Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Club Brugge - 21. února 2019   18:55

Salcburk
Salcburk
17' Schlager (H. Wolf) • 29' Daka (Pongračić) • 43' Daka (Schlager) • 90+4' Dabour (Minamino)
4:0
(3:0)
Club Brugge
Club Brugge
Salcburk
Walke – Lainer, Pongračić (77. Vallci), Onguéné, Ulmer (C) – Schlager, H. Wolf (63. Minamino), Samassékou, Junuzović (71. Mwepu) – Daka, Dabour.
Stankovic – Prevljak, Szoboszlai, Minamino, Mwepu, Vallci, Häland.
Red Bull Arena, Salzburg (AUT)
Club Brugge
Horvath – Poulain, Mechele, Denswil – S. Amrabat (63. Diatta), Vormer (C), Rits, Vanaken, Dennis – Wesley (84. Vossen), Schrijvers (69. Openda).
Letica – Vossen, Rezaei, Diatta, Nakamba, D. Cools, Openda.

Patson Daka podal fantastický výkon a dvěma góly pomohl otočit skóre z prvního zápasu na stranu Salzburgu, který po úvodní prohře v Belgii snadno vyhrál a postoupil mezi nejlepších 16 týmů UEFA Europa Laegue. Konečný výsledek v Salzburgu dnes zní. Red Bull Salzburg 4 Club Bruggy 0 (agregát: 5-2).
90+6'
90+4'
Salzburg právě vstřelil branku!
Takumi Minamino skvěle vystihl rozehrávku Brugg a krátkou kolmou přihrávkou vysunul MOANESE DABOURA, který na levé straně šestnáctky zasekl míč a přízemní střelou zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Salzburg udělal tečku na postupu. Asistence: Takumi Minamino.
90+3'
Rohový kop Brugg z levé strany hřiště přinesl nebezpečné zakončení! Konkrétně přízemní střelu z blízkosti, kterou Alexander Walke reflexivně vyrazil na brankové čáře mimo!
90+2'
Fanoušci Salzburgu zpívají chorály a oslavují postup mezi nejlepších 16 týmů UEFA Europa League.
90'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
89'
Club Bruggy vypálil z volného přímého kopu po zemi a Alexander Walke míč skvěle vyrazil! Hosté se ještě dostali ke dvěma dorážkám, neuspěli!
88'
Albert Vallci fauloval v blízkosti šestnáctky a daroval hostům volný přímý kop. Ostrý faul a žlutá karta.
87'
Krépin Diatta se rozhodl pro dlouhé sólo, přes dvojici protihráčů ovšem do šestnáctky proniknout nedokázal.
86'
Takumi Minamino napřáhl zpoza šestnáctky k parádní prudké střele, jenže Ethan Horvath ji ještě lepším zákrokem vyrazil! Stále je to 3:0.
85'
Fanoušci Salzburgu se chytli kolem ramen a kývají se ze strany na stranu jako hodiny na Orloji v Praze.
84'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Wesley, přichází Jelle Vossen.
82'
Emmanuel Bonaventure Dennis zamířil přízemní střelou z ostrého úhlu do boční sítě a poté se marně dožadoval rohového kopu. Žlutá karta za potresty.
81'
Takumi Minamino napálil míč zpoza šestnáctky do jednoho ze dvou spoluhráčů, kteří stáli v ofsajdu.
80'
Benoit Poulain se dostal na pravém křídle k přízemnímu centr, který trefil pouze prvního hráče Salzburgu.
79'
Stefan Lainer se hodně hněvá a já se mu vůbec nedivím, protože byl na pravém křídle evidentně zatažen za dres, jenže rozhodčí přiřkl faul jemu.
78'
Moanes Dabour dobře vybojoval míč, jenže na hranici šestnáctky se rozbil o pevnou hráz v podobě dvou středních obránců hostujícího Clubu Bruggy.
77'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Marin Pongračić, přichází Albert Vallci.
75'
Marin Pongračić zůstal sedět na hrací ploše a vypadá to na další zranění stehenního svalu. Bude se střídat.
74'
Patson Daka si ze druhé vlny naběhl na míč a z hranice šestnáctky napřáhl k prudké přízemní střele, která těsně minula přední pravou tyč!
73'
Ruud Vormer na pravé straně šestnáctky předvedl pěknou kličku a z ostrého úhlu posílal míč před bránu, kde se od jednoho z domácích hráčů odrazil do náruče Alexandera Walkeho, který dnes neměl příliš práce.
72'
Zlatko Januzović odchází podél postranní čáry a má již obvázané stehno na levé noze. Je to jasné.
71'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Zlatko Junuzović, přichází Enock Mwepu.
70'
Zlatko Junuzović podstoupil u střídaček ostrý souboj o míč a zřejmě si poranil stehenní sval. Možná třísla.
69'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Siebe Schrijvers, přichází Loïs Openda.
67'
Wesley se dostal po autovém vhazování ke střele na přední pravé tyči, jeho střela z ostrého úhlu ovšem zamířila nad bránu domácího Red Bullu Salzburgu.
66'
Benoit Poulain si nechal, z jeho pohledu, u pravé postranní čáry nasadit jesličky a ihned fauloval Moanese Daboura, kterého zatáhl pevně za dres.
65'
Bruggy se dostaly na pravé straně šestnáctky k centru, který byl pozornou domácí obranou odvrácen.
64'
Wesley chtěl na ose útočné poloviny Brugg vyhrát hlavičkový souboj, jenže během něho fauloval.
63'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Takumi Minamino.
63'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Sufján Amrabat, přichází Krépin Diatta.
62'
Hannes Wolf vybojoval míč a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která minula vzdálenější levou tyč brány.
61'
Z dnešního utkání uplynula hodina hry a ani jeden z týmů zatím nesáhl ke střídání. Jistě se to ale změní.
58'
Salzburg vyrazil na pravém křídle do rychlého protiútoku, přízemní centr ale našel pouze hráče hostí.
56'
Andreas Ulmer rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a ze stříleného přízemního centru byla střela, se kterou si Ethan Horvath poradil.
54'
Hned vzápětí pálil z šestnáctky Siebe Schrijvers, jehož pokus zamířil vysoko nad bránu domácího Salzburgu.
53'
Wesley si uprostřed šestnáctky zády k bráně zpracoval přihrávku z levé strany do vzduchu a z otočky napřáhl k pohotovému voleji, který těsně minul pravý horní roh domácí brány!
52'
Stefan Lainer podél pravé postranní čáry prchal směrem vpřed, jenže mu byl odpískán útočný faul.
51'
Jérôme Junior Onguéné fauloval znovu ve středu hřiště a musí si dávat pozor, protože má již kartu.
49'
Jérôme Junior Onguéné zatáhl jednoho z protihráčů za límec dresu a okamžitě byl potrestán žlutou kartou.
48'
Stefan Lainer to přehnal na pravém křídle s důrazem a po ostrém zásahu protihráče málem viděl kartou.
47'
Salzburg rozehrál na ose standardní situaci a Stefan Lainer na levé straně šestnáctky na míč nedosáhl.
46'
Bruggy rozehrály výkop druhého poločasu a potřebují vstřelit minimálně dva góly, aby postoupily dále.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
Ethan Horvath sice v úvodu zápasu dokázal chytit penaltu, jenže zanedlouho se do jeho sítě trefili Xaver Schlager a Patson Daka, který skóroval dvakrát a krátce před přestávkou zadělal na hattrick. Skóre po prvním poločase. Red Bull Salzburg 3 Club Bruggy 0.
45+2'
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
43'
PATSON DAKA si uprostřed šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku od Xavera Schlagera a přízemní střelou z první zamířil ke vzdálenější levé tyči – 3:0! Asistence: Xaver Schlager.
41'
Hannes Wolf si předchozí skluz dobře pamatoval a nyní stejným způsobem sestřelil Stefana Denswila, žluté kartě ovšem dokázal uniknout. Šlo o úmyslný faul?
40'
Hannes Wolf před pár okamžiky schytal nepříjemný skluz, po ošetření už je ale zpět na hrací ploše.
39'
Žlutou kartu viděl také Hans Vanaken a dostal ji za zbytečné řeči směrem k hlavnímu rozhodčímu.
39'
Stefano Denswil předvedl před střídačkami ostrý skluz, za který viděl správně a okamžitě žlutou kartou.
37'
Siebe Schrijvers se dostal na pravém křídle k centru, který byl sražen na rohový kop. V šestnáctce už je připraveno několik vysokých hráčů, včetně Hanse Vanakena. Následný centr z rohu byl ale příliš dlouhý.
36'
Emmanuel Bonaventure Dennis předvedl skvělý skluz, kterým vybojoval odkop od brány týmu Club Bruggy.
35'
Club Bruggy zvýšil obrátky a mohl snížit na 1:2, jenže obrovská příležitost na straně hostů zůstala nevyužita.
33'
Wesley mohl rychle odpovědět na druhý gól domácího týmu, když se na hranici malého pokutového území dostal ke střele, jenže mu vůbec nesedla a Alexander Walke si připsal nakonec prakticky snadný zákrok! Stále 2:0.
29'
PATSON DAKA si na pravé straně šestnáctky parádně narazil míč s Marinem Pongračićem a přízemní střelou z úhlu a blízkosti zamířil mezi nohy brankáře Ethana Horvatha! Salzburg nyní postupuje – 2:0. Asistence: Marin Pongračić.
27'
Bruggy měly na levém křídle výhodu autového vhazování, jenže o míč rychle a zbytečně přišly.
25'
K úvodnímu gólu Salzburgu je ještě potřeba dodat, že rána Xavera Schlagera byla tečována předtím, než vymetla pravý horní roh hostující brány Brugg.
24'
Xaver Schlager ve středu hřiště skvěle vybojoval míč a rozjel rychlý protiútok domácího týmu, jenže hráči Salzburgu rychlý protiútok následně zbytečně zpomalili.
22'
Siebe Schrijvers na útočné polovině přišel příliš pozdě do souboje s Hannesem Wolfem a ostrým skluzem ho nepříjemně dojel. Žluté kartě ovšem záhadně unikl.
20'
Moanes Dabour krásnou kombinační akci zbytečně přerušil, když se místo střely rozhodl přihrávat.
19'
Salzburgu úvodní gól určitě hodně pomůže a pokusí se vstřelit druhý, protože k postupu potřebuje vstřelit dva góly, aniž by ovšem inkasoval. Podaří se mu to?
17'
Hannes Wolf zachytil hodně špatnou rozehrávku či odkop hostujícího týmu a po jeho přiťuknutí napřáhl zpoza šestnáctky k výstavní ráně XAVER SCHLAGER, který vymetl přesně pravý horní roh brány! Rázem je to 1:0! Asistence: Hannes Wolf.
12'
Fotbalisté Salzburgu se sice snažili zrychlit hru kolmou přihrávkou do pokutového území, jenže míč skončil pouze u hostujícího brankáře Ethana Horvatha.
11'
Moanes Dabour mířil ze značky pokutového kopu přízemní střelou k pravé tyči, jenže Ethan Horvath vytáhl fantastický zákrok a míč vyrazil!
10'
Ethan Horvath fauloval v pokutovém území a bude čelit pokutovému kopu domácího Salzburgu!
9'
Hans Vanaken se na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč posílal velice kvalitní centr, jenže hosté ho dokázali odvrátit.
7'
Patson Daka se dostal na pravé straně šestnáctky k prudké střele, která byla sražena a o pořádný kus minula přední pravý horní roh brány Clubu Bruggy.
6'
Dvojice hráčů Salzburgu se na pravé straně šestnáctky snažila dostat do zakončení, jenže pro oba dva hráče domácího týmu byl míč příliš dlouhý. Nebezpečné.
5'
Salzburg vstoupil do utkání hodně aktivně, zatím si ovšem žádnou příležitost nevytvořil. Zatím bez šancí.
4'
Salzburg na pravé straně hřiště rozehrál rohový kop a po odvráceném přetaženém centru vypálil zpoza šestnáctky pohotově vysoko nad bránu Hannes Wolf.
2'
Patson Daka se snažil prosadit na pravé straně šestnáctky, jenže jeho pád na trávník žádné vzrušení nepřinesl. Fotbalisté Clubu Bruggy se úspěšně ubránili.
1'
Salzburg obstaral výkop dnešního odvetného zápasu a na levém křídle byl odpískán útočný faul Stefannovi Lainerovi, který hodně nepříjemně dohrál protihráče.
1'

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Pongračić, Onguéné, Ulmer (C) – Schlager, H. Wolf, Samassékou, Junuzović – Daka, Dabour.
Náhradníci: Stankovic – Prevljak, Szoboszlai, Minamino, Mwepu, Vallci, Häland.

Club Bruggy KV: Horvath – Poulain, Mechele, Denswil – S. Amrabat, Vormer (C), Rits, Vanaken, Dennis – Wesley, Schrijvers.
Náhradníci: Letica – Vossen, Rezaei, Diatta, Nakamba, D. Cools, Openda.

Rozhodčí: Daniel Siebert. Asistenti: Jan Seidel, Markus Häcker. Čtvrtý rozhodčí: Stefan Lupp. Brankoví rozhodčí: Marco Fritz, Harm Osmers (všichni GER).
Sevilla se stala ve středu večer prvním postupujícím týmem mezi nejlepších 16 týmů UEFA Europa League a ve čtvrtek se ji pokusí doplnit několik týmů, včetně Salzburgu, který na svém stadionu přivítá v odvetě prvního vyřazovacího zápasu Club Bruggy. Belgický tým bude do utkání v Rakousku vstupovat ve velmi výhodné pozici poté, co Stefano Denswil a Wesley zařídili obrat po úvodním gólu Zlatka Junuzoviće a vítězství svého týmu 2:1. Využijí hosté skvělé pozice?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.