Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Salcburk - 20. září 2018   21:00

Lipsko
Lipsko
70' Laimer  • 82' Y. Poulsen (Kampl)
2:3
(0:2)
Salcburk
Salcburk
20' Dabour   • 22' Haidara  (Ulmer) • 89' Gulbrandsen
Lipsko
Mvogo – Laimer, Upamecano, Konaté, Mukiele (46. Halstenberg) – Kampl, Ilsanker, Cunha, Sabitzer – Augustin (46. Y. Poulsen), Bruma (46. Demme).
Gulácsi – Orban, Y. Poulsen, Forsberg, Halstenberg, Demme, Majetschak.
Ekberg – Culum, Hallberg (všichni Švédsko)
Red Bull Arena (Leipzig)
Salcburk
Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer – Haidara, H. Wolf, Samassékou, Schlager (86. Junuzović) – Yabo (71. Minamino), Dabour (83. Gulbrandsen).
Stankovic – Onguéné, Junuzović, Minamino, Gulbrandsen, Mwepu, Todorović.

Je tu konec dnešního zápasu, který v souboji dvou Red Bullů přinesl opravdu velmi zajímavý fotbal. Hosté vedli po poločase 2:0, avšak domácí dokázali ve druhém poločase srovnat na 2:2 a zdálo se, že zápas skončí remízou. V 89. minutě ale Salzburgu vyšel rychlý protiútok a po gólu Gulbrandsena se zrodil výsledek 2:3.
90+6'
90+5'
Nastavení spěje ke svému konci a hosté to už patrně zvládnou.
90+3'
Pongračić fauloval a dostává ještě žlutou kartu.
90+3'
Domácí se nyní již bezhlavě ženou do útoku. Čas se jim rychle krátí.
90+1'
Druhý poločas bude nastavený o dlouhých pět minut!
89'
Salzburg právě vstřelil branku!
To jsou věci! Hosté strhávají vedení zpět na svou stranu, když se parádní technickou ranou na zadní tyč prosadil FREDRIK GULBRANDSEN.
88'
Střídající Gulbrandsen se dostal až do zakončení, brankový prostor ale netrefil.
86'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Zlatko Junuzović.
85'
Faulu za žlutou kartu se dopustil Poulsen. Rozehrávat budou hosté.
84'
Nyní bude situace taková, že hosté již nebudou tak spokojení. Uvidíme, zda v závěru ještě přidají a nebo zda se spokojí s bodem.
83'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Fredrik Gulbrandsen.
82'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Z levé strany odcentroval Kevin Kampl a hlavičkující YUSSUF POULSEN srovnává skóre zápasu na 2:2!
81'
Deset minut před koncem jsou u míče domácí. Ti se snaží tlačit do vápna soupeře.
79'
Haidara fauloval Sabitzera a dostává žlutou kartu.
78'
Hraje se opět hodně ve středu pole, hosté se snaží kontrolovat vývoj zápasu.
76'
Domácí sice stále cítí šanci na bodový zisk, jenže zatím se jim nedaří dostat se do trvalého tlaku.
74'
Ulmer zkusil přímý kop rozehrát nakrátko. Po následném centru do vápna se domácí dokázali ubránit.
73'
Po faulu Konatého budou přímý kop zahrávat hosté.
71'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Takumi Minamino.
70'
Domácí se vrací do zápasu! Po pasu na pravou stranu zaváhal hostující kapitán Ulmer, k míči se ve vápně dostal KONRAD LAIMER, který protlačil míč za brankáře Walkeho. Ten si na balon sice sáhl, mímo tyče ho ale nevytěsnil.
67'
Cunha u postranní čáry fauloval Schlagera míč budou mít opět hosté.
66'
Jen o malou chvilku později střílel také Schlager, také on ale zamířil mimo.
65'
Do velmi slušné střelecké pozice se dostal hostující Wolf, svou ránu levačkou ale poslal těsně mimo.
62'
Opět se nehraje a znovu je to kvůli zdravotním komplikacím hostujícího hráče. Ošetřovaný musí být Haidara.
60'
Když už se ke střele dostal domácí Demme, netrefil brankový prostor a Walke nemusel zasahovat.
58'
Domácí fotbalisté se nadále hodně snaží, avšak hosté zatím nijak nepanikaří a nedostávají se pod tlak.
55'
Velká šance hostů! Před chvilkou ošetřovaný Dabour se z ničeho nic dostal na hranici vápna k balonu a svou ranou tváří v tvář Mvogovi trefil tyč!
53'
Opticky se hra začíná opět vyrovnávat. Domácí z úvodního náporu nic nevytěžili.
51'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Dabour a je potřeba, aby na trávník nastoupili zdravotníci hostujícího celku.
50'
Je už jasné, že obraz hry ve druhém poločase bude jiný než před pauzou. Domácí jsou o poznání aktvinější.
48'
Domácí sice začali hodně aktivně, na první jejich zakončení si ale budeme muset patrně ještě chvilku počkat.
47'
Domácí trenér Ralf Rangnick nebyl podle očekávání vůbec spokojený s výkonem svého týmu. Přesto se stává jen málokdy, aby trenér o poločase vystřídal hned tři hráče.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Diego Demme.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Marcel Halstenberg.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Yussuf Poulsen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Je za námi první poločas zápasu mezi Lipskem a Salzburgem. Hosté působí zatím výrazně fotbalovějším dojmem a zcela po zásluze vedou nad svým soupeřem 2:0, když se v rozmezí dvou minut trefili Dabour a Haidara. Domácí na inkasované góly prakticky nezareagovali, a pokud budou chtít dnes bodovat, musí po poločase prakticky všechno změnit.
45'
45'
Domácí kopali v samém závěru poločasu rohový kop, po centru Kampla sice gólman Walke zasáhnout nedokázal, pomohli mu ale spoluhráči v defenzivě.
43'
Konec první půle se rychle blíží a zdá se, že domácí se již k ničemu slavnému nedostanou.
41'
Yabo se sice dostal před obránce Upamecana, ale nakonec padl na zem a nic z nabídnuté příležitosti nebylo.
40'
Naopak hosté jsou nyní zataženi a jediným útočníkem, který napadá domácí stopery, je Yabo.
39'
Hráči Lipska zatím nic moc nevymýšlejí a snaží se spoléhat na dlouhé nákopy, to ale k ničemu nevede.
38'
Ke střele zpoza vápna se dostal Wolf, míč ale poslal mimo a Mvogo tentokrát zasahovat nemusel.
35'
Hráči Salzburgu mají otěže zápasu jasně ve svých rukou. Naopak domácí skoro neví, jak mají hrát.
33'
Domácí fotbalisté po inkasování gólu nemohou najít ani zdaleka recept na pozornou obranu soupeře.
31'
Tempo hry není rozhodně nijak závratné. Hraje se hlavně ve středu pole, hosté si hlídají dvoubrankový náskok.
29'
Žlutou kartu dostal hostující Xaver Schlager, který nedovoleně fauloval Cunha.
28'
Už jsou tu ale opět hosté, kteří hodně drží balon a čekají na skulinku v defenzivě soupeře.
26'
Hráči Lipska se snaží zvýšit své úsilí, avšak zatím se jen velmi těžko dostávají za půlící čáru.
24'
Hráči Salzburgu jsou v posledních minutách jasně lepší a zcela po zásluze se dostali do dvoubrankového náskoku.
22'
To je studená sprcha pro domácí! Hosté předvedli rychlý protiútok, který přesným pasem zakončoval Andreas Ulmer, který našel zcela volného AMADOUA HAIDARU a ten zamířil do odkryté brány – 0:2!
21'
Domácí jsou zaskočeni a nedaří se jim. Salzburg je nyní na koni a tlačí se opět do útoku.
20'
Hosté se dostávají velmi šťastně do vedení. Po velké chybě obrany se na brankáře hnal MOANES DABOUR. Domácí stoper se ho snažil zastavit, ale místo toho jen smolně vyslal balon na vlastní bránu. Gólman Mvogo skvěle zasáhl, jenže míč se odrazil přímo na hlavu DEBOURA a ten otevřel skóre zápasu!
18'
Tak konečně jsme byli svědky prvního zakončení. Ke střele levačkou se dostal domácí Kampl, gólman Walke ale tvrdou ránu v pohodě vyrazil.
15'
Kombinace hostů vypadají stále stejně. Stopeři nakopávají míče na útočnou dvojici, jenže Yabo ani Dabour se k míči nedostávají, protože centry je hodně přelétávají a končí až u brankáře Mvoga.
13'
Stále platí, že se hra hodně kouskuje. Oba celky hrají důrazně a rozhodčí musí často pískat fauly.
11'
Hra je zatím plná nepřesností a ani jedno z mužstev se zatím nedostává do šancí.
9'
Yabo se hnal na domácí bránu, avšak po lehkém kontaktu s protihráčem se poroučel k zemi a chtěl penaltu. Švédský sudí ale faul neviděl a míč tak mají domácí.
9'
Centr do vápna posílal Kampl, hosté se ale v pohodě ubránili.
8'
Po rychlém protiútoku se pokoušel pálit z plného běhu Laimer, trefil ale jen obránce a následovat bude roh.
7'
Hodně daleko mimo velké vápno musel nyní vybíhat domácí gólman Mvogo, aby odhlavičkova míč před rozběhnutým Yabem. Snaha to byla ale nakonec zbytečná, protože Yabo byl v ofsajdu.
5'
První zajímavější akce hostů skončila ofsajdem, ve kterém byl uvnitř vápna útočník Dabour.
3'
Úvod zápasu je ve znamení klasického oťukávání obou soupeřů. Hraje se ve středu pole.
1'
Domácí budou hrát dnes v bílých dresech, hosté jsou červení.
1'
Hráči obou týmů s logem Red Bullu na prsou jsou již na trávníku. Zápas za pár chvil začne.

RB Lipsko: Mvogo – Laimer, Upamecano, Konaté, Mukiele – Kampl, Ilsanker, Cunha, Sabitzer – Augustin, Bruma.
Náhradníci: Gulácsi – Orban, Y. Poulsen, Forsberg, Halstenberg, Demme, Majetschak.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer – Haidara, H. Wolf, Samassékou, Schlager – Yabo, Dabour.
Náhradníci: Stankovic – Onguéné, Junuzović, Minamino, Gulbrandsen, Mwepu, Todorović.

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg (všichni Švédsko).
Papírovým fvoritem zápasu budou domácí fotbalisté, avšak k vidění bude určitě zajímavý fotbal. Salzburg je věčný smolař bojů o Ligu mistrů. Od roku 2006 totiž již jedenáctkrát usiloval o postup do základní skupiny Ligy mistrů, avšak ani jednou tam zatím nepronikl. Letos v posledním předkola uhrál v prvním zápase na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad remízu 0:0, jenže doma přišel o výhru a po remíze 2:2 opět skončil těsně před pomyslným vrcholem v podobě postupu do základní skupiny.
Hezký večer z německého Lipska, kde se dnes odehraje opravdu velmi pikantní utkání v rámci skupiny B Evropské ligy. Hrát proti sobě totiž budou týmy Red Bullu Lipsko a Red Bullu Salzburg. Jak už název obou týmů napovídá, bude to zcela jistě bíčí souboj dvou klubů se stejným majitelem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.