Domácí fotbalisté vyhrávají tento zápas naprosto jednoznačně. Bern si poradil s Astanou. Po prvním poločase platil bezbrankový stav, ve druhém poločase domácí vstřelili tři góly a vyhráli 3:0.
90+3
90+3
Probíhá poslední minuta nastaveného času.
90+2
Nemanja Maksimović se probojoval do zakončení, s jeho střelou si brankář domácích poradil. Dorážka Juniora Kabanangy mířila nad branku.
90+1
Patrick Twumasi rozehrává rohový kop svého týmu. Do zakončení se nikdo ze spoluhráčů nedostal.
90
Tři minuty se budou nastavovat.
90
Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, zda se bude nastavovat.
88
Domácí hrají naprosto v pohodě, Kwadwo Duah se probojoval do zakončení, jeho rána končí mimo branku.
87
Patrick Twumasi rozehrává rohový kop hostujícího celku. Na centr nikdo nedosáhl, a tak hraje Bern.
87
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Serikžan Mužikov, přichází Abaj Žunussov.
85
Alexander Gerndt stál na konci další útočné akce domácích, ale zakončit nedokázal.
84
Patrick Twumasi se probojoval do střelecké pozice, ale branku ohrozit výrazněji nedokázal.
83
Astana se snaží něco vymyslet, ale do výraznější šance se nemohou hostující fotbalisté probojovat.
81
Rohový kop pro hostující celek, ale obrana Bernu dokázala míč dopravit do bezpečné vzdálenosti. Následně pak centr za strany chytil brankář.
80
Deset minut zbývá do konce druhého poločasu, uvidíme, zda sudí nějakou tu minutku nastaví.
78
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Guillaume Hoarau, přichází Kwadwo Duah.
77
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Djordje Despotović, přichází Gevorg Nadžarjan.
76
Zápas je rozhodnutý, v poklidném tempu se dohrává. Astana se nikam nežene a snaží se neinkasoval další branku.
73
Guillaume Hoarau se znovu probojoval do zakončení, tentokrát byl hostující brankář připravený.
71
Young Boys právě vstřelil branku!
V pohodě hrající domácí navyšují své vedení, postaral se o to THORSTEN SCHICK. Michael Frey vystřelil na branku, gólman míč jen vyrazil a dorážející hráč měl snadnou úlohu. Asistence: Michael Frey.
70
Dvacet minut zbývá do konce zápasu a hostující FC Astana není vůbec ve snadné situaci.
69
Velmi rychle získali domácí fotbalisté dvoubrankové vedení, které se pokusí udržet až do konce.
67
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Linus Obexer, přichází Loris Benito.
66
Po krásné akci se domácí dostávají do dvoubrankového vedení. Thorsten Schick našel přihrávkou volného GUILLAUMEA HOARAUA, který pohodově zakončoval do odkryté braky. Asistence: Thorsten Schick.
64
Následně měli domácí rohový kop, který neproměnili. na druhé straně to výborně udělal Junior Kabananga, který se uvolnil a zakončil. Jeho střelu skvěle zastavil domácí brankář. Yvon Mvogo.
63
V 63. minutě se k velké radosti fanoušků na stadionu dostávají domácí fotbalisté do vedení. Alexander Gerndt našel výborným pasem MICHAELA FREYE, který zakončil zcela přesně. Asistence: Alexander Gerndt.
61
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Michael Frey.
61
Půlhodiny hry zbývá do konce zápasu, sledujeme fotbal nenabízíející mnoho šancí.
58
Hostující Junior Kabananga byl v postavení mimo hru, což neuniklo rozhodčímu.
57
Sledujeme rychlý fotbal, který nenabízí mnoho střeleckých pokusů. Domácí celek má více ze hry, ale nemůže vstřelit gól.
55
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Jurij Logviněnko, přichází Sergej Malij.
55
Nyní se do střelecké pozice probojoval Alexander Gerndt. Minul branku.
54
Domácí Bern je aktivnějším týmem, do zakončení se dostal Leonardo Bertone. I tentokrát je připravený brankář soupeře.
52
Domácí hodně aktivní Guillaume Hoarau se dostal do další střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář Nenad Erić
48
Obrovská šance pro domácí celek. Na brankáře mířil Guillaume Hoarau, nejprve byla jeho rána zblokovaná, pak minul branku.
47
Druhý poločas pokračuje v poklidném tempu. Domácí mají míč pod kontrolou.
46
Mnoho zajímavých momentů jsme v prvním poločasu neviděli. Oba týmy míří do kabin za bezbrankového stavu. Optickou převahu měli hráči Bernu.
45+1
45+1
Domácí fotbalisté se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, po tlaku hostů nyní Bern přebírá otěže zápasu.
45+1
Jedna minuta se bude nastavovat.
45
Hostující Serikžan Mužikov má k dispozici rohový kop.
45
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
44
Nemanja Maksimović se probojoval ke střele z úhlu, jeho pokus končí mimo branku.
43
FC Astana se snaží něco vymyslet, ale z poloviny hrací plochy lze branku ohrozit jen velmi obtížně.
42
Serikžan Mužikov a Junior Kabananga se dostali s míčem do zajímavé pozice, ale ani jeden z hostujících hráčů nedokázal rychlou akci zakončit.
40
Pět minut zbývá do konce prvního poločasu, aktivnější jsou nyní hosté. Domácí fotbalisté se ale celkem v pohodě brání.
38
Úvodní poločas se blíží do finální části, na první branku stále ještě čekáme.
37
Hosté mají k dispozici volný kop z dobré vzdálenosti. Patrick Twumasi uvede míč do hry. Jeho ránu zblokovala obrana, autové vhazování pro Astanu.
36
Michel Aebischer se dostal do výborné střelecké pozice, jeho ránu tečoval obránce jen malý kousek nad branku, následuje rohový kop.
34
Nenad Erić dlouhým nákopem posílá své kolegy do útoku. Domácí svou šanci neproměnili, Thorsten Schick mířil mimo branku.
32
Mnoho zajímavých momentů první půlhodinka hry nepřinesla. Sledujeme klidný fotbal.
Thorsten Schick centroval před branku, s jeho pokusem neměl problém hostující brankář, který nenechal akci pokračovat. Naopak dlouhým nákopem poslal do šance své spoluhráče.
30
Domácí fanoušci velmi hlasitě podporují své oblíbence. Bern má výbornou kulisu, stadion je velmi slušně zaplněný.
29
Nemanja Maksimović byl nachytaný v postavení mimo hru, pomezní sudí si toho všiml.
28
Serikžan Mužikov zahájil akci, ve které jeho spoluhráči pokračovat nemohli, neboť obrana domácích zapracovala výborně. Následně se do šance dostal Guillaume Hoarau. Ten byl ovšem čistě zneškodněn.
27
Aktivnější jsou domácí, kteří po faulu Igora Šitova mají k dispozici volný kop. Astana se nyní musí bránit tlaku soupeře.
25
Nyní se hraje na polovině hrací plochy, kde je k vidění velké množství osobních soubojů a soubojů o míč.
23
Thorsten Schick rozehrával přímý kop. S jeho centrem si poradila obrana, a tak se směr hry otáčí.
22
Junior Kabananga centrem z levé strany hledal před brankou volného Dmitriej Šomka. Ten se k míči nepropracoval.
20
Hostující Astana se dostala do střelecké pozice, Serikžan Mužikov branku výrazně minul. Jeho rána mířila o hodně nad branku.
18
Hostující útočník Junior Kabananga se dostal do postavení mimo hru, čehož si všimli rozhodčí. Hra je přerušena.
17
Dlouhou dobu se Astana snažila něco vymyslet před brankou soupeře, ale neuspěla. Pak domácí obrana odehrála míč daleko od své branky.
16
Dmitrij Šomko vhazuje na útočné polovině, následně se celý proces bude opakovat ještě dvakrát, neboť domácí obrana dostává míče jen do autu.
15
Nad hrací plochou je poměrně hustá mlha, viditelnost není zdaleka optimální.
12
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Oba týmy hrají zodpovědně směrem do obrany.
10
Rohový kop také pro hosty, následně se míč od hráče Astany odrazil mimo hrací plochu. Yvon Mvogo uvede míč do hry odkopem od branky.
9
Domácí fotbalisté jsou v prvních deseti minutách jednoznačně aktivnější.
8
První rohový kop zápasu rozehrává domácí Leonardo Bertone. Následoval centr před branku, který byl nepřesný.
8
Guillaume Hoarau se dostal do zajímavé pozice pro střelu, ale nezakončil.
7
Astana se musí bránit tlaku soupeře, zatím se jí to daří na výbornou. Do útoku se dostal Djordje Despotović. O míč jej připravil obránce Bernu.
6
Bern se nikam nežene, snaží se něco vymyslet, postupně kombinuje a zapojuje do hry všechny hráče na hrací ploše.
4
Domácí fotbalisté jsou aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Do zakončení se dostal po centru Thorstena Schicka Leonardo Bertone. Jeho rána mířila vysoko nad branku.
3
Sledujeme klidný úvod zápasu. Dmitrij Šomko se dostal ke střele z velké dálky, a tak musel zasahovat domácí brankář.
1
Po centru Alexandera Gerndta musel zasahovat hostující brankář. Snadná práce pro Nenada Eriće
1
Domácí začínají aktivněji, Thorsten Schick vhazuje na útočné polovině soupeře.
1

BSC Young Boys Bern: Mvogo – Sutter, von Bergen (C), Obexer, Nuhu – Sanogo Junior – Schick, Bertone, Aebischer, Gerndt – Hoarau.
Náhradníci: Wölfli – Sulejmani, Frey, Gajić, Bürgy, Duah, Benito.

FC Astana: Erić (C) – Bejsebekov, Šitov, Logviněnko, Šomko – Maksimović, Cañas – Twumasi, Despotović, Mužikov – Kabananga.
Náhradníci: Mokin, Dujsen – Nadžarjan, Malij, Kulbekov, Žunussov, Alijev..
BSC Young Boys Bern z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s CS U. Craiovou 1:0, Austrií Vídeň 2:1 a Voluntari 2:1. Nestačil na Poli Temešvár 0:2 a CFR Kluž 1:2.
Tým FC Astana z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Bolognou 3:0, Plzní 4:1, Pescarou 3:2 a Laziem 2:0. Nestačil na AS Řím 1:2.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Evropské ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí BSC Young Boys Bern a FC Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.