Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : AC Milán - 15. března 2018   21:05

Arsenal
Arsenal
39' Welbeck  • 71' Xhaka (Ramsey) • 86' Welbeck
3:1
(1:1)
AC Milán
AC Milán
36' Çalhanoğlu  (Ricardo Rodríguez)
Arsenal
Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (11. Chambers), Monreal – Ramsey, Xhaka – Özil (80. Kolašinac), Wilshere, Mchitarjan (70. Elneny) – Welbeck.
Čech – Iwobi, Chambers, Maitland-Niles, Kolašinac, Elneny, Nketiah.
Eriksson – Klasenius, Wärnmark (vš. SWE)
Emirates Stadium, Londýn
AC Milán
G. Donnarumma – Borini, Bonucci, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Suso, Kessié (79. Locatelli), Montolivo, Çalhanoğlu (70. Bonaventura) – Cutrone (67. N. Kalinić), André Silva.
Storari – Bonaventura, N. Kalinić, C. Zapata, Biglia, Musacchio, Locatelli.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:9.
Je konec! Arsenal zvládl i domácí odvetu proti AC Milán a po vítězství 3:1 postupuje do čtvrtfinále letošního ročníku! Italský celek se přitom na Emirates Stadium ujal vedení! Ve 36. minutě se krásnou střelou prosadil Hakan Çalhanoğlu!O dvě minuty později však Welbeck upadl v pokutovém území a Arsenal kopal penaltu. Tu s přehledem proměnil právě faulovaný Danny Welbeck! Po přestávce se italský celek tlačil do útoku, jenže obrana Arsenalu v čele s výborným Ospinou dlouho odolávala. Dvacet minut před koncem navíc zaváhal Gianluigi Donnarumma a Granit Xhaka poslal Arsenal do vedení! O vyrovnání se mohl postarat střídající Kalinić, jenže Ospina byl znovu proti. Poslední slovo si tak pět minut před koncem vzal Danny Welbeck a svým druhým gólem napsal tečku za dnešním střetnutím!
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Suso ještě vykouzlil pěkný oblouček do pokutového území, kam si naběhl André Silva, jenže Susova pobídka byla o malý kousíček delší.
89'
Fabio Borini se pokusil o zakončení z úctyhodné vzdálenosti, jenže jeho dělovku pravačkou bez větších problémů zablokoval obránce Shkodran Mustafi.
88'
Už i početná skupinka příznivců AC Milán nyní utichla. Slyšet jde jen skandování spokojených příznivců Arsenalu, kteří ženou své oblíbence do čtvrtfinále.
86'
Arsenal právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Arsenal totiž přidává třetí branku! Jack Wilshere z levé strany odcentroval na malé vápno. Aaron Ramsey sice nechal hlavou vyniknout Donnarummu, ale k odraženému míči se dostal DANNY WELBECK a umístil jej do sítě!
85'
Kolašinac se zapojil do akce Arsenalu po levé straně. Jack Wilshere po jeho přihrávce dlouho otálel s rozehrávkou a Alessio Romagnoli jej obral o míč.
84'
Aaron Ramsey se v pokutovém území efektní kličkou zbavil hned dvojice hostujících zadáků, jenže touto parádou se nechal vytlačit mimo střeleckou pozici.
83'
Suso nabil Locatellimu na hranici pokutového území. Střídající fotbalista pohotově vyslal přízemní pokus, který stačil zablokoval dobře postavený Chambers.
82'
Kolašinac se krátce po svém příchodu na hrací plochu zapojil do hry. Poněkud riskantní malou domů zkomplikoval situaci Ospinovi, který míč raději odkopl do autu.
81'
Jack Wilshere dnes hraje vydařené utkání! Domácí záložník se na polovině hrací plochy natlačil před soupeře a nechal balón propadnout do zámezí.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Sead Kolašinac.
79'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Manuel Locatelli.
78'
Monreal roztáhl kombinaci Arsenalu až k postranní čáře. Domácí fotbalisté však pokazili přihrávku a odevzdali balón hráčům italského celku.
77'
Fantastický Ospina! Fabio Borini z pravé strany odcentroval do pokutového území, kde se k hlavičce probil Nikola Kalinić a fantastický Ospina proti jeho pokusu vytáhl skvělý zákrok!
76'
Bellerín se po krátkém ošetření zapojil zpátky do hry a ihned se vydal pomoci ofenzívě. Místo průniku do šestnáctky raději zvolil zpětnou přihrávku.
75'
Hra je přerušena! Na trávníku totiž zůstává sedět Héctor Bellerín, který se po zákroku jednoho ze soupeřů drží za levý kotník. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
74'
Utkání si užívají také příznivci Arsenalu! Fanoušci anglického celku cítí, že postup do čtvrtfinále Evropské ligy je opravdu blízko.
73'
Hostující celek po inkasované brance působí poněkud frustrovaně. AC se sice snaží útočit, jenže defenzíva Arsenalu dnes hraje velmi soustředěně.
71'
Arsenal se ujímá vedení! Nutno říci, že Gianluigi Donnarumma si nyní vybral slabší chvilku! GRANIT XHAKA vystřelil zpoza hranice pokutového území. Zdálo se, že hostující brankář jeho pokus zneškodní, ale míč se od něj nakonec odrazil za brankovou čáru!
71'
Suso na polovině hrací plochy nedovoleným způsobem atakoval Monreala a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Susi si na podobné zákroky musí dát pozor.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Mohamed Elneny.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Giacomo Bonaventura.
69'
Na druhé straně se do útoku vydal Leonardo Bonucci, na jehož parádní centr z pravé strany si v pokutovém území naskočil střídající Nikola Kalinić, jenže jeho hlavička skončila v Ospinových rukavicích!
68'
Následný roh se Arsenalu vůbec nepovedl. Balón přiletěl mezi hlavičkáře na značce pokutového kopu, jenže defenzíva AC byla důrazná.
67'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Nikola Kalinić.
67'
Héctor Bellerín se krásně prokličkoval do pokutového území. Domácí obránce chtěl odcentrovat na malé vápno, jenže defenzíva AC balón srazila na roh.
66'
Hosté nesehráli rohový kop vůbec špatně. Překvapivá přihrávka přiletěla na hranici pokutového území, jenže Montolivovi zakončení vůbec nesedla a balón končí vysoko na tribuně.
65'
Na druhé straně se za centrem z levého křídla tlačil Patrick Cutrone. Před útočníkem AC Milán hlavou přizvedl balón do bezpečí Calum Chambers.
64'
David Ospina dlouhým výkopem hledal Welbecka. Urostlý útočník Arsenalu si v hlavičkovém souboji s Bonuccim pomohl loktem a sudí mu odpískal útočný faul.
63'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Příznivci Arsenalu si jsou vědomi toho, že v případě postupu může Arsenal nadále pomýšlet na účast v Lize mistrů.
62'
Suso podle hlavního rozhodčího nasimuloval pád na hranici pokutového území a z rukou arbitra vidí žlutou kartu.
61'
Franck Kessié prošel s míčem u nohy až na polovinu Arsenalu, kde se dokonce zbavil obránce, jenže už nestačil přesně přihrát.
60'
Tohle měl být gól! André Silva odcentroval do pokutového území, kde se do akrobatického zakončení položil Patrick Cutrone, jenže těsně minul branku!
59'
Hakan Çalhanoğlu vymyslel přihrávku do pokutového území, kde po kontaktu s Bellerínem upadl André Silva. Sudí tentokrát pokutový kop neodpískal.
58'
Mesut Özil udržel pro Arsenal útočnou polovinu. Německý záložník ihned diriguje kombinaci svého celku na polovině AC. Arsenal hraje skvěle po taktické stránce.
57'
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává po nepovedeném zakončení ležet Aaron Ramsey, který se drží za nohu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
56'
Alessio Romagnoli vystoupil proti rozběhnutému Monrealovi a odkopl mu míč daleko od nohy. Důrazný obránce AC zatím hraje povedené utkání.
55'
Za dlouhou přihrávkou na hranici pokutového území sprintoval Silva. Domácí brankář David Ospina skvěle přečetl hru a schoval míč do rukavic.
54'
Suso se z hranice pokutového území levou nohou opřel do odraženého míče. Hostující záložník sice vypálil opravdu prudce, jenže jeho ráně scházela přesnost.
53'
Aaron Ramsey upadl po souboji na hranici pokutového území. Domácí záložník se sice diví, nicméně hlavní rozhodčí mu jasným gestem dává najevo, že se pískat nebude.
52'
Po rohovém kopu už Arsenal branku AC neohrozil. Vysoký centr přiletěl jen do míst, kde kralovali vysocí stopeři italského velkoklubu. Hosté mohou zaútočit.
51'
Henrich Mchitarjan dostal krásnou přihrávku do pokutového území a pohotově zakončil placírkou! Gianluigi Donnarumma jeho pokus na poslední chvíli vyrazil na roh!
50'
Fabio Borini na pravém křídle uvolnil krásnou přihrávkou Calhanogla, který pohotově odcentroval na malé vápno. Za míčem se dral Silva, ale Ospina měl k balónu blíže.
49'
Aaron Ramsey narýsoval krásnou kolmici mezi obránce AC Milán, jenže Danny Welbeck mu vrátil přihrávku do těžké pozice a Gianluigi Donnarumma si připsal snadný zákrok.
48'
Franck Kessié se zpoza hranice pokutového území pokusil překvapit domácího brankáře. David Ospina se rychle přemístil k levé tyči a míč schoval do rukavic.
47'
Nacho Monreal dlouhým náběhem podpořil ofenzívu Arsenalu. Aktivní obránce domácího celku se ve skluzu snažil odcentrovat, ale balón už nedohnal na hrací ploše.
46'
Italský celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Pokud chce AC Milán postoupit, nesmí inkasovat a musí vsítit nejméně dvě branky.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali opravdu parádní fotbal! Hned v úvodu utkání se v obrovské šanci zjevil André Silva, ale trefil jen boční síť. Na druhé straně hrozil Danny Welbeck, ale domácího útočníka vychytal Donnarumma. Skóre se měnilo ve 36. minutě, kdy se krásnou střelou ze střední vzdálenosti prosadil Hakan Çalhanoğlu! O dvě minuty později rozhodčí odpískal Rodríguezovi faul na Welbecka v pokutovém území a nařídil hodně spornou penaltu. S tou si s přehledem poradil sám faulovaný Danny Welbeck! Arsenal mohl jít do vedení v nastaveném čase, jenže Mchitarjan hlavou těsně minul.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Nacho Monreal (Arsenal FC).
45+1'
Ještě jedna velká šance pro Arsenal! Danny Welbeck předložil míč na malé vápno, kde se do zakončení hlavou probil Henrich Mchitarjan, ale těsně minul branku!
44'
Italský celek zahrával rohový kop. Prudký centr přiletěl na přední tyč, kde ve vzdušném prostoru kraloval stoper Calum Chambers. Arsenal poté zachránil ofsajd.
43'
Italský celek se snaží hrát aktivně. Fotbalisté AC v posledních minutách navýšili svou aktivitu a zápas rázem dostal potřebný náboj. Hraje se ve velkém tempu.
42'
A další žlutá karta! Za zatažení rozběhnutého soupeře ji dostává Borini!
42'
Héctor Bellerín vyslal prudkou přihrávku a náběhem si řekl a pobídku do pokutového území. Aaron Ramsey se ale rozhodl pro uklidnění hry.
41'
Alessio Romagnoli si po dalším sporném verdiktu rozhodčího pustil pusu na špacír a za odměnu dostává žlutou kartu!
39'
Je vyrovnáno! Sám faulovaný DANNY WELBECK se postavil k exekuci pokutového kopu a přízemní střelou uklidil míč do protipohybu brankáře!
38'
Žlutou kartu dostává Ricardo Rodríguez (AC Milán).
38'
Pokutový kop pro Arsenal! Danny Welbeck si naběhl na přihrávku do pokutového území a upadl v souboji s Rodríguezem! Po radě od asistenta se sudí rozhodl pro odpískání penalty!
36'
AC Milán právě vstřelil branku!
AC Milán se dostává do vedení! Drama je na světě! HAKAN CALHANOGLU si v blízkosti pokutového území krásně převzal přihrávku z levé strany a krásnou střelou pravačkou uklidil balón mimo Ospinův dosah!
36'
Na druhé straně se do útoku hnal Henrich Mchitarjan, jenže podle asistenta rozhodčího si nepohlídal své postavení a zjevil se v ofsajdu.
35'
Calum Chambers poslal Silvu k zemi. Rozhodčí měl souboj přímo před sebou a rozhodl se nechat pokračovat ve hře. Suso se poté dostal k centru, ale ohrozil jen podavače míčů.
34'
Shkodran Mustafi se pokusil překvapit obranu italského celku dlouhým obloučkem za obranu. K jeho přihrávce měl nejblíže obránce Ricardo Rodríguez.
33'
Franck Kessié mohl centrovat do pokutového území, kde byli hned čtyři fotbalisté v černém. Sám ale dlouho váhal a důrazný Ramsey jej obral o míč.
32'
Henrich Mchitarjan se po souboji na polovině hřiště dohadoval s čárovým rozhodčím o tom, že Arsenal má vhazovat. Sudí ale nařídil balón ve prospěch AC.
31'
Po delší době se do útoku vydalo milánské AC. Suso si křikl o přihrávku do pokutového území, ale Franck Kessié raději roztáhl hru do křídla. Hostům zatím schází přímočarost.
30'
Arsenal po půlhodině hry zahrával svůj druhý rohový kop. K odraženému míči se na hranici šestnáctky probil Aaron Ramsey, který se nechal vytlačit do svízelné pozice.
29'
Aaron Ramsey je zatím dirigentem domácího celku. Záložník Arsenalu vymyslel krásnou přihrávku na levé křídlo, kde byl Monreal. Domácí opět kombinují kolem pokutového území.
28'
André Silva se z levé strany snažil prosmýknout do pokutového území, jenže důrazný Shkodran Mustafi se mu postavil do cesty a nepustil útočníka do pokutového území.
27'
Aaron Ramsey si dlouhým náběhem řekl o přihrávku za obranu italského celku, jenže Nacho Monreal dlouho otálel a nakonec obrátil hru na obránce. Ramsey se hodně zlobí!
26'
Danny Welbeck se v pokutovém území uvolnil do střelecké pozice a vypálil levačkou! Gianluigi Donnarumma však utěsnil prostor na přední tyči a dělovku vyrazil!
25'
Po rohovém kopu hostující celek sice zůstal s balónem na polovině Arsenalu, nicméně Hakan Çalhanoğlu vyslal vysoký centr, který propadl do zámezí.
24'
Suso kouzlil s míčem u nohy na hranici pokutového území. Hostující fotbalista se zbavil svého strážce, jenže obrana Arsenalu jeho centr srazila na roh.
23'
Aaron Ramsey pronikl do pokutového území a zpětnou přihrávkou se snažil najít Henricha Mchitarjana. Jeho zpětnou pobídku ale vypíchl obránce Bonucci.
22'
Tentokrát už se anglický celek dostal do pokutového území. Aaron Ramsey lehkým dotykem prodloužil míč k nohám Mchitarjana, jenže na jeho oblouček nedosáhl nikdo v červeném dresu.
21'
Héctor Bellerín měl moře prostoru na pravém křídle. Místo centru do pokutového území však zvolil zpětnou přihrávku na Jacka Wilshera. Arsenal nikam nespěchá.
20'
Fabio Borini se z pozice pravého obránce vydal napadat rozehrávku Arsenalu. Bývalý fotbalista Liverpoolu by měl ze své pozice dělat obraně domácích problémy.
19'
Patrick Cutrone si sice naběhl na krásný oblouček za obranu Arsenalu, ale podle asistenta rozhodčího stál v době přihrávky za hranicí ofsajdu!
18'
Danny Welbeck si brousil zuby na nadýchanou přihrávku za obranu italského celku. Do parády si jej vzala hostující stoperská dvojice a Alessio Romagnoli odkopl balón do bezpečí.
17'
Ricardo Rodríguez tentokrát dostal prostor na levém křídle a odcentroval do pokutového území. Jeho nadýchaný centr z hranice pokutového území odhlavičkoval střídající Chambers.
16'
Granit Xhaka na hranici pokutového území nedokázal procedit přihrávku na osamoceného Ramseyho. Jeho slabou přihrávku vystihl hostující Hakan Çalhanoğlu.
15'
Jack Wilshere si řekl o přihrávku na levou stranu, předal míč Mchitarjanovi, který se mu snažil vrátit přihrávku do pokutového území, ale na poslední chvíli zasáhl Bonucci.
14'
Mesut Özil diriguje rozehrávku Arsenalu v blízkosti pokutového území soupeře. Fotbalisté v červených dresech se však nemohou prodrat do zakončení.
13'
Héctor Bellerín si na pravé straně neporadil se zpracováním prudké přihrávky a míč mu pod kopačkou utekl do zámezí. Italský velkoklub bude vhazovat.
12'
Fotbalisté AC Milán sportovně odevzdali domácímu celku balón. Arsenal může rozvinout další útočnou akci od brankáře Ospiny. Hosté však skvěle napadají.
11'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Laurent Koscielny, přichází Calum Chambers.
10'
Laurent Koscielny si ublížil v hlavičkovém souboji před brankou AC Milán. Nejstarší hráč Arsenalu na hřišti vypadá, že v dnešním utkání nebude pokračovat.
9'
Riccardo Montolivo na vlastní polovině pokazil přenesení míče na pravou stranu. Jeho vysokou přihrávku vystihl Wilshere, který ihned rozjel útok Arsenalu.
8'
Héctor Bellerín hýří aktivitou. Po dalším dlouhém náběhu obdržel přihrávku na pravou stranu, nicméně napotřetí našel Mchitarjana v ofsajdovém postavení.
7'
Arsenal se v úvodních minutách nikam nežene. Domácí zadáci znovu zapojili do kombinace na vlastní polovině Ospinu, který musel dávat pozor na dobíhajícího Silvu.
6'
AC se nyní usadilo na polovině Arsenalu. Záložní řada domácího celku se však skvěle pohybuje a nenechává soupeři prostor ke kombinaci.
5'
Héctor Bellerín podruhé během krátké doby obdržel krásnou přihrávku na pravé křídlo. Domácí rychlích chtěl obejít Rodrígueze, jenže zadák AC srazil míč na roh.
4'
Do rozehrávky Arsenalu se zapojil také brankář David Ospina. Domácí gólman si poradil s dotírajícím Silvou a přenesl hru na pravou stranu hřiště.
3'
Na druhou stranu spěchal s míčem u nohy Héctor Bellerín, který odcentroval takřka od rohového praporku, ale přízemní pobídkou nenašel nikoho v červeném dresu.
2'
Hosté se hned v úvodu utkání dostali do obrovské šance! Na přihrávku z pravého křídla si v pokutovém území naběhl André Silva, jehož zakončení rozvlnilo boční síť!
1'
Arsenal obstaral výkop do dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, nicméně fotbalisté AC se rychle zmocnili balónu a mohou kombinovat.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Arsenal bude hrát v červeném, zatímco AC Milán přijelo v černých dresech.

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal – Ramsey, Xhaka – Özil, Wilshere, Mchitarjan – Welbeck.
Náhradníci: Čech – Iwobi, Chambers, Maitland-Niles, Kolašinac, Elneny, Nketiah.

AC Milán: G. Donnarumma – Borini, Bonucci, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Suso, Kessié, Montolivo, Çalhanoğlu – Cutrone, André Silva.
Náhradníci: Storari – Bonaventura, N. Kalinić, C. Zapata, Biglia, Musacchio, Locatelli.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark (vš. SWE).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Výsledek a statistiky prvního utkání

AC Milán – Arsenal 0:2
Branky
: 15. Mchitarjan (Özil), 45+4. Ramsey (Özil)

Karty: 60. Kolašinac (ARS), 72. Ramsey (ARS)

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:13.
Domácí fotbalisté, jak už bylo zmíněno, mají do odvety velmi dobrou pozici a na svém stadionu před svými diváky bude chtít postup do čtvrtfinále zpečetit. Hosté ovšem neprodají svou kůži lacino a jsou odhodláni s nepříznivým stavem bojovat, aby si vynutili alespoň prodloužení. Čeká nás tak velice zajímavý duel, který si rozhodně nenechte ujít.
První zápas

První utkání mezi oběma celky proběhlo přesně před týdnem a fotbalisté londýnského Arsenalu na hřišti AC Milán zvítězili 2:0. Mají tak výbornou pozici k postupu do dalšího kola, neboť dva góly na hřišti soupeře a žádný inkasovaný mohou v konečném součtu hrát velkou roli. Výhře fotbalisté Arsenalu dali základ už v prvním poločase. V patnácté minutě se trefil Henrikh Mkhitaryan a na jeho trefu pak navázal ve čtvrté minutě nastavení první části hry Aaron Ramsey. Ve druhé půli, ač se milánští hráči snažili něco s výsledkem udělat, už žádný gól nepadl a anglický celek tak mohl slavit veledůležitou a nadějnou výhru.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu odvety osmfinále play-off Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi anglickým týmem Arsenal FC a italským klubem AC Milán. Utkáním Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.