Z mé strany je to už pro tohle utkání definitivně vše. Loučí se s vámi Petr Sumbal a přeje vám dobrou noc.
Dnešní utkání sledovalo celkem 33 117 diváků.
Na Ukrajině se zrodilo mírné překvapení, když Šachtar Doněck nedokázal využít výhry 1:0 z prvního zápasu na hřišti Celty VIgo a po prohře 0:2 po prodloužení vypadává z Evropské ligy.

Zápas to byl opravdu zajímavý, ani chvíli nás nenudil. Oba týmy často zakončovaly, celkem bylo k vidění dvacet střel na bránu. Dlouho to vypadalo, že Šachtar utkání dovede do nerozhodného výsledku 0:0 a postoupí. Jenže v první minutě nastavení kopal po faulu na Guidettiho Aspas panaltu a proměnil ji. Šlo se tak do prodloužení.

Na gól jsme si v něm museli počkat do 108. minuty, kdy se trefil po rohovém kopu Gustavo Cabral a rozhodl tak o postupu Celty do osmifinále. Šachtar potřeboval vstřelit dvě branky, což se mu nepovedlo a pro tuto sezónu se tak s evropskými poháry loučí.
120+1
120+1
Domácí Šachtar už ale ví, že je to nepodstatné. Tenhle zápas prostě nezvládli a do dalšího kola se podívá Celta.
120+1
Nastavovat se bude ještě jedna minuta.
120
Centr ale obrana hostů dokázala odvrátit. Celtu už o postup asi nic nepřipraví.
120
Giuseppe Rossi fauloval zezadu Srnu a Doněcký celek bude rozherávat standardní situaci z levé strany.
119
Žlutou kartu ještě dostává Srna a zmešká příští zápas v evropských pohárech. To mu ale asi vadí v tuto chvíli ze všeho nejméně.
118
Čas nekompromisně běží a nezdá se, že Šachtar najde ještě dostatek sil na to, aby vstřelil potřebné dva góly.
116
Následný rohový kop z levé strany z kopačky Jozabeda domácí odvrátili.
116
Ještě jednou dnes musel Pjatov zasahovat. Dost sil má ještě Théo Bongonda, který přišel na hřiště až v 80. minutě a vystřelil z levé strany.
115
Nyní dokonce hosté získali balón a vyvážejí jej na polovinu Šachtaru.
114
Konečně se opět hraje, Šachtar pokračuje v ofenzivě. Obrana Celty se zdá ale být dobře konsolidovaná.
113
Guidetti vidí žlutou kartu. To ale hostům vyhovuje, protože se dlouho nehraje a čas běží.
112
Trenér Paulo Fonseca naposledy střídá. Malyševa na hřišti nahradí útočník Andrij Borjačuk a má jasný úkol. Vstřelit branku, nejlépe dvě.
112
A domácí se okamžitě vrhají do útoku. Mají ještě zhruba deset minut na to, aby s utkáním něco udělali.
110
Je jasné, že penalty se kopat nebudou. Aby Šachtar postoupil do osmifinále, potřebuje vstřelit dvě branky.
108
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Rohový kop rozehrál Jozabed na přední tyč a bylo to skvělé rozhodnutí. Tam totiž stál GUSTAVO CABRAL a hlavou míč přizvedl tak šikovně, že na něj Pjatov nedosáhl a skončil v síti. Asistence: Jozabed.
108
Celta bude zahrávat rohový kop z levé strany.
107
Nakonec letěl do vápna centr z levé strany, ten ale jeden ze stoperů Šachtaru odvrátil.
107
Celta Vigo drží míč na polovině soupeře a hledá nějaké skulinky v jeho obraně.
106
Sergio Álvarez má míč a bude jej za okamžik nakopávat na polovinu Šachtaru.
106
Začalo druhé prodloužení.
Oba týmy si jen vymění strany a bude se zase pokračovat ve hře.
105+1
První prodloužení skončilo.
105+1
Po centru Srny od rohového praporku minul Blanco Leschuk branku.
105
Po rohovém kopu měl velkou šanci vyrovnat a přiblížit Šachtar osmifinále Ivan Ordec, ale z velkého úhlu Álvareze nepřekonal.
105
Už běží poslední minuta první poloviny prodloužení. Na kopačkách má míč Šachtar.
103
Následně chtěl Doněck zahrozit z rychlého protiútoku, obrana Celty se však stihla včas vrátit a tento úmysl mu překazila.
102
Celta přešla v prodloužení konečně do ofenzivy. Všechny tři rohové kopy, které v krátkém časovém sledu zahrávala však Šachtar ubránil.
101
Z levé strany nebezpečně pálil Bongonda. Skvěle ale zasáhl Pjatov, který byl v čas u své pravé tyče.
100
Giuseppe Rossi teď zaváhal v dobré příležitosti. Vypadalo to, že mu míč odskočil, ale znovu se k němu odrazil. Znovu to ale italskému útočníkovi trvalo příliš dlouho a o míč přišel.
99
Stále nicméně čekáme na první výrazné ohrožení jedné či druhé branky. Zasahovat zatím musel jen Sergio Álvarez proti slabé Luschukově hlavičce.
98
Domácí zahrávali standardní situaci s poměrně velké vzdálenosti. Standardky ale ukrajinskému týmu dnes nejdou a nyní se to znovu potvrdilo.
96
V prodloužení je zatím aktivnější Šachtar. Jako by se Celta vnitřně uspokojila s tím, že utkání dovedla do prodloužení a teď by si potřebovala trochu oddechnout.
94
Už to vypadalo, že se Guidettimu povede odcentrovat přes Ismailyho, který upadl. Obránce Šachtaru se ale do souboje vrátil a balón zablokoval.
92
Blanco Leschuk hlavičkoval směrem na bránu, tohle byla ale jednoduchá práce pro Álvareze. Ta hlavička byla hodně nedůrazná.
92
Ten dokázala Celta Vigo odvrátit. Dál má míč na kopačkách domácí celek.
91
Srna chtěl odcentrovat míč do pokutového území. To se mu sice nepovedlo, ale Šachtar bude kopat rohový kop.
91
Začal první poločas prodloužení.
Jedná se o jediný zápas prvního kola vyřazovací části Evropské ligy, který dospěl až do prodloužení.
Druhý poločas přinesl skvělý fotbal z obou stran. Jeho první polovina patřila spíše Šachtaru, hosty několika skvělými zákroky zachránil Sergio Álvarez. Pak ale postupně rostl tlak Celty a vše nakonec vygradovalo faulem Pjatova na Guidettiho a následně proměněná Aspasova penalta. Ta poslala zápas do prodloužení.
90+5
Druhý poločas skončil.
90+5
Srna ještě vhodil aut, ale to už je vše, rozhodčí Slavko Vinčić ukončuje druhý poločas.
90+4
Už jen minuta nás děli od prodloužení. Prví zápas totiž vyhrál Šachtar na půdě Celty také 1:0.
90+3
Na trávníku teď planou emoce, žlutou kartu vyfasoval Brazilec Fred.
90+2
Nastavovat se budou celkem čtyři minuty.
90+1
IAGO ASPAS penaltu pohodlně proměňuje. Střílel ze svého pohledu na levou stranu, kdežto Pjatov skočil k opačné tyči. Aspas tedy po několika neproměněných příležitost může konečně slavit branku.
90
John Guidetti si naběhl na míč do pokutového území a měl proti sobě už jen brankáře Pjatova. Chytře si předkopl míč před sebe a Pjatov jej fauloval. Bude to penalta pro Celtu Vigo!
90
Aspas nakonec zakončoval přímo, ale vůbec se mu to nepovedl. Míč skončil vedle branky.
89
Španělský tým bude mít velkou šanci. Bude totiž zahrávat standardní situaci. Je to asi 30 metrů od branky, zřejmě to bude spíše centr než přímé zakončení,
88
Už se blíží nastavený čas a Celta stále potřebuje jeden gól, aby si vynutila prodloužení.
87
Tlak celty je opravdu drtivý. Tentokrát si mohl Pjatov oddechnout, protože střela Guidettiho netrefila jeho branku.
86
Hosté zahrávali rychle po sobě tři rohové kopy, ale ani jednou nedonutili brankáře Andrije Pjatova k zákroku.
85
A Giuseppe Rossi se okamžitě zapojuje do útoku. Jeho první střela je však obranou Šachtaru zablokovaná.
85
Sisto opueští hřiště, důležitý gól se bude pokoušet vstřelit Giuseppe Rossi.
84
Guidetti chtěl najít ve vápně svého kolegu z útoku Sista. Ten byl ale dobře pokrytý Ismailym a navíc si pomohl rukama a jemu odpískán faul.
83
Domácí publikum tleská Taisonovi, který má pro dnešek odpracováno. Na jeho místo se postaví jiný technický záložník Bernard.
82
Ten dokázal odhlavičkovat Gustavo Blanco Leschuk. Míč se nakonec dostává až k brankáři Celty Álvarezovi. Ten okamžitě míč vrátí na polovinu Šachtaru.
81
Nyní bude mít příležitost, bude zahrávat další rohový kop.
80
Hosté podruhé střídají. Wasse na hřišti nahradí Théo Bongonda. To je jasné posílení útoku. Celta už nemá na co čekat, nutně potřebuje minimálně jednou skórovat.
80
Po delší době se pokusil Šachtar zahrozit z protiútoku. Diagonální pas z pravé strany však nebyl přesný a tak akce domácím nevyšla.
78
Sistův centr od rohového praporku dokázala obrana ukrajinského týmu odvrátit a může si tak alespoň na okamžik oddechnout.
76
Další třelu Asapse vyrážel Pjatov. Pak se k míči dostal Sisto a jeho střela byla zablokovaná. Pokud by se tak nestalo, dost možná by padl první gól zápasu. Pjatov by totiž na míč určitě nedosáhl.
76
Ismaily zachránil svůj tým od průšvihu, když odvrátil centr Jonnyho, který směřoval na hlavu Wasse.
75
Míč za obranu měl směřovat na Sista, ten k němu měl ale hodně daleko, takže jej v pohodě sbírá Pjatov.
74
Ve druhém poločase fotbal rozhodně nevidí. Oba týmy se hodně tlačí do koncovky. Skvělé zákroky poté předvádějí brankáři jednoho či druhého mužstva.
73
Domácí poprvé vystřídali. Hřiště opustil Viktor Kovalenko, na trávníku jej nahradí Taras Stěpaněnko.
71
To na druhé straně Sergio Álvarez se musel znovu činit, když likvidoval tvrdou ránu Leschuka.
70
Z velké dálky nakonec vystřelil Daniel Wass. Pjatov si připsal zatím svůj nejjednodušší zákrok večera.
70
Celta se snažil protlačit se k zakončení z levé strany. Sisto, ale nedokázal žádného ze svých spoluhráčů uvolnit tak, aby mohl zakončit.
69
Roh z pravé strany zahrál Darjo Srna, ale žádné nebezpečí pro obranu Celty nevytvořil.
68
Taison předvedl, že techniku má zvládnutou dobře. Uvolnil se a pak hledal přihrávkou některého ze svých spoluhráčů ve vápně. Vše nakonec končí rohovým kopem pro Šachtar.
66
Iago Aspas je dnes opravdu velice střelecky aktivní. Ani tentokrát ale na Pjatova recept nenašel.
63
Jonny Castro vidí žlutou kartu. Je to už třetí žluté napomenutí pro hráče Celty oproti jednomu na straně Šachtaru.
62
A ještě jednou musel Pjatov vyrážet Aspasovu střelu z pravé strany! Pak ještě střílel Guidetti, ale ten už branku netrefil.
62
Dlouhý nákop Álvareze našel Aspase, který si míč skvěle zasekl, čímž se zbavil obránce. Pak si nevedl míč více na střed a zakončil. Skvělý zákrok ovšem předvedl Andrij Pjatov.
60
Šachtar hraje ve druhé půli velmi dobře. Znovu musel Sergio Álvarez zasahovat. Tentokrát skákal ke své levé tyči a chytal hlavičku Leschuka.
59
Kovalenko se už radoval z gólu, ten ale neplatí. Rozhodčí si správně všimli ofsajdu, protože v okamžiku, kdy míč hrudí sklepl Leschuk byl už Kovalenko za obránci.
58
První střídání zápasu obstarávají hosté. Roncagliu, který už má jednu žlutou kartu, nahradí Jozabed.
57
Snad ještě lepší zákrok vytáhl Sergio Álvarez proti hlavičce Blanka Leschuka z hranice malého vápna!
55
Fantastický zákrok nohou předvedl Sergio Álvarez. Zevnitř pokutového území zakončoval po přihrávce Kovalenka Fred a jen díky skvělému zákroku Álvareze je Celta stále ve hře o postup.
54
Marlos s Taisonem vedli útok svého týmu po pravém křídle, tam ale prostor na proniknutí nebyl, tak míč znovu putuje zpět ke stoperům.
53
Po standardní situaci zakončoval hlavu Facundo Roncaglia, ale ve výskoku si pomohl proti Rakickému rukama, takže mu byl odpískán útočný faul.
52
Centr od rohového praporku vyboxoval do bezpečí Pjatov.
51
Celta hledá skulinku v obraně Šachtaru. Z pravé strany postupně přenesla míč na stranu levou. Nakonec vybojovala alespoň rohový kop.
50
Španělům se standardní situace rozehrát nepovedla, je jim pískán a máván ofsajd.
49
Dlouho se čekalo, než Celta Vigo rozehraje po faulu soupeře a hned je zase hra přerušena. Znovu kvůli nedovoleném u zákroku ukrajinského týmu.
48
Marlos se snažil uvolnit se kličkou na pravém křídle, tam ale narazil na Roncagliu, který jej za sebe nepustil.
46
Celta VIgo začala druhý poločas tak, jak skončila ten první, tedy aktivně. Obrana Šachtaru má co dělat, aby hned v první minutě druhé půle nevpustila Celtu do své šestnáctky.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Konec poločasu znamenal velkou úlevu pro Šachtar, jehož hra zatím postrádá tradiční rychlost a hlavně kvalitu směrem dopředu. Jedinou opravdu velkou šanci měl Kovalenko, ale ten na Álvareze nevyzrál. Poté už se dostali ke slovu hosté, kteří měli tři střely na branku a zejména dva přízemní pokusy Aspase byly hodně nebezpečné. Šachtar tak může děkovat svému brankáři Pjatovovi, že neprohrává 0:2.
45+1
45
Dlouhý aut Roncaglii obrana Doněcka odvrátila a nebude to ani rohový kop, ač se Pablo Hernández hodně zlobí. Názor rozhodčích ale už nezmění.
45
Mallo sváděl tvrdý souboj s Ismailym. Nakonec kapitán Celty napálil míč do obránce Šachtaru a získal alespoň aut pro svůj celek.
44
Po přihrávce Guidettiho znovu střílel Aspas, tentokrát byl ale Pjatovův zákrok zbytečný, protože se jednalo o ofsajd.
42
Podruhé dnes donutil Pjatova k zákroku Iago Aspas, znovu ale tento mini souboj vyhrál ukrajinský brankář. Aspas si narazil s Guidettim a mířil k pravé tyči Pjatovovy branky. Na gól si musí ale počkat.
40
Po dalším centru Šachtaru z levé strany tentokrát zakončoval Fred, ale neměl dobrou rovnováhu a z voleje vysoko přestřelil branku Celty Vigo.
38
A znovu musel Sergio Álvarez, tentokrát proti střele Blanca Leschuka.
38
Centr Ismayloho z levé strany našel Taisona. Ten si ještě s míčem pohrál a nakonec zvolil trochu zvláštní zakončení z voleje. Každopádně jím ale hodně pozlobil Álvareze. který musel vyrážet míč nad břevno.
37
Ani tato standardka domácím nevyšla podle představ. Centrovaný míč z levé strany byl obranou španělského celku odvrácen do bezpečí.
35
Píská se sice faul ve prospěch Šachtaru, ale za nějaké řeči směrem k rozhodčímu dostává úplně zbytečnou žlutou kartu Blanco Leschuk.
35
S centrem Ismyilyho si obrana Celty dokázala poradit a sama může zaútočit.
34
Ani nadvakrát se hráčům Celty nepovedlo míč nacentrovat do pokutového území. Pokaždé jim v cestě stál některý z hráčů soupeře.
33
Přízemní centr Celty z pravé strany prosvištěl vápnem bez povšimnutí. Poté opět Šachtar vyrazil do rychlého protiútoku, ale tentokrát se sám dopustil faulu.
32
Po faulu ukrajinského týmu může zhruba deset metrů od své šestnáctky rozehrávat brankář Sergio Álvarez.
29
Rohový kop zahrával Wass a Pjatov musel být znovu v pohotovosti. Centr Wasse musel vyrazit do bezpečí.
29
Poprvé dnes musel zasahovat také Andrij Pjatov. Přízemní střelu Aspase vyškrábl levou rukou na rohový kop.
28
Fred pěknou kolmicí našel ve vápně nabíhajícího Viktora Kovalenka. Jeho střela ale skončila na úspěšném bloku Gustava Cabrala.
27
Standardní situace znovu domácím nevyšla, z těch zatím vůbec dnes nebezpeční nejsou.
26
Facundo Roncaglia zastavil protiútok soupeře jen za cenu faulu. Bude tak muset zbytek utkání odehrát s tíhou žluté karty na bedrech.
25
John Guidetti využil velkého zaváhání Jaroslav Rakyckyého ve vlastním pokutovém území, sebral mu míč a vracel jej okamžitě pod sebe. Pablo Hernández se však k míči nedostal, byl dobře pokrytý.
24
Celta vypadá lépe a lépe. Poté, co přežila velkou šanci Kovalenka, je častěji na míči a snaží se dostat obranu Šachtaru pod tlak.
23
Nákop Sergia Álvareze nikoho vepředu nenašel, ale Celtě se vrátil míč zpátky, konkrétně k jejím stoperům.
21
Celta Vigo se znovu přiblížila brance domácích. Dlouhý aut až do šestnáctky hodil Argentinec Roncaglia, ale obrana Šachtaru si poradila.
20
Dlouhý nákop Pjatova směřoval na Gustava Blanca Leschuka, ten byl ale ustrážen Roncagliou.
19
Centr Huga Malla z pravé strany byl odvrácen, Celta bude házet aut.
18
Rychlé protiútoky Šachtaru vypadají opravdu nebezpečně. Tentokrát však jeden z nich nebyl dotažen do konce, překazil jej už ve středu hřiště Daniel Wass.
17
Celta rozjížděla další svou akci přes pravého beka Roncagliu. Jeho dlouhým míč ovšem skončil v moci obrany domácího týmu.
16
Rohový kop Šachtaru nebezpečný nebyl. Naopak z protiútoku zakončoval Sisto. Jeho střelu však obrana Šachtaru Doněck zablokovala.
14
Nyní měl ukrajinský tým standardní situaci, ale ta nakonec nevyústila v žádné ohrožení branky Celty Vigo.
13
Iago Aspas je prvním hráčem zápasu, který vidí žlutou kartu. Svůj faul spáchal na vlastní polovině , ale hodně daleko od branky Álvareze.
12
Šachtar nastoupil do zápasu s tím, že si odvezl ze Španělska náskok a snaží se hlavně kontrolovat balón. Zároveň ale ukázal, že když bude ta možnost, nebude se rozhodně bát situaci zakončit.
10
Šachtar měl obrovskou šanci, málem šel do vedení! Taison nacentrovl míč do vápna. Tam jej vyrazil Sergio Álvarez, ale jen k nohám Viktora Kovalenka. Ten okamžitě vypálil, ale Álvarez předvedl výtečný zákrok a míč znovu vyrazil.
10
Šachatru utekl míč do autu, blízko středové čáry bude vhazovat Roncaglia.
8
Vzápětí Srna ukázal i své ofenzivní vlohy. Jeho centr mířil na hlavu Freda, ještě před ním ale míč odhlavičkoval Facundo Roncaglia.
8
Sisto se snažil prohnat po levém křídle kolem Srny, ale zkušený chorvatský obránce se obejít nenechal a míč získal.
7
Hosté se ve středu hřiště dopustili faulu, ukrajinský celek může v klidu rozehrát.
5
Znovu to byl Švéd Guidetti, na kterého směřoval vysoký míč do šestnáctky. Nakonec akci zakončoval Iago Aspas, ale branku netrefil.
5
K zakončení se na druhé straně protlačil John Guidetti, ale jeho střela byla zablokována Ismailym.
3
O první střelu zápasu se postaral Taison, který byl na levé straně volný, ale nebyl vůbec přesný, branku vysoko přestřelil.
2
Míči nyní vládne Šachtar, který do své rozehrávky zapojuje i brankáře Pjatova.
1
Celta vedla svůj útok po levé straně. Pione Sisto byl od míče sice odstaven, ale hosté budou moci vhazovat.
1
Kapitáni Srna a Mallo se mezi sebou už pozdravili, stejně jako se sudími, kteří jsou ze Slovniska. Tím hlavním je Slavko Vinčić.
Oba týmy již nastupují na trávník, brzy si poslechnou hymnu Evropské ligy.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev, Fred – Marlos, Kovalenko, Taison – Blanco Leschuk.
Náhradníci: M. Ševčenko – Bernard, Borjačuk, Butko, Kučer, Stěpaněnko, Zubkov.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – J. Castro, Fontàs, Cabral, Roncaglia – P. Hernández, Wass, Mallo (C) – Aspas, Guidetti, Sisto.
Náhradníci: Blanco – Bongonda, Díaz, Sergi Gómez, Jozabed, Planas, Rossi.

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič.
První vzájemný zápas

Utkání ve Španělsku bylo hodně vyrovnané a domácí Celta byla možná o něco lepší, ale Šachtar hrál velmi zkušeně a nakonec si dokráčel pro vítězství 1:0, když se prosadil Blanco Leschuk, který hrál první zápas za ukrajinský celek v Evropské lize.
FK Šachtar Doněck

Ukrajinský celek patří k favoritům Evropské ligy, ale s Celtou to nebude mít vůbec jednoduché. Do vyřazovacích bojů se Šachtar probojoval ze skupiny H, kterou vyhrál.

Skupina H:
1. Šachtar 18 bodů
2. Gent 8 bodů
3. Braga 6 bodů
4. Konyaspor 1 bod

Ukrajinci jak v lize, tak v Evropské lize spoléhají hlavně na Brazilce Taisona, který v základní skupině nastřílel čtyři branky. Tři přidal Ferreyra.
Real Club Celta de Vigo

Španělský celek byl v základní skupině G, kde nakonec obsadil druhé místo a možná trochu překvapivě postoupil do vyřazovacích bojů.

Skupina G:
1. Ajax 14 bodů
2. Celta 9 bodů
3. St. Lutych 7 bodů
4. Panathinaikos 1 bod

V základní skupině spoléhal španělský celek hlavně na Guidettiho, který se trefil třikrát. Dvě branky přidal Aspas a Orellana. Celta si to v pohárové Evropě hlavně užívá.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu vyřazovací zápasy a my budeme sledovat odvetný duel mezi Šachtarem Doněck a Celtou Vigo. Favoritem jsou dnes domácí, kteří ve Španělsku vyhráli 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.