele a Rubén Martínez dobře zakročil!
17
Fotbalisté Zenitu Petrohrad jsou v úvodu dnešního zápasu mnohem aktivnější a také nebezpečnější, jenže když už se chystají vypálit, tak je jejich pokus zablokovaný.
16
Alexandr Aňukov poslal do šestnáctky podél pravé postranní čáry z vlastní poloviny hřiště nádherný vysoký kolmý pas, za kterým spěchal Alexandr Kokorin, u míče byl ale jako první vybíhající Rubén Martínez, který ho odkopl do bezpečí.
15
Anderlecht pochopil, že to středem hřiště bude mít hodně složité, a snaží se roztahovat hru do stran a posílat centry do šestnáctky, problém je, že tam většinou nikdo není.
14
Frank Acheampong krásně odcentroval z levé strany hřiště a jeden z jeho spoluhráčů také skončil uprostřed šestnáctky na zemi, ani po tomto souboji se ale penalta nepískala.
13
Hned vzápětí se uprostřed šestnáctky zřítil k zemi útočník Alexandr Kokorin, o penaltě ovšem nemohla být ani řeč.
12
Arťom Dzjuba na pravé straně šestnáctky krásně zalepil míč sám pro sebe a chystal se levačkou vypálit, proti dvojnásobnému obrannému bloku se ale neprosadil.
11
Ze zápasu uplynulo úvodních deset minut a Zenit Petrohrad je výrazně aktivnější, zatím se ale nedostal ke střele na bránu.
10
Danny byl faulován ve středovém kruhu poté, co se fotbalisté Anderlechtu nedokázala prosadit uprostřed hřiště, a hráči domácího Petrohradu v klidu rozehráli nakrátko.
9
Arťom Dzjuba na pravé straně šestnáctky krásně sklepl vysoký míč na Alexandra Kokorina, který pohotově vypálil uprostřed šestnáctky v blízkosti hranice pokutového území. Jeho pokus byl ale zablokován a míč se snesl do náruče Rubéna Martíneze. Z nadějné akce nakonec nebylo nic.
8
Javi García byl zřejmě hráčem, který centroval z pravého křídla do šestnáctky, Rubén Martínez ukryl míč v náručí.
7
Frank Acheampong se nedokázal prosadit na levé straně hřiště a po jeho sraženém centru následoval rohový kop, který rozehrál Youri Tielemans. Na vzdálenější pravé tyči se snažil prosadit Uroš Spajić, k hlavičce se ale nedostal.
6
Javi García fauloval ve středu hřiště, následná standardní situace Anderlechtu ale žádné vzrušení nepřinesla. Na opačné straně hřiště Jurij Žirkov podruhé v zápase centroval z levé křídla, jeho následný centr byl ale odvrácen.
5
Danny tentokrát rozehrál rohový kop z levé strany hřiště a na vzdálenější pravé strany hřiště pálil po odvráceném míči jeden z jeho spoluhráčů. Jeho pokus zpoza šestnáctky ale nabral opačnou faleš, než by potřeboval, a zamířil daleko vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.
4
Danny na pravé straně rozehrál po sraženém centru první rohový kop zápasu a na přední tyč posílal nebezpečný centr, fotbalisté Anderlechtu ale byli pozorní a míč odhlavičkovali.
3
Domenico Criscito z vlastní poloviny hřiště posílal dopředu dlouhý kolmý pas, ani jeden z jeho vysokých míčů ale nebyl přesný a skončil na hlavě obránců Anderlechtu.
2
Jurij Žirkov se na levém křídle dostal po krásné kolmé přihrávce do běhu k přízemnímu centru, který byl tečován a zamířil na přední tyči do náruče pozorného Rubéna Martíneze.
1
Hlavní rozhodčí Tasos Sidiropoulos z Řecka dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral Anderlecht.
1

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Aňukov, Neto, Criscito, Žirkov – Javi García, Giuliano, Maurício – Danny (C), Dzjuba, Kokorin.
Náhradníci: Baburin – Lombaerts, Jusupov, Mak, Callagov, Hernani, Ivanović.

RSC Anderlecht: R. Martínez – Najar, Spajić, Deschacht, Obradović – Stanciu, Dendoncker, Tielemans (C) – Chipciu, Kiese Thelin, F. Acheampong.
Náhradníci: Boeckx – Bruno, Nuytinck, Capel, I. Doumbia, Sowah.

Rozhodčí: Tasos Sidiropoulos. Asistenti: Damianos Efthimiadis, Polychronis Kostaras. Čtvrtý rozhodčí: Lazaros Dimitriadis. Brankoví rozhodčí: Charalambos Kalogeropoulos, Alexandros Aretopoulos (všichni GRE).
Anderlecht:

Fotbalisté Anderlechtu museli urazit dlouhých 1900 km, aby se ve čtvrtek večer v odvetném utkání prvního kola vyřazovací části UEFA Europa League pokusili na hřišti Zenitu Petrohrad zopakovat dobrý výkon z prvního zápasu a postoupili do osmifinále, ke kterému mají blíže. Obrovskou zásluhu na tom mají dva hráči a především Frank Acheampong, který během pouhých 31 minut vstřelil dva góly a rozhodl o výhře belgického týmu. Skvělý zápas odehrál také Nicolae Stanciu, když se pod oba dva góly podepsal asistencí.
Zenit Petrohrad:

Je to jen čirá spekulace, ale Zenitu Petrohrad v prvním vzájemném zápase proti Anderlechtu zřejmě doplatil na nerozehranost. Zatímco belgická liga je v plném proudu a hráči v soutěžním tempu, Zenit v Bruselu odehrál v roce 2017 první ostrý soutěžní zápas. Ruský klub se ovšem v odvetném střetnutí představí na domácím Stadionu Petrovskij, kde vyhrál v letošní sezóně na evropské scéně všechny tři zápasy a vstřelil devět gólů, přičemž sám inkasoval jeden jediný.
V Nyonu v pátek odpoledne od 13:00 hod. proběhne los osmifinále UEFA Europa League a po prvním zápase je blíže k tomu, aby byl v osudí, belgický Anderlecht, který v prvním vzájemném utkání porazil na domácí půdě Zenit Petrohrad 2:0. Oba celky mají zkušenosti s UEFA Champions League a zle očekávat velký souboj, který hostům může znepříjemnit velmi chladné počasí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.