Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Salcburk - 7. března 2019   21:00

Neapol
Neapol
10' Milik (D. Mertens) • 18' Ruiz (Callejón) • 58' Onguéné(vl.)
3:0
(2:0)
Salcburk
Salcburk
Neapol
Meret – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Callejón (C), Allan, Ruiz, P. Zieliński (66. Diawara) – D. Mertens (72. L. Insigne), Milik (81. Ounas).
Ospina – Malcuit, Ounas, Chiricheş, L. Insigne, Ghoulam, Diawara.
Kubalkov – Žuk, Masyljanko
Stadio San Paolo, Neapol
Salcburk
Walke – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer (C) – Schlager, H. Wolf, Samassékou, Junuzović (62. Mwepu) – Daka (62. Gulbrandsen), Dabour (76. Minamino).
Stankovic – Vallci, Szoboszlai, Minamino, Gulbrandsen, Häland, Mwepu.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc.
Neapol v úvodním osmifinále Evropské Ligy přehrála Salzburg 3:0 a má nakročeno k postupu. Italský tým nakopla branka už ze desáté minuty, kdy se prosadil Arkadiusz Milik. Gól Salzburgu poté neplatil pro ofsajd a za chvíli už hosté prohrávali 0:2, když se trefil Fabián Ruiz. Ve druhém poločase jsme viděli několik šancí na obou stranách, ale znovu se radovala jen Neapol, jistotu vítězství ji dal vlastní brankou v 58. minutě Jérôme Junior Onguéné. Salzburg v závěru přidal a vytvořil si několik šancí, ty ovšem byly buď nepřesné nebo je vychytal brankář Meret a střela Fredrika Gulbrandsena trefila tyčku.

Fauly: 8:16
90+4'
90+4'
Jenže ani tato standardní situace neohrozila čisté konto brankáře Mereta a to by mělo být pro dnešní zápas všechno.
90+3'
Asi poslední šanci na korigování skóre dostává Salzburg, který bude zahrávat ještě jeden rohový kop.
90+2'
Kalidou Koulibaly předvedl své mistrovství. Natlačil se tělem před Gulbrandsena a nedovolil mu dostat se do šance ani vybojovat rohový kop.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Alex Meret musel předvést zatím svůj nejtěžší zákrok, když vyrazil konečky prstů křížnou střelou Fredrika Gulbrandsena po zemi.
90'
Neapol se po promarněném protiútoku znovu zatáhla do obrany a hlavně už bude chtít udržet čisté konto.
89'
Adam Ounas si nádherně zpracoval míč a dalším dotykem si ho připravil na střelu. Pak ale svým odvážným pokusem o kousek netrefil branku.
88'
Ani Enock Mwepu ten důležitý gól nezařídil, protože z pravé strany minul branku.
87'
Hosté se stále pokouší vstřelit kontaktní branku na 1:3, která by jim ještě dala nějakou šanci do odvety.
86'
Adam Ounas ovšem na útočné polovině fauloval Ramalha a dostává žlutou kartu.
85'
Neapoli už se povedlo otupit tlak Salzburgu a momentálně dokázala přesunout hru na svou útočnou polovinu.
84'
Xaver Schlager skončil na zemi, ale podle rozhodčího se o faul nejednalo, takže to bude jen autové vhazování.
83'
Xaver Schlager střílel zajímavě levou nohou, jenže nepřinutil Mereta k zákroku, protože minul branku.
82'
Nikola Maksimović je druhý stoperem Neapole, který dostává žlutou kartu a nebude hrát v odvetě.
82'
Fredrik Gulbrandsen měl výbornou příležitost snížit, ale pravačkou trefil jen prostředek branky, kde dokázal Alex Meret skvěle zasáhnout.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Adam Ounas.
81'
Diadie Samassekou se dostal ke střele zpoza pokutového území, ale opět to končí jen dalším rohovým kopem.
80'
Jenže ani tento rohový kop Salzburgu spásu ani naději nepřinesl. Hosté ani neohrozili branku Neapole.
79'
Hannes Wolf se dostal ke střele zpoza pokutového území, ale vybojoval jen rohový kop, protože se jeho rána otřela o jednoho z obránců Neapole.
78'
Domácí rohový kop rozehráli na krátko, k míči se poté dostal za vápnem Amadou Diawara a zkusil to z velké dálky. Jenže nebyl vůbec přesný.
77'
Neapol bude mít možnost znovu ohrozit branku Salzburgu, bude zahrávat rohový kop z levé strany.
76'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Takumi Minamino.
75'
Arkadiusz Milik se zevnitř pokutového území pokusil o technický obstřel, ale kousek chyběl na to, aby trefil branku.
74'
Zakončení Neapole už bylo navíc, protože se těsně předtím mával a pískal ofsajd.
73'
Andreas Ulmer vystřelil pravou nohou z velké dálky, ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
72'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Lorenzo Insigne.
71'
Zničeho nic se ke střele z pravé strany dostal Fredrik Gulbrandsen a trefil bližší tyčku!
70'
Salzburg po dlouhé době konstantě drží míč na polovině svého soupeře.
69'
I dalšímu rohovému kopu se hosté dokázali ubránit.
69'
Do koncovky se na zadní tyči dostal José María Callejón a už překonal Walkeho. Ale parádně za něj zaskočil na brankové čáře André Ramalho.
68'
Salzburg se tomuto rohovému kopu dokázal ubránit a odvrátil tak úplnou katastrofu.
67'
Arkadiusz Milik vybojoval další rohový kop pro Neapol, míč šel do zámezí od Onguéného.
66'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Amadou Diawara.
65'
Salzburg se po dlouhé době probojoval až do vápna Neapole. Ale skončilo to faulem Wolfa.
64'
Mertens se pěkně uvolnil na pravé straně a cpal míč před branku. Vybojoval rohový kop.
63'
Až na samotný úvod druhého poločasu je zatím Salzburg v druhém dějství naprosto neškodný, nedokáže se vůbec prosadit.
62'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Fredrik Gulbrandsen.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Zlatko Junuzović, přichází Enock Mwepu.
61'
Ten Neapol odvrátila, ale je z toho další rohový kop.
60'
Meret vyrazil dalekonosnou střelu Zlatka Junuzovića pro jistotu nad břevno a Salzburg bude zahrávat rohový kop.
59'
Je jasné, že pokud se v odvetě ještě má o něco hrát, musí Salzburg minimálně jednou skórovat.
58'
Neapol právě vstřelila branku!
JÉRÔME JUNIOR ONGUÉNÉ dnes prožívá špatný zápas a nyní to korunuje vlastní brankou. Centr Neapole letěl do nepříjemného prostoru, kam nemohl brankář, a tak se míč pokusil Onguéné odhlavičkovat, místo toho ho ale poslal do své branky.
57'
A znovu se hosté připravili o šanci útočným faulem.
56'
Salzburg v posledních minutách docela často fauluje a tím pádem se zbytečně ocitá pod tlakem. Přitom je to on, kdo se musí hnát dopředu.
55'
Dries Mertens se z dálku rozhodl z přímého kopu zakončovat, ale nemířil přesně, Alexander Walke mohl zůstat v klidu.
54'
Arkadiusz Milik se pustil do přímočarého průniku středem pole a jen za cenu žluté karty ho nakonec zastavil Xaver Schlager.
53'
Ani rohový kop Neapoli nevyšel, takže utkání je dál ještě otevřené.
52'
Dries Mertens měl na kopačce třetí a možná definitivně postupový gól pro Neapol. Dostal se za obranu, ale nechal se vychytat Walkem.
52'
Hannes Wolf zasáhl soupeře nedovoleně rukou do obličeje, což neuniklo zraku rozhodčího Kubalkova.
51'
Z poloviny hřiště zkusil střelu Dries Mertens, ale nakonec o pořádný kus minul branku Salzburgu.
50'
Kalidou Koulibaly už jednu žlutou kartu má, ale přesto se nebál jít do riskantního skluzu a zvládl ho skvěle.
49'
Do kombinace Neapoli se nechtěně zapojil i rozhodčí, který hezky zrychlil akci italského týmu. Ten nakonec ale ani nezakončil, takže sudí mít asistenci nebude.
48'
S rohovým kopem si Neapol dokázala poradit, úspěšně se ubránila a dál vede o dvě branky.
47'
Nebezpečně pálil Dabbur, ale Meret skvěle nohou míč vyrazil na rohový kop.
46'
Salzburg zahajuje druhou poločas aktivně, hned se natlačil na polovinu soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas skončil, nenastavovala se ani minutka. Domácí tým možná neměl nejlepší úvod zápasu, ale poté se prosadil v desáté minutě Arkadiusz Milik a od té doby už Neapol hru více méně ovládala. Mohlo být sice vyrovnáno, ale branka Salzburgu kvůli ofsajdu neplatila a za pár chvil nato hosté znovu inkasovali, tentokrát po pěkném voleji Fabiána Ruize. Neapol má zatím dvojzápas rozehraný skvěle a může si už jen hlídat vedení. Naopak Salzburg bude chtít vstřelit branku na půdě soupeře.
45+1'
45'
Bude se kopat od branky Alexe Mereta. Ten rozhodně s rozehrávkou nikam nespěchá.
44'
Ani Kalidou Koulibaly si zbytečně nekomplikoval život a raději zpětnou přihrávkou našel Mereta.
43'
Ke konci poločasu se hra z obou stran trochu zpomalila. Hlavně Neapol je spokojená a nemá kam spěchat.
42'
Stefan Lainer centroval z pravé strany, ale nebyl to kvalitní centr, nikoho z hráčů Salzburgu nenašel.
41'
Zlatko Junuzović vystřelil z levé strany zpoza vápna pravou nohou po zemi, ale o kousek minul branku. Alex Meret u své pravé tyče vše jistil.
40'
Hannes Wolf byl ve středu pole zastaven jen za cenou faulu, provinil se Allan.
39'
Piotr Zieliński byl v těsném ofsajdu, takže k míči se znovu dostane Salzburg.
38'
Rohový kop znovu směřoval na hlavu stopera Koulibalyho, ten se ale do zakončení neprocpal.
37'
Salzburg s rozehrávkou nikam nespěchal a zbytečně se dostal pod tlak. Chyboval Jérôme Junior Onguéné a je z toho rohový kop pro domácí.
36'
Míč z levé strany směřoval do vápna Salzburgu na Fabiána Ruize, blíž k němu měl ale Walke.
35'
José María Callejón poslal přízemní centr z pravé strany do šestnáctky Salzburgu. Tam byl připravený André Ramalho.
34'
Po jedné z nepřesnosti Salzburgu skončil míč v zámezí a z levé strany z vlastní poloviny bude vhazovat Neapol.
33'
Hannes Wolf předvedl rychlé kličky před vápnem, ale nepovedlo se mu nakonec ohrozit branku.
32'
Neapol kopala standardní situaci Zakončoval nakonec z odraženého míče Piotr Zieliński, ale vysoko přestřelil branku.
31'
Nakonec z toho nebylo nic, protože hosté se ve vápně dopustili držení.
31'
Nyní mají hosté šanci, budou totiž zahrávat rohový kop z pravé strany.
30'
Salzburg se snaží převzít iniciativu, ale zatím se Neapol dobře brání.
29'
Standardka se Salzburgu vůbec nevyvedla. Míč letěl na zadní tyč, ale byl nakonec pro všechny příliš dlouhý.
28'
Znovu se píská proti brance Salzburgu a opět fauloval Kalidou Koulibaly. Tentokrát se postavil do cesty Dakovi.
27'
Salzburg rozehrál standardní situaci nejprve nakrátko, až poté letěl míč do vápna. Tam vše vyřešil před chvíli faulující Koulibaly.
26'
Kalidou Koulibaly předvedl pozdní skluz a po zásluze vidí žlutou kartu.
25'
Nakonec Neapol celou akci zrychlila nákopem dopředu, ale nebylo to šťastné řešení, hosté rychle získali míč.
24'
Domácí už si chystají další akci, zakládají ji z vlastní poloviny přihrávkami mezi obránci.
23'
Neapol se opět přesunula na útočnou polovinu a už si myslela, že bude kopat další roh. Rozhodčí ovšem situaci viděli špatně, takže je to jen odkop od brány.
22'
Míč si po rohovém kopu ve vzduchu vyzvedl Alex Meret.
21'
Salzburg bude moci ohrozit branku soupeře, protože bude kopat rohový kop. Střela Stefana Lainera byla sražená vedle.
20'
V těchto chvílích se děj zápasu odehrává ve středu hrací plochy.
19'
To je pro hosty velká rána, protože Salzburg málem vyrovnal na 1:1 a najednou prohrává 0:2.
18'
Neapol je zatím v proměňování svých šancí stoprocentní, i tu druhou přetavila v gól. Po rohovém kopu Salzburg nedokázal odvrátit míč, Callejón nahrál na hranici vápna míč FABIÁNU RUIZOVI, a ten ho nádherně z voleje poslal do sítě. Asistence: José María Callejón.
18'
Míč šel do zámezí od hostujícího Jerômeho Onguéného, domácí tak mají k dispozici další roh.
17'
Hosté se nemůžou radovat z vyrovnání, i když skončil míč v bráně, protože Patson Daka byl v mírném ofsajdu. Ale byla to velká chyba obrany Neapole.
16'
K hlavičce se ve vápně po rohovém kopu dostal Kalidou Koulibaly, ale nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.
15'
Neapol bude kopat rohový kop, tentokrát poprvé z pravé strany.
14'
Neapol rozhodně úvodní gól nakopl, po pomalejším začátku najednou soupeře přehrává.
13'
I tomuto rohovému kopu se rakouský tým dokázal ubránit.
12'
Akci Neapole zase táhl Mertens, tentokrát ale zakončoval Fabián Ruiz. Jeho střelu levačkou hráči Salzburgu srazili na rohový kop.
11'
Salzburg se vepředu neprosadil a nyní se zase musí rychle vracet.
10'
Domácí Neapol se z první šance zápasu hned dostává do vedení! Parádní přihrávku za obranu dostal od Mertense polský střelec ARKADIUSZ MILIK, už měl před sebou jen brankáře. Toho si položil, obešel a zakončil do prázdné branky. Asistence: Dries Mertens.
9'
Centr z rohového kopu vyboxoval bez problému Alexander Walke.
8'
Mertens se dostal do dobré střelecké pozice ve vápně, ale na poslední chvíli jeho ránu přizvedl na rohový kop André Ramalho.
7'
Koulibalyho dlouhý nákop dopředu odvrátil hlavou André Ramalho.
6'
Zpoza vápna vystřelil nejlepší střelec Salzburgu Moanes Dabour. Jeho střelu musel Meret chytat nadvakrát.
6'
A další střelu Salzburgu ze střední vzdálenosti zastavil svým tělem Kalidou Koulibaly. Hosté pokračují ve svém nátlaku.
5'
Hosté si připsali na své konto první střelu na branku v tomto zápase. Z hranice vápna pálil Hannes Wolf, ale jeho nedůrazný pokus Alex Meret v pohodě chytil.
4'
Akci Salzburgu založil dlouhým nákopem brankář Alexander Walke, ale rakouský tým se ve předu dlouho neudržel.
3'
Neapol se poprvé podívala alespoň na chvilku do pokutového území soupeře. Ale polský útočník Arkadiusz Milik se na přední tyči do zakončení neprotlačil.
2'
Salzburg začal zápas aktivně a nyní nepříjemně napadá rozehrávku italského mužstva.
1'
Utkání odstartovalo. Hosté si to hned namířili do pokutového území soupeře, ale ta přihrávka byla nepřesná, skončila v moci brankáře Mereta.
1'
Domácí Neapol bude hrát ve svých tradičních modro-bílých dresech, hostující Salzburg taktéž ve své klasické červeno-bílé variantě.
Hráči obou mužstev už kráčejí na trávník, utkání za malou chvíli bude moci začít.

SSC Neapol: Meret – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Callejón (C), Allan, Ruiz, P. Zieliński – D. Mertens, Milik.
Náhradníci: Ospina – Malcuit, Ounas, Chiricheş, L. Insigne, Ghoulam, Diawara.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer (C) – Schlager, H. Wolf, Samassékou, Junuzović – Daka, Dabour.
Náhradníci: Stankovic – Vallci, Szoboszlai, Minamino, Gulbrandsen, Häland, Mwepu.

Rozhodčí: Kubalkov – Žuk, Masyljanko.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se ještě v minulosti nikdy neutkaly.
FC Red Bull Salzburg

Salzburg je rakouským klubem, který domácí soutěži dlouhodobě vládne, vyhrál ji už pět sezón v řadě a skoro v kapse už má titul další, protože vede s náskokem jedenácti bodů na druhý Linz. Po zimní přestávce Salzburg odehrál pět soutěžních utkání s bilancí tří výher a dvou proher, naposledy vyhrál v domácí soutěži doma 3:0 nad Wolfsbergerem. Venku prohrál dvě z posledních tří utkání, naposledy 0:2 na hřišti Rapidu Vídeň. Salzburg začal pohárovou sezónu v předkolech Ligy mistrů, v tom posledním však nestačil na CZ Bělehrad, a tak se musel spokojit jen s Evropskou ligou. V ní obsadil s plným počtem osmnácti bodů první místo ve skupině v konkurenci Celticu, Lipska a Rosenborgu. V prvním kole vyřazovací části Salzburg narazil na belgický Club Bruggy. Na jeho hřišti sice prohrál 1:2, ale doma vyhrál 4:0, takže postoupil.
SSC Neapol

Neapol je předním italským klubem, který každoročně zápolí o ty nejvyšší příčky, ale dlouhodobě je ve stínu Juventusu, který se jí nedaří předstihnout. Podobně je to i v této sezóny, kdy je Neapol v Serii A druhá o šestnáct bodů za Juventusem. Pro Neapol to byla první porážka po šesti soutěžních zápasech bez prohry. Doma prohrála Neapol dokonce vůbec poprvé v sezóně. Neapol započala svou pohárovou sezónu v Lize mistrů, kde skončila v základní skupině v konkurenci PSG, Liverpoolu a CZ Bělehrad na třetím místě. Získala devět bodů s bilancí dvou výher, tří remíz a jedné porážky a za Liverpoolem skončila jen vinou horších vzájemných zápasů. Neapol tak putovala do Evropské ligy, kde v prvním vyřazovacím kole vyřadila po výsledcích 3:1 venku a 2:0 doma švýcarský Curych.
Zdraví a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání osmifinále Evropské ligy mezi týmy SSC Neapol a FC Red Bull Salzburg. Zápas se odehraje na Stadio San Paolo v Neapoli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.