Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Olympiacos - 4. října 2018   18:55

AC Milán
AC Milán
71' Cutrone (Ricardo Rodríguez) • 76' Higuaín (Çalhanoğlu) • 79' Cutrone (Çalhanoğlu)
3:1
(0:1)
Olympiacos
Olympiacos
14' Guerrero  (Koutris)
AC Milán
Reina – Calabria, C. Zapata, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Biglia, Bakayoko, Bonaventura (54. Çalhanoğlu) – Suso (80. Borini), Higuaín, Castillejo (54. Cutrone).
G. Donnarumma – Çalhanoğlu, Borini, Musacchio, Cutrone, Kessié, Laxalt.
Madden – Connor, Ross (vš. Skotsko)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Olympiacos
J. Sá – Torosidis (C) (78. Maríá), Roderick, Cissé, Koutris – B. Natcho, Guilherme – Fetfatzidis, Y. Touré (82. Fortunis), Leiva (72. Podence) – Guerrero.
Gianniotis – Camara, Fortunis, Hassan, Maríá, Podence.

Fotbalisté AC Milán v dramatickém zápase dlouho marně doháněli náskok Olympiakosu Pireus, který hostům zajistil přesnou hlavičku Miguel Ángel Guerrero, v osmé desetiminutovce domácí ale sestřelili soupeře třemi přesnými zásahy a byť vítěznou branku vstřelil legendární kanonýr Higuaín, tak hlavními hrdiny se stali náhradníci Cutrone s Calhanoglem, první jmenovaný dvakrát skóroval, turecký záložník pak na dvě branky přihrál.
90+3'
90+2'
Domácí mohli přidat razítko na svůj dnešní triumf, Borini si naběhl na dobrou přihrávku do pokutového území, z úhlu ale střílel jen do boční sítě.
90+1'
V úvodu tříminutového nastavení se do Fetfazidisova centru zavěsil Cissé, zády k brance ale hlavou přestřelil.
90'
Hlavičku Guerrera z velmi těžké pozice Biglia srazil na rohový kop, ještě jedna standardní situace pro Olympiakos.
89'
Hostující stoper Cissé nedokázal u postranní čáry obejít Higuaína, ten si výborně splnil obranné povinnosti a domácí budou vhazovat, mohou tak ušetřit další desítky sekund času.
87'
Domácí mají míč ve svém držení a už si užívají koncovku dnešního zápasu, v němž dlouho marně dobývali hostující defenzivu.
85'
Koutrisův prudký centr jen proletěl pokutovým územím, u vzdálenější postranní čáry si jej zpracoval Fetfazidis, jenž připravil palebnou pozici pro Fourtonise, ten ale zpoza pokutového území míč příliš podebral a mířil mnoho metrů nad domácí branku.
84'
Hosté hrají s míčem na kopačkách na útočné polovině, zatím ale daleko od pokutového území AC Milán.
82'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Yaya Touré, přichází Konstantinos Fortunis.
80'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Fabio Borini.
79'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí ale po zisku míče předvedli bleskový protiútok, Suso na pravém křídle uvolnil rozběhnutého Calhanogla, jenž přihrál PATRICKU CUTRONEMU před prázdnou branku a milánský útočník vstřelil jeden z nejjednodušších gólů své kariéry!

Domácí trenér Gattuso měl senzační čich při střídání, neboť Calhanoglu už má druhou asistenci a Cutrone druhý gólový zápis.
78'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Vasilis Torosidis, přichází Jasín Maríá.
78'
Olympiakos už je usazen s míčem na útočné polovině. Ačkoliv hosté po většinu zápasu vedli, tak nyní jsou to oni, kteří budou muset dobývat soupeřovu základnu.
76'
San Siro dnes není ani zdaleka zaplněné, ba naopak je poloprázdné, přesto přítomní fanoušci vytvořili bouřlivou atmosféru při trefě GONZALA HIGUAÍNA! Argentinský kanonýr si v pokutovém území zpracoval přihrávku Hakana Calhanogla, kličkou hravě obelstil Podenceho a poté prostřelil brankáře Sá!
76'
Suso hledal přízemním pasem před brankou Higuaína, blíže k míči ale měl brankář José Sá.
74'
Fetfazidis napodobil nedávný průnik Natcha středem hřiště, poté natáhl k velmi zajímavé prudké přízemní střele, ta ale prosvištěla těsně vedle tyče domácí branky.
72'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Nahuel Leiva, přichází Daniel Podence.
71'
Přeci jen to domácím vyšlo! Ricardo Rodríguez narýsoval perfektní centr, PATRICK CUTRONE si na hraně ofsajdu pohlídal své postavení a hlavou nezadržitelně nasměroval míč pod břevno hostující branky!
70'
Je to velké trápení domácích, Suso na pravém křídle neobešel Koutrise, ten soupeře vytlačil za brankovou čáru a zklamaný španělský útočník poté jen nakopl míč do reklamního panelu.
68'
Neúspěšná souhra domácích na levém křídle, hosté mohou převzít držení míče.
66'
Natcho podnikl rychlý útočný výpad po ose hřiště, navedl si míč do střelecké pozice, z osmnácti metrů ale domácí branku přestřelil.
65'
Další z rohových kopů domácí sehráli zajímavě prudce po zemi na střed pokutového území, kde byl zcela osamocený Bakayoko, ten se ale trestuhodně ukopl a míč takřka vůbec netrefil!
63'
Hosté uklidnili hru a pozvolna kombinují s míčem ve svém držení u středové čáry.
61'
Znovu centroval Suso z pravé strany a snažil se vtěsnat míč ke vzdálenější tyči, zapadl ale za ni.
60'
Šestý rohový kop pro AC Milán, nepovedený centr Susa hosté snadno odvracejí za postranní čáru.
58'
Hosté se pokusili zopakovat souhru z první gólové akce zápasu, Koutrisův centr našel hlavu osamoceného Guerrera, ten ale v tomto případě mířil výrazně vedle branky.
57'
Souhra domácích náhradníků, po Calhanogluově kolmici byl Cutrone přistižen v postavení mimo hru.
56'
Žlutou kartu dostává Hakan Çalhanoğlu (AC Milán).
54'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Patrick Cutrone.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Hakan Çalhanoğlu.
54'
Hosté se pokusili zakombinovat na pravém křídle, Fetfazidis ale dostal do volného prostoru příliš dlouhou přihrávku, kterou už neměl možnost dostihnout ve vymezeném území.
52'
Ve velmi útočně pojaté hře zatím AC Milán vede na střelecké pokusy už 14:6, v té klíčové statistice gólových úspěchů ale domácí zaostávají.
51'
Přetažený centr od rohového praporku si zpracoval Suso a kolem bránícího Koutrise dokázal vystřelit, z úhlu ale mířil jen do boční sítě.
51'
Nadále se hraje v obrovském tempu, Calabriův centr hosté srazili za vlastní branku.
50'
Domácí předvedli velmi rychlý protiútok, v jeho závěru Suso střílel z hranice pokutového území jen do připraveného brankáře Sá.
50'
Standardní situace pro Olympiakos, Koutris pálil z dobrých třiceti metrů, s jeho štiplavou střelou k tyči si ale brankář Reina nadvakrát poradil.
48'
Do prvního střeleckého zakončení druhého poločasu se dostal Higuaín, jeho střelu ale Cissé srazil na rohový kop.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
AC Milán po prvním poločase nečekaně prohrává na San Siru s Olympiakosem Pireus 0:1, když z prvního vážného útoku hostů udeřil Miguel Ángel Guerrero a ačkoliv domácí jinak mají výraznou územní převahu, tak brankáře Josého Sá zatím dokázali pokořit jen z ofsajdu.
45+1'
45+1'
Milánští znovu uzamkli svého soupeře před jeho brankou, do pokutového území Josého Sá letělo několik centrů z obou stran, se všemi si ale zadáci řeckého celku dokázali poradit!
45+1'
Skotský rozhodčí Madden k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Po dalším rohu domácích hlavičkoval Bakayoko k brance na Zapatu a ten zblízka hlavou mířil vysoko nad břevno.
43'
Higuaín byl odzbrojen od míče na polovině Olympiakosu, hosté pak podnikli velmi rychlý protiútok, v jeho závěru ale nezvládl finální fázi na pravém křídle Fetfazidis, kterého výborně ubránil domácí kapitán Romagnoli.
41'
Na Susův centr jen těsně nedoskočil Samuel Castilejo, míč pak zapadl za vzdálenější tyč domácí branky.
40'
Rohový kop pro Milán, do Bonaventurova centru se zavěsil Zapata, v těžké pozici ale branku netrefil.
38'
Castilejo tentokrát hledal Higuaína před brankou přízemní přihrávkou a před Argentincem už se otevírala velmi zajímavá příležitost k zakončení, vyhlášenému kanonýrovi se ale míč prokutálel mezi nohami!
37'
Další zákrok si brankář José Sá připisuje po Castilejově střele z pravého křídla, ta mířila přímo do Portugalcova postavení.
36'
Na průnikovou přihrávku Rodrígueze si za hostující obranu naběhl Gonzalo Higuaín, ten zkoušel prostřelit brankáře Sá mezi nohy, ten je ale sklapl včas!
35'
Leiva si naběhl na dlouhou kolmici Koutrise po levém křídle a mohl těžit z nepřesvědčivého výběhu brankáře Reiny, v těžké pozici ale branku svým lobem výrazně minul.
33'
Higuaín střílel prudce, avšak nad branku Josého Sá.
32'
Bakayoko byl faulován v bezprostřední blízkosti pokutového území Olympiakosu a to bude velká příležitost na vyrovnání!
31'
Centr Fetfazidise s přehledem zachytil brankář Reina a hned se snažil rozehrát rychlý brejk, jeho spoluhráči jej ale nedokázali dovést k pokutovému území soupeře.
30'
Fetfazidis se na pravém křídle sice nedokázal probít do pokutového území, přesto získal rohový kop, protože Rodríguez už odkopával míč zpoza brankové čáry.
28'
Dalšímu centru Susa se hostující defenziva dokázala ubránit a vhazovat může Torosidis.
27'
Po poněkud mrtvé čtvrthodince od desáté minuty domácí znovu zvyšují obrátky a snaží se soupeřovu defenzivu dostat pod tlak, hosté se ale zatím brání velmi dobře.
25'
Susův centr od praporku stáhl ze vzduchu brankář José Sá.
24'
Calabriův centr Cissé srazil za hostující branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
22'
Na zrodu další útočné snahy Olympiakosu stál legendární Yaya Touré, ten potáhl míč po útočné polovině a posléze se do balónu z dálky opřel Guilherme, jeho skákavá střela se ale mezi tři tyče nevešla.
21'
Suso z pořádné dálky zakončoval individuálně, mířil ale vysoko nad břevno.
21'
Biglia vybojoval nedovolený zákrok na polovině Olympiakosu, domácí se stěhují před branku soupeře.
19'
Nepřesný dlouhý nákop Koutrise doletěl do rukavic brankáře Reiny.
18'
Leivově centru se ale domácí defenziva bezpečně ubránila.
17'
Standardní situace pro Olympiakos v hloubi útočné poloviny, hosté budou rozehrávat od levé postranní čáry.
16'
Další útočná akce hostů, Fetfazidis potáhl míč po pravé straně k pokutovému území, před ním si ale proti domácím zadákům nedokázal najít střelecký prostor.
14'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Pořádný šok na San Siru! Koutrisův perfektní centr MIGUEL ÁNGEL GUERRERO hlavou prodloužil ke vzdálenější tyči za záda bezmocného brankáře Reiny!
13'
Neúspěšná souhra Biglii se Susem, hosté znovu získávají držení míče ve svůj prospěch.
11'
Poprvé se s míčem na polovinu soupeře podívali také hosté, rychle ale byli zahnáni zpět na vlastní polovinu.
8'
Fotbalisté milánského AC jsou od úvodu na trávníku dominantní, drží míč po drtivou většinu času a tentokrát zaútočili po levé straně, ovšem Rodríguez se nedokázal probít přes Torosidise, zkušený kapitán hostů pak vybojoval odkop od branky Josého Sa.
6'
Domácí dosáhli první branky, která ale není rozhodčími uznána kvůli ofsajdu!

Calabriův centr zprava před brankou zřejmě jemně tečoval Suso a tím vystavil do ofsajdu zakončujícího Samuela Castileja.
4'
Další útočná akce domácích vedla jen k ofsajdu Castilleja.
2'
Domácí disponovali první standardní situací, odraženého míče se ale zmocnil brankář José Sá.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali domácí Rossoneri.
1'

AC Milán: Reina – Calabria, C. Zapata, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Biglia, Bakayoko, Bonaventura – Suso, Higuaín, Castillejo.
Náhradníci: G. Donnarumma – Çalhanoğlu, Borini, Musacchio, Cutrone, Kessié, Laxalt.

Olympiacos FC: J. Sá – Torosidis (C), Roderick, Cissé, Koutris – B. Natcho, Guilherme – Fetfatzidis, Y. Touré, Leiva – Guerrero.
Náhradníci: Gianniotis – Camara, Fortunis, Hassan, Maríá, Podence, Androutsos..
Olympiakos Pireus

Olympiakos loni po sedmi letech nevyhrál řecký titul, dokonce skončil až třetí a poprvé od sezóny 2010-11 neměl možnost bojovat o Ligu mistrů ani v předkole a rovnou zamířil do Evropské ligy.

V kvalifikaci Olympiakos musel projít přes dva soupeře, švýcarský Lucern přejel 4:0 doma a nijak jej neohrozila ani prohra 1:3 na hřišti soupeře, také souboj s anglickým Burnley řecký tým v podstatě rozhodl už v domácím utkání, které vyhrál 3:1 a na hřišti celku Matěje Vydry pečetil postup remízou 1:1.

Do aktuálního ročníku řecké ligy Olympiakos sice vstoupil čtyřmi výhrami po sobě, ve všech případech se ale jednalo o souboje proti celkům z druhé poloviny tabulky a bilanci si tak pokazil v neděli, kdy ve šlágru nestačil v domácím prostředí na PAOK Soluň, kterému podlehl 0:1, už tuto neděli na Olympiakos navíc čeká další velmi náročné utkání na hřišti obhájce titulu AEK Atény.

Olympiakosu dnes bude chybět mladý obránce Konstantinos Tsimikas, který při utkání s Betisem viděl červenou kartu. Tsimikas nedávno rozhodl souboj české reprezentační jednadvacítky s řeckou.
AC Milán

"Rossoneri" do italské Serie A vstoupili pouhými dvěma výhrami z úvodních šesti zápasů a aktuálně jsou na jedenáctém místě, byť ještě mají k dobru domácí dohrávku s Janovem. Naposledy si ale AC Milán s chutí zastřílelo, když na hřišti rozjetého Sassuola vyhrálo hladce 4:1 a přerušilo tak sérii tří ligových remíz v řadě.

Evropskou ligu AC Milán rozehrál těsným vítězstvím 1:0 v Lucemburku nad Dudelange, jedinou branku utkání vstřelil v 59. minutě Gonzalo Higuaín, který pak neproměnil některé další dobré šance a dával naději domácím na senzační bod až do závěrečného hvizdu.

Start Higuaína v dnešním zápase je ale kvůli zraněnému stehnu nejistý, naopak s jistotou jsou mimo hru Caldara, Conti a Strinić.
Hezký večer při sledování přenosu zápasu skupiny F Evropské ligy mezi AC Milán a Olympiakosem Pireus.

V úvodním kole této skupiny padla jediná branka, díky niž AC Milán zvítězil na hřišti lucemburského Dudelange, Olympiakos remizoval s Betisem Sevilla 0:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.