Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Guimarães - 23. listopadu 2017   19:00

Salcburk
Salcburk
27' Dabbur (Lainer) • 45+1' Ulmer  • 67' Hwang Hee-chan (Dabbur)
3:0
(2:0)
Guimarães
Guimarães
Salcburk
Walke (C) – Lainer, Pongračić, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Minamino (71. Rzatkowski), Schlager, Valon Beriša – Gulbrandsen (61. Hwang Hee-chan), Dabbur (86. S. Tetteh).
Stankovic – Farkas, Hwang Hee-chan, Onguéné, Rzatkowski, Yabo, S. Tetteh.
Dallas – Stewart, Stokoe
Red Bull Arena, Salzburg
Guimarães
Douglas – García, Wakaso, Pedrao (C) (60. H. Ramos), Konan – F. Ramos, Hurtado (60. Jubal), Celis – Sturgeon, R. Martins, Raphinha (72. H. Ferreira).
M. Silva – H. Ramos, J. Aurélio, H. Ferreira, Jubal, Kiko, D. Texeira.

Dnešní zápas je u konce, Salzburg potvrdil roli favorita a doma porazil jednoznačně Guimarães 3:0. O góly se postarali Dabbur, Ulmer a Hwang. Domácí celek tak potvrzuje své postavení v tabulce, Guimarães je poslední a jeho naděje na postup jsou už pouze mizivé. Pro tuto chvíli je to ode mne vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+3'
90+2'
Míč se dostal k brankáři hostů, ten jej ihned nakopl dopředu, kde byl volný Heldon, ale ten si s bránícím hráčem neporadil.
90+1'
Domácí drží míč na středové čáře, kde se zřejmě zápas také dohraje.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Hosté se hnali do rychlé akce, k zakončení z dobrých pětadvaceti metrů se odhodlal Ferreira, ale jeho rána byla zblokovaná, a tak ztratila veškerou razanci.
88'
Do vápna Salzburgu přilétl centr, k zakončení se procpal Rafael Martins, ale jeho zakončení skončilo možná v patnácté řadě mezi diváky.
87'
Míč se nyní překopává ze strany na stranu, oba celky skutečně čekají na závěrečný hvizd.
86'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Samuel Tetteh.
86'
Domácí zapojili do hry i brankáře, ten se tak po delší době dotkl míče.
84'
Hraje se stále kolem středové čáry, brankáři mají volno. Salzburg se snaží o ofenzívu, ale je na něm vidět to, že již je rozhodnuto.
83'
Zápas se skutečně pouze dohrává, obě mužstva neskutečně ubrali na tempu.
81'
Do konce zbývá okolo deseti minut, o vítězi už je zřejmě rozhodnuto, hosté už se lehce vidí v kabině.
79'
Salzburg hraje s velkým klidem na kopačkách. Hosté se skutečně nemohou dostat takřka k ničemu.
78'
Schlager vidí od sudího také žlutou kartu. Tentokrát to bylo za faul na středu hřiště.
77'
Žlutou kartu dostává Amadou Haidara (FC Red Bull Salzburg).
74'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, brankář Walke je zatím stále stoprocentní.
73'
Pongračić se skvěle vrátil a odkopl míč do zámezí, rohový kop pro Guimarães.
72'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Hélder Ferreira.
71'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Marc Rzatkowski.
70'
Z rohu se hostům nepodařilo vytěžit nic, Sazburg bude střídat.
69'
Hosté zahrávali standardní situaci, přímé zakončení na branku nebylo vůbec špatné, ale Walke jistým zákrokem míč vyrazil na roh.
67'
Salzburg právě vstřelil branku!
A je to o tři góly. Po rychlé akci se domácí přihnali do vápna Guimarãesu, na přesnou přihrávku Dabbura si naběhl HEE-CHAN HWANG a přesnou pohotovou střelou rozvlnil síť za zády Douglase.
65'
Centr zahrával Berisha a nutno dodat, že jej skutečně pokazil, neboť trefil hned prvního hráče.
64'
Z rohu se hosté prosadit nedokázali, nyní míří do útoku domácí celek.
63'
Nebezpečný střílený centr srazila obrana Salzburgu do zámezí, hosté budou zahrávat rohový kop.
61'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Hwang Hee-chan.
60'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Pedrao, přichází Héldon Ramos.
60'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Rocha Jubal.
58'
Z pravé strany letěl do vápna hostí prudký centr, nicméně pozorná obrana jej dokázala bezpečně odvrátit.
57'
Guimarães bude vhazovat míč u rohového praporku.
56'
Hosté se dostali do rychlé akce, ale finální centr byl až příliš dlouhý.
53'
Domácí se hnali do rychlého kontru, ale obrana hostů na poslední chvíli zakročila a míč odkopla daleko od své branky.
51'
Guimarães se sice snaží o aktivní hru, ale nedokáže se dostat ani za záložní řadu rakouského celku. Domácí potvrzují roli favorita a kontrolují zápas.
49'
Hra je nyní přerušena. Jeden z domácích má nejspíše zlomený prst na ruce. V péči lékaře odchází za postranní čáru.
48'
Útočný faul Gulbrandsena, hostující celek bude rozehrávat z vlastního vápna.
47'
Jeden z hostujících hráčů se dostal k zakončení, ale jeho pokus nebyl příliš přesný a skončil vedle. Walke bude odkopávat od branky.
46'
45+2'
45+1'
Domácí přidávají další branku! ANDREAS ULMER se ze střední vzdálenosti rozhodl vypálit a udělal dobře, jeho utažená rána zapadla přímo k levé tyči Douglasovy branky!
45'
Nastavovat se budou 2 minuty.
44'
Nejspíše jsem to zakřikl, neboť nyní měli domácí velkou šanci na vedení 2:0. Z pravé strany přilétla na nohu Minamina milimetrová přihrávka, japonský záložník ale netrefil míč vůbec dobře, a tak brankář Douglas nemusel vůbec zasahovat.
43'
Salzburg kombinuje na útočné polovině, nicméně směrem k brance se zatím ani jeden z domácích neodhodlal.
41'
Velká šance portugalského týmu! Z pravé strany přilétl do vápna Salzburgu zajímavý centr, na ten si naskočil Rafael Martins, ale jeho hlavička skončila na břevně!
40'
Gulbrandsen se nyní možná až zbytečně snažil vybojovat faul, ale sudí Dallas nechal hru pokračovat, čímž celá nadějná akce domácích skončila.
38'
Je jím Ulmer. Opakovaný záběr ukázal, že se sám dopustil faulu, u kterého se zranil.
37'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů.
35'
Gulbrandsen se rozběhl na pravé straně, dostal tam také dlouhou přihrávku, ale chyběl mu krok, aby na ní dosáhl a mohl běžet do velmi zajímavé šance.
33'
Salzburg kooperuje s míčem po celé šíři hřiště, gól mu dal klid na kopačky. U míče Minamino.
32'
Andreas Ulmer se dostal ve vápně k odraženému míči, měl před sebou pouze brankáře Douglase, ale jeho rána na zadní tyčku prolétla o dobrého půl metru vedle.
31'
Lainer se dopustil faulu, což neuniklo očím hlavního arbitra Dallase.
30'
Guimarães se snaží hrát velmi aktivně, ale poziční hra Salzburgu je bezchybná.
28'
Martins se dostal ke střele, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců.
27'
Stefan Lainer vyslal do vápna přesný centr, na ten si naskočil MUNAS DABBUR a přesnou hlavičkou rozjásal domácí diváky. Brankář Douglas neměl příliš mnoho šancí zakročit.
24'
Valon Berisha se vrací na trávník s otejpovanou hlavou, oba týmy tak opět hrají v plné síle.
23'
Salzburg nikam nespěchá, na jeho hře je to mírně znát. Zápas sice kontroluje, nicméně ke gólům se zatím nepřibližuje.
22'
Za postranní čáru musel jeden z domácích kvůli tržné ráně na hlavě, zdá se však, že v dnešním zápase hodlá pokračovat.
20'
Domácí se stále ohřívají u balónu, ale brankář Douglas chladne, na jeho svatyni zatím nelétají žádné střely.
18'
Hra je nyní nemastná, neslaná. Míč se pohybuje především kolem středové čáry, ani jeden z týmů se nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
16'
Guimarães zahrával rohový kop, ale ani tentokrát nedokázal vymyslet nic, co by bylo nebezpečné pro branku Walkeho.
15'
Salzburg se opět drží na míči, avšak zatím pouze v pozicích, odkud se zakončit nedá.
13'
Míč si vzal na starost Raphinha, ale jeho centr nebyl přesný, obrana Salzburgu se s pohodlím ubránila.
12'
Guimarães si vybojoval rohový kop, do vápna Salzburgu ale nenabíhá příliš mnoho hráčům ve žlutém.
11'
Hosté se sice dostali na útočnou polovinu, tam ale nepředvedli nic, co by stálo za zmínku.
9'
Nepřesnosti na straně Salzburgu, hosté budou vhazovat na vlastní polovině.
8'
Další centr, který odklidila pozorná obrana portugalského týmu. Ten zatím působí velmi jistě v defenzívě.
7'
Salzburg hraje rozhodně aktivnější než soupeř, ale k vážnější šanci se zatím nežene.
5'
Do vápna hostujícího celku přilétl zajímavý přízemní centr, ale brankář Douglas míč zachytil.
3'
Jeden z domácích se sice dostal po rohu k zakončení, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
2'
Haidara střílel z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
1'

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Pongračić, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, Minamino, Schlager, Valon Beriša – Gulbrandsen, Dabbur.
Náhradníci: Stankovic – Farkas, Hwang Hee-chan, Onguéné, Rzatkowski, Yabo, S. Tetteh.

Vitória SC Guimarães: Douglas – García, Wakaso, Pedrao (C), Konan – F. Ramos, Hurtado, Celis – Sturgeon, R. Martins, Raphinha.
Náhradníci: M. Silva – H. Ramos, J. Aurélio, H. Ferreira, Jubal, Kiko, D. Texeira.

Rozhodčí: Dallas – Stewart, Stokoe.
Sazburg je momentálně na prvním místě skupiny I, na svém kontě má 8 bodů, ke kterým patří skóre 4:1. V minulém zápase hrál Sazburg na domácím stadionu s Konjasporem, zápas skončil bezbrankovou remízou. Guimarães je na tom o poznání hůře, stále však bojuje o postup. Momentálně je třetí a ztrácí dva body na postupovou druhou příčku. Portugalský celek v posledním zápase dokázal překvapivě porazit Marseille 1:0, když skóroval Hurtado. Tento zápas ukončil kariéru Patrice Evry, jenž kopl jednoho z fanoušků do hlavy a dostal zákaz na necelý rok fotbalu.
Minulý zápas, jenž se hrál v září, skončil remízou 1:1. Guimarães se dostal v pětadvacáté minutě do vedení po gólu Pedraa, vyrovnání přinesla pětačtyřicátá minuta a gól Berishy.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z Evropské ligy, na programu je duel mezi FC Red Bull Sazburg a Vitória SC Guimarães. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 19:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.