Marseille - Salzburg | ONLINE | 26.4.2018 21:05 | Evropská liga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Salzburg - 26. dubna 2018   21:05

Ukončeno
Marseille
Marseille
15' Thauvin (Payet) • 63' N'Jie (Payet)
2:0
(1:0)
Salzburg
Salzburg
Marseille
Sestavy:
Pelé – B. Sarr, Rami, Gustavo, Amavi – Maxime López (60. N'Jie), M. Sanson – Thauvin (80. Germain), Payet, Ocampos (52. Anguissa) – Mitroglu.
Náhradníci:
Escales – Rolando, Bedimo, N'Jie, Sertic, Germain, Anguissa.
Rozhodčí
Collum – McGeachie, Connor
Stade Vélodrome, Marseille
Salzburg
Sestavy:
Walke – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (81. Yabo), Samassékou, H. Wolf (68. Schlager), Valon Beriša – Hwang (60. Gulbrandsen), Dabbur.
Náhradníci:
Stankovic – Onguéné, Yabo, Minamino, Gulbrandsen, Pongračić, Schlager.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě to bude pro dnešek vše. Já vám děkuji za pozornost a zase někdy u evropského fotbalu na počtěnou!
Je za námi utkání, které výsledkově ovládl celek, jenž byl spíše efektivnějším než dominantnějším. Francouzskému celku zařídily skvělou pozici do odvety branky Thauvina a N'Jieho. Domácí borci toho ale dnes moc nepředvedli a lepším celkem na hřišti byl Salzburg. Tomu se ale nepovedlo dát branku, doma to bude mít hodně těžké.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Nejspíše poslední akce základní hrací doby. Hosté centrovali od levé lajny do vápna, kde byl jediný pozorný hráč a tím byl brankář Pelé. Marseille vítězí 2:0.
90+2'
Luiz Gustavo si pohlídal přihrávku do vápna a míč nechal dojet do autu. Hra bude pokračovat odkopem od branky Pelého, jenž je blízko čistému kontu.
90+1'
Následně dostal míč do vápna Valon Beriša, jenž si míč zpracoval a následně upadl. Nyní to ale na jednoznačnou penaltu nejspíše nebylo...
90'
To mohla být velká šance pro Marseille! Bouna Sarr vyslal míč do šestnáctky, kde se ale jeden z domácích nezorientoval. Konstantinos Mitroglu následně fauloval a vidí žlutou kartu.
89'
Utkání se už jen dohrává, hosté kombinují u své branky, ale směrem dopředu se moc neženou. Moc času nemají, nicméně i jedna branka jim dost pomůže.
87'
Aktivní Fredrik Gulbrandsen se dostal do vápna po pravé straně, aby následně přihrával na malé vápno. Tam ale našel rukavice pozorného Pelého, jenž dnes nechybuje.
85'
Rychlou akci se pokoušel zakončit Andreas Ulmer. Hostující borec dostal míč na levou stranu, odkud centroval hned z první. Balon ale nakonec skončil jen v zámezí.
84'
Domácí obrana a hlavně Luiz Gustavo zastavila skvěle pronikajícího Gulbrandsena. Domácí borci jsou u míče a nikam nespěchají, tento náskok je více než solidní.
83'
Nadýchaný centr hledal nohu nabíhajícího Ramiho, kterému chyběly milimetry k ideálnímu zakončení. Míč nikdo nezasáhl a ten skončil v rukavicích Walkeho.
82'
Proti Payetovi vystoupil André Ramalho a nedovoleně jej poslal k zemi. Právě faulovaný se tak staví k míči a uvidíme další jeho centrovaný pokus.
81'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Reinhold Yabo.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
79'
Andreas Ulmer se nyní dostal do vápna a z úhlu se pokoušel překonat vyběhnutého Pelého. Ten ovšem natáhl ruce a míč skvěle vyrazil na rohový kop!
77'
Tak to byla parádní akce hostů a velká smůla v jednom! Fredrik Gulbrandsen dostal parádní míč do malého vápna, kde z první zakončoval k levé tyčce. Nakonec ale orazítkoval jen tyčku!
76'
Clinton N'Jie dostával do běhu míč a u levé lajny se pokoušel přejít přes těsnou obranu. Nakonec jej ale bránící hráč Salzburgu parádně vytlačil a vybojoval aut pro svůj celek.
74'
Po dalším faulu u levé lajny se pokračovalo standardní situací Marseille. Dimitri Payet centroval do šestnáctky, kde ale byl pouze brankář Salzburgu. Pohotový zásah.
73'
Xaver Schlager si počínal nedovoleně proti Amavimu, jenž byl s míčem na vlastní polovině. Tvrdý zákrok potrestán nebyl, pokračovat se bude rozehrou Olympique.
72'
Rychlá akce hostů nyní vypadala celkem nadějně, skončila ale bídně. Stefan Lainer našel ve vápně Dabbura, který zakončoval z první, ale branku vysoce přepálil.
70'
Čeká nás posledních dvacet minut základní hrací doby a Marseille stále vede a hlavně neinkasovala. Uvidíme, zda se jí toto povede udržet až do závěrečného hvizdu.
68'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Xaver Schlager.
66'
Munas Dabbur se prodral do útoku po pravé straně a pokoušel se odcentrovat. Jeho snažení bylo ovšem zastaveno odkopem do autu, míč pro rakouský celek.
65'
Alexander Ulmer to zkoušel z dálky, ale jeho slušný pokus byl brankářem Pelém vyražen. Domácí se sice k míči hned dostali, promptně jej ovšem ztratili.
63'
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak to je parádní střídání domácích, CLINTON N'JIE je na hřišti pár sekund a už skóruje! Dimitri Payet si na levé straně počkal na náběh N'Jieho a předal mu jej. Domácí borec si s klidnou hlavou míč připravil a k pravé tyčce navýšil vedení svého celku na 2:0.
61'
Míč se dostal na hlavu Thauvina, jenž se dostal k hlavičce. Alexander Walke ovšem slabší pokus ukryl v rukavicích a uklidňuje hru svým zákrokem.
61'
Kombinační hra domácího celku byla zakončena pokusem Sarra z pravé strany. Přízemní centr do ohně byl ovšem zblokován a Payet bude zahrávat rohový kop.
60'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Clinton N'Jie.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hee-chan Hwang, přichází Fredrik Gulbrandsen.
58'
Ve vzdušném souboji se objevili Bouna Sarr a Valon Beriša. První jmenovaný hrál hlavou a málem byl zasažen vysokou nohou. Píská se ale faul právě domácího obránce, divné rozhodnutí.
56'
Domácí celek se rychle hnal podél levé lajny do útoku. Maxime Lopez následně přihrával do středu hřiště, kde byl ovšem připravený Diadie Samassékou. U míče hosté.
55'
Pokračovalo se nepovedeným rohovým kopem, který ale nic nepřinesl. Rakouský celek ovšem pokračuje i nadále v aktivní kombinaci a pokouší se něco vymyslet.
53'
Sudí hostům upřeli dost možná penaltu! Stefan Lainer se dostal do vápna, kde se pokoušel obejít obránce, jenž jej poslal k zemi. Hannes Wolf o pár sekund později zakončoval do pod břevno. Pelé skvěle zakročil!
52'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází André Anguissa.
51'
Valon Beriša následně dostával míč do defenzivy, ale ta dnes funguje naprosto skvěle od domácího celku. Bránící hráči zachytili míč a odehráli jej.
49'
Na hřišti leží Lucas Ocampos, který se zvedá opravdu pomalu. Již jsou u něj doktoři domácího celku, jenž jej ošetřují a náhradníci jsou v pozoru.
47'
Následný nákop do útoku se dostával právě na Hwanga, proti kterému na hranici vápna vystoupil brankář Pelé. Brankář Marseille souboj prohrál, ale žádný hráč na dorážku nebyl. Škoda pro Salzburg.
46'
Domácí obrana nezahrála dobře a Hee-chan Hwang se mohl dostat do úniku. Míč si hlavou přiťukl, ale ten skončil jen v autu. Pokračuje se akcí Marseille.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, který začal pohledně a domácí celek se již v patnácté minutě dostal zásluhou Floriana Thauvina do vedení. Poté ale tempo hry upadlo a nic zajímavého nám nic nenabídlo. Budeme doufat, že se to ve druhém poločase změní.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Individuální akci svého celku následně zakončoval Andreas Ulmer. Zkoušel to z levé strany, ale míč skončil jen nad brankou brankáře Pelého, jenž zastupuje jedničku Mandandu.
44'
Aktivní krajní obránce Jordan Amavi zakončoval kombinační akci svého celku. Sebevědomě se pokoušel dostat do zakončení, ale čistě jej zastavil bránící Amadou Haidara.
42'
Výborně si počínal proti dvěma bránícím hráčům obránce Bouna Sarr. Berišu si sice neobhodil, vybojoval nicméně aut a domácí celek se může dostat do aktivní kombinace.
41'
Olympique se sice pokouší něco vymyslet, ale nesledujeme utkání s kupou šancí. Jediná velká šance vlastně skončila brankou, nic extra se nestalo.
39'
Na druhé straně přišel centr na zadní tyčku od Payeta, který hledal nabíhajícího Ocampose. Argentinský borec ale na míč nedosáhl nohou, klidně ale mohli jít do centru hlavou.
38'
Exekuce standardní situace se ujal obránce Andreas Ulmer, který svým centrem našel pouze rukavice připraveného Pelého. Ten míč rozehrává směrem dopředu.
37'
Hannes Wolf se pokoušel vymyslet něco u rohového praporku, nakonec byl ovšem poslán k zemi. Jordan Amavi tak nabízí hostujícímu celku standardní situaci z nadějné pozice.
35'
Florian Thauvin se následně dostal s míčem až do vápna, kde se Ulmera pokoušel zbavit po zaseknutí. Hostující obránce byl ovšem pozorný a nechyboval.
34'
U levé lajny se pokoušel projít přes Lainera domácí obránce Jordan Amavi. Rakouský hráč jej ovšem zastavil a mohl rozjet akci, ale přihrávka se nakonec nepodařila.
33'
Na útočné polovině vybojoval míč domácí středopolař Morgan Sanson. Ten následně do šestnáctky vyslal centrovaný pokus, který ovšem nebyl přesný. Alexander Walke je u míče.
31'
Nepříjemný přízemní centr vletěl do vápna Salzburgu, autorem byl Dimitri Payet. Ani nyní se ale Konstantinos Mitroglu nedostal do zakončení, zakročila obrana rakouského mistra.
30'
Na druhé straně posílal centrovaný míč do branky Florian Thauvin. Alexander Walke ovšem pokus celou dobu viděl a s klidnou hlavou jej schoval ve své náruči.
29'
Do první střelecké situace hostů se dostal obránce Stefan Lainer, kterému se ovšem nepovedlo překvapit domácího brankáře. Ten míč do středu branky v poklidu ukryl.
28'
Na levé straně se pokoušel vymyslet něco smysluplného asijský fotbalista Hee-chan Hwang. Po zasekávačce ale uklouzl a Rami se dostal k míči.
26'
Munas Dabbur se následně prokličkoval do vápna a stál u levé tyčky. Obraně motal hlavu, ale nakonec nepropasoval míč do branky. Po rohovém kopu zakončoval hlavičkou Ulmer jen nad branku.
25'
Výbornou orientaci a techniku nyní předvedl Dimitri Payet. Přihrávkou z poloviny hřiště hledal kopačku Konstantinos Mitroglua. Tomu se ale v šestnáctce míč nepovedlo zachytit.
23'
Hee-chan Hwang mohl být první hráčem hostujícího Salzburgu, jenž mohl zakončovat. Míč dostal na hranici vápna, ale jeho pokus levačkou nebyl střelou ani přihrávkou. Odkop od branky Pelého.
22'
Již zdravý Munas Dabbur si počínal nedovoleně při útočném snažení, ale faul se nepískal. Marseille následně pokračovalo do útoku a Lucas Ocampos byl poslán nepříjemně k zemi. Hannes Wolf vidí žlutou kartu.
20'
Nejdříve Sanson zakončoval z nějakých dvaceti metrů jen vedle branky. Maxime Lopez následně nepříjemně k zemi poslal Dabbura a inkasuje tak první žlutou kartu v utkání.
18'
Salzburg se o pár sekund později pokoušeli dostat do vápna, ale přihrávka směrem do útoku byla dlouhá a skončila jen u nohou brankáře Pelého. Marseille je u míče.
17'
Hned se domácí celek dostal do vápna, ale nyní nezakončil. Domácí zatím hrají naprosto fantasticky, hosté jsou naopak zmražení a nedaří se jim nic vymyslet.
15'
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak to byla fantazie od Dimitriho Payeta. Ten centrem na zadní tyčku našel volného FLORIANA THAUVINA, jenž se vyšplhal do vzduchu a hlavičkou do odkryté branky poslal svůj celek do důležitého vedení!
14'
Nyní to zakončeno nebylo, ale Payet má další pokus, už to bude na střelu. Pár metrů před vápnem byl totiž k zemi poslán Lucas Ocampos.
13'
Marseille se následně dostalo po pravé straně do akce a Payet dostával míč do vápna. Tam zakončoval ze záklonu a zkoušel to patičkou, branku ale netrefil. Následně přišel další faul a Payet má šanci na další akci.
12'
Snažení domácích u levé lajny bylo následně ukončeno faulem na Jordana Amaviho. Dimitri Payet se tak ujímá standardní situace, nejspíše ale bude jen centrovat. Na zakončení to není.
11'
Krásný míč následně hledal ve vápně nabíhajícího Stefana Lainera. Ten sprintoval, ale nakonec nadýchaný centr skončil jen v autu. Pokračuje se odkopem od branky Pelého.
10'
Sanson následně vystoupil proti Wolfovi, jenž přijímal míč. Zezadu jej ale právě domácí hráč poslal k zemi a Salzburg bude rozehrávat standardní situaci z poloviny hřiště.
9'
Následně si v obraně nepočínal úplně správně André Ramalho. Nakonec to ale pro rakouský celek dobře dopadlo a pokračuje se odkopem od branky Alexandera Walkeho.
7'
Olympique sice nic nevymyslelo, ale útočná snaha pokračovala. Lucas Ocampos to zkoušel podél levé lajny, ale pod nohy mu padl bránící hráč, jenž snažení argentinského borce zastavil.
6'
Domácí celek se již minutu snaží u pravé lajny, do zakončení se ovšem dosud nedostali. Uvidíme, jak tomu bude po autu Bouny Sarra. Borci v bílém se snaží tlačit.
5'
První standardní situaci zahrávali také fotbalisté Salzburgu. Míč letěl od levé strany do šestnáctky, kde se ale nikdo neprosadil. Míč byl odvrácen do autu.
3'
Dimitri Payet přecijen zahrával standardní situaci o pár sekund později. Francouzský středopolař vyslal do vápna míč na nohu Mitroglua. Ten zakončoval do Walkea v ofsajdové pozici.
2'
V útoku se následně pokoušel něco vymyslet Dimitri Payet, ale poslán byl k zemi. Olympique se i tak dostali k míči a kombinují na útočné polovině.
1'
Hosté se hned pokoušeli dostat do útoku, ale centrovaný míč na pravou stranu nedokázal zachytit Stefan Lainer. K míči se tak poprvé v utkání dostanou fotbalisté Marseille.
1'
Utkání právě začalo.
Před začátkem utkání se bude tleska minuta na poctu nedávno zesnulého Henriho Michela. Poté bude utkání zahájeno, přejeme příjemnou zábavu!
Krásný den všem fanouškům kvalitního fotbalu! Oba celky jsou na travnaté ploše a především hosté to na trávníku Marseille nebudou mít lehké, více jak polovina stadionu stála a na pokřik kotle skákala. Atmosféra bude skvělá!
Úvodní sestavy:

Olympique Marseille: Pelé – B. Sarr, Rami, Gustavo, Amavi – Maxime López, M. Sanson – Thauvin, Payet, Ocampos – Mitroglu.
Náhradníci: Escales – Rolando, Bedimo, N'Jie, Sertic, Germain, Anguissa.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Samassékou, H. Wolf, Valon Beriša – Hwang, Dabbur.
Náhradníci: Stankovic – Onguéné, Yabo, Minamino, Gulbrandsen, Pongračić, Schlager.

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Connor.
FC RED BULL SALZBURG

Rakouský celek prožívá zatím velikou pohádku, která nemusí skončit. Jeden z projektů bohatého Red Bullu za sebou nechal už několik favoritů a ani Marseille by nemusela být velkou překážkou. Salzburg došel do nejlepší čtyřky přes Real Sociedad (2:2, 2:1), Borussii Dortmund (2:1, 0:0) a neskutečně také přes Lazio Řím (2:4, 4:1). V útoku řádí dvojice Berisha - Dabbur. Oba borci ve vyřazovací části vstřelili již pět branek.

Skvělé výkony si houževnatý celek udržuje i v domácí soutěži. Die Bullen jsou na první pozici rakouské Tipico Bundesligy, kterou vedou o jedenáct bodů a vyhrají titul. Naposledy zdolali osmý Altach 3:1.
OLYMPIQUE MARSEILLE

Francouzskému velkoklubu se v posledních letech moc nedaří. Po delší době ale může zaznamenat obří úspěch – brány finále jsou za rohem, čeká jej ovšem možná nejhorší možný soupeř. Les Marseillais postoupili až do semifinále přes Bragu (3:0, 0:1), Athletic Bilbao (3:1, 2:1) a naposledy RB Lipsko (0:1, 5:2). Oporou je Dimitri Payet, jenž vstřelil tři branky a u čtyř asistoval.

OM se daří také v tuzemské soutěži. Aktuálně je tým s jedním titulem pro šampiony Ligy mistrů na čtvrtém místě se ztrátou jednoho bodu na druhý plac. Naposledy na domácím hřišti rozbili Lille 5:1.
Krásný den všem fanouškům evropského fotbalu! První utkání semifinále Evropské ligy uvidí Stade Vélodrome. Olympique Marseille vyzve na domácím hřišti černého koně celého ročníku – Red Bull Salzburg. Francouzský celek čeká druhé dvojutkání proti koncernu Red Bullu v řadě, bude opět úspěšný? Utkání startuje ve 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
Aktuální zápasyKlasická verze
Mobilní verze