Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Konyaspor - 2. listopadu 2017   21:05

Salcburk
Stankovic – Lainer, P. Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (75. Yabo), H. Wolf (69. Minamino), Samassékou, Valon Beriša (C) – Gulbrandsen (87. Schlager), Dabbur.
Walke – Onguéné, Yabo, Rzatkowski, Minamino, Farkas, Schlager.
Paolo Mazzoleni – Alessandro Costanzo, Matteo Passeri (vš, ITA)
Red Bull Arena, Salzburg
Konyaspor
Kirintili – Skubic, Ay (C), Moke, Öztorun – Jønsson (46. Camdali), Bourabia – Sahiner, Araz (62. Fofana), Milošević (89. Findikli) – Evouna.
Carlgren – Findikli, Albayrak, Ali Turan, Camdali, Fofana, Filipovic.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Zápas nám nakonec gól nenabídl a Konyaspor bere bod všemi deseti. Tabulka je tak nyní nesmírně vyrovnaná a na první místě se s osmi body nachází Salzburg, na druhém Marseille s šesti body, na třetím Guimaraes se čtyřmi body a na čtvrtém Konyaspor taky se čtyřmi body.
V prvním poločase jsme se gólu nedočkali, i když sice Munas Dabbur ho dokázal dostat do sítě Konyasporu, ale bohužel pro domácí fanoušky stal v ofsajdu, když tečoval střelu Duje Ćaleta-Cara. Poté Salzburg sice držel míč, ale žádnou větší možnost si už nevytvořil. Za to těsně před poločasem nebezpečně vypálil Nejc Skubic, ale jeho rána skončila těsně vedle levé tyče.
Ve druhém poločase se v 54. minutě dostal ke střele Haidara, ale Kirinitili gól nepřipustil. Další vážná šance a asi největší byla v nastaveném čase, kdy se ve vápně dostal ke střele Schlager, ale Kirintili fantastickým zákrokem gól nepustil.
90+4'
90+4'
Rohový kop přistál pouze na hlavě hostujícího obránce a následně se Munas Dabbur provinil faulem.
90+3'
Domácí rozjíždějí novou akci a po zblokované střele přichází rohový kop.
90+2'
Serkan Kirintili nyní podržel svůj tým, když Munas Dabbur našel ve vápně Xavera Schlagera, ale hostující brankář vytěsnil jeho střelu mimo tři tyče!
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Obránce Konyasporu raději odkopl míč do zámezí a následuje aut pro Salzburg, který dnes nepředvedl očekávaný výkon a obrana hostů dnes pracuje skvěle.
89'
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Deni Milošević, přichází Volkan Findikli.
89'
Opět jsou domácí na půli hostů a následně přiletěl nebezpečný centr do vápna, ovšem domácí hráč hlavou na míč nedosáhl a následuje odkop od brány Kirintiliho.
88'
Hosté získali autové vhazování na půli domácího Salzburgu, ale následně míč skončil až u brankáře Cicana Stankovice.
87'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Xaver Schlager.
87'
Munas Dabbur se opět rozčiloval, jelikož si v souboji pomáhal rukama a je mu odpískán faul.
87'
S rohovým kopem si hosté poradili, ale u míče je Yabo, který nacentroval z pravé strany, ovšem i s tímto centrem si obrana hostů poradila.
86'
Stefan Lainer se řítil po pravé straně, ale jeho centr zblokoval Ferhat Öztorun a následuje rohový kop.
85'
Domácí hráč neprošel přes dotírajícího se obránce a následně Munas Dabbur zfauloval hráče Konyasporu a může být rád, že za následné protesty vůči rozhodčímu nedostal žlutou kartu.
84'
Do hlavičky se dostal kapitán Konyasporu Selim Ay, ale jeho hlavička šla metr nad bránu Stankovice.
83'
S centrem z přímého kopu si poradil Miranda a následuje rohový kop pro hosty.
82'
Diadie Samassékou přistrčil v souboji na pravé straně hostujícího hráče a Konyaspor bude mít přímý kop.
81'
Pokud dnes Salzburg nevyhraje bude to určitě velké překvapení a hlavně zklamání pro domácí fanoušky. Konyaspor by alespoň bod bral všemi deseti.
80'
Hráč Salzburgu neprošel po pravé straně, kde ztratil míč při zpracování, ovšem autové vhazování má po chvíli Red Bull Salzburg.
79'
Stefan Lainer se zamotal do kličky a ztratil míč. Následuje autové vhazování pro hosty.
78'
Nyní se do hlavičky dostal ve vápně Munas Dabbur, když přiletěl centr z pravé strany, ovšem svojí střelu poslal vysoce nad bránu.
77'
Camdali dostal žlutou kartu za odkopnutí míče v přerušené hře.
76'
Po souboji se na zemi ocitl hráč Konyasporu a jsou povoláni lékaři. Je to tak trochu náhoda, jelikož Yabo, který přišel na hřiště se rozběhl zpoza čáry jako čerstvý hráč, ale nechtěně trefil ramenem obličej Ömera Aliho Sahinera. Je to taky možná proto, že Reinhold Yabo dnes hraje v ochranné masce.
75'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Reinhold Yabo.
75'
Další ofsajd hostů z Konyasporu.
74'
Haidara nyní stáhl na zem protihráče a ozvala se píšťalka rozhodčího.
73'
Hosté chvíli drželi míč, ale poté se faulu dopustil Deni Milošević a tím jejich akce skončila. Nyní mají balón v moci domácí, ale přes střed hřiště jim to dnes prostě nejde.
72'
Salzburg se málem dostal ke střele, ale obrana Konyasporu zatím neprovedla žádnou chybu a stav je stále bezbrankový.
71'
Centr z přímého kopu letěl na první tyč, ale obrana míč odkopla do bezpečí.
70'
Minamino krátce potom co je na hřišti ihned nadělal problémy Wilfridovi Mokemu a vybojoval přímý kop pro Salzburg.
69'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Takumi Minamino.
68'
Ovšem opět těsně před vápnem se ke střele domácí nedostali, jelikož přišlo špatné zpracování Wolfa, který si míč příliš hodně předkopla ten skončil u brankáře Kirintila.
67'
Nepřesná domácí přihrávka končí v zámezí, ale po vhozeném autu Konyasporu se dopředu řítí Salzburg.
66'
Nyní se dopředu vydali i hosté, ale centr, který přiletěl do vápna nepřinesl žádné ohrožení brány. Následně hostující kapitán Selim Ay poslal k zemi domácího hráče uprostřed hřiště a píská se faul.
65'
Ovšem s centrem do vápna si poradila obrana hostů a míč odhlavičkovala.
64'
Domácí hráči neví kudy projít blíž k vápnu Konyasporu, nyní to zkoušejí po pravé straně.
63'
Domácí se provinili faulem ve středu hřiště.
62'
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Musa Araz, přichází Moryké Fofana.
61'
Hostující obránce raději odkopl míč do zámezí a následuje autové vhazování pro Salzburg.
60'
Po krátkém přerušení a ošetření hostujícího brankáře hra pokračuje.
58'
Salzburg se málem dostal do gólovky, když dostal míč do běhu Hannes Wolf, ale brankář Serkan Kirintili byl u něj dříve a následně do něj zajel vlastní spoluhráč a nyní je ošetřován na hřišti.
57'
Nyní míč získali hosté z Konyasporu v podobě autového vhazování.
56'
Do vápna přiletěl centr z pravé strany, ale s ním si tentokrát obrana Konyasporu hladce poradila a odkopla míč. Chvíli poté se při další akci dostal do zakončení Munas Dabbur, ale střela mu sjela a skončila vedle levé tyče.
55'
Po rohu vystřelil z voleje domácí hráč, ale rána mu nesedla a skončila vedle brány.
55'
Následuje rohový kop pro domácí Salzburg.
54'
Nenápadná střela domácího hráče Haidary pořádně protáhla Serkana Kirintiliho, který musel skočit ke své levé tyči!
53'
Opět skvěle zahraná ofsajdová past domácího týmu, jelikož se na bránu řítil Ömer Ali Sahiner, ale jeho střelu stejně chytil domácí brankář.
53'
Dabbur byl zbaven míče těsně před vápnem. Poté se do skákajícího míče opřel z voleje Haidara, ale jeho rána skončila vedle brány.
52'
Valon Beriša vybojoval aut na levé straně. Poté přišel centr do vápna rovněž z levé strany, ale hostující obránce i přes menší komplikace odkopl míč do bezpečí.
51'
Paulo Miranda šel hodně tvrdě do souboje s Musa Arazem, ale rozhodčí tentokrát i přes protesty hostů hru plynout.
50'
Dabburovi se nepodařila přihrávka do vápna a míč skončil pouze u brankáře Kirintiliho.
49'
Munas Dabbur poslal k zemi Ferhata Öztoruna a rozhodčí opět píská do píšťalky.
48'
Hannes Wolf vybojoval autové vhazování na pravé straně.
47'
Krátce po zahájení druhé půle fauloval domácí kapitán Valon Beriša, ale domácí rychle získali míč na svou stranu.
46'
Tentokrát se o úvodní výkop druhého poločasu postarali hosté z Konyasporu.
46'
Střídání v týmu Konyaspor: ze hřiště odchází Jens Jønsson, přichází Ali Camdali.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
45+2'
45+1'
Nejc Skubic nebezpečně vypálil, ale jeho rána těsně před poločasem skončila pár centimetrů vedle levé tyče!
45+1'
Miranda zezadu podrazil protihráče a píská se faul.
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Nacvičený signál skončil míčem na hlavě Mirandy, který ale nezamířil přesně a Kirintili má odkop od brány.
45'
Přihrávka do vápna sice prošla, ale obránce Konyasporu míč vykopl do zámezí a následuje rohový kop.
44'
Munas Dabbur si toho vzal příliš a proti třem obráncům nevyšel vítězně, ale míč zpátky opět získali jeho spoluhráči a Salzburg začíná novou akci od stoperů.
43'
Deni Milošević nyní zezadu skolil na zem domácího hráče a rozhodčí mu odpískal faul. Následně centr domácích neprošel do vápna a hostí mají autové vhazování.
42'
Jens Jønsson byl v souboji uprostřed hřiště úspěšnější a vybojoval autové vhazování.
42'
Stefan Lainer nyní vhodil míč do hry z autového vhazování, ale krátce po něm přišla nepřesná přihrávka jeho kolegů a balón mají v moci hosté.
41'
Wolf ztratil míč a ten skončil za bránou hostů. Kirintili si už staví míč v malém vápně a po chvíli ho pošle do hry.
41'
Domácí obrana má dnes nacvičenou ofsajdovou past na výbornou, jelikož v něm nachytala dalšího hráče Konyasporu.
40'
Cent z přímého kopu letěl do chumlu hráčů ve vápně, ale nejvýš se do hlavičky dostal hostující obránce a míč odklidil do bezpečí.
39'
Hannes Wolf trefil ruku Jensa Jønssona a Salzburg bude mít přímý kop z třiceti metrů.
38'
Amadou Haidara to vzal na sebe a odhodlal se ke střele přibližně z pětadvaceti metrů, ovšem míč se stočil na druhou stranu než chtěl a Kirintili bude mít další odkop od brány Konyasporu.
37'
Ömer Ali Sahiner se poté dopustil faulu ve středu hřiště, ale rozhodčí ho tentokrát pouze varuje, nikoliv netahá žlutou kartu.
36'
Do hlavičky se po rohovém kopu dostal hráč Salzburgu, ale míč jenom lízl a jeho dráhu letu skoro nezměnil.
35'
Selim Ay nyní zavařil svému týmu, když se s míčem nechtěně dostal za hrací plochu a následuje rohový kop pro Salzburg.
34'
Malick Evouna, který byl ošetřen a ve hře pokračuje byl nachytán v další ofsajdové pasti. Po třiceti čtyřech minutách je to jeho minimálně čtvrtý ofsajd.
33'
Domácí hráč byl spadl na zem v pokutovém území Konyasporu, ale rozhodčí na penaltový puntík neukázal a hra pokračuje.
32'
Hannes Wolf prověřil brankáře Kirinitila střelou z dálky, ale ta neměla razanci a hostující gólman si sní lehce poradil.
31'
Nyní byl na hřišti ošetřen Malick Evouna, který v péči lékařů odešel ze hřiště.
30'
Po první třicetiminutovce dominuje na hřišti Rakouský tým, kromě obrovské šance, která skončila gólem, ale ten neplatil jelikož Dabbur tečoval míč, když stál v ofsajdu, následně ohrozil bránu Dabbur, ale jeho střela neměla gólové parametry.
29'
Jønsson jasně zatáhl za dres Wolfa, když domácí rozjížděli novou akci a rozhodčí vytahuje první žlutou kartu v tomto utkání.
29'
Munas Dabbur se dostal pěknou přihrávku na hranici vápna, otočil se s míčem a poslal střelu na bránu, ovšem Kirintili byl připraven a míč chytil.
28'
Po chybě hostujícího obránce se k míči dostal Hannes Wolf, ale následnou střelou trefil posledního obránce, který mu stal v cestě.
27'
Amadou Haidara se provinil uprostřed hřiště faulem a rozhodčí píská.
26'
Ovšem domácí hráči rychle napadají své protivníky a urychleně získali míč zpátky na své kopačky.
25'
Přihrávka domácího hráče končí jenom v autu a u míče budou hosté. Po vhozeném autovém vhazování hlavičkou vrátil míč do zámezí hráč Salzbrugu a následuje další vhod.
24'
Munas Dabbur si pohrál s obráncem na levé straně vápna, ale poté si míč dál příliš hodně od nohy a ten skončil za hrací čárou. Kirintili tak bude mít další odkop od brány.
23'
Nyní se do nové akci zapojil i domácí brankář Stankovic, ale míč skončil až u druhého brankáře na druhé straně, který chtěl odkopem najít Evouna, ovšem ten se opět nachytal v ofsajdové pasti.
22'
Jens Jønsson nepřihrál nejpřesněji, když se pokusil o přihrávku do běhu na pravé straně, ta ale byla příliš prudká a skončila jenom mimo hrací plochu. Cican Stankovic tak bude mít odkop od své brány.
21'
Pěknou akci sehráli domácí, ale ta skončila těsně před vápnem, kde se míče ujmuli hráči Konyasporu. Následně ve středu hřiště fauloval domácí hráč a u balónu hosté zůstanou nadále.
21'
Musa Araz byl hodně důrazný v souboji uprostřed hřiště a rozhodčí Paolo Mazzoleni mu odpískal faul.
20'
Ale tentokrát nepřesná přihrávka Mirandy končí rovněž v zámezí za bránou Kirintila a ten se postará o další odkop od brány.
19'
Hráči Salzburgu se dopustili faulu ve středu hřiště, ale krátce po rozehrávce hosté ztratili míč a ten nyní mají opět domácí.
18'
Centr z pravé strany letěl až za bránu Konyasporu a Serkan Kirintili bude mít další odkop od své svatyně.
17'
Obránce Konyasporu odehrál míč hlavou mimo hrací plochu a Salzburg bude mít už druhý aut v krátké době.
16'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a rozjíždějí novou akci ve středu hřiště. Následný pokus Berišy o přesunutí hry na pravou stranu končí míčem v zámezí a Serkan Kirintili se postará o odkop od brány.
15'
Amadou Haidara chěl vyvézt míč přes střed hřiště, ale tam ho tvrdým zákrokem skluzem srazil Mehdi Bourabia a rozhodčí píská faul.
14'
Rohový kop byl rozehrán dobře, ale po pár odrazech ve vápně a následné sražené střele hostů, kterou poté odkopl obránce, jsou u míče opět domácí.
14'
Diadie Samassékou zbrzdil akci Konyasporu faulem ve středu hřiště a hosté v zelených mají volný kop. Po něm se míč dostal od domácího hráče do zámezí a hosté rozehrají rohový kop.
13'
Malick Evouna byl opět chycen v ofsajdové pasti a jeho druhý únik je tak podruhé zastaven pomezním rozhodčím.
12'
Salzburg sice dál gól, ale z ofsajdu! Po centru z levé strany nasměroval míč do brány Duje Ćaleta-Car, ale balón ještě tečoval Munas Dabbur, který ale stal v ofsajdu!
11'
Centr zblokoval hráč hostů a Valon Beriša se postará o rohový kop.
10'
Domácí hráč neudržel míč na hrací ploše a následuje autové vhazování pro hosty, ovšem ti míč rovněž ztratili a nyní čeká autové vhazování domácí Salzburg.
9'
Cican Stankovic šel z brány zbytečně, jelikož Malick Evouna, který dostal přihrávku do běhu a řítil se sám byl chvíli předtím v ofsajdové pásti a k první ohrožení brány nedošlo.
9'
Poté získali aut i domácí hráči, ale následně kapitán domácího týmu Valon Beriša zfauloval protihráče a je mu odpískán faul.
8'
Po pár ztracených míčích následuje aut pro Konyaspor.
7'
Bohužel Evropská liga v Salzburgu příliš netáhne a vyprodáno dnes rozhodně nebude. Na krásném stadionu, který nabídne kapacitu pro 31 000 diváků, je maximálně 7 000.
6'
Salzburg neprošel po pravé straně, ale po chvíli co měli na kopačkách míč hosté, balón mají opět domácí hráči.
5'
Rohový kop byl rozehrán na vzdálenější tyč, kde byl Selim Ay, který se dostal do hlavičky, s tou si ale poradila domácí obrana a následná střela Ömera Ali Sahinera šla vedle brány.
4'
Paulo Miranda krásným skluzem zažehna nebezpečí, když se dopředu řítil Malick Evouna a uvidíme první rohový kop, který má na starost Konyaspor.
3'
Domácí hráči vybojovali míč uprostřed hřiště, ale do vápna neprošli, jelikož je zastavila hostující obrana.
2'
Hned na začátku zápasu tady máme útočný faul Konyasporu, kterého se dopustil Malick Evouna.
1'
O úvodní rozehrávku se postaral domácí Salzburg, jehož hráči nastoupili v bílo červené kombinaci. Hosté z Konyasporu v zelené.
1'

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Lainer, P. Miranda, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara, H. Wolf, Samassékou, Valon Beriša (C) – Gulbrandsen, Dabbur.
Náhradníci: Walke – Onguéné, Yabo, Rzatkowski, Minamino, Farkas, Schlager.

Konyaspor: Kirintili – Skubic, Ay (C), Moke, Öztorun – Jønsson, Bourabia – Sahiner, Araz, Milošević – Evouna.
Náhradníci: Carlgren – Findikli, Albayrak, Ali Turan, Camdali, Fofana, Filipovic.

Rozhodčí: Paolo Mazzoleni – Alessandro Costanzo, Matteo Passeri (vš, ITA).
Konyaspor:

Konyaspor se v lize nachází až na čtrnáctém místě s deseti body. V evropské lize je zatím na třetím místě se třemi body. V prvním zápase prohrál 0:1 na půdě Marseille. Ve druhém zápase na domácí půdě dokázal poradit 2:1 Guimaraes, ale v další a zatím posledním zápase prohrál 0:2 v domácím prostředí s dnešním soupeřem Salzburgem. Nejlepšími a jedinými střelci Konyasporu v Evropské lize jsou po jednom vstřeleném golu Araz Musa a Deni Milošević. Hlavním trenérem je Mehmet Özdilek.

FC Red Bull Salzburg:

Salzburg se v lize nachází na druhém místě s dvaceti osmi body a tříbodovou ztrátou na první Sturm Graz. V Evropské lize se jim taky daří a nachází se na prvním místě se sedmi body. V prvním zápase remizoval na půdě Guimaraes 1:1, poté ale dvakrát vyhrál. Prvně na domácí půdě 1:0 s Marseille a poté s dnešním soupeřem 2:0. Nejlepším střelcem tohoto týmu v Evropské lize je se dvěma góly Munas Dabbur. Hlavním trenérem je Marco Rose.

Posledních pět zápasů FC Red Bull Salzburg:

Bundesliga: Salzburg 2:0 Altach
Rak.pohár: Bad Gleichenberg 0:3 Salzburg
Bundesliga: Admira 1:1 Salzburg
Evrops. liga: Konyasport 0:2 Salzburg
Bundesliga: LASK Linz 1:3 Salzburg
Ve 4. kole základní fáze Evropské ligy se proti sobě utkají týmy FC Red Bull Salzburg a Konyaspor. V prvním utkání, které se odehrálo na půdě Konyasporu dopadlo lépe pro Salzburg. Už v 5. minutě se prosadil Gulbrandsen. Vyrovnané utkání přineslo druhý gól až v 80. minutě a opět to byli hosté, když vsítil gól Dabbur. Salzburg si tak odvezl tři body. Nyní se bude hrát v Red Bull Aréně v Salzburgu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 31 600 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Paolo Mazzoleni a jeho asistenti lessandro Costanzo a Matteo Passeri (vš, ITA).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.