Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!
Dnešní utkání mezi Steauou Bukurešť a Villarealem je tedy u konce. Ve druhé půli jsme neviděli ani jednu branku a celky se tedy rozešly smírně remízou 1:1. Nutno říci, že jsme nesledovali nikterak atraktivní zápas a jako jediný byl blízko rozhodnutí William Amorim, jenž na začátku druhé půle trefil břevno. Domácí tak mají po druhém utkání v rámci Evropské ligy jen jeden bod, naopak Villarreal se se čtyřmi body drží na čele skupiny.
90+4
90+3
Dobře zahraný volný kop mířil trochu moc doprostřed brány a Niță míč zpod břevna vytěsnil na roh. Po něm byl k vidění velký závar, ale hosté nadvakrát nedokázali propálit hromadu těl před sebou.
90+3
Ještě jedna šance pro hostující celek! N'Diaye byl napravo povalen soupeřem a je tady přímý volný kop ze solidní vzdálenosti.
90+2
Villarreal drží hru ve střední části hřiště. Nějaký zběsilý úprk dopředu rozhodně nemůžeme očekávat.
90+1
Po volném kopu hosté odvrátili míč na rohový kop, avšak následně se ke střele prodral Jakoliš. Jeho rána, zřejmě mířící vedle, skončila zákrokem Andrése Fernándeze.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty. První z nich začne Steaua standardní situací.
89
Poslední změna v sestavě Steauy Bukurešť. Ze hřiště odchází William Amorim, který v největší šanci druhé půle trefil břevno. Na poslední minuty si na hřišti poběhá Ovidiu Popescu.
89
Na pravé straně se pokusil uvolnit Castillejo, nicméně přes dobře bránícího Momčiloviće neodkázal odcentrovat a míč poslal jen za brankovou čáru.
88
Utkání pomalu spěje ke svému konci. S míčem u nohou hrají stále hostující borci, kteří by jistě rádi rozhodli zápas ve svůj prospěch.
86
Steaua hru přesunula až k Fernándezovi, avšak ten si míč v pohodě stáhl ze vzduchu a už rychle rozehrává na své spoluhráče.
85
Po debat mezi sudím a domácím brankářem došlo k rozehrání rohového kopu, avšak ani tentokrát si Villarreal nepřipravil zakončení.
84
Villarreal je nyní lehce aktivnější a po teči Sulleye bude zahrávat další rohový kop. Uvidíme, zda tato standardní situace konečně přinese něco zajímavějšího.
83
Z rohového kopu hosté nezahrozili, ale stále zůstávají u míče. Vrátit se však musí až k vlastnímu brankáři.
82
Poslední střídání Villarrealu. Cédric Bakambu zaujal místo Rafaela Borrého.
81
Ouu to mohla být velká šance! Hosté se dostali do zajímavě vypadající akce, když roztáhli hru na levou stranu pokutového území, avšak posléze přišel před Nițu poněkud zbytečný a hlavně nepřesný centr.
80
Utkání se nám přehouplo do poslední desetiminutovky. Poblíž půlící čáry kombinovali hosté, ale dobře zapracoval Sulley, jenž zahájil rychlou akci Steauy.
79
Po střídání Steauy Bukurešť se pokračuje ve hře. V ofenzívě byla právě domácí jedenáctka, nicméně k ničemu zajímavému její snaha nevedla.
77
Domácí střídají hned dvojnásobně. Adrian Popa s Bojanem Golubovićem míří na lavičku, opačný směr nabrala dvojice Antonio Jakoliš – Florin Tanase.
77
76
Golbuvić šel do skluzu, Alfred N'Diaye (VLR) mu trochu enchtíc přišlápl nohu a odměnou mu je žlutá karta.
75
Domácí jsou nyní v posledních minutách více zatažení a to se nemusí vyplatit. Mezitím trenér Steauy přichystal první střídání rumunského týmu.
74
Standardní situace k ničemu nevedla a naopak musel Antonio Rukavina (VLR) zastavit hrozící brejk. Hrál rukou a po zásluze vidí žlutou kartu.
73
Hosté budou zahrávat standardní situaci, ale ještě předtím dochází ke střídání. Na hřišti se objevuje Roberto Soriano, který nahradil značně unaveného Denise Čeryševa.
71
Už už to nyní vypadalo na šanci Rafaela Borrého. Na poslední chvíli ale zasáhla defenzíva Steauy a celou akci navíc doplnil ofsajd hostujícího forvarda.
70
Hraje se na polovině Villarrealu. "Žlutá ponorka" se ale brání velmi precizně a místy může vyrážet do protiútoků.
69
Niță teď musel vyřešit velmi nepříjemnou přízemní přihrávku z levé strany. Zvládl to a naopak musela dávat pozor obrana Villarealu. Ani domácí se však neprobili až ke střele.
68
Další pokus o postupný útok Steauy končí neúspěchem. Dopředu se naopak rychle derou hosté.
67
Domácí jsou stále aktivnější, nicméně k zakončení se vůbec nedostávají. Andrés Fernández může být relativně stále v klidu.
65
Konečně to po rohu vypadalo nadějněji. K hlavičce se totiž protlačil Momčilović, který však tísněn nedokázal pořádně zakončit a poslal míč vedle.
64
Steaua pokračuje v převaze a vybojovala již čtvrtý rohový kop. K jeho rozehrání už přibíhá Fernando Boldrin.
63
Je tady první střídání zápasu. Hostující Alexandre Pato má odpracováno a na hřiště už vbíhá Samuel Castillejo.
62
Hraje se opět převážně ve středu hřiště. Oba týmy se snaží především o precizní defenzívu.
61
Na levé straně měl opravdu hodně prostoru Amorim, ale místo přihrávky na něj volil jeden z domácích hru přes střed. Rozhodně se nejednalo o ideální volbu.
60
Velmi dobrý centr do pokutového území rumunského týmu přišel z pravé strany. Domácí kapitán Tosca si ale pohlídal Pata a odvrátil jedovatou přihrávku.
58
Na druhou stranu rychle zaútočili domácí. Dobrým návratem akci soupeře zastavil až Denis Čeryšev, který míč zakopl do autu.
57
Po několika minutách bez výrazné aktivity se Jonathan dos Santos pokusil provětrat defenzívu Steauy. Přihrávka na něj však byla příliš dlouhá.
55
Jenže místo útočení se Steaua musela záhy soustředit na defenzívu a vysvobozením je až nedovolený zákrok Rafaela Borrého (VLR).
54
Ani po delší době se Villarreal nedostal blíže k bráně. Míč tak přebírají znovu domácí, kteří se snaží najít mezeru ve středu hřiště.
53
Až nyní se hostující fotbalisté na trvalo dostávají k míči a pomalu kombinují u půlící čáry. Dopředu se ale zatím příliš netlačí.
51
Místo pokutového kopu zahrávali domácí "jen" rohový kop, ze kterého nebezpečí pro Fernándeze vůbec nepřišlo. Standardní situace tohoto typu zatím nejsou zahrávány ideálně.
50
Domácí jsou na začátku druhé půle jednoznačně aktivnější. Nyní se kolem sudího sesypalo hned sedm hráčů Steauy, avšak ukrajinský rozhodčí penaltu za ruku jednoho z hostů neodpíská!
49
Aktivní Amorim už se zase zapojil do kombinace, ale tentokrát ranou z 25 metrů poslal míč vysoko nad.
47
Steaua byla velmi blízko vedení! Na levé straně si míč na střelu navedl William Amorim a jeho parádní projektil zpoza pokutového území se zastavil až na břevnu! Následnou střelu si už Andrés Fernández pohlídal.
46
Oba celky vstoupily do druhé půle beze změn v sestavě. Výkopem tentokrát poločas zahájili pochopitelně hosté.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani vteřinu a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 1:1. Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří se zásluhou Rafaela Borrého dostali do vedení, avšak ve 20. minutě domácí využili velkého zaváhání hostujícího gólmana a Muniru Sulley rychle vyrovnal. Před druhou půlí je tak utkání zcela otevřené.
45
45
Vypadalo to na Popu, ale nakonec z "přímáku" pálil Boldrin, jenž trefil jen zeď a takto sraženou střelu si Andrés Fernández bez problémů pohlídal.
44
William Amorim si počínal velmi dobře a za hranici pokutového území byl poslán k zemi. Zajímavá standardní situace v závěru prvního poločasu.
43
Byl to sám Jonathan dos Santos, který obstaral rozehrání volného kopu. Centr na levou stranu pokutového území byl ale bez potíží odvrácen.
41
Rychlá akce Villarrealu byla zastavena nedovoleným zákrokem na Jonathana dos Santose. Sulley se sice diví, ale do souboje s dos Santosem šel tak trochu bezhlavě.
40
Ztráta hostů mohla vyústit v rychlý brejk, ale celá akce domácích byla téměř zastavena a výsledný centr z pravé strany se stal kořistí André Fernándeze.
39
Sice se nic moc neděje, ale hosté mají přeci jenom více ze hry a snaží se tvořit. Steaua se nyní moc nedostává na polovinu soupeře.
38
Přeci jenom se jeden z hostů ocitl v pokutovém území a po souboji se soupeřem upadl. O faul se ale jednoznačně nejednalo.
37
Nițovi se vůbec nepovedl odkop míče a vhazovat tedy budou hosté. Nedá se ale očekávat nějaký rychlý postup na dostřel brány domácího týmu.
36
Steaua defenzívu soupeře chtěla překonat vysokým centrem, nicméně Adrian Popa byl usvědčen z poměrně jasného ofsajdu.
35
Opravdu teď není moc, co zmiňovat. Hraje se především ve středu hřiště a týmy se v kombinaci pomalu střídají díky chybám soupeře. Doufejme, že se herní projev celků výrazně změní.
33
Kombinace Villarrealu vůbec k ničemu nevedla a proto hrají domácí. Ti se však také pohybují na vlastní polovině a k ohrožení Fernándeze mají velmi daleko.
32
Dlouhý nákop Nițy sice našel hlavu jednoho z domácích, ale ten míč prodloužil jen pro defenzívu španělského celku. Villarreal tak znovu může pozvolna kombinovat.
31
Ani po tomto rohu nedokázali hosté ohrozit Nițu v bráně Steauy Bukurešť. Po chvíli je navíc pískán ofsajd Villarrealu.
30
Až příliš důrazně šel nyní do souboje Gabriel Tamaș, který povalil Ángela. Následný centr ze standardní situace byl odvrácen jen za cenu rohového kopu.
29
Sledujeme poměrně nezáživnou pasáž. U míče jsou stále hosté, ale ti se pořád ne a ne dostat od půlící čáry. Hra je nyní na obou stranách velmi statická.
28
Villarreal se snaží trochu uklidnit hru a kombinuje poblíž vlastního pokutového území. Napadání Steauy není moc výrazné a tak "Žluté ponorce" nic nehrozí.
27
Rovněž na levé straně se nyní k centru pokusil prodrat Popa. Po rychlém manévru mu ale míč od kopačky zamířil za brankovou čáru a následný centr tak byl zbytečný.
26
Na levé straně nyní nepochodil Čeryšev. Ruský záložník byl zcela bez problémů pohlídán a je z toho jen autové vhazování ve prospěch rumunského týmu.
24
Na druhé straně registrujeme také velmi nepovedený atak, jenž ukončil až Andrés Fernández, jenž se v klidu a neatakován chopil míče.
23
Nedovolený zákrok předvedl pro změnu jeden z domácích. Přetažený centr ze standardní situace se snažil usměrnit Pato, nicméně i na něj byl míč příliš vysoký.
22
Po inkasované brance se Villarreal snažil kombinovat na útočné polovině. Výsledkem byl ale pouze útočný faul u postranní čáry.
20
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Po rohu rozehraném nakrátko poslal Amorim na Fernándeze prudký míč z velkého úhlu, hostující obránce tuto střílenou přihrávku těžce podcenil a míč přes něj prošel před osamoceného MUNIRA SULLEYE! Ten měl jednoduchou práci a poslal kulatý předmět do prázdné brány.
19
Pomalu, ale jistě se Steaua přesunula hlouběji na útočnou polovinu. William Amorim na levé straně vybojoval rohový kop
18
Domácí hráči se v kombinaci pomalu zlepšují, avšak blíže k Fernándezově bráně se dostávají opravdu velmi těžce. Villarreal se stále prezentuje aktivním přístupem.
17
Stejně jako hosté ani domácí z rohu nedokázali zahrozit. Defenzíva Villarrealu míč bez větších problémů odvrátila až k polovině hřiště.
16
William Amorim dobře zapracoval, když za pokutovým územím podržel míč a roztáhl hru doleva. Popův centr byl zablokován, ale k vidění bude rohový kop.
15
Gabriel Tamaș už nehodlal vymýšlet další kombinaci a napálil míč z úctyhodné vzdálenosti. O několik metrů však přestřelil!
14
Až teď se do kombinace dostávají i domácí fotbalisté. Z levé strany se pokusil odcentrovat Golubović, avšak jeho prudká přihrávka vzduchem trefila jen prvního bránícího soupeře.
13
Opět jsou u míče hosté, kteří se pomalými kroky posouvají dopředu. Steaua nyní vůbec neví, co hrát.
12
A rychle přichází další ohrožení Nițy! Zajímavým pokusem se prezentoval Alexandre Pato, jenž však naštěstí pro domácí těsně minul bránu.
11
Španělský tým v posledních minutách jednoznačně přebral iniciativu a znovu kombinuje poblíž půlící čáry.
9
Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté jdou zničehonic do vedení! Bruno Soriano poslal dopředu zajímavou kolmici, kterou defenzíva Steauy trestuhodně podcenila a před Nițou se záhy zjevil RAFAEL BORRÉ. Útočník Villarrealu si na zádech udržel Toscu a střelou mezi nohy domácího brankáře otevřel skóre zápasu.
9
Velmi dobře to nyní na levé straně zamýšlel Denis Čeryšev, který si píchl míč a měl před sebou kousek volna. Nakonec ale kulatý předmět zamířil až za brankovou čáru.
8
Na začátku osmé minuty registrujeme první střelu na bránu. Technickým kopem zpoza vápna to zkoušel Amorim, nicméně míč letěl přímo doprostřed brány.
7
Poměrně nejistý zákrok defenzivní dvojice domácích na levé straně přináší další rohový kop Villarrealu. Tosca se snažil, ale míč na hřišti nezachránil.
6
Ani po rohovém kopu hosté nedokázali ohrozit domácího gólmana. Zůstanou sice u míče, ale vrací se až na vlastní polovinu.
5
Přetažený centr na zadní tyč odvrátila pozorná defenzíva Steauy. Následuje však rohový kop.
4
Tentokrát se faulem provinil jeden z domácích fotbalistů a Villarreal tak může zahrát první standardní situaci. Kopat se však bude až od středového kruhu.
3
Steaua má zatím jednoznačně více ze hry. Hosté se prakticky nedostali k míči a zatím pouze běhají kolem domácích fotbalistů.
2
Bonera vletěl do souboje s Boldrinem jako utržený ze řetězů a poté, co ho zezadu srazil k zemi, je mu sudím důrazně domlouváno.
1
Domácí zahájili utkání dlouhým nákopem, avšak následně se museli vrátit k půlící čáře a volí postupnou rozehrávku. Villarreal však velmi dobře napadá.
1
Fotbalisté jsou připraveni na hrací ploše. Předzápasový los vyhrál hostující kapitán Bruno Soriano, který si vybral stranu. Výkopem tak zápas zahájí domácí Steaua.

FC Steaua Bukurešť: Niță – Tamaș, Moke, Tosca (C), Momčilović – Bourceanu, Muniru Sulley – A. Popa, Boldrin, Amorim – Golubović.
Náhradníci: Stancioiu – Mitrea, Tudorie, F. Tanase, Jakoliš, Achim, O. Popescu.

Villarreal CF: Andrés Fernández – Antonio Rukavina, Musacchio, Bonera, Ángel – J. dos Santos, N'Diaye, B. Soriano (C), Čeryšev – Borré, Pato.
Náhradníci: Barbosa – M. Gaspar, Álvaro González, Hernández, Bakambu, Castillejo, R. Soriano.

Rozhodčí: Jevhen Aranovskij – Olexandr Vojťuk, Serhij Bekker (vš. UKR).
Hlavním rozhodčím utkání dnes bude Jevhen Aranovskij, kterému budou jako asistenti pomáhat Olexandr Vojťuk a Serhij Bekker. Všichni rozhodčí včetně brankových a čtvrtého sudího jsou z Ukrajiny.
Poslední vzájemné zápasy se datují do roku 2005, kdy se týmy utkaly v rámci osmifinále Poháru UEFA. Po úvodní bezbrankové remíze v Rumunsku tehdy dokázal postoupit VIllarreal, který doma zvítězil 2:0! O obě branky se postaral Juan Riquelme.
VILLARREAL CF

Španělský tým zatím prožívá výbornou sezónu a to se týká také Evropské ligy. Již od druhé minuty prvního utkání s Curychem sice Villarreal doma prohrával, avšak do konce poločasu dokázal vsítit dvě branky a zápas dotáhl do vítězného konce. Loňský semifinalista Evropské ligy si navíc výborně vede i ve španělské La Lize, ve které zatím neprohrál a po šesti utkáních je čtvrtý.

FC STEAUA BUKUREŠŤ

Domácí celek se po neúspěšné snaze o postup do základní skupiny Ligy mistrů musí spokojit jen s Evropskou ligou a vstup do ní mu vůbec nevyšel. Steaua se v prvním zápase EL představila na půdě tureckého Osmanlisporu a výsledkem byla prohra 0:2. Jedním z rozhodujících faktorů zápasu bylo vyloučení Gabriela Enacheho, jenž se do sprch pakoval v nastaveném čas prvního poločasu a dnes tak Steauě bude chybět. V domácí lize si však tým z Bukureště vede výborně a je na první pozici.

25.9.2016 Voluntari – Steaua 2:3
22.9.2016 Steaua – Kluž 1:2
18.9.2016 Temešvár – Steaua 0:1
15.9.2016 Osmanlispor – Steaua 2:0
11.9.2016 Steaua – Astra Giurgiu 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.