Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Club Brugge : Salcburk - 14. února 2019   21:00

Club Brugge
Club Brugge
64' Denswil (Vormer) • 81' Wesley (Dennis)
2:1
(0:1)
Salcburk
Salcburk
17' Junuzović  (Ulmer)
Club Brugge
Horvath – S. Amrabat (46. Poulain), Mechele, Denswil – D. Cools (46. Diatta), Vormer (C), Rits, Vanaken, Dennis – Wesley, Schrijvers (79. Openda).
Letica – Poulain, Rezaei, Diatta, Nakamba, Mata, Openda.
Georgi Kabakov – Martin Margaritov, Divan Valkov (všichni BUL)
Jan Breydelstadion, Bruggy
Salcburk
Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Schlager (76. Mwepu), Samassékou, H. Wolf (89. Daka), Junuzović – Gulbrandsen (85. Minamino), Dabour.
Stankovic – Onguéné, Prevljak, Szoboszlai, Minamino, Daka, Mwepu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:1. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:12.
Utkání je u konce a i když to o přestávce vypadalo s domácími všelijak, jsou to právě Bruggy, které se radují z výhry a lepší pozice do odvety. Belgický klub se dočkal srovnání v 64. minutě, kdy si po rohu naskočil na centr Stefano Denswil a jeho hlavička skončila těsně za brankovou čárou. Bruggy vycítily šanci na obrat a ten skutečně přišel. V 81. minutě přišel další gól hlavou, po centru z pravé strany mířil k tyči Wesley. Salzburg se poté k závěrečnému tlaku nedostal a zápas tedy skončil výsledkem 2:1. Red Bull ale nemusí moc smutnit, dnes sice prohrál, nicméně odveta je zcela otevřená.
90+5'
90+4'
Ramalhův dlouhý pas do pokutového území byl domácími odvrácen, Salzburg je ale i nadále u míče a snaží se o poslední nápor.
90+3'
Dva míče na hrací ploše, akce Salzburgu se tak trochu natahuje, přitom hosté by rádi pospíchali.
90+2'
Aktivní Openda potáhl akci pravou stranou, přihrávkou po zemi hledal Wesleyho, tomu však scházel krok k tomu, aby na míč dosáhl a usměrnil jej na branku.
90+2'
U rohového praporku chtěl Openda obehrát Ramalha, dopadlo to ale přesně naopak. Hosté už jdou dopředu.
90+1'
Openda na zemi poblíž pokutového území, rozhodčí však ukazuje, že k porušení pravidel nedošlo a pokračovalo se ve hře.
90'
Rozhodčí přidá pět minut.
90'
A právě Daka se dostal k vysoké přihrávce, zbavil se Mecheleho i Denswila a vystřelil po zemi. Horvath byl ale připraven a po míči se natáhl.
89'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Patson Daka.
88'
Hosté budou naposledy střídat, dolů míří Wolf.
87'
Bruggy nyní skvěle brání svou polovinu, hosté mají problém se vůbec dostat blíže k šestnáctce.
86'
Přitvrzuje se nám, Openda nyní trefil Pongračiće, hosté mají přímý kop.
85'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Takumi Minamino.
84'
Vzápětí ale oplácel Wesley a i on byl potrestán žlutou kartou.
84'
Rozhodčí píská zákrok na Opendu a Stefan Lainer byl za něj potrestán žlutou kartou.
82'
Na lavičce Salzburgu se chystá střídání, trenér chce bleskově reagovat na vzniklou situaci.
81'
Bruggy právě vstřelily branku!
Na stadionu je rázem plno radosti, neboť Bruggy otáčí výsledek a vedou. Akce putovala ze středu na pravou stranu, odkud centroval Dennis, jeho sražený pas doputoval k WESLEYMU a ten hlavou umístil míč k tyči – 2:1!
80'
Vypadá to, že pro Samasséokoua zápas končí, křeče jej stále drží.
79'
Zase nehrajeme, hostujícího Samassékoua trápí křeče a rozhodčí mu volá nosítka.
79'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Siebe Schrijvers, přichází Loïs Openda.
77'
Ofsajd hostů.
76'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Enock Mwepu.
75'
Diatta si až moc předkopl míč a centroval už zpoza brankové čáry. Následuje odkop od branky hostů.
74'
To už ale bude probíhat mimo hrací plochu, kam aktéry rozhodčí také posílá.
73'
Ten se stále nezvedá a probíhá jeho ošetření. Je tam i krev, takže je potřeba obvaz, který krvácení zastaví.
72'
Ten je nyní v péči lékaře, vzdušný souboj byl pro něj opravdu tvrdý.
71'
Bruggy se hnaly do rychlého kontru, vše ale skončilo útočným faulem v pokutovém území, kdy Diatta doslova smetl Lainera.
70'
Hra se nám přesunula na druhou polovinu a tvrdou střelu zleva předvedl Wesley. Nechal však pouze vyniknout připraveného Walkeho.
69'
Na chvíli volný Wolf střílel z levé strany, trefil však pouze před ním stojícího obránce.
67'
Horvathovi teď míč po malé domů přeskočil kopačku a musel se bleskově pro míč vracet. Hosté toto zaváhání nevyužili a Bruggy posunuly hru ke středu.
66'
Hosté zase málem vedli, po přihrávce zleva a sklepnutí od Schlagera hlavičkoval zblízka Dabour, jenže přesně do Horvathových rukavic.
64'
A je srovnáno! Domácí rozehráli rohový kop, na centr si nejvýše naskočil STEFANO DENSWIL a jeho hlavička šla od tyče těsně za brankovou čáru. Zákrok obrany Slazburgu přišel pozdě.
63'
Po centru z levé strany se míč dostal k zadní tyči, kde si zpracoval Dennis a tvrdou ranou trefil spojnici tyče a břevna. Tohle byla velká šance na srovnání skóre.
62'
Andreas Ulmer dostal za zdržování při autovém vhazování žlutou kartu.
61'
Pomalejší rozehrávky hostů se publiku nelíbí a jak to tak vypadá, tak ani rozhodčímu.
59'
Walke teď musel na zem, zasahoval proti dalekonosné, a také tečované střele Matse Ritse. Uspěl a ihned rozehrál.
58'
Aut pro hosty, ti nikam nepospíchají.
57'
Salzburg se po několika minutách probral a nyní se tlačí na útočnou polovinu. Zatím pouze s kombinací bez střeleckého zakončení.
55'
No a ten bude v odvetě pro karetní trest chybět.
55'
Teď už se faul na Wesleyho pískal a André Ramalho za něj dokonce dostal žlutou kartu.
54'
Právě Vormer se cpal na přihrávku z pravé strany, blíže k míči měl ale brankář Walke.
53'
Wesley reklamuje zákrok na svou osobu a to tak vehementně, že jej musí rozhodčí klidnit. Oroduje za něj i kapitán Vormer, ovšem bez úspěchu.
51'
Dva zákroky domácích zbrzdily posun vpřed, mrzet může zejména útočný faul Wesleyho, ten se odehrál několik metrů před vápnem.
49'
Úvodní nápor Brugg byl trochu utlumen, stále jsou to ale domácí, kdo je v prvních minutách druhé půle aktivnější.
47'
Bruggy rozehrály roh a střídající Poulain se hned dostal k nebezpečné hlavičce. Ta mířila k tyči, kde ale brankáře Walkeho nahradil jeden z obránců.
46'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Sufján Amrabat, přichází Benoit Poulain.
46'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Dion Cools, přichází Krépin Diatta.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Máme za sebou první poločas, který nepřinesl zrovna strhující fotbal, nicméně i tak bylo k vidění několik náznaků šancí. To už ale hosté vedli 1:0, když vlastně z první pořádné akce skóroval Zlatko Junuzović, který chytrým obloučkem přehodil Horvatha. Hosté měli i nadále více šancí, Horvath se prezentoval dobrými zákroky zejména proti střelám Ramalha a Gilbrandsena. Další gól už ale nepadl a stav 0:1 stále platí.
45+1'
45+1'
Roh si už obrana Brugg pohlídala a to bude konec prvního poločasu.
45+1'
V závěru poločasu se do rychlé akce dostali hosté, prostor pro střelu měl Gulbrandsen a protáhl Horvatha. Ten vyrazil na roh.
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
43'
Žlutou kartu za šlapák na Ramalha dostal Hans Vanaken a je tak druhým potrestaným hráčem Brugg.
42'
Na trávníku se nám opět trochu přiostřuje a rozhodčí tak má práci.
40'
Žlutou kartu za zákrok na Samassékoua dostal domácí Ruud Vormer.
39'
Z něj už nic nebylo, naopak Bruggy se dostávaly do akce, ta však byla zastavena faulem Xavera Schlagera a ten byl potrestán žlutou kartou.
38'
Už to vypadalo na další odvrácení, jenže obranná hlavička skončila u Ramalha a ten ihned zakončoval. Horvath ale rychle skočil ke své levé tyči a ránu srazil na další roh.
37'
Platilo to i o Wolfově centru, Amrabat jej odkopl na roh.
36'
V posledních minutách je zase trochu aktivnější hostující tým, přihrávky ovšem nemají valnou kvalitu.
34'
V pokutovém území si nejvýše naskočil Mechele a alespoň na chvíli odvrátil. Poté totiž centroval Samassékou a u zadní tyče promáchl Ramalho!
33'
Centr na Samassékoua byl sražen, Salzburg bude pokračovat rohovým kopem.
32'
Po zákroku na Wolfa dostávají standardní situaci i hosté, tady to bude zcela jistě pas do šesntáctky, na přímou střelu je to dost daleko.
31'
Jeho táhlý oblouček skončil ve vápně u Mecheleho, ten však nedokázal rázně hlavičkovat, míč pouze lízl a Walke si připsal snadný zákrok.
30'
Přímý kop pro domácí po faulu na Wesleyho, tohle by mohlo být o nebezpečné. U míče je nachystán Vanaken.
28'
Roh hostů, jenže ani zde to nevedlo k ohrožení branky. Bruggy bleskově odvrátily do bezpečnějších míst.
27'
Ani ten však domácím nevyšel a rázem tu byl rychlý brejk. Amrabat teď ale napravil zaváhání u gólu a dobrou obrannou činností celou akci zastavil ještě před zakončením.
26'
Bruggy začínají přitápět, po další sražené střele následuje opět rohový kop.
25'
Teď už ale Walke musel zasahovat. Odražená hlavička se dostala k Vormerovým nohám a ten ihned pálil. Jenže přesně do míst, kde stál brankář Red Bullu.
24'
Krátký centr nedolétl ani k první tyči, tohle bylo pro obranu Salzburgu snadné.
23'
Dennisova střela z celkem dobré pozice byla sražena, je z toho roh pro Bruggy.
21'
Další faul domácích a rozhodčí už dává najevo, že jeho trpělivost není bezbřehá. Volá si hráče k sobě a rázně k nim promlouvá.
20'
Coolsův faul ale celou snahu končí, Salzburg se pozvolna chystá k rozehrávce.
19'
Bruggy tak mají rázem co dohánět a hned se tak tlačí na útočnou polovinu.
17'
Salzburg právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Amrabat v obraně Brugg signalizoval ofsajd, zapomněl však na ZLATKA JUNUZOVIĆE, který si skvěle naběhl na Ulmerův pas, poté si všiml, že gólman Horvath je daleko z branky a parádně provedeným obloučkem jej překonal – 0:1.
16'
Táhlý centr opět skončil odvrácením. Druhý pokus o přihrávku do pokutového území skončil od Pongračiće v zámezí.
16'
Už zase hrajeme na druhé straně a Salzburg bude kopat roh.
15'
Dennisův centr přelétl celé vápno, akce Brugg pak ale pokračovala Vormer ovšem také neměl přesné oko a pas na Wesleyho hodně přetáhl.
14'
Přihrávka na Vormera byla hosty uvnitř vápna zpacifikována a následně byl míč odkopnut do zámezí.
12'
Sledujeme teď zápas uprostřed hrací plochy, ani jeden z týmů se zatím nikam zvlášť nežene.
10'
Hosté se diví, měli za to, že mají vhazovat, podle pomezního byl ale posledním hráčem, co se dotkl míče Stefan Lainer.
9'
Red Bull kombinuje na levé straně, zatím ale v uctivé vzdálenosti od Horvathovy branky.
8'
První střela utkání, z dálky to zkusil Wolf, slabá střela však Horvathovi nenadělala žádné problémy.
7'
Ten se rychle změnil v kop rohový, i obrana Salzburgu si však zatím dává velký pozor.
7'
Nyní už mu ale došla trpělivost a po Schlagerově faulu odpískal přímý kop pro Bruggy.
6'
Ve středu hrací plochy došlo k několika ostřejším zákrokům, rozhodčí zatím nechává hru plynout bez přerušení.
5'
Centr z pravé strany v podání domácích proskákal přes několik hráčů až k Walkemu, ten u své tyče musel dávat velký pozor na případnou teč.
4'
Z něj nic nebylo, hráči v modročerném odkopli do bezpečí.
3'
Akce hostů. Po přihrávce po zemi z levé strany se už ke střele chystal Schlager, na poslední chvíli obrana Brugg odkopla na roh.
2'
Hned v úvodu předvedli domácí kombinaci u pokutového území Salzburgu a kousek za hranicí vápna vystřelil Vormer. Moc mu to ale nesedlo a rána zamířila o velký kus vedle Walkeho branky.
1'
O výkop se postarali hráči Salzburgu.
1'

Club Bruggy KV: Horvath – S. Amrabat, Mechele, Denswil – D. Cools, Vormer (C), Rits, Vanaken, Dennis – Wesley, Schrijvers.
Náhradníci: Letica – Poulain, Rezaei, Diatta, Nakamba, Mata, Openda.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Schlager, Samassékou, H. Wolf, Junuzović – Gulbrandsen, Dabour.
Náhradníci: Stankovic – Onguéné, Prevljak, Szoboszlai, Minamino, Daka, Mwepu.

Rozhodčí: Georgi Kabakov – Martin Margaritov, Divan Valkov (všichni BUL).

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Jan Breydelstadion začne ve 21 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Georgi Kabakov, kterému budou na pomezí asistovat Martin Margaritov a Divan Valkov. Čtvrtým sudím byl nominován Georgi Todorov a u branek budou číhat Nikola Popov a Stanislav Todorov. Všichni pánové jsou z Bulharska.
Club Bruggy KV

Belgický tým se do vyřazovacích soubojů Evropské ligy přesunul z Ligy mistrů, kde ve skupinové fázi obsadil třetí příčku za Borussií Dortmund a Atléticem Madrid. Do dnešního utkání půjde s plánem si vytvořit co nejlepší pozici do odvety, jednoduché to ale nebude. Forma je teď v Bruggách taková na vodě, poslední dva ligové duely skončily remízou, což pro tým, který v domácí bojuje o první místo, není zrovna ideální počin.

FC Red Bull Salzburg

Rakouský tým hrál skupinu Evropské ligy a ve společnosti Celticu RB Lipska a Rosenborgu ji vyhrál. Nevýhodou Salzburgu může být fakt, že rakouská liga má ještě přestávku, Red Bull se zapojí až 24. února proti Rapidu Vídeň a tak má za sebou pouze přípravné duely, v nichž také extra nezářil. Rozhodně se ale dá čekat napínavá bitva nejen v tomto utkání, ale i v navazující odvetě.
Dobrý večer u Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání prvního kola vyřazovací fáze mezi týmy Club Bruggy KV a FC Red Bull Salzburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.