Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : Bratislava - 28. listopadu 2019   18:55

Besiktas Istanbul
75' Roco (NKoudou) • 90+2' Yalcın
2:1
(0:1)
Bratislava
Bratislava
35' Daniel  (De Marco)
Karius – Uysal, D. Vida (C), Roco, Rebocho (46. Ljajić) – Özyakup (76. Yalcın), Alnaní – Boyd (46. NKoudou), Diaby, Erkin – Nayir.
Yuvakuran – Yalcın, Kaya, NKoudou, Ljajić, Secgin, Gönül.
Jorgji – Çokaj, Avdo (všichni ALB)
Beşiktaş Park, Istanbul
Bratislava
Greif – Bajrić, Abena, Božikov (C), De Marco – Holman (83. Ljubicić), de Kamps, Rabiu – Daniel (87. Ratão), Šporar, Moha (76. Dražić).
Šulla – Ljubicić, Dražić, Ratão, Suchockij, Nono, Čavrić.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeju poklidný zbytek večera.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:20.
Besiktas ve druhé půli nakonec dokonala obrat a připisuje si první body v letošním ročníku Evropské ligy. Slovan dnes potřeboval vyhrát, aby si udržel teoretickou šanci na postup. Začal velmi dobře, docela rychle se dostal do vedení. Bratislava však vůbec nezvládla závěr utkání, kde inkasovala rovnou dvakrát, což znamená první vítězství istanbulského celku v Evropské lize.
90+4'
90+2'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Bratislava se na jaře do Evropy nepodívá! To potvrdil proměněnou penaltou GÜVEN YALCIN, který tvrdě zakončil k levé tyči. Dominik Greif sice směr střely dobře odhadl, ale zasáhnout nedokázal.
90+2'
Žlutou kartu dostává Myenty Abena (ŠK Slovan Bratislava).
90+1'
Penalta pro domácí! Joeri de Kamps dost nešikovně poslal ve vlastním vápnu k zemi jednoho z protihráčů, Besiktas může dokonat obrat!
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Obranu hostů odrazila další centr z pravé strany, míč však stále nedostala pod kontrolu.
89'
V závěru utkání se hraje hlavně na polovině Slovanu, který docela horko těžko brání remízový stav.
88'
Oba týmy se snaží něco vymyslet hlavně z rychlých útoků, ale obě defenzivy je zvládají úspěšně pokrývat.
87'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Erik Daniel, přichází Rafael Ratão.
86'
Útočné snažení tureckého týmů ukončuje postranní sudí, který signalizuje ofsajdové postavení.
85'
Dominik Greif ještě udržel naději na výhru výborným zákrokem, jeho spoluhráči však mají na vstřelení gólu už opravdu hodně málo času.
84'
Besiktas se z pravé strany rychle dostala až do vápna, ale tam přišla jen zblokovaná střela.
83'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Holman, přichází Marin Ljubicić.
82'
Žlutou kartu dostává Muhammad Alnaní (Besiktas Istanbul).
81'
Slovan už se oklepal z inkasované branky a chce vedení zpět na svou stranu, ale přes pozornou domácí obranu zatím nemůže najít cestu.
80'
Po delší době byl v potížích také Loris Karius, ale ten nakonec kryl jen opravdu hodně slabou hlavičku soupeřícího forvarda.
78'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
78'
Besiktas se pokouší o obrat, další centr ale lapil Dominik Greif, který své spoluhráče okamžitě posílá do protiútok.
76'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Güven Yalcın.
76'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Rharsalla Moha, přichází Dejan Dražić.
75'
Domácí se nakonec k vyrovnání dostali a útočí na své první body v Evropské lize! Georges-Kévin NKoudou poslal do vápna opravdu ukázkový centr, na který si vyskočil ENZO PABLO ROCO, který sice také hlavičkoval jen do břevno, ale míč se tentokrát odrazil za brankovou čáru. Asistence: Georges-Kévin NKoudou.
75'
Žlutou kartu dostává Gökhan Gönül (Besiktas Istanbul).
74'
Umut Nayir se ve vápnu skvěle otočil a zakončil, ale míč poslal jen do horní tyče bratislavské brány!
73'
Bratislava ukázkově rozehrála, za dlouhým nákopem následně spěchal Erik Daniel, ale sprinterský souboj nemohl vyhrát.
72'
Hosté víceméně stále zvládají bránění bez problémů, domácí nyní sice míč dostali do vápna, ale k zakončení měli hodně daleko.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut zápasu, Istanbul stále moc nespěchá, i když mu čas rychle ubývá.
69'
Caner Erkin centroval z levé strany hrací plochy, ale míč se skoro bez povšimnutí dostal až k Dominiku Greifovi, který v pohodě zasáhl.
68'
Besiktas musí zakládat další útok od svého brankáře, s čímž má nemalé problémy, protože hosté velmi aktivně napadají.
67'
Slovan ukázkově odrazil další soupeřící ofenzivu, jeden z domácích hráčů se navíc vzápětí dopustil nedovoleného zákroku.
65'
Míč je opět u brankáře Bratislavy, který ho opět posílá co nejdál. Nyní navíc našel svého spoluhráče.
64'
Po faulu Canera Erkina Dominik Greif odkopává co nejdál od své klece, hosté tak už pomalu začínají sbírat čas.
63'
Žlutou kartu dostává Caner Erkin (Besiktas Istanbul).
62'
Po žluté kartě Dávida Holmana domácí fotbalisté klidně rozehrávají a kombinuje na půlící čáře.
61'
Žlutou kartu dostává Dávid Holman (ŠK Slovan Bratislava).
60'
Istanbul se nakonec dostal k nadějnému centru, následná hlavička však skončila jen nějaký ten metr na svatyní slovenského celku.
59'
Gólman Slovanu je nakonec v pořádku, po krátké přestávce tak domácí mohou rozehrávat další roh, ale ani tentokrát se neprosadili.
58'
Dominik Greif si lehá na trávník a signalizuje, že se svírá v bolestech, pravděpodobně kvůli křeči. Vyžádá si tak ošetření.
57'
Po delší době domácí rozehráli roh, Caner Erkin však na poprvé trefil jen bránícího hráče, takže raději rozehrál nakrátko.
56'
Slovan se nyní dlouho pokoušel o druhý gól, chtěl si definitivně zajistit vítězství, ale Besiktas tentokrát obranu zvládl.
53'
Žlutou kartu dostává Necip Uysal (Besiktas Istanbul).
52'
Hosté ztratili při rozehrávce balón, což chtěli domácí ihned potrestat, ale kvůli nepřesné přihrávce nakonec ani nevystřelili.
51'
Díky aktivnímu napadání se míč dostal k Eriku Danielovi, který z hranice vápna tvrdě vypálil, ale tentokrát domácí gólman stihl zareagovat!
50'
Dominik Greif musel poprvé ve druhé pětačtyřicetiminutovce zasahovat, Umut Nayir však mířil jen do středu brány, takže to nic složitého nebylo.
49'
Slovan poprvé ve druhém poločase zaútočil, Andraž Šporar dobíhal dlouhý nákop, ale u míče byl nakonec první Loris Karius.
48'
Domácí jsou stále u balónu, nyní na to jdou ale pomalu, rozhodně o něj nechtějí lacině přijít.
47'
Besiktas začíná druhou půli velmi aktivně, míč dokonce dostal do bratislavské šestnáctky, ale k zakončení už nedošlo.
46'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Tyler Boyd, přichází Georges-Kévin NKoudou.
46'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Pedro Rebocho, přichází Adem Ljajić.
46'
V prvním poločase se toho moc nestalo, oba týmy se soustředí hlavně na obranu, podle čehož vypadá dění na trávníku. K radosti českých a slovenských fanoušků však Slovan dokázal ze svých dvou velkých šancí vytěžit jeden gól, takže má skvěle nakročeno k výhře. Pokud totiž zvítězí, stále může teoreticky držet naději na postup.
Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Hosté málem navýšili své vedení z dalšího brejku, ten tentokrát zakončoval Andraž Šporar, který se po přesné přihrávce dostal do úniku, ale vystřelil jen těsně vedle levé tyčky!
43'
Besiktas se stále pokouší něco vymyslet, po špatně rozehraném autu však přichází o míč.
42'
Po odkopu Dominika Greifa jeden z hráčů Slovanu fauloval, míč tak stále zůstává v moci domácích fotbalistů.
41'
Istanbul se opatrně usazuje na útočné, nechce zbytečně ztratit míč, aby nemusel bránit další protiútok soupeře.
40'
Vernon De Marco docela zbytečně poslal k zemi Tylera Boyda, vypadalo to jako faul, ale hlavní sudí nakonec nechává hru pokračovat.
39'
Bratislava něco zkouší vytěžit z dalšího rychlého protiútoku, při cestě za zakončením však faulovala.
38'
Istanbul začíná být po inkasované brance aktivnější, nejraději by ještě do konce prvního poločasu srovnal krok, ale to se mu asi nepovede.
35'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Hosté ještě chtějí udržet naději na postup, krátce před koncem první půle se dostávají do vedení! Vernon De Marco poslal do vápna přesný centr, který si ERIK DANIEL ukázkově zpracoval a následně tvrdě zakončil ke vzdálenější tyči, Loris Karius nestihl zareagovat. Asistence: Vernon De Marco.
34'
Besiktas konečně začíná být útočně aktivní, kombinuje na útočné půlce a hledá cestu k zakončení.
32'
Loris Karius byl pod tlakem, takže míč raději odkopl až na polovinu hřiště, kde ho jeho spoluhráči dokázali vybojovat.
31'
První půle se pomalu blíží ke konci, kromě nedávné šance Besiktase zatím sledujeme docela neatraktivní fotbal.
30'
Žlutou kartu dostává Joeri de Kamps (ŠK Slovan Bratislava).
29'
Na levé straně hřiště se dobře uvolnil Caner Erkin, který poslal dost nebezpečnou přihrávku do malého vápna. Ta se odrazila k Oğuzhanu Özyakupovi, který však ze středu pokutového území přestřelil!
28'
Rychlý útok Slovanu vedl Erik Daniel, ale ten na pravé straně nedokázal nic vymyslet, míč poslal jen za brankovou čáru, což znamená odkop pro Lorise Kariuse.
27'
Istanbul se s míčem dostal až k soupeřící šestnáctce, ale tam o něj rychle přišel, takže se musí ještě rychleji stahovat.
26'
Domácí fotbalisté stále nikam nespěchají, i když při kombinaci na vlastní polovině už musí být pozorní, protože Bratislava pomalu začíná napadat.
25'
Vernon De Marco skvěle zastavil průnik Tylera Boyda, kterého donutil k faulu. Po dlouhé době tak bude rozehrávat Dominik Greif.
24'
Besiktas uklidňuje hru na své polovině, hosté ani moc aktivně nenapadají, takže se toho nyní moc neděje.
22'
Domácí se po delší době dostali do útoku, tam ihned Umut Nayir vybojoval přímý kop, který je rychle rozehrán nakrátko.
21'
Istanbul se nemůže dostat ani ze své půlky, Slovanu dost lacině daroval aut, ale následně velmi aktivně napadal, díky čemuž získal míč zpět na své kopačky.
20'
Tvrdý souboj o balón nakonec dopadl lépe pro hosty, kteří se následně dostali až k vápnu, ale Erik Daniel byl nakonec v ofsajdu.
19'
Abdoulay Diaby se tentokrát dostal k hlavičce bez faulu, ale nemířil přesně. Při následném pádu si navíc přivodil nějaké zranění, nakonec to ale zvládne bez ošetření.
18'
Slovan po delší době něco zkoušel vymyslet na útočné polovině, ale soupeři tam daroval pouze autové vhazování.
17'
Hra musela být na chvíli přerušena, Umut Nayir si totiž vyžádal ošetření. Nakonec to nebylo nic vážného a ve hře může pokračovat.
16'
Konečně se stalo něco zajímavého, Umut Nayir se tlačil k hlavičce, ale přitom fauloval, takže z toho nakonec nic nebezpečného nebylo.
15'
Ani dalších pět minut nám moc akce nepřineslo, hraje se v poklidném tempu, což lze nyní vidět na opatrné kombinaci domácích hráčů.
14'
Po delší době se lehce protáhl Loris Karius, který jistil odražený míč. Po jeho následném odkopu ale jeden z jeho spoluhráčů fauloval.
13'
Útočné snažení Besiktase ukončuje dost zbytečný faul Tylera Boyda, který může být jenom rád, že za své počínání neviděl žlutou kartu.
12'
Po dlouhé době byl na vidění nedovolený zákrok, opět si ho připisují hosté, kteří se tak budou muset stahovat až do své šestnáctky.
11'
Držení míče už se pomalu vyrovnává, nyní balón mají opět domácí, kteří pochopitelně nikam nespěchají.
10'
V první desetiminutovce zápasu se toho moc nestalo, aktuálně drží míč hosté, kteří opatrně míří do útoku.
9'
Istanbul se zkoušel dostat do vápna pomocí autu, ale ten bránící hráči postupně uklidili až na druhou polovinu hrací plochy.
8'
Hostům se opět nepodařilo vymyslet nic nebezpečného, míč se tak dostává k domácímu brankáři, který rozehrává nakrátko.
7'
Besiktas se tentokrát dopředu zkoušela dostat pomocí nákopu, ale ten lapili fotbalisté Slovanu, kteří jdou dopředu pomocí pomalé kombinace.
6'
Loris Karius měl poprvé v zápas práci, nic složitého to však pro něj nebylo, kryl dost slabý soupeřící nákop.
5'
Hosté se však u míče moc dlouho neohřáli, už ho opět mají hráči Istanbulu, kteří si klidně přihrávají kolem půlící čáry.
4'
Jeden z hostů konečně vystihl soupeřící pas, do hry se tak dostávají také obránci slovenského celku.
3'
Bratislava se stále nemůže dostat k míči, Andraž Šporar si navíc nyní pomohl faulem, takže domácí u balónu ještě nějakou chvíli zůstanou.
2'
Slovan si při bránění pomohl nedovoleně, Besiktas tak rozehrála standardní situaci, ale ta přinesla jen slabý centr, který odvrátil první bránící hráč.
1'
Úvodní výkop si vzali pod palec domácí fotbalisté, kteří velmi opatrně kombinují směrem dopředu, do hry už zapojili také Lorise Kariuse.
1'

Besiktas Istanbul: Karius – Uysal, D. Vida (C), Roco, Rebocho – Özyakup, Alnaní – Boyd, Diaby, Erkin – Nayir.
Náhradníci: Yuvakuran – Yalcın, Kaya, NKoudou, Ljajić, Secgin, Gönül.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Bajrić, Abena, Božikov (C), De Marco – Holman, de Kamps, Rabiu – Daniel, Šporar, Moha.
Náhradníci: Šulla – Ljubicić, Dražić, Ratão, Suchockij, Nono, Čavrić.

Rozhodčí: Jorgji – Çokaj, Avdo (všichni ALB).
ŠK Slovan Bratislava
Bratislava je ve slovenské lize téměř neporazitelná, první místo drží s devítibodovým náskok na Dunajskou Stredu. I v Evropské lize to zprvu vypadalo velmi dobře, Slovan porazil Besiktas a následně zapsal cennou remízu s Bragou. Poté ale přišly dvě těsné prohry s Wolverhamptonem, které vlastně rozhodly, že dál půjde anglický celek. Slovenský tým sice ještě má šanci na postup, ale musel by porazit Besiktas a Bragu a zároveň by buď nesměl bodovat Wolverhampton nebo Braga.

Bratislava vs. Senica – 2:0
Besiktas zažívá na své poměry dost podprůměrnou sezonu, v Evropské lize ještě nebodoval a v domácí soutěži drží až pátou příčku, ale nutno podotknout, že na první Sivasspor ztrácí jen tři body. Istanbulský tým v turecké lize neprohrál už šest zápasů, navíc pětkrát vyhrál. V Evropské lize je to o poznání horší, tam dnešní domácí ani jednou nebodovali, takže už nemohou postoupit na vyřazovacích bojů. Svou cestu Evropou tak teď budou jenom dohrávat.

Braga vs. Besiktas – 3:1
Besiktas vs. Braga – 1:2
Besiktas vs. Wolves – 0:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Dnes budou na vidění nejdůležitější bitvy skupinové fáze Evropské ligy. Besiktas už nemůže postoupit, Bratislava na tom také není růžové, pokud chce mít ještě šanci, musí dnes vyhrát a musí doufat, že nebude bodovat Wolverhampton. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.